Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) tbs válasza bianca3 (#2649) üzenetére


tbs
addikt

Formázni, majd rátenyerelni az expó gombra (sorozatfelvétel a legjobb minőségben), beszélgetni a figurával. Ha pár percig ketyeg probléma nélkül, akkor talán... (Én nem venném meg. Túl nagy kártya, bizonytalan előélet, túl sok kép veszik, ha döglik... 2x2G jobb felállás szerintem... ;) )

(#2652) Hydra SR válasza bianca3 (#2649) üzenetére


Hydra SR
addikt

Meg lehet nézni, úgy hozzávetőlegesen, bár elég időigényes egy 1 gigás kártyánál. Tele kell fotózni, vagy ha tud videót felvenni akkor az egyszerűbb és gyorsabb. Aztán visszanézni. Ha megjeleníti mindet hiba nélkül akkor már nagy baj nem lehet.

szerk: hopsza, nem is 1 giga hanem 4. Na azt kemény lesz utcán tesztelni :)

Nekem egy 256-os CF-ből sikerült hibásat bartereznem, de végülis csak egy hibás szektor van rajta. Egyszerűen megoldottam a problémát: telefotóztam kisebb felbontású képekkel, és azt az egyet ami nem volt olvasható rajta, azt írásvédetté tettem. Így az most fixen ott van és foglalja a hibás területet a kártyán de nem foglal sok helyet.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2653) Zozzant


Zozzant
addikt

Az F érték az mondjuk 3.5 és 5, idővel elfelejtődött hogy ez lényegében 1/3.5 és 1/5, amiből látható hogy az 1/3.5 nagyobb szám, nagyobb blende, több fény...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2654) bianca3 válasza tbs (#2651) üzenetére


bianca3
tag

Köszi a tippeket és infókat tbs és Hydra :R

Akkor lehet maradok a biztonság mellet a bolti original 2 Gb mellett. Az is bőven elég, mert most csak 512 MB van és az már kevés.

Jó éjt!

(#2655) Hydra SR válasza Zozzant (#2653) üzenetére


Hydra SR
addikt

Teljesen azért nem felejtődött el. Korrektebb helyeken még mindig osztásjellel van megadva. De ha úgy vesszük, a záridőnél is elhagyódik néha. A Fuji S5500-am gond nélkül kiírta, hogy a záridő 400, pedig hát (most már) egyértelműen 1/400-ról volt szó. Az elején kicsit zavarbaejtő volt a dolog.

bianca: megértelek, 11000 Ft-tal már nem olyan lelkesen kísérleteznék én sem, én egy 512-es SD kártyát csereberéltem egy az egyben 256-os 1-szeres CF-re. Jó esetben is max. 3000 Ft-ért tudtam volna eladni az SD-t amire nem volt szükségem csak nyertem, de inkább csak 2-ért. Bontatlanul, garival.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2656) adik válasza bianca3 (#2647) üzenetére


adik
őstag

1. annyiért újat is kapsz, rendes garival (11,5-ért Kingston is van, bár nekem nem kedvencem és éppenséggel nem is egy versenyló).
2. tbs-nek igaza van: inkább legyen több, kisebb memóriakártyád. Esetleg ennyiért kapsz 2G gyors kártyát aminek sztm több értelme van.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2657) tbs válasza adik (#2656) üzenetére


tbs
addikt

Memory stick, 4G. ;) Olcsó vagy. :R

(#2658) adik válasza tbs (#2657) üzenetére


adik
őstag

upsz, szoni. bocsi, azt nem néztem. Ez esetben vissza az egész. :B
Elég a 2G, pláne a kártya lehetőségeit figyelembe vége...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2659) orbano válasza Hydra SR (#2650) üzenetére


orbano
félisten

a blendenyílás és a gyújtótáv aránya. és azért megy gyökkettő-hatványonként a lépés (f1, f1,4, f2, stb), mert így azonos gyújtótáv mellett a blende által kitakart terület mindig duplázódik, azaz a beeső fény feleződik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#2660) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Távkioldót szeretnék venni. Mit ajánlotok (vezetékes, infrás)?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2661) BEE válasza Hacker75 (#2660) üzenetére


BEE
addikt

A vezeték néha rövid, az infrásnak meg vannak korlátai a különféle gyártóknál.
Pl nincs mindenhol B idő és effélék.
Nézz utána hogy a te gépednél hogy is van ez !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2662) Myers válasza Myers (#2569) üzenetére


Myers
senior tag

Itt van ez a problémám: #2569

És sikerült előrébb lépnem! Elvittem a gépet a Camera Kft-hez, mondtam mi a probléma, ki fogják cserélni a CCD-t ingyen! Pedig már nincs rá gari.

