Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a Panasonic DMC-LS1 gép mekkora memóriakártyát tud lekezelni?
Van most olcsóért 4Gb sd kártya, tudja kezelni?

Köszi a választ előre is!

(#3902) Hacker75 válasza Lacpac (#3901) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Szia!
Egyik ismerősömnek ilyen gép van, és neki tudja kezelni a 4gb-os kártyát... :)

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#3903) Petzi


Petzi
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az utóbbi időben a képeimen egy pontban mindig van egy folt, objektívet cseréltem, de akkor is ott a folt, szerintetek is az érzékelő lapka lehet a ludas, vagy mivel lehet gond? Ha meg az érzékelő akkor azt mivel tom tisztítani?
Ilyen tisztító szettem van:[link]
Ezzel tudom tisztítani, vagy vennem kell másikat?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(Gépem: Canon Rebel XT (350D) )

[ Szerkesztve ]

(#3904) pitman válasza Petzi (#3903) üzenetére


pitman
őstag

Valószínűleg por került az érzékelőre. Meg kell próbálni lefújni róla (persze nem szájjal).
A linkelt tisztítószett pumpája valószínűleg alkalmas a feladatra.

(#3905) Zola007 válasza pitman (#3904) üzenetére


Zola007
veterán

A kis gömbfújó tökéletes a dologra, próbálj vmi tiszta helyet keresni (minél pormentesebb). Sokan a fürdőszobát javasolják (nem zuhanyzás után). Többször erősen fújj rá, de előtte hosszabb ideig ne kapcsold be a gépet, mert akkor az elektrosztatika lenyom.
A folyadék az lencsetisztító, ezt ne kend az érzékelőre (folyékony/vegyi tisztítás otthon egyébként sem ajánlott.

mégvalami: fújáskor lefelé tartsd a gépet, ha lehet, mert akkor nem a tüköraknába hullik vissza por.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3906) luyyy


luyyy
csendes tag

Help Elvesztem a kis kompakt gépek világában!
Szeretnék egy 3Mp-es kis egyszerű gépet, - Nagy fényerővel, -Megbízhatót, -"B" idővel
esetleg -Képstabilizátorral. Persze mindezt használtba. Milyen típust ajánlotok? :F :F :F
Pl: Barlangi élményfotókhoz.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat :luyyy

(#3907) philoxenia válasza luyyy (#3906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a 3MP az régen volt, a Minolta Z1 az ennyi, nekem Z2 van, az 4MP, ezek tudnak B időt. Viszonylag nem is nagyok. Az egészen kicsi gépek fényereje ált gyengébb, meg nem is igen tudnak B időt szerintem. :)
B időhöz a stabilizátor az állvány..... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3908) johnjohn válasza luyyy (#3906) üzenetére


johnjohn
addikt

Vegyél egy cigarettatárcát, és fúrj rá lukat, kb annyi a haszna, mint a kis kompaktoknak! ;] ;]
Amúgy nehéz kérdés,jó kiskompakt nem igen van, legfeljebb régebbi, használtan.

(#3909) ottkar válasza philoxenia (#3907) üzenetére


ottkar
addikt

Nem T idő van ezeknél? Mert én meghagytam a Z3-at annak csak T ideje van.

(#3910) philoxenia válasza ottkar (#3909) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem B időt írt a kezelési, ha jól emlékszem, a lényeg, hogy a nyomógomb nyomva tartásáig megy az expo.
mod: Gyorsan megnéztem, "T" idő, de gyakorlatilag ugyanaz mint a "B", a két lenyomás között exponál a gép, addig van nyitva a zár....

Johnny: "Persze mindezt használtba. Milyen típust ajánlotok? :F :F :F " ezt írta. :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3911) Hydra SR válasza ottkar (#3909) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mi az a T idő? :F

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3912) philoxenia válasza Hydra SR (#3911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Minolta 2004-es megnevezése a "B" időre , gondolom... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3913) ottkar válasza philoxenia (#3912) üzenetére


ottkar
addikt

A B időnél lenyomod a gombot kinyit a zár és addig van nyitva míg el nem engeded. T időnél ha lenyomod a gombot kinyit a zár és ha elengeded a gombot nyitva is marad. Ha zárni akarsz újból be kell nyomni a gombot.
Csodálkozom mert ez nem egy új dolog közel százéves. És volt nem is egy olyan gép amelyen mindkettő volt.

