Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17401) polip válasza Aslan (#17397) üzenetére


polip
addikt

elég drága hely...:

core i3, 5650: [link]

core i5, 5650, 8GB : [link]

ráadásul a laptopszalon ingyen viszi ki neked, se házhoz szállítás, se utánvét díj :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#17402) busman83


busman83
csendes tag

Hali!
Érdeklődnék hogy valaki már bővített ramot Dell n5010-be??
Hogy kell, mit kell szétszedni?
Az aljának a közepén van egy levehető panel, kicsavarom a csavart de valahogy nem birom leszedni a panelt! húzni v tolni kell?? Vagy egyáltalán ott vannnak aramok?
Válszokat előre is köszi!

(#17403) premete válasza busman83 (#17402) üzenetére


premete
veterán

[link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17404) Chaser válasza premete (#17399) üzenetére


Chaser
titán

Az új xps-t már hdd cseréhez is hackelni kell, persze eg lattitude más dolog:) Kíváncsi vagyok azoknál is bevezetik-e ezt a hülyeséget.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17405) Aslan válasza polip (#17401) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszönöm szépen!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17406) premete válasza Chaser (#17404) üzenetére


premete
veterán

Szerencsére jók a szerelési útmutatók. Bár az e4200-as és e4300-asomba a bluetooth modul beleszerelése már összetettebb feladat volt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17407) Chaser válasza premete (#17406) üzenetére


Chaser
titán

Ez mondjuk jó pont valóban, de ha nem variálnának nem is kéne útmutató...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17408) joe-ker


joe-ker
senior tag

Valaki esetleg? [link]

(#17409) premete válasza Chaser (#17407) üzenetére


premete
veterán

Én örülök neki, hogy "variáltak" és nem akkora méretű, tömegű és tudású a mostani laptopom, mint az első volt, 20 éve: nincs benne nagy floppy, de van dvd-rw; nem 40 MB-os és asztali méretű a HDD; nem külső és netbook nagyságú a modem, nem 3 centi vastag a kijelző, nincs 5 centis kerete, nem 16 szürkeárnyalatos, nem 386sx proci van benne, nem akkora a fogyasztása, nem 2 MB ram van benne,amiből csak 1 MB-ot tud használni, van benne bluetooth, HSUPA, GPS, WLAN, kártyaolvasó, stb. Egy előnye volt, bekapcsoláskor ott villogott a kurzor, beütöttem, hogy "wp" és már futott a szövegszerkesztő.
Árban semmit sem változott, az is 320 ezerbe került, ahogy a mostani is. :)
Kis összevetés 20 év alatt:
Tömeg: 10 kg/1.95kg
Vastagság: 8 cm/2.5-3 cm
CPU: 386sx/i5 520
Ram: 2 MB/ 4 GB
Kijelző: 8"/14", 16 szürkeárnyalat/ 262000 szín, 640x480/1440x900 felbontás.
Letöltési sebesség: 1-4 KB/s/1-4 MB/s
VGA ?/Nvidia 3100m
Akkuidő: 1 óra/8 óra :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17410) SzaboZE válasza Chaser (#17404) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egyelőre nem.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17411) SzaboZE válasza DjKoxi (#17389) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ne gép gyáriszám alapján keresd a support oldalon, hanem pl E6400-as gép szoftverei közt.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17412) SzaboZE válasza joe-ker (#17376) üzenetére


SzaboZE
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17413) DjKoxi válasza SzaboZE (#17411) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Kösz mégegyszer!

Nem szoktam ilyeneket csinálni, de még kérdeznék vmit.

A 6400-as CPSM-ét a win7 64 bit-eset nyugodtan feltelepíthetem az M4300-ra?
Vagy csak tegyem fel az M4300 vista 64 alá való quickset szoftvert?

