Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#24001) Fejlesztő13 válasza Doky586 (#24000) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Szórakozol velem? Mi értelme annak, hogy berakok egy képet aminek az információértéke ugyanaz amit már leírtam egyszer világosan? Nem örökítettem meg a pillanatot, ez még nem jelenti azt, hogy kitaláltam az egészet. Láttam a feladatkezelőben, hogy a vizsgálat végén cirka 100GB írott adat volt csak az AVG által. Persze mivel ezt az adatot írhatta akár a merevlemezre is ezért megnéztem az SSD S.M.A.R.T értékeit és bizony ott is látszott szépen a sok plusz írás.

(#24002) Doky586 válasza Fejlesztő13 (#24001) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én is használok AVG-t több gépen is, semmi ilyesmit nem csinál...

(#24003) oravecz56 válasza Fejlesztő13 (#24001) üzenetére


oravecz56
aktív tag

2016 AVG van nekem is 0.7GB-ot rakott fel (irt az ssd-re) most futattam

1,2,6,7,9 van kipipálva sebesség beállitásnak a leg első alap prioritás

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#24004) worxland válasza Doky586 (#24002) üzenetére


worxland
addikt

Megnéztem, a gépemen az ESET 4 nap alatt 3 gigát írt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#24005) weiss


weiss
addikt

Vettem egy 240 GB-os HyperX Fury-t. Kíváncsiságképp csináltam egy CDM-es összehasonlítást a Kingston V300-ammal. Az amúgy mennyire normális, hogy elfelejti az írott-olvasott adatmennyiséget és a bekapcsolva töltött időt is?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24006) lazydog válasza weiss (#24005) üzenetére


lazydog
addikt

Ebből annyit látok hogy a V300-ad sajnos a lassú aszinkron NAND-es változat.
Ha most vettél volna egy új V300-at, a HyperX Fury-éval azonos sebességet mérnél rajta.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24007) Fejlesztő13 válasza oravecz56 (#24003) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Ezek szerint a maradék kipipált funkciók valamelyike felelős a sok írásért.

(#24002) Doky586: Pont ezért fontos, hogy milyen beállításokkal fut a vizsgálat. Mint látod oravecz56 kolléga egy alapbeállítások mellett futtatott teszt mellett alig tapasztalt írást az SSD-n és gondolom nálad sem volt olyan érzékenyre állítva a teszt mint a képemen.

(#24008) Doky586 válasza Fejlesztő13 (#24007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kívánok rész venni a tippelgetésekben (vagy bűnbak keresésben?) amíg nem mutatsz egy olyan mérést mint én. Az én képemen egyértelműen látszik hogy a többféle AVG folyamatok melyike mennyit eszik...

Ui. Most nézem hogy be van kapcsolva nálad hogy az arhívumok mindegyikét tömörítse ki tempbe és ott is kutakodjon... Ha sok arhívumod van az sokra megy...

[ Szerkesztve ]

(#24009) Glaz-dozfhut válasza Tálydi (#23998) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elmondásod alapján szoftveres hibára gondolnék. Valamelyik driverrel van gond.
Ugye a kék Sata port valamelyikébe csatlakoztattad az SSD-t? (Olyan típust nem találtam SSD-ből.)

- Glaz-doz-fhut -

(#24010) Janika-1982


Janika-1982
tag

Az biztos hogy a vírúsírtók eléggé sok adatot tudnak írni. :(
Ez van,ára van a védelemnek. :))
Át kell fésülnie a gépet a programnak. :K

(#24011) Tálydi válasza Glaz-dozfhut (#24009) üzenetére


Tálydi
senior tag

Természetesen a kék sata helyre dugtam be elsőként.
Próbáltam win7-tel a helyzet ugyanez :(

Eeeeh, what’s up, doc?

