Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16201) carrot válasza Magnum_ (#16200) üzenetére


carrot
tag

Igen én is használtam egyet cirka 5 hónapig, nagyon jó volt. Az is finn volt (egyetemi). Amúgy a D420at használtad is vagy csak "tapogattad"? Azon gondolkodom én is, van egy pár nagyon jó áron aprón.
@16202: pd a D420/430 már magnézium v mi, v rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16202) Magnum_ válasza carrot (#16201) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, azt csak megmutatta az eladó, de tetszett (annak ellenére, hogy nagyon műanyagok ezek), de jó áron érdekelne.

I humbly and respectfully decline™

(#16203) wwhy válasza carrot (#16201) üzenetére


wwhy
veterán

a napokban szereztem be egy D430-at: az tuti magnézium, illetve a nagy baj(uk) (számomra), h max. 2 GB RAM-ot kezelnek (1 alaplapi, +1GB modul); hiába teszel be az üres slot-ba 2GB-ot, a gép nem bootol be :( a hőtermelés nagy, a gép jobb oldalán dől a meleg kb. 30-35 perc után, ilyenkor a hűtés elég hangos. A hűtőhöz hozzáférni nem lehet, azaz szét kell szedni a teljes gépet; a HDD nálam 60GB PATA, persze 1,8/4200-as amit nagyobbra/gyorsabbra cserélni kb. fél gép ára :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16204) carrot válasza wwhy (#16203) üzenetére


carrot
tag

hu, köszi a beszámolót, akkor inkább marad vlmi használt thinkpad x60 (főleg a hdd miatt), picit drágábban. D620-mal nagyon elégedett vagyok, azt hittem a kisebbik modell is van olyan jó. A takarékos intel procik mellett mi termel annyit hőt, h nem tudja lekezelni egy ilyen komoly üzleti modell...

(#16205) wwhy válasza carrot (#16204) üzenetére


wwhy
veterán

D630-ról váltottam, az X60/x61 felbontása (számomra) nagyon gyenge; illetve a súly, ami fontos volt. Lényegében x61 helyett választottam, és nem bántam meg;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16206) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

nme tudjátok honnan szerváljon az ember 6cellás akksit m1330hoz, ha az európai dell honlapokon sehol nincs fent , csa 4 meg 9cellás? :F

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#16207) Magnum_ válasza Polcrendszer (#16206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ebay?

I humbly and respectfully decline™

(#16208) Polcrendszer válasza Magnum_ (#16207) üzenetére


Polcrendszer
tag

huh, hát én az ebay abszolút fanja vagyok, de ha akksiról van szó...ott csak utángyártott/ügyes kínai kezek által a megtévesztésig(kívülről) lemásolt akksik vannak(nyilván nem véletlen kerül 3ad annyiba), de nme célom felrobbantani sem magam, sem a gépet, ahhoz meg amúgy is drága, hogy többet kelljen venni. A minél könnyebb kategóriánál akarok maradni, de minél több óra is kellene: maradok a 6 cellánál. A kérdés persze az, hogy van-e valamilyen tag az akksikon, amivel elvileg nem lehet csalni, nekem az is jó, ha nme a Dellen keresztül rendelem, hanem közvetlenül a gyárból kínai kezeken keresztül, csak hogy tudom, hogy valóban eredeti-e...

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#16209) Magnum_ válasza Polcrendszer (#16208) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is ebay fan vagyok, vettem is 2$-ért "nokia" akksit, többet is, semmi bajuk.. persze én is hallottam ilyeneket, amit irsz... én mernék utángyártott akksit venni 5-6-7000Ft körül mondjuk. de megértelek ettöl függetlneül.

I humbly and respectfully decline™

(#16210) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok! Nemrég vásároltam egy N5010-es notit, amivel teljesen meg vagyok elégedve, bátran ajánlom bárkinek. A kérdésem az volna, hogy megoldható-e valamilyen úton-módon, hogy az F1-F12 billentyűk ne másodlagos funkciókként működjenek? A fényerő/hangerő állítás, multimédia, stb funkciók az elsődlegesek. Sokat totalcommanderezek és számos más területen is zavar ez a fordított(a régi laptopomhoz képest) beállítás. Köszönöm

(#16211) odrif válasza Yahoo (#16210) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez engem is érdekelne.

20 éve a Prohardveren

(#16212) pumukli23 válasza Yahoo (#16210) üzenetére


pumukli23
senior tag

Biosban át lehet állítani. (Fejből nem tudom, hogy hol, mert nincs ilyen gépem :U )

(#16213) ovation


ovation
csendes tag

Sziasztok!