(#17414) formasu válasza Zozoka73 (#17260) üzenetére


formasu
tag

Új vagyok a Dell notisok táborában, egy Dell Studio 1535 birtokosa lettem.
Szép is, gyors is (BJKT-s hdd), azonban ez az ezüstös touchpad kiakaszt.
Másoknál is vacakol? Néha kihagy nyomásra, a csúszka részét pedig kifejezetten
katasztrófának ítélem meg. Ötlet, driver, csere? A javaslatokat előre is köszönöm!

Nekem is ilyen gépem van, és nálam sem ment rendesen a touchpad, de külső egérrel jó volt. Mivel garis még a gépem, bejelentettem, egy nap múlva jött a szerelő, és az előlappal együtt kicserélte az egészet. Nem csinált senki driver cserét, semmi mást, a gép megjavult!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#17415) Gergo79


Gergo79
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni. Még karácsony előtt vásároltam egy Inspiron N5010-es laptopot (Corei3-as proc., 2Gb RAM, stb.) és Win 7 op. rendszert telepítettem rá. Eddig semmi problémám nem volt vele, de kb. egy héttel ezelőtt észrevettem, hogy kb. 3-4 percenként felpörög a ventilátor, megy nagyjából egy fél percig, aztán abbahagyja. Pár perc múlva újrakezdi. Néztem a processzor-terheltséget, de nem produkált kimagasló értéket (pár százalék volt csak). A driver-ek a Dell honlapjáról vannak, plusz rendszeresen letöltöm a Win 7 frissítéseket is. És még egy dolog, nem sokkal a felpörgés jelentkezése előtt frissítettem a BIOS-t is, szintén a Dell honlapjáról.
Találkozott már valaki hasonlóval?
Előre is köszönöm a segítséget

(#17416) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumozók,

Lenne egy kérdésem: visszaolvasgattam a fórumban, többen irtak "kattogó" vinyókról ami semmiféle teszt eredménye alapján nem szándékozik megdögleni de valami miatt adott időközönként kattan egyet. Volt aki azt irta hogy a fej pozicionál stb. és semmi gondot nem okoz (az én gépemben WD a vinyó) de ha zavar akkor ez megoldható a BIOS-ból.
Nekem egy N5010-es gépen kellene ezt megoldani de annak a bios-ában semmi ilyet nem találok.
Van esetleg tippetek akkor ezen ezt hol lehet kiiktatni, ha lehet egyáltalán? Engem csak azért zavar de nagyon mert Skype-hoz a beépitett mikrofont és hangszórót használja az ismerős legtöbbször velem dumál és azon kivűl hogy iszonyúan zajos és gerjed az N5010 (nem kis csalódásomra mert a céges gépem egy Latitude E6400 és azon hibátlan ez a megoldás) folyamatosan hallom a kattogást az Inspiron-ban.
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#17417) nVIPER válasza vodika (#17416) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én a HDD véletlenszerű kattogását a hőfok növekedésével hoztam kapcsolatba. Nekem egyet sem kattan a 7200-as Seagate 500GB-os winyó 54 fok alatt. Felette néha , de 58 és 60 foknál már rendszeresen.

(#17418) formasu válasza Gergo79 (#17415) üzenetére


formasu
tag

Eddig semmi problémám nem volt vele, de kb. egy héttel ezelőtt észrevettem, hogy kb. 3-4 percenként felpörög a ventilátor, megy nagyjából egy fél percig, aztán abbahagyja. Pár perc múlva újrakezdi.
Meg kellene találni a felpörgés okát! Talán az Everest segítene, jó lenne nézni a hőfokokat, mert a venti ált. akkor pörög fel, amikor a proci hőmérséklete kezd a megengedett értékhez közelíteni! Talán megnézhetnéd a Biost is, hogy esetleg nem túl kicsi hőmérséklet érték van beállítva!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#17419) vodika válasza nVIPER (#17417) üzenetére


vodika
tag

Szia VSAMSUNG,

Köszi a tippet. Nem olyan rég vetettem egy coolpad-et a géphez. Nagyon nem figyeltem ugyan eddig de majd most ránézek hogy igy a kattogás kiiktatható-e?
Valahol azt olvastam hogy ezzel olyan 10-15 fokkal hűthető a gép "belseje". Lehet akkor ez talán segit a vinyón is.
Meglátjuk, bár több fórumban is a csendes üzemmódba kapcsolással orvosolták ezt a gondot de ilyet nem találtam a BIOSban. Elég "egyszerű" ennek a gépnek a BIOSa.

Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#17420) Chaser válasza premete (#17409) üzenetére


Chaser
titán

Nem a fejlődést kifogásolom, hanem a visszafele fejlődést :P Megint csak a 1525-ös inspiront tudom megemlíteni, minden cserélhető benne, extraként hdd keretben 2 csavarral, optikát 1 csavar fogja. Most ott tartunk, hogy hdd cseréhez az új vostrokat és xps-eket is bontani kell, na meg az inspironokat is. Én úgy látom ettől nem lettek kisebbek az inspironomnál, az akuidő se több...

No vettem is egy n5010-et, minden ok vele, de a venti folyamatosan pörög. Nem hangos, de megy, cpu-ra everest 40 fok alatt mondja a magokat. Látom van egy új bios friss, vajon feltoljam-e?
P6200+2GB ram+320GB kiépítésű gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17421) Talma válasza nVIPER (#17417) üzenetére


Talma
tag

Szerintem akkor "kattog" amikor ki-be kapcsolja az energiatakarékos állapotot.

(#17422) nVIPER válasza Talma (#17421) üzenetére


nVIPER
senior tag

És ki adott rá neki parancsot, hogy változtatgassa az energiatakarékot és a normál módot? :)

(#17423) nightshadow válasza Chaser (#17420) üzenetére


nightshadow
veterán

No vettem is egy n5010-et….P6200+2GB ram+320GB kiépítésű gép.

Szia, én is ilyet szeretnék venni. Megkérdezhettem, hogy hol és mennyiért vetted? Milyen oprendszert tettél fel? Volt gond a driverek feltelepítésénél?

(#17424) joe-ker válasza SzaboZE (#17412) üzenetére


joe-ker
senior tag

Köszi,közben én is megtaláltam,de a gépet elvitték így nem lesz upgrade.

(#17425) Chaser válasza nightshadow (#17423) üzenetére


Chaser
titán

Egy baráti helyről baráti áron:) 1ébként iponban a legolcsóbb. W7 x64-et raktam fel, gyárilag linux volt rajta. Nincs gond a driverekkel. Bár 1 valami kérdőjeles, de gőzöm nincs mi, minden működik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17426) premete válasza Chaser (#17425) üzenetére


premete
veterán

Gyakran a hdd mozgásérzékelő szenzor drivere szokott lenni, menj be az eszközkezelő/tulajdonságok/részletek/hardverazonosító és az eredményt másold be a a google-be, ki szokta adni, hogy mi az. Nálam ACPI/SMO 8800 volt, a freefall szenzor drivere eltüntette.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17427) nightshadow válasza Chaser (#17425) üzenetére


nightshadow
veterán

Találtam ezt a tesztet: [link] ahol letesztelték ezt a konfigurációt:

N5010
Intel Core i3
4GB RAM
320GB HDD
Intel GMA 4500MHD

Szerepel benne ez a mondat:
„We couldn't really enjoy our games, movies and videos because the N5010 provided choppy playback (but the sound was great).”

Magyarul: „Nem igazán tudtuk élvezni a játékokat, filmeket és videókat, mert az N5010-en szaggatott a lejátszás (de a hang nagyszerű volt).”

Most egy kicsit elbizonytalanodtam, mert apám DVD lejátszásra és mkv nézésére is szeretné használni (játékra nem). Ráadásul ez egy erősebb konfiguráció, mint amit kinéztem. Te tapasztaltál ilyet a te N5010-seden?

