Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) werttzui válasza tbs (#3126) üzenetére


werttzui
őstag

van 400-as nd direkt naphoz :K

PENTAX

(#3152) werttzui


werttzui
őstag

Biztos,hogy előbb utóbb a bejutó fény erőssége megpörköli az érzékelőt ;)

PENTAX

(#3153) ottkar válasza Hydra SR (#3149) üzenetére


ottkar
addikt

"Műanyagok szoktak elhomályosodni hő hatására"

Nemcsak hő, fényre is. A polietilén fólia kifehéredik, elhomályosodik még hideg éghajlaton is.

Ja! Csak a hegesztőpajzs üveget 200 Ft-ért kaptam míg a napszűrő mennyi?

(#3154) Hydra SR válasza ottkar (#3150) üzenetére


Hydra SR
addikt

A vállszíjat én is most kaptam le a 400D-ről. Rájöttem, hogy többet akadályoz, mint használ. Úgysem mászkálok egy DSLR-rel a nyakamban mert minden lépésnél úgy hasbaver, hogy a hátamon púposodik ki a nyoma. Nagytelével meg csak simán tökönb*sz :). Oldalra fordított gépnél meg jól belóg a kereső és az LCD elé. Egyedül azt sajnálom, hogy a keresőt letakaró gumi bigyó is a vállszíjon van de hát olyan ritkán van rá szükség...olyankor majd zsebre teszem. Éjjeli hosszú záridősnél használom csak, ha a hátam mögött van fényforrás. Bár arra is általában elég, ha odatartom a kezem a kereső elé árnyékolásnak.

Nemtom a napszűrő mennyi, biztos nem 200 de nem is zöld :) Próbálkoztam még a 2 poláros "állítható" ND-vel. Egész jó eredménnyel, bár a felbontást rombolja eléggé. Valamint néha foltos lesz a kép. Az üvegben levő feszültségeket kiemeli. Viszont nappal is lehet vele 30 másodpercig exponálni kiégés nélkül. Néha jópofa dolog. Az egyik polárnak lineárisnak kell lennie hozzá.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3155) Hydra SR válasza ottkar (#3153) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Nemcsak hő, fényre is. A polietilén fólia kifehéredik, elhomályosodik még hideg éghajlaton is"

Már csak nem tesznek ilyen réteget a szenzor elé :U Egyébként is, mindegy, hogy a napsütésnek melyik részétől homályosodik el, a lényeg, hogy kárt tesz a gépben.

A 2 polárosról még pár szó: a lineárisnak kell kívül lennie. Ha fordítva csinálod, akkor a fehéregyensúlyt állítja a tekergetéssel, aminek semmi haszna digitálison. Valamint ha már van egy polárszűrőd akkor vélhetően olcsóbb még egyet venni, mint egy NDx400 vagy 500-at, és könnyebb is hozzájutni, pláne használtan.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3156) j.bravo válasza Hydra SR (#3141) üzenetére


j.bravo
addikt

Hirtelen nem emlékszem biztosan, de nekem úgy dereng, hogy a fényáram (amit lumen-ben adunk meg) csak a látható fényre (azaz csak fényre, merthogy, ahogy említetted is, az IR és az UV nem fény :D) értelmezett dolog, merthogy kiszámítása során az ide-oda integrálás mellett és közben a sugárzott teljesítményt súlyozzuk a v-lambda görbével...
Nem flame-elni akarok, csak kerüljük el a pongyolaságot :B ;)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#3157) tbs válasza werttzui (#3151) üzenetére


tbs
addikt

:Y A csillagászati napszűrő tuti olcsóbb... ;]

(#3158) Hydra SR válasza j.bravo (#3156) üzenetére


Hydra SR
addikt

Pontosan így van, ha nem csalnak a világítástechnikai ismereteim :) De ennek sem a szenzor által kapott hőhöz, sem a napelem hatásfokához nincs köze. A napelem nem csak a látható fényből képes feszültséget termelni, és a szenzor sem csak a láthatótól melegszik.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3159) j.bravo válasza Hydra SR (#3158) üzenetére


j.bravo
addikt

Bezony!

Whatever.

(#3160) ottkar válasza j.bravo (#3156) üzenetére


ottkar
addikt

MInden fénytani mennyiség a lumen, candela és a lux is kizárólag a látható fényre van értelmezve.

