Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17301) FehérHolló válasza Plazmacucci (#17298) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azért csipog, mert valami nem tetszik neki, és (sürgősen) tenni kell(ene) valamit a hiba ellen.
Első tippre túlmelegszik.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17302) ember101


ember101
csendes tag

Most vettem egy DELL Inspiron 5010-65 ös laptopot, és mivel benne 2GB ram van alapból vettem hozzá +2GB-ot. Tudna valaki részletes leírást, vagy videót mutatni, hogy hogyan tudom én ezt belerakni? Addig megvan hogy leszdetem az alját és látom a 2GB os egységet fektetve. Bele lehet egyáltalán ebbe 2 modult rakni? Kösz szépen a segítséget előre is.

(#17303) bithunter2 válasza SzaboZE (#17292) üzenetére


bithunter2
csendes tag

Szia!

Megnéztem itt a feltüntetett drivereket, le is szedtem elég sokat, fel is tettem nagy részét. Az oldalon viszont nincs túl bőbeszédű leírás. Ezek közül melyik ez a Power Manager, vagy Control Point System Manager?
http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?os=W764&catid=-1&dateid=-1&impid=-1&osl=HU&typeid=-1&formatid=-1&servicetag=&SystemID=inspiron_N5010&hidos=BIOSA&hidlang=hu&TabIndex=&scanSupported=False&scanConsent=False

Köszi!

(#17304) ember101


ember101
csendes tag

Sikerült beleraknom, már nem aktuális a kérdésem.

(#17305) Zozoka73 válasza SzaboZE (#17296) üzenetére


Zozoka73
tag

Vélhetőleg ehhez a géphez nem elérhető, sokat próbálkoztam. Sebaj!
Azért köszi a segítséget! :R

(#17306) Plazmacucci válasza FehérHolló (#17301) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy értem pl akkor csipog, mikor felugrik egy outlook üzenet. :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17307) foci000


foci000
csendes tag

Vettem egy kopasz d 620 ast
Teljesen le volt minden szedve róla!
Minden szépen fut win 7 el, de a gsm modemjét nem tudom használni!
Milyen szoftver kell hozzá?
:W

(#17308) Incubus válasza abi67gel (#17014) üzenetére


Incubus
tag

skype fejhallgatót tudsz rádugni.
Mikrofon és fejhallgató.

(#17309) Incubus válasza Zozoka73 (#17260) üzenetére


Incubus
tag

Sajnos a Studio 1535/37-es széria hiba a touchpad.
Viszont a 1555-ös szériáknál ez orvosolva lett sok egyéb más dolog is, ami itt kijött.

(#17310) Incubus válasza FehérHolló (#17281) üzenetére


Incubus
tag

köszi, közben megtaláltam.

üdv RG

(#17311) Incubus válasza Incubus (#17310) üzenetére


Incubus
tag

The T-series have a 677-800mhz FSB, while the P-series have a 1066-mhz FSB. The T-series is older technology than the P-series. The P-series is also 45-nanometer technology, as opposed to the 65-nanometer technology on the T-series. Because of this the P-series uses 10 less watts, 35 vs. 25. The L2 Cache of the T-series ranges from 1mb-6mb, while the range of the P-series is 3mb-6mb. The difference in performance between a similarly clocked T processor and a P processor will be small, unless there is a large difference in FSB (Like 677 vs. 1066) or L2 Cache (like 1mb vs. 3 mb.), in which case the performance level will be noticeably different. If you have similarly priced choices with similar clock rates, you should go with the P series.

(#17312) FehérHolló válasza Plazmacucci (#17306) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt speciel az Outlookból lehet letiltani...

RobiGida: Régi a cikk, amiből idéztél. A T széria egyes darabjai is 45nm-es csíkszélességgel készülnek. Az egyetlen egy "univerzális" különbség a fogyasztás. Pontosan eszerint vannak a T, illetve a P kategóriába sorolva a procik. (És csak ez alapján.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17313) Zozoka73 válasza Incubus (#17309) üzenetére


Zozoka73
tag

Köszönöm az útmutatást, akkor elfogadom így, használom egérrel s nem hajítom az amúgy kiváló masinát a kukába! :C :R

(#17314) Incubus válasza FehérHolló (#17312) üzenetére


Incubus
tag

Köszönöm a korrigálást!

