Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) csiga997 válasza Hydra SR (#2198) üzenetére


csiga997
őstag

Nem jön ide. Szürkén volt, offtopic, érted? ;)
Amiért beírtam pedig, mert eddig őt egy okos, értelmes valakinek ismertem meg és ehhez képest ez a honlap - nekem - mindenképpen csalódás.
A hozzászólásod többi részéről pedig gondolom érzed te is, hogy magyarázkodás.

(#2202) Hydra SR válasza csiga997 (#2201) üzenetére


Hydra SR
addikt

Látod-látod, nem kell összekötni az értelmi színvonalat a politikai hovatartozással :)
Én a te egész hozzászólásodról érzem, hogy magyarázkodás.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2203) muci válasza muci (#2197) üzenetére


muci
tag

Segitsetek hozzájutni 1 ilyenhez !

(#2204) Hydra SR válasza muci (#2203) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyáltalán mi az? És miből gondolod, hogy mi könnyebben szerzünk, mint te? :U

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2205) johnjohn válasza Hydra SR (#2204) üzenetére


johnjohn
addikt

[link]Ez itt az amit keres, de nem értem én sem hogy miért rajtunk!

[Szerkesztve]

(#2206) ruan


ruan
tag

Sziasztok

A kecskeméti repülnapon fogok fotózni
a kérdésem hogy a repülőkre hogy fókuszáljak, főleg ha messze vannak?
ha a gép mondjuk a háttérre, felhőkre fókuszál vajon éles lesz a repülő/helikopter is?
a gépem egy fuji6500fd
a válaszokat előre is köszönöm

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#2207) pacorro válasza ruan (#2206) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha messze vannak, akkor manuálisan. Állítsd be a gépet manuálfókuszra (nem tudom, hogy a 6500fd-t lehet-e, de reméljük igen), kicsit a végtelen elé. Készíts egy-két tesztképet, ha jó, akkor ugyanezzel a beállítással lőheted az összes többit. A kis érzékelő miatt valószínűleg lesz akkora mélységélességed, hogy minden éles legyen, de ha nem, akkor tovább szűkítheted a blendét, hogy még nagyobb mélységélességet kapj.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2208) ruan válasza pacorro (#2207) üzenetére


ruan
tag

A 6500fd egy bridge gép, sértő a feltételezés hogy nincs rajta manuál fókusz, sőt gyűrűvel lehet állítani.
Az érzékelője nem egy türkörreflexesé, de nem is a legkisebb 1/1.7 ''
Kipróbálom manuálon, és autofocuson amint lesz időm, lövök pár képet a felettünk áthúzó Boeingekről.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#2209) Allien


Allien
veterán

Brühühü, meg help. :B SD memkártyámmal lett egy kis problem. Ugye, van rajta az oldalán egy lock ''gomb''. Ez kikerült belőle (foggalmam sincsen, hol lehet, elvileg, beraktam az f. gépbe, és így jött ki). Természetessen, írhatattlan lett. Hogyan lehet ismét írhatóvá tenni? Az se érdekel, ha fixen írható marad, eddig soha se használtam azt a csuszkát. Bár, a garanciát nem tudom, egy évnél idősebb. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2210) muci válasza Hydra SR (#2204) üzenetére


muci
tag

Nem tudhattam, hogy ilyen egyszerü kérdéssel zavarba lehet hozni valakit. Nincs forgalomban, csak hátha valaki megválna tőle És nem szerezni akarok, hanem venni. De ha tudni akarod : olyan adapter, ami kezeli a CF-kártyát és az xD-t is u.abba a gépben. Egyébként letettem volna a nagyesküt, hogy ha valaki megjegyzést tesz, az csak te lehetsz, mint mindig és mindenhol.

