Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40301) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék... tervezek egy 1155 -ös foglalatú lapot vásárolni, ami tudja az SLI-t (2db kari lesz benne). Úgy hallottam nem baj ha 2db 16x-os PCI-e slot van benne ami tudja is 2 karival a 16x-os sebességet. rengeteg lapot átnéztem, de szinte minden lapnál feleződik a 16... két karinál... Találtam egy lapot ami jó lenne, de ha lenne valami olcsóbb azt nem bánnám..

ASUS P8P67 WS Revolution <----- ez a lap tudja a 16x-os sebességet SLI-ben is... hasonló lapok típusait kérném tőletek megosztani mert már rohadtul zúg a fejem :)

köszi előre is. Asrockot kivéve bármi jöhet

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#40302) lancellott válasza ingalls (#40300) üzenetére


lancellott
tag

nem vagyok benen biztos. és nem akarlak hülyének nézni, de egy lehetőség... amikor friss bios-t tettél fel elállítódtak a beállításaid.. ellenőrizd le, hogy a sata slotoknál milyen sorrendben vannak a hdd-id... lehet csak az a baja.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#40303) lancellott válasza Buko01 (#40282) üzenetére


lancellott
tag

nemrég coptam win7-el... szomszéd gépét gyalultuk... xp után legújabb sp1-es Win7 64bit fel.. driverek fel... aztán az USB portok nem akartak működni jól.. volt a nyolcból 2 db ami ment, a többinél driverhiba jelentkezett ha a nyomtatót elepítettem pl...
A netről a legújabb win7 drivereket kerestem egy ASUS P5K laphoz, de win7 nem volt csak VISTA.. mivel van lehetőség win7 alatt vista módban való futattáshoz a driverek felmentek gond nélkül.. csak nem voltak jók... 2 nap kísérltezés után xp vissza 1 óra alatt tökéletes lett a gép elsőre.. szóval régi cucchoz nem mindig jó a win7 akármilyen faxa is... nálad is ez lesz

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#40304) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

H67-es lapba tett Sandy esetén, az int. vga ugye működik.

Kérdésem: van olyan lap - vagy a chipset? - ami lekapcsolja 2D-ben a diszkrét VGA -t ? hogy van ez :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40305) MrCsiT válasza MrCsiT (#40304) üzenetére


MrCsiT
addikt

..vagy ezt csak a Z68 -as lapok tudják :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#40306) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, amivel nem tudok mit kezdeni. Első ránézésre hdd kérdésnek tűnne, de sztem nem az.
Egyik napról a másikra a következő üzenetet hozza az egyik pc a családban:
reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key
Nincs másik op.rendszer a gépen, 1 hdd van (2 partíció), 1 dvd és nincs rádugva semmi más. Néhány ctrl-alt-del gombbal elindul a gép, és bootol szépen.
Szétszedtem a gépet, kitakarítottam, megpróbáltam mindegyik sata helyet, a probléma maradt.
Cmos resetnél mielőtt belépnék a biosba, azt írja kis, hogy talált egy usb-s tárolót (usb mass storage), ami azért vicces, mert nincs semmi usb rádugva (egéren kívül). Lehúztam a hálózatról is, hátha a hálózaton lát vmit.
Nem tudok rájönni,hogy mi lehet a hiba oka. Amikor nem indul a gép, akkor biosba belépve az auto felismerés nem látja a vinyót, csak akkor ha közvetlen belelépek, és kerestetem.
Mindezt random módon csinálja.

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#40307) sziada5925 válasza rzerge (#40306) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Bios frissítés esetleg?

Üdv: Ádám

(#40308) rzerge válasza sziada5925 (#40307) üzenetére


rzerge
aktív tag

gondoltam rá én is, de azt hiszem "legfrissebb" bios van rajta. Ez egy brand gép alaplapja, egy integrált vga-s g31 chipes matx lapocska
csak ha eddig nem csinálta, és hardver változás nem történt, ezért vagyok tanácstalan

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#40309) lancellott válasza rzerge (#40308) üzenetére


lancellott
tag

Próbáld meg a tápkábeleket elrendezni, hogy a feszültségek arányosan el legyenek gépen belül osztva... egyik tippem a táp nem ad elég feszt valaminek... pl proci rendellenesen működhet tőle., nem kap elég feszt a hdd stb. .. másik tippen, haldoklik a hdd.....
jah van még egy.,. esetleg a biosra ránézhetnél, hogy a sata cuccok jó sorrendben vannak-e, illetve ha átállítod megmarad-e... lehet merül az elem a lapban...

