Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) kocka3


kocka3
csendes tag



Vennek a E400 Olympusomba egy xD kartyat.

2 kerdesem van.

A gep kezeli a xD es a CF kartyakat is.

xD vagy CF kartyat vegyek?
xD kartyaban nincs 2 GBnal nagyobb?
Hol vegyek kartyat jo aron minoseget?

Koszonom!

kocka

(#2052) zoli69


zoli69
csendes tag

hallottam az olympus xD kártyákról rossz véleményeket mit gondoltok?
kérem írjatok

(#2053) cigam válasza kocka3 (#2051) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Én CF-et javasolnék, 2 okból:
- Sebesség (legalább 2-3x gyorsabb a CF, és olcsóbb)
- Kapacitás (Ha sok a RAW kép akkor pedig különösen jól jársz, ha nincs 2G-s limit)
Bár el lehet filózni azon is, hogy érdemes 2-3 külön kártyát használni esetleges adatvesztés esetén nem az összes kép veszik el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2054) adik válasza zoli69 (#2052) üzenetére


adik
őstag

Foggalmam sincs, hogy hallottál-e róla rosszakat. Szerintem teljesen jók egyébként.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2055) kocka3


kocka3
csendes tag



Ok. de a Xd tud panoramat, es 3dt is.
A Cf nem.
hmm

kocka

(#2056) werttzui válasza kocka3 (#2055) üzenetére


werttzui
őstag

hmmmmmmmmmmmmmmmm :F :F :F

PENTAX

(#2057) kocka3 válasza werttzui (#2056) üzenetére


kocka3
csendes tag



aztan lehet, hogy csak azert ragaszkodom a xDhez, mert az E-400as Olympus es azt ismerem.
Nem tudom, hogy az a panorama funkciot, vagy a 3d kepkeszitest hasznalja-e valaki, es tenyleg olyan jo-e.
igazabol 2GBos xD kartyat kapsz 10900 Ftert, a CF kartyaban van 2GBosban tobb aru is, gyartotol, sebessegtol fuggoen. a legolcsobb 2GBos CF 8900 Ft.
2000 Ft a diffi...

kocka

(#2058) werttzui válasza kocka3 (#2057) üzenetére


werttzui
őstag

A panorámaképnek és a 3d-s képnek semmi köze a mem kártyához .A panoráma képet több képböl fűzi össze a panoráma kép progi ill a 3d képet pl photosopal lehet csinállni /röviden tömören/ :)

PENTAX

(#2059) kocka3 válasza werttzui (#2058) üzenetére


kocka3
csendes tag

tehat ne feljek a cf kartyatol

azt jol latom, hogy a xD magneses memokartya, mig a cf nem?
vagyis jobban ellenall a mobiltelefonnak

kocka

(#2060) werttzui válasza kocka3 (#2059) üzenetére


werttzui
őstag

Annyira nem vagyok szakértő nekem pl sd karim van de hogy cf vagy xd kártyát veszel sztem oly mindegy megbizható mindkettő. cf-et használlnak a legjobb nikon canon gépek is xd-t meg elég kevés gép támogat de főleg kompaktok én bizti cf-et vennék jobb gyorsabb olcsóbb és nem rosszabb mint az xd de ha neked xd kell vedd azt.

PENTAX

(#2061) Jinxx válasza werttzui (#2058) üzenetére


Jinxx
senior tag

Elvileg van köze. Itt olvastam valahol, csak most nem találom, hogy ha xd kari van benne, akkor maga a váz is megcsinálja neked a panorámaképet, illetve 3d képet. Mindenesetre én is leérdekelném mien kari van benne, az az élmény, ha magadnak kattintgatod össze otthon, nem a váz csinálja meg helyetted úgy ahogy azt ő jónak véli... :F
Na majd jön valami okos oszt jól megaszondja....vagy nem...

