Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16251) premete válasza szaszab75 (#16249) üzenetére


premete
veterán

Megkaptam, válaszoltam is, de ide is beírom, mert másnak is hasznos lehet: Vannak lockolt kártyák, azokkal házilag nem sokat lehet kezdeni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16252) szaszab75 válasza premete (#16251) üzenetére


szaszab75
csendes tag

Akkor ez valószinüleg egy rosz kártya. :(
Bármit csinálok vele, nem megy. :(

(#16253) premete válasza szaszab75 (#16252) üzenetére


premete
veterán

Vagy sim lockolt valamelyik külföldi szolgáltatóhoz. gsmdoktor ki tudja kódolni jó pénzért, vagy add vissza az eladónak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#16254) pumukli23 válasza kiskaktusz (#16248) üzenetére


pumukli23
senior tag

Pontosan mit takar, hogy nem bootolt? Hol állt meg a töltésnél?
Próbáld ki egy másik win7-tel.

(#16255) kiskaktusz válasza pumukli23 (#16254) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A következő problémával kapcsolatban kérnék kis segítséget

Adott egy Dell M5010 típusú vadonatúj laptop.
Átállítottam biosban a Sata Operation menüt AHCI-ről ATA-ra. A Win 7 prof. x64 telepítő elször boldogan feltolta magát, feltelepítettem a drivereket, kulcsrakész volt a gép. (csak win7 x64 és Vista x64 drivereket találtam a Dell honlapon)

2-3 nap után, mikor bekapcsoltam a notit, az oprendszer betöltése a logó előtti fekete képnél megállt. Kb fél óráig nem történt semmi, bár a HDD ledje villogott, mintha dolgozna, de fél óra után meguntam a várakozást.

Ezután néhány alkalommal megpróbáltam feltelepíteni újra, de a telepítő minden alkalommal kiírta, éppen melyik fájlt nem találja (ugyanazt a DVDt használtam, mint amikor rendesen feltelepült).

Hagytam pihenni pár napot, utána megpróbáltam újra, ekkor megint sikerült, fel is települt, megint feltettem a drivereket, és most, 1 nappal ezután ismét áll a bootolás, csak most az üdvözlőképernyőnél.

20-25 perc után indítási hibára hagyatkozva elindít egy javítást, de ez sem csinál semmit lassan 30 perce.

Van vlami ötletetek, mi lehet a baj?

Köszi

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16256) wwhy válasza Magnum_ (#16250) üzenetére


wwhy
veterán

mi a kérdés?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16257) Magnum_ válasza wwhy (#16256) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hogy mennyire hangos, van e valami gyenge pontja, mire illik figyelni, stb. :B

I humbly and respectfully decline™

(#16258) wwhy válasza Magnum_ (#16257) üzenetére


wwhy
veterán

Normál munka mellett ált. kussban van, de elég hamar bekapcsol a venti.
Gyenge pont a HDD, ha tudod, cseréljed SSD-re (de minden 1,8/4200.as HDD iszonyat lassú); figyelni mint más használt notik esetében :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16259) Magnum_ válasza wwhy (#16258) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#16260) wwhy válasza Magnum_ (#16259) üzenetére


wwhy
veterán

nm, szívesen, ha bármi kérdésed van, akár priviben is írj.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16261) Magnum_ válasza wwhy (#16260) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon köszönöm, ha nov. elején meglesz és meg tudom venni, akkor lehet, hogy élek vele :R

I humbly and respectfully decline™

(#16262) wwhy válasza Magnum_ (#16261) üzenetére


wwhy
veterán

privi

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16263) Magnum_ válasza wwhy (#16262) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ok.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16264) pumukli23 válasza kiskaktusz (#16255) üzenetére


pumukli23
senior tag

Remélem nem mondok hülyeséget, de win7nél szerintem nem kell átállítani ATA-ra. (Bár ha átállítod, akkor sem illene ilyesmit produkálnia..)
Állíts vissza mindent gyárira, és próbáld meg egy másik telepítővel. Ha a hiba megmarad, akkor szerviz.