(#17428) Davey7


Davey7
senior tag

Hy,
van egy vostro 3400-asom. Az a kerdesem vele kapcsolatban,hogy ha alvobol felkeltem,sokszor dobja a wi-fit amin volt es nem tudok ujracsatlakozni,csak ha letiltom,majd engedelyezem a halokartyat. Mi miatt van ez? Van ra megoldas? (azt hiszem a hivatalos szoftvere nincs feltelepitve)

(#17429) Chaser válasza premete (#17426) üzenetére


Chaser
titán

Majd meglesem :R

nightshadow: Játéknál szaggathat is, mert ez csak egy alap intel HD integrált, kb amd-ben hd4200, nem mostani játékokhoz van, lehetne mellette core 9 is. A video viszont nem szaggat, mondjuk 1080p-hez már nem árt olyan playert használni ami ki tudja használni a vga dxva gyorsítását. Tegnap megnéztem fHD monitoron, ott volt pici lagg, de 99% sw hiba, nem használtam még huzamosabb ideig W7 x64-et, xp-n meg x86 W7-en meg régebbi géppel is működött a gyorsítás. A hang meg tényleg jó, átlag gépekhez képest és a touchpad is :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17430) Gergo79 válasza formasu (#17418) üzenetére


Gergo79
csendes tag

Köszönöm a tippet, tegnap felraktam az Everestet, és ezt mérte: az első mag 38-39 fokon, a második 48-49 fokon volt, amikor beindult a ventilátor (bár nem mindig, 10 esetből egyszer vagy kétszer a második mag simán 50 fokon volt, és meg se nyikkant a vent.).
A BIOS-ban viszont nem találtam erre vonatkozó beállítást... Hol kellene keresnem? Az első lapon a dátumon meg az időn kívül semmit nem lehet módosítani, a többin meg a boot sorrend meg különböző engedélyezések vannak. Persze lehet, hogy én nem vettem észre valamit... :F

(#17431) SzaboZE válasza nightshadow (#17427) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez egy elég dilettáns banda! Jól látható, hogy nem telepítették fel a video drivert! Azért 1.0 az élményindex! Hogy lehet ilyen publikációra bármit is alapozni??? Az N5010-zel nyugodtan lehet videózni. Nem tudom milyen i3 procival szerelték, de a 720p-nek simán kell mennie, megkockáztatom hogy az 1080p-nek is. Utóbbiról nem tudok konkrétat mondani, mert még nem volt i3 a kezeim közt, amivel teszteltem volna videolejátszást. A DVD-t simán viszi az biztos. Egy mai integrált intel video 3-4 körüli windows élményindexet produkál. Mellesleg a specifikációban is van hiba: 1024x768-asnak írják a 15.6-os kijelzőt... Ezek nem is láttak még ilyen gépet.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17432) Aslan válasza SzaboZE (#17431) üzenetére


Aslan
aktív tag

Mennie kell a Full HD felbontásnak is, sőt Blu-Ray formátummal is gond nélkül boldogulnia kell!

Nekem az NVIDIA ION-os, Atom processzorral szerelt AsRock HTPC-m is megeszi a 720p-t az 1080p-t és a Blu-Rayt is... az i3-as meg főleg!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17433) Aslan válasza SzaboZE (#17431) üzenetére


Aslan
aktív tag

Egyébként mi az általános vélemény az N5010-esekről?

(Megjegyzés... valamiért kétszer küldte el a hozzászólásomat, ezért a másodikat módosítottam, ezért van a dupla poszt... sorry)

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17434) SzaboZE válasza Aslan (#17432) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert az NVIDIA gyorsítóval szépen megy az atom procis gépen is a lejátszás ;) De én is gyanítom, hogy egy i3-nak nem lehet gond a fullhd.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17435) SzaboZE válasza Aslan (#17433) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kategórájában jó gép, az árához képest különösen :) Kicsit gondolkozhattak volna többet az alkatrészek elhelyezkedésén. HDD belül, proci alaplap alatt van stb...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17436) nVIPER válasza SzaboZE (#17431) üzenetére


nVIPER
senior tag

Simán viszi az 1080p -t is!,, Jó persze mellette azért nem mehet a videó konvertálás:)

(#17437) nVIPER válasza SzaboZE (#17431) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ezek a tesztek teljesen megalapozatlanok, látszik, hogy sz.rt se tudnak...

