Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) BEE válasza pweisz (#3349) üzenetére


BEE
addikt

Ez erősen függhet a témától is !
Olyan célpontokat keress amin jó kontraszt van, azt meg kell fognia az AF-nek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3352) ottkar válasza pweisz (#3349) üzenetére


ottkar
addikt

Kivétel nélkül minden gépnél fennáll ez. Ha a gépen az optikai fényáteresztőképesség (blendeérték) csökken, akkor is fennáll.

(#3353) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok!Ide vezényeltek át hátha utdtok segiteni a problémámon! Van egy oldal ahol panorama kép van ilyet hogyan tudnék csinálni én is! Előre is köszönöm! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3354) ottkar válasza kavicssli (#3353) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ezt a képet látszik hogy vízszintezhető panorámafejes állványról készítették. Egymásután kell egyirányba elindulva felvételeket készíteni sorba hogy mindegyik képnél legyen átfedés az előzővel míg körbe nem érsz. Azután egy panorámakészítő programmal össze kell rakatni, pld a fenti is ilyen.

(#3355) kavicssli válasza ottkar (#3354) üzenetére


kavicssli
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3356) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Samsung GX1 teszt (magyarul) még nem készült, vagy csak nem találom?
Ha nem, akkor miért nem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3357) lesaux


lesaux
veterán

Úgy néz ki, megadta magát a tükör a 300D-mben. Ilyen képeket készít:

Az utolsó működő kép:

R. I. P.

(#3358) Stitch válasza lesaux (#3357) üzenetére


Stitch
őstag

Szerintem még nem kell temetni. Kell egy [részletes leírás] és egy biztos kéz. :)

Egyébként, hogy történt a dolog? Fotóztál aztán egyszer csak hopp? Hányadik expónál szállt el?

(#3359) ottkar válasza Stitch (#3358) üzenetére


ottkar
addikt

Én annak a kezét törném el aki ilyen helyre műanyagcsapot tervez, és épít is. Barbár megoldás.

(#3360) lesaux válasza Stitch (#3358) üzenetére


lesaux
veterán

3 éves a cucc, 15 ezer fölötti expószám van benne. Megnézem majd a linkedet, köszi, de remélem, ez egy égi jel, hogy 400D-t kell vennem. Úgy történt, ahogy írod. Az egyik expó még jó, a többi nem.

(#3361) Stitch válasza ottkar (#3359) üzenetére


Stitch
őstag

Tényleg genyóság, de nem véletlenül lett műanyag. Akkoriban meg ez volt az első megfizethető árú dslr, így is megvették.

lesaux: 30-35 ezerért gondolom nem adod el, jó lesz pótgépnek.

(#3362) lesaux válasza Stitch (#3361) üzenetére


lesaux
veterán

Ez soha nem lesz jó pótgépnek, max. elrettentő példának. A leírást végigolvastam, és egész biztos, hogy hozzá se kezdek. Se eszközök, se szakértelem, se kézügyesség. Mondhatnám, hogy a sok hozzávalóból csak a szerencse szokott összejönni, de nem mondom, hiszen 15 ezernél ment tönkre.

(#3363) Dtomi válasza lesaux (#3362) üzenetére


Dtomi
őstag

15e képnél szállt el??? Az nem valami sok...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3364) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Azt szeretném megkérdezni hogy 2700mAh elemet lehet-e tölteni 2500mAh elemhez adott töltővel?És hogy tényleg az első használat előtt 14-16 órát kell tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#3365) ottkar válasza ToBeY (#3364) üzenetére


ottkar
addikt

Azt kellene tudni hogy a töltő mennyi árammal tud tölteni és lekapcsol e bizonyos idő után.Jóval több ideig mint a töltőáram és az idő 1,4x-es szorzata nem szabad az akkut tölteni. Kisütni kell normál szintíg és feltölteni, ezt esetleg kétszer meg lehet ismételni. Gondolom NiMH akkukról kérdeztél?Azt is kellene tudni hogy a töltő két csatornás e vagy négy.