(#2211) Allien válasza muci (#2210) üzenetére


Allien
veterán

Pedig (most legalábbis tutira) Hydra-nak igaza van! Én is beírhattnék (bárhova) hogy keresek egy (eredeti!) Mohaa-t, és az emberek nagy részének fogggalma se lenne, hogy mit is akarok (bár tutira többen tudják mi ez, mint amit Te keresel). Aztán sértődötten írkálhattnék, hogy Velem mé nem törődik senkise. :F Pedig ugye, abban egyet értünk, hogy ez Neked fontos, és ha fontos (nekem), tiszta sor, hogy több dolgot is leírok a keresett dologhoz, mert ugyanis Neked NEM az a megjelölt tipus kell, hanem átalakító, és valszeg mindegy, ki a gyártója. DE! Ha mégis, kizárólag az kell, akkor is, tessék oda írni miről is van szó (mégis csak a Te érdeked, hogy találj ilyet, NEM? :W ), akkor is lehet, hogy akinek van ilyen mondjuk a fiók mélyén, nem fog beugrani tipusszám szerint! Ha viszont leírod, mit is akarsz, meg esettleg kép, vagy link, lehet, hogy eszébe jut, hogy itt van a fiókban elfekvőbe 10 darab, egyet akár ajcsiba, vagy egy üveg sörért is átadna. :DDD Persze ilyen nem nagyon lehetséges, de ugye, ez a Te problémád, és megoldást szerettnél rá. Vagy tévedek? ;] :R
Ja, meg hogy ez mióta egyszerü kérdés, ez megalol számomra. Mintha tudnom kellene fejből, hogyha beírsz ide valami típusjelölést (SEMMI MÁST !!!), hogy az mit is takar. :W

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2212) Allien válasza ruan (#2208) üzenetére


Allien
veterán

:DDD Mé sértő? A fuji az nem mosogép gyártó? ;) Azt hittem, sorry! :DDD
Honnét a rákból kellene minden gépet kívülről ismernie mindenkinek? :B
A bridge gépek nagy részén pedig a manuálfókuszt pl NEM gyűrüvel lehet állitani. Az enyém is bridge kategória, és nagyon örülnék, ha lenne gyűrü, és nem gombokkal kellene állítgatni.
Amúgy, a témához. Én nem voltam még a kecskeméti repcsinapon, nem ismerem a helyszínt. De, ha közel vagy a gyorsan mozgó témához, akkor egy Boeing-n nem tudod teljessen belőni a gépet (ha azt feltételezzük, hogy egy utasszállitó leszálláshoz készülődve ~250km/h-val közlekedik), max a swenkelést tudod gyakorolni, meg esettleg támpontot adhat mondjuk a szükséges záridőhöz (persze, ahogy a téma távolabb kerül, esettleg könyebb a helyzet). Anno, eddig 2 slágerrádiós repcsis rendezvényen voltam az első a Felvonulási téren volt (akkor még így hívták), és felettem száguldozott a repcsi, elég közel, mondjuk 20 méteren belül, és gondolom gyorsan ment. :DDD Elég nehéz volt fotózni, a suther lag miatt (ergo, sorozatvetőt alkalmazni praktikus lehet). Akkor van rá esély, ha full manuálon nyomod, és szvsz, a helyszínen lehet csak belőni nagyjából (záridő, rekesz, iso stb..., ja a wb az nagyon fontos lehet, hogy nem jó automatán hagyni). Bizti lesz 2-3 olyan gép, amin mondjuk próbálkozni érdemes, és aztán jönnek a nagyon gyorsak, az már necces lesz. De, sok sikert hozzá, jó fényeket! :R :DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2213) csiga997 válasza muci (#2210) üzenetére


csiga997
őstag

médiamárktban láttam ilyet, nem is olyan régen, bár most így belegondolva lehet egy éve is talán.

De itt van, kb 1.5 perc guglizás után: [link] [link] ;)

(#2214) muci válasza csiga997 (#2213) üzenetére


muci
tag

Az ERVA fotoban személyesen voltam, kb. hónapok óta nincs náluk, az összes FUJIFILM Magyaro-on létező boltjait felhivtam, az AXICO ( Dohány u-i bolt ) Olympus viszonteladót is személyesen kerestem meg, az Olympus Hungária Csillaghegy-i nagyraktárában is voltam, a legutolsó info az, hogy 1 éve már nem forgalmazzák,tehát a viszonteladói hálozatban sincs, esetleg valahol 1-1 fellelhető. Én erre a lehetőségre gondoltam és nem ajándékra.

(#2215) muci válasza muci (#2214) üzenetére


muci
tag

Egyébként a fentebb hozzászólok nem okoztak csalódást számomra, várható volt .

