Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40701) BRIKLY válasza kukinyo (#40700) üzenetére


BRIKLY
veterán

csak az órajelet veszi vissza. a feszt nem.. így meg nem ér semmit..?

(#40702) Savageboy válasza BogyóBP (#40699) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Enyém a lap már úgy 2-3 éve, nem pakolgattam sokat ki-be a ramokat. Egyébként megnéztem, és csak a DC nem megy, SC-ben tökéletesen szuperál az a DIMM is... Nem értem mi lehet :F

(#40703) DJ WOKKY válasza Savageboy (#40697) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Valószínűnek tartom, hogy az egyik/ vagy több érintkező lappanel nem jó benne.
Vagy gyárilag olyan volt már, vagy ha úgy vetted, akkor lehet valaki rosszul tett bele egy memóriát, ami ennek köszönhetően elfüstölt, és így nem működik az a slot. Ha ez történt, akkor még jó, hogy az egyik ramod nem bánta...
Nekem ismerős ez a nem teszik bele megfelelően a memóriát story sajnos :K

(#40702) Savageboy: közben ezt is elolvastam sikeresen :)
Korábban jó volt ez a foglalat ? Vagy ezt nem is nézted tekintettel az 1-3-as dual 1x használatára ... ?!

[ Szerkesztve ]

(#40704) Savageboy válasza DJ WOKKY (#40703) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Igen, idáig működött kb. 2 éven keresztül a 4*1 gb ram a lapban.

(#40705) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Esetleg átmenetileg nem tudom valahogy kikényszeríteni, hogy ne dualban, hanem csak single channelban menjen mind a 4 ram? :U Mert szerintem úgy menne mind a 4 modul, csak nyilván pár százalékkal lassabb lenne az egész teljesítményben.

(#40706) kukinyo válasza BRIKLY (#40701) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem ismerem a bios-odat de az Asrock nagyjából egyforma beállításokat tett bele.
Mivel nézed a feszt?

(#40707) Petzval válasza Savageboy (#40705) üzenetére


Petzval
senior tag

Tévedésben vagy ha azt hiszed hogy ha több RAM-ot kényszerítesz a lapba az mindíg gyorsabb és terhelhetőbb lesz, ez nem aranyigazság! Pld van egy Asrock lap 1G DDR 400-al megy ha beteszel még egyet kb 45%-al lelassul. Ez meg van a lap leírásában is csak sokan nem olvassák el.Ha gyorsítani akarod az 1G-hoz képest akkor 2db 333 vagy 266-ost kell betenni és akkor mintegy 30%-al gyorsul.Van egypár ilyen lap és ez a leírásukban meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#40708) BRIKLY válasza kukinyo (#40706) üzenetére


BRIKLY
veterán

Everest, AIDA64, CPU-Z, coretemp, HW monitor,ASRock OC tweaker......
ennyi elég? :DDD

(#40709) Petzval válasza DJ WOKKY (#40703) üzenetére


Petzval
senior tag

Én találtam olyan vadiúj lapot aminél az 1-es slotot gyártáskor elszúrták olyan minha a rúgózó érintkezők ki lennének lazulva.Ráadásul oda fúj a CPU cooler is a melegtől meg méginkább kilazulhat.

(#40710) Savageboy válasza Petzval (#40707) üzenetére


Savageboy
aktív tag

4 db tulajdonságaikban teljesen megegyező tuningramról van szó, amelyek tökéletesen mennek dual channelben (ha a lap is úgy akarja...), szerintem biztosan nem lenne lassabb, ha mind a négy modul normálisan működne ;)

(#40711) DJ WOKKY válasza Petzval (#40709) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

erről a hőtágulásról én is hallottam már. Elég érdekes azért, de hát sajnos a legnagyobb gyártóknál is van hiba.
Nyilván akkor a lapra már nincs garancia ugye Savageboy???

itt van egy kis leírás a ramokról, hogy viselkedhetNEK DUAL-ban

[ Szerkesztve ]

(#40712) kukinyo válasza BRIKLY (#40708) üzenetére


kukinyo
addikt

Bőven :DDD
Sajnos nem tudom hogy mi a bibi (soha nem volt ilyen lapom),de most már én is kíváncsi vagyok rá.
Várjunk,hátha valaki tudja a megoldást :)

(#40713) BRIKLY válasza kukinyo (#40712) üzenetére


BRIKLY
veterán

engem nem is az zavar,hogy ha fixálom nem veszi vissza a feszt,hanem az,hogy auto beállítással 1600Mhz-en megy az NB..
2 dolog fordult meg a felyemben.: 1: BIOS frissítés,2: vissza viszem a boltba

(#40714) Savageboy válasza DJ WOKKY (#40711) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nem, már sajnos nincsen rá garancia.

