Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17201) mate007007 válasza dhcodoki (#17196) üzenetére


mate007007
csendes tag

Köszi szépen a képeket ! Nagyon jól néz ki! A végén mégse veszek 17" lapost:) , hanem inkább veszek majd ehez egy nagyobb monitort. Thx még1;)

(#17202) ribery22 válasza mario28 (#17199) üzenetére


ribery22
tag

1. Tudomásom szerint többfajta létezik, van amelyikben van és olyan is amiben nincs GPS.
2. Létezik, Nekem is ilyen (Studio 1558), nincs semmi szoftver, de msn, facebook alól működik, bár nem használom.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#17203) mario28 válasza ribery22 (#17202) üzenetére


mario28
csendes tag

Köszi.

Időközben kiderült, hogy sem GPS sem mobil internet kártya nincs benne. :(

A kamerát meg majd kipróbálom valahogyan, ez nem lesz túl bonyolult.

D820 ban lévő Mobilinternet+GPS-el kapcsolatban segitség kellene.

Ha valaki üzemelt már be ilyet, kérem jelezze!

Tamás

(#17204) premete válasza mario28 (#17203) üzenetére


premete
veterán

Mire vagy kíváncsi?
Bár azok után, hogy először írod, hogy nincs benne wifi, utána kiderül, hogy van; írod, hogy van benne mobilinternet, utána írod, hogy nincs, elég nehéz rajtad kiigazodni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17205) ribery22


ribery22
tag

Én is így jártam annó. Van benne hely és azt hittem van is benne valami, de nincs :O

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#17206) mario28


mario28
csendes tag

Jó jó. Amikor win 7 et telepitettem a saját asztali gépemre ott semmit nem kellett ráerőltetnem, mindent meglelt és működött azonnal. Itt viszont eléggé lassan minden drivert külön külön a dell oldaláról. Na meg a win7 frissités után is volt ami csak akkor indult el.
A tag alapján töltögettem le a drivert meg a szoftvert és mégis volt olyan amire azt mondta hogy sajnos nincs olyan hardver amihez kellene telepíteni így nem is telepíti. Ez is elég furcsa. Azt gondoltam hogy TAG alapján csak azt dobja fel ami benne van.
Most az készen van, elméletileg minden ok.

Más:

D820 ba beépítettem utólag egy mobilinternet/GPS kártyát. A gyártó oldaláról leszedtem a drivert a mobilnet hez, ami fel is települt. Azután a biztonság kedvéért a T-mobilos progit is rátettem. A gyári szoftverrel a net igencsak döccenősen müxik, pedig én úgy hallottam hogy a gyári rendszerrel ott is van térerő ahol a stickkel semmi! Na nálam minden van csak jó és elérhető térerő nincs. T-mobillal meg megy minden simán.

A GPS oldalát meg hyper terminálon keresztül kellene élesíteni ami egyszer. Újraindulás után meg megint semmi!

Melyikkel mit tegyek?

Köszönettel,
Tamás

(#17207) premete válasza mario28 (#17206) üzenetére


premete
veterán

Kár volt szerintem wwan-gps-kártyát beleépíteni, ott a belevaló Dell 5530-as, azt csak beledugod a mini pci-e aljzatba, ráteszed a 2 antennát, és működik; van hozzá delles driver és gps-es ericsson szoftver is. Ráadásul HSUPA, a sebessége és az érzékenysége is eleve jobb, mint egy sticknek, vagy régebbi sierra kártyáknak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17208) mario28 válasza premete (#17207) üzenetére


mario28
csendes tag

Egyről beszélünk csak én Option gyártmányút raktam bele, és onnan piszkáltam le hozzá drivert, meg szoftvert. Lehet hogy menni fog a DELL driverrel is? Ha igen akkor melyik driver és szoftvert tegyem rá?

Tamás

[ Szerkesztve ]

(#17209) peel


peel
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude 610-es gépem. Nem tudom bekapcsolni sem tápról, sem akksiról. A táp jó, 18,5V-ot lead, ami megfelel a leírásának. A notebookot szétszedtem és átnéztem. Szemmel láthatóan nincs baja, nem égett meg semmi, nincs szaga sem. Az alaplapon a fontosabb részeken digit. multiméterrel mértem áramot. Sajna a bekapcs. gombja is jó, azt is ellenőriztem. Szakadást mutat alapban és van ellenállása ha benyomom a gombot.

Várom a hozzászólásokat, talán valami megoldás létezik! A procit, ramot letesztelném, de hogyan?

