Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6101) Qru válasza kisferi (#6100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EVO vagy Pro, attól függ, hogy megér-e neked ekkora ártöbbletet az 5 év gari.

Elég a gyors formázás is.

#nincsbennetarcsi

(#6102) margithid


margithid
veterán

Samsung 840es ssd-m van legújabb firmware-rel, év eleje használom az asztali gépembe 7/24ben.
A samsung magician a Total Bytes Written 29.86 TB. Ez jónak számít? Másnál is ilyen körül van?
Természetesen nincs alvó állapot a gépen és a lapozófile is kikapcsolva. Torrentről ami filmeket töltök néha le, azok se az ssd-re mennek, hanem egy 4 GB-os pendrivra.

(#6103) worxland válasza margithid (#6102) üzenetére


worxland
addikt

30 tera nagyon sok. Nem az SSD képességeihez, hanem a userek átlagos felhasználási szokásaihoz képest.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6104) Impressa válasza margithid (#6102) üzenetére


Impressa
őstag

29.86 TB év eleje óta :Y mit csinálsz azzal az SSD-vel... :)) az biztos, jól bírja strapát. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6105) Qru válasza margithid (#6102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép... 840 Pro-d van vagy a sima? Hány GB-os az ssd?

#nincsbennetarcsi

(#6106) margithid válasza Qru (#6105) üzenetére


margithid
veterán

Sima 840. 120 Gb-os.
Talán valami nem jó?
Nonstop megy 2 virtuális gép amúgy. Nem fogja sokáig bírni a strapát ha igy folytatom?

[ Szerkesztve ]

(#6107) Qru válasza margithid (#6106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De még bírja, ha elérted a 64TB-ot akkor viszont kezd el keresni az utódját.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6108) margithid válasza Qru (#6107) üzenetére


margithid
veterán

Ez nem túl jó hír...
Nem tudom mi csinálhatott ilyen forgalmat az ssd-n.Azért remélem egy évnél még tovább bírja, nagyon megszoktam az ssd gyorsaságát.

(#6109) Qru válasza margithid (#6108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb 64TB-t bírnak ezek, van amelyik többet is de ettől nagyságrendekkel többet egyik sem. Csodák nincsenek, hiába...

#nincsbennetarcsi

(#6110) margithid válasza Qru (#6109) üzenetére


margithid
veterán

Valamit akkor elcseszhettem, nem hiszem, hogy a progi amit a virtuális gépen futattok iylen írásmennyiséget csinált volna...
Az az érdekes, hogy tegnap óta nem változott ez a 29.86 terrabyte. Tegnap nyomtam fel egy nagyobb win7 frissítést, plussz a samsung magician legújabb verziója is msot ment csak fel.

[ Szerkesztve ]

(#6111) Qru válasza margithid (#6110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A virtuálsi gép elég sokat ír az ssd-re. Ha ebből rááadásul 2-t is futtatsz rááadásul 24/7-ben akkor nem kell meglepődni ekkora írási terhelésen.

TB-ban számol már ami elég nagy lépték ugye, tehát pár GB-os írási növekedést se feltétlen jelez ki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6112) margithid válasza Qru (#6111) üzenetére


margithid
veterán

Lehet virtuális gépeken is be kellene állítani a lapozófile tiltást?

(#6113) Qru válasza margithid (#6112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lenne butaság. :K Minden ilyen "vackot" tilts le.

#nincsbennetarcsi

(#6114) margithid válasza Qru (#6113) üzenetére


margithid
veterán

És mit még? alvó állapot ugye ott nincs. Mást mit kéne még?

(#6115) amargo válasza margithid (#6112) üzenetére


amargo
addikt

Azok is az ssd-n futnak nem?

ui.: Ettől még nálam pl engedélyezve van a lapozófájl..

(#6113) Qru: Miért "vacak" a lapozófájl?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6116) margithid válasza amargo (#6115) üzenetére


margithid
veterán

Persze, 120 GB-os ssd-n kivül nincs más a gépemben.
Amúgy xp-n, hol kell beállítani a lapozófile-t?

(#6117) margithid válasza margithid (#6116) üzenetére


margithid
veterán

Na letiltottam a virtuális gépekben a lapozófilet, hátha msot nem lesz iylen gond már...

(#6118) Qru válasza margithid (#6114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendszervisszaállítást, más nem nagyon kell, mert ha többet mahinálsz akkor meg belassul a gép ami nem célod neked sem gondolom.

mod:

amargo: Nem sok haszna van manapság egy-két elég ritka specifikus és/vagy a low felhasználók miatt van csak engedélyezve alapból.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6119) margithid válasza Qru (#6118) üzenetére


margithid
veterán

Rendszervisszaállítás csak akkor csinál mentéseket, ha valami programot telepítek nem? Az nem írhat azért ennyit.