(#16265) kiskaktusz válasza pumukli23 (#16264) üzenetére


kiskaktusz
addikt

megnéztem, de nem mmegy így sem... :( más fórumon (pcfórum) azt mondták, h memória, vagy merevlemez probléma van... :(

mind1, holnap szervíz...

azért köszi!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16266) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Az új Dell XPS eket nézegetve megtetszett a 15-ös típus. Tudtommal még nem kapni, de a hivatalos honlapról átszámítva úgy 240e -ért lehet rendelni, szállítással, áfával mindenestül együtt [link]. Tesztet még sehol nem olvastam, de a specifikációk szerint elég jónak tűnik. Alu ház, core i7, 7200rpm-es hdd, usb 3.0, bluetooth 3.0, 4 giga ram, ledes kijelző, 2.1-es beépített jbl hangszóró, stb... Egyedül talán a videokártya lóg ki a sorból - geforce 435m 2 giga.
Tekintve, hogy ez bevezető ár és csak a hét végéig él, biztos vagyok benne, mire hazánkba eljut, minimum 280 fölött árazzák be. Nem ismerem nagyon a Dell-es gépeket, garanciát, ezért érdekelne a véleményetek :U

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#16267) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Csinált valaki már OSX telepítést dell gépre? Nekem XPS m1330-asom van és követtem a tetubuson meg fórumokon az infókat, elvileg felpakolható a gépemre, nekem mégsem sikerült. Ha valaki csinált már ilyet, jelentkezzen privátban bitte!

[ Szerkesztve ]

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#16268) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

imádom, h a pont 1 hete vásárolt dell notim már a szervízben csücsül és ráadásul nekem kell mászkálnom érte a lehel utcáig... kurvazsír!

jah, s fincsiségként még tolmácsolnám, 1-másfél hetet várhatok rá... jobb dolgokat is el tudtam volna képzelni a szabadságom alatt, mint, h a notimért mászkálok...

chs kft mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16269) formasu válasza kiskaktusz (#16268) üzenetére


formasu
tag

Én amikor vettem a Dell Studio gépet, olyat, hogy nekem kellene vinni a szervízbe fel sem ajánlottak! Adtak rá 4 év helyszíni garit.
Azért érdekes, nekem azt mondta a szerelő, aki kijött, hogy bármilyen hibát a helyszínen 2, max 3 napon belül a bejelentéstől megjavítják! A szervízben miért "ülnek" rajta ennyi ideig?
Lehet, hogy a szerviztől függ mennyi idő alatt lesz kész. Egyiknél ennyi, másiknál annyi. A HRP-nél rövid az idő, és ezt a DELL figyeli is. A ma megkezdett munkalapot még ma le is kell zárniuk!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#16270) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

hallottam, h a dellnél van ilyen helyszíni gar, azért is választottam ezt a márkát, meg erről csak jót hallottam...

a 3 év gari az 1 év forgalmazói és 2 év márkaszervíz... a forgalmazó azt mondta a telefonba, h mivel ők intézik, ezért így kell eljárnom, h nekem kell érte mászkálnom a város 1ik pontjából a másikba... kurvajó... még szerencse, h szabadságon vagyok.. suli+meló mellett gyakran még szarni sincs időm (csak, h finom legyek) és akkor még mászkálhattam volna szervízbe, mert eleve hibásan kerül a boltba 1 termék...

kurvajó, mondhatom...

szóval, ha lejár a forgalmazói 1 év szervíz, akkor a dell emberei házhoz jönnek?

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16271) pumukli23 válasza kiskaktusz (#16270) üzenetére


pumukli23
senior tag

A dellnél két féle van.
Szervizgarancia (az olcsóbb, otthoni gépekre) és
a helyszíni garancia (elsősorban üzleti gépekre).

Szervizgarancia is lehet jó, szerintem szerviztől függ, bármelyik dell partnerhez beviheted. (?)

(#16272) formasu válasza kiskaktusz (#16270) üzenetére


formasu
tag

szóval, ha lejár a forgalmazói 1 év szervíz, akkor a dell emberei házhoz jönnek?
Ehhez nem tudok szólni, mert nálam nem volt szervízgari, csak a 4 év helyszíni a HRP-től. Ez a gari jegyen is rajta van. Nem én kértem, ezt így adták el! Amikor bejelentettem telefonon a hibát, egyeztették a gyári számát, és mondták, hogy jönnek házhoz! Nálam már gari jegyet sem kértek. Volt másik cég, ha ott vettem volna, akkor pl: 2+1 év gari, volt, ahol 1 év garit adtak.
Gondolom, a vételtől függ, hogy ki vállalja rá a garit, hogy milyen, és meddig szól.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#16273) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

kösz a válaszokat :)

