Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40551) sziada5925 válasza kopaszkutya8 (#40550) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha ennyire nem akar működni, akkor vidd vissza, mert még a végén rajtad marad működésképtelenül.
Asus Ez-flashbe se tudsz belépni? Bios frissítés még segíthetne.

Üdv: Ádám

(#40552) bandi0000 válasza kopaszkutya8 (#40550) üzenetére


bandi0000
nagyúr

add vissza a lapot mert ha véletlenül bios frissítéssel elcseszed akkor már tutti nem foglya visszavenni....az a legbiztosabb

Xbox One: bandymnc

(#40553) gYaLo válasza kopaszkutya8 (#40550) üzenetére


gYaLo
őstag

Vidd vissza minél előbb ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#40554) kopaszkutya8 válasza sziada5925 (#40551) üzenetére


kopaszkutya8
tag

Sajna az lesz a vége,hogy tényleg vissza viszem !
Sajna sehova nem tudok belépni, mert nem reagál semmilyen bill-re!
Legalább 5-6 bill-el kiprobáltam.
Elvileg mindet felismerte rendesen, az eszközökre is mindent hibátlanul lát, de se a delete sem a 3gombos ujrainditásra sem reagál!
a bill-t látja, vagyis nem reklamál hogy nincs rákötve, de hiába probálok bármely gombbal, beint .! :(((
Bios-át meg igy szerintem csak egy másik müködö lapkán lehetne megoldani, vagy pedig olyannál akinek van hozzá cucca!

(#40555) alfonzó


alfonzó
csendes tag

Sziasztok!
Tönkrement az alaplapom, elvitte a táp. Ma vettem egy Asrock K7S41GX lapot+tápot, belepakoltam a régi alkatrészeket. Amint áramot adok a gépnek a lap rögtön elindul, de a bios nem. Találkoztatok már hasonlóval?

(#40556) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, amire nem igazán találok választ, pedig nem ma kezdtem a szakmát.
Adott egy MSI K9N6SGM-V alaplap, és egy AMD Athlon X2 5200+ (G2). Szépen teszi a dolgát mind a kettő, egy dolgot kivéve, ez pedig nem más, mint a Cool'n'Quiet. A CPU, és az alaplap is tudja, legalábbis a gyártók szerint, de nem igazán akarja (BIOS-ban be van kapcsolva). CPU 2700MHz-en, proci hűtő csapágyasra forog 3200 RPM-en. VISTA és Win7 alatt sem veszi vissza a proci órajelét. Az érdekes az, hogy valószínűleg csak az egyik mag megy fullon, mert AIDA64(Everest)-el nézve 10 C különbség van, Win alatt, a két mag hőmérséklete között. Az egyik 30 C, a másik 40 C-on megy. Terhelve nem néztem, de valószínűleg ott kiegyenlítődik a hőmérséklet. Na erre nem tudok gombot varrni. Ha esetleg valaki már találkozott ilyen problémával, és tud rá gyógyírt, annak a segítségét szívesen várom. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#40557) Petzval válasza alfonzó (#40555) üzenetére


Petzval
senior tag

Nem értem honnan tudod hogy a lap megy ha a BIOS nem jelenik meg? Csinálj egy BIOS resetet vagy vedd ki az elemet egy percre.

[ Szerkesztve ]

(#40558) Janesz_20


Janesz_20
tag

Szép estét !

A véleményeteket szeretném kérni :) !

Szerintetek érdemes lenne egy ilyen lapot venni :

Asrock G31M-GS

Janesz

(#40559) alfonzó válasza Petzval (#40557) üzenetére


alfonzó
csendes tag

A prociventi pörög. Amiket írtál már megtettem.

(#40560) DJ WOKKY válasza dave93 (#40549) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Csak azt tudom elképzelni, hogy kevesebb a feszültség felvétele, amit a slot-ból vesz fel...
Ez lehet éppen az alaplap hibája is, nem feltétlen a kártyáé.

(#40561) DJ WOKKY válasza Janesz_20 (#40558) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

attól függ mire kell...
Ha netezni, meg néha játszani egy kicsit, tökéletes !

