Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#6151) ledgeri válasza margithid (#6102) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Dobj már egy HDS képet a Smart-okról, én is kiváncsi vagyok hogy napi 112 GB-írással hol jár az... +Küldj riportot HDS-ben!!
Ja és:

:R Köszönöm a bíztató terheléses viszgálatot :R

Egy 840 tulaj

(#6136) Bodor ami egyszer felkerül... :U

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6152) Highend55


Highend55
tag

Udv,

Segitseget szeretnek kerni,elakadtam:

X58as alaplap + 2*1TB Samsung vinyo 3eve uzemel Raid0-ba hibatlanul.

Vettem egy Ocz Agility3 128Gb-os SSD-t lehuztam a Samsung vinyokat majd atalitottam Raid mod-bol AHCI-ra a vezerlot,ez utan ujra raktam az SSD-re a Win7-et.Install utan vissza dugtam a vinyokat es nem latja a raid particiot,felajanlotta,hogy formazzam meg a winchestereket.
Most vagy bukom a Trim-et az Ocz-n vagy a Raid particiot? (Jelenleg vissza allitottam Raid-re a vezerlot igy ujra megy a gepem.)

Tanacstalan vagyok,minden segitseget szivesen veszek,koszonom.

(#6153) ledgeri válasza Highend55 (#6152) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hogyan megy újra?:
-SSD nélkül az eredeti portokon
-SSD nélkül az új port-kombón
-SSD-vel az új port-kombón
?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6154) xuldar válasza Highend55 (#6152) üzenetére


xuldar
őstag

AHCI-ben nincs RAID, fordítva viszont igaz a képlet. Ha visszakeresel a topikban, én is pont ugyanezt a kérdést vetettem fel. A megoldás, hogy RAID módban kell hagyni a vezérlőt, RAID-ben is van trim, ha jó drivert használsz.
Tehát RAID-ben telepítsd a windowst, a winyók legyenek lehúzva, az SSD a legkisebb sorszámú Intel porton legyen. Ha kész a telepítés, utána visszadughatod a winyókat, fel fogja ismerni a RAID BIOS, hogy tömbben vannak, nem kell ugyanazokra a portokra dugni, amiken előtte voltak, mehetnek az SSD utániakra.

Ezt a kommentet és az előzményeit olvasd el.

Segítene, ha leírnád az alaplapod pontos típusát, hogy lássuk, milyen déli híd van rajta.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6155) xuldar válasza xuldar (#6154) üzenetére


xuldar
őstag

Lejárt a szerkesztési idő.

Én a multi-languaget telepítettem, de a driver leírásában ott van, hogy csak azután ajánlott feltelepíteni, ha a RAID tömbödet már felépítetted. Ez az állapot már fennáll. Erre érdemes odafigyelni, ha változtatsz rajta. Lehet, hogy uninstall, tömb átállítás, reinstall kell majd.
Ugyan nem tudom, miért kellett a RAID0, csak gyorsabb oprsz miatt (amit most kiváltott az SSD), vagy mondjuk videószerkesztéssel is foglalkozol, de ha a fő programokat SSD-re teszed, a tárolóknál már nem biztos, hogy szükséges a RAID0. Ha meghal az egyik winyó, oda minden adat. Nekem RAID1 van, hogy kicsit nagyobb biztonságban legyenek a cuccaim (párszáz giga fénykép :) ).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6156) margithid válasza ledgeri (#6151) üzenetére


margithid
veterán

Ha meg írod, hogy kell küldeni, és honnan akkor küldöm:)
Amúgy sajnos nem csökkent az írás mennyisége.
30.09 ma reggel... :O
Most már abban bízok, hogy előbb meg fog halni mint 3 év ( ugye még egy éves sincs), garanciálisan cserélik és veszek mellé egy 840 pro-t, vagy esetleg valami még jobbat.
Tényleg van a pronál jelenleg valami jobb, amire még többet lehet írni?

(#6157) xuldar válasza margithid (#6156) üzenetére


xuldar
őstag

Vannak kifejezetten szerverekbe szánt ssd-k... :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6158) margithid válasza margithid (#6156) üzenetére


margithid
veterán

Esetleg az intel ssd mennyire alternatíva a samu 840 pro mellett?
Ha be kell üzemelnem plussz 3 virtuális gépet, akkor bizony szükség lesz valami tartalékra.

