Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) _seth_ válasza kosarob8 (#2798) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is volt ilyen gondom de nálam szerencsére csak a kártyaolvasó hibás...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2802) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok van egy fuji a345 öm és az lenne a kérdésem hogy elveszett a géppel összekötő kábele de mp lejáccómé ugyanolyan és azzal mükszik és webcamnak is akarnám hasznáéni de valahogy nem jöttem rá hogy kellen se régi kábelle se mp3éval nem mintha köze lenne hozzá mivel csak annyi a különbség hogy nincs a kábelen az akerek valami mint árnyékolt vga kálbelen .na akkor kérdés lehet e webcamnak használni ha lehet hogy?

Köszi!

Sziasztok!

Minden szinten,szinte minden.

(#2803) sK0t válasza m0rd0k (#2802) üzenetére


sK0t
tag

Üdv.!
Nekem is van egy ilyen gépszörnyem, de maga a gép mintha ugy emlékeznék nem támogat semmi ilyesféle funkciót :F
Max. ha találsz hozzá valami kókány programot...
De a gyári cd-n nézted, h van ilyen program, ami támogatja a webcamó funkciót, mert én nem találtam ?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2804) m0rd0k válasza sK0t (#2803) üzenetére


m0rd0k
senior tag

énse találtam azért kérdezem :)

http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/fuji_a345_pg3.html

itt ir valami webcam modot :)

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#2805) _seth_ válasza m0rd0k (#2804) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem volt ilyen gépem és webkamera funkcióval nem találkoztam...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2806) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!Szeretnék venni egy digit. gépet maximum 30ezer forintig.Tudnátok ajánlani nekem egy jó gépet?Nem igazán értek hozzá,hogy mit kell nézni,a neten meg nem sok tesztet találtam.Ha írnátok egy konkrét tipust azt megköszönném.

Smoke & Torque

(#2807) sK0t válasza Szplöttyy (#2806) üzenetére


sK0t
tag

Gépek 30e Ft-ig

Tessék, itt van 1-2 gép 30e FT-ig :)

Szerintem hasonlítsd össze őket, és amelyik a legjobb azt vedd meg...
Ja... és a megapixelszám nem minden.... :DD

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2808) Szplöttyy válasza sK0t (#2807) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Köszi:)

Smoke & Torque

(#2809) kosarob8 válasza Zozzant (#2799) üzenetére


kosarob8
aktív tag

köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor nem is próbálkozok semmivel, sajnos így járt az illető :(

(#2810) rii


rii
nagyúr

hello

ilyet hol lehet venni még újonnan? Olympus MJU 600

e szerint csak külföldön lehet elérni ... Árukereső

ez meg a fél- vagy háromnegyed évvel ezelőtti árát mutatja ... DEPO

itt meg kifutott AVplanet

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2811) rii


rii
nagyúr

az olympus MJU 770-nek milyen optikája van?
nekemúgy tűnik nrm tud kigyünni' a házábú'

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2812) lesaux válasza rii (#2811) üzenetére


lesaux
veterán

Remélem, nem ilyet akarsz venni.
Nézd meg a tesztképeket: tesztképek. ;]

(#2813) rii válasza lesaux (#2812) üzenetére


rii
nagyúr

aszondod' ne is akarjak 770-est venni?
mit kell látni a képeken?

illetve akkor 30-40-50.000 ért milyet érdemes?
kompakt ultra kompakt meg extra kompakt kellene nekem, totál síkvagyok fotographia-ból

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2814) germanh válasza rii (#2813) üzenetére


germanh
senior tag

Ezek a képek eszméletlenül részletszegények szerintem :( .

Enjoy the pain!

(#2815) rii válasza germanh (#2814) üzenetére


rii
nagyúr

bazzz ... most h mondod .. télleg ..

gondolom az va mint a telefonoknál... MPx van, de opitka meg nincs, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2816) Dare2Live válasza rii (#2815) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mért nem a melyik gépet vegyek topikban kérdezel?