(#40562) e=mc² válasza alfonzó (#40559) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem is ceges gepeknel tobbszor elofordul hasonlo. Cpu venti porog, de se csippanas, se hdd felporges, se vga jel, semmi.

Ilyenkor neha tapcseret eszkozlok, ami parszor bejott, de volt hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#40563) Janesz_20 válasza DJ WOKKY (#40561) üzenetére


Janesz_20
tag

Netezni és néha játszani :) ! Erősebb játékokkal is elbírna ? Persze olyan proci meg egyebek mellett :) ?

Janesz

(#40564) Petzval válasza e=mc² (#40562) üzenetére


Petzval
senior tag

Vállalatnál csak van egy multiméter megmérni nem esik e a feszültség nagyot.mert mindenki a wattokon lovagol de ha leesik a feszültség akkor tudni lehet hogy teljesítmény nem lehet.

(#40565) DJ WOKKY válasza Janesz_20 (#40563) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Olyan konfig összeállításával igen
quad, vagy duo procival simán :) mondjuk a ddr2-es ram csak 800mhz-ig támogat, de majd maximum meghúzod őket egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#40566) e=mc² válasza Petzval (#40564) üzenetére


e=mc²
őstag

Biztos van, de nem nekem. Ha valami nem megy cserelem, mert nincs ido javitani/javittatni.

Ambulimax Provider

(#40567) Janesz_20 válasza DJ WOKKY (#40565) üzenetére


Janesz_20
tag

Köszi :R :) !

Janesz

(#40568) tottiiii


tottiiii
tag

Hello.Tudtok olyan AM2(+)os alaplapról,aminek AGP-s videókari foglalata van,és BIOS update után kezeli az ehhez hasonló procikat?

(#40569) RootRulez válasza tottiiii (#40568) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha ilyen procid van, felejtsd el az AGP-t. :K 2011-ben nem kell ilyeneken görcsölni. :N

mod: különben is olcsóbban jutsz egy jó PCI:E karihoz, mint amennyiért eladsz egy jó AGP-set...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#40570) Jorus válasza tottiiii (#40568) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tessék: AM2NF3-VSTA

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40571) Podpupi


Podpupi
tag

Hello.Volna nekem GIGABYTE G31M-ES2L alaplapom és mostannába nem akkar bebootolni csak villog a led elől,és ennyi ha lehuzon a dvd es es ott belül szorakozom vagy a vinyot csesztetem elindul .A bios nem jön be.Lehet hogy valami szarakodik ,de ha feláála oprendszer akkor jo.Köszike..

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#40572) waithEard válasza DJ WOKKY (#40545) üzenetére


waithEard
őstag

Sajna nem tudom, egyszerűen nem indult, aztán gariba kicserélték... az okozhatta a tüneteket?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#40573) Petzval válasza Podpupi (#40571) üzenetére


Petzval
senior tag

Melyik LED villog? A power vagy a HDD?
A HDD-t hogy kell csesztetni? :D
Remélem nem bekapcsolt áram alati állapotban húzkodod fel le a hardvert?

(#40574) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Abit BD7II alaplap. Látszólag elindul minden, felpörög a gépezet, de a monitor nem kap jelet. Utána RAM áthelyezése másik slotba, indítás, Win elindul, működik; csak még az elején a POST után panaszkodik hogy módosult a bios vagy ilyesmi (ezt betudtam CMOS elem hibának). Másodjára is sikerült elindulnia rendesen a rendszernek (BIOS panaszkodás továbbra is van).
Ezután visszatettem az oldallapot stb., és még egyszer megnéztem, hogy biztos működik-e, de az első eredményt produkálta (tehát képernyő nem kap jelet). Próbáltam utána másik memóriával is, a helyzet változatlan.

Esetleg van valakinek valami remek ötlete, hogy mi lehet a megoldás? :)

Köszi: Tamás

(#40575) Podpupi válasza Petzval (#40573) üzenetére


Podpupi
tag

Hello.A power es hdd a venti alap jaraton forog nem kabel lehuz indit akkor megy vagy sem kabel vissza indit talan megy talan nem.Csipan egyet akkor indul,olyan mintha valamelyik hardver nem müködik rendesen vagy a alaplap...