(#24012) boldi21


boldi21
csendes tag

Vettem egy Samsung 850 Pro SSDt, de az alaplapom régi (Gigabyte GA-790FXTA-UD5).
Az SSD SATA3 képes, de a SATA3 portok legutolsó sorolásúak az alaplapon.
Szerintetek melyik porthoz kössem a rendszerlemezkent használt SSDt az AMD SB750 által kezelt SATA2_0 porthoz vagy inkább a Marvell 9128 SATA3_6-hoz?
Várom a véleményetek indoklással! Köszi!

(#24013) varmi2 válasza boldi21 (#24012) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kösd elsőnek a sata3-ba.Telepíts windowst, és ne tedd fel a driverét, hagyd a windos sajátján. Ha megy normálisan a trim, akkor maradhat, ha végképp nem megy, akkor kösd át a sata2-re. Az ssdok megmondja, hogy megy-e a trim.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24014) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

Az összetevők: T420, tegnap iponnál újonnan vásárolt ADATA SP310 MSATA SSD.

Az alábbi problémával állok szemben: Windows telepítéskor már a fájlok kibontásakor kb 15%-ig eltelik kb egy óra, egy éjszaka alatt ugyan felrakta, de a további driver telepítések is kritikusan lassúak (ez nem az az 500-at ígér a gyártó és nálam csak 350-et ír a crystaldisk).
Próbáltam AHCI és "compatibility" módban, 7-es és 10-es windowst is, több pendrive-ot, több usb-ben. A problémát lehúzott HDD-vel is ugyanúgy produkálja. HDD-ről egyébként tökéletesen fut a windows.
Megpróbáltam a HDD-s windows alatt olvasni/írni SSD-n fileokat, az első 5 mp-ben 22000 kbyte/s-en ír, ezután pedig lecsökken 450 kbyte/s-re, és ez így folytatódik sokáig, 500 fölé sose megy. Gondolom, valami ilyesmit produkál a win-telepítésnél is, de a megoldására semmi gondolatom nincs.

crystaldisken nem tűnik semmi gyanúsnak.
Ja, és ami furcsa, hogy 86%-os elhasználódást ír már. Írt adat: 3TB, olvasott: 5TB. Újonnan adták el. Létezik, hogy ezt már visszavitte valaki, nekem meg újként eladták ezt a selejtet??

Válaszotokat előre is köszönöm.


[ Szerkesztve ]

(#24015) dugo_ válasza szemarci (#24014) üzenetére


dugo_
veterán

A T420 mSATA helye csak SATA II sebességet tud.
A többihez nem tudok mit írni, vidd vissza, 8TB adatforgalommal az biztos nem új darab volt.

[ Szerkesztve ]

(#24016) szemarci válasza dugo_ (#24015) üzenetére


szemarci
csendes tag

az, hogy a t420 sataII, az tiszta sor, de ezzel nem magyarazhato ez a drasztikus sebessegcsokkenes. viszont hogy bizonyitom, hogy nem en irtam ra azt a 3terrat? vagy ha hetfon visszaviszem, gondolkodas nelkul cserelik?

(#24017) dugo_ válasza szemarci (#24016) üzenetére


dugo_
veterán

Ott van az SSDOK-ban a Power on count, Power on time érték. Ha tegnap vetted, akkor azt nem hozhattad össze.

(#24018) Doky586 válasza szemarci (#24016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

persze.. beviszed és adnak egy új laptopot is gariban ami jobban illik az SSD-hez.. :DD

Az hogy használt ssd-t kaptál..? biztos ócsó volt, de mivel az online vásárlás esetén visszavihető 1hétig még ha ezidő alatt 2TB adatot írtál rá és 1000x kapcsoltad ki-be... ezt az emberek harcolták ki maguknak.. :((

(#24019) taxy88


taxy88
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy sony laptop, amibe vettem egy 120gb Adata ssd-t, a meglévő 1tb hdd mellé.
A hdd helyére betettem az ssd-t, míg a hdd-t pedig betettem egy beépítőkeret segítségével az odd helyére. A hdd-n van jelenleg a gyári rendszer(windows,recovery), amit szeretnék klónozni az ssd-re.
Mikor elindítom a laptopot, akkor szépen el is indul a rendszer a hdd-ről, ám a windows nem látja az ssd-t. Viszont ha elindítom a bios-t, ott csak az ssd látszódik.