Egyébként én pl ezt ajánlom [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2817) rii válasza Dare2Live (#2816) üzenetére


rii
nagyúr

jogos.
bocs, hogy nem a megfelelő topikot használtam, de nem gondoltam, hogy a 770 ratyi ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2818) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok,

nem teljesen ide illik, de nem találtam jobb topikot ... csináltam pár képet egy Kodak akármilyen típusú géppel, amiben az én sd kártyám volt (2 gigás Kingston). Utána kivettem a kártyát és egy Sweex olvasóval lekaptam az egész könyvtárat. Viszont bármelyik képre klikkelek, aszonya az Irfanview, h Can't read file header! Unknow file format or file not found! Minden file hossza mérete látszólag korrekt, mi a szösz történhetett?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2819) lesaux válasza Magnat (#2818) üzenetére


lesaux
veterán

Ha belenézel Total Commander alatt F3-mal (vagy bármilyen programmal, ami nem képként jeleníti meg a fájlt), mit látsz az első pár karakter helyén? Illetve ha van kéznél Photoshop, az mit mond rá?

(#2820) lesaux válasza Magnat (#2818) üzenetére


lesaux
veterán

Vagy vissza a gépbe, megnézni, az mit lát.

(#2821) germanh válasza rii (#2815) üzenetére


germanh
senior tag

egyrészt, meg hát sztem a ccd sem túl nagy, és hát ugye arra akarnak rengeteg képpontot rázsúfolni... :(

Enjoy the pain!

(#2822) niti


niti
aktív tag

Helphelphelp!
Vásároltunk egy Fuji A820-ast, majd később kiderült, jó döntés volt-e.
Egyelőre egyetlen problémánk van vele, de ez elég komolynak bizonyul. Beleszorult az SD kártya, nagyon durván. Ez még nem is lenne akkora baj (bár azért nem kellemes), de írásvédett állapotban tette ezt. Kivenni tök esélytelen. Bepattan a helyére, meg ki is tudjuk pattintani, csak kihúzni nem lehet.
Ez miért van?? Mit lehet tenni azonkívül, hogy visszavisszük? Még abban sem vagyok biztos, hogy nem mondják majd, hogy ez nem garanciális probléma :O :F :Y

(#2823) Hydra SR válasza niti (#2822) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem cseréltétek fel, hogy véletlenül az xD foglalatba tettetek SD-t? Gondolom, külön foglalat van a kettőnek, mindkét típust fogadja de gyanítom, nem mindegy, hova dugod.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2824) csiga997 válasza Hydra SR (#2823) üzenetére


csiga997
őstag

Csak egy foglalat van.
Esetleg meg kell fogni egy fogóval és kihúzni, mint egy fogat. Alternatív lehetőség, kis madzagot kötni rá, a végét a kilincsre és becsapni az ajtót. :D
Egyébként pedig a kezelési útmutatóban leírtak szerint kell eljárni (lásd 19. oldal).

(#2825) niti válasza csiga997 (#2824) üzenetére


niti
aktív tag

Hydra: tényleg csak egy foglalat van!
Csiga: köszi, mi is gondolkodtunk mindenféle alternatívákon, de végül a párom kioperálta, egy k*vanagy rántással. Nem tudom, hogy milyen úton sikerült így behelyeznie, igazából nem is gondoltam rá. hogy többféleképp is lehet, persze azt leszámítva, hogy fordítva :DD De ez nem úgy volt.
Mindegy, kivette, másikat tettünk bele, most jó. De akkor sem értem:)

(#2826) csiga997 válasza niti (#2825) üzenetére


csiga997
őstag

Az lehet esetleg, hogy túl sok volt a kártyán a fénykép és attól egy kicsit megduzzadt és beleszorult. Le kell törölni egy pár képet, és akkor összemegy megint.

:D

(#2827) Hydra SR válasza csiga997 (#2826) üzenetére


Hydra SR
addikt

Vagy ki kell mosni párszor, 60 fokon :) Vagy a gépet gyakrabban engedni hím gépek közelébe, hadd táguljon :))

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2828) bdtom válasza Hydra SR (#2827) üzenetére


bdtom
csendes tag

Helló !