(#3914) johnjohn válasza philoxenia (#3910) üzenetére


johnjohn
addikt

:DD Használtban sem tudok! :DD

(#3915) philoxenia válasza ottkar (#3913) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nekem nagy különbség nincs a kettő között, az lenne a jó, ha programozható záridő lenne, de az nincs. A bemozdulás veszélye mindkettőnél megvan sajnos, még jó állvány esetén is. A kiexponálás ideje meg csak saccolható amatőr eszközökkel.Vagy B időnél jelez, ha megvan a kellő fénymennyiség?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3916) philoxenia válasza johnjohn (#3914) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért jó DSLR-t tudsz? Ez már fényképezőgép.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3917) johnjohn válasza philoxenia (#3916) üzenetére


johnjohn
addikt

Dynax D7D [link], D 80, D 200, sőt a D 100, Eos 20 D ,30 D is nagyon tuti gép, amire nekem/nekünk/ valójában kell.A múltkor nálam volt 2 napig egy régi Eos D 30, nagyon tuti gép, pedig "csak"3,1 Mpixel![link]
A D7D abszolút győztes nálam a régebbi gépek között!

(#3918) johnjohn válasza philoxenia (#3916) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3919) philoxenia válasza johnjohn (#3917) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyenkor vedd figyelembe a beszerzéskori árakat is, meg a súlyt, méretet, a fotókkal szembeni elvárásaink is különbözőek.
Barlangba én se vinném a K10D-t, de valszeg még a Z2-t sem, maradna a legkisebb a P50, vagy elkérném a fiamtól a Pana LS60-at, elejtve az a legolcsóbb.
Nagyon érdekes, de a K10D-vel csinált, nekem szép portréim 10x15-ben nyomtatva alig lettek jobbak a P50-el csinált képeknél. A felhasználás tehát eleve megszabja a géppel szembeni elvárásokat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3920) Zola007 válasza philoxenia (#3916) üzenetére


Zola007
veterán

Ilyet a népnek [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3921) luyyy


luyyy
csendes tag

Thx a gyors reagálásokért, azt hiszem egy kicsit mellélöttem a "B" idő belekeverésével.
Hosszú záridőre akartam célozni. :(
Nekem egy Kodak P850 esem van, de ezt egy kicsit macerás földalá cipelni, pillanatfelvételekért. Két hete vette egy kis Nikon L11et, bár ne tettem volna :W
Ha nincs elég fény szerinte, pocsék homályos képet készít, vagy túl zajos lesz a magas ISO miatt (nem állítható). A Kodak még ha nem is talál jó fokuszt mégis 1000szer jobb képet készít. Tehát valami kicsi, régi, de mégis profi kompaktot keresek a 3-4Mp hőskorból. :) :) :)

(#3922) Zola007


Zola007
veterán

Egy kis ínyencség, ez kamera: [vigyázat, 15 MB-os kép]
Hawaii Egyetem, Pan-Starr űrtávcső, 1.4 Gigapixel

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3923) philoxenia válasza luyyy (#3921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsi profi nemigen van, de a Kodakok között volt egy strapabíró a fiamnak, ha jól emlékszem C330, vagy ilyesmi. Ha mindenképp régebbi akkor esetleg filmes kompakt? Vagy add el az L11-et, a P50-en minden állítható szinte a manuális fókusz kivételével.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3924) luyyy válasza philoxenia (#3923) üzenetére


luyyy
csendes tag

Az L11-et már lepasszoltam a hugomnak, szerinte tökéletes. Apáink ugyan ezt mondták a trabantra, nézőpont kérdése. Nézegetem a használt gépeket a neten,de túl széles a skála, és persze nem mindegy hogy barlangban egy esetleges rossz lépésnél hány 1000Ft veszik oda. :O

[ Szerkesztve ]

(#3925) philoxenia válasza luyyy (#3924) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen megvilágítással készülnének a képek a barlangban? Lámpák? Igazából minél kisebb a frontlencse, annál kisebb fényerőre, hosszabb expozíciós időre stb. számíthatsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3926) Petzi válasza Zola007 (#3905) üzenetére