[ Szerkesztve ]

(#3366) ToBeY válasza ottkar (#3365) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A töltő 4 csatornás mert a fényképezőhöz vettem 4 elemmel.De most az egérbe vettem 2 elemet, és azon elkezdtem tölteni.Csak fényképező elemei 2500-ek amit most vettem pedig 2700-es

[ Szerkesztve ]

(#3367) ToBeY válasza ottkar (#3365) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyen Sanyo töltővel kezdtem el tölteni [link]

(#3368) ottkar válasza ToBeY (#3366) üzenetére


ottkar
addikt

Az hogy négy akku megy bele az nem azt jelenti hogy 4 csatornás. Ha páronként tud tölteni csak akkor két csatornás. Ha az van rajta hogy 2-4 akku töltésére 2x1,4 V az két csatornás.

(#3369) ottkar válasza ToBeY (#3367) üzenetére


ottkar
addikt

Hát ebből semmit nem lehet megállapítani. A műszaki adatai kellenek és az hogy időkapcsolós e vagy delta U.

(#3370) ToBeY válasza ottkar (#3369) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A max a típus számát tudom kideríteni sajna a műszaki adatait nem.

(#3371) Stitch válasza lesaux (#3362) üzenetére


Stitch
őstag

Kellenek elérhetőségek normális arcoktól, akik szerintem ingyen is segítenek? Mindegyikük túl van már egy vagy több műtéten. :) Mondjuk 100%-os sikert ők sem ígérhetnek..

Egyébként mit terveztél a géppel? Megmarad emléknek vagy eladod? Ha úgy döntesz, hogy kidobod, szólj előtte. :)

(#3372) lesaux válasza Stitch (#3371) üzenetére


lesaux
veterán

Már vettem egy 400D-t, de köszi a segítséget. Szerintem odaadom a fiamnak. Manuális fókusszal még működik. Vagy ha nagyon nem tetszik neki, akkor eladom.

(#3373) Stitch válasza lesaux (#3372) üzenetére


Stitch
őstag

"Manuális fókusszal még működik." - hogyan? Minden gond nélkül?

Hozzáragasztottad a segédtükröt a főtükörhöz?

(#3374) lesaux válasza Stitch (#3373) üzenetére


lesaux
veterán

Nem ragasztottam hozzá, csak kézzel felpiszkáltam, és asszem, ott maradt (nem figyeltem). Manuális fókusszal működik. Élességet sehol nem talál, tehát nem pittyen be, sőt a keresőn keresztül szellemképes a látvány, de maga a kép nem.

(#3375) n93


n93
tag

Valaki lenne olyan kedves leírni,h egy fix 4-es fényerejü telének hogyan változik a fényereje 1,4x 1,5x ill. 2x használatával?
Köszönöm.

(#3376) ISZOLE válasza n93 (#3375) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A fényerő a lencseátmérő és a gyújtótávolság hányadosa.
(Pl. változatlan lencseátmérő esetén kétszeres gyújtótávnál 8 lesz a 4-ből.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3377) ottkar válasza n93 (#3375) üzenetére


ottkar
addikt

Ezt pontosan nem lehet leírni mert a konverterek nem tök egyformák lencsére sem.De minimum egy vagy két blendeérték csökkenés következik be. Adott hogy a kisebb konverter 5.6-ra csökkenti a fényerőt a nagyobb x-zójú 8-ra vagy gyengébbre.

(#3378) ottkar válasza ISZOLE (#3376) üzenetére


ottkar
addikt

Azt ne felejtsd el hogy a konverter lencseátmérője nem igazodik a tele lencseátmérőjéhez.

(#3379) n93


n93
tag

Köszi a válaszokat!
Mekkora rekesztől várható,h nem megy majd rendesen az AF?

(#3380) ISZOLE válasza ottkar (#3378) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Semmit nem felejtettem el, példát írtam ha esetleg az osztás művelete túl komplikált lenne. :)
(Egyébként a konverter lencseátmérője csak akkor számít ha kisebb mint az eredeti volt, az meg nem valószínű.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#3381) ottkar válasza ISZOLE (#3380) üzenetére


ottkar
addikt

Látod ez nem igaz mert nekem van kétszerezőm aminek 22mm a lencseátmérője a zoomnak amin fenn van 24,5 mm.

(#3382) Hydra SR válasza ottkar (#3381) üzenetére


Hydra SR
addikt

És azt tapasztaltad, hogy több, mint 50%-kal csökkenti a fényerőt azonos körülmények között?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3383) ottkar válasza n93 (#3379) üzenetére


ottkar
addikt

Ez teljesen a géptől függ az én Pentaxom pld nagyon sokat kibír fényerő csökkenésben, de azt hogy épp hol jár nem lehet tudni, nem lehet semilyen számítással kiszámolni mert nem egyszerű lencséről hanem bonyolult lencserendszerről van szó.

