Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16051) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Egy hete vettem egy Dell M5010-es AMD laptopot.

Véleményem:

proci: p320 Amd 2100 Mhz: 63 foknál kezd el hűteni a venti

Vga: Ati hd 4250: ha letiltom az aero felületet akkor játsza a Hd és Full HD tartalmakat

A webkameránál elég gyenge anyaghasználat, ahogy hajtom össze recseg ropog a borítás, lötyög a kerete.
Filmezéshez, netezéshez, zenehallgatáshoz tökéletes gép. Kicsit melegszik.

Az akksija 2:30 - 2:40 percig bírja. Ahhoz képest hogy amd elég jó érték.
A képe nagyon jó ledes háttérvilágítású Lcd vel.

Egy kérdésem lenne még a windows-zal kapcsolatban, hogy mivel jobb a 64 bites windows 7 mint a 32 bites?

(#16052) Atombalu


Atombalu
senior tag

Mit gondoltok mekkora hülyeség XP-t telepíteni a gépemre?

- NEW! Core i7-720QM CPU
- 4GB DDR3 1333MHz RUNS AT 1066MHZ
- ATI Mobility Radeon HD 5470, 1GB
- 320GB 7.2K SATA HDD

Származhat valami előny belőle? Mondjuk sebességjavulás vagy ilyesmi ?

iPhone 5

(#16053) pumukli23 válasza lacko22 (#16051) üzenetére


pumukli23
senior tag

32 bites win <4 giga memóriát tud megcímezni, a 64 bites pedig többet :)
Szóval ha pl 3 giga ramod van, jó a 32 bites is, ha szeretnéd bővíteni pl 4re,6ra,8ra, akkor kell a 64bites, mert a 32 bites nem látná.

(#16054) pumukli23 válasza Atombalu (#16052) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szerintem nem nagyon találnál hozzá drivereket, ha meg mégis, akkor se járnál szerintem jól. pl hamarabb lemerülne a gép...
XP lassan 9éves oprendszer (akkor még p3as gépek voltak elterjedtek, azóta csak prociknál leváltottak 4 generációt), ha zavar a win7 csillivillije, kapcsold ki az aerot :)

(#16055) Rocko007 válasza .Benett (#16046) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Ebay-ről VGA->s-video adapter; s-video kábel; scart-rca átalakító.

(#16056) Rocko007 válasza Atombalu (#16052) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Semmi értelme nincs xp-vel használni már ezeket a modern gépeket. Az xp-hez hála az égnek nincs már támogatás, az újításokat nem kezeli le. A 7-es szép, gyors, okos, haladni kell a korral. De feljebb SzaboZE már megírta a véleményét erről.

(#16057) TgH


TgH
csendes tag

Hi!

Tudnátok nekem segiteni? eléggé fontos lenne még ma megcsinálnom
katt

Ha valaki válaszolna azt megköszönném plusz lenne még egy-két kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

(#16058) llcoolj


llcoolj
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni :U
Vettem egy Dell Inspiron N5010-es laptopot.
Feltettem rá az XP-t, de sajnos a laptop wifi-jét sehogy sem bírom elindítani.
Tudna vmelyikőtök segíteni, hogyan és mit kell beállítanom vagy milyen drivert kell leszednem, hogy wifizni tudjak?
Egyszerűen nem bírok rájönni :(

Nagyon köszi a segítséget előre is! :)

(#16059) pumukli23 válasza llcoolj (#16058) üzenetére


pumukli23
senior tag

Miért erőltetitek az xp-t? :U

(#16060) llcoolj válasza pumukli23 (#16059) üzenetére


llcoolj
csendes tag

mi lenne, ha inkább válaszolnátok és nem az anyagi helyzetünket firtatnátok. Nincs mindenkinek pénze új windowsra. Szal tudtok segíteni vagy nem tudtok?

