Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16601) magua.


magua.
tag

Sziasztok. Van egy régi DELL latitude 110L gépem, elszállt benne az inverter. A gép évek óta csak áll, pedig tudnám még hasznosítani. SUMIDA IV11145/T-LF jelű inverter van benne, de ilyet nem nagyon látok bontott gépből hirdetve (sokat nem akarok költeni). A kérdésem az lenne, hogy jó-e bele másik gép, mondjuk D600 invertere?

(#16602) nagyito88 válasza magua. (#16601) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Itt esetleg találhatsz: [link]

(#16603) premete válasza extraktor (#16598) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, ezt a figurát kihagyták az e6410-esekből. Bár láttam én is delles leírásban, hogy a bal oldali, felső usb lenne ez, de **szik tölteni, és a többi sem, ha be van dugva a táp, ha nincs.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16604) mosolyka1204


mosolyka1204
csendes tag

hello!
dell N7010 ről tudna valaki többet mondani? Mennyir megbízható?

(#16605) nagyito88 válasza mosolyka1204 (#16604) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Véleményem szerint olyan mint az N5010. Lehet problémád az első win telepitésnél, de a következönél tuti okosabb leszel,s egycsapásra menni fog. Tesztalapján, ha megtetszett, akkor nem lehet annyira félrenyulnod :R

(#16606) kovacsla


kovacsla
csendes tag

Sziasztok!
Ezennel beléptem ebbe a becses táborba egy Dell Studio Xps 1645-el.
Konfig:
i7Q720
15,6 FullHD RGBLED
4GB RAM
Ati Mobile HD4670 1GB RAM
500GB HDD
Szupi kis masina!
Kérdésem:
Webkamerát hogyan lehet feléleszteni (egyszer sikerült, de eltünt az eszközkezelőből és azóta nem megy). Nincs kezelő szoftverem hozzá.
Arcfelismerés hogyan és mivel működik?
Néha valami akad az ATI vezérlővel, mert kiírja, hogy nem válaszol, utána magától helyreáll. Rosszabb esetben újraindul a gép.(Kicsit bosszantó!)

Előre is köszi a segítséget! :R

kovacsla

(#16607) mandria


mandria
csendes tag

Sziasztok!

Megtörtént amire legrosszabb álmomban sem számitottam. A Dell XPS 1530-as laptopom klaviatúrájára,sajnálatos baleset kapcsán,mert nagyon hülye vagyok, egy kevés málnaszörp csorgott.Azonnal töröltem stb...mindennel próbálkoztam...Jelenleg 6 betü és a space gomb ragacsos nehezebben nyomható be, de működik.
Nem tudtam szétszerelni.Valaki tudja,hogy kell kiemelni a tastaturát ?Vigyem inkább szervizbe...gondolom az egészet kicserélik...jó kis pénz.Köszönöm válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(#16608) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

A héten vettem egy Dell Inspiron N5010-es notit és lenne olyan kérdésem, hogy azt hogy tudom megoldani, hogy HDMI-n amikor nézek videót (Media Player Classic Home Cinemaval) kiterjesztett képernyőként LCD TV-vel, akkor a noti képernyőjét kikapcsoljam? mert most hiába van beállítva h 5 perc után kikapcsoljon nem kapcsol ki sajnos (gondolom a Full képernyős lejátszás miatt). Ezen meg nem látok olyan billentyűzet kombót mint bizonyos notikon. Van erre vmi megoldás?

Illetve másik: Win7 64bit-em van, most 4GB RAM-mal azt írja a winfos hogy 3,87GB használható. Kérdés: az a 0,13 hova lesz? esetleg a VGA viszi el? ATI HD5470 512MB-os

Köszönöm, üdv

(#16609) Rocko007 válasza kovacsla (#16606) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Üdv a klubban!

Ajánlok egy tiszta win7 telepítést. Friss driverekkel. Az arcazonosítást a Face rocgnial software-rel tudod végeztetni. Ha újradobod a gépet, akkor az ati 10.11-et rakd fel alá. A webkam menedzselésre a Dell Webcam centert használom.

