Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) ottkar válasza runner 125 (#3497) üzenetére


ottkar
addikt

Ha ilyen fényképezőgépet látsz hogy REVUE CE-5 REVUENON objektívvel akkor az ott és akkor készült amikor a CHINON CE-5 Chinon objektívvel. Ilyen fényképezőgép és optika gyártó hogy REVUE nem létezik. A REVUE a Quelle áruházlánc márkaneve. Tehát az ilyen jelzésű dolgok eredeti márkás dolgok csak nem a gyárban hanem a Quelle felíratozó üzemében feliratozták.Summa summárum az egy márkás eredeti cucc.

(#3502) runner 125 válasza ottkar (#3501) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi! :K :B
Akkor pontosítok; "Revuenon nagylátószögű (0,7x) előtét lencse (Ultra R-Revuenon 4mm - ugyan az mint, az Eumig PM Aspheric lencse), mely 55 mm-es" -így szól :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3503) ottkar válasza runner 125 (#3502) üzenetére


ottkar
addikt

Ezt nem tudhatom csak a kettő pontos összehasonlításával lehetne megállapítani. A Quelle sok márkát felíratoz.

(#3504) runner 125 válasza ottkar (#3503) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem,köszönöm azért :K
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3505) takos


takos
tag

Sziasztok!

A problémám a következő, van egy Canon s60-as gépünk, amelyet zoom browser 5.5-el használunk, azonba a gond az, hogy ha megváltoztatom az automatikus mentési útvonalat, az mindig visszaáll eredeti állapotba, nem tudom módosítani.

Mi lehet az oka?

Üdv:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#3506) Anubis_9 válasza takos (#3505) üzenetére


Anubis_9
őstag

S60-as volt az első digitális gépem. :) A legújabb Zoom Browser-t használod? Ha nem, töltsd le a legújabbat a hivatalos Canon oldalról.

Nálam sok gond volt annak idején a képek áttöltésével. Sokszor kiakadt másolás közben. Pedig jól volt feltelepítve és általában a legfrisebb ver. volt fent... :B

ZoomBrowser EX Updater
Version 6.0.1c
[link]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3507) runner 125


runner 125
nagyúr

Üdv mindenkit!
Kellene gyorsba egy kis segítség.. :) :B
Adott egy 62mm menetátmérővel rendelkező Raynox DCR-2020 teleelőtét.
A kérdésem nagyon amatőr; /mindenképpen közgyűrűvel kell feltennem az FZ50-re/
Az közgyűrűtől romlik a minőség? Vagy valamiben egyáltalán valami változik? :U :B
Köszönöm szépen! :R
Üdv. Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3508) Zozzant válasza runner 125 (#3507) üzenetére


Zozzant
addikt

55-62 step up gyűrűvel kell feltenned, ha rátekered a tele előtétre a gyűrűt, hogy az alsó síkjuk egyben legyen, akkor mindezt az fz50 elejére tekerve ugyanazt a távolságot kapod köztük mintha simán gyűrű nélkül tetted volna fel, persze egy vékony step up-ra gondoljunk. Minőség ( ha van:) ) szerintem semmit sem fog változni...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3509) runner 125 válasza Zozzant (#3508) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áhám,értem :K
(nem volt még ilyenem :B )
Apropó minőség; utána olvasgattam ennek az előtétnek,jó véleményeket/fotókat találtam róla. :U Te nem így gondolod?
Őszintén,meghallagatom én :))
Köszönöm!
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3510) Zozzant válasza runner 125 (#3509) üzenetére


Zozzant
addikt

kiderül ha majd használod, nekem nincs tapasztalatom ilyennel

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3511) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!
Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni fényképezőgép ügyben.
Két gép között kellene dönteni, de nem tudok.
Canon Powershot A-570 IS és a Panasonic DMC-LZ7
Paramétereiben mindkettő szinte azonos.
A Pana kicsit jobb, optikai zoomban mindenképpen.
Abban kérném véleményeteket, hogy a képeik milyen lehet.