(#6159) radi8tor válasza margithid (#6158) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

840 Pro-nál nem jobb.

"Amennyiben még csak az SSD beszerzése a cél, akkor nem ide, hanem az erre szakosodott "Milyen SSD-t vegyek?" topikba várjuk a kérdéseket!"

⭐ Stella

(#6160) Highend55 válasza ledgeri (#6153) üzenetére


Highend55
tag

SSD-vel az eredeti port kombón, felso ketto a raid0,alatta van az OCZ radugva,erdekes ha a Sarga portra kotottem fel se ismerte Win7 install kozben.. kep rola :[link]

[ Szerkesztve ]

(#6161) Highend55 válasza xuldar (#6154) üzenetére


Highend55
tag

Alaplapom tipusa : DFI X58t3eh6 :[link]

Koszonom a valaszokat,kiprobalom a drivereket,es ujra rakom Raid-mod ban a Win7-et.

(#6162) racerx


racerx
őstag

Hello!
Apu gépébe beraktam egy Kingston v300 as ssd-t, és az assd benchmark azt irja ki, hogy pciide OK, és alatta egy szám szintén zöldel OK. Ez így rendben van? 2 éves Asus alaplap.

(#6163) Bodor válasza racerx (#6162) üzenetére


Bodor
veterán

Nem feltétlenül van rendben.

Ezt olvasd át.

(#6164) racerx válasza Bodor (#6163) üzenetére


racerx
őstag

Olvastam. De a biosban nem találtam igy konkrétan ahci beállítást (enhanced sata vagy mi volt -sajna nics itt a gép nem emlékszem pontosan Asus P5g41 alaplap. Akkor ez a gond? Rossz a bios beállítás? Már feltelepített windows alatt meg lehet változtatni (ha megtalálom mi is kell), ugy hogy utánna elinduljon a windows?
(viszont a trim működik az ssdok szerint)

[ Szerkesztve ]

(#6165) Bodor válasza racerx (#6164) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs abban a lapban AHCI, de ez nem baj, ha megy a TRIM. Nem kell semmin sem változtatnod.

(#6166) racerx válasza Bodor (#6165) üzenetére


racerx
őstag

Elképzelhető hogy egy 2 éve vett gépben (igaz alap az egész) nincs ahci az alaplapon? [link]
Szóval ha ssdok szerint (meg megnézem sentinellel is) megy a trim akkor OK?

[ Szerkesztve ]

(#6167) ledgeri válasza margithid (#6156) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A HDS főlapján középtájt a földgömbös-monitor ikon...
És írd bele, hogy miként használtad, csak ,hogy tudja a fejlesztő mire vélni...

(#6160) Highend55 Storage
* Intel ICH10R chip - Intel Matrix Storage technology - Supports up to 6 SATA devices - SATA speed up to 3Gb/s - RAID 0, RAID 1, RAID 0+1 and RAID 5
* JMicron JMB363 PCI Express to SATA and PATA host controller - Supports up to 2 UltraDMA 100Mbps IDE devices - Supports 2 SATA devices - SATA speed up to 3Gb/s - RAID 0 and RAID 1
Miatt szerintem...
Szóval a sárga az másik vezérlő...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6168) racerx válasza racerx (#6166) üzenetére


racerx
őstag

Ez van csak a biosban
ATA/IDE Configuration [Enhanced]
Allows you to set the ATA/IDE configuration.
Configuration options: [Disabled][Compatible][Enhanced]
Enhanced Mode Support On [S-ATA]
Set serial ATA, Parallel ATA or both as native mode.
Configuration options: [S-ATA+P-ATA][S-ATA][P-ATA]

AHCI nem igen van... :F

(#6169) Bodor válasza racerx (#6166) üzenetére


Bodor
veterán

Hogy ha még egyszer ugyanazt leírom, mint az előbb, akkor jobban elfogod hinni amit mondok ?
Mert máshogy nem tudnék reagálni erre a hozzászólásra...