Van egy eladó Dell töltő aljzatom, amit az alaplapba kell forrasztani - ha valakinek esetleg kontaktos, lehet cserélni...
Link az apróhirdetésre:[link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16214) Yahoo válasza pumukli23 (#16212) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Szuper, köszi.

(#16215) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy Latitude E6400/6410-es masinát. Szeretnék tapasztalatokat kérni, hogy milyen előnyei/hátrányai vannak.

Köszönöm!

ui.: teszteket olvastam róla, igazából úgy néz ki, hogy ez lesz a befutó.

(#16216) so86


so86
tag

Tud valaki olyan üzletet, vagy találkozott olyannal mostanában, ahol van kiállítva/raktáron Vostro 3700?
Meg szeretném nézni élőben, de én még csak olyat találtam, ahol rendelni lehet.

Privátban is jöhet üzenet.

Köszönöm

(#16217) joe-ker


joe-ker
senior tag

Helló mindenkinek!
Van egy Dell Latitude 120l-es gép,vettem bele egy új akkumulátort feltöltöttem ment csepp töltéssel is,egyszer elkezdett villogni narancssárgán,mondom biztos felvan töltve.
XP kiírta hogy feltöltve 100%,full képernyőn teszteltem dvix-el mikor elérte a 20%-ot kikapcsolt,de úgy hogy nem is lehetett visszakapcsolni,tehát fullra lemerült.kb óra hosszat ment.
Mondom biztos nincs még megformázva,ez még megcsinálta 3x,mind a 3 alkalomkor 20%-nál kapcsolt ki,esetleg az XP nem jól látja az akkut?Minden feltöltés végén villog narancssárgán.
Everest szerint az akku elhasználódása 2%.
Valakinek volna tippje mi lehet.
Thx!

(#16218) makaveli666


makaveli666
senior tag

Sziasztok, bocs ha már volt. A kérdésem a következő lenne: most állok laptop vásárlás előtt, és mindenképp dell-t szeretnék, a garancia és megbízhatóság miatt. A kiszemeltem ez lenne. Vélemény? Vagy hasonló árban jobb? Előre is köszönöm a helpe(ket)t

(#16219) zsolt19900 válasza Yahoo (#16214) üzenetére


zsolt19900
őstag

hello meglelted esetleg a bios beállítást? :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#16220) London26


London26
tag

Hell mindenki!
Venni szeretnék egy Dell N5010-est, 2GB-RAM-al. Hol érdemes venni és beletetetni még 2GB RAM-ot?

Köszi a válaszokat!

(#16221) Yahoo válasza zsolt19900 (#16219) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Szia, igen mégpedig:

Advanced fül -> Function key behavior -> itt nem a Multimedia key-t, hanem a Function key-t kell beállítani.

Nekem pedig volna egy olyan kérdésem, hogy normális az, hogy az akkum ~2órát bír? Őszintén szólva kicsit többre számítottam, persze tudom, terhelés függő, stb de sima netezés, fél fényerő, és ennyi...a régi kis Fuji gépem fénykorában 2,5et bírt 4 évvel ezelőtt...feleennyiért. A konfig: i3 350m, 3gb ddr3, 500hdd, hd5470 ati vga

(#16222) odrif válasza Yahoo (#16221) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem kb 2 óra 50 perc körül bírja szinte ugyanilyen a konfig.

20 éve a Prohardveren

(#16223) Yahoo válasza odrif (#16222) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Tegnap pl. a sima gépelés és pdf olvasgatás közben közel 4 órát bírt...ha filmet nézek, akkor meg kettőt, nem gondoltam volna, hogy egy sima avi, nem hd film ennyire "eszi" a gépet.

(#16224) Yahoo válasza London26 (#16220) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Szia, én pl. iPON-ba vettem, 100%ig meg vagyok velük elégedve, szerintem a TOP árú boltok között vannak, az ügyfélkontakt is remek...viszont nemhinném, hogy tesznek bele neked bármit is, ha akarod a gyári garit, szerintem csak szakszervíz nyúlhat bele. Én már felvettem garanciakiterjesztés miatt egy "profi" szervízcéggel is a kapcsolatot, de arra nem voltak képesek, hogy egy árlistát küldjenek, egymondatos válaszok, nemtörődöm módon...de remélem, hogy ez csak egy a sok közül.
Kifejezetten notebook értékesítéssel foglalkozó cégek több mint valószínű, hogy bővítik is neked, pl laptop/notebook.hu

Sorry a dupláért.

odrif: leírnád kérlek a pontos konfigod? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#16225) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Valaki lécci mondja már meg nekem, hogy mi is van ezekkel a 15ezer forint körüli m1330 6 cellás akksikkal! Sok helyen találkozom velük, még itt is, tuti kamunak gondoltam, habár a Dell felirat nme hiányzik róluk. Itt azt mondják, disztribútoroktól van és azért ennyi. Nehéz elhinni, mikor több, mint duplája a Dellnél rendelt verzió. Igazinak tűnik, de ennyi pénzért szinte kizárt, hogy az legyen. Vagy van olyan, aki meg tud ebben cáfolni és valóban ellenőrzött akksik ezek a "disztribútoroktól" vett Dell márkajelzésű cuccok és nem vagyok beavatva?