Van valakinek Canon sx 100 -as gépe ? Az a problémám, hogy 1 picit homályosak a képei bárhogy is próbáltam. A régi Canon-om ugyanilyen "homályos" időben is élesebb képet csinált mint ez az új gép. Szép a kép de láthatóan picit homályosabb a kelleténél.

(#2829) Hydra SR válasza bdtom (#2828) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mutass képet, akkor könnyebb válaszolni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2830) bdtom válasza Hydra SR (#2829) üzenetére


bdtom
csendes tag

Köszönöm a segítséget, remélem jól linkeltem be a képeket.

http://kepfeltoltes.hu/view/071221/610747578K_p_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/071221/K_p_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#2831) jas39 válasza bdtom (#2830) üzenetére


jas39
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2832) Hydra SR válasza bdtom (#2830) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem látok a képeken nagyobb problémát annál, ami ilyen fényviszonyok között egy ilyen kategóriájú, mai gépen elő szokott fordulni. Az sem meglepő, hogy a régebbi géped jobb volt. Régen jobb volt ez a kategória, sokat romlott az utóbbi pár évben. A technikai paraméterek romlanak, az extra szolgáltatások bővülnek. Például képstabilizátor meg arcfelismerés.

A képeken amiket linkeltél, kevés a fény, tehát nyitva volt a blende ami lágyulást és kromatikus aberrációt eredményez, különösen a képszéleken. Valószínűleg a fényérzékenységet is felnyomta az automatika, ami növelte a képzajt amit a zajelnyomás igyekezett eltűntetni, a kép részleteivel együtt sajnos. A képstabilizátor is lágyabb képet eredményez, mint ha állványról fotóznál képstabi nélkül. Az automatika azt is bekapcsolhatta.
Mindenesetre műszaki hibára utaló jelet nem látok. Szerintem ez a gép egyszerűen ilyen. Mindegyik. Azért vigasztaljon, hogy ha több fény lesz, akkor kitágulnak a beállítási lehetőségek és jobb minőségűek lesznek a képek lényegesen. A kompaktoknak a napsütés való igazán, ha a képminőség fontos.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2833) bdtom válasza Hydra SR (#2832) üzenetére


bdtom
csendes tag

Teljesen le vagyok törve, a képen alul az autók, fák, a ház bizonyos részei totál homályosak. Nem ezt vártam 1 ilyen áru géptől, alig várom , hogy normális körülmények között is kipróbálhassam. Erről a gépről láttam teszt fotókat és hát nem ezt vártam, még ha a fényviszony gyakorlatilag egy nagy 0 volt.
Köszönöm a választ és a segítséget.

Canon Sx 100 :O

(#2834) Hydra SR válasza bdtom (#2833) üzenetére


Hydra SR
addikt

Közben írtam még az előző hozzászólásomhoz. Ne ess kétségbe, most van a téli napforduló, rövidek és sötétek a nappalok és szar az idő. A legrosszabb időszak kompakt géppel a fotózásra. Ennél csak jobb lesz. Nem te vagy az első aki elképed mostanában, hogy milyen vacak képek készülnek a gépével. Ennyire azért nem rosszak, csak most erős próbatételnek vannak kitéve. Majd ha lesz fény, más lesz. De azért pár dolgot lehet javítani a minőségen is, ha megtanulsz kicsit fotózni :) Ajánlom figyelmedbe pár másik topicunkat ahol szívesen segítünk a fejlődésben :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2835) bdtom válasza Hydra SR (#2834) üzenetére


bdtom
csendes tag

Köszönöm szépen ! Le vagyok nyűgözve :R
Feltétlen benézek, kellemes ünnepeket ! :C

(#2836) csiga997 válasza bdtom (#2833) üzenetére


csiga997
őstag

Ez egy 8 mpixeles kamera, a képeket viszont 5 mpixeles felbontással készítetted. Ezek leméretezett képek, jó hogy nem élesek, és ezen aztán a képfeltöltéshu csak tovább rontott.
Hanem klassz helyen laksz, szépek a házak és közel a bolt. :D