üdv RG

(#17315) premete válasza Incubus (#17314) üzenetére


premete
veterán

Nagy különbség a fogyasztásban nincs, netezésnél speedstep-pel mindkettő cpu elfut 800 Mhz-en, ha a P-s turbós, az is zabálja az akkut max frekvencián.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17316) Chaser


Chaser
titán

CHNZDL1
Adott ez az ST. Nem elérhető státuszt mond rá a dell, eddig minden gépet ugyanezen az oldalon néztem. Ilyenkor mi van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17317) SzaboZE válasza Plazmacucci (#17298) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mikor csipog? Windowsban régi emlékeim szerint valami "beep" kulcsot kell átállítani. De nem kéne csipognia. Akkor szokott csak, ha merül az akku.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17318) SzaboZE válasza foci000 (#17307) üzenetére


SzaboZE
addikt

Biztos van benne HSDPA modem? Ha van - és gyári - akkor dell wireless 5520 van benne.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17319) SzaboZE válasza bithunter2 (#17303) üzenetére


SzaboZE
addikt

Bithunter, Zozoka! Itt a System Manager! Gondolom ha nem megy a gépen, akkor siránkozni fog a program, egy próbát azért megér.

Windows7 x64 : [link]
Windows7 x86 : [link]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17320) SzaboZE válasza Chaser (#17316) üzenetére


SzaboZE
addikt

Refurbised vagy gari nélkül eladott gépeknél szokott ilyen lenni. Esetleg hétfőn megnézzük a dell rendszerében.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17321) Chaser válasza SzaboZE (#17320) üzenetére


Chaser
titán

Az jó lenne :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17322) bithunter2 válasza SzaboZE (#17319) üzenetére


bithunter2
csendes tag

Szia!

Itt az N5010 nincs a compatibility listán. Mindegy, azért megpróbálom. Egyébként, ez a beállítás (azaz ha itt állítod be hogy ne töltse az aksit), szóval ez megmarad ha kikapcsolod a gépet akkor is?

Köszi SzaboZE a segítséget!

(#17323) Zozoka73 válasza SzaboZE (#17319) üzenetére


Zozoka73
tag

Köszönöm szépen, ez a verzió kiválóan működik.
Ki is írta, hogy lassan ideje akksit vennem :C :R

(#17324) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

100-140k között melyik Dell laptop a nyerő jelenleg?
Általános felhasználásra kellene, egy minőségi/időtálló gép.

(#17325) Chaser válasza Matt-OPT (#17324) üzenetére


Chaser
titán

140-ért nem kapsz minőségi gépet, annyiért régi szériás vostrot vehetsz, vagy valamelyik inspiront. i3 380+hd5650-es verzió 160k boltban, apróknál újan 143-ért is árulják, az megéri. Ha minőségibb gép kell akkor új szériás vostro 3500, az 190k-tól indul.

szerk: Nézd meg őket, sokan szidják az inspiront, sokan meg nem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17326) polip válasza Matt-OPT (#17324) üzenetére


polip
addikt

ez:

[link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#17327) Incubus válasza Chaser (#17325) üzenetére


Incubus
tag

Miért szidják az Inspiront?

üdv RG

(#17328) w.smith


w.smith
csendes tag

Sziasztok!

Egy Inspirion 5010N - legalábbis eddig - boldog tulajdonosa vagyok és az alábbi problémámhoz szeretnék egy kis segítséget kérni. Több gomb (fényerő, touch pad ki/be) nem működik a gépen. Olvastam több korábbi hsz-t, ami a QuickSet - funkciógombok témakörrel foglalkozik (pl. (#16625) Rocko007 válasza kovacsla (#16623) üzenetére), de sajnos sehol nem találom a program XP-s változatát... :( Tudom, hogy a DELL-nél már csak a vista-hoz és a win7-hez lehet hivatalosan drivereket letölteni, de nagyon bízom benne, hogy valakinek lesz valami tuti tippje, hogy XP alatt is "mukoggy"-ön! Előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

winston

(#17329) Chaser válasza Incubus (#17327) üzenetére


Chaser
titán

Mert lakkos felületű, állítólag nyikorgós a burkolat, gyengék a zsanérok. Ez elit géphez képest tényleg ótvar, na de ahhoz képest majdnem minden konzumer műanyag gép az. Én csak azt az ocsmány lakkos burkolatot szüntetném meg, más bajom nincs vele. Igaz élőben nem láttam de elég vastagnak tűnik, az azért túlélhető. 9 cellás aku 11k hozzá újan, szóval jó gép az összességében annyiért amennyiért adják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17330) Bsony