(#2216) Hydra SR válasza muci (#2215) üzenetére


Hydra SR
addikt

Te sem okoztál csalódást számunkra, mint nótórius sértődő :) Nem szóltam volna be, ha nem ismétled meg számonkérően a kérdésed, mindössze 1 nappal az első után. Aki itt volt és követi a topicot az az elsőt is látta, csak vagy nem tud vagy nem akar válaszolni. A fórum meg nem szolgáltatási felület ahol mi vagyunk a szolgáltatók, ugyanolyan fórumozók vagyunk mint te. Vagyis azt is megtehetjük, hogy akkor se válaszolunk ha tudnánk csak mert mondjuk épp nincs kedvünk, nem kérheti ezt számon rajtunk senki.
Annak, hogy csiga997 igyekezett segíteni inkább örülnöd kéne és megköszönni.

U.i: nem emlékszem, hogy te segítettél itt eddig bárkinek is....

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2217) hali01 válasza muci (#2210) üzenetére


hali01
őstag

Kicsihuszár!Az uccsó mondatod nagyon mellé ment. ;)

(#2218) Allien válasza Allien (#2209) üzenetére


Allien
veterán

Találkozott, vagy hallott valaki ilyen malőrről? :B :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2219) pitman válasza Allien (#2218) üzenetére


pitman
őstag

Ha a gomb csak egy kapcsolót kapcsol át, akkor próbált meg valahogy kézzel átkapcsolni.

(#2220) csiga997 válasza Allien (#2218) üzenetére


csiga997
őstag

Jobb gyógyszertárakban vehetsz nanorobot oldatot, és akkor csak egyet cseppentesz belőle rá és a kis nanorobotok belefolynak és megjavítják.

Vagy verd szét egy kalapáccsal! Működni persze nem fog, de legalább jóleső érzés lesz, hogy megadtad a kis rohadéknak amit érdemel.


:D

(#2221) BEE válasza Allien (#2218) üzenetére


BEE
addikt

Nehogymár egy sz.r memkártyán sírdogálj !
Vegyél másikat és könyveld el hogy így jártál. Ilyen a szeláví.
Gondold azt hogy még mindig jobb mintha elütne a villamos. ;]
A mai világban semmit sem készítenek az örökkévalóságnak,
mert akkor csak egyszer vennéd meg ugyanazt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2222) Allien válasza pitman (#2219) üzenetére


Allien
veterán

Belenéztem, mert félig szétnyílik, és ha láttam volna hasonlót, átpöccintem, ez tuti. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2223) Allien válasza BEE (#2221) üzenetére


Allien
veterán

2giga, ma se olcsó, nekem. :B Tudom, hogy azért van benne 2 csip, hogy az egyiken a hazavágó progi tudjon futtni. ;) DE, környezetvédelmi szempontból is jobb lenne, ha meg tudnám oldani! :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2224) BEE válasza Allien (#2222) üzenetére


BEE
addikt

Ha belelátsz, akkor esetleg látsz ott két fóliafelületet.
Megpróbálhatod rövidre zárni egy kis alufólia darabbal, esetleg grafit ceruzával
satírozni míg jó nem lesz.
Aztán vagy igen, vagy nem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2225) #01758976


#01758976
törölt tag

Sziasztok.
Előhivatnám pár képemet kb.20*10 20*25 centis méretben, a képek 8 megapixelen készültek.Mekkorára nyomhatnám le a képeket ,h a fotón jól mutasanak,milyen felbontás felelne meg ennek a méretnek a legjobban?Mert a monitoromon 2 Mpixel körül jelenik meg a legjobban./1632 x 1224 / Ennyi elég vagy vagy vigyem feljebb ,esetleg nyomhatom még lejebb?A képek egy focimeccsen készültek 30-40 darbot szeretnék előhívatni,de jó lenne ezekkel a dolgokkal tisztába kerülnöm mert ezután a saját képeim következnének ami kb.1000 db éshát nemszeretném ha ezzel lenne elqrva.
Ha ez számít ez 30-40 db FFkép a töbi vegyes.