(#6170) racerx válasza racerx (#6168) üzenetére


racerx
őstag

Persze, köszi! Csak furcsállottam, hogy nincs ahci egy nem túl régi alaplapban. De azóta már kigugliztam, hogy ich7 es nem támogatja :(

[ Szerkesztve ]

(#6171) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Kellene egy kis segítség.
Haver tegnap vett egy Kingston Hyperx 120gb as ssd-t, az alábbi konfigba:
Gigabyte Ep45-ds3l,Core2 E8300 ,4gb ram,Hd 6870 1gb ram,Windows 7 64 bit.
Működik az ssd , de:
-Windows indítása előtt mindig az alábbi kép jön be,ellenőrzi az ahci portokat, ha ez nem lenne egész gyorsan bejönne a windows.(nekem is van ssd(vertex 4) és nálam nincs ez a jelenség)
-Biosban a boot prioritásnál scsi-hez írja az ssd-t és a vinyot is.
-Biosban ide csatornát mutatja csak, vagyis a dvd írót csak.
Pár kép a bios beállításokról még: 1, 2
-Ennek a leírásnak az alapján állítottunk be mindent, kivéve a virtuális memóriát, azt vissza raktuk alapra , mert Guild wars 2-nél sűrűn hibát írt ki memóriára hivatkozva.

(#6172) Highend55 válasza ledgeri (#6167) üzenetére


Highend55
tag

Koszi a segitseget mindenkinek,ujra raktam ahogy mondtatok viszont most mar megy a trim +a raid0 is, de eleg keves ertekeket kapok :F [link]

(#6173) AtHoS válasza Kreash (#6171) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahogy látom a boot-ról berakott képet a vezérlő AHCI beállításra van téve és emiatt jön be a Serial ATA AHCI BIOS képernyő, ami rendben is van

Ha nem AHCI-n lenne, akkor PATA-nak ismerné fel és gondolom akkor mutatná a DVD író mellett.

Ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni, az alaplap így kezeli az AHCI-s eszközöket. Valószínű emiatt is írja boot prioritásnál, hogy SCSI

read-only mode on the forum

(#6174) ledgeri válasza Highend55 (#6172) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mérj a crystal disk mark-kal 0fill-es beállításaal! Most ugye egyik sincs a sárga-portos vezérlőn?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6175) Highend55 válasza ledgeri (#6174) üzenetére


Highend55
tag

Igen semmit se dugtam a sarga portra,gyorsult valamit de szerintem meg mindig keves vagy ennyit tudna csak az Agility 3 ? [link]

(#6176) Ueda válasza Highend55 (#6175) üzenetére


Ueda
senior tag

A Sata 3Gb/s portnak ez a maximuma. Úgy néztem az alaplapod nem tud sata 6 Gb/s-t. Egyedül a 17,26 tünik kevésnek.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#6177) ledgeri válasza Highend55 (#6175) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jó, hát ez így ennyit (vagy 250 körüli, vagy 550 körüli értékeket kell elfogadni nagy fájlmérettel való mérésné, SATA2 vagy 3 port-ot használva...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6178) Highend55


Highend55
tag

Koszonom a valaszokat,akkor egy darabig beerem ezzel is.

(#6179) xuldar válasza Highend55 (#6178) üzenetére


xuldar
őstag

Hasonló értékeket kaptam én is, szintén SATA2 porton. Teljesen rendben van. Sosem fogja elérni a 300MB/sec elméleti maximumot.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6180) concware


concware
tag

Lehetséges, hogy kb fél év alatt ennyit romlik a Samsung 830 Series (MZ-7PC128) típusú SSD-m?

Ahogy néztem erre a típusra benchmark-okat, minden érték 2x-e volt mint az enyém és én is úgy emlékszek, hogy mikor vettem mintha nem ennyi lett volna. Mit lehet ilyenkor vele csinálni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6181) Ice&Lime válasza concware (#6180) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Lehet, hogy valami elállítódott a windowsban, nézz utánna hd sentinellel.
Vagy SSDOK progival a kedves fórumtársunk programjával, hogy mik vannak be ill. kikapcsolódva, mert szerintem csak nem romlott ennyit a cucc.

(#6182) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. SSD vásárlás előtt álokk, az Asus K40IE szériás laptopomba szeretném tenni, az optikai meghajtó helyére, másodlagos meghajtónak. A problémám az, hogy nem tudom, hogy hányas SATA csatlakozó van bent. Azt hol tudom megnézni?
Másrészt, ha SATA 1-es, akkor azzal kompatibilis lesz mondjuk egy Kingston V300-as SSD, vagy milyen sebességet várhatok el tőle?