(#17210) premete válasza mario28 (#17208) üzenetére


premete
veterán

Dell 820-ashoz kompatibilis driver tudtommal csak az 5520, 5530, 5540-esekhez van, az 5520-as Dell kezelő szoftverében van gps menüpont, az 5530 és 5540-esekhez a Sony Ericsson Wireless Manager 5 ajánlott, ezek agps-esek, és jobbak, mint az 5520-as, ami Novatel leánykori nevén..

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17211) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!

Nem régiben sikerült vennem egy Dell Inspiron N5010-es notebookot, i3 370m, 3Gb, 5470-es konfigban. Néha napján játszogatni is szoktam rajta és kíváncsiságból megnéztem milyen hőmérsékletek vannak alaphangon illetve terhelve. Mivel ez az első notebookom így fogalmam sincs mik azok az értékek amik itt jónak számítanak így tőletek kérdezem hogy, alap állapotban az 50-55 procira és GPU-ra egyaránt illetve terhelve CPU ~80 GPU ~90 mennyire normális? Illetve ez a 80-90 fok mennyire tud káros lenni? Előre is köszi!

(#17212) premete válasza .:ZS:. (#17211) üzenetére


premete
veterán

Szia, teljesen normálisak az értékek.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17213) mario28 válasza premete (#17210) üzenetére


mario28
csendes tag

Próbáljam rátuszkolni valamelyik driverét?

(#17214) premete válasza mario28 (#17213) üzenetére


premete
veterán

Attól tartok, nem fog menni, 12 ezerért láttam a hardveraprón 5530-ast, szerintem azzal jobban jársz, eleve háromszoros a feltöltési sebesség, a letöltés dupla, tökéletes a gps, stb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17215) mario28 válasza premete (#17214) üzenetére


mario28
csendes tag

Kinézetre tök egyforma. Szerintem még egy helyen is gyártják, max az egyikre ilyen a másikra olyan matrica kerül. Ez 15e volt, nem hinném hogy gagyi illetve nem biztos hogy az 5530 jobb.

Amugy ennek a drivere a network vagy a communication alatt található? (Dell web)

Nagyon köszönöm a véleményed/segitséged.

Tamás

[ Szerkesztve ]

(#17216) premete válasza mario28 (#17215) üzenetére


premete
veterán

Communications alatt szoktak lenni, az 5530-as boltban 30-50 ezer, az enyémet az ebayen is 17 ezerért vettem, ezek nem olcsó dolgok, de feltöltésben 2, letöltésben 7.2 Mbps-t tudnak, nem 0.3/3.6-ot, mint a tied, és agps van bennük. Attól hogy Kínában készül mindkettő, lehetnek még különbségek köztük, van kínai tv tuner pl. 2000 és 22000 forintért is, hidd el, van köztük különbség.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17217) Attila75 válasza mario28 (#17215) üzenetére


Attila75
tag

Csakhogy, nemcsak matrica, hanem egyikbe ilyen, az 5530-ba meg DELL bios kerül....
Lehet, hogy a te kártyád nem kompatibilis a laptoppal, azért nem funkciónál rendesen....

Premetével értek egyet.... Jobban járnál egy DELL 5530-val, nem más milyennel, mármint ha a jól működő dolgot szereted...

(#17218) mario28 válasza Attila75 (#17217) üzenetére


mario28
csendes tag

Nem akarok vitatkozni, csak szeretném az igazamat én is elérni.

http://www.option.com/en/products/products/embedded-mobile-broadband/gtm382w/about/#start

Még egyszer hangsúlyozom SEMMI vita. Tisztelem a tudásotokat!

Mondjuk ettől még nem fog jól működni, de ha majd rászánok egy pár órát akkor biztosan ez is lesz olyan jó mint a tietek.

Tamás

(#17219) Chaser válasza SzaboZE (#17195) üzenetére


Chaser
titán

Láttam róla egy videot, ott bizony alunak tűnt az alja is. Lehet nem is egyfajta verziója van? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17220) sirály69 válasza Attila75 (#17023) üzenetére


sirály69
őstag

Végre!!!
Pénteken végre átvehettem a cseregépet... 1.5 hónap várakozás után! :Y

Köszönöm DELL...

Remélem másnak nem kell majd ennyit várni a problémája megoldására!

