Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40601) Gabo0905


Gabo0905
aktív tag

Helló Mindenkinek!
már sok topikban megkérdeztem de itt is megkérdezem talán tud valaki ésszerűbb magyarázatot adni! az lenne a kérdésem, hogy van egy gigabyte ga-g31m-s2l alaplapom integrált vga-ja intel g31 és nem tudom 9mb-nál feljebb állítani :F ha valki tudja rá a választ azt nagyon megköszönném! :) :U :R

(#40602) vadani válasza vadani (#40600) üzenetére


vadani
tag

sorry, most veszem csak észre, hogy félig-meddig off topic az előző hozzászólásom. De hogy a témának megfelelőt írjak, van egy P5K premium alaplapom. Létezik-e olyan beállítás amivel kikapcsolt állapotban is áram alatt tartja az USB csatlakozókat, hogy tölteni tudjak róla egyéb eszközöket, vagy csak eszközt? Ha igen a Biosban mit kell ehhez átállítani?

[ Szerkesztve ]

janissary

(#40603) Repsol600 válasza DJ WOKKY (#40599) üzenetére


Repsol600
addikt

Helló!
Semmit nem lehet állítani a biosban :( Akármit állítasz már nem indúl el ha az időt állítod akkor sem.

(#40604) tgulyas válasza fatal` (#40592) üzenetére


tgulyas
senior tag

tudnál egy linket ere ? hol tudom frissiteni . DX -et

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#40605) fatal` válasza tgulyas (#40604) üzenetére


fatal`
titán

(#40606) tgulyas válasza fatal` (#40605) üzenetére


tgulyas
senior tag

kösz , ezt le töltötem de hiba miatt nem telepíti

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#40607) tgulyas válasza fatal` (#40605) üzenetére


tgulyas
senior tag

pontosan így néz ki

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#40608) Gabo0905


Gabo0905
aktív tag

Helló Mindenkinek!
már sok topikban megkérdeztem de itt is megkérdezem talán tud valaki ésszerűbb magyarázatot adni! az lenne a kérdésem, hogy van egy gigabyte ga-g31m-s2l alaplapom integrált vga-ja intel g31 és nem tudom 9mb-nál feljebb állítani :F ha valki tudja rá a választ azt nagyon megköszönném! :) :U :R

(#40609) Petzval válasza Gabo0905 (#40608) üzenetére


Petzval
senior tag

Úgy érted 9Mb videoramot tudsz csak állítani?

(#40610) Gabo0905 válasza Petzval (#40609) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

igen :) :(

(#40611) Janesz_20


Janesz_20
tag

Szép estét Nektek !

Szeretnék egy kis segítséget kérni vásárláshoz ... :) !

Lenne egy Asrock G31M-GS alaplapom ... és ehhez szeretnék egy halk,de jó hűtőt max. 7k.-ig !
Valaki tudna linkeket vagy neveket ajánlani ehhez a laphoz ? Előre is köszönöm Nektek :R !

Janesz

(#40612) Janesz_20 válasza tgulyas (#40607) üzenetére


Janesz_20
tag

Tgulyas :

DirectX 11 Vista-hoz ! Remélem jó lesz :) !

[ Szerkesztve ]

Janesz

(#40613) fatal` válasza tgulyas (#40607) üzenetére


fatal`
titán

Akkor már fent van.

(#40614) Petzval válasza Gabo0905 (#40610) üzenetére


Petzval
senior tag

Nem tudok másra gondolni vagy a videokártya sérült vagy a BIOS.

(#40615) Gabo0905 válasza Petzval (#40614) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szeritnem sérülni semmi nem sérült, mert állítólag a g31-es videokarik-nal 9mb-ig lehet BIOS-ban! és valaki még arra is tippelt, hogy driverből kell, szal passz :DDD

(#40616) Janesz_20 válasza Gabo0905 (#40615) üzenetére


Janesz_20
tag

Intel grafikus maggal : Intel GMA 3100
Intel lapkakészlet : G31, G33, Q33, Q35
Videó memória : Akár 256 MB
DirectX * A támogatás : DirectX 9.0c *

Ezt találtam róla

Janesz

(#40617) SaiyanJin válasza DJ WOKKY (#40594) üzenetére


SaiyanJin
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszod és segítőkészséged :))) Üdv....

(#40618) DJ WOKKY válasza Repsol600 (#40603) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

BIOS reset-et próbáltatok ?