(#16061) McLaca válasza llcoolj (#16060) üzenetére


McLaca
őstag

Senki sem firtatta az anyagi helyzetedet - rajtad kívül. A találékonyságodat viszont már igen. Nem pénz kell a Win7-hez, hanem gógyi. :) Bár ha ez számodra kérdéses, mégpedig anyagi kérdéses, akkor nem csoda, hogy a wifivel sem tudsz mit kezdeni. Nos, driver kell hozzá XP alá, itt viszont elég jó az esélye, hogy nem fogsz találni, elvégre őskövület oprendszerről beszélünk. Ha Intel gyártotta wifi, akkor az intel oldalán talán van hozzá XP-s driver, ha valami más, vagy dell cucc, akkor csak a dell oldaláról, de ott csak Win7 és Vista driver van, azokból is kizárólag 64 bites. Teljesen érthető módon, hisz' 2010-et írunk...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#16062) iwtss


iwtss
tag

Sziasztok!
Van itt valaki akinek N5010 es notebook ja van és néha játszi ka counter-strike 1.6 nevezetű játékkal ?:) Fontos lenne ..

(#16063) SzaboZE válasza Moric (#16050) üzenetére


SzaboZE
addikt

A házba az alaplap még csak-csak bele megy, de pl az infra helyén van a firewire port, amivel sokmindent nem tudsz kezdeni + a proci foglalat is más. Különbözik ezentúl a felső borítás is (a kéztámasz, amiben a touchpad van). Szóval én inkább nem próbálkoznék vele, mert gyakorlatilag a kijelző egységen kívül minden más.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16064) SzaboZE válasza Atombalu (#16052) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem is nagy :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16065) Cors


Cors
tag

Jó reggelt mindenkinek!

Tudnátok segíteni,Ubuntura szeretnék win7-et tenni,de nem tudom törölni.
Dell inspiron laptopra tenném fel.

Köszi. :F :F :F

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#16066) Moric válasza SzaboZE (#16063) üzenetére


Moric
aktív tag

Kösz! Pont ilyenekre gondoltam, így nem próbálkozom.
Inkább elpasszolom a mostanit és veszek egy D830-at, abba tudok full HD kijelzőt is tenni. :)

(#16067) lapa


lapa
veterán

üdv. Latitude d630-at szeretnék független 3g modemmel felszerelni. sim kártyafoglalat van benne. olyan eszköz érdekelne, ami szalad linuxon. köszi minden tippet.

(#16068) premete válasza lapa (#16067) üzenetére


premete
veterán

Dell wireless 5530 megy linux alatt, még a gps-része is; egy dolgot nem tud, amit windows alatt igen: rákényszerítés a kizárólag umts-kapcsolatra. Ez azt jelenti, hogy ugyanazon a helyen, windows alatt tud mondjuk 4 Mbps-t, de linux alatt csak 0.13 Mbps-t.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16069) PB válasza McLaca (#16009) üzenetére


PB
tag

koszi!

mar beszerzes alatt, remelem minden OK lesz utana.

udv

(#16070) lapa válasza premete (#16068) üzenetére


lapa
veterán

értem és köszönöm. közben körbenéztem, és néhol az F3507g-t írják 5530-nak. ha veszek egy ilyen modemet, az műxeni fog a Dellben akkor is, ha nem Dell-es? lehet hülyeség, amit kérdezek, de szeretném mind a d630-ban, mind egy Thinkpadban használni.

(#16071) premete válasza lapa (#16070) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, nem "csereszabatosak", hiába ugyanaz az Ericsson F3507g mindkettő. Több eszközhöz, illetve linux alá is egy MIFI a megoldás.
"Véletlenül" tudok egy eladót: [link]
dyndns-t nem tud, tehát egy ip-kamera képét nem jeleníti meg weben (ezért adom el, mert betörők ellen kellett volna az internet laptopom, netbook, és 2 wifi-képes telefon között)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16072) pumukli23 válasza llcoolj (#16060) üzenetére


pumukli23
senior tag

Félre ne értsd, nem az anyagi helyzeted firtatom. Tudom, könnyű mondani, hogy tegyél fel win7et, de ha xp alá nem adnak ki drivert.. akkor max marad a külső usb-s wifi...

(#16073) lapa válasza premete (#16071) üzenetére


lapa
veterán

ilyen kilógósom már van, köszi (pcmcia). azért gondoltam egy belsőre, hogy ne lógjon ezerfelé.

szóval azt mondod ha belerakok egy lenovos 3507g-t, az nem fog elindulni a dellben? nem csak szoftveres probléma? lenovonál például a saját wines csatlakozó szoftver figyeli milyen szolgáltató simje van benne, de a dell szoftvert telepítve műx. nem valami ilyesmi galiba van itt is?