1 év után a márkagarinál mindenképp a HRPhez viszem majd akkor, mert msot derült ki, ott dolgozik az 1ik ismerősöm :)) :DD

házhoz nem fognak jönni akkor, ahogy olvasom, de legalább be tudja folyásolni az eseményeket az ismerős :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16274) smiti válasza smiti (#16184) üzenetére


smiti
addikt

A mai nap visszaérkezett a garanciális javításból a Vostro1015. Azt kell mondjam, hogy nem várt gyorsasággal készült el a gép. Igaz hogy összesen 2 hétig volt oda, de szerintem ebből egy pár napot a kisker miatt tolódott az időpont.
Alaplapot cseréltek a notiban, ami érdekes, hogy a 2 hét garis ügyintézés után 3 hónappal hosszabbították meg a jótállást :F

(#16275) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

XPS M1330-ba szeretnék tenni egy Intel® Ultimate N WiFi Link 5300 kártyát.
A Win7 eszköz kezelőjében, sárga felkiáltójeles, nem indítható hiba:10 kóddal.
Nem lenne kompatibilis vele? Vagy hol a bibi?
:R

[ Szerkesztve ]

(#16276) nVIPER válasza gprspeter (#16275) üzenetére


nVIPER
senior tag

IRQ megszakítás kérés ütközés? Nekem még nem volt ilyen gondom kártyával, de ha működik a kártya, driver is menne, és sárga felkiáltójel, akkor lehet hogy a fenti probléma lesz a baja.

(#16277) gprspeter válasza nVIPER (#16276) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nem. Azt már nem is engedi módosítani, mert nem aktív...

(#16278) nVIPER válasza gprspeter (#16277) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ja, sajnos így van, asztali gépnél biosban megoldható. SzaboZE kolléga nem tud erre megoldást?

(#16279) gprspeter válasza nVIPER (#16278) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ilyeneket találtam...
katt ide
katt ide
de nem túl friss kommentek...

(#16280) nVIPER válasza gprspeter (#16279) üzenetére


nVIPER
senior tag

Érdekes, itt nem írnak ilyen problémát. Driver a legfrissebb? Bios a legutolsó?

(#16281) gprspeter válasza nVIPER (#16280) üzenetére


gprspeter
senior tag

Igen!

(#16282) lazlo8


lazlo8
tag

Használt dell laptop vásárlásakor mire figyeljen az ember? magyarországon vásárolták magy bill-es de a számla már nincs meg. azt mondta az elado h service tag alapján még van rá 2 év gari ez pontosan mit jelent? van vmi lopott dell laptop adatbázis mert nem akarom megütni a bokám. elég sok pénzről van szó

(#16283) Rocko007 válasza lazlo8 (#16282) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Nézdd meg a kkülsejét, van-e rajta esztétikai hiba, kopás, repedés, törés. Érdemes megnézni az akku állapotot, winchester smart-ját. Garancia nem szálma/garjegy alapján megy, hanem a gép alján lévő service tag alapján. Érdemse összehasonlítani, hogy a gép alján lévő kód megegyezik-e biosban lévővel. A dell honlapján megtalálod a Warranty checkert, ahol a gart tudod ellenőrizni. Ha nincsenek meg a gyári lemezek, az se baj, a del support tudja postázni. Érdemes még a billentyűzetet végignyomogatni, kijelzőt körbenézni. DVD-író se maradjon ki, minden kapcsoló/gomb is ellenőrzés alá essen.

Jó vásárlást!

(#16284) gprspeter válasza gprspeter (#16275) üzenetére


gprspeter
senior tag

Erre még valakinek infoja? :R

(#16285) gprspeter válasza gprspeter (#16284) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ha más notebookból való a kártya (Lenovo) lehetséges, hogy whitelist-ás, és azért nem indítható? Vagy akkor már a boot-nál megállna?

(#16286) Rocko007 válasza gprspeter (#16285) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

A Lenovo/HP brandelt cuccok csak a saját gépekben működnek.

(#16287) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Berendeltem az új XPS 15-ös szériából egy darabot, de mivel ez lesz az első "Dell"-em, ezért érdekelne, hogy mi a helyzet az előretelepített programokkal. Mennyire fölöslegesek, lassítják e a gépet (mint pl.: VAIO-knál), érdemes e egyből majd reinstallal kezdeni, stb? :U

Xbox GT: nozsolt

(#16288) nVIPER válasza nofi (#16287) üzenetére


nVIPER
senior tag

Előretelepített programok: Szinte csak alapprogramok vannak fent, inkább csak plusz szolgáltatásokat adnak. Antivirust érdemes lecserélni a neked megfelelőre. Én egyből egy Reinstallal kezdeném! Szólj és segítek neked a programok kiválasztásában, hogy mit érdemes a Dell cuccokból felrakni.