Elnézést,ha volt már ilyesmi itt a fórumban,de én nem találtam.

Remélem tud valaki segíteni!

:R

szerk.: Az elérhető legfrissebb BIOS fw van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#24020) boldi21 válasza varmi2 (#24013) üzenetére


boldi21
csendes tag

Nem jobb lenne a stabilitásra ? Az integrált chipek soha sem kezelik úgy az eszközöket, mint a "natív" South Bridge, szerintem nem működne gyorsabban!?

(#24021) varmi2 válasza boldi21 (#24020) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutatok egy tesztet, pcie bővítőkártya, as media asm1061 sata3 chip: Azért ez több, mint a sata2 sebesség. tudom, hogy azon marvel vezérlő van, ha jól emlékszem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24022) lazydog válasza szemarci (#24014) üzenetére


lazydog
addikt

Most SP310, vagy SX300?
Mindenesetre, ez használt SSD kell legyen, mivel 1535-ször nem indíthattad a géped fél nap alatt. Azonkívül siralmas a sebesség, még egy 64GB-os cucctól is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24023) xuldar válasza lazydog (#24022) üzenetére


xuldar
őstag

Nem az újraindítás a lényeg, hanem a 20 napos összes üzemidő. Az már tényleg a fizika korlátaiba ütközik. Kivéve, ha időutazó a fórumtárs. Ráadásul nagy valószínűséggel a sebesség miatt vitték vissza, így súlyosbító körülmény, hogy újként adtak el egy használt ÉS hibás darabot.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24024) lazydog válasza xuldar (#24023) üzenetére


lazydog
addikt

Nálam a fél nap alatti 1535 újraindítás is fizikai korlátokba ütközik.
De lehet nem vagyunk azonos fizikumúak.
:D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24025) iff


iff
senior tag

Teszt az SSD SanDisk z400s-ről.
2016.03.01. vettem. Eredeti win7, 10-et próbáltam, de valahogy nem jól működött a rendszeremmel. w7-el tökéletes. Gyorsabb mint amit előtte amit használtam, az egy SanDisk 64GB SATA-600 G25 volt ami ment a Nas-ba rendszerlemeznek. :)

Ami érdekes, hogy 26 :F óra a munkaidő, ami egyáltalán nem igaz. Az FW-t is frissítettem, de nem vettem észre különbséget. Küldtem e-mail a SanDisk-nek, persze semmi választ nem kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#24026) lazydog válasza iff (#24025) üzenetére


lazydog
addikt

A többi számláló növekszik?
Remélhetőleg nagyon olcsón jutottál hozzá.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24027) szemarci válasza xuldar (#24023) üzenetére


szemarci
csendes tag

Jelentem, időutazó nem vagyok, bár néha jól jönne.
A legidegesítőbb ebben a helyzetben, hogy nem egy legolcsóbb árgépes helyre mentem, hogy spóroljak 20Ft-ot, hanem az eddigi pozitív saját/ismerősök véleménye alapján választottam őket.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hétfőn mit mondanak a helyzetről, de nem mondom, hogy feltétlenül ujjonganék, ha csak annyi lenne, hogy jó, jöjjek be 3 nap múlva egy hasonlóért (vidéki vagyok), vagy sajnos az adott termék elfogyott, így fizessek x ezer forintot egy hasonlóért...
Bár öcsémnek gond nélkül cserélték a leejtett, láthatóan külső sérülésekkel is rendelkező, nem működő külső hdd-jét "garanciában"...