Köszi előre is.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#3512) Zozzant válasza Zenebohoc (#3511) üzenetére


Zozzant
addikt

570IS
LZ7

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3513) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Sziasztok!
Van egy Fuji FinePix A700- as kompaktom. Egyetlen gondja van, ami viszont nagyon zavar. Nagyon eszi az elemeket, (más gépben az elemek teljesen jól funkcionálnak, a géppel van a gond) :W . A jelenség csak képnézegetés és menü módban van (belépek a menübe vagy elkezdem megnézegetni a fotóim, felvillan a piros elem , puff elalszik), utána még rengeteg képet tudok készíteni. Szerintetek érdemes ezzel a problémával bebumlizni a városba és megnézetni, vagy elhajtana ezzel az "aprócska" problémámmal? :F

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#3514) ottkar válasza T-Nagyon (#3513) üzenetére


ottkar
addikt

Itt elég egyértelmű hogy a monitor fogyasztása nagy. Ezért szoktam én nagyon mérges lenni mikor azt reklámozák hogy milyen nagy monitort építenek be csak minek.Mindenesetre szervíz tudna csak érdemi választ adni.

(#3515) Hydra SR válasza T-Nagyon (#3513) üzenetére


Hydra SR
addikt

Más elemekkel próbáltad? Nem biztos, hogy ez az ok, de egy lehetséges variáció: öregek az elemek, nem tudnak már maximális feszültségig töltődni. A képnézegetéskor a gép processzora nagyobb teljesítményre kapcsol, ezt az öreg akksik már nem bírják, hirtelen leesik a feszültségük és lemerülést jelez a gép. Ha nem öregek az akksik vagy agyonhasználtak, akkor is lehet, hogy hibásak, valamelyik zárlatos kissé. Jártam már így akkuval, hogy egy enyhe zárlat azt okozta, hogy az alap funkciók egy része remekül működött, de pl. ha vakuzni akartam, megbolondult.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3516) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
"Makinon" márkáról hallott valaki? Esetleg röviden véleményezné.. :) Konkrétan ND szűrőt szeretnék-s kaptam egy olyan ajánlatot.
Köszönöm! :K
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3517) ottkar válasza runner 125 (#3516) üzenetére


ottkar
addikt

Japán bedolgozó cég fotó optikában. A reagálások összessége szerint elég tisztességes minőséget produkálnak. A szűrőüvegeket meg nem bütykölik házilag hanem az arra szakosodott gyárak készítik a nagy tisztaságú csiszolt síküvegeket.

[ Szerkesztve ]

(#3518) BEE válasza runner 125 (#3516) üzenetére


BEE
addikt

Régebben lehetett találkozni az objektíveikkel, de nem hallottam
róluk senkit sem áradozni.
Igaz, szidni sem hallottam senkitől.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3519) runner 125 válasza BEE (#3518) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm mind2töknek :K :R
Üdv. Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3520) shyksa1


shyksa1
csendes tag

Hello,

hogyan tudnék védekezni a por ellen? Itt extrém körülményekre gondolok, mint pl. egy motocross verseny...
Köszi az ötleteket!

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#3521) tbs válasza shyksa1 (#3520) üzenetére


tbs
addikt

Búvártokkal. De egy komolyabb váznak nem nagyon fáj. ;)

(#3522) philoxenia válasza tbs (#3521) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ, milyen minőségben vagy ott. Ha versenyzőként, a gép meg nálad van..... ;]

Mondjuk, ha csak fényképezel, akkor egy sima nylontasak is sok port megfog, az obit meg kidughatod a nyitott végén.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3523) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Panasonic TZ3-as gépnél programautomatika módban beltéri, vakuval (a gép által meghatározott 1/30-ados záridővel) készült képeknél miért tapasztalható enyhe bemozdulás, ha olyan alanyt fényképezek, aki mozgásban van. Az ISO beállítás értéke AUTO. A képstabilizátor Mode 1-re van állítva. Ez a jelenség akkor is fennáll, ha nincs ráhúzva az optikai zoom.

Az a furcsa nekem, hogy a saját Canon S3 IS gépem vakus képei mind 1/60-dal készülnek.

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3524) ottkar válasza Anubis_9 (#3523) üzenetére


ottkar
addikt

A stabilizátor a gép mozgását próbálja kiküszöbölni de a gép elött mozgó témára semilyen hatással nincs. Ha olyan a megvilágítás hogy a téma kiexponálódik vaku nélkül is akkor a vaku villanásán kivül az elmozdulás is leexponálódik. Ezért látható elmozdulás a képen. A gépeken a vakuszinkronidő nem egyforma, az egyik gépen 1/30-ad a másiknál 1/60-ad.

(#3525) Anubis_9 válasza ottkar (#3524) üzenetére


Anubis_9
őstag

A vaku automata módra van kapcsolva, amiatt csak akkor lép működésbe, amikor a gép szerint kell.