(#3161) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Na most erről eszembe jutott egy kérdés ami már régóta foglalkoztat és mindeddig nem kaptam rá korrekt választ sehol:
Én úgy képzelem, hogy a digitális szenzor hullámhossz érzékelési tartománya nem 100%-osan egyezik meg az emberi szemével. Melyik irányban tér el és mennyivel? Ezt tudja valaki? Egyáltalán eltér? Láthat egy kicsit az UV-ből vagy infrából, vagy még annyit sem lát, mint az ember? Nyilván amit lát, azt utána már olyan formában rögzíti, hogy mi is lássuk a képen, szóval akár előfordulhat, hogy láthatóvá tesszük a láthatón kívül eső tartomány egy részét?

Még egy: az infra fotózásnál mi történik az infra szűrőn? Átalakítja az infra tartományt láthatóvá és azt látja a szenzor, vagy éppenhogy kihasználja, hogy a szenzor alapból látja az infrát és csak a többit szűri meg?

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3162) ottkar válasza Hydra SR (#3158) üzenetére


ottkar
addikt

"A napelem nem csak a látható fényből képes feszültséget termelni,"

Na ezt nem írom alá! A félvezető felmelegedése akadályozza az elektronáramlást. Ez nem feltételezés. A legtöbb elektronikai eszközt nem azért kell hűteni hogy ne menjen tönkre a hőtől hanem hogy a hatásfokát a kivánt értéken lehessen tartani. Megnézném hogy egy forró nyári éjszakán mennyi áramot termel a napelem.

(#3163) werttzui


werttzui
őstag

A lényeg ha egy nagyítóval föl lehet gyútani a szénabálát akkor egy objektívvel is föl lehet gyújtani az érzékelőt /megközelítőleg/ :D

PENTAX

(#3164) Hydra SR válasza ottkar (#3162) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az idézet utáni első mondatod kivételével mindegyikkel egyetértek. Csak nem látom, hogyan bizonyítja ez azt, hogy téves az én állításom.
A napelem azért nem termel energiát éjjel, mert egy bizonyos szintet el kell érnie a felvett fénynek, hogy EGYÁLTALÁN működni kezdjen, létrejöjjön a tiltott sáv átlépése. De ha ezt a szintet már elérte, akkor az energiatermelését lehet növelni a láthatón kívül eső tartományból érkező sugárzással is. Mint már említettem, egy cella működését leállíthatja egy falevél árnyéka is.

werttzui: igen, ha igaz az, hogy az objektívvel is fel lehet gyújtani a szénabálát és a szenzorunk szénából van ;] Egyébként nem sok minden következik a hasonlatodból, ha ezek közül akár csak az egyik nem igaz :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3165) ottkar válasza Hydra SR (#3161) üzenetére


ottkar
addikt

Biztos hogy többet lát mindkét irányban csak azt át is kell alakítani láthatóvá és ez a nagyobb feladat. El se hiszed hogy az ember szemének érzékelése is mennyivel tágabb mint amit valójában érzékel itt is az átalakítás képessége csökevényesedett el.Látom de nem észlelem, észlelem de nem látom. Hallottál olyanról hogy az Orr? A kutyák szaglása úgye magasan veri az átlagemberét. De vannak olyanok akik szaglása magasan kiemelkedik az átlagból. Én pld ilyen vagyok. Nekem az hogy a CO szagtalan gáz nem értelmezhető mert érzem hogy nem az.Szagtalan dolog valójában nem létezik, kérdezd meg a kutyát. :D csak a csökevényesség miatt az érzékelőképessége beszűkült az emberek óriási többségének.

(#3166) Hydra SR válasza ottkar (#3165) üzenetére


Hydra SR
addikt

Amit lát a szenzor vagy a szem, az alatt csakis azt értem, amit ténylegesen lát, nem azt, ami éri, vagy ami gerjeszt valamit benne. (nem mondjuk az infrára sem, hogy látjuk, csak mert melegszik tőle a retinánk). Csak azt, ami olyat gerjeszt benne, amit értelmezni, rögzíteni is tud. Ha a szenzor érzékel valamit az infrából és rögzíti a RAW-ba, akkor ott már nyilván olyan formában fog megjelenni, amit effektíve látunk a képen mert a RAW színtartománya a látható/láthatóvá tehetőre korlátozódik (illetve hát ami egy file-ban rögzítve van, az csak feldolgozás kérdése, hogy megjelenik-e a képernyőn, de a lényeg, hogy a RAW-ból minden megjeleníthető egy RAW feldolgozó programmal), és a monitor sem sugároz valódi képet infrában, csak véletlenszerű zavarjeleket aminek nincs túl sok köze ahhoz amit a videokártyáról kap. Amit nem rögzít a gép az nem érdekel, az olyan számunkra, mint ha nem látná. Gyakorlati alkalmazhatóságra lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3167) werttzui válasza Hydra SR (#3164) üzenetére