Szerver Hosting Debrecenben

(#17221) SzaboZE válasza Chaser (#17219) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azt bírom elképzelni, hogy csak egy alu berakás lesz a műanyag borításon (mint pl vostro 3500), de jó lenne egyet belülről is látni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17222) Chaser válasza SzaboZE (#17221) üzenetére


Chaser
titán

Én még kívülről se láttam, de kb mindenki mást mond róla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17223) SzaboZE válasza mario28 (#17215) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az option egy másik gyártó egy másik termékkel. Nem fog soha menni delles driverrel. A dell a novatel, később a sonyericsson termékeket használta fel a gépeiben. Így azok mennek delles driverrel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17224) mario28 válasza SzaboZE (#17223) üzenetére


mario28
csendes tag

Szerinted ez az option annyira rossz? A specifikációja szerinted sem valós?

(#17225) mate007007


mate007007
csendes tag

Sziasztok! laptopot szeretnék venni 17" kijelzővel, de Dell gépeket amik erősek nem találok csak 270 körül, találtam egy HP Pavilion dv7-4100-as laptopot ( http://www.tonervilag.eu/pavilion-dv74106sg-p-6497.html ) mi a véleményetek erről a gépről?

(#17226) premete válasza mate007007 (#17225) üzenetére


premete
veterán

Rossz helyen keresed, próbáld meg a [HP laptopoknál]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17227) SzaboZE válasza mario28 (#17224) üzenetére


SzaboZE
addikt

Majd ha megtudom milyen option modemről van szó, akkor tudok nyilatkozni, hogy jobbak-e a paraméterek :) Nem feltétlen rosszabb, attól függ melyik tipust vetted meg. Láttam már dell-t pl globetrotter minicard modemmel és nem volt gond vele. Én arra céloztam, hogy a gyári drivereket nem fogod tudni használni, csak a modem gyártójáét.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17228) SzaboZE válasza mate007007 (#17225) üzenetére


SzaboZE
addikt

17"-os, erős gépért muszáj lesz a pénztárca mélyére nyúlni. Akármelyik márkát választod. A támogatást is nézd meg amit adnak mellé.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17229) mario28 válasza SzaboZE (#17227) üzenetére


mario28
csendes tag

Ok azt értettem. Akkor rosszul fogalmaztam. Csak a saját véleményedre voltam kíváncsi az optionról.

Az én kártyám:
http://www.option.com/en/products/products/embedded-mobile-broadband/gtm382w/about/#start

Esetleg a konfigját is érted/tudod. (hyper terminal)

Tamás

[ Szerkesztve ]

(#17230) stoned2


stoned2
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a DELL Vostro 1015 15.6 WXGA. Core 2 Duo T6570 2.1GHz. 3GB. 500GB. DVD-RW. Intel GMA4500MHD. Linux. 6cell laptopra a Windows 7-es 32 -es vagy 64 bites változatát érdemes feltenni?
Köszönöm!

(#17231) mate007007 válasza SzaboZE (#17228) üzenetére


mate007007
csendes tag

A támogatáson mit értesz? Elmagyaráznád , pl ehez adnak win7-et .

(#17232) balika21 válasza balika21 (#17200) üzenetére


balika21
tag

senki nem találkozott még a problémámmal?

(#17233) ribery22 válasza stoned2 (#17230) üzenetére


ribery22
tag

Mivel csak 3Gb memóriád van és integrált vga, így mindegy. 32 bit-es is jó lesz.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#17234) ribery22 válasza mate007007 (#17231) üzenetére


ribery22
tag

Támogatás alatt a drivereket, garanciát és a szervizt érti.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#17235) SeatZola


SeatZola
őstag

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy XPS L501x-ben hogy lehet a HDD-t kicserélni?

Rappi

(#17236) SeatZola válasza SeatZola (#17235) üzenetére


SeatZola
őstag

Megoldottam.

Rappi

(#17237) stoned2 válasza ribery22 (#17233) üzenetére


stoned2
csendes tag

Köszi az infót!

(#17238) kisgreen


kisgreen
csendes tag

Egy kérdésem lenne Dell notebookokkal kapcsolatban.

Egyik ismerősöm egy régebbi DELL notebookot akar venni. Mivel eléggé sokat mászkál így mindenképpen szüksége lenne egy plusz tartalék tápegységre/adapterre,amit magával tud cipelni.

És itt lenne a kérdés:
Univerzális tápegységgel lehet-e egyáltalán tölteni a DELL notebookokat úgy,hogy nemcsak a készüléket tölti a tápegység hanem az akkumlátort is.