(#16074) premete válasza lapa (#16073) üzenetére


premete
veterán

Ez nem kilógós, ablakba, kesztyűtartóba, zsebbe való: beleteszed a sim kártyát és maximum ötfelé elosztja a mobilinternetet, adsz neki ssid-et (ha akarsz), beállítod a titkosítást (ha kell) mint egy wlan router, csak HSDPA-ról szedi a netet, nem kábeltől/modemtől. Akkuról 10 métert, tápról 30 métert tud, akkuról 4.5 órát megy el.
A Dell biosa nem ismeri fel a nem Dell modemeket, így a drivert sem lehet rátenni, mert telepítés közben kilép, ha rá akarja valaki erőltetni. Ha jól emlékszem, a Lenovo meg a Delles és a HP-s modemeket nem komálja.
Relatíve a Dell 5530 olcsó az ebayen olyan 16K körül van (itthon 30+), de szerintem több eszköznél már jobb egy MIFI, ráadásul az bármilyen wifi-képes cuccot kiszolgál, lehet akár pda, vagy telefon, vagy ipod, és kisebb egy mezei mobiltelefonnál. Van a Novatelnek is ilyenje, de az [húzósabb] árban van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16075) SzaboZE válasza premete (#16074) üzenetére


SzaboZE
addikt

A novatel kártyákkal nincs gond, a W5520 is novatel gyártmány. Azért persze egy próba nem árt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16076) premete válasza SzaboZE (#16075) üzenetére


premete
veterán

Rendeltem egy olyat is, az e6400-asban és az xps m1330-ban ment, de a firmware-t nem engedte Novatelre frissíteni, így a gyári Novatel sw-vel már nem ment. Igaz, lenovoban nem próbáltam, csak hp-ben, az fel sem ismerte.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16077) polip válasza Rocko007 (#16039) üzenetére


polip
addikt

megyeget :)

most nyitunk dell és lenovo márkaboltot a teréz krt 47-ben :)

ha egy üzlet beindul :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#16078) Rocko007 válasza polip (#16077) üzenetére


Rocko007
aktív tag

örülük ennek a hírnek! a következő gépem is dell lesz, és szerintem tőletek lesz! sok sikert a bolthoz! mindenkinek erősen ajánlom a laptopszalon.hu-t!

(#16079) lapa válasza premete (#16074) üzenetére


lapa
veterán

itt azt írják, hogy a bios is csak egy szoftver.

a driver gondolom nem gond, én legalábbis nem raktam fel semmit ubuntura a lenovon. azt nem tudom a 3g mód megy-e, annyira nem gyilkoltam.

(#16080) premete válasza lapa (#16079) üzenetére


premete
veterán

A 3g megy linux alatt is, de nem mindenhol, megelégszik az edge kapcsolattal, ami más sebesség kategória, ahogy írtam. A linkből az derült ki, hogy nem sikerült a mutatvány (radio disabled); Nekem egy 5520-as meghalt a firmware frissítés alatt sajnos, igaz, egy hp-s sierrán sikerült fw-t átírni, és pár biosban is tudtam kisebb módosításokat végrehajtani, de veszélyes a pálya.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16081) joe-ker


joe-ker
senior tag

Sziasztok!
Van egy Dell Inspiron 1300 lapim,Kb fél óráig ment 80%-os akkuszintel,majd kikapcsolt azóta a Bios-ban kiírja hogy Battery not installed,a win-be pedig hogy: Nincs ilyen.
Hálózatról üzemel,ha kihúzom kikapcsol.
Akku baj lessz vagy alaplap?
Üdv és thx!

(#16082) SzaboZE válasza joe-ker (#16081) üzenetére


SzaboZE
addikt

98% akku 2% alaplap.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16083) trl_master válasza joe-ker (#16081) üzenetére


trl_master
tag

kifeküdt az elektronika az akksiban!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#16084) evakiss


evakiss
csendes tag

Sziasztok!

2 hete van egy új dell inspiron N5010 laptopom. Win7 (64 bit) home premium operációs rendszer lett hozzá vásárolva.

