Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17451) nVIPER válasza canney (#17450) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ez egy nagyon csepp gép, inkább csak hordani magaddal és elővenni netezésre, 1-1 videó néha. De semmi több. Egyes programok esetleg lecsúszhatnak a kijelzőről. Programozásra valami komolyabb gépet vegyél, legalábbis méretben...

(#17452) canney válasza nVIPER (#17451) üzenetére


canney
csendes tag

Igen, a méretével tisztában vagyok, de hasonló áron nagyobb nem kapható, 100-as kategóriában meg csak a 15,6"osok vannak, ami meg pont nem a hozom-viszem ha kell, ha nem kategória számomra.
Szóval az érdekelne, hogy elvileg elbír-e bánni azokkal a programokkal, amiket említettem.

(#17453) egykori válasza foxi69 (#17444) üzenetére


egykori
őstag

Én a héten vettem feleségemnek egy ugyanilyen gépet, de 4 GB-ra bővíttettem a RAM-ot. Ahogy látom az elmúlt néhány nap alatt, teljes az elégedettség. A Flash-re beindul időnként a venti, de egyébként olyan halk, hogy nem is lehet hallani a működését. Kb 12 ezer Ft nem lehet probléma, hogy a memóriát bővítsed - gondolom. Szerintem, megéri. Nekem csak a kijelző méretaránya nem tetszik túl alacsonynak tűnik és feleslegesen szélesnek. Ennyi.

(#17454) lacipapa72


lacipapa72
csendes tag

Hello!

A napokban vettem egy Dell 5010-es latopot. Több problémán is van vele, először is A WIFi kapcsolattal nem jutok egyről a kettőre, inkább 0-ról az egyre. Kell ehhez külön drivert letölteni valahonnan? Esetleg kellett volna valamilyen adaptert vennem hozzá? A papírok szerint van benne 10/100 Ethernet LAN az alaplapon. A support.dell.com meg hasonló oldalak sem nyújtanak segítséget, nem is tudok róluk semmit letölteni. (Vagy csak amatöőr vagyok) A madzagot bedugva megy a net. A korábbiakban volt nálam Acer gép, azzal simán tudtam netezni a rúterről. Help!!!

Ui.: Öreg vagyok én már ehhez, annyi csak a bűnöm, hogy a kis családomat akartam a XXI. századba integrálni!

K.L.

(#17455) BPFeri válasza lacipapa72 (#17454) üzenetére


BPFeri
senior tag

Adapter nem kell de a network driver -t le kell hozzá tölteni :R

....

(#17456) Chaser válasza egykori (#17453) üzenetére


Chaser
titán

12k +2GB ramért? :F Annyiba az 1x4 kerül mostanában, a 2-es nemrég még 5k alatt volt, most pár száz ft-tal fölötte van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17457) egykori válasza Chaser (#17456) üzenetére


egykori
őstag

Azt vettem alapul, hogy ha kell valamihez, valamikor több memória és nincs, akkor bosszantó, hogy egy közel 200 ezer forintos gép kinlódik. Sajnos ilyen memória gond régebben már sok bosszúságot okozott, ezért ezen nem spórolok.

Amúgy igazad van, valóban megkérik az árát...

(#17458) lacipapa72


lacipapa72
csendes tag

Köszönöm Uram! Ezzel próbálkozom, azonban állandóan csak egy 9.3 kb-os dell driver download manager applications nevű fálj töltődik le, amikor rákattintok csak annyit ír ki,hogy nincsenek kiválasztott fájlok. Menjek a drivers és downloadsra és válasszam ki a fáljokat. Persze a listát már kiválasztottam, el is mentettem. A regisztrált mail címre küldött küldött hivatkozást megnyitva is próbálkoztam, mindig ugyan az az eredmény!

Eh! Mára belefáradtam, pedig biztos, hogy pofon egyszerű a megoldás.

Egyébként a gép villámgyors i5 ATI 5650 500 G, 4G 1333, legalábbis a korábbi "Sulinetes" gépemhez képest.