(#2226) Allien válasza #01758976 (#2225) üzenetére


Allien
veterán

Én a fotomarket-be szoktam elküldeni a képeket. Ott (is) leírják, hogy mi az optimális méret/pixel, ennél nagyobb persze lehet.
[link]
Itt az ''ártáblázat''-ra kattintva meg tudod nézni. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2227) #01758976 válasza Allien (#2226) üzenetére


#01758976
törölt tag

kösziszépen :DD

(#2228) btx


btx
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a kérdést feltettem az S3 IS topicban is, mert sürgős válasz kell rá, hogy holnap intézkedni tudjak. Bocs, hogy ide is felteszem, de hátha it hamarabb válaszoltok!

köszi

Szóval a kérdés:
Az Edigitalban vettem áprilisban egy gépet (Canon S3 IS). A múlt héten vettem hozzá tubust meg napellenzőt. Már csak utángyártott volt. Az vele a gondom, hogyha fölteszem, és nem zoom-olok, akkor a kép 4 sarkán látszik a napellenző, azaz olyan a kép, mintha periszkópon keresztül nézném :) Szerintem belelóg a képbe a napellenző :( Bevittem a boltba a gépet, amikor vettem hozzá a kellékeket, tehát megnézte, és úgy adta. Érdeklődni szeretnék, hogy ez normális -e, és ha nem, akkor van -e esélyem, hogy kicseréltessem? Vagy minden gépnél így működik?

köszi

(#2229) btx


btx
csendes tag

köszi, már a másik topicban megválaszolták

(#2230) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Tudom, hogy nem ide tartozik, de annyira felidegesítettek, hogy beírom ide is. A Shoppingworld-nél ne vásároljon senki, átverés az egész!! 3 hete várok a Raynox-ra (2-3 hét szállítási időt írtak...), ma felhívom őket, hogy mizu, erre közli a csaj, hogy van aki 2 hónapja vár a termékére! :W :(( Aki teheti kerülje ezt a céget!

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2231) :AMF: válasza Hacker75 (#2230) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én is néztem, hogy 10k alatt van a DCR-250 náluk. Ezek szerint jó, hogy kihagytam a ''tuti''-t. :D De egyébként máshol is várni kell. Én az Optiformnál szoktam érdeklődni, mert most ott sincs, de ők legalább nem ígérgetnek hetet-havat.

[Szerkesztve]

(#2232) Hacker75 válasza :AMF: (#2231) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Már van az Optiformnál 16 ezerért :( Nem értem, egy éve 12 ezerért vettem, most meg 16... Már nagyon bánom, hogy eladtam!

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2233) ABnormal


ABnormal
őstag

Sziasztok.

Sanyo Eneloop akkut használ-e valaki fényképezőhöz a kedves fórumtársak közül? tapsztalatok érdekelnek,vásárlás előtt állok és ezt néztem ki magamnak...

ABno

(#2234) pajesz


pajesz
csendes tag

A digitális fényképezőgépem hibátlanul működött egészen eddig. Amikor rákötöm a gépre a TWAIN acquire=> Acquire now rákattintásával lehet bekapcsolni. Most pár másodpercre bekapcsol utána kiírja: I/O error, close AP! Többször újratelepítettem, de a helyzet ugyanez. Legutóbb az I/O error felirat után megjelent a Hardware wizzard ezzel a felirattal: An error occured during the installation of the device. The installation failed because a function driver was not specifield for this device instance. ...(?) Nincs ötletem. A kábel jó, direkt újat vettem, a fényképezőgép látszólag színtén működik. Az I/O error-ról ha jól tudom valamifajta beolvasási hiba.. Mi okozza ezt a hibát? Hogy kezdjek hozzá a dolog orvoslásához??

:O

[Szerkesztve]

Kezdő vagyok!:)

(#2235) pitman válasza pajesz (#2234) üzenetére


pitman
őstag

Nem lehet, hogy az oprendszert érte valamiféle ''behatás''? Más gépen próbáltad már?

(#2236) pajesz válasza pitman (#2235) üzenetére


pajesz
csendes tag

Hasznos dolog volna, de éppen nincs kéznél másik gép.. Nem pakoltam mostanában újdonságokat a PC-re. Egyszerűen csak fotózni akartam, erre kidobta az I/O errort! A digicam újrainstallálásakor viszonnt jött fura üzenet, pl. code 10 error.. De a legutóbbi próbálkozásomban nem történt ilyen. Ez furcsa, a Device Manager-ben sehol se látom a kamerát, pedig a TWAIN Acquire=> Selet Source-ban a kamera jelölve van... (??)

[Szerkesztve]

Kezdő vagyok!:)

(#2237) pajesz válasza pajesz (#2236) üzenetére


pajesz
csendes tag

Mostmár szerepel a Device Managerben, hmm útközben kaptam egy FAT32-t, viszont egy felkiáltójel is lett a kamera mellett ok: code 10, hát ez nekem nem sokat mond..(?) Attól tartok ugyan oda jutok vissza.. Várom az ötleteket!!!

