Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Chili7 válasza lesaux (#2747) üzenetére


Chili7
őstag

Persze, hogy reklámoznám a közel nulla költségű járulékos szolgáltatásaimat, ha növelni szeretném az eladásaimat.

(#2752) ócskás válasza Chili7 (#2751) üzenetére


ócskás
aktív tag

Egy cég termékeinek eladási mutatóját nem a szervíz ingyenes szenzortisztítása repíti a magasba.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2753) ócskás válasza ócskás (#2752) üzenetére


ócskás
aktív tag

Viszont azt is hozzá kell tenni,hogy egy csapnivaló szervízháttér a márka termékeinek értékesítési mutatóira negatív hatással lehet...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2754) johnjohn válasza Chili7 (#2751) üzenetére


johnjohn
addikt

Közel nulla költségű? Nedves tisztítást alkalmaznak,a Photosol Sensor Shwab-hoz hasonló eszközzel, nézd meg az árfekvését.

(#2755) Chili7 válasza johnjohn (#2754) üzenetére


Chili7
őstag

Valószínüleg nem azon az áron veszik az eszközöket mint amennyiért neked adnák! :D
Lehet, hogy olcsóbb ugyanannyi ideig ingyen tisztítani a szenzorokat ,mint amennyi ideig ki van plakátozva D40-el az egész város.
Ha nem baj, akkor ebbe a topikba majd inkább csak fotós technikai tanácsokért járok. A dolgok markering oldaláról már van saját véleményem. Remélem nem haragítottam magamra senkit!

[ Szerkesztve ]

(#2756) johnjohn válasza Chili7 (#2755) üzenetére


johnjohn
addikt

Valamennyi Magyar Nikon garanciával rendelkező DSLR szenzortisztítása méltányossági alapon a garanciális idő lejárta után is ingyenes!A gépedet regisztrálják a bolti eladáskor, és bekerül a garanciális adatbázisba.Utána már akkor is tudod igazolni a garanciádat, ha nincs nálad a garanciajegy.Ehez csak az első szervízlátogatáskor kell bemutatnod a garilevelet.és benne vagy az adatbázisban.Ennyit a marketingről.

(#2757) Mercutio_ válasza Chili7 (#2728) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sűrítettlevegőt csak direkt erre kialakított DSLR-tisztító szettett használj (nem fúj, hanem szív), különben többet ártol, mint használsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2758) werttzui válasza Mercutio_ (#2757) üzenetére


werttzui
őstag

Gondolom a szervízbe is tisztítanak valahogy és ha valaki otthon ugyan úgy csinálja mint ahogy a szervízbe csinálják akkor nem kell a szervízbe vinni (jó lenne tudni,hogy a szervízbe,hogy csinálják?) Bár szerintem beviszi az ajtó mögé és a pólójával letörli oszt kész :DD

PENTAX

(#2759) pitman válasza Mercutio_ (#2757) üzenetére


pitman
őstag

A sűrített levegővel önmagában nincs probléma. Az a fontos, hogy tiszta legyen (és ez az, ami már problémát jelenthet).

(#2760) Chili7 válasza pitman (#2759) üzenetére


Chili7
őstag

Nitrogén jó lehet? Vagy abból is jöhet kondenzvíz? Esetleg mással szennyezett?

(#2761) BEE válasza werttzui (#2758) üzenetére


BEE
addikt

Előtte rálehel ! ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2762) BEE válasza Chili7 (#2760) üzenetére


BEE
addikt

Maradj a körtepumpánál !
Bevált eszköz, sokan használják, mindig kéznél van.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2763) johnjohn válasza BEE (#2761) üzenetére


johnjohn
addikt

Vagy beklepök,oszt kitörli, mint csapos a stampedlit.! ;]

(#2764) Mercutio_ válasza werttzui (#2758) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez most a hsz-em mely részéhez kapcsolódik :F

pitman: A befelé fújt sűrítettlevegővel az a baj, hogy hűt -> páralecsapódás keletkezik. Ha észnélkül nyomatja valaki esetleg fagyás, jégréteg is keletkezhez a ccd-n, ami mechanikai sérülést is okozhat (bár ez tényleg már szélsőséges eset :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2765) werttzui válasza Mercutio_ (#2764) üzenetére


werttzui
őstag

Csak kiegészítettem a gondolatokat némi felvetéssel vajon ők a cégnél,hogy csinállják?

