Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Motaba78 válasza GödiAli (#2299) üzenetére


Motaba78
őstag

sziasztok

érdeklődnék, hogy a hd6870 karinak vannak-e hibái nyügjei ?
gondolok itt instabilitásra, rossz ventiszabályozásra, bios bugkra, túlmelegedésre. stb.

előre is köszönöm.

(#2302) esox


esox
senior tag

Este felraktam, de már nem volt időm tesztelni. Megoldódott xp64-en a 2d módban a képek szétesése (pl browserben scrollozás esetén). Erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#2303) Gery15 válasza GödiAli (#2296) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor nálad minden ok?

HyperX

(#2304) wittman


wittman
aktív tag

Na akkor Driver sweeper hazsnálata.

A safe módban való használat azt jelenti, hogy a windows csökkentett módban van.

Ezt úgy érhetjük el, hogy a számítógép bekapcsolása után az F8-as billentyűzetet sűrűn nyomkodva a windows bootolás előtt rákérdez, hogy milyen formában akarod indítani az operációs rendszert, meg egyéb más lehetőségek is vannak. Csak a Csökkentett módban történű indítást válasszátok ki, majd enterrel tovább megy a bootolás folyamat immáron csökkentett módban.

Miután a bejelentkezés is megtörtén egy felugró ablak tájékoztat a csökkentett módról és ezt be is lehet zárni.

Ezután elindítod a parancsikonjával a driver sweepert. A program betöltése során a nagyobb ablakban a lehetséges "megjelenítő és hang driverek vannak. Ott ki kell választani az eltávolítandó hardvert(Ati display, Nvidia display), majd a clean gombot megnyomni és majd a reboot kérdésre Ok-t megnyomni.

Fontos! Mielőtt driversepwert használtok érdemes normál módban uninstallálni az eltávolítandó drivert a programok eltávolítása menüben(Windows/Vezérlőpult). A driversweper-rel tulajdonképpen csak a driver maradványokat távolítjuk el csökkentett módban(safe mode).

www.vmh59.hu

(#2305) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok valaki tud bármilyen INFÓT az új sapphire 6870 ről? Megéri megvenni vagy a raf modell a jobb???

tisztelettel faranus :R

(#2306) ///Krisz\\\ válasza wittman (#2304) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R Megyek csinálom is. :))

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2307) wittman válasza ///Krisz\\\ (#2306) üzenetére


wittman
aktív tag

Azt viszont rosszul írtam, hogy az eltávolítandó drivert ne a programok eltávolításában keressétek, hanem ha nem változtattátok meg, akkor a C: meghajtó gyökérben van egy 10.10e-vel AMD mappa. Abba ha beléptek, akkor a setup.exe-vel elindul egy folyamat, ahol majd az eltávolítást válasszátok, majd azután egyénit jelöljétek és az újabb kis ablakban pipáljátok az eltávolítandókat. Amd display driver, Catalyst Control Center, HDMI. Az új telepítésénél is érdemes saját magad eldönteni, hogy mit telepítsen fel majd.

www.vmh59.hu

(#2308) potyec


potyec
tag

Nah megvan ez a gigabyte csoda :) Valaki tudja hogyan kell a ventri sebességét levenni ?

(#2309) Smith Ügynök válasza wittman (#2307) üzenetére


Smith Ügynök
tag

witman nálad Crysis? Mert bizony nálam van standby....

(#2310) ///Krisz\\\ válasza wittman (#2307) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

BIG THX!!! :R :R :R Ráküldtem a sweepert csökkentett módban ahogy írtad, feltettem a 10.12-t és megszűnt a Black Ops-nál a standby sőt voltak kicsik laggok is benne azok is megszűntek. Amit most másodjára írtál... hát nem úgy csináltam, de működik és ez a lényeg.

Annyit még, hogy az F8-at nem nyomkodni kell hanem lenyomva tartani! (win7-nél)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2311) Smith Ügynök válasza ///Krisz\\\ (#2310) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Végre valami jó hír!!!:)

(#2312) ///Krisz\\\ válasza potyec (#2308) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha HD6850-ed van akkor bios frissítés.