(#40715) Lyndon


Lyndon
tag

Sziasztok!

Az alábbi összetettebb és általam megoldhatatlan hiba kapcsán kérném a segítségeteket. A rövid történet a következő:

Több éve használom a konfigomat (MSI K9N Neo V2, AMD X2 4600+, MSI 8600GT, 2X1 GB CSX DDR2, 160GB Maxtor SATA HDD). Tegnapelőtt azonban elszállt az alaplapom BIOS-frissítés közben (a frissítést egyébként a gyári MSI driver update program kezdeményezte). Gyorsan szükségem volt új alaplapra, így vettem is egy használt Asus M2V-t. Átpakoltam a cuccokat az Asusba, mindent körültekintően csináltam, a procit újrapasztáztam, stb... Első indításnál nem működött, illetve amikor nagyritkán bekapcsolt, folyamatosan sípolt a speaker, de eszembe jutott, hogy kicserélem az alaplapi kis elemet (átraktam az MSI-ből), és így már bebootolt a gép. Az érdekesség és a bonyodalom innen kezdődik.

Volt a winchesteren egy telepített Windows XP, azt elkezdte betölteni, de mindig újraindult mielőtt behozta volna az asztalt. Erre tulajdonképpen számítottam is, úgyhogy elkezdtem újratelepíteni az XP-t (SP3). Átállítottam a BIOS-ban a boot sorrendet, hogy a DVD-olvasóról bootoljon, majd megkezdtem az XP telepítését. Első próbálkozásra a telepítés a közepéig jutott, majd lefagyott a gép. Újraindítottam, újrakezdtem, ekkor egy korábbi szakaszban fagyott le. Harmadik próbálkozásra amikor betöltött a telepítő, azt írta ki, hogy nem talál merevlemezt. Ezután átraktam a HDD-t másik SATA csatlakozóba, úgy sem látta, aztán vissza, ekkor ha jól emlékszem már érzékelte, de ismét lefagyott vagy újraindult a gép.

Mindezeknek utána (és sajnos ez a jelenlegi állapot is) bekapcsolás után nem csinál semmit a gép, a ventik pörögnek, a speaker nagyon halkan kb. két másodpercenként 'kattan' egyet, de se boot, se semmi, a monitor sötét.

Mi lehet a probléma? Hogyan lehetne megoldani? Próbálkoztam a RAM-ok áthelyezésével, variálásával, az alaplapi elem kivételével majd berakásával, CMOS törléssel jumperrel, a HDD SATA csatlakozójának ide-oda dugdosásával, de semmi sem történt.

Ha van valami ötletetek, megoldási javaslatotok, azt nagyon megköszönném!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#40716) joe2005 válasza Lyndon (#40715) üzenetére


joe2005
senior tag

Válassz másik alaplapot, ez lehet hibás, vidd vissza!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#40717) Petzval válasza Lyndon (#40715) üzenetére


Petzval
senior tag

Eléggé egyértelmű a RAM-ok okozzák ezt a zűrzavart.Nem megy tökéletesen a RAM a lapban így megszakad a telepítés HDD problámát ír ki fájlokat nem talál, tapasztaltam ilyet elégszer. Kell kersni egy RAM-ot amivel végigmegy a telepítés.
Persze azt nem lehet kizárni hogy rossz a lap de egy RAM-ot próbálj egyszerre ne többet.

[ Szerkesztve ]

(#40718) BRIKLY válasza BRIKLY (#40713) üzenetére


BRIKLY
veterán

BIOS frissítve.
a helyzet változatlan! :O

(#40719) BogyóBP válasza BRIKLY (#40718) üzenetére


BogyóBP
addikt

Tipikus ASROCK bug..én is visszavittem már emiatt. Akkor ott elkezdtek feszekkel bohockodni meg időzitésekkel..Nem értem amúgy az asrock mérnökeit. Magamnak tuti nem vennék asrock ot..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40720) sün


sün
tag

Sziasztok!
Haver áthozta a gépét, hogy támasszam fel:
MSI K8N Diamond
AMD Athlon 64 X2 4200
2 X 1GB DDR 400
8600 GT

Az elmúlt időszakban panaszkodott, hogy nem indul, csak ha elem ki, elem be, aztán megy. Mondtam vegyen új elemt, akkor pár hónapig no para, most meg bekapcs, és csak a ventik pörögnek, se kép, se pittyegés, semmi.

VGA, RAM, táp másik gépben tesztelve, szóval vagy lap, vagy proci valakinek ötlete?