[ Szerkesztve ]

(#17438) Chaser válasza SzaboZE (#17431) üzenetére


Chaser
titán

Én a 12GB Avatar-t próbáltam ami fHD-s, a P6200-esen. Sw-esen is helyt áll, megakad párszor a kép, de zömében folyamatos. Ebből következően már egy i3 330 is alkalmas sw-esen is fHD-ra...ami azért nem rossz :))

VSAMSUNG: Ha használod a vga dxva módját akkor konvertálni is lehet mellette, többek között ez is előnye a dxva-nak, a cpu-t minimálisan terheli.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17439) formasu válasza Gergo79 (#17430) üzenetére


formasu
tag

Nekem másik laptopom van, / Studio 1535 / az még gyári Bios-al fut, ritkán kapcsol be a ventilátor. Volt már nálam gép, aminél azért kapcsolt be a ventilátor, /sőt még olyan is volt, hogy hanggal jelzett a gép!/ mert a hőfokok túl alacsonyra voltak állítva a Bios-ban. Nem emlékszem, régebben volt, lehet, hogy az asztali gép volt.
50 foknál még nem kellene bekapcsolnia a ventilátornak! Talán másik hőfokra nem figyeltél fel? Mondjuk alaplapi környezet, Chipset....VGA, stb?
Nem emlékszem, hogy garis-e még, ha igen, konzultálni kellene a szervizzel, hátha Ők tudják, mitől megy, mehet sokat a ventilátor? Lehet, hogy vissza kellene tenni a régebbi Biost?
Én nem vagyok híve, hogy csak azért, mert kijött egy újabb Bios, mindjárt fel is tegyük!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#17440) soldier1


soldier1
csendes tag

hello
van egy Dell inspiron 8100-as laptopom és bőviteni szeretném
az everestel megnéztem és azt írja hogy ddr sdram van benne akkor ez most melyik ddr1 vagy sdram?
és még hogy mekkora procit lehet belerakni hol lehet ilyeneket megnézni?
a válaszokat előre is köszönöm!

(#17441) nVIPER válasza Chaser (#17438) üzenetére


nVIPER
senior tag

Igen, de sok mindentől függ,, nem használtam még ezt a technológiát. Nyilván vannak korlátai, de a lényeg az, hogy egy ilyen gépnek nem lehet gond lejátszani ezeket a videókat. .

(#17442) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Következő problémm van;

Eszköz Dell 1525

Laptop táska pántja kicsúszott és le esett a földre(1m),
azóta sötét a képernyő(kicsit látszik valami), azaz mintha nagyon minimálisra lenne levéve
a háttérvilágítás és nem is reagál az fn+fel nyíl-ra.
utána olvasgattam, azt írták dell fórumokon, hogy valami inverter és
backlight dolog szállhatott el. Rákötöttem nagy nehezen lcd tv
hdmi portjára ott tökéletes a kép. szerintetek mi lehet a gond?

még garanciális de sajnos megrepedt a ház sarka is ez miatt elveszhet a gari?
igaz ez a repedés nem most keletkezett.

Köszi :R

(#17443) Zozoka73 válasza sittes79 (#17442) üzenetére


Zozoka73
tag

Üdv!

Én is hasonlóan jártam egy notebook-kal (Dell Studio 1535), elrepült s ugyanezen jelenségek jöttek elő.
Bevizsgálták egy "zseniális" szervizben, rögtön kimondták, hogy inverter probléma.
Sajnos nem volt garanciális, így szereztem 7 pénzért egy zsír új invertert(kipróbáltuk más gépben) .. s lám nem oldotta meg. Később rátaláltam egy kiválóan és nagyon olcsón dolgozó szakemberre, aki kicserélte jutányosan az LCD panelt (jár hozzá az inverter is) és azóta kiválóan megy.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy valószínűleg neked is ezt kell cserélni.
Remélem sikerül megoldanod garanciálisan, szerintem mennie kell!
(Ha mégsem, keress meg a szaki kontaktjáért!)