(#2311) Smith Ügynök: hát igen én is örülök. hétvégén tesztelem GTA IV-el is, de bizakodó vagyok ezek után. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2313) Gery15 válasza ///Krisz\\\ (#2310) üzenetére


Gery15
addikt

Giga 6850-esed van ugye? ;)

HyperX

(#2314) potyec válasza ///Krisz\\\ (#2312) üzenetére


potyec
tag

És a bios frissítés mennyire HC mutatvány ?!

(#2315) Colgate


Colgate
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nemrég váltottam egy VTX Radeon 6850 karira. Az elején tökéletes volt meg minden , de feltünt egy olyan probléma hogy az fps em leugrott a felére szóval ahol az előző alkalommal 70 volt ott most ép hogy 33 . Nem vágtam mi lehet ez szóval újra raktam a drivereket a op rendszert de semmi változás. Aztán jobban megfigyeltem a kari viselkedését , és egy fura dologra lettem figyelmes a Gpu órajele beakadt 300 on és nem akar ki mozdulni .Akkor sem mozdult meg mikor elkezdtem tesztelni, de viszont a Gpu aktivitás 100 % volt .De aztán rájöttem bár nemtom hogy , mikor fut a youtube vagyis nézek valami videot akkor beakad az órajel. A Gpu órajele akkor 300 , a Memória órajele 1000 . És addig nem ugrik ki még be nem zárom a youtubot. Szoval ezzel nemtok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#2316) splashzoli


splashzoli
csendes tag

Ugyan mit vártam...én is feltettem a 10.12-őt...komolyan már olyan probléma is akadt ezzel hogy ha az Alien Vs Predator-ba a Predator-nál vision-t váltanék akkor is bedobja a stand by-t :W :W :W :W :W :W komolyan mondom hogy lehet kiadni így vmit ? :F

(#2317) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Mi az az érték, ami még fesz emelés nélkül is szépen elvisz a kártya? Láttam, hogy gyári tuninggal 820/1200 ra hangolták őket (giga). A "sima" is elviszi ezt? Vagy az Oc kártyákon a fesz is magasabb?

(#2318) tomic válasza faranus (#2305) üzenetére


tomic
addikt

Nincs még itt senkinek . (tudtommal)
Hogy megéri-e azt csak te tudod . Ha kell az extra csend akkor kifizetsz érte esetleg egy kis többlet pénzt. Bár ezek sem hangosak szerintem.

(#2319) potyec válasza splashzoli (#2316) üzenetére


potyec
tag

neked milyen karid van ?

(#2320) Gery15


Gery15
addikt

Majd, hogyha van valakinek egy kis ideje akkor meg nézné nekem, hogy az 6850 mennyi pontot kap 3d mark06-ba illetve vantage-ben?

HyperX

(#2321) ///Krisz\\\ válasza Gery15 (#2313) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen az.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2322) ///Krisz\\\ válasza potyec (#2314) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

[I.]
[II.]

Köszönet rocket-nek érte!

(A Gigabyte-os linkek lehet, hogy régebbi programokra mutatnak ezt nem tudom szóval érdemes megkeresned az oldalon ha van frissebb.)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2323) Taifa Díaz válasza Colgate (#2315) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Kapcsold vissza az operációs rendszered energiagazdálkodási sémáját energiatakarékosról kiegyensúlyozottra. És ne állítsd el többet. Felesleges. Amelyik hardver nem takarékoskodik önmagától az energiatakarékosságról, arra kár ráerőltetni Windowsból.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2324) Taifa Díaz válasza Gery15 (#2320) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

[link]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2325) Neo85 válasza Gery15 (#2320) üzenetére


Neo85
tag

(#2326) martin66


martin66
senior tag

Ennyi, nekem

(#2327) zseko válasza BalaNce87 (#2317) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom, hogy a Catalystban húzva emel-e feszt, de nekem 850/1200-ban végigment a 3DMark11 többször is.

HR24.hu

(#2328) BalaNce87 válasza zseko (#2327) üzenetére


BalaNce87
addikt

Az kizárt, hogy magától feszt emel!

(#2329) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Illetve, ha húzod attól függetlenül az órajelek visszaesnek ha nem használják 3D-ben a karit?