(#2837) bdtom válasza csiga997 (#2836) üzenetére


bdtom
csendes tag

Köszi mégegyszer ! Leméretezés előtt is sajna homály az egész, nem írtam volna be segítséget kérni, esetleges optikai problémára gondolva. Úgy tudtam ,hogy a méret nem befolyásolva a kép minőséget ?! Hiányos a tudásom de úgy gondolom mindegy, hogy 8 vagy 5 megapixelre állítom. Egyébként mindkettőt kipóbáltam és az eredmény ua. A felbontást szuperfinomra tettem.

(#2838) werttzui válasza bdtom (#2837) üzenetére


werttzui
őstag

8 Mpixel es képből többet tudsz vágni ill jobb az estleges croppolás :)

PENTAX

(#2839) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.
Remélem tudtok nekem segíteni.
Adott egy Polaroid tipusú digit fényképezőgép.
A mai nap folyamán készítettem vele képeket ( 5Mpixel ) és több videót ( 640*480 - 30fps ) is 1 db 2 Gb-os méretű SD memkártyára ( Kingston ). Eddig soha nem volt gondom vele.
Bedugtam a kártyát ( ahogyan szoktam ) a pc-be épített kártyaolvasóba....majd mehet az áthelyezés az adott mappába a Total Commander segítségével.
Figyelmetlenségből hamarébb vettem ki a kártyát az olvasóból....nem fejezte be az áthelyezést. Visszaraktam gyorsan de akkor már a gép fel sem ismerte a kártyát !!!!
Elővettem egy hordozható kártyaolvasót ...gépredug....majd bele a kártya és az pedig látta !!!
Gyorsan lementettem a maradék anyagot a pc-re.
Innen jön a gondom :
Ugyanis az "utólag átmásolt" képeket , videókat nem lehet megnyitni !!!
Hibaüzit dob a gép :
A fájl fejléce nem olvasható !
Ismeretlen képformátum vagy hiányzó fájl
Mit tehetnék azügyben ,hogy a képeket....amin a kisfiam van.......megmentsem ?!
Van esetleg program rá ? Vagy más megoldás ?
NAGYON FONTOS LENNE !
Segítségeteket előre is KÖSZÖNÖM !!!
Ü.i. : Próbáltam a kártyáról visszaállítani az adatokat de a progi amivel próbáltam az meg sem jelenítette a cserélhető tárolókat csak a HDD-ket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2840) bdtom válasza werttzui (#2838) üzenetére


bdtom
csendes tag

Igazából amatőr fotósként a régi A520-asom cseréltem le az SX 100 -ra és sokkal többet vártam tőle. Nem szoktam vágni ill manipulálni a képeket. A monitor 1280X1024 felbontása miatt gondoltam arra , hogy tök mindegy az 5 és a 8 Mpixel ha úgy sem látom a különbséget.

(#2841) Hydra SR válasza Borisz76 (#2839) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az itt felsorolt programok közül próbálkozgatnék a helyreállítással. Ha csak a fejléc szállt el az nagy valószínűséggel helyreállítható, a file-ok neve lehet, hogy megváltozik majd de a képek meglesznek. Először a kártyáról próbálkozz szerintem a helyreállítással, ne a hibásan lementett képekkel.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2842) Borisz76 válasza Hydra SR (#2841) üzenetére


Borisz76
veterán

A PC Inspector Smart Recovery-vel próbálkozom.......

Eddig 10 képet hozott vissza de mivel még nem fejezte be a munkát nem todom megmondani ,hogy jó lett e.

Még dolgozik egy kicsit rajta :K

Megírom a végeredményt később.

Köszönöm !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2843) Borisz76 válasza Hydra SR (#2841) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm !!! Sikerült.

Mindössze 15 db kép készült de mind MEGMENEKÜLT !!!