Azért nem értem, miért van ilyen jelenség, mert a S3-as gépem soha nem produkált ilyet. Ez a TZ3-as meg 10-ből 3-at elront így... :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3526) DeathZombie válasza Anubis_9 (#3525) üzenetére


DeathZombie
csendes tag

Véleményem szerint 1/30adon semmilyen mozgást nem lehet fényképezni, hacsak nem egy csigáról van szó. Az én gépemen is ilyen a programautomatika, de még sport módban is. :DD Ezért használok mindig manual módot. :)

(#3527) ottkar válasza Anubis_9 (#3525) üzenetére


ottkar
addikt

Amit már milliószor leírtam hogy utálom a kereső nélküli gépeket, mert azokon nem tudsz archoz mellkashoz szorítva fényképezni. Itt pont az a kettő közti különbség ha magadtól eltartva tudsz csak fényképezni csoda e ha könyebben bemozdult képeket kapsz, pláne kisebb zársebességnél.

(#3528) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok egy lelkes Canon 350D tulaj lemerne nekem a gep hatuljan levo LCD es a felette levo info resz meretet cm-ben?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3529) johnjohn válasza Bandus99 (#3528) üzenetére


johnjohn
addikt

Nincs 350D-m de 60 X 60 mm, legalábbis innen mérve 1 : 1

(#3530) Bandus99 válasza johnjohn (#3529) üzenetére


Bandus99
őstag

koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3531) Zozzant válasza Bandus99 (#3528) üzenetére


Zozzant
addikt

4.78 x 5.49 cm-es mindkét részt védő lcd protectort lehet rá kapni...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3532) T-Nagyon válasza Hydra SR (#3515) üzenetére


T-Nagyon
tag

Már mindenféle elemmel próbáltam. Nem az a gond hogy sokat eszik, hanem, hogy úgy csinál képnézegetés közben mintha lemerülne és utána nem tudom megnézni azokat a képeket amielyeket készítettem, pedig még vagy 100 fotót el tudok kattintani vele úgy, hogy az LCD-t normál fényerőn használom. (Amúgy már minden féle-fajta elemmel próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#3533) philoxenia válasza T-Nagyon (#3532) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy Kodak kompakttal volt ilyen elemproblémánk. Elajándékoztuk végül.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3534) ottkar válasza T-Nagyon (#3532) üzenetére


ottkar
addikt

Most elemmel vagy akkuval használod?

(#3535) T-Nagyon válasza ottkar (#3534) üzenetére


T-Nagyon
tag

Ceruza akksikkal.

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#3536) Gaben01


Gaben01
őstag

Kicsit off-téma,de nem igazán van elképzelésem hol kéne feltennem a kérdést.A hugom most jött haza külföldről fél év meló után és van egy csomó fényképe (~ 11GB).Szeretném kiírni neki DVD-re,de az a kérése,hogy úgy csináljam meg neki,mintha rendes dvd lenne.Magyarul legyen egy szimpla menü,ahova minden egyes mappából ki van téve egy sample kép és amikor asztali dv lejátszón megnézi/megmutatja a családnak,akkor ki tudja választani azt a mappát amit éppen megszeretne mutatni.Én eddig a Nero Digital-on belüli NeroVision Express-t használtam a miniDV kamerás felvételek archiválásánál,ahol frankón lehetett ilyen menüt is gyártani hozzá,de lövésem nincs mivel tudnám ugyanezt megcsinálni csaak képekkel.Ötlet,javaslat?

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#3537) Zozzant válasza Gaben01 (#3536) üzenetére


Zozzant
addikt

Kell egy digitális képkeretet venni:)) erre a tipikus "én így képzeltem ezt el és oldd meg te" dologra kapásból az Ulead PictureShow lehet hogy jó lesz, de pl. a vision expressz-nek nem mindegy hogy kép vagy film? Érdeklődve figyelem hogy más mit mondd.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3538) johnjohn válasza Gaben01 (#3536) üzenetére


johnjohn
addikt

Egész egyszerűen a Win XP -vel írj egy adat DVD-t. A Pioneer DVD, és a Pana is azonnal "látja" a mappákat, amiket ha megnyitsz, diavetítésként lejátszik a gép.Próbáld ki egy DVD RW-vel.Nekem működik.