Petzi
tag

Köszönöm válaszod neked is meg pitman-nak is.
Már csinálom is, kiváncsi leszek működik e. :R

(#3927) luyyy válasza philoxenia (#3925) üzenetére


luyyy
csendes tag

Én csak a gép salyát vakujára szeretnék támaszkodni. A nagybetűs barlangi fotózást meghagynám a profiknak, nekem nincshozzá elég türelmem, kitartásom. Szeretném lefényképezki a berátnőm arcát amikor a Béke barlengban a 7C fokos víz először éri el a mellbimbóit :C . Pillanatképek, de amik elég élesek, nem homályosak mert a kevés fényben nem talált a gép fókuszpontot

[ Szerkesztve ]

(#3928) philoxenia válasza luyyy (#3927) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bimbókat, amikor először éri víz az arcát.... ;]
Akkor olyan gép kell, aminél a beállítások megengedik az autófókusz kikapcsolását.
Nikon P50 kevés fényben. Akkor ott, vakuval.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3929) luyyy válasza philoxenia (#3928) üzenetére


luyyy
csendes tag

Túl drága és túl új. Na nem mintha a téma nem érné meg :) :)) :)

(#3930) philoxenia válasza luyyy (#3929) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem pont erre a gépre gondoltam, csak hasonló kategóriára.ez például nagyjából korrekt hirdetésnek tűnik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3931) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
nem tudtok jó kis oldalt, ahol háttérképeket lehet leszedni?! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3932) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

[link] - ez szerintetek félrefókuszált, vagy csak bemozdult?
1/39 sec záridő és 38mm ekv. gyutáv és így bemozdult volna? Fura lenne De az, hogy nem talált fókuszt ugyanúgy fura lenne, mert 6mm a valós fizikai gyújtótáv, annál valaminek csak élesnek kellett volna lennie... vagy nem tudom...
Szóval ötlet, hogy miért ilyen amilyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#3933) ottkar válasza Szten Márs (#3932) üzenetére


ottkar
addikt

Itt sikerült megbolondítani a kontrasztérzékelőt a nagyon közeli növénynek ezért az élesség a kép alja elött van kicsivel.

(#3934) philoxenia válasza Szten Márs (#3932) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem bemozdultnak tűnik. :K De az sem kizárt, hogy még az élesreállítás előtt kattant a zár.Ha abszolút semmi sincs fókuszban az nem jelenti egy kompaktnál a félrefókuszálást, egyszerűen még nincs kész az autófókusz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3935) Degeczi válasza Szten Márs (#3932) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nekem is bemozdultnak tűnik
(simán lehetséges 1/40 mellett is, elég hosszú idő az)

(#3936) philoxenia válasza Degeczi (#3935) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Ottkár által írt dolog is lehet, a közeli pitypang miatt nem tudta a gép eldönteni hová tegye a fókuszt. Nálam is előfordul néha, hogy egyik másik kép nem várt módon bemozdul, csak visszanézve veszem észre, de az is volt már, hogy a pirosan villogó fókuszjelzés ellenére is jó lett. A megjelenő figyelmeztető kis kézre azért érdemes figyelni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3937) Lacpac válasza Hacker75 (#3902) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi szépen :R igaz megkésve.

Igaz nemsokára le lesz cserélvea "gép", de nem szerettem volna feleslegesen vásárolni egy 4Gb-os SD-t. Elveszne a porcelánok közt. Így már volt értelme most megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#3938) vasip


vasip
tag

megtudná nekem mondani melyik fényképező van elérhető árban nagyon alacsony exponálási idővel?
És elérhető áru sok kép/másodperc videórögzítésü?

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#3939) Szten Márs válasza vasip (#3938) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A legtöbb kompakt tudja az 1/2000-es záridőt, ez elegendően kicsi?
Az elérhető ár mit takar?
Jut is eszembe: ez a kérdés ide való: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3940) Zola007 válasza Szten Márs (#3939) üzenetére


Zola007
veterán

Nem lehet, hogy a shutter lag-re gondolt az emberünk?
ha igen, arra itt találsz választ: [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3941) RaKeT


RaKeT
csendes tag

Lenne egy kis problémám. A CCD-re került 2 porszem vagy nemtom mi és néhány képen meg is látszik+a keresőben is látok egy csomo pöttyöt,Giottos tisztitoszettel javitottam a helyzeten,de nem sokat sajnos. CCD-t nem merem piszkálni,nehogy tönkretegyem vagy rosszab legyen a helyzet.Valami tipp,ötlet hogyan tudnám rendesen megtisztitani a keresőt,ill a CCD-t?