Üdv: K.L.

(#17459) Chaser válasza egykori (#17457) üzenetére


Chaser
titán

"e 4 GB-ra bővíttettem a RAM-ot. ... Kb 12 ezer Ft nem lehet probléma" Én csak ezt nem értem, mert a szövegből az derül ki, hogy 12k-ért vettél 2GB ramot.

lacipapa72: Böngészővel töltsd le.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17460) egykori válasza lacipapa72 (#17458) üzenetére


egykori
őstag

Próbáld úgy, hogy amikor a kiválasztott drivernél Downloadra kattintasz és előugrik egy ablak, akkor az alsó kékszínű Downloadra kattints (ide az van írva, hogy IE vagy más böngészővel töltöd le közvetlenül).
Hátha így sikerül!

(#17461) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma észrevettem,hogy a n5010 alá vett thermaltake massive 23 lx hűtőpad,ha be van kapcsolva,akkor 10 fokkal magasabb a proci hőmérséklete.

(#17462) Avicularia válasza lacipapa72 (#17458) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ezt chrome-al csinálta.Mikor ie-vel próbálkoztam ,egyből sikerült letölteni a drivert.

(#17463) Melon87


Melon87
tag

Helló!

Én is olyan laptopot néztem mint foxi69 és az lenne a kérdésem, hogy ha veszek bele +2 giga ramot akkor az mennyi eséllyel fog dual-ba menni vagy ha nem megy akkor mennyivel lesz lassabb?

Az még nem tiszta, hogy ha 2+2gb ram van van benne akkor az miben másabb mintha csak 4gb lenne benne. (2+2 nem dualba)

Válaszokat előre is köszönöm!

(#17464) Avicularia válasza Melon87 (#17463) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem nanya van benne,e mellé vettem még a boltban 2 giga kingmaxot,tökéletesen mennek duálban

(#17465) egykori válasza Chaser (#17459) üzenetére


egykori
őstag

Igen, igen, jól értetted: 12500 Ft-ért történt pontosan a bővítés. Így kaptuk meg összesen 198 ezerért. Lásd!

(#17466) csejó


csejó
csendes tag

Sziasztok, remélem tudtok segiteni a gondjaimon.
A vas: Dell Latitude D-520 1 G RAM >200 HDD
O.S.: WinXP Home SP2

a gond: Avast tájékoztatott, hogy letiltott egy Rootkit behatolást, majd javasolta, hogy a legközelebbi gépinditáskor csináljon boot-idejű ellenőrzést.
"Újrainditsam most? Y/N)
Igen után az ujrainditáskor betöltődött a BIOS, azután boot leállt, a képernyő fekete, bal felső sarokban villog a kurzor.
"És akkor ez már mindig így marad?"
Van-e valakinek hasonló tapasztalata? :F

(#17467) egykori válasza csejó (#17466) üzenetére


egykori
őstag

Szia! Légy üdvözölve itt a fórumon.

A javaslatom az lenne - mivel itt elég kicsi az esély a segítségre -, hogy az XP vagy Avast topicba próbáld bemásolni e problémát.
Sajnos, én az útbaigazításnál többet nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17468) Chaser válasza egykori (#17465) üzenetére


Chaser
titán

Ha alapból 1x4GB van benne annyival másabb, hogy azt még tudod bővíteni. A 2x2 felállást nem, ha 2 egyforma méretű modult raksz egymáshoz 99% hogy mennek dualban, nem volt még szerencsém olyan esethez ahol gond lett volna. Nekem pl kingmax+samsung van, az előző gépben kingston+elpida volt, ráadásul 2+1 felállásban. A lényeg hogy a modul kiosztás egyezzen.

egykori: Ezt mondom hogy qrva drága volt, újan amikor vetted a gépet még 5000ft alatt volt 1x2GB kingmax, 1x4GB meg 12k körül. Hol voltak ilyen pofátlanok? Még a szerelésre se lehet fogni, mert 1-2 perc beletenni.