PENTAX

(#2766) pitman válasza Mercutio_ (#2764) üzenetére


pitman
őstag

Miért kellene a sűrített levegőnek hűtenie (mármint úgy, hogy le is fagyassza a cuccot)?
Egyébként nem csak a boltban kapható palackos levegő létezik, mely esetében inkább a hajtógáz a fő probléma. Ugyanis szerencsétlen esetben az tud a szenzorra kerülni és foltokat hagyni.

(#2767) pitman válasza Chili7 (#2760) üzenetére


pitman
őstag

fogalmam sincs, nem volt még hozzá szerencsém...

(#2768) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Raw Shooter progival vagyok gondban.
Az a gond, hogy letöltöm free verzióban, és az elején kéri, hogy online regisztráljam.
Valaki segítene nekem?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2769) Mercutio_ válasza pitman (#2766) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem feltétlenül kell, de a lehetséges problémákról volt szó, azért írtam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2770) johnjohn válasza Hacker75 (#2768) üzenetére


johnjohn
addikt

Hát regisztráld, néha kapsz majd egy hírlevelet, hogy vedd meg a teljes verziót, stb. marketing az egész.

(#2771) Hacker75 válasza johnjohn (#2770) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Telepítés során kéri az online regisztráláshoz az adatokat (név, mail...), és amikor indítanám el újból megjelenik, rányomom:Proceed... és ezt írja ki:Registration failed.
Registration will be attempted next time you open RawShooter.
:F
Én lennék ilyen láma? :W

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2772) Gepesz


Gepesz
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hol lehetne még számlával újonnan beszerezni Canon G7-es fényképezőt?
Egy mérőberendezésbe van beépítve, így kizárólag ez a modell lenne megfelelő (az előző megsérült).
A legjobb a dologban: ma kéne.
Köszi előre is a válaszokat, ha tudtok lelőhelyet, légszi írjatok! :R

[ Szerkesztve ]

(#2773) j.bravo válasza pitman (#2766) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet hogy a hajtógáz miatt (mert (igaz, enyhe) szaga is volt annak amivel a billentyűzetet fújtam ki), de ahogy a nagy nyomáson, kis térfogatra összenyomott gáz (akár a levegő is) hirtelen kitágul (ahogy kiengedjük a palackból) bizony lehűl, alkalmasint nem kicsit. A fekete billentyűzeten tényleg fehér foltok lettek (a hideg következtében a helyiség levegőjéből lecsapódó pára megfagyott, kvázi deres vagy zúzmarás lett...), amik felolvadtak és elpárologtak, persze, de a CCD lehet hogy nem úszná meg ennyivel.

Amúgy ahogy mondod, nyilván erre is igaz lehet, hogy ésszel kell csinálni és akkor nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2774) pitman válasza j.bravo (#2773) üzenetére


pitman
őstag

A flakonos levegőnél a hajtógáz a probléma. Ez okozza a lehűlést és az esetleges szennyeződéseket is.
Ha ugyanezt egy kompesszorral nézed meg, ott számottevő lehűlés nem lesz (hacsak nem drasztikusan csökken a nyomás, de az már más történet...).
Még mielőtt bárki is nekiállna kompresszorral fújkálni a fényképezőjét, azt érdemes tudni, hogy ez esetben is csak az olajmentes kompresszorok jöhetnek szóba, különben kellemetlen meglepetés érheti az embert.
Az egész mondandómnak annyi volt a lényege, hogy megfelelő!!! sűrített levegővel nyugodtan lehet szenzort tisztítani. A problémát ennek a megfelelő levegőnek a megtalálása fogja jelenteni.

(#2775) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Lényegében a körtepumpa is sürített levegő, csak kevésbé van sürítve és hajtógáz sincs.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2776) orbano válasza Hydra SR (#2775) üzenetére


orbano
félisten

miért a sűrített levegős palackban van hajtógáz? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#2777) Hydra SR válasza orbano (#2776) üzenetére


Hydra SR
addikt

pitman emlegette, én nem tudom. Szerintem csak az oxigén cseppfolyósodik a nagy nyomás miatt és közelre kijut a csőből aztán hirtelen párolog és fagyaszt, meg eleve a tágulástól is hűl. De aztán a fene ért ezekhez, lehet, hogy tényleg kevernek mellé valamit ami mondjuk jobban összenyomhatóvá teszi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2778) orbano válasza Hydra SR (#2777) üzenetére


orbano
félisten

láttál te már 3-600 bár nyomású levegős palackot? nem kell annál jobban összenyomni :) annyi energia van egy ilyenben, hogy egy házat le tud dönteni, nem hogy lefújni pár szem port a szenzorról.
de cseppfolyósodni nem fog a palackban az egyszer tuti. a kiáramló gáz lehűlése pedig nem szignifikáns ilyen nyomásnál/hőmérsékletnél, nem fog az se fagyasztani, se semmi...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2779) Hydra SR válasza orbano (#2778) üzenetére