(#24028) iff válasza lazydog (#24026) üzenetére


iff
senior tag

Igen, a többi "jól" működik. Az előzőnél nem volt semmi gondom. Utána néztem és sajnos a SanDisk-nél előfordul, hogy nem jól méri az eltelt időt. Ára akkor még 12190.- volt. Remélem más bajom nem lesz vele. Előtte SiliconPower, majd Ocz és végül a SanDisk (g25) 64GB lett, mert a SiliconPower 1 évet az Ocz 1,5 évet bírt és utána a SanDisk-re cserélték és az "bevált", legalább újult ;] . Ezért választottam z400s-t ill. nem akartam túl drágát. Sok helyen Write:342MB/s, Read:546MB/s ezt írják. Ettől azért elmarad. Hétköznapi használatra teljesen megfelelő.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#24029) movax válasza taxy88 (#24019) üzenetére


movax
őstag

Tedd az ssd-t az odd helyére, a hdd-t pedig hagyd a helyén.

Vagy klónozd úgy, hogy hagyod a hdd-t a helyén, az ssd-t pedig beleteszed egy külső mobil rackbe, ami usb-n keresztül csatlakozik a géphez. A Sonykban elég fura (de hasznos) dolgok vannak, pl. automatikusan aktiválja az AHCI-módot, nem kell kézzel matatni a BIOS-ban, ott nincs is ilyen opció.

Milyen laptopról van szó? Mert ha aktív az odd, akkor csak SATA2-t tud a rendszer.

(#24030) taxy88 válasza movax (#24029) üzenetére


taxy88
aktív tag

Először az odd helyére tettem az ssd-t, de úgy meg egyáltalán nem látta a gép, a bios sem.
Végül aztán tegnap mérgemben usb-ről feltettem a win-t az ssd-re, és lemondtam a gyáriról.
Most így szépen teszi a dolgát és látja a win is mindkét meghajtót. :)

Egyébként Fit15e (pontosabban: SFV1521V1Eb) gépről van szó, intel hm76-al.
Ennyit tud:

(#24031) lazydog válasza iff (#24028) üzenetére


lazydog
addikt

Sok helyen Write:342MB/s, Read:546MB/s ezt írják

Szemérmetlenül hazudnak, mint minden market-inges. :D

taxy88

Ez egészen korrekt.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24032) sanyi112


sanyi112
újonc

Hello, ha valakit estleg érdekel. Kingston ssdnow uv400 -----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 5.1.2 x64 (C) 2007-2016 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 476.679 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 493.422 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 168.298 MB/s [ 41088.4 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 114.023 MB/s [ 27837.6 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 453.020 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 452.405 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 21.303 MB/s [ 5200.9 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 55.671 MB/s [ 13591.6 IOPS]

Test : 1024 MiB [C: 42.2% (36.5/86.4 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
Date : 2016/05/29 19:39:36
OS : Windows 10 [10.0 Build 10586] (x64)

[ Szerkesztve ]

(#24033) yanna válasza sanyi112 (#24032) üzenetére


yanna
őstag

Van kifejezetten hirdetésre való harverapró, itt nem nagyon kellene ilyesmi...

(#24034) dugo_ válasza yanna (#24033) üzenetére


dugo_
veterán

Én inkább úgy látom, hogy beírta a legelső saját teszteredményt erről az új modellről, amiről még egy szó sem esett ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#24035) sanyi112 válasza yanna (#24033) üzenetére


sanyi112
újonc

Nem hirdetem.

(#24036) yanna válasza sanyi112 (#24035) üzenetére


yanna
őstag

Bocsi, de nem volt egyértelmű! ("valakit esetleg érdekel"... nekem hiányzott pl. +eredmény...)