szerk: csejó: Ha minden igaz beszedtél valamit ami a bootsectort is megkóstolta, megpróbálkozhatsz install lemezről rendszer visszaállítással, ha nem megy akkor reinstall. Avastot meg ne erőltesd, norton 2010 v 11, 12k körül van 2 évre, meg is ér annyit hogy többet ne járj így.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17469) egykori válasza Chaser (#17468) üzenetére


egykori
őstag

Valószínű igazad van, nem volt időm ezt elemezgetni, de ezzel a paraméterekkel (2+2GB memóriával) tudsz nekem olcsóbb helyet mondani?
Bár, már úgyis mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#17470) Chaser válasza egykori (#17469) üzenetére


Chaser
titán

Olcsóbb helyet nem tudok, de bármelyik nem szemét lehúzós boltban belerakják annyiért, amennyiért anélkül is árulnák...és még a vásárlást is külön megköszönik. De ámen, legyen 1k a "munkáért", berakják 2 perc, futtatnak egy memtestet 1 óra, de nem kell mellette ülni. De hogy 4GB-os árán raknak be 2-est az finoman szólva is pofátlanság. Melyik bolt ez ha nem titok?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17471) egykori válasza Chaser (#17470) üzenetére


egykori
őstag

Melyik bolt ez ha nem titok?
A #17465-ben ott volt, van a link.

Nagyon megtisztelő, hogy helyettem bosszankodsz, de ne tedd! Még véletlenül se dicsekvésnek vedd: már nem egy gépet állítottam, szereltem össze. Cseréltem szinte minden létező alkatrészt. Igaz laptopokat eddig nem sokat piszkáltam, de már ilyenben is bővítettem memóriát éppen a feleségem régi gépében, ami helyett ezt a Dell R15-öt vettük. És végül nem vagyok biztos abban, hogy csak úgy beleteszek s.k. memóriát a laptopba, mert pl. az Optiplex gépembe speciális modul való gyári ajánlás szerint. Nem volt kedvem és időm sem most ez után kutatgatni, hogy bármilyent bele tehetek, vagy itt is esetleg speciális kell.

(#17472) Chaser válasza egykori (#17471) üzenetére


Chaser
titán

Ebbe nem kell spéci ram, 2 csavar a hátlapon aztán mehet bele a másik, még gyakorlatlanul is 2 perc alatt megvolt. Elképesztő hogy van pofájuk több mint 2x-es árat kérni egy ilyenért :(((

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17473) jocipapi válasza lacipapa72 (#17458) üzenetére


jocipapi
csendes tag

szia vagy?
sikerült megoldani a problémát?
nekem is ez a gondo

(#17474) premete válasza jocipapi (#17473) üzenetére


premete
veterán

Internet explorerrel próbálod?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17475) lacipapa72 válasza Avicularia (#17462) üzenetére


lacipapa72
csendes tag

Jó estét kívánok! Nos nekem pedig a Google Chrome-mal sikerült a letöltés, azóta remekül üzemel.

Köszönöm a segítséget.

K.L.

(#17476) Avicularia


Avicularia
veterán

A garanciánál az alábbiakat találtam:
Warranties on this system
Dell IBU: Europe
Ship Date:08/01/2011
Description Provider Start Date End Date Days Left
Base warranty DELL 07/01/2011 08/01/2014 1053
Base warranty DELL 07/01/2011 08/01/2012 322
Parts Only Warranty DELL 07/01/2011 08/01/2012 322

Ez a parts only gari mit is jelent?Kicsit zavaros ez számomra,most akkor hogy is?Plusz mivel Magyarországon vettem a gépet,de nem ott élek,át is kellene jelentenem az itteni címemre.