Az a gondom, hogy nem működik az "and" jel, pedig a magyar billentyűzet van beállítva, és minden más betű, jel, jól működik, kivéve az "and" jelet.

Nem tudom, hogy mi lehet a baj.

(#16085) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

Uzleti notebook vasarlas elott allok. Ezeket a modelleket neztem ki:
Lenovo Thinkpad T510,
HP Elitebook 8540p,
Dell Latitude E6510

Gondoltam megkerdezem a dell fanatikusokat is, hogy melyiket valasztanak, mi a velemenyuk a E6150-rol. Nekem kinezetre ez a gep jon be a legjobban.

(#16086) joe-ker válasza SzaboZE (#16082) üzenetére


joe-ker
senior tag

Thx akkor megújítok egy akkut.

[ Szerkesztve ]

(#16087) Bobolyka


Bobolyka
csendes tag

Sziasztok!
Tudnék venni valakitől egy Dell Studió XPS 16 l647-5 notebookot.4 hónapos. Ismeri valaki? Érdemes venni ezt a tipust?
Köszi a választ.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#16088) franc0 válasza n0_gAboR (#16085) üzenetére


franc0
őstag

Szervusz!

Először is gratulálok az éles látásodhoz, szerintem is ez a három legjobb típus. Innentől én már külső, illetve a beszerzési ár alapján választanék. Bármelyik is lesz belőle, elégedett leszel.

DE. Biztos vagy abban, hogy 15"-at akarsz? Nem gondolná az ember, de a 14-es verziók sokkal-sokkal jobban hordozhatóak, és hát ugye ezért kell notebook. Legfeljebb beteszel egy fasza külső Dell IPS monitort oda, ahol a legtöbbet használod.
A 14-es verziók közül a HP képaránya 16:9-es, mivel ez szerintem nem való notebookba ezért én kizárnám. Így marad a Dell és a Thinkpad. Utóbbiban jobb a trackpoint (ha használod) és jobban vezeti el a ráborult folyadékot.

Ebben az árkategóriában amúgy én bevennék még egy versenyzőt, a 13"-os MacBook Pro-t. De én a T410 mellett vagyok, főleg mivel itt az apróban jó áron kínálja valaki.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#16089) szpring válasza McLaca (#16061) üzenetére


szpring
csendes tag

SRÁCOK !!!

Hol található a laptopokban a winyó? az alján van egy csomó csavar, azok alatt? ugyanis nem indul el, sötét a képernyő, és le akarom szedni a winyót, hátha az alaplap azért elindulna. Még nem szereltem soha laptopot, és egy újszülöttnek minden új... tudjátok... szóval valaki árulja el, hogy is megy ez laptopéknál. :) KÖSZI!!!

(#16090) premete válasza szpring (#16089) üzenetére


premete
veterán

A kijelzőn kívül bárhol lehet, a service manual segíthet megtalálni. A laptop nem mindegyik egyforma ugyanis, ha hasonlítanak is egymásra messziről. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16091) n0_gAboR válasza franc0 (#16088) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Sajnos elegge eltantoritottak a T510, T410 vasarlastol a Thinkpad topicban.

Lenovoeknak sikerult ujra elohozni a hajlekony keyboard, es nyekergo palmrest problemat. A hutes is allitolag eleg hangos lett (foleg a diszkret VGA-s modelleknel - ugye itt mar nincs switchable graphics)
Jelenleg T500-asom van (ezt is megtartom), ott egy kollega irta, hogy semmi keppen nem cserelne le az ugyanilyen gepet egy ujabb szerias Thinkpadre...:(

Arban (PH! Apro) mindenkepp a T410, T510 lenne a legkedvezobb.

(#16092) SzaboZE válasza szpring (#16089) üzenetére


SzaboZE
addikt

Talán írd le a notebook tipust, akkor egyszerűbb a válasz :) Amúgy ha nincs kép, az nem hdd hiba.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16093) SzaboZE válasza n0_gAboR (#16085) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 6510 elég új tipus, arról sok tapasztalat még nem lesz. Az elődmodell (6500) elég strapabíró, inkább esztétikai hülyeségek voltak vele (hangszóró rács kopott pl). Reméljük a 6510-en ezek is abszolválva lettek, az idő majd eldönti.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16094) Zandrea


Zandrea
csendes tag

Sziasztok!