Bsony
tag

USA-ban vásárolt dell laptopot betudom vinni Mo-n garanciába ?

(#17331) SzaboZE válasza w.smith (#17328) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sajnos nem lesz rá megoldás. És ugyanez a helyzet ha régi gépre W7 kerül. Én egy D410-W7 párosításnál a Vista Volume Indicator nevezetű szoftvert telepítettem, kijelzi a a hangerő állítást, de a többi gombra nincs megoldás XP-n. Emúgy meg javasolt inkább a W7 használata, ha a géped szeretnéd arra használni amire készült :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17332) FehérHolló válasza Bsony (#17330) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudtommal igen.

Érdemes felhívni az ügyfélszolgálatot, mert a márkaboltokban elég bunkók szoktak lenni garanciális témában.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17333) polip válasza FehérHolló (#17332) üzenetére


polip
addikt

mert a márkabolt az márkabolt és nem garanciális szerviz :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#17334) premete válasza polip (#17333) üzenetére


premete
veterán

Bár a kérdésből sem derül ki, hogy mit akar:
1, Be akar számíttatni valamit a garanciába? (betudom=beszámítom)
2, Elromlott, és be akarja vinni szervizbe? (garanciába bevinni nem lehet, legfeljebb vásárolni rá garanciát)
3, Honosíttatni akarja a garanciát?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17335) Matt-OPT válasza polip (#17326) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Köszi a tippet, eddig ez a legszimpatikusabb. Lehet, hogy a 4 GB memóriával szereltet veszem. Gondolom megéri a felárat.

(#17336) Talma


Talma
tag

Kezd egyre viccesebb lenni. Szervizes kollega mondta, hogy kicserélték az alaplapot, de nem javult meg. (WTF? Hibás wifivel vittem be! :D ) Most rendeltek hozzá wifi kártyát is. 1 hónap alatt sikerült eljutni idáig.
Ha jövő hétfőre nem lesz meg, akkor gazdagabbak lesztek egy Homár blog poszttal :D

(#17337) FehérHolló válasza polip (#17333) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ismerek olyan márkaboltot BP-en, aminek ott virít az elején a Dell logó, hátul van a márkaszerviz, és számla nélkül szóba sem állnak veled, amikor helyszíni garanciás gépet viszel be.

Veled meg lenne pár szavam a közeljövőben, csak még eléggé bizonytalan vagyok. :-)

premete: Tudomásom szerint Dellnél nem kell honosítani garanciát.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17338) Bsony válasza premete (#17334) üzenetére


Bsony
tag

Egy dell XPS 1730-ról van szó tegyük fel. Kifutó model. Van rá több mint másfél év garancia, de USA ban vásárolt ergó oda szól a service tag. Honosítom és akkor elvileg már itthon is fogom tudni garanciáztatni. Ez eddig világos.
Hol tudok garancia bővítést csinálni?
Melyik szervizbe van értelme bevinnem? mert van egy pár.
Ha a 3-4 alkalomkor is elcsesződik, elvileg fel kell ajánljon a dell egy másik konfigurációt. (másik gépet)
na most ezt a szervizek mennyire szokták kérvényezni? USA-ban működik ez, de itthon is? Mennyire húzzák le az embert? küldenek e usaból másik konfigot, Mo-ra, van e erre példa?