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#40576) Lenry válasza tommyx (#40574) üzenetére


Lenry
félisten

kiszáradt és/vagy púpos kondik, sok por, elöregedett alkatrészek.
így első blikkre.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40577) L.D


L.D
csendes tag

Sziasztok!
Van egy GA-G41MT-D3-as alaplapom,kb.2 hetes.Mennyire jellemző,hogy az északi híd hűtőbordája "tüzes".Alig lehet megfogni.Ventit tenni rá elég bonyolult,vagy külön konzol kellene rá.Közrejátszhat az is ,hogy jelenleg Win XP 32 bit van rajta,előzőleg Win7 64-en mintha nem melegedett volna ennyire,de lehet rosszul emlékszem.Proci magok 35 C.

(#40578) Lenry válasza L.D (#40577) üzenetére


Lenry
félisten

az op.rendszernek ehhez égvilágon semmi köze, hacsak a driver nem járatja magasabb órajelen az integrált VGA-t, amit erősen kétlek (már ha egyáltalán azt használod)

ha szükséges lenne, akkor a gyártó nagyobb/hatékonyabb hűtést tett volna rá, egyébként meg ne fogdosd.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40579) L.D válasza Lenry (#40578) üzenetére


L.D
csendes tag

Nem az alaplapit használom.Csak a játékok alatt melegszik föl igazán ,de akkor igen aggasztóan.Egy E8400 dolgozik benne 2 Ghz-n alapból,terhelés alatt 3Ghz ,FSB 1333Mhz.

[ Szerkesztve ]

(#40580) Lenry válasza L.D (#40579) üzenetére


Lenry
félisten

mondom: ha szükséges lenne, akkor nagyobb borda lenne rajta, de mivel ekkora van rajta, így ennyi is elég.
ha nem okoz hibákat, fagyást, kékhalált, lassulást, világvégét, akkor sz*rd le.

(egyébként honnan jöttél rá? soha nem jutott még eszembe játék közben az alaplapomat simogatni)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40581) L.D válasza Lenry (#40580) üzenetére


L.D
csendes tag

Még "teszt" alatt van,szeretem rendben tudni a dolgaimat,igy megtaperoltam.Nem én játszom rajta.Arra gondoltam nehogy ugy járjon mint a mostani nVidia VGA-k.....Egyébként igazad van garis....

(#40582) Lenry válasza L.D (#40581) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom, hogy mire gondolsz "mostani nVidia VGA-k"-ra, de mindenesetre a G41-et vagy 3 éve gyártják és nem emlékszek sorozatos északi híd elolvadásról szóló hírekre.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40583) L.D válasza Lenry (#40582) üzenetére


L.D
csendes tag

Köszi segítséget !
Megnyugtattál,nem piszkálom.Csak még egy alaplapomban sem volt ilyen forró ez a hütő,igaz azok kissebb teljesitményűek voltak.

(#40584) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

Elnézést,ha OFF,de úgy érzem a lapokhoz kell írnom ezt a kérdést,azért mert a régi foglalatommal LGA1156 (Giga p55-USB3) minden rendben volt,hanem amióta lecseréltem 1366-ra ez a probléma jelentkezik nálam..

Tehát új deszka,új ramok,új cpu.
Minden más maradt a régi (táp,doboz,hd-k stb..)

Az első 1366-os lapom egy Giga EX58-UD5 volt, most meg X58A-UD5 van, mindekettőnél tapasztalható volt eza probléma.

Amikor bekapcsolom a gépet (Power gomb be),akkor elindul a gép ,de kb. 1 mp után lekapcsol miután elindult.
Ekkor nemcsinálok semmit csak várok és kb. 3-5 mp után megint elkezd elindulni a gép.
Ekkor már nem kapcsol le,hanem dolgozik. Elég sokat dolgozik egy 20mp-t biztosan és ezután pittyen a kis speaker a lapon, hogy elindult, ekkor bejön a kép és már bootol is..

Inntentől kezdve minden okés, a tuningot is jól bírja a gép és a terhelést is.Valamint nem fagy fel vagy kap kékhalált.

De mi lehet a probléma az indításkor?
Valami áramellátással lehet a probléma?