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#40310) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Véleményt kérnék erről az alaplapról ASUS P8H67-M LE REV 3.0

És esetleg véleményt az integrált vgas alaplapokról, negatívum föleg.

(#40311) Petzval válasza Abrion (#40310) üzenetére


Petzval
senior tag

Az integrált VGA nem nagyteljesítményt igénylő játékokhoz való azt tőle elvárni nem lehet mert a video RAM be van határolva a BIOS-ban és a táp is.És a videóhoz a ramot az alaplapi RAM-ból veszi el.256-512Mb-ot.Egy nagyteljesítményű videokártyánál már a tápegységet is növelni kell viszont ott a RAM a kártyán van.

[ Szerkesztve ]

(#40312) Abrion válasza Petzval (#40311) üzenetére


Abrion
senior tag

nem fogom használni az integrált vgat, csak tudni szeretném hogy mit fog ez okozni a teljesitményben.

Mármint két egyforma konfigurációban milyen teljesítmény eltérés van integrált vgás alaplap és anélküli közt.

(#40313) Petzval válasza Abrion (#40312) üzenetére


Petzval
senior tag

Nincs eltérés a lapnál semmi buszba helyezett kártyánál a BIOS csak a külső kártyát vezérli

(#40314) Jorus válasza Abrion (#40312) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tuninpotenciálban van eltérés, mivel az integrált VGA-s lapok sokkal szerényebb képességekkel bírnak e téren.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40315) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Hali!
Lenne egy kérdésem.
M2N alaplapom van és most van benne egy athlon 64 2x 5000+ és szeretnék váltani ilyenre AMD Athlon II x2 250 vagy ugyan ez csak x4 640-esre.
Olvastam hogy ezek már am3-asok de még felismeri a lapka de viszont ahol olvastam
ez volt írva "Due to Bios ROM size limitation remove LAN PXE ROM and change Crashfree3 to Crashfree"
Ez lehet hogy azért van mert már sok mag van vagy azért mert inkább egy jobb lapkába kéne tennem???

(#40316) RootRulez válasza Gyeptegla (#40315) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Tudtommal ezek ez AM3-as procik nem mennek AM2-es lapban, csak AM2+-osban, az ASUS M2N-en meg "csak" AM2-es...

═════════════════════════════════════════

(#40317) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tudja valaki hogy a "Marvell® PCIe SATA 6Gb/s " nevű dolog miben különbözik a normál, chipsetbe (Z68) épített 6 Gb/s-es vezérlőtől? Megéri a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#40318) rzerge válasza lancellott (#40309) üzenetére


rzerge
aktív tag

Szia!
Köszi a tippeket, meg fogom nézni. Az elem merülést nem tudom, hogyan müxik, mert csak a hdd-t felejti el, és a post-nál meg azt írja ki,hogy talált egy usb tárolót, holott nincs rádugva semmi. Minden más beállítás megmarad.
Leszámolja a ramokat, aztán amikor jönnének a merevlemezek, ott megáll (gondolom keresi a lemezeket) és ha megtalálja a vinyót akkor megy tovább minden, ha pedig megtalálja a nem létező usb tárolót, akkor nem tudok bootolni, hiába van beállítva a boot sorrend.
Egy 400W-os közepes minőségű táp van erre: e6400, 2gb ram, 320sata, 1dvd, 2venti, 1 pciex kari, ami külön tápellátást igényel. Na majd megnézem, hogy akkor a feszültség ágak ne legyenek túlterhelve, bár szoktam erre figyelni, de ki tudja. :)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#40319) tkesy válasza BigBlackDog (#40317) üzenetére


tkesy
őstag

Annyiban, hogy a Marvell az külső vezérlő, így pci-e sávra kapcsolodik majd úgy a chipsethez.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40320) tkesy válasza MrCsiT (#40305) üzenetére


tkesy
őstag

Tudtommal ezt csak az Virtu-s Z68-as lapok tudják....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40321) andree04


andree04
aktív tag

Sziasztok.

P8H67M EVO
Ezt nézzétek meg olcsóbb mint a Pro, (25k még a hülyének is megéri) ez az alaplap volt az álmom,de eddig csak 30K felett árulták.
Vélemény róla?