(#6183) Qru válasza badrian250 (#6182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a lapos Sata2-es, menni fog benne a V300 pöpecül, ugyan a gyári értéket enm éred el de ez nem baj, amúgy sem éreznéd a különbséget Sata2 meg 3 közöt.

#nincsbennetarcsi

(#6184) badrian250 válasza Qru (#6183) üzenetére


badrian250
tag

Igen, azt tudom, hogy sata II, és III között nem sok a különbség, viszont az SSD-t egy ilyenbe tenném, a dvd meghajtó helyére:[link]
Erre SATA van írva simán, az nem lehet hogy ez visszafogja a sebességet? Vagy tegyem ebbe a gyári HDD-t?

Amúgy biztos, hogy SATA II-es az alaplap? Mert semmit nem találtam ezzel kapcsolatban, viszont láttam olyan K40-est, ahol a dvd meghajtó nem is SATA-s. Konkrétan 'K40IE VX043D'-m van.

[ Szerkesztve ]

(#6185) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok !
Mostanában van egy kis gondom az 1 éve belakott ocz agility 3 120GB-os ssd-vel!
Kb.2hete észrevettem,hogy magától teleírogatja magát 58GB szabad helyem volt mikor jó volt most meg 26GB szabad,de ezt is írogatja azután ismét szabad ez a 26 GB hely,most megint teleírogatja magát és így tovább..!Tehát valahová eltünt egyszer csak egy csomó szabad helyem már átvizsgáltam minden mappát és nem volt gyanúsan nagyméretű semmi hát akkor kérdezem hová tűnt a szabad helyem tömbkelege?Vírus nincs már néztem.

(#6186) apollo12


apollo12
veterán

hali átköltözzem egy új gépházba és az ssd-t sata3-ra kötöttem, azóta ezt irja ki az AS SSD, van valami jelentősége?

(#6187) Bodor válasza badrian250 (#6184) üzenetére


Bodor
veterán

Mindenképp a HDD helyére tedd az SSD-t, az meg mindegy , hogy milyen SATA, mert a rendszer a SATA1 sebességét sem használja ki. Az optikai meghajtót meg kapd ki a laptopból ( úgyis ki kell szedni ha megjön az SSD, és akkor megtudod, hogy milyen csatlakozós.

#6180) concware: SSDOK-ról tényleg dobhatnál egy képet ( LINK ) , elég gyanús, hogy nem megy a TRIM, illetve látni kéne, hogy milyen alaplapban van, tán csak nem SATA2-es?

(#6185) dodoroli: Az SSD nem tud csak úgy saját magára írni, több valószínű, hogy az oprendszer és a programok, ami okozzák az írást, hogy miért , azt már neked kell tudnod. pl. hibernálás, lapozófájl, temp fájlok, oprendszer frissítés, rejtett és rendszer fájlok megjelenítése nagyon ajánlott.

(#6186) apollo12: Olvasnivaló első nekifutásra.

(#6188) apollo12 válasza Bodor (#6187) üzenetére


apollo12
veterán

vissza csináltam mindent most jó :D

(#6189) Bodor válasza apollo12 (#6188) üzenetére


Bodor
veterán

:C

(#6190) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. acer aspire 5750zgm van 8gb memóval, hdd caddyvel ssdvel.
az ssd 100/ 99 es állapotban van.
a sztori a következö. windows 8 at frissitettem 8.1re... onnantól fogva njöttek a gondok. nem kapcsolt ki a gép opl... odáig jutottam hogy leformáztam az ssdt teljesen, és ujrahúztam a win8 al. a probléma a következö. leállításra rányomok, és nem áll le a gép a bal odlali szélsö led világit és ennyi. mi lehet a probléma?eddig ment, mióta a winnel szórakoztam frissitettem és töröltem full formáztam ujratettem azóta ezt csinálja kb. a gépre 1 rakás usb+aktiv hub is rávan dugva

[ Szerkesztve ]

(#6191) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg van egy 128 GB SSD-ém két felé osztva. (c: windows 7 64bit és D: játék) Veszek még egy SSD-ét, amin csak játék lesz rajta. A jelenlegi SSD D partíciójáról a játékot letörlöm. Megoldható a Windows 7 saját partíció kezelőjével, hogy a C partíciót kibővítsem a D partícióval ? (D partíció zsugorítása, C partíció kiterjesztése, esetleg kell a D-ét újraformázni előtte) Ez így jó és az SSD utána jól fog működni? Aki esetleg már csinálta, legyen szíves segítsen. Előre is köszönöm a segítséget.