(#40617) SaiyanJin: :R

[ Szerkesztve ]

(#40619) DJ WOKKY válasza Janesz_20 (#40611) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mondjuk ez, vagy éppen nézhetsz már zalman hűtőket is
Gondolom procihoz kellene :) mert az nincs ott :)
thermalthake, cnps9500

(#40620) Gabo0905 válasza Janesz_20 (#40616) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

ez mind helyes! csak azt mondjuk kijavítanám, hogy nem 256mb-ig lehet hanem 384mb-ig bővíthető! :)
csak ez még mindig nem oldja meg, hogy hogyan állítsam feljebb :), mert BIOS-ban próbáltam ott 9mb ig lehet.... :F de azt tudom, hogy meddig lehet csak azt nem, hogy hogyan kell addig felállítani!! :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#40621) oxalisz


oxalisz
tag

Üdv Fórum Tagok!

Van-e valakinek tapasztalata az ASUS P8P67 PRO REV B3 1606 beta BIOS-al kapcsolatban? Nálam a gyári 1305 dolgozik.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#40622) Janesz_20


Janesz_20
tag

On-Chip Frame Buffer Size
Frame buffer size is the total amount of system memory allocated solely for the onboard graphics
controller. MS-DOS, for example, will use only this memory for display. Options are:
8MB+1~2MB for GTT (default), 1MB+1~2MB for GTT.

Janesz

(#40623) Janesz_20 válasza oxalisz (#40621) üzenetére


Janesz_20
tag

P8P67 Pro 1606 BIOS ( 2011.05.27 update)
1. Enhance support for Game Port on old audio cards.
2. Enhance SATA compatibility
3. Enhance mouse/keyboard support under UEFI
4. Enhance USB2.0 / 3.0 legacy support
5. Enhance PCIE compatibility
6. Enable support of CAS = 4 DDRIII-1333 modules

Janesz

(#40624) Janesz_20 válasza DJ WOKKY (#40619) üzenetére


Janesz_20
tag

Köszönöm :R !

Janesz

(#40625) oxalisz válasza Janesz_20 (#40623) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#40626) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Gigabyte, Asus, Asrock. A három gyártó közül melyiknek a lapjain,biosában, segédprogramjában van a legjobban megoldva a ventilátor szabályozás a 25-30eFt-os kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#40627) DJ WOKKY válasza Jimmy8 (#40626) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

pontos típusok közül lehetne pontosabbat mondani neked.
Szerintem abban az árkategóriában, már mindnél találsz, és nem nagy eltérések vannak venti ford. szabályozás terén :)

(#40624) Janesz_20: igazán nincs mit :R

[ Szerkesztve ]

(#40628) vanye


vanye
senior tag

Üdv!
A kérdésem lehet, hogy akadémikus (bár jobb biztosra menni): tehát ha egy adott alaplap kezeli mondjuk a Phenom II X4 955-ös 125 Wattos verzióját, akkor az (az amúgy a CPU-támogatási listában nem szereplő) 95 Wattos darabokat is kezelni fogja? Vagy a két, különféle TDP-jű proci között komoly strukturális eltérés van, ami mindezt lehetetlenné teszi?

Stern des Südens!

(#40629) DJ WOKKY válasza vanye (#40628) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Elméletileg kezeli, én úgy tudom.
pl.: nemrég tettem egy abit ax78-as lapba x2 240-es cpu-t és sima beta bios-al is ment, szóval még biost sem kellett frissítenem, azóta is minden oké.
Ez a proci sem volt a támogatottak listáján... meg kell nézni, de szerintem mennie kell gond nélkül.
De ebben 100%-ig nem vagyok biztos !

(#40630) Silious


Silious
tag

Sziasztok, most tettem a gépembe egy új ASUS P5G41T-M LX alaplapot, és az a gondom, hogy minden indítás után,még windows boot előtt valami iylesmi szöveget ír ki:Power supply surges detection during the power on ASUS Anti-Surage was triggered to protect....
F1: Run Setup
F2: to load default values and continue

Mi lehet a gond, mi a megoldás?

(#40631) moonguru válasza Silious (#40630) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

"az Asus új, Anti-Surge Protection technológiája. Az ígéretek szerint, az ASP-vel szerelt lapok képesek észlelni a tápegység hibáját (ingadozó energiaellátás, túlfeszültség) és megóvni alkatrészeinket a károsodástól."

1. Cserélj tápot! (valami megbízhatóra)

2. BIOS-ban kikapcsolhatod ha zavar!

Én az elsőt ajánlom! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#40632) DJ WOKKY válasza Silious (#40630) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mi a konfigod??
A tápod különösen érdekel mivel, általában akkor szokott ilyen üzenetet dobni, ha a bootoláskor az alkatrészek indításához szükséges plussz kakaó miatt a táp már erősen a határához közelít. vagy ha nem is a táp egésze, akkor vmeik ága.