werttzui
őstag

Simán felgyullad amúgy meg nem hiszem,hogy ne sérülne a szenzor ha a napot direktbe hosszúzáridőzzük .A szenzor nem egy napelem.

PENTAX

(#3168) Hydra SR válasza werttzui (#3167) üzenetére


Hydra SR
addikt

itt most nem hitről van szó, én meg mint mondtam, próbáltam már obival papírt gyújtogatni és nemigen sikerült, míg nagyítóval simán. A szenzor nem napelem, de az elve és a felhasznált anyagok 99%-ban megegyeznek. Csak a termelt feszültséget a szenzor esetében nem energiatermelésre, hanem információ rögzítésre használjuk fel. De ettől még a "gyúlékonyságuk" nem különbözik. Leginkább a mögéjük kapcsolt elektronika különbözik, ezért lesz az egyikből egy feltöltött akkumulátor, a másikból meg egy RAW file.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3169) ottkar válasza werttzui (#3167) üzenetére


ottkar
addikt

Elötte a szűrők meg esetleg hőre lágyuló műanyagból vannak. Szinte biztos.

(#3170) Hydra SR válasza ottkar (#3169) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez könnyen lehet. Azok szenvedhetnek is kárt a hőtől. De azért gondolom nem hagyták figyelmen kívül ezt tervezéskor és igyekeztek megfelelő anyagokat válogatni, akár üvegből is lehet a szűrő, a polárszűrő meg a többi feltekerhető sem hőre lágyuló műanyagból van hanem üvegből. Ha mégis műanyagból van valami a szenzor előtt, annak baja lehet, ha durván bánunk vele, ezt aláírom. A kérdés még mindig csak az, hogy így van-e, tényleg van-e ott valami ami reális esetben sérülhet az erős fénytől illetve az azzal járó hőtől.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3171) werttzui válasza Hydra SR (#3168) üzenetére


werttzui
őstag

Mind a szenzor és mind az elektronikája érzékenyebb mint a napelemé ezért gyúlékonyabb is
bár lángra biztos nem kap de előbb utóbb sérülni fog az anyag szerkezete ill a borítás körülötte a lényeg,hogy b záridőzni nem a napot kell és különben is minek kár vitatkozni ezen a témán.

PENTAX

(#3172) Hydra SR válasza werttzui (#3171) üzenetére


Hydra SR
addikt

(Ne haragudj, de te mikor lettél a félvezetők és az elektronikák szakértője? butaságokat beszélsz indoklás nélkül, illetve akár lehet is igazságtartalma de csak találgatsz, nem tudsz róla semmit. Nem értem, miért folysz bele ebbe a vitába, ottkarnak legalább szemmel láthatóan vannak ismeretei a témában, még ha el is tér az álláspontunk.)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3173) ottkar válasza Hydra SR (#3170) üzenetére


ottkar
addikt

"a polárszűrő meg a többi feltekerhető sem hőre lágyuló műanyagból van hanem üvegből."

Csak az érzékelő szűrőit fóliából rá lehet vasalni az érzékelőre míg a nagy átmérőjű szűrőknek keretben már nincs öntartása. Meg az üveg törésmutatója, ami kell.

(#3174) Hydra SR válasza ottkar (#3173) üzenetére


Hydra SR
addikt

Rá lehetne vasalni, de konkrétan az infra szűrőről tudom, hogy nem vasalják rá, és azt hiszem, nincs is más szűrő a szenzor előtt. Az IR filter nem ér hozzá a szenzorhoz, előtte van. Valójában azt pucoljuk, amikor szenzorpucolásról beszélünk. Valamelyik gépváznál volt ilyen, hogy az infraszűrőre rakódott porszemek láthatóságát azzal csökkentették, hogy egy picivel még távolabb helyezték a szűrőt a szenzortól, ezzel távolabb esett az obi gyújtópontjától és homályosabb lett a porszemek képe. Sajnos nem emlékszem már, hogy melyik típus volt.