Mivel nekem is vannak töltőim,és volt már DELL gépes ügyfelem,ott tapasztaltam azt,hogy nem jó az ugyanolyan technikai tulajdonságokkal rendelkező töltő ( Feszültség és Áramfelvétel megegyezzik ).

Egy roszz DELL töltő szét is szedtem egy ismerőssel és akkor láttuk,hogy a töltőben a Center-Pines töltőcsatlakozó tüskéjére rá van kötve egy tranzisztor/IC ? és egy SMD ellenállás valamint egy SMD kondenzátor. Hiába cseréltem ki a csatlakozóvéget egy nálam lévő jó tápegységre ( mivel nincs Center Pines töltőm és az adott ügyfélnek a tötltője ment tönkre de a Center Pines csatlakozó épp volt,és a csatlakozó bekötését HP-s gépeknél tudom,hogy milyen ),nem volt hajlandó tölteni a DELL gép akksiját.

Egy másik esetben pedig még müködtette a készüléket a tápegység,majd egy idő után nem indult el a készülék. Eredeti DELL töltőt használva pedig utána elindult vígan,míg a csatlakozóvéget kicserélve az általam ,,átépített'' töltő is működött ( és működik a mai napig mert azt használjam az egyik ismerősöm egy ASUS géphez ).

Aki tud nekem segíteni kérem írja meg,hogy a DELL gépekhez,úgy hogy az akkumlátort tölti a az adapter csak a gyári töltő jó-e vagy pedig lehet hozzá hasznlni az univerzális tápegységet is ( pesze az univrziális tápegységek valódi teljesítményleadását figyelembe veszem ).

A válaszokat előre is köszönöm.

kisgreenszerviz - Zöld Péter

Üzenetet prívátban vagy e-mail írj ( kisgreenjob@gmail.com ),inkább az e-mailt olvasom. kisgreen

(#17239) smilix


smilix
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki mondani Budapesten olyan helyet, ahol esetleg meg lehetne nézni a Dell Inspiron N5010-i3-at? Az érdekelne, hogy mennyire jól van összerakva a gép, illetve hogy a billentyűzete mennyire kényelmes.

(#17240) blu3


blu3
tag

Üdv!

A leghalkabb Dell-t keresem, gondolom Vostro vagy Latitude. A kínom az, hogy szeretném a laptopot digitális forrásként is használni egy komoly audio lánc elé, így jó lenne ha halk zenei részleteknél nem a gép ventijét kellene hallgatnom. Tudom akkor vegyek Mac-et, de azt nem akarok :)

'72

(#17241) SzaboZE válasza kisgreen (#17238) üzenetére


SzaboZE
addikt

Erre nem lesz válasz, hiszen millió féle univerzális tápegység van. Szerintem nem érdemes spórolni rajta, mert párezer forinton egy több tízezres gép élete múlhat.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17242) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Getronics - Dell márkaszervíz.
Hatalmas piros nekik. Másodszor. (Két különböző gép.)

kisgreen: Vegyen hozzá egy dokkolót. Jár hozzá adapter és feleannyiba kerül, mint az adapter külön.
A Dell gépeknél van egy azonosítási eljárás az adapterekhez. Univerzálissal nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#17243) SzaboZE válasza blu3 (#17240) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pl E6510 minél gyengébb cpuval, hogy ne melegedjen :) A vostrok szerintem hangosabbak, mint a latitude sorozat tagjai. Az árukon is ez látszik ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17244) blu3 válasza SzaboZE (#17243) üzenetére


blu3
tag

Köszi, esetleg az új V130? 250 eFt lenne a keret.

'72

(#17245) Soni válasza SzaboZE (#17166) üzenetére


Soni
tag

"Szerintem Mini-ből a HD-t kellene erőltetni, mert különben állandóan görgetni kell majd az ablakokat az 1024x600-on."

Ha a netre gondolsz,akkor próbáld ki:CTRL-lenyomva,és tekered az egér görgőjét :-)

(#17246) zozo2121


zozo2121
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy olyan problémám, a dell d600-as gépemmel, hogy nem tölti az akksit, illetve nem fut alapból 1600 Mhz-en csak 600on. Dell quickset azt írja ki, hogy eredeti 90wos tápot használjak hozzá. Amit most használok az nem eredeti, de nagyobb teljesítményű. Valaki már találkozott ilyen problémával? Tényleg a táppal lehet a gond?

Zoli

(#17247) chris911


chris911
csendes tag

Sziasztok!