(#40322) tkesy válasza ingalls (#40279) üzenetére


tkesy
őstag

Ismerősnél vagy valahol máshol letöltöd azt a bios verziót amelyik szimpatikus, és vagy kisfloppy-ra vagy pendrive-ra (fat32) rámásolod.
Boot-nál vagy nyomod az End gombot, vagy belépve a bios-ba, az F8-at használva indítod a QFlash-t. A többi már értelemszerű, vagy ha nem akkor nézd meg a lapod manual-jának 4-2 fejezetét. A frissítés után első alkalommal egy Load Setup Defaultot kell kérned még.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40323) BigBlackDog válasza tkesy (#40319) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sebességben mit jelent? Kevésbé lesz túlterhelt a SATA? PCI-e-n hogy megy át a SATA 2 6Gbit/sec-je, ha a PCI-E sávszélessége, egy sávon csak 5 Gbit/sec (ha jól tudom)?

(#40324) Abrion válasza Jorus (#40314) üzenetére


Abrion
senior tag

Értem, amit vásárolni akarok alaplap azt alapból nem lehet tuningolni.

Még1x mindenkinek
Ezzel az alaplappal van valami probléma? ASUS P8H67-M LE REV 3.0
halottam hogy az integrált vgas alaplapokban ilyen bios reset problémák vannak, és ilyen esetben ütközhet az integrált vga és a csatlakozott vgaval.

[ Szerkesztve ]

(#40325) Buko01 válasza lancellott (#40303) üzenetére


Buko01
tag

Valamilyen szinten egyetértek veled, de ez nem olyan régi gép, hogy win7-et ne bírna
E5200,2gb ram,hd 3450 vga, p5ql alaplap, mindenesetre, fontolgatom, hogy visszateszem neki az XP-t.. köszi! üdv

(#40326) Petzval válasza rzerge (#40318) üzenetére


Petzval
senior tag

Meg kellene teljesítménymérővel mérni hogy mennyi a ház teljesítményfelvétele.A videokártya néha nagyon fal.

(#40327) Galdius


Galdius
csendes tag

hy egy olyan problémám lenne ,hogy vettem egy ms usb(vezetékes)-s billentyüt edig PS2-t használtam és azzal kapcsoltam be a gépet a kérdésem hogyan leht ezt megcsinálni USB-s billentyüvel
BIOS-ban ban engedélyezve van az usb pwr

[ Szerkesztve ]

(#40328) Buko01 válasza Galdius (#40327) üzenetére


Buko01
tag

usb legacy support enabled-en van?

[ Szerkesztve ]

(#40329) Galdius válasza Buko01 (#40328) üzenetére


Galdius
csendes tag

be még át is jumperoltam a lapot a megfelelú usb re

[ Szerkesztve ]

(#40330) atkaHC


atkaHC
csendes tag

Szerintetek melyiket érné meg jobban megvenni a 2 közül?

Gigabyte GA-MA78LMT-S2

vagy

Sapphire PI-AM3RS760G2, Pure Innovation 760G

A Sapphire lap előző verziójáról még itt van pár infó, hogy mit tud.

Igazából az érdekelne legjobban, hogy a Sapphire Hybrid Crossfire funkciója a jobb, vagy a Gigabyte Turbo3D-je? Egy Vtx3d hd5670-et néztem bele.

(#40331) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék... tervezek egy 1155 -ös foglalatú lapot vásárolni, ami tudja az SLI-t (2db kari lesz benne). Úgy hallottam nem baj ha 2db 16x-os PCI-e slot van benne ami tudja is 2 karival a 16x-os sebességet. rengeteg lapot átnéztem, de szinte minden lapnál feleződik a 16... két karinál... Találtam egy lapot ami jó lenne, de ha lenne valami olcsóbb azt nem bánnám..
ASUS P8P67 WS Revolution <----- ez a lap tudja a 16x-os sebességet SLI-ben is... hasonló lapok típusait kérném tőletek megosztani mert már rohadtul zúg a fejem
köszi előre is. Asrockot kivéve bármi jöhet

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#40332) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok,ezt a gigabyte ga-h67MA-usb3 alaplapnál láttam:QPI; Up to 4.8GT/s.Ez mit jelent,tudja valaki??

(#40333) Superhun válasza Lori82 (#40332) üzenetére


Superhun
addikt

Max. 4.8GT/s QPI-s procikat tud kezelni.

(#40334) DJ WOKKY válasza Galdius (#40329) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem kell véletlen driver-t telepíteni ???