Kezdő vagyok!:)

(#2238) pitman válasza pajesz (#2237) üzenetére


pitman
őstag

Próbáld meg teljesen eltávolítani a kamera összes driverét, majd a leírása szerint újratelepíteni.

(#2239) tbs válasza ABnormal (#2233) üzenetére


tbs
addikt

Aha, egy K100D-hez van 2 garnitúra (8). Korrekt, 3-4 hetes állás után is képes 5-600 vaku nélküli raw autófókusz expót csinálni... GP2700 ezt nem tudja. Azt ennyi állás után gyakorlatilag tölteni kell újra, és nem tudok többet csattingatni vele... (Oké, azok fél-1éves akkuk... :DDD )

Nagy szívfájdalmam viszont, hogy az űber ansmann töltőm ''nem meri'' tölteni őket, a gyári meg 6-8 órát szüttyög a témával...

Összegzés: jól bírják a töltött állapotban állást, bátran hurcolászható (1 hónapig tuti) a tartalék. Elég sok expót bír, nem tippeltem volna ennyit. Izmos töltővel azonban nem gyorstölthető. Nekem megérte, van hogy hónapokig nem jutok a géphez.

(#2240) :AMF: válasza Hacker75 (#2232) üzenetére


:AMF:
senior tag

:Y Eddig 12-13k-ért volt az árlistájukban. Őszintén szólva a shoppingworld-ös árat elnézve még ezt is sokalltam érte... de, hogy 16k! Nekem sem most lesz raynox-om, az is biztos. :(

(#2241) shyksa1


shyksa1
csendes tag

Hello!

Nincs ötletetek, hogy hogyan tudnám én a villanó fényét szétszórni? (mint egy bouncer, csak hát az ugyebár akkor müködik, ha felfelé vakuzok...) Még csak a beépített vakum van. Vagy fölösleges törnöm ilyenen a fejem? esetleg hülyeségeket kérdezek?
(van egy olyan ötletem is, hogy pauszpapírt rakok a vaku elé, hogy megtörje a fényt...)

Köszi, üdv.

U.I.: Kaptam olyan lehetőséget, hogy divatbemutatókon fotózzak. Szeretnék is élni vele, csakhogy előtte jó lenne ha valaki adna tanácsot, milyen beállításokkal érdemes dolgozni, meg hasonlók. Egyébként egy Pana FZ50 friss tulajdonosa vagyok...

Még egyszer köszi!

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#2242) ABnormal válasza tbs (#2239) üzenetére


ABnormal
őstag

köszi! :R

(#2243) tbs válasza ABnormal (#2242) üzenetére


tbs
addikt

Tudok kölcsönadni 4db-ot, ha akarsz próbálkozni. Bp., priv. ;)

(#2244) ALI_G


ALI_G
veterán

kellene egy olyan progi, amivel tudok nyomtatni fotópapírra egyszerűen, hogy ne nekem kelljen babrálni, hogy 1 papírra 4 db normál méretű (hagyományos) képet kapjak.

(#2245) ABnormal válasza tbs (#2243) üzenetére


ABnormal
őstag

köszi a lehetőséget,de 140km-re vagyok :) a legjobb,hogy az itteni boltban nincs a tőltős verzióból,csak magában van a 4db eneloop...most várhatok hetekig amíg erre jár a szállító...ehh...vidék...

(#2246) csiga997 válasza ALI_G (#2244) üzenetére


csiga997
őstag

Picasa megcsinálja neked. A google a barátod itt is. :)
[link]

(#2247) lastknight


lastknight
csendes tag

Sziasztok!

Olyan oldalt keresek, ahol lehet véleményezni egymás fotóit. A fotozz.hu-t ismerem, meg a fotorace.hu-t. Ezeken kívül mik vannak még?

Kösz a segítséget előre is!

(#2248) Terapeuta válasza lastknight (#2247) üzenetére


Terapeuta
őstag

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2249) tbs válasza ABnormal (#2245) üzenetére


tbs
addikt

Oké, várjál a töltősre, állítólag kényesek, én sem merek próbálkozni, meg nem is hagyja a túlokostöltőm... ;)

(#2250) lastknight válasza Terapeuta (#2248) üzenetére


lastknight
csendes tag

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.