/Sem tuning, se semmi változás nem történt az események közt/

A kő is él, csak lassan csinálja.

(#40721) BigBlackDog válasza sün (#40720) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Bios reset megvolt?

(#40722) BogyóBP


BogyóBP
addikt

ECS AMD690VM-FMH -- erről a lapról semmit nemtudok kb nem akarnék kisérletezni, de érdekelne hogy AM3 as CPU-kat miket támogat!

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40723) Petzval válasza sün (#40720) üzenetére


Petzval
senior tag

Az hogy egy másik nem azonos lapban megy a RAM az nem mérvadó,Meg kell próbálni egy RAM-al indítani

(#40724) sün válasza Petzval (#40723) üzenetére


sün
tag

Bios reset meg volt, ramok pakolgatása, 1 darabbal való próbálgatás szintén megvolt.

A kő is él, csak lassan csinálja.

(#40725) dvdbackuper válasza sün (#40720) üzenetére


dvdbackuper
őstag

kondik rendben vannak a lapon?

(#40726) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Melyiket javasoljátok a három alap lap közül:
Gigabyte GA-G31M-ES2L 10 190 Ft.
Gigabyte GA-P41-ES3G 13 325 Ft.
Gigabyte GA-EP41-US3L 13 650 Ft.

Köszi.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40727) Diablo50


Diablo50
tag

üdv innen melyik lapot ajánlanátok ? intel p45 vagy valami nvidia ?

http://hu.gigabyte.com/products/select/mb/socket_775/

nem drágát keresek de ddr3-masat ami 1600mhz ig támogatja de lehet oczva is és lehessen oc-zni a procit meg a ramokat :) és mindenképp 775 ös foglalatú kellene

válaszokat köszi előre

ÜDV

[ Szerkesztve ]

(#40728) Superhun válasza Diablo50 (#40727) üzenetére


Superhun
addikt

Intel chipseteset vegyél, azok szeretik a tuningot. Nvidia chipsetes lapokat csak az használ, akinek olcsó intergrált vga-s megoldás kell. :)

(#40729) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Gigabyte GA-P67A-UD3-B3 miben jobb, mint egy ASUS P8P67-LE? Utóbbit akartam megvenni, de egy fórumtárs a Gigát ajánlja inkább. :F Alapvető használatra lenne, minimális tuning, tehát ez nem különösebben számít. Köszönöm.

(#40730) rolko


rolko
őstag

Helo!
Olyan problémám lenne egy MSI 651 M-L (SiS chipset) alaplapos géppel hogy a Windows XP Home SP3 újra lett téve a gépen kezdetben még felismerte a pendrive-ot, utána meg egyszerűen kiírja hogy új hardver majd: nem lehet felismerni. Először azt hittem hogy a driver csinálja, 2x is újratettem a Wint, ugyan az vele/nélküle is. De viszont a nyomtatónál nem dobja ki hogy nem lehet felismerni, az megy. 2 Pennel is tesztelve, többi gép felismeri őket simán, csak ez az egy nem. Ötlet?

(#40731) DJ WOKKY válasza rolko (#40730) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a pendrive volt különböző usb helyekre téve ? akkor is ez volt a hiba ?

(#40732) epityesz


epityesz
aktív tag

hy!

adott egy DFI nF4 infinity s939lap...
egyik pciex-sem ad képet......néha 2-es slotban működik.
Mi a gondja neki? :F

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#40733) kukinyo válasza BRIKLY (#40713) üzenetére


kukinyo
addikt

Ha jól emlékszem auto-n nekem is 1600-on ment.
Én mindent külön beállítottam kézzel,és működött.

(#40734) DJ WOKKY válasza epityesz (#40732) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a vga jó ? nincs érintkezési probléma ??

(#40735) epityesz válasza DJ WOKKY (#40734) üzenetére


epityesz
aktív tag

vga tökéletes.........
máshol próbáltam

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#40736) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Asus P8Z68-V vagy P67-es(milyen?)? Nagyon jó lenne olcsón kihozni a konfigot. Csak MSI és ASUS érdekel.

(#40737) pana0017 válasza pana0017 (#40736) üzenetére


pana0017
senior tag

Tudnátok segíteni?

(#40738) DJ WOKKY válasza epityesz (#40735) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor nem hibásodott meg valami a foglalatba, esetleg egy villám csapás, vagy hirtelen áramszünet után, ahogy vissza jött az áram túlfesszel ?
Mert valószínű, hogy valami érintkezés baja van !

(#40739) BRIKLY válasza kukinyo (#40733) üzenetére


BRIKLY
veterán

úgy nekem is működik, csak a proci feszt nem veszi vissza a C'N'Q..