(#40335) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Az volna a kérdésem hogy egy Am 2 s 940 es foglalatba jó e az Am 2 + os processzor.

[ Szerkesztve ]

(#40336) Superhun válasza Irvkhf (#40335) üzenetére


Superhun
addikt

Elméletileg vinnie kell, de le lesz limitálva a teljesítménye valamelyest. De ha biztosra akarsz menni, nézd meg az alaplapgyártód oldalán a CPU support listát.

(#40337) #65675776 válasza Superhun (#40336) üzenetére


#65675776
törölt tag

A teljesítményét semmi sem limitálja. A lassabb HT-t meg sem érzi. Az maximum akkor számít ha IGP-t használ az ember.

(#40338) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok!Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a két alaplappal?Gigabyte GA-H67MA-D2H-B3 és Gigabyte Z68MA-D2H.Leginkább azt szeretném tudni,hogy a Z-s alaplapon működik-e az usb 3,mert azt hallottam,hogy az etron chipes alaplapokkal gondok vannak.

(#40339) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

egyszerűen és gyorsan hogyan tudom kinyomozni egy alaplapról, hogy tudja-e a sata3-at? (neten biztos infót nem találtam róla). Aida-val nézegettem, de nem láttam semmi ilyesmi infót. (Egyébként egy dell n5110-es laptop-ra vagyok kiváncsi, tudja-e a sata3-at)

Köszi,
Üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#40340) Irvkhf válasza #65675776 (#40337) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Köszönöm a választ és a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#40341) sith7


sith7
nagyúr

Alaplapom úgy néz ki tönkrement, és cserélni szeretnék, de nem AM2/AM2+ - ra, hanem akkor már AM3 - asra.

Kérdésem:
Milyen alaplapot vegyek, ami támogatja a procimat ? /940BE/
Természetesen DDR3 - as ram - mal ...
Létezik ilyen , vagy a procit is cserélni kellene ?

(#40342) dwelablack


dwelablack
tag

40339

UP! :R :R

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#40343) bersekh


bersekh
tag

Hello!

MSI K9A2 platinum lapom van(volt).A live update-tel letöltöttem a legfrissebb bios-t.win alól telepítettem( eddig minden bios-t így raktam fel) és amikor telepíteni akarta menet közben lefagyott azután elkezdett sípolni. Amikor elkezdett sípolni kinyomtam a gépet és azóta ha bekapcsolom se kép se hang semmi. még a bios-ig se érek el. Ha valakinek van valami ötlete ne tartsa magába.:D köszi

bersekh felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40344) andras888


andras888
aktív tag

hello!
Van egy kis problémám:
Használni akartam a nyomtatómat, de kiírta hogy nem válaszol usb ki majd be.
Kiírta hogy nem lehet felismerni az usb eszközt. és a telómnál is csinál ilyet de néha működik, de a nyomtatót egyáltalán nem ismeri fel??
minden más megy usbről(web cam, egér, bill, net)

(#40345) Jorus válasza dwelablack (#40339) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sima HDD-nél mindegy, mert nem az fog korlátozni, SSD-t pedig csak az ODD helyére tudsz beépíteni barkácsolás nélkül, és ott SATA II csatoló van, ahogy olvastam a Dell fórumán.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40346) Jorus válasza sith7 (#40341) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az AM2+-os 940-ben tudtommal csak DDR2 vezérlő van, így nem fog DDR3-as modulokkal és lappal működni, hiába menne bele a proci AM3-as lapba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40347) sith7 válasza Jorus (#40346) üzenetére


sith7
nagyúr

:O :W

köszönöm a választ ... akkor azért nem találtam 3 lap , support listájában sem ... de erre azért nem gondoltam :(

(#40348) Jorus válasza sith7 (#40347) üzenetére


Jorus
nagyúr

Olyan lapot tudsz venni esetleg, amibe belemegy az AM2+-os CPU DDR2 RAM-okkal, de használható AM3-as CPU-val és DDR3 RAM-okkal is (nyilván nem egyszerre). Így most csak lapot kell venned, és ráérsz később CPU-t cserélni (az AM3-as CPU-k DDR2 és DDR3 vezérlővel is rendelkeznek).
Ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40349) sith7 válasza Jorus (#40348) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszi :R

(#40350) dvdbackuper válasza bersekh (#40343) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ha lehet, szedd ki a BIOS IC-t és küldd el egy olyan embernek, aki meg tudja írni egy EPROM íróval... apróba van 1-2 ilyen tag...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.