(bocsi ha nem voltam túl érthető)

(honositani kell a garanciát, megkérdeztem a dunaelektronika kft-t, és ők mondták, ha máshol értelmesebbek, szoljatok)

[ Szerkesztve ]

(#17339) FehérHolló válasza Bsony (#17338) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hívd fel a Dell Magyarországot, vagy a Getronicsot (egy nagyon korrekt márkaszervíz).
2 perces telefon, megmondják, hogy mi a rákot kell pontosan csinálnod. Akármilyen gyorsan tudunk gépelni, ők akkor is gyorsabbak. :)

A honosításos tévinfo miatt meg bocs!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17340) premete válasza Bsony (#17338) üzenetére


premete
veterán

Így már tiszta.
A honosítást Neked kell intézni, ezzel a [formanyomtatvánnyal] kitöltöd, pár nap múlva küldenek e-mailt, hogy rendben a dolog.
Utána garancia kiterjesztés ügyében a disztribútorokhoz tudsz fordulni, ajánlatkérés ügyében, én a Humansoftot hívtam fel, mert itt a fórumban is van segítőkész kolléga, aki mellesleg a Humansoftnál dolgozik.
Ha elromlana a cucc, akkor is a Dell zöld számán kell bejelenteni,és általában választhatsz szervizt, kivéve ha disztribútori a garancia, akkor csak oda viheted.
Ez a 4 elromlás ismeretlen, de a Lajtán innen sok minden másképp működik, mint Nyugaton. Annyi biztos, hogy 20 éve vannak laptopjaim, és összesen voltam talán négyszer Dell szervizben, abból is háromszor magyar kb.vásárlása miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17341) Bsony válasza premete (#17340) üzenetére


Bsony
tag

ki az a kolléga aki ott dolgozik? ha nem publikus, elküldenéd a nickjét pü-ben, ha megkérlek? megköszönném

(#17342) premete válasza Bsony (#17341) üzenetére


premete
veterán

[link] Azt hiszem, nem titok.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17343) Bsony válasza premete (#17342) üzenetére


Bsony
tag

:R köszi kapcsolatba lépek vele

(#17344) Bsony


Bsony
tag

Mo-n mennyire reális ez a szerelő kijön, és megcsinálja helyben a laptopot dolog? USA-ban így van, de itt is?

(#17345) premete válasza Bsony (#17344) üzenetére


premete
veterán

Ha NBD a gari,akkor itt is kijön és megcsinálja a következő munkanapon.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17346) w.smith válasza SzaboZE (#17331) üzenetére


w.smith
csendes tag

Köszönöm a választ! Elég "zöldfülű" vagyok :U számítógépes témában, de miután eltöltöttem fél napot a keresgéléssel, meg különböző fórumok olvasgatásával, nagyjából ki is alakult a balsejtelmem, ami most - úgy tűnik - beigazolódott... :(

winston

(#17347) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Barátnőmnek behalt az FSC AMILO pa1538-as notija,úgy néz ki a szokásos bga chip hiba, megint.Hozzáteszem most javíttatjuk harmadszorra evvel a hibával.
Kérdés az lenne,hogy ezt most még megcsináltatjuk,mert utoljára 3hó garit adott rá a notik.hu,és még azon belül vagyunk,de szeretnénk nézni neki valamit helyette.
A Dell notikat nézegetem mostanában,mert kellene az a 3év gari rá,ha már veszünk valamit. Amire használja az nagy részben a szokásos netezés,sorozatok nézése,ritkán egy kis régi NFS,Harry Potter játék,de igazából nem játszik vele.
Árban olyan max 150.000-ig mennénk el,320-as vinyóval,nem ártana a 4gb memó,de ha 2gb az se túl nagy baj.Oprendszer nem igazán kell,azt majd megoldom neki.

Végül is ezt néztem ki,erről mi a vélemény,meg szabad egy ilyet venni?(proci,vidkari?)
[link]

Ha esetleg van valami jobb ilyen árban szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#17348) Mrdevil válasza Mrdevil (#17347) üzenetére


Mrdevil
addikt

Még egy ilyen is szóba jöhetne elvileg.Erről mi a vélemény?
Ugyebár itt Core i3,és az Ati 5470 a szimpibb.
[link]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#17349) Chaser


Chaser
titán

Láma kérdés...a dell checken a gyártási és far idő vége dátumoknál a középső szám a hónapot vagy napot jelöli?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17350) premete válasza Chaser (#17349) üzenetére


premete
veterán

Napot.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.