Üdv: Ráket

(#3942) Jinxx válasza RaKeT (#3941) üzenetére


Jinxx
senior tag

Körtefecskendővel egész jól le lehet takarítani a képérzékelőt, én kb. 2 havonta szoktam, vagy amikor már sok, vagy egy nagyobb feltűnőbb porszem látszik a képen. Ha nem remeg nagyon a kezed simán meg tudod csinálni, és az érzékelőnek semmi baja sem lesz. A kereső szerintem meg egy olyan állatfaj, hogy szükséges a fotózáshoz, de az elkészült képhez semmi köze, szóval engem nem szokott zavarni benne a dzsuva. néha kívűltől letörlöm, ha ujjlenyomatos, és ennyiben ki is merült a dolog, de ízlések és pofonok ugye...

(#3943) Dtomi


Dtomi
őstag

Akárhányszor a vatera árveréseit figyelem mindíg megakad a szemem 1-2 nagyon-nagyon inteligencia hiányos egyénen :C

Szerintem lassan nyitok ezeknek a derék árusoknak 1 fórumot valahol. De már most vannak kedvenceim :Y

Új éppen csak kipróbált atomganés 18 ezres kitobi... lehet fotózva nem volt vele, de a 4es metró ásásából aktívan kivette a részét.. az árról nem is beszélve

Ő pedig a legeslegkedvencebbikem

"Villámár esetén egy eredeti Sony vakutartó fémkonzolt adok hozzá!(a képen látható)"

Képes odaadni a vakuhoz az eredeti gyári tartozékot :C :C :C
valami félelmetes üzleti érzéke van a palinak...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3944) Zola007 válasza Dtomi (#3943) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem most ez az új kedvencem: [link]

[link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3945) ottkar válasza Zola007 (#3944) üzenetére


ottkar
addikt

Hát a jelvények hozzátartoznak a történelmünkhöz. És mint amit sokban azt is félreértelmezik. Mert aki nem engedi viselni egy volt dolgozónak a munkáért kapott kitüntetését azt meg gyengeelméjűnek nevezném.

(#3946) Zola007 válasza ottkar (#3945) üzenetére


Zola007
veterán

Hány volt traktoros van az ismerőseid közt?
Szeretném megkérni a fórumtársakat, hogy legyenek szivesek érdeklődni a szűk családi/baráti körben, hogy van-e olyan 40 éven fölüli, aki kívánkozik viselni Traktor S.E. felíratú kitűzőt, mert akkor szívesen készítek neki egyet.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3947) Degeczi válasza Zola007 (#3946) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pedig még weblapjuk is van... :DD

(#3948) Lauda


Lauda
félisten

Hali! :D

A Photomatix-al próbálgatok hdr-t készíteni. Össze is illeszti, majd ráeresztem a tone mapping-ot, de mikor elmentem jpegbe, akkor fakóbb lesz a kép, nem olyan, mint amit a 3-ból elkészített. Ja és 24 bites lesz csak a mentett kép. :DDD Ti hogy mentitek el? Vagy mit kell még csinálni az összeillesztés után? :)

[ Szerkesztve ]

(#3949) drkbl válasza Lauda (#3948) üzenetére


drkbl
őstag

A jpeg csak 24 bites (8bit/alapszín). Exportáláskor nem lehet megadni jobb minőséget? Vagy más színteret, esetleg gammát (azaz adott fájlbeli színből milyen szorzóval jön ki ua. szín a megjelenítőn)?? Gondolom a monitorvezérlőd is "csak" True Color, amilyen színeket ott látsz, azoknak látszania kéne jpegben is.

(#3950) Szoles válasza ottkar (#3945) üzenetére


Szoles
senior tag

Amíg ott éktelenkedik rajta az öt ágú vörös csillag, addig nyilvánosan nem hordhatja senki. Tiltott önkényuralmi jelkép. Közszemlére tétele szabálysértés.
Ha valaki akarja, persze gyűjtheti, otthon akár ki is tűzheti vasárnaponként. Egészségére!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.