(#16289) SzaboZE válasza formasu (#16233) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Szia, hivatalos márkaszervíze a Dell-nek ez a Humansoft KFT?
Tudtommal a HRP Hungary Kft a hivatalos márkaszervíz!
"

Rosszul tudod, ugyanis mindkét cég szervizel dell gépet és "hivatalos" szervizek. Nincs kizárólagosság Magyarországon.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16290) nofi válasza nVIPER (#16288) üzenetére


nofi
őstag

Nagyon köszönöm, pár hét múlva mire ideér szerintem jelentkezni fogok. :R

Xbox GT: nozsolt

(#16291) SzaboZE válasza nVIPER (#16288) üzenetére


SzaboZE
addikt

Láttunk már hibás kártyát, ha driver le-fel nem jó neki, akkor elképzelhető. Esetleg egy DELL Diagot futtass le, hátha ír valami hibát. A reinstall is érdekes lehet, ha van rá lehetőség.

Ez erre akart válasz lenni :)

(#16275) gprspeter

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16292) SzaboZE válasza gprspeter (#16285) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nézd meg, hogy biosban milyen eszközt ír. Ha unknown, akkor ott a gond. Ha nem delles, akkor elképzelhető hogy az a gond, de mivel elég régóta széria a wlan kártya, ezért ezt nehéz elképzelni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16293) gprspeter válasza Rocko007 (#16286) üzenetére


gprspeter
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#16294) dellfanboy


dellfanboy
őstag

Szép estét!

sikerült vennem egy dell laptopot. win7 van rajta. milyen programmal tudom leellenőrizni hogy nincs e keylogger vagy vmi más káros cucc rajta? 3gb memóriá van benne (1 és 2gb-s modul viszont az op rendszer csak 32 bites ez baj?ha csak 2 giga memoria lenne benne kevesebb áramot/akksit fogyasztana? csak netezek rajta semmi komoly.
ha a fulemet a billentyüzethez tartom hallom ahogy és pl. letöltök vmit hallom ahogy kattog elég erősen a merevlemez ez normális?youtube video nézés közben hirtelen bekapcsolt a ventillátor és tök hangosan mukodott ez mitol lehet? kijelzo min. fenyeron van de még igy is fényes, nem lehet még lejjebb venni? webcamot még nem sikerült beüzemelnem van külön drivere?nem látok a gépen win7 matricát a tulaj azt mondta lekaparta... honnan tudhatom meg h eredeti a win? mert most még frissitette magát és minden ok! vagy majd egyszer fekete lesz a kijelző, asztal?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16295) wwhy válasza dellfanboy (#16294) üzenetére


wwhy
veterán

- mindenképpen kell rá vírusirtó (Avira) és kémprogram ellenőrző (malwarebytes)
- 3 GB épp a határ a 33 bites OS-nek, szóval pont jó;
- ha kiszel egy modul akkor valószínűleg alig nyersz vmit a hőtermelés terén;
- ha min-on van, akkor lehet lentebb venni: lecsukod ;]
- igen, van drivere
- ha lekaparta, akkor meg a nyoma ott kell legyen
- ellenőrzés (bal oldal, windows érvényesítése kék gomb)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16296) Vlad


Vlad
csendes tag

helló.
Frissen vásárolt Inspiron n5010-esemre keresek működő wifi drivert, eddig nem volt szerencsém. Ki tudna valaki segíteni?

(#16297) Vlad


Vlad
csendes tag

Az a fő probléma hogy fogalmam sincs milyen hardver van a gépben. A driverek amiket a dell honlapjáról leszedtem nem nagyon akarnak működni. Látnia kéne wireless hélózatokat de semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Ebből arra következtettem hogy még mindíg nincs fönt a megfelelő driver.
egyébként a gépem pontosan ez a modell: [link]

(#16298) wwhy válasza Vlad (#16297) üzenetére


wwhy
veterán

használd az everest-et

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#16299) gprspeter válasza Vlad (#16297) üzenetére


gprspeter
senior tag

Katt ide.
Írd be a gép alján található service tag számot, és akkor kimondottan a Te gépedhez lévő drivereket hozza fel.

(#16300) wwhy válasza gprspeter (#16299) üzenetére


wwhy
veterán

ez sajnos nem feltétlenül igaz, mert pl. nekem (is) a hálózathoz hoz vagy 8 féle drivert

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.