(#2062) werttzui válasza Jinxx (#2061) üzenetére


werttzui
őstag

Ha van ilyen funkció akkor az faszság úgy ahogy mondod és ha még válogat is a kártyákban az még nagyobb faszság én bizti nem használnám ezt a funkciót mert az ilyeneket szeretem magam csinálni :) /biztos valami marketinges baromság/ Azért is cf-et vennék :DDD

PENTAX

(#2063) Jinxx válasza werttzui (#2062) üzenetére


Jinxx
senior tag

Na ná, hogy marketinges faszság. Fuji, Olympus márkájú xd karikon kívül láttál mást? Valahogy ezeket is el kell adni. Én is CF-et vennék, de nem tudom, a gép szereti e lassabban kezelni... Pl s9500-at akartam régen, és hiába gyorsabb a CF, lassabban kezeli mint az xd-t. Ez is űberbefosás a gyártók részéről. Vedd meg a fuji gépbe a fuji xd-t, ha azt akarod h jó legyen, de akkor minek raknak bele cf-foglalatot? Na mindegy, elkalandoztam, megyek inkább haza... :)

(#2064) BEE válasza Jinxx (#2061) üzenetére


BEE
addikt

A panoráma funkció csak Oly gépen van és csak Oly xD kártyával.
Ha Fujit raksz bele, azzal nem működik, hiába gyártja ugyanaz a gyártó
mindkét cégnek. Üzletpolitika. :((
Hogy melyik a jobb, azt nem tudom, de az xD-re felírt '' Picture Card ''
felíratot komolyan kell venni, nem lehet rávenni akármilyen adatokat, zenét, stb,
mint pl az SD-re. CF-em nem volt, azzal nem tudom mit lehet.
Egyik sem mágneses, mindegyik elektronikus memória.
xD-ből állítólag van már egy újabb, gyorsabb verzió is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2065) Titto


Titto
csendes tag

Sziasztok!

van 1 probléma, mégpedig a következő:
Bnőm samsung digimax a400as gépének adatkábel-csatlakozójánál valami gebasz van. Vagy a kábel, vagy a csatlkaozó aljzat halálán van, egyelőre érintkezési hibás. Két gond van: az egyik, hogy nem tudjuk eldönteni, melyik a rossz...ha a kábel végét,szal a csatit megfeszítem az egyik irányba, miközben be van dugva, akkor néha működik a képáttöltés. De nemtom eldönteni melyik a rossz...nem kábelszakadás, mert nem hajlítgatással jön meg a kontaktus.
A másik gond, hogy ha kiderült a baj se tudom mit csináljak, mert a kábel ritka fajta(egyelőre csak Németországból tudnék rendelni...), a gépet meg, ha az a rossz, vajon ki tudná megjavítani? Én nem merem szétszedni... :( :(
itt a képe a csatlakozónak: [link]

(#2066) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
most tervezem egy fnyképezőgép vásárlását, és olyat szeretnék, ami tud videót rgzíteni 640*480-ban 30fps-sel. ahhoz, hogy ezt ki tudjam használni, kell valami spéci memóriakártya, vagy a simák is tudnak olyan tempóval írni ami ehhez elég?

(#2067) adik válasza Titto (#2065) üzenetére


adik
őstag

kártyaolvasó, és akkor nem érdekes, hogy mi van a kábellel...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2068) Titto válasza adik (#2067) üzenetére


Titto
csendes tag

igen, ez nekem is megfordult a fejemben, de nem az igazi...nap mint nap kiszedni és betenni a kártyát nem tudom, jót tesz-e az azt rögzítő mechanizmusnak :( valóban ez A megoldás? végülis nem költségesebb mint 1 kábel, vagy a gép javítása, az igaz

(#2069) adik válasza Titto (#2068) üzenetére


adik
őstag

Legalábbis nem árt jobban, mint a kábel ki-be dugdosása. Valamiért a nagyon sokat fotózók is ezt a metódust használják...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2070) Titto válasza adik (#2069) üzenetére


Titto
csendes tag

oksa, nézegettem, 2000 Ft-ból már meg is van a dolog, lehet ez lesz belőle

(#2071) Zugi


Zugi
aktív tag

Üdv!

Lehet némileg OFF leszek, de itt lévők hátha profik vagytok e témában is.

Szeretnék egy kis nagyon egyszerű videót (klippet) öszehozni, ami JPG képeket villantana fel egymás után, és közben egy MP3 zene szólna alatta. Semmi animácóra, vagy bonyolult szerksztésre nincs szükségem.
Milyen szoftverrel lehetne ezt kivitelezni úgy, hogy a kis video formátuma valami népszerű lejátszható formátum legyen? Legjobb lenne egy kis shareware progi ha létezik ilyen.

Üdv:
Zugi

(#2072) Latissimus Dorsi válasza kocka3 (#2057) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Az E500-asom a cf kártyát gyorsabban kezeli, mint az xd-t nagyából 2x gyorsabban ír a sandisk ultra II cf-re mint az oly xd picture card-ra. Ami elég érdekes, figyelembe véve, hogy az xd az oly (mostoha)gyereke.