Sok sikert a javíttatáshoz! :)

Zozoka73

(#17444) foxi69


foxi69
tag

Üdv!

[link]

Ő lenne a kiszemeltem.

Kérdéseim az ilyet használókhoz illetve javítókhoz:-):
- Flash videólejátszásnál mennyire melegszik, megy a ventije?
- Milyen memóriával érdemes 4GB-ra bővíteni?
- Alacsony terhelésnél (pl. letöltés) mennyire hangos?
- Mik a konstrukció negatívumai?

Esetleg tudtok olyan felhasználói összefoglalóról, ami segítheti a döntést?

Köszönöm előre is!

(#17445) Aventurium


Aventurium
csendes tag

Sziasztok!

Ez lenne a kiszemelt új gépem és abban kérnék segítséget, hogy ha veszek hozzá egy monitort HDMI csatlakozóval, akkor lehet-e kiterjeszteni rá az asztalt vagy csak klónozni lehet.
Előre köszönöm a segitséget!

DELL Inspiron N5010

Intel Core i3 370M 2.4GHz 3MB
4GB DDR3, 320GB SATA
ATi Radeon HD5470 512MB DDR3
LED 15,6" wide 1366 x 768

(#17446) Talma


Talma
tag

Hurrá, kész a notebookom :C
Jó fej volt a szervizes, bocsánatot kért, meg kaptam ajándékot a késedelemért :P

Amúgy jól megszopattam magam az itthoni wifivel, vagy 15x begépeltem az SSID-met, meg a jelszavamat, amire rájöttem, hogy megváltozott a MAC címem :-D

[ Szerkesztve ]

(#17447) Chaser válasza Aventurium (#17445) üzenetére


Chaser
titán

Van asztal kiterjesztés :K olyat is lehet, hogy a gép képernyőjét lekapcsolod és csak a tv/monitor megy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17448) foxi69


foxi69
tag

Chaser!

#17444 Erre nem tudnál pár sort írni? Úgy rémlik, mintha ilyen géped lenne:-))

[ Szerkesztve ]

(#17449) Chaser válasza foxi69 (#17448) üzenetére


Chaser
titán

Nekem P6200-as verziója van integrálttal, letöltés közben nem melegszik :P Net közben pofátlan 35 fok körüli maghőmérsékletek vannak, sokszora venti se megy -hála az új biosnak-. Ha ki lehet kapcsolni az atit a gépben akkor amit kinéztél az se melegedik, de nem tudom hogy megoldott-e, a cpu-igp és hd5650 biztos alkalmas rá. Én 2GB kingmaxot vetem bele, gyári samsung, de szerelhetik éppen mással is, 99% hogy mennek párban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17450) canney


canney
csendes tag

Sziasztok!

Netbook/notebook vásárlás előtt állok, és mivel eddig egy Dell márkájú netbookot néztem ki, ezért gondoltam tőletek kérdezek, hátha van vele tapasztalatotok.

Erről van szó:
http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/7696_dell_inspiron_1018_obsidian_black_netbook_insp1018-7/

A kérdés pedig az, hogy vajon alkalmas lenne-e visual studio-s v matlab-s programozásra , ezeken kívül netezésre, dokumentum olvasásra, szerkesztésre használnám.
Ez ugye 2GB-s, nem igazán találtam netbookok között csak 1GB-osat, a procija szokásos netbook proci, nem tudom, hogy az ilyen komolyabb programokhoz mennyire passzol, de nekem tényleg ezek lennének fontosak. Van asztali számítógépem, tehát pont arra kell, hogyha bemegyek egyetemre, akkor ott is tudjak tanulni/dolgozni.
Ti használtatok már bármilyen netbookot matlabhoz?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.