(#16610) Rocko007 válasza kosarob8 (#16608) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

A win7-ben a [windows gomb] + p megnyomásával lehet a képernyőbeállításokat előhívni: ott a kivetítőt kell választanod, és a lapos kijelzője kikapcsol.

(#16611) kovacsla válasza Rocko007 (#16609) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Szia!
Tiszta win7 van (már sokadszor). Ati 10.11-el kb.20 perc után elkezdett újraindulni, kb 2 percenként. Face és webcam szoftom nincs (lemezek nélkül vettem).
Honosítanom kéne (hogy is kéne? ), aztán kéne egy saját dell fiók és onnan letölteni a szoftvereket?
Köszi :R

kovacsla

(#16612) nagyito88 válasza kosarob8 (#16608) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Az előző hozzászólómhoz igazodva, ha kiterjesztett asztalt használszm, akkor tudomásom szerint nem kapcsolja le a noti lcd jét. Bár én sose probáltam még. Vagy kiterjesztett aasztal vagy csak kivetítő használata.

A másik hogy a 4 giga sose 4 giga. Mert pl a merevlemez gyártok is 1000 mb = 1 gb- vel számolnak, a win meg sok más 1024 el! Igy ne csodálkozz azon a picike hiányon.

(#16613) nagyito88 válasza kosarob8 (#16608) üzenetére


nagyito88
aktív tag

pl 6gb esetén (5,87gb) a felhasználható ram mérete!
Vagy pl a merevlemez 320 gb-s nek van titulálva, hol a tárolható mennyiség rajta CSAK 305245 MB ezt ha elosztod 1024 el akkor 298,09 Gigát kapsz,

[ Szerkesztve ]

(#16614) zeorsdfd válasza kosarob8 (#16608) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Sőt, legjobb ha egyből levonsz 10-15%-ot és annál többet nem is írsz a merevlemezre (hacsak nem archiválásra használod és másra nem), különben nagyon töredezett lesz.

(#16615) premete válasza zeorsdfd (#16614) üzenetére


premete
veterán

ssd-nél meg legalább 30%-ot. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16616) mosolyka1204


mosolyka1204
csendes tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok és egy N7010 -et néztem ki.
Aki tud erről bővebb információt hogy mennyire megbízható, érdemes megvásárolni stb.?

(#16617) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Köszönöm szépen a sok hszt :)
Rocko07: majd kipróbálom vmikor hogyha átváltok simán LCD TV-re akkor kikapcsolja-e a kijelzőt :) most nincs előttem a noti, de mintha FN+ F2 billre is vmi hasonló jönne fel :)

nagyito88: ok, erre nem gondoltam h a kerekítés miatt lehet :)

zeorsdfd: ezt is észben tartom majd, és akkor annyi szabad helyet mindig hagyok :) mondjuk egyébként sem szokásom annyira teli pakolni a winyót, ha nagyon szorul a hurok akkor is inkább törlök vagy kiírok 1-2 lemezre vmit :)

(#16618) zeorsdfd válasza mosolyka1204 (#16616) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nekem van 7010-esem
Egyébiránt teljesen jó, csöndes. Semmi hiba nem merült föl eddig.
Ráadásul azóta kiderült, hogy a cédés driver csak a webcam centernek kell, a skype megy anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#16619) mosolyka1204 válasza zeorsdfd (#16618) üzenetére