E-500 tesztből : Olympus 128 MB-os xD kártyával 1300 kB/s írási sebességet mértünk, míg egy Kingston narancssárga címkés (nem Elite Pro) 512 MB-os CF kártyával több, mint dupláját: 2700 kB/s-et, valamint 2 GB-os Lexar 80x WA CF kártyával 5800 kB/s-ot.
http://pixinfo.com/cikkek/e-500.2


Ez pedig az E-400-ra is igaz : [link]

Van az e-400-ban panoráma mód :F

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#2073) Titto válasza adik (#2069) üzenetére


Titto
csendes tag

láma kérdés lesz, de felteszem itt: hogy csatlakozik ez a kártyaolvasó az USB portra? külön kábel kell?
[kép]

(#2074) Titto válasza Titto (#2073) üzenetére


Titto
csendes tag

ha igen akkor gondolom sima mini usb :F

(#2075) Hydra SR válasza Titto (#2073) üzenetére


Hydra SR
addikt

Alighanem van saját kábele aminek az egyik vége mini USB, a másik meg sima USB és ez olyan, mint a legtöbb digitális fényképezőgép adatkábele. Csak tipp de 99%

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2076) Jinxx válasza Titto (#2074) üzenetére


Jinxx
senior tag

Talált süllyedt. :)
Ja igen, és adni szokták hozzá...

[Szerkesztve]

(#2077) Titto válasza Hydra SR (#2075) üzenetére


Titto
csendes tag

Köszi :R ;)

(#2078) Titto válasza Jinxx (#2076) üzenetére


Titto
csendes tag

neked is Thx! :R

(#2079) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#2066) üzenetére


_cirmos_
őstag

#2066 senki? :U

(#2080) Jinxx válasza _cirmos_ (#2079) üzenetére


Jinxx
senior tag

#1000-#1100 közt volt szó ilyenről, olvasgasd el, sztem menni fog. [link]
Szerk: Volt szó róla valahol bővebben is, szerintem nem lesz gond vele, főleg ha most veszel valami új cuccot.

[Szerkesztve]

(#2081) cigam válasza Zugi (#2071) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

http://www.dirfile.com/freeware/slideshow.htm

google a barátod...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2082) _cirmos_ válasza Jinxx (#2080) üzenetére


_cirmos_
őstag

köszi, megnyugtattál! :R

(#2083) erdey_a válasza Zugi (#2071) üzenetére


erdey_a
őstag

legegyszerűbben power point, oszt ott van egy valag áttűnési lehetőség is, amivel variálhatsz.

Vérboci

(#2084) hali01 válasza Zugi (#2071) üzenetére


hali01
őstag

Nero-val is lehet ilyet.

(#2085) _cirmos_ válasza Jinxx (#2080) üzenetére


_cirmos_
őstag

elkezdtem nézelődni, egy alap kingston sd-re 5mb/sec olvasást és 1,5mb/sec írást adnak meg. ez vajon elég a videókhoz?

(#2086) _cirmos_ válasza _cirmos_ (#2085) üzenetére


_cirmos_
őstag

közben megnéztem egy, a kiválaszott kamerával felvett sample video-t, (Nikon L11, 640*480 @ 30fps, .mov) ott 0.95mb-ra jön ki egy másodperc, úgyhogy talán a lassú kngston is elég lenne... vélemények?

(#2087) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Lencsetisztítással kapcsolatban érdeklődnék...
Segítségeteket szeretném kérni. Valaki nem tudna nekem olyan linket, ahol viszonylag olcsón kapok körtefecskendőt, vagy tisztító szettet (nem tudom érdemes-e a szett, van pár szemét a lencsén, lehet lehozná a pumpás is :F ) ???

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2088) macy válasza Hacker75 (#2087) üzenetére


macy
addikt

Körtefecsi gyógyszertárakban szokott lenni, ott vegyél, sokkal olcsóbb.

(#2089) Hacker75 válasza macy (#2088) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Köszi szépen, már majdnem rendeltem az e-digitaltól 2 ezerért... :W

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2090) macy válasza Hacker75 (#2089) üzenetére


macy
addikt

3000-ért vettem az enyémet egy fotós boltban. Első használat után a kukában landolt :DDD

(#2091) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Bár lehet nem jó helyre írok, azért légyszi aki tud valamit erről az segítsen:
Van egy JVC miniDV-s kameránk. Szeretném a videókat feltenni a gépre, de nem megy. Vetten egy Firewire kártyát, amit beszereltem (nem nagy dolog) és csatlakoztattam a videókamerát is, de amikor elindítom az átmásolást mindig megáll randomra. Tehát elkezdi feltenni a vinyóra, de van, hogy 20sec után van, hogy 2 perc után lekapcsolódik a kamera, nem látja a gép és ezért a felvételek sem sikerülnek. Mit lehet tenni?

