Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17851) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Bocsánatot kérek, ha már volt korábban szó ami miatt írok. Szóval az alany egy XPS M1330-as notiról van szó, ami ugye nem egy mai darab de asszonykának tökéletes netezni, zenét hallgatni és egyéb ilyesmikre.

A gondom inkább csak elméletileg nagy probléma, mert gyakorlatban nem jelentős a dolog. Azt vettem észre, hogy ha bármelyik youtube-os videót ami fenn van 1080p-ben és abban szerezném megnézni, akkor egy nagyon kellemes diavetítést kapocs cserébe, hogy csak pislogok. Ugyan ezen videó(k) 720p esetén gyönyörűen futnak. Első gondolatom az volt, hogy esetleg a vas egyszerűen gyenge hozzá, (ami meglepett volna mert 4 giga rammal és egy T9500-ös cpu-val, kis túlzással élve, szinte videókártya nélkül is le kellene tudni játszani). Meg is lestem egy rendes 1080-as filmet ami gyönyörűen ment, tehát ez az oldala garantáltan kilőve. Másik sejtésem a böngésző volt, ezért megnéztem több alternatívával is, de ugyan az az eredmény...

Ugyan nem tragikus a helyzet, de ha esetleg valaki tud rá gyógyírt nagyon hálás lennék érte. :) A driverek absolult update minden fronton, de korábbiakkal is próbálkoztam..

A gép adatai:

cpu: T9500
mem: 4Gb DDR 2 667Mhz
video: 8400GS 128Mb ram

(#17852) wwhy


wwhy
veterán

valakinek van konkrét tapasztalata Vostro V13/130-al ?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17853) csotresz


csotresz
csendes tag

Sziasztok!A kép szerint az alaplapra lennék kiváncsi,hogy szerintetek ebböl kiderül,hogy müködik e normálisan????Thx

(#17854) spiercell válasza IkszIpszilon (#17849) üzenetére


spiercell
aktív tag

Esetleg itt a hardveraprón ;)

(#17855) csotresz válasza spiercell (#17854) üzenetére


csotresz
csendes tag

????

(#17856) golliwog válasza golliwog (#17801) üzenetére


golliwog
csendes tag

Hello!
Elméletileg kész :DD a laptopom, csak az a kérdés mikor tudok érte menni. A kb. 19napos átfutási idő annyira "nem is vészes".Remélem az elkövetkező 3 évben akkumulátoron kívül semmit nem kell majd benne cserélni, és szervizet sem fog látni (reménykedni ingyen van !!!).

(#17857) pumukli23 válasza csotresz (#17853) üzenetére


pumukli23
senior tag

Miért ne működne normálisan? Mi a gond vele? :)

(#17858) rocket


rocket
nagyúr

Erdeklodnek, hogy az N5010 Laptop (Core i3 380M, 4GB Ram, HD5650) akksija mennyit bir normal felhasznalas mellett (netezgetes, filmnezes), es 3D alatt (jatek).

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17859) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Ma winyót cseréltem az X300-amban, mert a régi döglődött. Ez lenne a kérdésem, hogy mekkora a diagnosztikai partíció mérete, illetve milyen kritériumoknak kell megfelelnie (elsődleges, vagy másodlagos, stb.). Nincs sajnos Utilities cd-m, valahonnan le lehet tölteni a teljes diagnosztikai programot, ami arra apartícióra megy? A Dell Support-nál csak a frissítését találtam.

(#17860) csakcsere


csakcsere
csendes tag

üdv néktek jóemberek:D
én egy DELL LATITUDE C840-e nyomom a dell hagyományt:D
igaz utálom mint az álat de ez van ezt kell szeretni:D
amugy haláljó gép.profi kijelzö(ehez képest)
jó bíró üzem idő.
full karcmentes állapot.
3,4órás dupla aksi:D
megvagyok vele elégedve,csak nem szeretem anyira a dell-t:D
esetleg ha valakienk adak hozzá bármien alkatrésze pirjon privit.
és igen igaz.TÖKÉLETES MÁRKA!TÖKÉELTES ÖSZE SZERELÉS.TÖKÉLETES BÍRÁS!

Jó üzlethez kölcsönős bizalom és öszinteség kell!