Tehát ha valakinek ilyen gépe van (Bővebben ITT és ITT)
PowerShot A60
PowerShot A70
PowerShot A75
PowerShot A300
PowerShot A310
Digital IXUS V3
Digital IXUS II
Digital IXUS IIs

és hasonló problémája van, az vigye szervízbe, valszeg ingyen cserélik a CCD-t!

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#2663) Hydra SR válasza Myers (#2662) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszönjük a visszajelzést és örülök, hogy sikerült ingyen elintézni :R

Beírom ide a kulcsszavakat amik alapján rákereshet aki erre téved hasonló problémával:

[I] PowerShot A60
PowerShot A70
PowerShot A75
PowerShot A300
PowerShot A310
Digital IXUS V3
Digital IXUS II
Digital IXUS IIs

CCD szenzor érzékelő hiba csere visszahívás camera kft garancia gari [/I]

Aki kereséssel találta meg ezt a hsz-t az nézze meg az előzményeket!

szerk: vajon miért nem teszi dőltté a kijelölt részt?

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2664) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy egy ilyen objektív "gyűrű" milyen hatással lesz egy 50mm-es obira? Ha jól tudom, csökkenti a fókusztávolságot, és kicsit rontja a fényérzékenységet. A kérdés inkább tehát az, hogy milyen mértékben?

(#2665) orbano válasza <Adamsky> (#2664) üzenetére


orbano
félisten

az objektív élességállítási tartományát tudod velük módosítani (lényegében a közelpontot közelebb hozni)
a fényerőt nem rontja, mert ezek belül üresek.

ne keverjük össze a közgyűrűt a telekonverterekkel és a nagylátószögű konverterekkel, amik a gyújtótávolságát mósdosítják a velük kompatibilis lencséknek, valamint fényerőveszteséget okoznak (pl canon telekonverterek: 1.4x 1FÉ, 2x 2FÉ mínusz)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2666) BEE válasza <Adamsky> (#2664) üzenetére


BEE
addikt

Az objektívre úgy hat, hogy előrébb tolja azt.
Ettől megnő a nagyítás, de csak egy szűk tartományban tudsz élesre állítani.
Minél jobban növeli a nagyítást, annál jobban csökkenti a fényerőt,
ennél a közgyűrűnél legalább egy fényértékkel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2667) orbano válasza BEE (#2666) üzenetére


orbano
félisten

csökkenti a fényerőt? :Y lehet én vagyok a balga, de nekem nem tűnt fel :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#2668) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Képeket szeretnék kinyomtattatni 9*13 és 10*15 méretben. Kérdésem az lenne, hogy milyen méretben küldjem el a képeket? Lehet eredeti, vagy ha nem, milyen progival méretezzem?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2669) orbano válasza Hacker75 (#2668) üzenetére


orbano
félisten

Nem fontos méretezni. Úgy is mondhatjuk, hogy teljesen szükségtelen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#2670) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

BEE és orbano kössz a válaszokat!

Igazából egy EF 50mm f1.4-et szeretnék ezzel némi makró tulajdonsággal felruházni. Ezért kérdeztem, hogy mire is számíthatok. Tapasztalata van valamelyikőtöknek ezzel kapcsolatban?

(#2671) Smogus válasza Hacker75 (#2668) üzenetére


Smogus
őstag

csak fontos hogy a 9*13 és 10*15 nem digitális képarány
szóval valami nem lesz a képen rajta, vagy digit arányú nyomatot kell kérni róla

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2672) Zozzant válasza Hacker75 (#2668) üzenetére


Zozzant
addikt

Javasolt képfelbontások az egyes képméretekhez:

Képméret minimális felbontás javasolt felbontás
9*13 526*750 1051*1500
10*15 602*898 1205*1795
13*18 750*1051 1500*2102
15*21 898*1240 1795*2480
18*24 1051*1417 2102*2835
21*30 1240*1801 2480*3602
24*30 1417*1801 2835*3602
30*45 1801*2690 3602*5398
30*91 1801*5374 3602*10748

Vágással és/vagy méretezéssel bármilyen programmal:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2673) BEE válasza orbano (#2667) üzenetére


BEE
addikt

Gondold végig a dolgot !
Ugyanazzal a fénymennyiséggel egy nagyobb méretű képet rajzol ki,
tehát ugyanúgy csökken a fényerő mint pl a vakunál is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2674) Hydra SR válasza Smogus (#2671) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez gépfüggő is :) A tükrösök Olympus kivételével 3:2 képarányúak digiten is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2675) Smogus válasza Hydra SR (#2674) üzenetére


Smogus
őstag

nincsen tükrösöm, legalábbis digitem nincs
nem tudtam, de alapból a digitek nem 10*15-re dolgoznak :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2676) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2677) szabokarlo


szabokarlo
tag

Hali!