A gép amire menne a felvétel szerintem megfelel: MSI K7N2 delta alaplap, AMD Sempron 2600+ (1,8-on megy), 256MB RAM és Fx5200-es VGA AGP-s.
Mondták már sokan, hogy biztos nem engedélyeztem a BIOSban, de már átnéztem 2-szer és ott minden okés. Az XP is látja amikor csatlakoztatom (ha nem akarok felvételt akkor bármeddig látja) és próbáltam frissíteni is a FW kártyát, de nem lehetett.

Szerintem az XP hülyül be, mert próbáltam a Movie makerrel és a kártya gyári programjával is (MagicX) és egyikkel sem jó. Nagyon bosszant a dolog, mert videókazira fel tudom venni a videón keresztűl, de én inkább a PC-re szeretném rátenni. A kapcsolat szakítása előtti részek megvannak, azok tökéletesek. :F

Elmör

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2092) cigam válasza Elmör (#2091) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

1000 és 1 oka lehet miért csinálja.
Első körben keress egy másik gépet, amire rákötve kipróbálhatod működik-e a dolog. (Lehet a kamera rossz)
Ha ott jó elkezdhetsz gondolkodni, hogy mi nem stimmel nálad. Pl. Átteszed másik slot-ba a firewire kártyát. Leteszteled a memóriat. Utánnaolvasol, hogy a firewire chip kompatibilis-e a k7n2 alaplappal. stb, stb, stb....

Ha egy külön firewire kártyát vettél, akkor mit engedélyeztél a BIOSban?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2093) Elmör válasza cigam (#2092) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi!

Meg fogom próbálni másik gépben is.
A BIOSban a PCI-nál volt valami disabled-re állítva, azt állítottam át, de különben értem a kérdést, lehet semmi gond nem volt azzal, csak azért mégis furdalt a kíváncsiság, meg az ideg is. :DDD

Köszi mégegyszer! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#2094) Jinxx válasza _cirmos_ (#2086) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ezen adatok alapján működnie kell. De általában nem túl durva minőségű videót vesz fel egy fényképezőgép, nameg halálra is van tömöritve, szerintem ok.

(#2095) Jinxx válasza Hacker75 (#2087) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szenzortisztításhoz kell körtefecskendő, lencsetisztításhoz elég egy puha szövet, vagy szarvasbőr is. Van olyan, hogy Lens pen, 3k-ért lehet kapni, és obitisztításra tökéletes.

(#2096) nemdavid


nemdavid
tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan progit ajánlani, ami a képeimre ráteszi a készítés dátumát a jobb alsó sarokba mondjuk? Tudom létezik Paint, Photoshop, stb. képszerkesztő, amivel kézzel rá lehet tenni, de ez több száz képnél már megvalósíthatatlan. Tehát nem arról van szó, hogy otthon nyomtatáskor tegye rá, hanem magára a JPEG képre a gépemen. Ehhez az infot, vagy a fájl tulajdonságaiból, vagy az EXIF adatokból vegye. Inkább ez utóbbit preferálnám. Ha valakinek van egyéb 5lete, ne kíméljen! :))

@ Mi hasznosra fordította az emberiség azt az időt, amit a számítógépekkel megspórolt? @

(#2097) Zozzant válasza nemdavid (#2096) üzenetére


Zozzant
addikt

irfanview... mielőtt megkérdezed hogyan: batch conversion/set advanced options/add overlay text és szépen nyomj egy Help gombot a kódokhoz

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2098) nemdavid válasza Zozzant (#2097) üzenetére


nemdavid
tag

CSÁSZÁR vagy!!!! :R
Köszi az infot! Látszik nem használom eleget az irfanview programot!

1000 hála!

@ Mi hasznosra fordította az emberiség azt az időt, amit a számítógépekkel megspórolt? @

(#2099) csibor


csibor
őstag

A 300dpi mennyi? :U

(#2100) And válasza csibor (#2099) üzenetére


And
veterán

11,8 vonal (vagy pont) / mm, tehát kicsivel jobb, mint 0,1mm-es felbontóképesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.