A fénytörésnek nem sok hatása van egy olyan részen, ahol már közel párhuzamosak a sugarak. Azt tudom, hogy a digitális szenzoroknál különös hangsúlyt fektetnek a sugarak párhuzamosítására, ezért jöttek be az aszférikus lencsetagot tartalmazó objektívek. Mégpedig éppen azért, mert a digitális szenzor leginkább merőlegesen szereti kapni a fényt. Lehetséges, hogy éppen az infra szűrő miatt. De maga a szenzor anyaga is töri a fényt szerintem.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3175) werttzui válasza Hydra SR (#3172) üzenetére


werttzui
őstag

Gondolod én hülye vagyok?De ha veled vitázik valaki és azt mondja nem értesz hozzá egyből fölháborodsz.A lényeg,hogy baromságokon vitáztok. Számomra a feladat teljesítve! :D :D :D

PENTAX

(#3176) Hydra SR válasza werttzui (#3175) üzenetére


Hydra SR
addikt

Olyasmiket hoztál fel, amikeg már megtárgyaltunk, ottkar már túllépett rajta. Elég egyértelműnek tartom, hogy akkor nem értetted, miről beszélünk. De egyébként is látszik a hozzászólásaidból, hogy nem értesz hozzá. Te háborodtál fel, hogy ezt szóvá tettem. Pedig te is tudod.

"Gondolod én hülye vagyok?"

Nem, de ez nem jelenti azt, hogy értesz a félvezetőkhöz vagy az elektronikához. Én se vagyok hülye, mégsem műtök agyat, mert nem értek hozzá. És nem is szakértek róla. Viszont villamosmérnök vagyok akinek konkrétan a fényérzékelő félvezetők és az azokat kiszolgáló elektronikák a szűkebb szakterülete. Abban tehát bátrabban okoskodom. A szakdolgozatomat a napelemekről írtam, ezért is példálozok annyit velük.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3177) j.bravo válasza ottkar (#3160) üzenetére


j.bravo
addikt

Tudom :) Csak a lenti eszmefuttatásokból a felületes olvasó számára olybá (is) tűnhetett, mintha fényáramról lett volna szó az IR sugárzással kapcsolatban is; ezért jegyeztem meg. Ha csak túl gyorsan olvastam így munkaidőben, és egyértelmű volt, akkor elnézést kérek :)

Whatever.

(#3178) csiga997


csiga997
őstag

Ööö, nem tudom, jó helyen járok-e, ez itt az azonnali félvezetőipari kérdések topik? :U

(#3179) tbs válasza Hydra SR (#3172) üzenetére


tbs
addikt

Most nemazér' de a ccd-k felülete hangyányit más, mint egy napelemé. A napelem kőbalta a ccd-hez képest...

A rajta lévő bevonat is más. Az alatta lévő ragasztó is más. A töltéskiléptető ic (alatta) is más. A töltéskiléptetés, mivel SiO alapú ~115°C-ig működik megbízhatóan. Az izmosabb napelemeket egyébként szokták hűteni... Stb.

Kicsit fura dolgokról vitáztok most. :B

(#3180) Hydra SR válasza csiga997 (#3178) üzenetére


Hydra SR
addikt

El-elkanyarodunk, de a fő csapás a fényképezőgép szenzora és környezete :)

tbs: az izmosabb napelemeket is a hatásfok miatt szokták hűteni, nem azért, hogy nehogy tönkremenjen :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3181) werttzui válasza Hydra SR (#3176) üzenetére


werttzui
őstag

A lényeg,hogy a vitátok fölösleges az pedig,hogy milyen végzettségem van vagy nincs teljesen és egésszében nem függ össze a témával mert én már a vitátokon túllépve írtam a szenzor sérülni fog majd próbálld ki nyáron és majd meglátod de ha már itt tartunk tőled biztosan okosabb vagyok én nem szoktam nyílvánosan lehülyézni senkit mert feltételezek róla ezt azt :P :P

