Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) lorcsi válasza Zozzant (#2700) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi :)

próbáltam, megy vele a gigás

(#2702) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Erröl mi a véleményetek? Sehol nem találom, hogy tud-e B időt... EOS 400-hoz szeretnék távkioldót.

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2703) szabokarlo válasza _voodoo_ (#44) üzenetére


szabokarlo
tag

Szia!

Nézegetted a canon sx100 is-t? Nekem az szimpatikusabb gép mint az s3 vagy az s5.
Egyébként ha még is az s3,s5 mellett döntesz, akkor itt egy bolt oldala ahol olcsón meg tudod venni:
http://www.fotopest.fw.hu/

Carl0s

(#2704) orbano válasza szabokarlo (#2703) üzenetére


orbano
félisten

azt ugye tudod hogy a #44-es hozzászólás 2006 nyaránkészült? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2705) szabokarlo válasza orbano (#2704) üzenetére


szabokarlo
tag

Most hogy így mondod....
Zavaró, hogy mindig a legkorábbi hszek jönnek be legelőször :/

Orvosoltam a problémát :-)

[ Szerkesztve ]

(#2706) nesa


nesa
veterán

Olympus c 1400 L ma mennyire hasznalhato gep az 1,4Mp nem tul sok de ahogy neztem kepeket amiket ezel csinaltak meg mindig ver 1 6MP alapgepet,es gondolom ezt meg az orokevalosagnak terveztek...

Mas mar nincs meg a kabele amit az RS232 miatt nemis tudnek hova dugni letezhet ehez USB kabel?

Van most is gepem de alapgep c370 3,2MP de neha zajosak a kepek:(

(#2707) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy panoráma fotót szeretnék kinyomtattatni, tud valaki olyan helyröl, ahol online megoldható a dolog?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2708) Diego!


Diego!
senior tag

off

[ Szerkesztve ]

(#2709) Myers válasza Hydra SR (#2663) üzenetére


Myers
senior tag

Megvan az A70-es! Megcsinálták!

Már múlt hét pénteken kész volt (1 hét alatt), csak elfelejtettem ide beírni.

Úgyhogy most nagy az öröm. :DD :))

Úgyhogy akinek ezekben:
PowerShot A60
PowerShot A70
PowerShot A75
PowerShot A300
PowerShot A310
Digital IXUS V3
Digital IXUS II
Digital IXUS IIs
CCD hibája van, akkor irány a szerviz, mert valszószínűleg ingyenesen cserélik (ha ez a baja).

Csak 1 dolgot nem értek:
Idáig a képsorszám számláló kb itt tartott: 159_????.jpg
Most meg itt tart: 721_????.jpg

Ez mitől lehet?

http://www.muszaj.hu/

(#2710) Hydra SR válasza Myers (#2709) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Idáig a képsorszám számláló kb itt tartott: 159_????.jpg
Most meg itt tart: 721_????.jpg
Ez mitől lehet?"

Gondolom tesztelgették a szervizben, csere előtt és után is, teljesen jogosan. A számláló pedig az alaplapban van, nem a szenzorban úgyhogy az nem indult újra.

Kösz az infót és örülök, hogy sikerült :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2711) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Na jó. Elég volt. Elérkezett a pillanat amikor tényleg megszületett az elhatározás: meg akarok tanulni HDR képeket készíteni!

Valaki elmondja hogy hogyan is készülnek?

Annyit tudok, hogy több kép van egymásra vágva. PS2-vel megoldható a dolog?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2712) johnjohn válasza D4rkm4n (#2711) üzenetére


johnjohn
addikt

Például.Vagy itt.

[ Szerkesztve ]

(#2713) johnjohn válasza D4rkm4n (#2711) üzenetére


johnjohn
addikt

Még egy A google a barátod. :K

(#2714) BEE válasza Hydra SR (#2710) üzenetére


BEE
addikt

Vagy másik memkártyát raktak bele, amin magasabb szám volt.
Egyes gépek onnan folytatják a számolást.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2715) D4rkm4n válasza johnjohn (#2712) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi a linkeket. De egy kis technikai segítség jól jönne. Hogy a PS2-ben hogyan tudom elkezdeni. :U

Nem igazán ismerem ki magam a Photoshop-ban. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2716) johnjohn válasza D4rkm4n (#2715) üzenetére


johnjohn
addikt

Küldtem privit.