(#17477) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problemam a Dell Inspiron 1720-as laptopommal.
Par napja atjottek a barataink ket gyerekkel(3 es 6 evesek) es jatszottak a laptoppal mig mi beszelgettunk.
A laptop azota nem kapcsol be es ha radugom a toltot elhalvanyul a ledje.
Nem ejtettek le es nem kalapaltak, mivel egy szobaban voltak velunk es lattuk volna.

Mi lehet a baja?

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#17478) foxi69


foxi69
tag

Köszönöm a válaszokat. Azóta összeszerelés, anyaghasználat, kijelző és melegedési problémákról hallottam, olvastam.

Helyette ezt ajánlották (gyengébb VGA, de "üzleti" kategória): [link]

(#17479) Avicularia válasza Rollee (#17477) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem marha rossz ötlet ilyen korú gyerekek kezébe laptopot adni.Lehet hogy a 3 évesnek belefojt a nyála a gépbe és azt nem annyira szereti egy laptop.

(#17480) egykori válasza foxi69 (#17478) üzenetére


egykori
őstag

Ha magamnak vennék laptopot, én is a linkeltet választanám - a kettő közül. :K
Ezt annak ellenére mondom, hogy mindenkinek Dell gépe van a családban.

(#17481) Chaser válasza Avicularia (#17476) üzenetére


Chaser
titán

A kibővített gart látod fent, lent meg az alap 1 évest.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17482) Avicularia válasza Chaser (#17481) üzenetére


Avicularia
veterán

oké,de a parts only mit jelent?Csak az alkatrészt cserélik,a munkadíjat nekem kell állni?

(#17483) premete válasza Avicularia (#17482) üzenetére


premete
veterán

A "parts only" azt jelenti, hogy nem cserélik a komplett laptopot, csak a meghibásodott alkatrészt, ott sem mindent és mindig.
Nálam nem szerepel a "parts only", tehát cserélik az akkut is 3 évig, a kijelzőt is, ha véletlenül leejtem és megreped, illetve ha a hdd elromlik, adnak egy újat, és a régit is megtarthatom:
NBD ProSupport For IT On-Site
DELL Ex Battery Svc DELL
3Yr Data Protection - Keep Your Hard Drive
DELL CompleteCare 2Y NBD Accidental Damage Cover from London General Insurance
DELL Next Business Day

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17484) nightshadow válasza premete (#17483) üzenetére


nightshadow
veterán

tehát cserélik az akkut is 3 évig

Szerintem ezt rosszul tudod, én eddig ahol néztem, az akkura meg a töltőre csak 1 évet adnak:

"Jótállási tájékoztató, szervizszolgáltatások Dell termékek esetén
.....
Akkumulátorokra a garancia mindenkor egy év!"

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17485) Avicularia válasza premete (#17483) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt nem egészen értem.Akkor most azt cserélnek 3 évig amit ők úgy gondolnak?
Mert az ok,hogy az akksira és a töltőre 1 év gari van,ezt elfogadom,mert így vettem.De az én olvasatomban a 3 év garancia azt jelenti,hogy 3 évig minden meghibásodást amit normál felhasználás mellett előfordulhat,azt ingyen és bérmentve javítják.

(#17486) premete válasza Avicularia (#17485) üzenetére


premete
veterán

Nálad nem cserélik az akkut egy év után, nem cserélik a kijelzőt, ha eltöröd, a hdd-t le kell adnod, ha cserélik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17487) premete válasza nightshadow (#17484) üzenetére


premete
veterán

Hidd el, csak el tudom olvasni a laptopom garanciáját a dell.com-on. :) Onnan copyztam: "DELL Ex Battery Svc DELL" ez extended Battery Service, 3 évre.
A töltőre mióta csak egy év a garancia?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17488) Avicularia válasza premete (#17486) üzenetére


Avicularia
veterán

Értem.Tehát akkor cserélnek mindent ingyen ami meghibásodhat.Az eddig sem okozott gondot számomra,hogy a törés nem garanciális probléma,minden terméknél ez van.