Hydra SR
addikt

Vigyázz, megint elméleti síkon mozogsz és készpénznek veszed, hogy amit kigondoltál az csakis úgy lehet :) Volt már jópárszor sürített levegős palack a kezemben és engem is fújtak le vele viccből mert tudjuk, hogy hideg és ezt jópofának tartja az aki a palack megfelelő végén áll. Egy kollégám enyhe égési (vagy fagyási, ugyanaz) sérülést szenvedett mikor közvetlen közelről pólón keresztül fújták le vele és nem tudott elég gyorsan párologni a folyadék, de ha bármire közelről fújod, látszik, hogy folyadék lesz ott és a szélén fehér. Én nem tudom pontosan, mi az de folyékony és nagyon hideg, és villámgyorsan párolog. Nem fújnám a szenzoromra közelről.

Kompresszorunk is van. Az nem csinál ilyet pedig van benne kakaó, de nem hűt érzékelhetően és nem jön belőle folyadék.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2780) BEE válasza Hydra SR (#2779) üzenetére


BEE
addikt

A kompresszor csövére csak nagyon kis lyukú kifújót tegyél és lesz fagyás. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2781) Alg


Alg
veterán

Sűrített levegő: Nincs hajtógáz, és nem oxigén van benne. hanem egy spec. gáz (kapásból most nem vágom micsoda). Tudniillik a gázok megfelelően nagy nyomáson cseppfolyósíthatók (búvárpalack, PB-gáz). Mikor kinyitod a szelepet, a palackban csökken a nyomás, így a gáz egy része elpárolog és távozik a csövön, ezzel lehet lefújni a port. Ha nem függőlegesen használod a palackot, akkor fog folyékony állapotban kijönni belőle a gáz. És ugyebár fizikából tudjuk, hogy a párolgás hűt, ergo ezért lehet fagyasztani vele.

Bocs hogy beleokoskodtam, csak erre jártam...

Szerk:elgépelés

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2782) Mercutio_ válasza orbano (#2778) üzenetére


Mercutio_
félisten

Leülhetsz, egyes :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2783) Hydra SR válasza Alg (#2781) üzenetére


Hydra SR
addikt

Lényegében én is hasonlóan okoskodtam csak én oxigénre tippeltem (a nitrogént azért kizárnám) de szerintem a topic szempontjából a lényeg, hogy fagyaszt, méghozzá igen hirtelen, vagyis a rossz hővezető rideg anyagok (pl. szilícium) repedhetnek tőle.

Magyarul én nem javaslom ezt a módszert szenzortisztításra. Ha a talpával lefelé van akkor elvileg nem jön belőle folyadék de azért néha úgy is köp egyet, az is foltot hagyhat a szenzoron.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2784) werttzui válasza Hydra SR (#2783) üzenetére


werttzui
őstag

A szenzor tisztítás folyamata : Jól rá kell köpni aztán ingujjal le kell törölni ennyi :D :D

PENTAX

(#2785) Zozzant válasza Alg (#2781) üzenetére


Zozzant
addikt

"Contents: propane and butane"

most néztem meg rajta... és cseppfolyós valami van benne, mert lötyög az egész, szenzorra nem fújnám mert véletlenszerűen nyomot hagyhat

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2786) Zozzant válasza Zozzant (#2785) üzenetére


Zozzant
addikt

egyébként a gáz jelenlétét mi sem igazolja jobban mint a gáz/co riasztó alatt kifújkodott pc, egyből beriasztott...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2787) pitman válasza Zozzant (#2785) üzenetére


pitman
őstag

Na erről beszéltem, ez a hajtógáz, általában a dezodorokban is ilyesmi szokott lenni.

(#2788) fusion


fusion
csendes tag

Szeretnék a lekcsinyített digitálsi képeimből, "összevágdosni" egy montázst. Tudtok erre, egy könnyen kezelhető, programot amivel gyorsan lehet végezni? Az lenne fontos hogy méretben nagyából megegyezzenek a kis képek. Felbontásban különbözhetnének.