(#2717) muci válasza BEE (#2714) üzenetére


muci
tag

Pontosan igy van a számláló. De nem derült fény arra a tényre, hogy a saját kártya benne maradt volna a gépben ( nem szokták azzal együtt átvenni a gépet )

(#2718) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Adott egy FujiFinepix F-710 készülék.
4éve vettem nagyon jó ki sgép mert kicsi sokat tud (talán túl sokat is:)
Mostanában ha felteszem a dokolora rövid időn belül forro lesz az aksi oladalán az egész gép :O
Iletve mostanában ha beakpcsolom a vakut nem vakuzik vagy vakuzik de még is sötét lett a kép:(
Néha tök jó képeket lehet vele csinálni néha meg nagyon roszakat :F
Ugyan azokkal a beállitásokkal :U
Mi lehet az oka?
Valakinek valami tipje?
:F

Samsung S22+

(#2719) johnjohn válasza netkoo (#2718) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem ismerem a gépet, de tippelek, a vaku nyilván nem a kellő időben villan, ez lehet szoftver-hiba, ha van firmware a géphez az talán segíthet,a dokkolóra helyezéskor pedig szintén okozhat valami szoftveres gond melegedést, meg kellene nézni pl.,hogy ilyenkor töltenie kell-e az aksit a gépnek a dokkolóról.

(#2720) netkoo válasza johnjohn (#2719) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)Egyszer aszem sikerült a Firmware frisités vagy 2éve.azota nem probáltam.
Igena dokkolo tölti is közben.

[ Szerkesztve ]

Samsung S22+

(#2721) johnjohn válasza netkoo (#2720) üzenetére


johnjohn
addikt

Elméletileg melegedhet, és az aksi álapotától, minőségétől függően jobban vagy kevésbé a gép töltés közben.Én megpróbálnám a firmware frissítést újból, vagy egy új aksival a töltést.

(#2722) netkoo válasza johnjohn (#2721) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia.Hogyan tudom megnézni milyen firmware van rajta?

Samsung S22+

(#2723) johnjohn válasza netkoo (#2722) üzenetére


johnjohn
addikt

Valahol a menüben benne kell lenni ennek az opciónak.

(#2724) netkoo válasza johnjohn (#2723) üzenetére


netkoo
senior tag

nem találom sajna:(

Samsung S22+

(#2725) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Zsír új nikon d40-emmel készített összes képemen van egy nagy paca.
Az objektívet már letisztítottam, de ugyanúgy ott van. Az objektív meg a váz az első összeszerelés óta egyben van. Hol lehet ez a dzsuva és hogy tudom eltüntetni?

Köszi

(#2726) ócskás válasza Chili7 (#2725) üzenetére


ócskás
aktív tag

Poros a szenzor.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2727) ócskás válasza Chili7 (#2725) üzenetére


ócskás
aktív tag

egyébként körtefecskendővel (ecset nélkül)le lehet fújni

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2728) Chili7 válasza ócskás (#2726) üzenetére


Chili7
őstag

Ennek gyárilag benne kell lennie? :) Ugyanis kb 2 másodperce volt hogy belekerüljön. Szétszedtem, nem látom a porszemet. Mivel tisztíthatom? Valamivel nyúljak bele, vagy sűritett levegővel szabad?

mod1:mi a rák az a körtefecskendő? :U

mod2: már látom, irány a gyógyszertár!

[ Szerkesztve ]

(#2729) Szten Márs válasza Chili7 (#2728) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gugli segít ;)
[link]
[link]

Gyógyszertárakban lehet kapni, meg sztem fényképező szaküzletekben is.

A Nikon egyébként ingyen vállalja a szenzortisztítást - ha magyar garanciás a géped.