(#24037) lazydog válasza yanna (#24033) üzenetére


lazydog
addikt

Különösen nem kéne, egy ilyen enyhén szólva is kétes minőségű, SSD- nek látszó tárgyat reklámozni.
Egyébként, szót ejtettünk mát erről a testvértopikban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24038) Janika-1982 válasza szemarci (#24014) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,jól átvertek,cseréltesd ki! :Y

(#24039) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Sziasztok!
Egy 128 GB-s OCZ Vectort használatba vettem, és néhány érték gyanúsan alacsony (2.sor) vagy ez normális?
Az utolsó sor lehetne több...de talán nem kirívó
ssdok képet is mellékelek

teljesen friss konfig, w7 telepítve az ssd-re semmi más program, driver, chipset nincs még fenn.

[ Szerkesztve ]

(#24040) hfrici


hfrici
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném a véleményeket, jó így, vagy van még mit állítani rajta?

Köszönöm.

(#24041) varmi2 válasza hfrici (#24040) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó így, nincs mit állítani már.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24042) jacint78


jacint78
addikt

Csináltattam a aida-val egy gyors tesztet. A zöld egy teamgroup L3, a sárga egy samsung 840evo, a rózsaszín egy kingston V300 és mindegyik 120GB. A team group elég furcsa eredményt produkál, lehetséges ez az öregedés miatt? Azon van a rendszer, mert az volt a leggyorsabb annó mindenféle értelemben, de mintha kicsit "oxidálódna" már Az írt adatmennyiséget nem tudni ennél, viszont ez a legöregebb, vagy 430nap üzemidő van már benne, a samsung bírja a papírformát a kingston-ról meg tudjuk milyen, tehát azoknál nem meglepő az eredmény.

type your text here..

(#24043) hfrici válasza varmi2 (#24041) üzenetére


hfrici
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#24044) holozis_HUN válasza jacint78 (#24042) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Mi a baj a küngstonnal?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#24045) jacint78 válasza holozis_HUN (#24044) üzenetére


jacint78
addikt

Lassú mint a tetű, az írási sebessége a leglassabb az összes általam próbáld SSD között (90-100MB/sec), márpedig elég széles a paletta, mint látod most is éppen háromféle SSD-t használok.. Az olvasási teszten is látszik, hogy nem tud stabil sebességet tartani, pedig az az SSD szinte zsír új 700GB írt adattal. A régiekre nagyon jellemző volt, hogy, ha többfelé kell gondolkodniuk, akkor leblokkolnak és a V300 nem ilyen vészes ugyan, de azért még nem százasok.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#24046) lazydog válasza jacint78 (#24045) üzenetére


lazydog
addikt

Az első V300 széria még jó volt, és a mostani legújabbak is azok.
A két sorozat közöttieket viszont nagyon lerontotta a Kingston. A tied nyilván ebből való.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24047) jacint78 válasza lazydog (#24046) üzenetére


jacint78
addikt

Mindegyik megvolt a megjelenéstől kezdve a mostaniig ami egész új, jól ismerem a különbségeket és a más típusu flash IC-ket is rajtuk. Ezek az SSD-k átlagos használatra tökéletesen megfelelnek, de messze vannak a jótól, a team group megette reggelire és a mushkin chronos is, egyedül a kingfast tudta alulmúlni.. Amúgy én azért használok ennyi SSD-t, hogy ne zúgjanak a HDD-k a gépben, engem igazából a sebesség nem érdekel, de ezek tények.

type your text here..

(#24048) Janika-1982 válasza jacint78 (#24047) üzenetére


Janika-1982
tag

Ez van,sajnos vannak ilyen szériák. :(

(#24049) lazydog válasza jacint78 (#24047) üzenetére


lazydog
addikt

Így igaz, a Kingston V300 nem abszolut értelemben jó, de a jó szériáik nem maradnak el az átlagos egyéb tipusoktól.
Viszont a rosszak meg csapnivalóak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#24050) #93794560 válasza lazydog (#24049) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy tudom, a Kingston-nál a 19 nanométeres Toshiba vezérlővel rendelkezők a jók, a második szériába Micron vezérlőt raktak, ezek voltak a gyengék. A mostaniakban ismét Toshiba chipet raktak, ha jól tudom.
Az én 240-es V300-am ennyit tud:

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.