PENTAX

(#3182) werttzui válasza tbs (#3179) üzenetére


werttzui
őstag

Erről van szó! :C

PENTAX

(#3183) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ha valaki tud nekem értelmes választ adni rendesen alátámasztva, félvezetőipari kérdések feszegetése nélkül az EREDETI kérdéseimre, annak nagyon tudnék örülni. Mert háborogni sokan tudnak, de VÁLASZT még nem kaptam. Ennek ellenére meglehetősen sok REAKCIÓT kaptam. Most mondjam azt, hogy ha nem tudod a választ, ne válaszolj? Szerintem ez ilyen egyszerű. Nem én generálom a balhét, csak nem tudom elfogadni az indokolatlan találgatásokat és a nyilvánvalóan téves elméleteket válaszként.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3184) tbs válasza Hydra SR (#3183) üzenetére


tbs
addikt

Úristen. Volt kérdés..? Hol van? Adok választ. Levezetem, ha kéred. :B

(#3185) Hydra SR válasza tbs (#3184) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen :) kettő is:

1, lehet-e baja a CCD-nek normális körülmények között attól, hogy túl sok fényt kap, vagy túl hosszú ideig kapja? Az is ide számít, ha nem a CCD-nek lesz baja, hanem mondjuk valami filterének vagy bevonatának vagy az elektronikájának. Az viszont nem, ha olyan hatás éri ami nyilvánvalóan hazavág bármilyen elektronikai eszközt és a váz burkolata is szétolvad. Azt én is tudom, hogy a sütőben nem érzi jól magát a fényképezőgép :)

2, rögzíthető-e a digitális szenzorral olyan tartomány, ami az emberi szem számára nem látható? Anélkül, hogy átalakítanánk a fényképezőgépet. Mondjuk megjelenik-e az infra vagy UV tartományból valami a képeken.

megj: aki nem tudja a választ, azt kérném, hogy ne válaszoljon :) Akit meg nem érdekel, az meg ne olvassa a topicot. Senkit nem kényszerítenek arra, hogy olvassa és lefáradjon tőle. Csak az olvassa, akit nem zavar, hogy mások beszélgetnek.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3186) werttzui válasza Hydra SR (#3183) üzenetére


werttzui
őstag

Erre jó a fórum egymás hülyeségének nyilvánosságra hozatala :D :DD( Amúgy igen és igen)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#3187) j.bravo válasza Hydra SR (#3185) üzenetére


j.bravo
addikt

a 2-re: némely gyártó "hot mirror"-ja (infraszűrője) nem szűr olyan durván, és valamicskét átenged; a legtöbbé azonban nem (azaz csak a hot mirror eltávolítása után alkalmas infrafotózásra).
A nagyon kevés fényben működő videokamerák CCD-i (tudom, az nem fényképezőgép :D), amire 0 lux és egyebek vannak írva, érzékenyek az infra tartományban is.

Mivel információim nem teljesen pontosak, off-ba tettem, de mivel hátha mégis bír információtartalommal, mentem odáig hogy ne nyomjak rá az OK gombra :B

Whatever.

(#3188) drkbl válasza Hydra SR (#3115) üzenetére


drkbl
őstag

1/A AP7 and AP8 camera owners: Do not expose the SITe CCD chip to direct sunlight for prolonged periods (i.e., removing the lid assembly or leaving the shutter open while out of doors). UV charging can result, causing a gradient in light frames. This effect may last for several weeks. [link]

1/B 56. oldal itt

1/C The AXIS 2100 Network Camera is intended for indoor use only: prolonged exposure to direct sunlight or halogen light may damage the CCD. The Axis warranty does not cover CCD damage caused by prolongedstrong light exposure. 9. oldal itt

2/A UV szűrő ajánlott magashegység + napsütés esetére, tehát valamennyire igen, normál körülmények között nem jelentősen.

[ Szerkesztve ]

(#3189) csiga997 válasza Hydra SR (#3185) üzenetére


csiga997
őstag

2. [link]

(#3190) Hydra SR válasza j.bravo (#3187) üzenetére


Hydra SR
addikt

:R :R

2-es kérdés kipipálva, egyben megerősítve a feltételezésem, hogy az infrafotózásnál az obi elé rakott IR szűrő nem az infrából gerjeszt látható fényt, hanem a láthatót szűri és az infrát engedi át, amit a szenzor még érzékel(het).