[ Szerkesztve ]

(#2730) BEE válasza Chili7 (#2728) üzenetére


BEE
addikt

A kézikönyvben keress olyat hogy "szenzor tisztítás" és kövesd
az ott leírtakat.
De előbb aludj egyet, holnap ugorj be egy patikába és mondd nekik
hogy körtefecskendő kellene neked.
Eléd raknak többféle méretet, kiválasztod a leginkább markodba illőt
és azzal lefújod a koszt az érzékelőről.
De vigyázz ! Hozzá ne érj vele !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2731) ócskás válasza Chili7 (#2728) üzenetére


ócskás
aktív tag

szvsz ha még ne csináltál ilyet(márpedig úgy tünik!)inkább irány a szervíz

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2732) Hydra SR válasza Chili7 (#2725) üzenetére


Hydra SR
addikt

Koszos a plafonod :DDD
Viccet félretéve: Nikonnál tök ingyen tisztítják a CCD-t. Lehet házilag is de nekem eszem ágában nem lenne ezzel játszani, ha ingyen megcsinálják erre betanított emberek célszerszámmal. Egyébként sem szokott sok vizet zavarni a porszem a képeken: ha részletgazdag területen van akkor észre se lehet venni, ha meg homogén felületen akkor könnyen eltávolítható nyomtalanul és büntetlenül.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2733) Chili7 válasza Szten Márs (#2729) üzenetére


Chili7
őstag

Erről az ingyenes szenzortisztításról egyelőre nem találtam semmit!

(#2734) Szten Márs válasza Chili7 (#2733) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már mit kell találnod? Hol vetted a géped? Ha hivatalos Nikon importőrnél, akkor beviszed a Nikon szervízbe, megmutatod a gép papírjait és megcsinálják.

(#2735) Midway


Midway
senior tag

HP M703 géphez hol tudok venni kijelzőt?
Tud valaki segíteni? A szervizben 15k-ért kicserélik :((( ,de nem adnak kijelzőt. :W

(#2736) Chili7 válasza Szten Márs (#2734) üzenetére


Chili7
őstag

Hogy mit kell találnom?
Hát legalább egy bekezdést erről az ingyé tisztitásról a nikon oldalán. Vagy a garancialevélben egy fejezetet erről.
Nem mintha nem hinném el neked, de jó lenne leírva látni ezt. Ha mást nem akkor azt, hogy mennyi ideig kell benthagyni, stb...

Kösz a tanácsot és az aggódást mindenkinek. Azt hiszem veszek egy körtebigyót,megpróbálom kifújni, aztán ha nem oké, akkor viszem a szervízbe.

(#2737) Szten Márs válasza Chili7 (#2736) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm most én sem találom, de hidd el, páran már voltak ott ilyen célból. Szerencsés esetben kb 10 perc, a helyszínen megvárható.

(#2738) orbano válasza Chili7 (#2736) üzenetére


orbano
félisten

a telefont ismered? távoli emberek hallhatják egymás hangját vele. pl egy nikon szervizes hallhatja a kérdésedet, te pedig a választ. hihetetlen hova fejlődik manapság a technika :) a telefonszám rajta kell legyen a garanciapapíron...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2739) Chili7 válasza orbano (#2738) üzenetére


Chili7
őstag

Telefonhívás az internet korában? :Y Inkább az e-mail! De ettől függetlenül kint kellene hogy legyen a honlapon.

(#2740) Szten Márs válasza Chili7 (#2739) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pedig nincs kinnt. És pedig ettől függetlenül így van. ;)

(#2741) orbano válasza Chili7 (#2739) üzenetére


orbano
félisten

őszintén tudlak sajnálni. inkább napokat vergődsz fórumokon, mintsem hogy felhívnál 2 perc alatt egy embert telefonon. a barátnőddel is e-mailben érintkezel, az internet korában? :)) :C

A vér nem válik VAZZE!™

(#2742) johnjohn válasza Chili7 (#2739) üzenetére


johnjohn
addikt

Hívd fel telefonon,ha nem hiszed el amit a többiek írnak, vagy eleve ne foglalkozz velünk, és csinálj amit akarsz!Egyébként ha Magyar Nikon garanciajegyed van,ingyenes a tisztítás és megvárható,kb.20 perc.Ha megkarcolod a CCD előtti fóliát elvész a garanciád, és a szenzorcsere pl.D 40 X-nél 150 000.- Ft.Ami körtefecskendővel nem jön ki, azt ne piszkáld.Egyébként feldughatod a netkábeledet, ha az ügyfélszolgálat telefonon működik,nincs ott 20 adminisztrátor,aki a hülye kérdésekre emilben válaszolgasson.