(#17861) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Dell XPS L501 típusú laptophoz keresek drivert win7 32bites verziója alá a kártyaolvasóhoz és a wifihez,valamint a kombinátl usb-esata csatihoz.Akinek van ne habozzon megosztani velem.Előre is köszönöm!

X.Y.

(#17862) csotresz válasza pumukli23 (#17857) üzenetére


csotresz
csendes tag

Pumukli23!Mert nem tölti az aksit és azt mondta a szervizes h alaplap csere ami 100 e ft ba fog kerülni-még nem is látta a gépet!!!Nem szeretném ha átverne!!!!Aki tud segitsen már,h miböl tudom meg h jó e az alaplap a gépembe...Help!!!!!!!!!!!!!!!!Thx mit nézzek meg az everesten belül vagy esetleg a biosban kellene??????????

(#17863) csotresz


csotresz
csendes tag

Ja és még annyit,h a dell inspiron 6400 modelhez ha beirom a serviz tagot akkor nem tudom kiválasztani a win7 op rendszerhez a frissitéseket a dell oldalán ...Ebben tudna valaki segiteni???és az elöző kérdésemre is amit előre is megköszönök.

(#17864) Z86 válasza csotresz (#17863) üzenetére


Z86
őstag

Ez egy régi típus, amihez nem adtak ki win7-es drivereket, viszont a vistasok lehet, hogy működnek win7 alatt is.

(#17865) golya32


golya32
aktív tag

Dell d420-am van találtam simhelyet az akku alatt, de nem működik, hogyan lehetne működésre bírni?
Körbenéztem a neten de nem találtam drivert hozzá

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#17866) csotresz válasza Z86 (#17864) üzenetére


csotresz
csendes tag

Z86!!Akkor lehetséges h valami hiányzik vagy nem stimmel a driverekkel?mert mióta a win 7 van fent azóta nem tölti az aksimat sem...

(#17867) premete válasza golya32 (#17865) üzenetére


premete
veterán

Megnézed, milyen modem van benne, letöltöd a drivereit és kész.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17868) csotresz válasza premete (#17867) üzenetére


csotresz
csendes tag

...igen megnézem,de hol,??nem vok nagy zseni.. :( Van everestem de azon belül mit és hol nézzek?

(#17869) premete válasza csotresz (#17868) üzenetére


premete
veterán

Vedd le az aljáról a memória/minicard fedelet, ott van a wifi kártya mellett a wwan kártya (ha van benne) és rá van írva a neve. Ha nincs benne, b@szhatod a sim foglalatot, vagy veszel belevaló kártyát. A windows eszközkezelőben is látszik, legalább ismeretlen eszközként, vagy everestben hálózatnál.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17870) csotresz válasza premete (#17869) üzenetére


csotresz
csendes tag

van benne:dell wireles1390..modem.erre gondolsz?de nekem nem az aksit nem tölti....ennek van köze ahoz is....?

(#17871) csotresz válasza csotresz (#17870) üzenetére


csotresz
csendes tag

az aksit nem tölti..igy akartam irni!

(#17872) golya32


golya32
aktív tag

Folyamatosan keres progit a Modem device in high drivert, ez lehet a sim kártya driver?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#17873) premete válasza golya32 (#17872) üzenetére


premete
veterán

Sim kártyának nincs drivere. Megnézted, milyen modem van benne (ha van)?
Ez nem mobiltelefon, hogy beleteszed a simet, beírod a pin kódot, és működik. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17874) golya32 válasza premete (#17873) üzenetére


golya32
aktív tag

hát az nincs benne, mármint üres a helye. :O
Egyébként ha benne van akkor azon keresztül is lehetne netezni?

Most nézem 25e az ára és netezni lehetne vele, asszem nem kell.

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#17875) golya32


golya32
aktív tag

Ugyanezt tudom elérni a vodás stick kel kivéve a telefonálást.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#17876) csotresz


csotresz
csendes tag

Sziasztok!Az én dell gépem 3 éves és a dell oldalán nincs win7 op.friritési lehetöség...Lehetséges h ezért nem tölti az aksit mert hiányzik valami driver??????,Kösz

(#17877) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

ide is írok, hátha :)

adott egy DELL Vostro 1015, ami tudja az N-es WiFi szabványt hivatalosan!
nekem az a gondom, h a net sebesség nagyon lassú, nem "N" sebességű, kb 15MB/s a 40 helyett!
router típus: TP-LINK 941ND! ezzel semmi gond nincs, mert másik laptopon megnéztem, és azon a speedtest 40 megvolt!

segítsetek pls, mert a legfrisebb driver sem segített!
vagy nincs megoldás rá, csak a gari?