(#6120) Qru válasza margithid (#6119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak akkor. Időnként csinál snapshotot az egész rendszerről. Ha nélkülözni tudod akkor kikapcsolható.

#nincsbennetarcsi

(#6121) Fire/SOUL/CD válasza margithid (#6119) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj egy képet az SSDOK progiról, arról a meghajtóról. Kíváncsi vagyok az MWI-re.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6122) margithid válasza Qru (#6120) üzenetére


margithid
veterán

Azt ha lehet akkor inkább nem, jól jött már párszor.

(#6123) margithid válasza Fire/SOUL/CD (#6121) üzenetére


margithid
veterán

Parancsolj: [link]

(#6124) Fire/SOUL/CD válasza margithid (#6123) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz. Teljesen jól látszik, hogy ~1TB-onként csökkenti az MWi-t, ahogy a gyártó ígérte. Nem 64TB, hanem 120TB után fog megállni 1-en az MWI.

Az Intel SATA3 portra köthetted volna az ASmedia helyett...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6125) margithid válasza Fire/SOUL/CD (#6124) üzenetére


margithid
veterán

Vagyis akkor még nincs nagy gond?

(#6126) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Én is beálltam az SSD tulajok táborába egy Kingston V300 120 GB-al. Ezen van az op.rendszer, és azóta ha a winchesterről akarom elérni az adatokat, van, hogy 2-3 mp-be telik amíg beolvassa.
Ez így rendben van? Vagy én csináltam vmit rosszul?
SSD is és a winyó is SATA3-ra van dugva.
Alaplap: AsRock B75 PRO 3

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6127) Impressa válasza bazsi0322 (#6126) üzenetére


Impressa
őstag

Normális jelenség, mivel a HDD-nek is van saját energiagazdálkodása, ezért "lekapcsolja" magát.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6128) bazsi0322 válasza Impressa (#6127) üzenetére


bazsi0322
tag

Értem, akkor megnyugodtam. Köszönöm! :R

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6129) Qru válasza margithid (#6125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs. :K

#nincsbennetarcsi

(#6130) margithid válasza Qru (#6129) üzenetére


margithid
veterán

Rendben, figyelni fogom mennyire fog változni az írt mennyiség az ssd-n.
Amúgy lehet beüzemelnék még plussz 3 virtuális gépet, na akkor mi lenne az ssdmel:D

(#6131) Qru válasza margithid (#6130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez az ssd házi használatra van (ilyesmire használod akkor PRO-t kéne venned), szóval gyorsan elkopna. :)

#nincsbennetarcsi

(#6132) margithid válasza Qru (#6131) üzenetére


margithid
veterán

Jó lett volna ezt tudni vásárlásnál:)
HD sentinel egyébként 717 napot ad meg, becsült hátralévő időnek, ez azért nem rossz, és reméljük, hogy ez csak nőni fog, most, hogy letiltottam a lapozófileokat.
Kondició viszont csak 68%-os.

Sajnos a magicanben is nőt az írt menyniség, lassan 30 Terra :O
Olyasmi létezik amúgy, hogy majd mondjuk veszek egy pro ssd-t és arra átrakom valahogy az egész mostani ssd-m? Tehát oprendszerestől midnenestől.

[ Szerkesztve ]

(#6133) amargo válasza margithid (#6132) üzenetére


amargo
addikt

"Olyasmi létezik amúgy, hogy majd mondjuk veszek egy pro ssd-t és arra átrakom valahogy az egész mostani ssd-m? Tehát oprendszerestől midnenestől."

Igen, többek között a Samsung CD-n rajta van a migrációs szoftver.
Szerk:
Bár nekem alapjában véve az már csak fél megoldás, ami egy futó OS-t migrál át.. de szerencsére erre figyelmeztet is.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6134) margithid válasza amargo (#6133) üzenetére


margithid
veterán

Na majd annak idején.
2 évet remélem kibír még ez az ssd. Nem bánnám valami fejlődés lenne közben, hogy ne menjenek iylen hamar aktív használat alatt tönkre.
A samu 840 pro mennyivel bírná tovább?

(#6135) Ueda válasza margithid (#6134) üzenetére


Ueda
senior tag

A régebbi nagyobb csíkszélességen készült SSD-k bírták sokáig, ebben a tesztben az 1 Petabájt írást közelítik meg a 120-128 GB változatok : [link]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6136) Bodor válasza margithid (#6132) üzenetére


Bodor
veterán

Jó lett volna ezt tudni vásárlásnál:)

Tudtad...

(#6137) margithid válasza Bodor (#6136) üzenetére


margithid
veterán

De valamiért mégse ezt vettem, máshol mást mondtak újabb stb... Meg azt hiszem nem is lehetett kapni 830ast akkor.