(#3539) Gaben01 válasza Zozzant (#3537) üzenetére


Gaben01
őstag

Jah,az a digitális képkeret egy cseppet húzós megoldás lenne :D Sajna vision Express különbséget tesz kép és videó között,lehet vele bemutató dvd-t csinálni,de csak úgy hogy az összes képet egymás után bepakolgatom,nekem meg nem az kell :((( Ki fogom próbálni az Ulead-et. :K

johnjohn:már kipróbáltam ezt a verziót is,de nem vagyok elégedett az eredménnyel.Igazából semmi extra nincs abban,hogy a dvd-re írt egyes mappakhoz 1 sample képet rendeljek hozzá és menübe rendezzem,mégsincs ötletem mivel kéne csinálni.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#3540) pitman válasza ottkar (#3491) üzenetére


pitman
őstag

Ez biztosan így van, mert mintha nem emlékeznék ilyen kitételre a törvényben?
Persze tévedhetek is.

(#3541) ottkar válasza pitman (#3540) üzenetére


ottkar
addikt

A törvényben olyan hogy külföldi forgalmazóra vonatkozna nem is lehet. Csak Hivatalos Magyar Forgalmazóról beszél. Árusítani viszont bármely disztributor áruját lehet.

(#3542) @lbert


@lbert
tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, milyen fotós programmal tudok úgy digitális képet (jpg/jpeg) nagyítani, hogy ne kockásodjon ki nagyítás során? Avagy a kép felbontását növelni az átméretezéssel/zoomolással? Valamilyen pixel töpszöröző eljárás érdekelne.

(#3543) pitman válasza ottkar (#3541) üzenetére


pitman
őstag

Persze hogy lehet, de magyar használatit és magyar nyelvű garanciapapírt kell adni a termék mellé.

(#3544) ottkar válasza pitman (#3543) üzenetére


ottkar
addikt

És a külföldi forgalmazó nem köteles magyarországi szervízt biztosítani a terméknek.

(#3545) Szten Márs válasza @lbert (#3542) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kikockásodni? Ha simán ACDSee-vel csinálod akkor sem igazán kockásodik, csak lágyul, ahogy kell, vagy Photoshop, vagy akármi...
Persze azért azt vedd figyelembe, hogy az eredeti képnek van egy részletgazdagsága.Tökmindegy, hogy milyen programmal nagyítod fel, az már üresnagyítás lesz, több részletet nem fog eredményezni, így pixelszinten nézve mindenképp rondább lesz a felnagyított kép, mint az eredeti.

(#3546) frankoferyx


frankoferyx
csendes tag

udv erdekelne h melyik gyorsabb az SD ill.XD kartya???
az SD-ben van 60* es 133*is es ezek nem gyorsaban taroljak a kepet vagy a videot mint az XD kartyak?Nekem csak 1 Fujifilm FinePix S5700 as fotomasinam van, 1 Gb os SD memoriakartyaval eleg lasan menti Xd vel nem lenne gyorssabb?,bar dragabb!

(#3547) Hydra SR válasza frankoferyx (#3546) üzenetére


Hydra SR
addikt

xD-ben is vannak különböző sebességek. Asszem 3 fajtája van, most így fejből nem vágom, hogy melyik mit jelent.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3548) pitman válasza ottkar (#3544) üzenetére


pitman
őstag

Milyen külföldi forgalmazó? Ha Magyarországon veszel valamit, azt nem veheted külföldi forgalmazótól.

(#3549) johnjohn válasza pitman (#3548) üzenetére


johnjohn
addikt

De, külföldi forgalmazó,bárhonnan , és magyar vszonteladó, aki behozza az országba.
A pixmania is ezt csinálja,csak ott a viszonteladó magyar nyelvű internetes üzlet.Nem is lehet tudni, valójában hol van helyileg.
Meg a fotopest például.

[ Szerkesztve ]

(#3550) Tüzi válasza Hydra SR (#3547) üzenetére

M-s az alap, H-s a gyorsabb. 3dik az milyen? :F

Az a kérdés ötlött ma a fejembe, hogy esetleg újonnan veszek 400D-t. Lementem boltba, megkérdeztem, mondtak csak a vázra 161ezret :Y Közben ismerős visszahívott, neki is ennyit mondtak, de tud lealkudni, meg most a Canonnál akció van, 15ezer visszajön, szóval így lenne 130 körül. A röhejes az, hogy edigital-nál 130ezer alapból. Valami nekem itt nem gömbölyű. Miért ennyire "olcsó" az edigital? Vagy a boltosok tesznek rá 30-35ezer hasznot (ezt kétlem). Elsőre azt hittem, hogy áfa nélkül nyomják, de nem. Áfával 130ezer náluk, amiből ugye még lejön a 15ezeris, így 115ezer a váz... Nem értem mitől ilyen olcsók, valaki tudja a választ?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.