(#3384) ottkar válasza Hydra SR (#3382) üzenetére


ottkar
addikt

Mivel az APSC érzékelő eleve kisebb látószög alatt látszik mint a filmes kocka ezért nem játszik annyira be. De nem számolgatom mert nincs semmi értelme.

(#3385) n93 válasza ottkar (#3383) üzenetére


n93
tag

Köszi.Miheztartás végett nekem ennyi info elég.

(#3386) rauschie


rauschie
senior tag

APS-C szenzorméretü gép(itt: D40) gyújtótávolság-szorzója kihatással van a reciprokszabályra? 135öst inkább tartom ki kézből 1/200körül mint 1/125ön...persze lehet hogy szar a kezem, csak szimplán nem tetszik ;]

(#3387) ottkar válasza rauschie (#3386) üzenetére


ottkar
addikt

Nincs. A sugárelmozdulás mm-ben csak a gyújtótávolság függvénye.

(#3388) Szten Márs válasza rauschie (#3386) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, kihatással van. A reciprokszabályt kisfilm ekvivalens gyújtótávokra kell értelmezni, így a 135mm-ert 202mm-nek kell venni, így 1/200-ad sec, pont tökéletes.

(#3389) tbs válasza Szten Márs (#3388) üzenetére


tbs
addikt

:K Jaja. Stabival marad a reciprok. Masszívan éles képhez mindenképp állvány kell.

(#3390) ottkar válasza Szten Márs (#3388) üzenetére


ottkar
addikt

Tévedtek. A kisfilm gyújtótávolság az érzékelő nagysága miatti képre vonatkozik. Az optika valódi gyújtótávolsága mindkettő esetben azonos, ezért a sugárelmozdulás is azonos.

(#3391) Szten Márs válasza ottkar (#3390) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahaaaa... tehát ha az én gépemen a kisfilm ekvivalens érték 36mm, de a valós gyújtótávolság az 6mm, akkor 1/6-od sec tartható ki? :U :D
Na ne viccelődjünk :)
Mivel a látószög (kb) ugyanakkora lesz 36*24-es érzékelővel és 200mm gyujtótávval, valamint DX formátumú érzékelővel és 135mm gyújtótávval azonosan érzékeny lesz a kéz remegésére.

(#3392) tbs válasza ottkar (#3390) üzenetére


tbs
addikt

:F Mindegy. Próbálok reciprok (alatt) maradni, ha lehet.

(#3393) rauschie válasza ottkar (#3390) üzenetére


rauschie
senior tag

:O


o---------------------------I 135mm
o----------- I 55mm

Ahol o a képérzékelőt, I a témát, --------------pedig a fény útját(sugarat) jelöli?(sugárelmozdulást nem jelölném, legyünk jóindulatúak és tegyük fel, hogy értem), Igazából azért kérdeztem mert filmes vázon nagyjából stimmelt a reciprokszabály és a kitoptikánál itt is vagy csak nemvolt feltünő hogy nem, de a 135ös pentaconnal (ami már nem 5 dkg) kissé elcsúsztak a dolgok...

mod: de hoppá....telefonok? vmi 4.5/2.8as 'optika' van benne, de nagyonnemhinném hogy 1/5ön exponál....ugyanakkor a sugárelmozdulásos érvelés helyesnek tünik....most mi van akkor? :F

[ Szerkesztve ]

(#3394) Szten Márs válasza rauschie (#3393) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem túlmisztifikáljátok. Ha egyáltalán felmerülhetne, hogy esetleg nem számít bele a crop szorzó szorzó, akkor tényleg baromi jól járnának a kis érzékelős kompaktosok, semmiféle képstabira nem lenne szükségük, de nem így van.
Egyébként meg a látószög fogja meghatározni, hogy a kamera mekkora bemozdulása mennyire látszik a képen, szóval nem kell itt fénysugár utat, meg ilyesmit belevinni a témába. A látószögre meg, mint írtam ugyanaz a 135mm DX formátumon, mint a 200mm kisfilmen, amire kitalálták a reciprokszabályt.