Gondolom ez egy nagyon noob kérdés, de pliz help! :U

(#2789) Hydra SR válasza fusion (#2788) üzenetére


Hydra SR
addikt

Olyan kellene amivel tömegesen le tudsz méretezni? Ezt elég sok grafikai program tudja, többek között az ACDSee és a Photoshop is, talán a Gimp is. Összerakni mindenképp manuálisan kell, már ha tényleg azt érted a montázs alatt amit jelent de szerintem inkább az indexképekre gondoltál. Arra már lehet, hogy van program de én nem tudok egyet sem.

Azt hogy érted, hogy a mérete egyezzen de a felbontása különbözhet? Elvileg a mérete (pixelben megadva) a felbontása.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2790) adik


adik
őstag

Van-é olyan progi, ami megmondja, hogy melyik kókuszpontot használtam? raw file, k10d esetén. köszcsi.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2791) pitman válasza adik (#2790) üzenetére


pitman
őstag

A gyári programja nem modja meg? Ha nem, akkor próbáld meg a photome nevű progit, hihetetlen sokat tud.

(#2792) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Előre is Bocsánat az off-ért, de sajnos nem találtam megfelelő topic-ot. :R
A problémám a következő lenne: adott egy Canon MV690-es MiniDV camera.
Azt szeretném megtudni, h. az általa felvett videókat hogyan tudnám digitalizálni gépen?
Milyen programot, ill. formátumot ajánlanátok? :F
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! :R
Üdv!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#2793) ócskás válasza RedWing (#2792) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia!
A miniDV eleve digitális. Nem kell digitalizálni!A kamon lévő firewire csatiba bedugni a firewire kábel oda illő felét,a PC-be bedugni a már nevezett kábel másik felét. Ilyen egyszerű!(Ha a pc-n alapból nincs firewire,kapható pci kari)
Továbbá nem árt bizonyos editáló sw pc-re való telepítése sem. Létezik jó sok féle pl: Pinnacle dv studio 11 (valahogy így hívják),állítólag konnyű,felhasználóbarát,stb nem túlzottan ismerem,de egy misét megér,(én Canopus Ediust használok!)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2794) johnjohn válasza ócskás (#2793) üzenetére


johnjohn
addikt

Burzsuj vagy!! Ediusod van! Nekem csak Adobe P P 3 jutott! :O :O

(#2795) ócskás válasza johnjohn (#2794) üzenetére


ócskás
aktív tag

volt PP3-am is,de nem szerettem! :(

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2796) RedWing válasza ócskás (#2793) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R
Sajnos ilyen témákban elég láma vagyok... :U

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#2797) sK0t válasza RedWing (#2792) üzenetére


sK0t
tag

Szinte bármely Pinnacle Studio programmal meg tudod csinálni!
Egyszerű mint az 1x1, és ha már van Studio programod akkor már vágni menüt rakni, összeilleszteni, átmenetet csinálni, és írni is ki tudod ! :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2798) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Bár nem teljesen fotós kérdés, de hátha tud itt vki segíteni.
Helyzet a következő: egyik ismerősöm szólt még régebben h elvesztek a képek a memórikártyájáról, amiket a dig. fényképezőjével csinált, noh egy programmal megpróbáltuk visszahozni, és nagyon szépen sikerült is sok-sok fényképet visszahozni, viszont volt pár ami ilyen érdekes jött vissza:
[link]
szóval a kép egy része sima szürke.. és nem is ez az érdekes, mert erre azt mondanám h sérült a fájl vagy vmi, de az a furcsa, ha Windows Intézőben nézem Miniatűrként akkor pedig a teljes kép látható :O mitől lehet ez? illetve létezik-e vmilyen megoldás h visszanyerjem az eredeti képeket?
válaszotokat előre is köszönöm, üdv: kosarob8

(#2799) Zozzant válasza kosarob8 (#2798) üzenetére


Zozzant
addikt

Az exif-ben benne van a miniatűr, azt láthatod, viszont magát a képet nem sikerült visszaállítani ezért szürke a fele.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2800) Hydra SR válasza kosarob8 (#2798) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez kártya írási hiba. Ha rendszeresen jelentkezik akkor rossz a kártya (vagy a gép, de inkább a kártya). Ha rajta hagyod a kártyán azt a képet akkor oda többet nem próbál írni és jó eséllyel csak egy-két hibás szektor van, akkor ennyivel megúsztad. Tedd írásvédetté és akkor nem fogod véletlenül letörölni, csak kerülgetni kell mindig. Visszaállítani nemigen lehet az ilyen képeket.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.