Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) DeathAdder válasza vendettta (#2250) üzenetére


DeathAdder
veterán

Részben céges gép lenne, ezért elengedhetetlen lenne az eredeti Win.
Köszi a választ!

(#2252) DeathAdder válasza vendettta (#2250) üzenetére


DeathAdder
veterán

A fennti linked a Win7 x86 ra is ugyanúgy értendő?

[ Szerkesztve ]

(#2253) Tompo92 válasza vendettta (#2249) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ezt meg nem mondom neked, épített gép szóval nem minden alkatrész egyszerre lett vásárolva de a nagy része 1-2 éves

(#2254) adam_


adam_
senior tag

A napokban elkezdte kiírna a Windows 7 Ultimate Edition op rendszerem az akkumlátorjelzőnél, hogy "javasolt a telepcsere". Majd egy időre felhagyott ezzel, és újra kiírta. Egy ASUS K50IN laptopom van, ami idén lesz 3 éves.

Ezt követően lefuttattam egy energy reportot cmd-ből, amely a következőt adta ki:

Akkumulátor:Telepinformáció
Telep azonosítója ASUSTEKF82--22
Gyártó ASUSTEK
Sorozatszám
Vegyi összetétel LIon
Hosszú távú 1
Eredeti kapacitás 46200
Utolsó teljes feltöltés 18161

Ebből nekem az tünt fel, hogy az eredeti kapacitás 46200 és én eddig "csak" 18161h-t járattam a gépet. Egyik fórumon olvasgattam, hogy a Win7 néha valótlanul félrejelzi az akkumlátor adatait, és ezért írja ki, a javasolt a telepcsere figyelmeztetést. Mit gondoltok, süssem ki az akksit (töltsem fel teljesen, majd merítsem le?) vagy milyen megoldást javasoltok? Garancia már nem hiszem, hogy van a gépre. A rendszer jelzett félre, vagy valóban hibás az akksi? Mert ha nem, és úgy jelzi ki, lehet ebből különsebb problémám, hirtelen leállás vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#2255) DJ WOKKY válasza adam_ (#2254) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Időben mennyit bír, a vásárláskori állapothoz viszonyítva ?
Mert ha nem sokkal kevesebbet, akkor inkább a téves adatközlésre tippelek.

(#2256) adam_ válasza DJ WOKKY (#2255) üzenetére


adam_
senior tag

Időben bírja a szokásos 2h körüli időtartamot. Mit javasolsz, a téves adatközlést akkor hogyan lehetne orvosolni, azért idegesítő egy picikét. :)

(#2257) DJ WOKKY válasza adam_ (#2256) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Egy jó kis teljes feltöltés, majd teljes lemerítés, ismét feltöltés hosszabb ideig nem árthat neki, hátha észhez tér, és nem kommunikál ilyeneket.

(#2258) Phili


Phili
tag

Üdv urak!
Adott egy mappa tele zenével és a telefonra nem képes átmásolni a win,4 elem után hiba üzenetet dob(0x80070057),de pendrive-ra átmásolja,a tc is képtelen átmásolni.Valamiféle megoldás vagy okosság kéne.

(#2259) Neil Watts válasza DeathAdder (#2251) üzenetére


Neil Watts
veterán

32 biten 4096 MB memóriát lehet megcímezni.

Ha van a laptophoz eredeti x86 OEM Windows, akkor a gyártótól kérj x64-et, s az x86 kóddal fog települni. :K

Phili: katt

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2260) Kommy válasza Phili (#2258) üzenetére


Kommy
veterán

Egy scandisk nem ártana a telefon memóriakártyájára.

(#2261) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezt az ide master slave hülyeséget hogyan állítsam be? Adott két ide kábel az egyiknek az egyik csatlakozóján egy dvd író a másik kábel egyik csatlakozóján egy ide hdd. de a bios kénpernyőnél nyavalyog hogy baj van a master/slave dolgokkal. Melyik eszközt mire állítsak és az mindegy hogy az adott ide kábel középső vagy a legutolsó csatlakozóját dugom be?

(#2262) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Valakinek nincs ötlete,hogy Win7 telepítés befejezésénél mitől szállhat el kékhalállal a cucc? 32 és 64 bites verziónál is ugyanaz.

(#2263) kmisi99 válasza Joe fiú (#2262) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem memória problémáknál volt kékhalál rendszeresen win telepítéskor. Próbáld csak egy modullal.

(#2264) Joe fiú válasza kmisi99 (#2263) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Próbáltam,de akkor megpróbálom a másikkal a kettő közül.