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#16226) odrif válasza Yahoo (#16224) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Core i3, Ati radeon HD5470, 2 GB ram, 320 GB HDD

20 éve a Prohardveren

(#16227) Rocko007 válasza Yahoo (#16224) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Házilag is bővítheted a gépet, de a beszerelt alkatrészre nincs garancia, de a többire marad. Ha szervízre van szükséged, akkor csakis a HumanSoft KFT! Telefonon bejelentkezel, 1 óra alatt helyrerakják a géped, nagyon korrekt, felhasználóbarát cég. Csak pozitív tapasztalatom van velük.

(#16228) pumukli23


pumukli23
senior tag

N5010 Tulajok ;)
Lehet váltani a dedikált (ATI) VGA és az integrált inteles között?
(Ha igen, egy kis akksi időt meg tudtok spórolni)
(Ati switchable graphics az okosság neve)

(#16229) szaszab75


szaszab75
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Dell Studio 1535-ös gép. Tettem bele egy 5530-as HSDPA modemet. Gondolom ez nektek ismerős. Az a helyzet, hogy nagyon nem megy. Már a sim kártyát sem látja. Igaz nincs a kártyán internet szolgáltatás, de szerintem akkor is látnia kellne. A GPS- t sem lehet elinditani. :(
A07-es driver van telepitve.
Tudnátok nekem segiteni? Mit csináljak, hogy működjön?

Üdv. szaszab

(#16230) joe-ker válasza joe-ker (#16217) üzenetére


joe-ker
senior tag

Valaki tudja mi lehet a probléma?

(#16231) Polcrendszer válasza joe-ker (#16230) üzenetére


Polcrendszer
tag

az egyik cella halott?

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#16232) Yahoo válasza Rocko007 (#16227) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Szia, hivatalos márkaszervíze a Dell-nek ez a Humansoft KFT?
Ez biztos, hogy így működik? Teszem fel a magát okosnak képzelő user nekilát a laptop szétszerelésének azzal, hogy új alkatrészt tesz bele, elbabrál valamit, csinál egy rövidzárt a monitornál, alaplapnál, bármi, amit utólag nem 100%, hogy kimutatható, majd erre jár a gari?

pumukil23: Tudomásom szerint az igénybevétel határozza meg, hogy melyik grafikus egységet használja a gép, tehát alapvetően a kezelése automatikus, de ezt csak én is "úgy hallottam". Azért amit írtál, kipróbálom.

(#16233) formasu válasza Yahoo (#16232) üzenetére


formasu
tag

Szia, hivatalos márkaszervíze a Dell-nek ez a Humansoft KFT?

Tudtommal a HRP Hungary Kft a hivatalos márkaszervíz!

Ezt onnan tudom, mert a Studio 1535 gépemben az óra kezdett késni, elég sokat, és Ők jöttek ki házhoz, és cseréltek benne alaplapot gariban.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#16234) pumukli23 válasza Yahoo (#16232) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szerintem elég sok hivatalos szervize van a dellnek, értem úgy több mint 2 :)
Úgy tudom ATI kártyákhoz még nem készült el az az okosság, hogy a vga driver (vagy nvidiánál úgy mint az opimus) a teljesítmény függvényében váltson.
Ellenben kézzel (ha épp nem használsz komoly grafikai alkalmazást) a win alól is át lehet váltani a kettő között. Ez nem minden gyártónál működik, pl aceroknál ok, viszont nem minden hp tudja. Ebből arra következtetek, hogy magának a gyártónak kéne megoldania ezt a lehetőséget. (Vagy az ati megoldását integrálni a sajátjukba.) ..Kérdés, hogy a dell megoldotta-e.

(#16235) wwhy válasza Yahoo (#16232) üzenetére


wwhy
veterán

Dell szervizek

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16236) kokozd válasza wwhy (#16235) üzenetére


kokozd
csendes tag

gondolom ebbol maganszemelyek a CONSUMER fulet hasznaljak...
esetleg gari utani DELL szerviz? erdemes markaszervizbe - gondolok itt HRP, CHS - vinni, vagy valakinek van jo tapasztalata masikrol?