(#2743) Chili7 válasza orbano (#2741) üzenetére


Chili7
őstag

Nem tudom, mi van veletek, de egyszer sem írtam (vagy gondoltam), hogy nem hiszem el hogy ingyen tisztítanának.
Másrészt nem vergődöm, csak eddig nem tutam, hogy működik a cserélhető obis móka. Nem tudtam, hogy ezzel a jelenséggel számolni kell. És éppenséggel furcsa, hogy egy ilyen egyedülálló pluszszolgáltatást nem reklámoznak a honlapjukon. Amúgy meg nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy többek közt arra voltam kíváncsi, hogy ott kell-e hagyni hetekre, vagy megvárható.
A telefonos ügyfélszolgálatokat meg ha lehet mellőzöm. Hallgattam már eleget mindenféle intrót és megmondom öszintén, hogy egy számomra idegen telefonközpontos ember hangja sem hiányzik különösebben. A magam részéről sokkal egyszerűbb leírni pár sort és másnap elolvasni a választ. Nyilván ha sürgős lenne nem így tennék.

(#2744) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Helló Mindenkinek !

Abban kérném a segítségeteket, hogy hová érdemes szervízbe vinni a masinámat.Van egy már rég nem garis gépem (canon powershot a75) ami nem igazán működik jelenleg. Megnéztem,az egyetlen hivatalos canon szervíz a Somogyi Béla u-ban van, viszont róluk csak rosszat olvastan a neten körülnézve, így őket kihagynám.Lényeg az lenne, hogy egy hozzáértő emberke nézze meg, hogy mi a probléma, mennyért lehet javítani (ha lehet) , hogy lássam érdemed-e foglalkozni vele.Előre is köszi a tippeket , Üdw : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#2745) johnjohn válasza Chili7 (#2743) üzenetére


johnjohn
addikt

Speciel, ha a Nikonnál jársz, találkozkatsz a hölggyel személyesen, igen kellemes jelenség.nem csak a hangja. :))

(#2746) johnjohn válasza Stimpy (#2744) üzenetére


johnjohn
addikt

Fotoműszerészek rendszerint főleg tükörreflexes gépekkel szoktak foglalkozni, lévén, hogy a hibák nagy része mechanikus, vagy legalábbis electromechanikus jellegű.A kompaktok hibakereséséhez általában a márka szakszervízének műszaki háttere szükséges, mivel speciális sokszor szoftveres hibakeresést alkalmaznak(feltéve hogy valóban alkalmazzák).

(#2747) lesaux válasza Chili7 (#2743) üzenetére


lesaux
veterán

És éppenséggel furcsa, hogy egy ilyen egyedülálló pluszszolgáltatást nem reklámoznak a honlapjukon.

Nem egyedülálló, mert ezt még a Camera Kft. is ingyen csinálja. Amúgy meg nem hülyék ők sem, hogy reklámozzanak egy olyan szolgálatást, amiből nincs bevételük, csak a szopás van vele. Kvázi ingyen dolgoznak. Te reklámoznád?

(#2748) lesaux válasza Stimpy (#2744) üzenetére


lesaux
veterán

Őket hívd fel: http://www.kameraszerviz.hu/.
De ha a75-ös gépről van szó, akkor nagy reményeket nem fűznék hozzá. Gyakorlatilag olcsóbb lenne újat venni. Bár egy telefont megér.

(#2749) Stimpy válasza johnjohn (#2746) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Köszi....bár kicsit elszomorítottál.Fórumokon írnak erről szervízről minden félét (jót nem) és állítólag a hibafelmérés kb 1 hónap és képesek 10k-t elkérni érte.Az én gépem esetében viszont ez gázos, mert 10k a hibakeresés, meg mondjuk újabb 10-20k a javítás, és már meg is haladtuk a gép jelenlegi értékét. :(

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#2750) Stimpy válasza lesaux (#2748) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Köszönöm....szerintem elugrok oda, úgy is szabin vagyok:)

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.