mosolyka1204
csendes tag

És a w7 telepítéssel nem volt semmi gond? Mert ugye csak w7 megy rá!
A drivereket is simán le tudtad szedni? bocsi a sok kérdésért csak biztosra szeretnénk menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#16620) Rocko007 válasza kovacsla (#16611) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Keresedd fel SzaboZE kollegát a fórumon, ő a Humansoftnál dolgozik, ami meg hivatalos Dell márkaszervíz. Nézesd meg a gépet, lehet, hogy ott valami hardveres hiba lesz. Honosítani a garanciát szeretnéd vagy billentyűzetet? Mindkettőben partner a cég, de ha otthon szeretnél barkácsolni, akkor keresd fel Badb0y fórumtársat, ő foglalkozik dell gépek és kiegészítőjük beszerzésével az usából. Nagyon könnyű billentyűzetet cserélni, kb 10 perc alatt megvan. Nemrég wifit cseréltem egy ilyen gépbe, , fél óra alatt szét volt kapva. A kiegészítő szoftvereket is le tudod tölteni. Menete: Felmész a dell supportra, majd a service tag alapján keresed a drivereket. Kell egy dell fiók is, majd a support oldalán legalul lesz egy factory image-re mutató link, ahol bejelentkezned kell, majd az összes oem opció elérhető

(#16621) Doresz


Doresz
tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy szerintetek mennyiért tudnám eladni a gépemet:
Dell Inspiron 1501
- 15.4" WXGA 16:9 GlareType
- Mobile AMD Mobil Sempron 3500+
- ATi Radeon® Xpress 1150
- 2GB 533MHz RAM
- 250GB 7200RPM Wester Digital winchester
- 3 éves lesz
- új képernyő és fedlap
- új töltő
- hozzá tartozó szoftverek (DVD-CD író stb)

[ Szerkesztve ]

(#16622) nkmedve válasza extraktor (#16598) üzenetére


nkmedve
őstag

E6400-nál működik a dolog, de a BIOS-ban be kell állitani (alapból le van tiltva úgy tudom). Én most kipróbáltam és nálam megy. Gondolom ha az E6410 dokumentációjában benne van, akkor az is kell tudja.
Nézd meg BIOS-ban hátha be tudod állitani. (E6400-nál "System Configuration/USB PowerShare" pont alatt lehet állitani)

(#16623) kovacsla válasza Rocko007 (#16620) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Nagyon köszönöm! :R
A helyzet az, hogy ez az újraindulás 10-ből 10-szer akkor jön elő, ha az usb-re külső vinyót rakok és másolok. A külső vinyó teljes formattálását sem tudja megcsinálni, mert lefagy, csak a gyors formattálást. Másoláskor meg pár perc után újraindul.
Lefutattam a Dell diagnosztikát teljesen op rendszer nélkül, semmilyen hibát nem találált.
Még lenne egy kérdésem: a slotos íróból a billentyűzeten lévő kiadó gombbal nem lehet kivenni a lemezt, mert nem reagál rá. Csak a CD ikon-jobb egér gomb-kiadás parancsra működik. Nem tudod az okát véletlenül?

De akkor keresem SzaboZee-t.
Köszönöm szépen mégegyszer. :R :R
Üdv

kovacsla

(#16624) premete válasza nkmedve (#16622) üzenetére


premete
veterán

Rosszul gondolod: ha egy 2 évvel ezelőtti e6400-as biosában volt usb powershare, az még nem jelenti azt, hogy egy idei, e6410-esében is benne van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16625) Rocko007 válasza kovacsla (#16623) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

A Dell quickset program ugye fent van? Az hivatott vezérelni a az érintőgombokat. A vinyó másik gépen hogy viselkedik? Nem lehet, hogy kevés áramot vesz fel usb-ről, és omlasztja a rendszert? Ésszerű tippem jelenleg nincs rá, hogy mi okozhatja.