Van egy számomra komoly fejtörést okozó kérdésem, és ebben kérem segítségeteket, véleményeteket: van a családban egy 4 hónapja vásárolt Dell Studio 1558 típusú laptop.
2 hónapja vásároltunk hozzá Cooler Master X2 típusú hűtő ventilátort, mert nagyon hangosan zúgott a gép önmagában, ha fullhd-ban néztünk pl filmet. Akkor azt javasolták, vegyük meg ezt a vackot.
Most pedig azzal riogatnak, hogy "meg fog sülni" a videó kártya, mert olyan nagy a gép teljesítménye, hogy nem fogja bírni, a venti meg csak 1-2 fokot hűt!
Ahol vettük, van lehetőség garancia meghosszabbítására, és most az a nagy dilemma, hogy eladjuk és vegyünk valami más laptopot, vagy kérjünk inkább garihosszabítást, mert amúgy meg imádjuk ezt a gépet :(
Előre is köszi segítségetek, véleményetek:)
Zandrae

(#16095) premete válasza Zandrea (#16094) üzenetére


premete
veterán

Hány fokos a cpu/gpu? Az én Dell laptopom is felmegy 70-80 fokra, ha terhelem, de a ventillátor hangját nem hallom, csak az everest gadgeten látom, hogy 5000-rel pörög, 105 foknál meg úgyis bekapcsol a védelem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16096) Maksifül válasza Zandrea (#16094) üzenetére


Maksifül
senior tag

Legjobb tudomásom szerint a DELL 3 év jótállást vállal a termékeire, így igazából nincs miért aggódnotok. És emellett, ahogy említetted, ki lehet terjeszteni a jótállást még pár évvel, de ezt ráérsz megtenni akár a harmadik évben is.
Azért ezeket a gépeket nem úgy tervezik, hogy ne bírják a strapát, pláne nem a DELL háza táján. Ha meg neadjisten mégis bemondaná az unalmast, majd szépen kicserélik a hibás alkatrészt, vagy magát a laptopot.
Szerintem használjátok egészséggel! Minek előre gyártani a problémákat, ha még nincsenek?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#16097) bi_bean válasza Zandrea (#16094) üzenetére


bi_bean
csendes tag

Szia!

Nekem is ilyen gépem van i7-es processzorral, sajnos valóban van hangja, én fullhd-s videokat is szoktam nézni rajta.
Nálam akkor szokott nagyon hangos lenni, amikor komolyabb alkalmazásokat futtatok rajta, azok szokták a processzort 'kitámasztani' Fullhd-s videonál 65 fok környékén van csak, de hangja sajnos akkor is van.
A garancia a 1558-asra (legalábbis az enyémnél) 4 év helyszini. Utána én már nem fogom használni, elavult lesz számomra.
Még valami: azt tapasztaltam, nem mindegy, milyen videolejátszót/kodeket használsz. Nekem a kamerával adott a legjobb fullhd-hoz. De nemcsak a kamerával felvett videókhoz, hanem más forrásból származókhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#16098) SzaboZE válasza Zandrea (#16094) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ne aggódj, nem úgy tervezték hogy tönkremenjen a használattól :) Pláne ha hűtőpadot is használsz. Ha meg elromlik ott a gari rá, ami legtöbb esetben 3 év. Akár 5 évig ki lehet terjeszteni értelmes áron.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16099) SzaboZE válasza bi_bean (#16097) üzenetére


SzaboZE
addikt

Persze hogy nem mindegy, mert míg egy WM Player zabálja az erőforrást, addig pl egy VLC jóval kevesebb terheléssel dolgozik a lejátszásnál.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16100) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen benyomása, esetleg tapasztalata a Dell Inspiron M301z [link] notebookról?
Érdekes, hogy nincs benne optikai meghajtó, az elődjében (13z)ben volt. Az ára viszont nem olyan alacsony (kb 160k), annak ellenére, hogy AMD-vel szerelt.
Nekem igazából egy könnyű gép kéne, és ez külsőre nagyon megtetszett.
Nos?

Segíts magadon, Isten is megsegít!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.