(#40740) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

A konfigom az alábbi: Gigabyte GA-G31M-S2C, E2200 CPU, 2x2 Geil 800Mhz BlackDragon kit, MSI HD3850 videokártya, Chieftek 350EB-101A táp, Mindez Asetek zárt rendszerű vízhűtővel megspékelve, és belegyömöszkölve egy Powermac G4 házba, ami utólag belátva nem volt túl szerencsés döntés. A ház szellőzése enyhén szólva nem kielégítő, amin ugyan tudnék javítani de célszerszámok híján kínszenvedés lenne a házibarkács. A gépben mostanában 2 samsung vinyó "lelte halálát" illetve az egyikről kiderült, hogy mégiscsak jó, miután garanciába visszavittem. Előtte meg-megálltak, filmlejátszás közben leállt a film 1-2 percre majd ment tovább, a startmenüre kattintva semmi nem történt, aztán percek múltával mégis megnyílt, de később teljesen lefagyott.
A fenti tünetek alapján arra gyanakszom, hogy az alaplappal nem stimmel valami. Már csak az a kérdés, hogy ténylegesen rossz-e az alaplap, vagy csak a hűtés nem elégséges? Amennyiben az alaplap rossz mit ajánlotok? Érdemes még 10 körül venni egy ilyen g31/g41 lapot és menteni a procit/ramot? Vagy akkor már 15-ért usb3-mas dd3-mas alaplap, ésa ramot eladni? Mit érdemes ezen csereberélni? Nemigazán játszok már, inkább csak net, film, suli, autocad. Köszönöm a segítséget!

Szerk: Esetleg létezik ddr2+dd3 lap is, és microATX fér csak be sajnos

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#40741) sziada5925 válasza rasotamas (#40740) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Menet közben nézd meg a hőfokokat terhelés alatt, azután lehet pontosabbat mondani. A 2 Samsung winyó nem lett bad sectoros véletlenül? Nem szokotak azok ilyen gyakorisággal elszállni, hacsak tényleg nincs a gépeden belül szauna.

Üdv: Ádám

(#40742) Núbi


Núbi
csendes tag

Sziasztok,
i5 2500k proci mellé melyik alaplapot érdemes választani?
- MSI P67A-C43-B3
vagy
- Asus P8P67 LE R3.0 ?
Vagy bármi mást ebben a kategóriában? A gép szigorúan csak játékra lenne használva!
Köszi a segítséget!

(#40743) rasotamas válasza sziada5925 (#40741) üzenetére


rasotamas
veterán

Párhuzamosan mentek, előbbi már 5 éves volt, utóbbi meg januárban lesz 3 és jár le a gari. Most adták vissza gariból, azt mondták hibátlan, de ez a gép, meg a másik (A8N-SLI SE) is 136 gigásnak látja. Ezen nincs bad sector, a másikat nem tudom, de lehet mingyárt megnézem az hogy megy az A8N-ben.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#40744) pana0017 válasza pana0017 (#40736) üzenetére


pana0017
senior tag

Kérlek segítsetek, rendelés előtt állok.

(#40745) ronson


ronson
őstag

Sziasztok

Tudna valaki segíteni nekem, hogyan lehet legegyszerűbben sérülés és égés mentesen megölni egy alaplapot?

Pü -be ha kérhetem.

Köszönöm. :R

(#40746) papaja-xbox


papaja-xbox
tag

Üdv
Fujitsu siemens D1931 van egy ilyen alaplapom phoenix bios ,s775 procceszor csalatkozó van benne . Most egy intel celeron d 2,80 proci van benne egy bios frissítéssel menne a kétmagos intel társa s775 proci ?

(#40747) BRIKLY válasza ronson (#40745) üzenetére


BRIKLY
veterán

azt hiszem nekem is ezt kell tennem...:O már kikészít! tuning nincs! ezt minden nap megkapom!

(#40748) DJ WOKKY válasza BRIKLY (#40747) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

én anno akkor kaptam ilyet, amikor akadt a chipset driver és az ati kártyához való vga driver.
Sehogy sem tudtam megoldani, semmilyen variációval, 2 hetet küszködtem vele.
Vettem egy nvidiás kártyát, azóta minden ok. A kártya (ati) másik alaplappal természetesen azóta is megy.

(#40749) BRIKLY válasza DJ WOKKY (#40748) üzenetére


BRIKLY
veterán

nekem ezzel nem lehet gond,mert nvidia a VGA -m is... :U

(#40750) DJ WOKKY válasza BRIKLY (#40749) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nincs valami féreg a gépen ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.