(#17489) SzaboZE válasza premete (#17483) üzenetére


SzaboZE
addikt

A törés garit sajnos csak Angliában tudod érvényesíteni, ugyanis - mint a leírásban látszik - egy angliai biztosító biztosítását adták el hozzá.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17490) Rollee


Rollee
aktív tag

Hali!

A #17477-re valakinek van valami otlete?

Avicularia A haromeveseknek altalaban mar nem folyik ki a nyala(legalabbis akikkel en talalkoztam), hacsak nem betegek. Esetleg mas otleted?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#17491) premete válasza SzaboZE (#17489) üzenetére


premete
veterán

Remélem, a törésgarira nem lesz szükség, 20 év alatt még egyetlen laptopot sem sikerült megtörnöm, bár egy cégeset nagyon akartam, mindig 2 méterről dobtam be a hátsó ülésre, de nem ártott neki, vagy a laptop, vagy a táska volt túl jó. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17492) Avicularia válasza Rollee (#17490) üzenetére


Avicularia
veterán

Lehet játszásiból beleköpött.Máskor nem adtok a kezükbe laptopot :)

[ Szerkesztve ]

(#17493) Chaser válasza premete (#17487) üzenetére


Chaser
titán

A töltőre én is úgy tudom minden gépnél 1 év a gar, akura is, régebben arra meg csak fél éveket láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17494) premete válasza Chaser (#17493) üzenetére


premete
veterán

Akkor itt láthatsz 3 évet:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17495) Gladter


Gladter
csendes tag

Sziasztok , van egy dell inspiron 11z -m . még garanciális. német billentyűzettel. hol tudnék hozzá magyar billentyűzetet venni? ha kicserélem elvesztem a garanciát?
köszönöm

(#17496) premete válasza Gladter (#17495) üzenetére


premete
veterán

Alkatrészrendelés, humánszoft. A magyarra is van garancia, a készülék garanciáját pedig nem befolyásolja.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17497) Gladter válasza premete (#17496) üzenetére


Gladter
csendes tag

Köszönöm premete: ) Már írtam is nekik... Más. német win7 volt a gépen (dell 1110) de xp-t tettem rá... viszont a funkcióbillentyűk közül a képernyő sötétítés (F4, F5) gomb nem funkcionál... van ötleted esetleg?
köszönöm

(#17498) Seliet18


Seliet18
csendes tag

Sziasztok!

Pls valaki segítsen ha tud. Van egy Dell Studio 1537-es gépem. Vistát lecserélték Win 7-re.
A Webcam működik pl msn és skype-n. De sehogy se tudom feltelepíteni a Dell Webcam central nevű programot. Dell honlapjárol mentem le de a telepítőből folyton kilép h nem található ilyen program. A Dell Webcam center pedig feltelepül de mikor használnám akkor nyüglődik a driverrel. Azt mondja nem megfelelő. Mitől lehet ez?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#17499) premete válasza Gladter (#17497) üzenetére


premete
veterán

Tedd vissza a windows7-et, xp-hez már lassan semmi sem lesz. persze, azért körülnézhetsz a dell.com-on, hátha találsz xp drivereket, ha nem ennél, hasonló készüléknél.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17500) leslye


leslye
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Vettem egy DELL Vostro 3500-at,telepített W7-el.
Nvidia geforce gt 310 m tipusú videókártya van benne,viszont nem működik tökéletesen.
Pl.egy sima 3D-s órát sem lehet kirakni képernyőkimélőnek,vagy egy egyszerű,gyári játékot indítva azt írja ki,hogy(A hardveres gyorsítás le van tiltva,vagy azt a videókártya illesztőprogramja nem támogatja.Győződjön meg arról,hogy telepítette a legfrissebb videókártya-illesztőprogramot,és hogy ahardveres gyorsítás be van kapcsolva.)
Igazából főleg felhasználói szinten mozgok a számítástechnikában,gőzöm nincs,hogy mit lehetne ilyenkor csinálni.Kérem segítsen valaki!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.