(#6138) Bodor válasza margithid (#6137) üzenetére


Bodor
veterán

De azt tudtad, hogy a 840-es TLC, és hogy az mivel jár, az lehet hogy nem lehetett már kapni 830-ast, de a 840 Pro vagy más MLC-s SSD-vel jobban jártál volna. Csak a topik összefoglalót kellett volna elolvasni, ahol külön ki vannak emelve az MLC-s 5 év garanciális típusok. No mindegy, legalább lesz valaki a fórumon, aki szanaszét írja az SSD-t, legalább látunk ilyet is, tájékoztatást kérünk róla ám !

(#6139) Qru válasza margithid (#6132) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

68% aboszolút reális, de ugye nem lineárisan csökken, sztem még 2 évet kihúzol vele.

#nincsbennetarcsi

(#6140) margithid válasza Bodor (#6138) üzenetére


margithid
veterán

:)
Nem érdekel, csak a 700 napot azért húzza ki ha már megvettem.
Addig nem veszek amig ez nem kopik el rendesen:) Sentinel úgyis mutatja majd ha már gond van.
De remélem most, hogy kilőttem a lapozófile-t jobb lesz a helyzet és kicsit megemeli majd az élettartamot.

Qru

Az tökéletes, szeritnem akkor már oylan árban lesznek 250es kapacitásúak, hogy cserélném is. Csak a technikájuk is fejlődjön és bírják kicsit jobban az írást:)

Mondjuk ha 3 éven belül elszáll, akkor garanciában cserélnék, vagy látnák, hogy szétírtam és nem lenne granaciális?

[ Szerkesztve ]

(#6141) Qru válasza margithid (#6140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Klasszikus értlelembe véve megemeleni nem fogja csak a csökkenését lassítja.

mod:

Hát pont nem olyan irányba haaldunk. Igaz az ár is mérséklődik de cserébe a tartósság is. Az első ssd-m egy SLC-s Samsung volt, az kb 100,000 írási ciklust visel el cellánként, most egy Kingston MLC-sem van ami kb 3000-et bír... Ez a tendencia, a drága/drágább cuccok tudnak ma 5000-es írási ciklust... Szóval nem az a cél, hogy sokáig jó legyen, hanem 3 év múlva vegyél egy újat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6142) margithid válasza Qru (#6141) üzenetére


margithid
veterán

Akkor majd egy ilyen pro-t fogok venni, 5 év garancia azért elég jól hangzik.

(#6143) Qru válasza margithid (#6142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de meg is kérik az árát. Olyan dolgokra használod amik sokat írkánlak az ssd-re neked megéri. Egy átlagos netezős/gémer konfigba mint amilyen az enyém is pl egyáltalán nem.

Bár némelyik játék elég sokat ír a háttértárra, ezért is nincs nekem minden játék az ssd-n.

#nincsbennetarcsi

(#6144) snoblive


snoblive
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy MSI CR500-as laptop amin jelenleg a legfrissebb BIOS található (2010.07.26.)
Van mellé egy SanDisk 64Gb-os SSD. A gondom a következő. Beleteszem a gépbe bekapcsolom és már az elején nagyon belassul a gép. Aztán win7 telepítő lemez elindít, de ott a rendszer nem látja az SSD-t. Kipróbáltam asztali gépben, ott felismeri csak a win7 telepítése közben hiba üzenetet ad.
Második meghajtó ként az asztali hibátlanul felismeri, másolás, írás minden tökéletesen működik.
Mi lehet a gond a laptoppal, miért nem ismeri fel?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: snoblive

"Az élet egy játék aminek kurva jó a grafikája..."--->"It's not just a game"

(#6145) Imurai válasza Ueda (#6073) üzenetére


Imurai
tag

Úgy néz ki, egy másik vinyó hibája. Amelyikról lejárt a gari :S
Kösz azért.

(#6146) margithid


margithid
veterán

Csak kiváncsiságból, egy ilyen hdd sebességben hol van egy 840es samsung ssdtől?

(#6147) Bodor válasza margithid (#6146) üzenetére


Bodor
veterán

(#6148) margithid válasza Bodor (#6147) üzenetére


margithid
veterán

Köszi:)
Azért van jelentős különbség...

(#6149) Ueda


Ueda
senior tag

Windows 7 alatt megjelent nemrég egy frissítés, amivel el lehet távolítani a frissítések maradványait.
KB 2852386
A cleanmgr.exe alkalmazást szoktam elindítani és kb. 1 GB helyet lehet felszabadítani vele.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6150) Con Troll


Con Troll
senior tag

Mennyire (nem) tesz jót az SSD-nek, ha a böngésző rá van telepítve és online streamelek 1,5-2 órás videókat? Gondolom valahova oda tölti le a chrome az ideiglenes fájlokat, ahova telepítve van, tehát irkálhat rendesen ilyenkor.

Illetve ha 1,5-2 havonta újrahúzom a windowst?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.