:R

(#17878) Hauptmann


Hauptmann
addikt

17859-re valaki?

(#17879) SzaboZE válasza CoolBoy323 (#17877) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az N az gyakorlatilag 130Mbit jelenleg, ezt tudja is szépen a géped (15MB/s kb). 300Mbit laboratoriumi körülmények közt se :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17880) SzaboZE válasza CoolBoy323 (#17877) üzenetére


SzaboZE
addikt

Jahogy Mbit-et akartál írni. Hát akkor lehet nem lesz elég a tp link.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17881) CoolBoy323 válasza SzaboZE (#17880) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

igen, azt hiszem egyre gondolunk :D a speedtest eredményre gondoltam!
de mint ahogy írtam, más laptopon ment, a routerem simán bírja a 40/20as netet!

[ Szerkesztve ]

(#17882) Banshee


Banshee
csendes tag

Sziasztok!

Dell laptop vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket erről a 3 típusról, melyiket ajánlanátok (net, photoshop leginkább):

1. DELL Inspiron N5010 (Intel Core i3 380M 2.53GHz 3MB, 6GB DDR, ATi Radeon HD5650 1GB DDR3)

2. DELL Inspiron N5010 (Intel Core i5 460M 2.8GHz turbo, 3MB, 4GB DDR3, ATi Radeon HD5470 512MB DDR3)

3. DELL Vostro V130 (Intel Core i3-380UM 1.33GHz, 4GB DDR3, Intel GMA HD, LED 13.3" wide 1366x768) Mennyire gyengék ezek az Intel GMA HD videóvezérlők?

Mind a 3 közel egy áron mozog, de nem tudom összeszerelésben, megbízhatóságban melyik típus jobb, stb...

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#17883) nnz válasza Banshee (#17882) üzenetére


nnz
csendes tag

Szerintem a 1-es a legjobb választás. :)

(#17884) nemcso válasza Banshee (#17882) üzenetére


nemcso
senior tag

Minőségileg a Vostro a nyerő.

Ha játékra akarod, akkor az első N5010 (ATI 5650) -t válaszd.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17885) Banshee válasza nemcso (#17884) üzenetére


Banshee
csendes tag

Szia!

Nagyon nem használnám játékra inkább photoshop-al melóznék rajta.
Érezhetően gyengébb lenne a Vostro? (mert a proci meg a videókártya az gyengébbnek tűnik) A Vostro nekem sokkal jobban "összeszereltnek" tűnik, de a "belseje" meg gyengébb sztem...

(#17886) nemcso válasza Banshee (#17885) üzenetére


nemcso
senior tag

A felsoroltakhoz a Vostro is elég.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17887) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!

Egy Dell N5010-127470-t készülök vásárolni.

Kérdésem a következő:

-van-e valakinek bármilyen tapasztalata a géppel kapcsolatban? : kijelző, akumlátor, gyakori hibák...
-úgy tudom, hogy a vga órajelét a gyártó a gyári értékekhez képest visszavette, ha ez igaz mennyin jár és ez mennyiben befolyásolja a máűködést
-a honlap szerint 3 év garancia van rá, de gondolom ez nem teljes-körű, esetleg erről van-e valamiféle információtok.
-van-e esetleg más alternatíva ebben az ársávban, hasonló teljesítménnyel, játékra is

Bármilyen információt, meglátást szívesen fogadok.

köszönöm

(#17888) nemcso válasza Buda76 (#17887) üzenetére


nemcso
senior tag

Én i5 procival és Win7 HP 64bit -tel vettem egy ilyet.