(#40585) Lenry válasza DeathAdder (#40584) üzenetére


Lenry
félisten

ez nem probléma. ez ilyen. P965-ös chipsetek óta csinálják ezt a lapok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40586) Petzval válasza DeathAdder (#40584) üzenetére


Petzval
senior tag

Asrock 865-el is ezt csinálja nem hiba Teljesen random módon indul.

[ Szerkesztve ]

(#40587) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Értem,köszi a választ :R
Ezt nem tudtam :(((

(#40588) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hellósztok!

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e kapni PCI riser kártyát valahol? EGy HP gépem van, asztali, és mivel vettem bele egy VGA-t ami kitakar egy egész PCI slotot is a 3-ból, ezért szeretném, hogy pótolni lehessen + slotokkal, elivleg lehetséges, mert az alján az alaplapnak látok csatlakozást hozzá....

Üdv.

--- N/A ---

(#40589) tgulyas


tgulyas
senior tag

Bocs nem ide vág de vistára hogy tudok Dx 11 rakni ?

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#40590) Podpupi


Podpupi
tag

Hello.A video kartyárol lehuztam a plussz 12.v és inditotam csipogot vissza dug majd inditotam és lám elindult lehet táp vagy videokártya?????? :Y :Y

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#40591) tommyx válasza Lenry (#40576) üzenetére


tommyx
tag

Köszi!
Igazából azt furcsállom, hogy 2x elindult rendesen :S Jól gondolom akkor, hogy egy CMOS elem csere nem fogja megoldani a problémámat? :)

Üdv: Tamás

(#40592) fatal` válasza tgulyas (#40589) üzenetére


fatal`
titán

Frissítsd le a directxet a web installerrel és felteszi.

(#40593) SaiyanJin


SaiyanJin
csendes tag

Sziasztok !

Kérdésem az lenne melyik a jobb gyorsabb chipset a P45 vagy az X38, továbbá az alaplapi hangchip melyiken a jobb (P5Q Deluxe Vs. P5E3 Deluxe) ??? E két alaplap között vacilálok...
Előre is köszönöm !

Üdv,
S

[ Szerkesztve ]

(#40594) DJ WOKKY válasza SaiyanJin (#40593) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

A P45-öt már 65 nm-es csíkszélességgel gyártják, ami minden bizonnyal alacsonyabb költséget és kisebb fogyasztást, valamint melegedést eredményez. Valószínűleg a tuningra is pozitív hatással lesz.
Ezzel szemben a X38 és X48 északi hidakról tudjuk, hogy még 90 nm-en készültek.
Szóval inkább a P45 :)

[ Szerkesztve ]

(#40595) DJ WOKKY válasza jimmy399 (#40588) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

például itt de ha tovább guglizol, akkor biztos találsz nagyobb választékot

(#40590) Podpupi: nem egészen értem a kérdésed :F :F
Ha lehúzod a 12V-os tápot, akkor persze, hogy nem indulnak azok a VHGA-k, amiknek szükségük van rá...

[ Szerkesztve ]

(#40596) Lenry válasza tommyx (#40591) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem fogja megoldani. a CMOS elemnek ehhez semmi köze.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40597) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Van egy ismerősömnek egy Asus M3a lapja. Az a baja hogyha módosít valamit a biosban akkor nem indúl a gép csak sípoló hangot ad. Mitől lehet ez?

(#40598) Repsol600


Repsol600
addikt

Ja, elemet, ramot, próbált másikat bele nem az a gondja. Proci hiba lehet?

(#40599) DJ WOKKY válasza Repsol600 (#40598) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Elég sokat lehet a BIOS-ban módosítani... kicsit tudsz pontosítani, mert ha így segít neked valaki, akkor leszedem a csillagokat :)
Ha tudsz mondj pontosabbat, köszi

(#40600) vadani


vadani
tag

Sziasztok
Lenne egy jó kérdésem, de a választ már 2 órája keresem és sehol nem találom:). Van egy Samsung 225UW monitorom aminek két USB kimenete van. A kérdésem az, hogy erről 1A vagy 500mA áramerősség érhető el? A válaszadónak előre köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

janissary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.