Na mire leírtam, addigra moonguru fórumtárs is leírta a lényeget :) szerintem is az 1. verzióját válaszd !! :K

[ Szerkesztve ]

(#40633) vanye válasza DJ WOKKY (#40629) üzenetére


vanye
senior tag

Értem. Amúgy egy AM2+-os ASUS lapról van szó. Mindez azért furcsa, mert ha egy ASUS lap támogatja az AM3-as procikat, akkor:
- vagy régi a lapkészlet, s mondjuk nem támogatja az X4 955-öt
- támogatja az X4 955-öt, de csak a 95 Wattos darabokat (mert a mobo több kakaót nem tud adni a CPU-nak)
- támogatja az X4 955-nek mind a 95, mind a 125-ös változatát
És akkor adott egy lap, ahol a 955-nek CSAK a 125 Wattos variánsa támogatott. Emiatt vagyok dilemmában.
Olyat már én is olvastam, hogy elvben nem támogatott procik is mennek ilyen-olyan alaplapokban. A példaként felhozott Abit már AM2+-os, így lehet, hogy emiatt megy benne az Athlon II-es (BIOS ide vagy oda). Az általam felvázolt anomália ettől némileg eltérő természetű.

Stern des Südens!

(#40634) Silious


Silious
tag

Köszönöm a segítséget!
A konfig nagyjából:
-az említett alaplap
-gefrocre GT 220
-4 GB DDR3
-Intel core 2 E6500
-500 Gb sata2
-500 Gb sata2
-1Tb sata3
-1db dvd meghajtó

(az 1 Terrás winyó, alaplap és a ram új)
Ehhez kb. hány wattos táp kellene, mit ajánlotok?

(#40635) DJ WOKKY válasza vanye (#40633) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

próbáld meg azonnali processzoros kérdések topicba...
Ott hátha volt már valakinek ilyenhez dolga..
Én azon a véleményen vagyok, hogy támogatja, de most tényleg elgondolkodtattál ezen... sajnos nem sokat leszek már gép előtt, így nem tudok utána nézni most neked jobban. Esetleg guglizz ár

(#40634) Silious: minőségi tápból egy 450-eset azért vennék hozzá, tekintettel erre a sok vinyóra.
Húzd le a vinyókat, csak azt hagyd amin a rendszer van, meg húzd le az írót is.
Csak vga, ram, cpu, meg a rendszer vinyó maradjon, így is kiírja ??? ha gyenge a tápod, akkor elméletileg eltűnik, mert elég nagy fogyasztás csökkenésed lesz a következők lehúzásával

[ Szerkesztve ]

(#40636) vanye válasza Silious (#40634) üzenetére


vanye
senior tag

Ezt egy 350-es, minőségi tápnak is el kell vinnie. Amúgy pedig (gépfejlesztéssel is számolva) én minimum egy 400-ast választanék hozzá.

Stern des Südens!

(#40637) Silious válasza vanye (#40636) üzenetére


Silious
tag

Minőségileg milyen márkák tartoznak közéjük, mert eddig csak beleraktak nekem, és általában codegeneket, bár közel 8 év alatt ez a második tápom, tehát gond nem volt velük nekem.

(#40638) vanye válasza DJ WOKKY (#40635) üzenetére


vanye
senior tag

Úgy lesz. Én is azon a véleményen vagyok egyébként, hogy ha a többet fogyasztó CPU megy, akkor a másiknak is mennie kell. De jobb biztosra menni.

Stern des Südens!

(#40639) vanye válasza Silious (#40637) üzenetére


vanye
senior tag

FSP-t és Corsairt szokás ebben a kategóriában ajánlani. Egy 430-as Corsair olyan 11k körül már hazavihető. Egy 400-as FSP még ennél is olcsóbban, olyan 8k körül a tied lehet.

Stern des Südens!

(#40640) DJ WOKKY válasza Silious (#40637) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a codegen közel sem az :)
chieftec, corsair, zalman, ezek már biztosan jók !

Valószínű azért nem volt gond, mert nem ilyen hardverek voltak benne....

[ Szerkesztve ]

(#40641) vanye válasza DJ WOKKY (#40640) üzenetére


vanye
senior tag

Mondjuk az az érdekes, hogy a két legnagyobb fogyasztó (CPU és VGA) a kollega konfigjában olyan 120 Watt (65 + 58) körül kér enni. Szóval én nem igazán értem, mi lehet a probléma oka. Mert ennyit (+ a többi alkatrész áramigénye) egy akármilyen gány tápnak is le kellene adnia.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#40642) DJ WOKKY válasza vanye (#40641) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

azért találkoztam én már olyan 350-es codegennel, ami 150W össz fogyasztót nem tudott ellátni, mert annyit sem adott le... és ez nem folyamatos felvétel volt :N

(#40643) vanye válasza DJ WOKKY (#40642) üzenetére


vanye
senior tag

Az szép! :DDD Az mekkora hatásfokkal működött? 40 százalékkal se? Pfff....
A lényeg (s ez már Silious fórumtársnak szól): minél hamarabb megszabadulni attól a táptól! Ebek harmincadjára vele! ;]

Stern des Südens!