(#2265) localhost


localhost
Közösségépítő

Mi van, ki tudja miért nyöszörög az index.HU ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2266) moha21 válasza kmisi99 (#2261) üzenetére


moha21
addikt

Ha külön kábelen vannak, akkor mehet mindegyik master-ra.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2267) sklopp válasza kmisi99 (#2261) üzenetére


sklopp
őstag

A kábel végén levő eszköz master, a közepén levő slave. Az eszközön ennek megfelelően kell a jumpert beállítani.

(#2268) GrandeP válasza localhost (#2265) üzenetére


GrandeP
őstag

Hideg van, baz, ilyenkor nem olyan fürgék ám a bitek, buszok is tömve, az infomációs sztráda is dugik....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2269) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van valamilyen progi,ami játék közben kiírja a CPU használatot,CPU hőmérsékletet,és a CPU hűtő fordulatszámát?

(#2270) moha21 válasza sklopp (#2267) üzenetére


moha21
addikt

Nem kell a végén legyen a master. Teljesen felcserélhető a dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2271) localhost válasza GrandeP (#2268) üzenetére


localhost
Közösségépítő

OKS, eddig értem ÉS VALÓJÁBAN PEDIG... ?

____________________________________________________

Az alábbi állítás TÉVES!:

"A kábel végén levő eszköz master, a közepén levő slave. Az eszközön ennek megfelelően kell a jumpert beállítani."

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2272) sklopp válasza localhost (#2271) üzenetére


sklopp
őstag

Miért is téves?

(#2273) Воланд válasza localhost (#2265) üzenetére


Воланд
titán

van egy olyan erzesem, hogy sokan kivancsiak a mai nap torteneseire.... :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2274) GrandeP válasza sklopp (#2272) üzenetére


GrandeP
őstag

Mert a kábel végén az alaplap van, az összes többit meg úgy jumperred ahogy akarod...

Ha akarom akkor középen van a master...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2275) sklopp válasza moha21 (#2270) üzenetére


sklopp
őstag

Persze, ha csak egy eszköz csatlakozik.

(#2276) vendettta válasza DeathAdder (#2252) üzenetére


vendettta
tag

max 4gb memóriát tud címezni.

(#2274) GrandeP : az alaplap csak azt dönti el h prim v sec legyen...master meg slave jumper kérdése...

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#2277) moha21 válasza sklopp (#2275) üzenetére


moha21
addikt

Nem. Nálam az alaplapon most van egy HDD középen masteren a DVD van felül slave-n. Ha megcserélem a BIOs fordítva jelzi ennyi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2278) sklopp válasza GrandeP (#2274) üzenetére


sklopp
őstag

Én úgy tudom, két vége van a kábelnek ;) , az alaplapi vég evidens, marad a másik. Egyébként a kezdeteknél még ökölszabály volt az említett felállás, az egyszerűség kedvéért maradok ennél. De kinek-kinek tetszése szerint.

(#2279) GrandeP válasza sklopp (#2278) üzenetére


GrandeP
őstag

Persze, mert egyébként egyírányban dolgozik a kábel... nem is értem, h miért nincs még egy kábel, amin visszafele mennek az adatok... :DDD

UI: ez sose volt ökölszabály... az az egy volt mindig ökölszabály h a wincsi legyen a master..

az alaplap csak azt dönti el h prim v sec legyen...master meg slave jumper kérdése...

Na ezt most gondolt át újra, mert teljesen értelmetlen! :DDD.

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2280) GrandeP válasza vendettta (#2276) üzenetére


GrandeP
őstag

Törölhető...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2281) vendettta válasza GrandeP (#2279) üzenetére


vendettta
tag

lehet, h értelmetlen bár én értem:DD

az alaplapon ha dugod az ide-t akkor v primary-ra v secondary-ra dugod...na most utána már jumperrel lövöd be h master v slave legyen...nem de?!

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#2282) GrandeP válasza vendettta (#2281) üzenetére


GrandeP
őstag

Ettől függetlenül, még mindig mindegy, h most a masterba van dugva a kábel vége vagy a slave-be! :DDD

Egyébként továbbra sem értem h ez most milyen kontexuszba helyeződött ide?! ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2283) vendettta válasza GrandeP (#2282) üzenetére


vendettta
tag

mi az a "kontexusz"?:DDD

amúgy igazad van, de az igazsághoz hozzá tartozik amit írtam.. :U :K

kontextus?!

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#2284) GrandeP válasza vendettta (#2283) üzenetére


GrandeP
őstag

Nem tudom, csak okosnak akartam tűnni... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2285) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

az miért lehet, hogy a youtube videokat nem tölti be rendesen? :F Rámegyek a videokra és 2-3 másodpercet lejátszik a videoból, majd megakad. És modtanában mindig ezt csinálja. A C meghajtón 17 gb szabad hely van, úgyh még azt se lehet mondani, hogy emiatt nem tud bebufferelni. :F

Szerk.: Jah és le pause-zem és nem csinál semmit... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#2286) HollyBoni válasza Satyricon (#2285) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen neted van?