Már csak a .avi felvételeket kellene visszaállítanom valahogyan :O

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2844) Borisz76


Borisz76
veterán

Úgy néz ki hogy az AVI gondomat pedig az :

O&O DiskRecovery megoldja...... :)) :DD :C :R :R

MEGINT ! :R KÖSZÖNÖM !!! :R

Máskor jobban fogok vigyázni ! :W

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2845) niti válasza csiga997 (#2826) üzenetére


niti
aktív tag

Ááááááááááááááááááááááá :Y :DD
Hydra: ugyanaz :DD
Majd összeeresztjük a Canonnal, ő úgyis már tapasztalt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2846) KakaosCsirke


KakaosCsirke
tag

Sziasztok,

Kezdek egyre jobban belemelyedni az utofeldolgozasba es most meg akarok tanulni RAW-t hasznalni. Tehat kell egy foto editor/RAW konverter. Nem vagyok ellene, hogy vasaroljak egy progit, de azert ha nem muszaj nem akarok (sokat) fizetni erte. Viszont, ha mar fizetek erte akkor tudjon mindent, ne kelljen meg melle kulon zajszurot meg ilyen-olyan foto editort (pl. GIMP) meg melle hasznalni.

A kovetkezok a tipikus feladatok amikre hasznalnam:
- Geometriai korrekcio
- Dinamika szoftveres "novelese", lokalis lokalis szinkorrekciok pl. eg kekjenek melyitese (Btw, Ezt hivjak HDR-nek?)
- Zajszures
- Meretezes/croppolas
- vorosszem korrekcio
- klonozas

Kerlek irjatok meg, hogy ti mit ajanlotok, milyen RAW convertert hasznaltok, es azt is, hogy miert pont azt! Szivesen vennek elonyoket/hatranyokat bizonyos progikrol.

Ja, Pana FZ30-hoz + egy meg nem vasarolt DSLR-hez (valszeg Nikon D40) kene.

Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

(#2847) Hydra SR válasza KakaosCsirke (#2846) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ami igazán mindent tudni fog ami felmerülhet, az a Photoshop, amihez van beépülő CameraRAW plug-in, amivel meg tudod nyitni a RAW file-okat. Utána meg már elég tág lehetőségeid vannak a programon belül :)
Állítólag a RawShooter is elég jó kis program csak az a bibi, hogy jó régóta nem fejlesztik már, így az újabb formátumokkal bajban lehet. És már nem is fogják fejleszteni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2848) Dtomi válasza KakaosCsirke (#2846) üzenetére


Dtomi
őstag

LightRoom-ra kezdek rászokni mostanában egy elhamarkodott újévi fogadalom előszeleként. A miértre csak annyit tudnék mondani, mert adobe termék és PS el egyszerre de van mikor gépenként frissítik. Fekete a kezelőfelülete ami nagyon pontos beállítások miatt nagyon jó ötlet volt (digitális sötétszoba)... A canon gyári szoftvere eléggé minimál-ra sikerült mást viszon nem használtam még :Y :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2849) KakaosCsirke válasza Hydra SR (#2847) üzenetére


KakaosCsirke
tag

Varjunk egy pillanatra. A Photoshop azert egy kicsit tul lo a buxamon. A CS3 verzio az 1000 euro korul fut, a Lightroom pedig kb 300, pedig meg reteg kezeles sincs benne. Tovabba gondolom a pluginekert is fizetni kell. Ennyi penzbol inkabb fenykepezot veszek vagy obiparkot bovitek.

Bibble Pro-t nezegettem, annak $69 a normal, $129 a pro verzioja. A RawShooterrol en is jokat olvastam, de pont most neztem, es a Nikon D40 mar nincs a tamogatott gepek kozott.

Egyebkent minden egyes Nikon gep mas formatumu RAW-t nyom? A D50 es a D40 raw filejai nem ugyanolyanok?

[ Szerkesztve ]

Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

(#2850) Dtomi válasza KakaosCsirke (#2849) üzenetére


Dtomi
őstag

Kár pedig ezek nagyon jó kis progik. Mi is aktívan teszteljük az ingyenesen letölthető változatot.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.