(#40644) Tomi 16


Tomi 16
őstag

Sziasztok!!

Régen írtam már fórumon,de ezt a Topikot találtam alkalmasnak,egy kérdés erejéig.

Szóval a Problémám az h minden bekapcsoláskor a windows KÉKHALÁLT kap.és nem tudom az okát.
Most váltottam platformot szinte mindent leváltottam.de nem tudom mitől lehet.
Mindig amikor bekapcsolom kékhalál.utána 2*er leállítja magát,és újraindítja magát,és 3.szóra meg fel áll a rendszer normálisan. Nagyon bosszantó. és nem akarom h tönkre menjen valami benne.
Aquba vettem bevittem múltkor,és a manus állított a Memória feszültségen. adagolt rá.én ezt eddig nem tudtam mivel AMD.s platformom volt. Mondta ha utána is kék-halálozik akkor vigyem vissza. csak hátha ti tudtok valami konkrét dolgot mondani vagy tanácsot adni h mitől lehet.

Bios.t is frisítettem rajta. de ugyan ez a felállás.

Perifériák: -Gigabyte Z68XUD3P-B3
-Intel Core I5 3.1Ghz
-2*2Gb CorsairXMS3 1333Mhz

Válaszotok előre is köszi!

üdv:Tomo

(#40645) fatal` válasza DJ WOKKY (#40640) üzenetére


fatal`
titán

Furcsa, hogy pont a legolcsóbbat, az FSP-t nem említetted. :)

Ezenkívül ott van még a Thermaltake és a Delta is. :)

(#40646) sziada5925 válasza Tomi 16 (#40644) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Nekem is volt hasonló gondom. A biosban állítsd át a MB Int. Tweaker\ Advanced memory settings\ Performance enhance menüpontot Turbo-ról Standard-ra. Nálam ez megoldotta, hátha Neked is segít.

Üdv: Ádám

(#40647) Keksz03


Keksz03
senior tag

sziasztok!

nagyon vszínű h alaplapom haldoklik ezért itt kérdeznék rá!
A helyzet a következő:

Gigabyte GA-MA770T-UD3, többi ha fontos az adatlapomon látható.

Ami történik:

Bekapcsoláskor nagyon lassan indul a rendszer, de már a bios ahogy lefut 2-3szor lassabban teszi, sőt volt h a bios-ba lépve megfagytam vagy ha lépkedek benne is "laggol", az SSD miatt AHCI be van kapcsolva, úgy azt írja h:

Scannin devices...................................................................................... és ez végigpontozódik és nem találja, néha első indításra megtalálta, de restartnál mert nem, most áttettem native IDE-re így nagy nehezen elindul de láthatóan szenved, ugyanúgy lassan fut le a bios az elején, win 7 logó akadva forog stb...
külön-külön lehúztam a hard drive-okat, nem az ssd az oka mert azt lehúzva és lassan indul a gép, flashelni nem tudok bios-t mert nem találja a pendrive-om, lementeni a régit nem tudom mert befagy a bios...
tudnátok vmit mondani, mert a gépemen van minden anyagom a szerdai matek szigorlathoz, ezen kellene tanulnom, szervízek zárva ugye...tehát h vmit lehet kezdeni vele vagy meghalt a lapom és imádkozzak h kibírjon még 2 napot?
nagyon megköszönném a segítséget!

Üdv: Keksz03

u.i.: bocs a kisregényért

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#40648) Silious


Silious
tag

Köszönöm ezt a rengeted segítséget.
Egy ilyen szerintetek akkor jó lenne?:
http://bolt.demand.hu/index.php?page=prod&cat=110&id=21140
Vagy erről az oldalról esetleg mást tudtok ajánlani?
Köszönöm még egyszer

(#40649) DJ WOKKY válasza fatal` (#40645) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

fsp-t írta az egyik kolléga, utána akartam hozzátenni :)
A többi hirtelen tényleg nem volt eszembe :)

(#40644) Tomi 16: ramokat tesztelted már ? Persze nem win-alatt...
winyód biztos jó ?

(#40647) Keksz03: bios reset volt már ?

[ Szerkesztve ]

(#40650) Tomi 16 válasza DJ WOKKY (#40649) üzenetére


Tomi 16
őstag

Memtest 86+ v4.20-al teszteltem őket./pendrivre lementve,és boot-olva néztem

És jók nem talált hibát,és a slotok is jók.
Winchetser vadi új. párszor Újrarántottam,de jó az is.
Processzor miatt lehet ilyen probléma?

u.i meg még annyi hogy amikor megvettem ezeket a Perifériákat,és összeraktam,és húztam rá win 7 x86 64-et,akkor is csinált kékhalált,akkor kezdte legelőszőr.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.