KERESEM! Jan. 26-án betörés áldozata lettem és többek között az általam keresett laptopot is eltulajdonították! Kérem ha valaki hall ilyen gépről vagy birtokába kerül jelentkezzen, mert nagyon szükségem lenne rá! Magas áron visszavásárolnám a gépet! DELL Inspiron 1545-ös Purple színű laptopot, 500 Gb HDD, 4Gb Rammal, Tetején 2-3 helyen kisebb horzsolás látható! Továbbá keresek még ebből az ügyből kifolyólag egy Olympos FE-340(E)V PNK pink színű fényképezőgépet is és egy férfi Festina karórát is, az óralapon található egy erősebb karc is keresztbe és elég laza a kapcsolója is, kikapcsol, esetleg egy orex kisebb méretű karika fülbevalót amiből mind két daraból ki van esve a kő!
Bármelyik terméket magas áron visszavásárolnám vagy aki érdemlegesben tud segíteni azt is díjaznám!

(#17248) Incubus


Incubus
tag

Sziasztok!

Döntenem kéne:

1)
Intel Core 2 Duo T9300 (2.5ghz, 6MB Cache, 800mhz FSB)
Intel Centrino2 Santa Rosa Platform
Intel PM965 Express Chipset
4GB DDR2 800mhz Dual Channel
256MB ATI Radeon HD 3450 DX10
500GB Seagate 7200rpm SATAII HDD with Motion Sensor
15,4” WUXGA (1920x1200) TFT-LCD Trulife Full HD
8x DVD Super Multi Drive
Intel 5300 WIFI Link A/B/G/N Dual Band Wifi card 5ghz
Bluetooth 2.1+EDR
2.0 megapixel webcam
Back-Lit keyboard
Fingerprint reader
Sound Blaster X-Fi Sound
Dell 5530 HSDPA/GPS card
Gigabit Ethernet
Firewire400/4x USB 2.0
HDMI port
Multi Card Reader
IrDA port
Gyári Windows Vista Home Premium 32bit SP2
Gyári Windows 7 Ultimate 32bit
6cell Li-ion Smart Battery
Dell Media Direct Touch Panel
Color: Flamingo Pink
1év gar

2)
Processzor
* Gyártó: Intel
* Család: Core i3
* Típus: 370M 2.5GHz
* Paraméterek: 2.5GT/s / 3MB L2 Cache
Memória
* Méret: 4 GB
* Frekvencia: DDR3 1333 MHz
* Jellemzők: (1x2048), max 8 GB
Merevlemez
* Méret: 320 GB
* Tipus: HDD
* Jellemzők: Serial ATA (5400RPM)
Kijelző
* Méret: 15,6 "
* Felbontás: 1366x768 WXGA HD
* Típus: LED
Optikai meghajtó
* Típus: DVD író
* Jellemzők: 8X DVD+/-RW
Videókártya
* Gyártó: Intel
* Típus: Graphics Media Accelerator HD
* Jelleg: Alaplapi integrált
Akkumulátor
* 6 cellás 48W/HR LI-ION
Egyéb jellemzők:
* Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium
* Méret: 376.0mmx31.8mm/34.0mm(hátul)x262.0mm
* Súly: 2.648 kg
* Chipkészlet: Mobile Intel® 5 Series Express Chipset (HM57)
* Billentyűzet nyelve: Magyar
* Billentyűzet jellemzői: Qwertz
* Audio: SRS Premium SoundTM - 2 hangszóró x 2W, beépített mikrofon
* Portok/egyebek: Numerikus billentyűzet, HDMI, Bluetooth, VGA, eSATA, Memóriakártya olvasó, Webkamera
* Port jellemzők: Dell 365 Bluetooth® (2.1+EDR), (3) USB 2.0 , (1) eSATA/USB2.0, HDMI Port, VGA
* Bővítőhelyek: 7-in-1 kártyaolvasó: Digital (SD) Memory Card, Hi-Capacity Secure Digital (SDHC), Hi-Density Secure Digital (SDHD), Multi Media Card (MMC), Memory Stick (MS), Memory Stick PRO (MS Pro), xD Picture Card (xD)
* Extrák: 1.3 Mega Pixel kamera
33hó gar

10k a különbség a 2-e javára.
Melyiket javasoljátok?

üdv RG

(#17249) zozo2121 válasza Incubus (#17248) üzenetére


zozo2121
csendes tag

Én a másodikra szavazok, sokkal erősebb.

(#17250) SzaboZE válasza zozo2121 (#17249) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem feltétlenül erősebb, sőt az LCD, a videokártya és a HDD kifejezetten gyengébb :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.