Az akksi játék mellett kb 1,5 - 2 órát bír.
A kijelző (zárt térben használja a fiam) szemből jól olvasható, oldalról már közelsem. A tükrös felülettel kültérben lehetnek problémák. -> ezt majd kipróbálom alkalomadtán...
Hibát egyenlőre nem tapasztaltam.
Az ATI 5650 órajele le van véve, de így is szépen megy rajta a GTA4 és a Mass Effect (legalábbis a fiam szerint). A visszavétel nem is indokolatlan, mivel melegíti is rendesen a noti belsejét ez a videokari. Bőven 80 fok felettire felmegy a GPU hőmérséklete játék közben.
Én ezt notihűtővel oldottam meg (kb. 10 fokot vesz le).
A 3 év garancia az akksin kívül mindenre kiterjed, arra csak 1 év.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17889) Buda76 válasza nemcso (#17888) üzenetére


Buda76
senior tag

Köszönöm!

Még annyi, hogy már rendelkezek win7-el, nem szeretnék kiadni rá még egyszer sokezer forintot, driver problémákkal nem találkozott valaki?

(#17890) spiercell válasza Buda76 (#17889) üzenetére


spiercell
aktív tag

Nekem ugyanilyenem van és minden driver jól működik, mondjuk kicsit vadászgatni kellett a drivereket. Még mielött megvennéd én számításba venném ezt a két ajánlatot is: 1 2

[ Szerkesztve ]

(#17891) Buda76 válasza spiercell (#17890) üzenetére


Buda76
senior tag

Az első +2gb rammal egy ahogy nézem 152 körül kijönne annyi a különbség hogy 320-as és nem 500-as a hdd, csak a bolt amit linkeltem van a lakhelyemen is és jobbszeretem helyben venni a dolgokat a gariztatás végett. A második ugyan az. Szerintem akkor megveszem

(#17892) mynames válasza rocket (#17858) üzenetére


mynames
senior tag

Most érkezett meg ;] ue. csak pirosban megy rá ami kell és utánna posztolok h mi a pálya!

(#17893) lacko22 válasza nemcso (#17888) üzenetére


lacko22
aktív tag

Szia Nemcso. Érdeklődnék hogy ha csak pl neteztek a gépen Dell N5010 akkor milyen meleg a cpu?

(#17894) Banshee válasza nemcso (#17886) üzenetére


Banshee
csendes tag

Köszi szépen!

Esetleg van valaki akinek Vostro v130-a van? Megosztaná észrevételeit?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#17895) nemcso válasza lacko22 (#17893) üzenetére


nemcso
senior tag

CPU 45-50 fok, GPU 50-56 fok között.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#17896) MPeter87


MPeter87
őstag

Heló mindenkinek!

Valaki tudna nekem privátban segíteni abban, hogy hogyan lehetne azt a szerintem elég nagy hibát kiküszöbölni, hogy a Win7 ne tiltsa le automatikusan a vezetékes lan adaptert, miután kihúzom a gépből a kábelt, vagy ha éppen úgy kapcsolom be, hogy nincs bedugva? Nem poénból húzgálom ki, megvan rá az okom egyelőre! :( Viszont lassan kezdek agybajt kapni, hogy bekapcsolásnál miután bedugom a kábelt, 10-ből 8-szor vagy hibaelhárító kell neki, vagy újraindítás! Általában hibernálni szoktam és teljesen mind1 neki, hogy hibernálás előtt benne van-e a kábel, avagy nincs, ugyanúgy "elfelejti" látni az adaptert. Ilyenkor az eszközkezelőben sincs jelen, hogy létezne egyáltalán valamilyen vezetékes adapter! :(
Inspiron N5010-ről lenne szó.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!!

(#17897) Aventurium válasza MPeter87 (#17896) üzenetére


Aventurium
csendes tag

Szia, nekem már volt hasonló problémám egy másik gyártó gépével csak nekem a wifit tiltotta le és csak nagy nehezen tudtam újból előhozni (1-2 újra indítás segített).
Egy frissebb driver nálam orvosolta a problémát.
(kb 5 hónap után adták ki a jó drivert :((( )
Remélem tudtam segíteni

(#17898) MPeter87 válasza Aventurium (#17897) üzenetére


MPeter87
őstag

Elvileg a legfrissebb van fent a dell support alapján, de majd nézegetem, hátha lesz újabb is! :)

(#17899) mynames


mynames
senior tag

Most van időm foglalkozni a notival csak (tegnap jött), oprendszer felment de meglepődve tapasztaltam, hogy driver cd egy szál se a dobozban... :F

(#17900) mynames


mynames
senior tag

A dell weboldaláról 40 perc alatt a 150 MB-os Ati driver 39%-a jött le.. :F :Y :W :O

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.