(#16626) kovacsla válasza Rocko007 (#16625) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Szia!
Nincs fönt a Quickset, de kipróbálom. Másik vinyóval is próbáltam, azzal ugyanez volt. ezek a vinyók gyorsformázás után valamit rámásolva (amennyit az újraindulás előtt van idő) másik gépben működik.Y kábelt használtam, mindkét usb-s bedugva.
Kissé tanácstalan vagyok, de már megkérdeztem SzaboZe-t is, a válaszára várok.
Nagyon erős a gyanúm, hogy driver hiba lesz. Leszedtem a servicetag alapján a drivereket, a win7 fölrakta, amit akart, de hogy mi ütközik mivel, gőzöm sincs. :W
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

kovacsla

(#16627) nkmedve válasza premete (#16624) üzenetére


nkmedve
őstag

Nem az E6400ból indultam ki hanem abból amit ti irtatok:

"Bár láttam én is delles leírásban, hogy a bal oldali, felső usb lenne ez, de **szik tölteni, és a többi sem, ha be van dugva a táp, ha nincs."

Csak leirtam, hogy a régiben hol kell keresni az opciót, hátha az újban is ott van. Ha nincs, akkor ez van. De valahogy furcsa, hogy odadobják a PowerShare-es logót és benne van a dell-es leirásban is, hogy tudja, és akkor ne lehetne valahol engedélyezni.
Ahogy irtam nálam is le volt tiltva az elején és azt hittem hogy csak kamu, amig meg nem találtam a BIOS-ban az opciót.

Közben találtam választ a kérdésre:
"After a few email exchanges with Dell support including an escalation, the final answer is that powered USB is not the same as PowerShare, and the 6410 does *not* support PowerShare."

Tehát az a port valami más, valószinűleg több ampert képes leadni mint a standard USB 2.0, annyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#16628) martinman


martinman
csendes tag

Üdv! olyan dologban szeretnék segítséget kérni hogy egy dell m5010 es laptopn szeretném beállítani hogy az fn billentyűket felcserélje tehát az f1 f2 őt vegye alapértelmezettnek nepedig a hangosítás világítás stb.. nemtudja valaki hogy belehet e állytani? és ha igyen hogyan kell? válasz előre is köszi.
M

[ Szerkesztve ]

(#16629) szaszandras


szaszandras
csendes tag

64 bites angol DELL OEM Windows 7 Professional újratelepítőt keresek, mivel az én gépemmel 32 bites érkezett, ami viszont nem tudja a teljes 4GB memóriát kihasználni. A licensz érvényes rá, csak egy telepítőkészletet kellene találnom... Tud valaki segíteni ebben?

(#16630) kovacsla válasza Rocko007 (#16625) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Szia!
Quickset fölment, cd kiadás megjavult, köszönöm szépen. :R

kovacsla

(#16631) nagyito88 válasza szaszandras (#16629) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Xp ,s az előtti oprendszerek 32 bit es verziója nem kezeli a 4gb rendszermemóriát. A xp nél újabb oprendszerek teljes mértékben ki tudják használni a 4gb-ramot+videó memóriát. Persze 64 bit mégjobb. Igy ha csak az a bajod hogy ugyvéled nem kezeli a 4gb-t akkor kezeli,s igy fölösleges cserélned. De ha 64 bit re akarsz váltani akkor sok sikert a kereséshez. Én gépem freedos-al került átadásra, igy sajnos nemtudok segíteni :R

(#16632) premete válasza nagyito88 (#16631) üzenetére


premete
veterán

Az enyémben meg csak (Dell Oem) ultimate 64 bit van, semmi más....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16633) kovacsla válasza Rocko007 (#16609) üzenetére


kovacsla
csendes tag

Szia ismét!
Csináltam Dell fiókot. Leszedtem ami kell. Webcam működik, face-bigyó működik. Már csak ne indulna újra!
Üdv

kovacsla

(#16634) nagyito88 válasza premete (#16632) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Én is furcsálom, hogy 32bit- es opot kapott hozzá, hisz 64 bit-eseket szoktak már hozzá adni :R

(#16635) szaszandras válasza nagyito88 (#16631) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Pedig sajnos úgy tűnik, mégsem kezeli:
- a System Properties-ben ezt írja: Installed RAM 4,00 GB (3,43 GB usable)
- a Task Manager-ben: Physical Memory Total: 3509 MB
A másik gépemen, ahol 64 bites rendszer van, ott mindkettőben a teljes 4GB szerepel...