(#2287) Satyricon válasza HollyBoni (#2286) üzenetére


Satyricon
addikt

2 éve 5 megabites t-online van. A konfig is megvan hozzá. :D Jah és Win7 32 bit-et használok

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#2288) GrandeP válasza Satyricon (#2287) üzenetére


GrandeP
őstag

Cookie törlés?

Másik böngészővel is ezt csinálja?

Egyébként nagyon lassú néha a youtube, mindenki ott hallgat zenét...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2289) Satyricon válasza GrandeP (#2288) üzenetére


Satyricon
addikt

Hátt nem tudom... :F Firefox-t használok szinte mindig, kipróbáltam internet explorrerben, és ott valamivel jobb a helyzet. Vszont ott is van olyan video, ami megakad. Kegyetlenül b****a a csőröm... Az albiban az IBM R40-es laptopom mocskosul lassú, viszont a youtube-os videokat jobban betölti, mint az itthoni(adatlapomon szereplő) gépem... :(( Mi a francért csinálja ezt?

Am a cookie-kat hol lehet törölni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#2290) GrandeP válasza Satyricon (#2289) üzenetére


GrandeP
őstag

Eszközök, előzmények törlése...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#2291) vendettta válasza Satyricon (#2289) üzenetére


vendettta
tag

próbáltad frissíteni az adobe flash playert?!

(#2284) GrandeP: ééértem:D:DD jogos..:))

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#2292) Satyricon válasza vendettta (#2291) üzenetére


Satyricon
addikt

Frissítettem már, de semmi... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#2293) vendettta válasza Satyricon (#2292) üzenetére


vendettta
tag

amit nézel video sima 360p?! frissebb Firefox? vga driver?!

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#2294) HollyBoni válasza Satyricon (#2292) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tényleg,milyen videóknál nem tölt be? 360p,480p,720p,1080p? Ne csodálkozz ha egy 1080p vagy 1440p-s videó nem tölt be hamar,nekem sem.. :DDD

(#2295) Satyricon válasza vendettta (#2293) üzenetére


Satyricon
addikt

Firefox-ot nem nagyon akarom frissíteni, mert nemrég olyanra frissítettem, ami nekem baromira nem jött be. A vga drivert pedig sztem majd frissítem! Am ha már itt tartunk... A Crysis-t szeretném újra végigtolni. Szerinted/tek régebbi, vagy újabb vga drivert tegyek fel, hogy nagyobb fps-t érjek el a játékban? :F

Szerk.:HollyBoni: 360p-s ről beszélünk. Am nemrég az 1080p-sel sem volt gond... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#2296) vendettta válasza Satyricon (#2295) üzenetére


vendettta
tag

újabbat.

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#2297) @matthew@ válasza Satyricon (#2285) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem is volt ilyen problémám és én azt a választ kaptam rá h a youtube oldala van leterhelve és ha éppen később próbáltam (más időszakban) tényleg jól ment 1080p-s videókkal is amúgy meg 360p-t is alig töltött be. Pedig nekem 60-as netem van úgyhogy tuti nem azzal volt gond, szóval elméletileg csak le vannak terhelve bár azt nem tudom h neked volt-e olyan h épp ment jól vagy mostanában folyamatosan rossz?

Matthew 24:42

(#2298) Satyricon válasza @matthew@ (#2297) üzenetére


Satyricon
addikt

Csak hétvégén vagyok itthon vidéken. Már a múlt hét előtti hét végén is gáz volt vele, ha jól emlékszem... 7köznap sajna nem tudom megnézni... Viszont az előtt tökéletes volt!

Szerk.: Akor az miért lehet hogy a tré 1000 éves tetű lassú laptopom probléma nélkül betölti a videokat és puffereli megfelelően? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#2299) Sub-ZeRo válasza Satyricon (#2295) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A youtube-al nem kell most foglalkozni, mert katasztrófa ami mostanában van vele.
A flash videók úgy ahogy vannak sz@rok nekik. Egy 2005-ös wrc összefoglalót néztem 52 perces és ha megállítottam majd elindítottam újra utána nem töltötte vissza a videót.
Szóval nincsenek a helyzet magaslatán most.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2300) Neil Watts válasza Satyricon (#2298) üzenetére


Neil Watts
veterán

úgy, hogy törölj cache-t, és jó lesz, nekem megoldotta. :K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.