Két canon gépet néztem ki magamnak: az egyik az a720 is, a másik az sx100 is.
Van valakinek tapasztalata a két gép valamelyikéről? (pro és kontra is érdekelne)
A nagy kérdés az lenne, hogy megér-e az sx100 +10e Ft-ot a 720-hoz képest. Elvileg nem akartam drágább gépet venni a 720-nál, de ha használhatóbb lenne az sx100 akkor inkább azt venném. Ahogy néztem feljebb nem igazán érdemes kompaktokat venni. Ez lenne az első gépem, szeretnék jól megtanulni fényképezni a lehető legtöbb manuális beállítás mellett (felkészülés egy tükörreflexesre :-]).
Előre is köszi a segítséget!

Carl0s

(#2678) Szten Márs válasza szabokarlo (#2677) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#2679) szabokarlo válasza Szten Márs (#2678) üzenetére


szabokarlo
tag

Köszi, már én is megtaláltam, mert oda is akartam volna copyzni a kérdést, de egy kicsit visszaolvastam :-)
A kérdésem azért még továbbra is áll, ugyebár még nem válaszolt rá senki :-)

Carl0s

(#2680) Szten Márs válasza szabokarlo (#2679) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Majd ha egyszer hazajutok megnézem mit tud az sx100, így csípőből nem tudok érdemben válaszolni.

(#2681) Szten Márs válasza szabokarlo (#2677) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nahh amit tudunk a két gépről:
Mindkettő 8 megapixeles 1/2,5-ös CCD-re épít. Nem sok jót ígér, de mostanság ez van. 36-360mm átfogása van az SX100-nak, ezzel szemben az A720IS-nek 35-210mm. F/2,8 - F/4,3 fényerő SX100-nál, F/2,8-F/4,8 A720 IS-nél. E kettőt egybevetve elég egyértelmű, hogy ha kellenek a nagy tele tartományok, akkor az SX100 a jobb választás. Nagyobb tele, jobb fényerővel.
Kb tesztek nélkül, pusztán az adatokból ennyi látszik lényeges különbségnek.
Mindenesetre annyi bizonyos, hogy hetvenezer felett én már meggondolnám, hogy érdemes-e beruházni egy kompaktba. Főleg így, hogy tükrösön gondolkozol, és csak egy tanulógépet akarsz előtte. Ez esetben egy Canon A540 használtan (épp árul egyet ftc forumtárs :D ) több, mint tökéletes rá, vagy valami hasonló gép és akkor nem költessz el hetven ezret, olyasmire, ami később valószínűleg teljesen értéktelen lesz. A fenntmaradó összeget meg bele tudod forgatni később egy tükrös gépbe. Vagy most még vársz és gyűjtessz egy kicsit és veszel egy Nikon D40-et, vagy Pentax K100D-t.

(#2682) TexT-BoY válasza Szten Márs (#2681) üzenetére


TexT-BoY
addikt

SX100 szerintem ujabb, meg már digic 3, meg azért elég rendbe van. Csak akkor venném meg ha nem akarnék fejleszteni, de annak fényébe hogy tovább szeretne menni ezért egy olcsobb gép jobb lenne szerintem is:). De amugy elég kellemes masina az sx100, néztem a botba, sokkal szebb mint a többi canon. :K (mintha fontos lenne:DD)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2683) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Megjött a Kenko közgyűrűsor, és egy olyan kérdésem lenne, hogy az van a dobozán hogy EF/EF-S, a kitobjektível mégsem tudom használni...
Na most én vagyok túl láma, vagy ez így természetes?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2684) szabokarlo válasza Szten Márs (#2681) üzenetére


szabokarlo
tag

A Canon EOS 350D-ről mi a véleményed? Hogy hogy azt nem ajánlottad? :-]
Ahogy néztem a Nikon és a Pentax is olyan 120e körül van alapobjektívvel. A 350D-t meg már 115e-től lehet venni újonnan kitbe!!! Ez még talán nem is lenne sok egy tükörreflexesért.
Viszont ha megvettem a gépet utána jó darabig nem lenne rá pénzem tele objektívet venni (ugyebár ezeknek az ára húzós igazából, gondolom nem a 300e kéne nekem de a legalapabb is olyan 60 ezer HUF :-/).
Egyébként ezek a kites objektívek mennyire használhatóak?
Utánaolvasok a gépeknek.

(#2685) tbs válasza szabokarlo (#2684) üzenetére


tbs
addikt

Fogdosd, nézegesd meg őket, megtapasztalod Canon miért is nincs az ajánlottak között... ;)

(#2686) j.bravo válasza szabokarlo (#2684) üzenetére


j.bravo
addikt

tbs-nél az igazság :)
De hogy a kipróbálás előtt is legyen vmi konkrétum:

- kisebb, kényelmetlenebb fogású váz - ez mondjuk persze egyénfüggő, kinek mi jön be
- a legkevésbé jó kitobjektív. (mondjuk ez sem annyira botrányosan rossz mint néhol mondják; de valóban sokkal többet ki lehet hozni abból a vázból...)