[ Szerkesztve ]

(#3395) Hydra SR válasza ottkar (#3390) üzenetére


Hydra SR
addikt

Próbáld meg kitartani kézből az S5500-at tele állásban hatvanadon. Hiszen csak 57mm a valós gyútáv :) Ja igen, 370 ekvivalens, és nekem nem szokott sikerülni.
A kisebb szenzoroknak az egységnyi területre eső felbontása is nagyobb, össze van sürítve a kép. Ezért sokkal kisebb elmozdulásra is érzékenyek. Természetesen a reciprok szabály csak segítség ami sokszor jól jöhet, de nem aranyszabály. De azért az ekvivalens gyútávval számolást én is sokkal reálisabbnak érzem a valós gyútávnál.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3396) rauschie válasza rauschie (#3393) üzenetére


rauschie
senior tag

Havár a képérzékelő sem pontszerü tárgy igy ha annak mérete csökken.....fáradt vagyok most a geometriához, pedig szeretem, na majd holnap agyalok....

mod: a sugárelmozdulás azonos, de a sugár egyik 'vége' ugye jóval kisebb területre rajzol és ennek a bemozdulásnak kell a szemünk felbontása alatt maradnia...nomindeeeegy aludni kéne menniiii.....

Szten Márs: nem hiszek a tapasztalati tényekben, látni akarom az elméleti oldalt és mint irtam, szeretem a geometriát :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#3397) Szten Márs válasza rauschie (#3396) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nincs min agyalni. A kérdés nem kérdés :)

MOD: nem tudok ma helyesen írni :W

MOD2: oké, akkor levezetem neked geometria segítségével, de ehhez kell kis idő. Nem csak tapasztalati tény, tiszta logikával belátható dolog. A táj minnél kisebb szeletét látod a képen, annál kisebb elmozdulás annál nagyobb változást fog előidézni. Ennyi. A táj szeletétől függ ennek az érzékenysége. De mondom, akkor levezetem neked geometrikusan, amint nem 50 felé fogok figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#3398) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Elmélkedni lehet, de egy ilyen szabálynál ami még kisfilmes gépen is csak nagyságrendileg lehet irányadó és qva messze van bármitől amit pontosnak lehet mondani, csak szórakozásból lehet elmélkedni. Tartottam már ki hatvanadon 200-as telét Canon APS-C-n, és ráztam már be a kitobit nagylátóban ugyanekkora záridőn, nem szándékosan. Nem túl sűrűn de megesett az elején.

mod: viszont a nagyságrendet az ekvivalens adja meg, emellett továbbra is kitartok. Előfordulhat nagyságrendnyi eltérés a valós és az ekvivalens között, mint arra példa is volt az imént több is.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3399) rauschie válasza Szten Márs (#3397) üzenetére


rauschie
senior tag

NE!.... :B

Rájövök magamtól vagy már nagyrészt megvan, ugye a képérzékelő valami kiterjedt dolog és a sugár is inkább egy fény nyaláb, a gép bemozdulása esetén a leképezett terület 'folyik' arrébb és ez az elmozdulás jelentkezik az érzékelőn is, a gép nem az érzékelő 'körül' fordul, hanem tulképpen a fénnyaláb 'oldalazó' mozgást végez, a lényeg az hogy a mozgása során megtett út a felbontásküszöb(akár szenzor, akár emberi szem) küszöbe alatt maradjon...nagyjából, azthiszem...rajzolni nem fogok, kérlek te se tedd, annyira(nekem) tényleg nem fontos.

Hydra
: Nyilvánvaló, hogy a szabály csak útmutatás, de 135 vs200 már nem elhanyagolható eltérés és ez egy erős átlag volt, mint irtam a többi optokámmal kb stimmeltek a dolgok....(bár ugylátszik azokkal se kellett volna, ezekszerint reciprok alatt voltam? :F )

[ Szerkesztve ]

(#3400) ottkar válasza Szten Márs (#3391) üzenetére


ottkar
addikt

Gondoljatok bele. Egymás mellett két gép egy filmes egy digit. feltesszük mindkettőre a 200-as telét. Az érzékelő és a film azonos távolságra van az optikától. Megbillentjük mindkét gép elejét egy mm-el a felvevőfelületen elmozdulás lesz. Különböző? Miért lenne?

És az hogy mennyit tud valaki kitartani az teljesen egyéni adottság. Van aki 1/500-adot nem tud megtartani mert annyira remeg a keze vagy nem tudja időzíteni az expoziciót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.