(#16237) joe-ker válasza Polcrendszer (#16231) üzenetére


joe-ker
senior tag

Közben énis gondoltam rá,de mivel új akku így 10%-ban volt esélyes. Vagy használom így vagy cseréltetem az akkut,csak az a gáz hogy külföldröl jött,amennyiért visszaküldöm veszek egy másikat.

(#16238) formasu válasza wwhy (#16235) üzenetére


formasu
tag

A HRP a Véső utcai, a szerelő, aki kijött hozzám, azt mondta, hogy Ők a "hivatalos" szervíz. A gari jegyen is ők vannak! Akkor lehet, hogy Ők azok, akik a helyszíni garit adják.

Ui: Hétfő du. jelentettem be a hibát, és két nap múlva szerda du. nálam volt, és kicsrélte az alaplapot, utána ki is próbálta.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#16239) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Az én sztorim annyi volt, hogy a Getronics Kft-nek, aki a Dell infovonala szerint az én szervízem, írtam egy levelet, hogy háztól házig garanciám van-e vagy hagyományos? Erre megtudtam, hogy hagyományos, nekem kell vinni a gépet baj esetén. Kérdeztem, hogy lehet-e upgradelni lévén, hogy nem pesti vagyok és nem akarok hosszú ideig gép nélkül maradni probléma esetén, míg feljutok Bpre. Erre olyan választ kaptam, hogy hááát az árlistájukon nincs rajta az upgrade, holott a Dell irányított hozzájuk, hogy náluk érdeklődjek. Írtam még egy levelet, hogy mégis kitől tudnék akkor érdemi információt kapni? Erre már választ sem kaptam, na és ilyen céghez adjam be esetlegesen a laptopom?

A vga-k közötti váltást sajnos nem találtam a windowsban, viszont az ati tud egy powerplay nevű okosságot, aminél lehet állítani, hogy akkuról való használat során ne a teljesítményre, hanem a fogyasztásra legyen optimalizálva.

(#16240) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Vmiért kétszer küldte el..bocs

[ Szerkesztve ]

(#16241) Rocko007 válasza Yahoo (#16232) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Hivatalos! SzaboZE fórumtárs is ott dolgozik! Igen, így működik. Keresdd meg az előbb említett szemlélyt, ha nem hiszed. A HumanSoft foglalkozik garanciabővítéssel is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16242) Yahoo válasza Rocko007 (#16241) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Ne érts félre, nem kételkedem benned, csak kissé furcsa ez a mai világban, ahol mindenért küzdeni kell :DDD... Viszont akkor felkeresem őket e-mailben, mert sajnos nem tudom, hogy miként tehetem meg a garanciám kiterjesztését. Köszönöm a tippet. :R

(#16243) pumukli23 válasza Yahoo (#16239) üzenetére


pumukli23
senior tag

Az átváltást ne a winben keresd, elvileg az ati programjában van valahol.
(Már "majdnem beszéltem olyannal, akinek az imerőse hallott olyanról aki már vélttlen használt ilyet.." ezért nem tudom pontosan :DDD )

(#16244) szaszab75


szaszab75
csendes tag

Sziasztok!
Van valaki aki lehelt már életet egy 5530-as hsdpa modem kártyába? Nekem nem akar elindulni. Ha valaki tud kérem segitsen. Köszönöm.

(#16245) gabryel80


gabryel80
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell latitude 630-asom.Az a gond hogy van egy kérdőjeles "Modem a High definition
Audio buszon"feliratom.Nem tudom hol kellene letölteni hozzá illesztő progit.Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném!

(#16246) formasu válasza gabryel80 (#16245) üzenetére


formasu
tag

A DELL honlapján megkered a készülékedet, és onnan letöltöd!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#16247) premete válasza szaszab75 (#16244) üzenetére


premete
veterán

Ha pesti vagy, összefuthatunk valamikor, beletesszük az enyémet, és azzal rövidre zárjuk a kérdést.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16248) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

hali! mi a teendő?!

új dell inspiron M5010 noti, felment rá a win7, ment 3 napig és utána nem bootolt... újra lett rakva a win7, ment fél napig és most ugyan ott állunk...

mit lehetne tenni?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16249) szaszab75 válasza premete (#16247) üzenetére


szaszab75
csendes tag

Nev vagyok pesti sajnos, de második otthonom ott van. Ha legközelebb megyek fel viszem magammal a gépem is. A wwan kártyát is pestről vettem a vaterán keresztül. Küldtem pü-t.

(#16250) Magnum_


Magnum_
nagyúr

használ itt vki dell d420-at?

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.