(#6192) Bodor válasza bb.bocs (#6190) üzenetére


Bodor
veterán

A probléma valószínű, hogy nem az SSD-vel van, nagyon sok embernek, köztük nekem is, akadt gondja a 8.1-es frissítéssel. Erre tessék!

(#6191) kisferi: Ez sem SSD-vel kapcsolatos kérdés... :U
De egyszerűen megoldható. Windows lemezkezelőjével a D partíciót kell
törölni, majd a C-t kiterjeszteni. Semmi más, ennyire egyszerű.

(#6193) bb.bocs válasza Bodor (#6192) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi. de azóta visszatettem a 8at, és azzal is ugyanez van pedig nem volt. a bekapcsoló gombra hol érzékel hol nem, hol kikapcsol hol nem. laptopban van alaplapi elem? összefugghet ezzel? mitöl lehet ez? bekapcsolni mindig bekapcsol kikpcsolni már nem akar. se a 8.1el se a 8 al . ha 500szor megnyomom talál észreveszi magát

(#6194) Bodor válasza bb.bocs (#6193) üzenetére


Bodor
veterán

Változatlanul azt mondom, hogy ez nem SSD probléma.

(#6195) bb.bocs válasza Bodor (#6194) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor ezt kizárhatom legalbáb asszem :) köszi

(#6196) kisferi válasza Bodor (#6192) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm a segítségedet.

(#6197) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A sam 120 GB-os 840 evo és basic között csak sebesség eltérés van, más nincs?
gondolok itt a chipre, vezérlőre, élettartamra, stb...

[ Szerkesztve ]

(#6199) FruchT


FruchT
tag

Sziasztok !

Tanácsot kérek. HDD-ről váltanék SSD-re. Mivel már rég nem frissítettem a konfigom, ezért igencsak kiestem a számítástechnikai újdonságokból fejlődésekből. Próbáltam kicsit összeszedni magam típusok és vezérlők tekintetében,de nemigazán tudom eldönteni melyik lenne számomra a jó választás.
Amire kell: Fotózom,tehát fotókat dolgoznék fel (Win8). (néha videó fájlokat is)
Méret : 120 vagy 128Gb
Használt szoftverek:
Photoshop
Light Room
Sony Vegas
AcDsee
fő szempont: hosszabb élettartam, megbízhatóság.
kb. 35ezret szánnék rá.
Annyit tudok, hogy a sandforce vezérlők a legelterjedtebbek, viszont "a másolási mizéria és a kiszámíthatatlanság nem éppen megnyerő" (igaz ez 2010-ben írodott),a Marvel és társai elvileg jobbak.
Továbbá info-ra lenne szükségem,hogy hogyan érdemes használnom az SSD-t ?
Pl. Csak az op.rendszert és a szoftvereket tartsam rajta, vagy másolhatok rá heti rendszereséggel mondjuk 200 x 15-20Mb-os fotókat is feldolgozásra, majd exportálásra a végén pedig átmozgatásra egy nagyobb - 2TB-os - háttértárra ? Abban az esetben,ha csak a szoftvereket teszem az SSD-re és a fotókat egy másik vinyón tartom (a katalógus fájl az SSD-n jön létre) és így dolgozom fel őket, akkor várhatok-e jelentős sebesség növekedést ? A jelenlegi gondom az, hogy Lightroom alatt elég döcögös két fotó közötti átváltás.

Köszönöm !

(#6200) radi8tor válasza FruchT (#6199) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglaló elején ez áll:

"Amennyiben még csak az SSD beszerzése a cél, akkor nem ide, hanem az erre szakosodott "Milyen SSD-t vegyek?" topikba várjuk a kérdéseket!"

A másik topicban kérlek olvasd el az összefoglalót.

Lightroom és SSD témában itt is tudnak segíteni: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.