(#16636) premete válasza nagyito88 (#16634) üzenetére


premete
veterán

Nézegettem a kinti dell ouletekben, sajnos a legtöbb új géphez 32 bitest adnak (ehhez is az volt, csak az e4300-asomból megmaradt a 64 bites w7 ultimate), azt tettem fel erre is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16637) Rocko007 válasza martinman (#16628) üzenetére


Rocko007
aktív tag

szia! A biosban megtalálod a felcserélést.

(#16638) nagyito88 válasza szaszandras (#16635) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Az fasza. Pedig a win7 et azzal reklámozzák, hogy korlátlan mag kezelés,s ram kezelés 32 bit-en is..... De ezekszerint mégis kacsa. Haver dv5 pavillionján is 32bit-van win7 ből 4gb ddr2 vel+512mb videó rammal, s gond nélkül megy :R

(#16639) Rocko007 válasza nagyito88 (#16638) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Rosszul tudod! Nincs korlátlan kezelés se ramból, se prociból sem, főleg nem 32-bites architektúránál!

PAE engedélyezés: [link]

(#16640) zeorsdfd válasza mosolyka1204 (#16619) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Megkésve bár..

Semmi gond nem volt, driverekkel sem, leszámítva ezt a webcamos dolgot (ami nem is mindenkinek olyan fontos).
Igazából win7nél nem feltétlenül kell egy driver se amúgy.

(#16641) nagyito88 válasza Rocko007 (#16639) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Hát akkor itt neten valaki megint okos volt, mikor ilyet jelentett ki, kb 1 éve olvastam.
De most már legalább tudom, hogy is van ez :R
Win 7 tuladonságok

(#16642) SzaboZE válasza Rocko007 (#16639) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ennek hardveres okai vannak, ugyanis nem mindig csak 64 bites processzorok voltak a gépekben és a chipsetek sem mindig tudták rendesen megcímezni a 3.5GB feletti részt. A 32 bites oprendszert direkt ezekre a gépekre találták ki. És valószínüleg azért tették bele a limitet, hogy még véletlenül se okozzon hibát az, hogy ha mondjuk a chipset vagy a bios, illetve a cpu nem képes értelmezni a 3.5GB feletti memóriatartományt. Igazság szerint ma már csak 64 bites oprendszert kellene használni és csak a régi gépekre tenni 32 biteset, a microsoft is ezen az úton jár, szerintem a W8 már nem is lesz 32 bites formában elérhető.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16643) Rocko007 válasza SzaboZE (#16642) üzenetére


Rocko007
aktív tag

:R ismerem a történetet, ebből diplomázom. :D

(#16644) balu077


balu077
tag

Sziasztok.
Vásároltam a egy Vostro 1015 notit, linuxal.
win 7 telepitése után nem igazán se letöltenem se telepíteni a a drivereket.
Van jelentősége hogy melyik win 7 verziót telepítem?

(#16645) odrif válasza balu077 (#16644) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Most tárgyalják előtted olvass vissza kicsit. :C

20 éve a Prohardveren

(#16646) balu077 válasza odrif (#16645) üzenetére


balu077
tag

THX.

(#16647) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

A Dell N5010-ben lévő ATI HD5470-ben mekkora és milyen fajta dedikált memória van?

Akinek ilyen notija van nézze már meg mondjuk a HWinfo32 nevű programmal :R

[ Szerkesztve ]

(#16648) nagyito88 válasza spyduck (#16647) üzenetére


nagyito88
aktív tag

2 fajta van, van melyik 1gb vrammal van szerelve van melyik 512mb-vel.
A dell i3 mellé 512mb vramot pakolt, i5 mellé meg 1gb-t :R

(#16649) McLaca


McLaca
őstag

Szerintetek...?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#16650) spyduck válasza nagyito88 (#16648) üzenetére


spyduck
nagyúr

ram típusa? DDR3, GDDR3, GDDR5?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.