A Nikon és a Pentax kitobik kicsivel jobbak. A fogás - szerintem - mindkettőn sokkal jobb mint a 350d vagy 400d esetén. Ha veszel egy portrémarkolatot, akkor veri őket, de ugye a markolatot se adják ingyen.

De próbáld ki, vedd kézbe, nézz bele!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2687) csiga997 válasza Hacker75 (#2683) üzenetére


csiga997
őstag

hazudtak. ;]

mod:
[link]
3. Canon EF-S lenses will not mount on the KENKO DG Extension Tube Set. These lenses include but not limited to EF-S 10-22, EF-S 17-85, EF-S 18-55, and EF-S 60mm Macro.

[ Szerkesztve ]

(#2688) Hydra SR válasza Hacker75 (#2683) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na ennyit tud a Canon gyártmányú EF közgyűrűsor amit a többi nem :))

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2689) orbano válasza Hydra SR (#2688) üzenetére


orbano
félisten

képzelem mit produkálhat a kitobi egy ilyen közgyűrűsorral :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2690) Hydra SR válasza orbano (#2689) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hja mondjuk annak mindegy, nem egy makróhuszár de az EF-S 60mm Macro alá már talán nem hülyeség a közgyűrű.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2691) orbano válasza Hydra SR (#2690) üzenetére


orbano
félisten

A piszke még mindig nagyon jó közgyűrűket gyárt :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#2692) Hydra SR válasza orbano (#2691) üzenetére


Hydra SR
addikt

Csak az EOS rendszernél kicsit gázos kézzel behúzni a blendét :U

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2693) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Végülis nem gond, mert úgyis az 50/1.8-al fogom használni, csak gondoltam kipróbálom... :)

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2694) csiga997 válasza Hacker75 (#2693) üzenetére


csiga997
őstag

Ha nem aggódsz a garanciáért, akkor egy kis reszelgetéssel megoldható. Leírás itt.

(#2695) orbano válasza Hydra SR (#2692) üzenetére


orbano
félisten

hát igen... majd drauttal átvezettyük... :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#2696) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy nagyon alap gépem kodak cx7330, a könyvében csak 256-ig írja az sd kártyák kezelését és neten sem nagyon találok pontos infót hogy meddig kezeli
(1G-re gondoltam, ami később akár komolyabbgépben is jól jöhet)
szerintetek meddig kezeli?

még valami:
az olcsó lassú SD-knek mi a hátránya fotozáskor?
azon kívül, hoigy lassabban mennek fel a gépre

[ Szerkesztve ]

(#2697) Szten Márs válasza lorcsi (#2696) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem nem véletlenül írja a könyve azt, hogy 256 mega a maximum.... :U
Egyébként az olcsóbb SD-nek a te géped esetében max a megbízhatóságával lehetnek bajok, de ha lasabb, de jó márkájút veszel, akkor nem fogod érezni a hátrányát.

(#2698) lorcsi válasza Szten Márs (#2697) üzenetére


lorcsi
veterán

kingstone-t néztem, 2k
komolyabb gépnél milyen hátrány származik?

a könyben csak egy táblázatopt találtam, hogy mekkora kártyával kány kápet és hány perc videot lehet rögzíteni

(#2699) Szten Márs válasza lorcsi (#2698) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Értem, sajnos nem tudom mást javasolni, mint h netes specifikációkat, vagy esetleg ha van, manualt próbálj felkutatni.
Egyébként komolyabb gépnél a sorozatsebességnél számíthat - ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#2700) Zozzant válasza lorcsi (#2696) üzenetére


Zozzant
addikt

Ameddig sorozatfényképezésnél tele nem lesz a gép puffere, addig gyors a sorozatlövés, ez géptől függően változhat, utána a kártyára írás gyorsasága határozza meg mennyi szünet lesz a képek között, nem feltétlenül jelent előnyt egy gyors kártya ha a gép nem is tud rá abban a tempóban írni, ha tud akkor előny, a másik a raw-ban fotózás, de ha van időd kivárni amíg felírja akkor ott sem előny a gyors kártya, ha gyors kártyaolvasód van akkor ott is előny, hamarabb beolvashatod a pc-re a képeket.
Továbbá a legolcsóbb cucc mindíg valahol sántít illetve kompromisszumokat jelent, és sokszor az élettartama sem az igazi, ez nem jelenti viszont azt hogy "ágyúval verébre" a leggyorsabb kártyát vedd meg.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.