1-es kérdésben úgy látom elakadtunk, addig jutottunk, hogy van olyan használati utasítás, ami felhívja a figyelmet, hogy ne hagyd a gépet a nap felé fordított objektívvel sokáig, mert fehér homály jelenhet meg a képen. Ebből arra következtettem, hogy talán valami műanyag bevonat mattosodik tőle, és ez csak a kompakt gépeket érinti, amikben a szenzor az exponálási időn kívül is fedetlen, mivel a használati utasítás nem beszélt exponálásról, csak arról, hogy ne hagyd ott a gépet úgy.
szerk: közben úgy látom, az 1-esben is haladtunk :) Köszi mindenkinek aki érdemben hozzászólt :R (csak nem értem, miért kellett ezt egy hosszú meddő vitának megelőznie, és éppen a vitapartnerek nem nagyon haladtak a válasz felé)

Azért összegeztem, mert ennyi hsz után a franc se fog visszaolvasni úgy, hogy a fele a félvezetők nemi életéről szól :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#3191) Dtomi


Dtomi
őstag

Valaki aki lightroomot használ mondja meg, hogy kehet kikapcsolni, hogy ne induljon el minden alkalommal mikor mobil eszközt csatlakoztatok a géphez. Bármit rádugok egyből elindul... rohadtul idegesít.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3192) Zozzant válasza Hydra SR (#3190) üzenetére


Zozzant
addikt

Ehhez csak annyit (persze nem érdemben) hogy 2 kompaktot konkrétan ismerek amiben nincs fedetlen az érzékelő, mert előtte van a rekesz ami kikapcsoláskor zár, a másikon meg egy obi elején lévő "retesz" csukódik össze. 1 olyan kompaktot is ismerek amivel pár "napbanézés" után jöttek a hotpixelek.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3193) ottkar válasza csiga997 (#3178) üzenetére


ottkar
addikt

Jó helyen jársz mert azonnali kérdések topik.

(#3194) drkbl válasza Dtomi (#3191) üzenetére


drkbl
őstag

Nem vagyok Lightroomos, de ezt találtam: [link] Óra melletti ikonnal konfigolható, msconfiggal az egész cakk-pakk kilőhető. Állítólag.

(#3195) ottkar válasza Zozzant (#3192) üzenetére


ottkar
addikt

"nincs fedetlen az érzékelő, mert előtte van a rekesz ami kikapcsoláskor zár,"

Ez úgy néz ki hogy a zárlamellák adják a rekeszt is. Az olcsóbb gépeknél a filmeseknél volt már ilyen és digit kompaktoknál egypárnál is alkalmazták. A külön szóló blende sosem zár teljesen össze mert a lamellák olyan elrendezésűek hogy nem engedik.

(#3196) Dtomi válasza drkbl (#3194) üzenetére


Dtomi
őstag

Az a baj, hogy msconfig-ba nincs is benne. Tehát nem rendszerindításkor fut hane mcsak ha ezközt csatlakoztatok. Ergo az óra mellett sincs semmilyen ikonom.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3197) Zozzant válasza ottkar (#3195) üzenetére


Zozzant
addikt

tehát zár

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3198) Dtomi


Dtomi
őstag

Leszedtem feltettem megoldódott...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3199) tbs válasza Hydra SR (#3185) üzenetére


tbs
addikt

1. Normális körülmények között nem tudod fénnyel tönkretenni a dslr ccd-t... Amelyik körülmény hatására tönkremegy, az nem normális. (Napfoltfotó B záridővel, Cserenkov-sugárzás fényképezése a keletkezési helyen, stb.) Amit megnéztél a szemeddel, és csinos, le akarod fotózni, azt a ccd is bírni fogja arról a helyről, ahonnan a szemed.
2. Többet lát és kevesebbet is. Típusokat nem tudok. IV fotográfia topik a zindexen. UV-ra jobbára érzéketlen, mert a lencsék 99.99999%-ban UV szűrők. Ha meg üveg (nem kvarcüveg), pláne.

[ Szerkesztve ]

(#3200) Hydra SR válasza tbs (#3199) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kösz :)
Na most akkor a második miatt megint felvetődött bennem egy kérdés: ha az üveg szűri az UV-t ,és én is úgy tudom, hogy szűri, akkor mi a fészkes fene értelme van az UV szűrőnek, mint külön kapható kütyünek? Azon kívül, hogy egyesek a frontlencse védelmére használják (de ehhez nem kéne UV szűrőnek hívni, elég lenne üveglapnak), no meg azon kívül,hogy pár szűrőgyártónak jó sok pénze van belőle? Egyesek meg látni vélik a különbséget az UV-vel és anélkül készült kép között. Én még nem láttam soha, de mondjuk nekem nincs is UV szűrőm, csak mások UV szűrős és anélküli képeit néztem.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.