(#2330) ///Krisz\\\ válasza BalaNce87 (#2329) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

persze.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2331) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A powerplayt, vagyis az órajelvisszavételt mi végzi? A BIOS, a driver vagy CCC?

A másik kérdésem, hogy ugye van már hardveres gyorsítás divx-hez is, melyik program tudja ezt?

(#2332) faranus válasza tomic (#2318) üzenetére


faranus
aktív tag

hát az ár ugyanaz de nem tudom lehet hogy a ref modell jobb lesz

tisztelettel faranus :R

(#2333) ati2 válasza Colgate (#2315) üzenetére


ati2
őstag

Ez nem hiba, hanem feature :) Ha DXVA-n nézel filmet akkor is 300/1000.
Már írtak rá megoldást, ha zavar. De nem hinném, hogy bárki is filmet nézne játék alatt normális esetben.

(#2334) tomic válasza faranus (#2332) üzenetére


tomic
addikt

Ha ugyan az az ár én tuti nem a rev-et venném. Mégis mennyiért tudsz?

[ Szerkesztve ]

(#2335) Vasinger! válasza ati2 (#2333) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ne hülyéskedj már, ne írj ilyen hülyeséget, hogy egy bug az nem hiba.

Az addig rendben van, ha vki videót néz feljebb veszi az órajeleket, de ha 3D terhelés alatt maxon kéne mennie a kártyának, nem pedig 2D órajelen mennie.

(#2336) Colgate


Colgate
csendes tag

Nem piszkáltam eszt az energiagazdálkodási dolgot nem nyúltam hozzá. Ja és nem filmet néztem csak háttérbe meg volt nyitva a youtube .

Crystal Method

(#2337) ati2 válasza Vasinger! (#2335) üzenetére


ati2
őstag

Nem hiba, mert az energiagazdálkodással meg lehet oldani. Csak felfogás kérdése.
A BSOD az hiba + az össze vissza ugráló IDLE órajel meg bug.

Colgate: attól még használja az adobe flash a hardveres gyorsítást, hogy nem tudsz róla, a kártyának ugyanúgy filmnézésnek számít :)

(#2338) Colgate


Colgate
csendes tag

Most azzal megoldódott a probléma hogy a youtube ablakon settings és ot kikapcsoltam a hardware accelerationt. És igy a Gpu órajele 100 , A Memória órajele 150, szóval nem változik, de viszont ha elkezdek játszani akkor megemeli ahogy kell szóval most jó. És nekem mikor megnéztem akkor kiegyensúlyozottan volt szóval.

[ Szerkesztve ]

Crystal Method

(#2339) GödiAli válasza Gery15 (#2303) üzenetére


GödiAli
tag

Gery!

Nálam minden OK! Persze ezt még 1 napos tesztelés után nem merem 100%-ra mondani, de szerintem nyugodtan vehetsz 6850-et! Egyre több embernek sikerül megoldani a problémákat, vagy inkább úgy mondom 2 embernél olvastam h van még Stand By, nekik szerintem újra kéne húzni a wint! Esetleg ahogy Krisz leszedni mindent és újra felrakni a 10.12-őt!

(#2340) Taifa Díaz válasza BalaNce87 (#2329) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Persze hogy nem. Ha húzod, újraindításig csak a gpu órajel lesz visszavéve 2D-ben, a vram marad 1000 MHz.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2341) zseko válasza Taifa Díaz (#2340) üzenetére


zseko
veterán

Nálam ugyanúgy 100MHz/150MHz@0.95V-on megy most a kártya, pedig az Overdrive-ban 850/1200-ra van húzva [link]

HR24.hu

(#2342) Gery15


Gery15
addikt

Köszönöm szépen:Taifa Díaz, Neo85, martin66 :R :R

GödiAli: Még várok azért kicsit. De már nagyon afelé hajlok.

HyperX

(#2343) tomic válasza Motaba78 (#2301) üzenetére


tomic
addikt

Még nem találkoztam vele. Megy rendesen. Nincs olyan probléma mint volt az 50 esekkel.

(#2344) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Valaki akinek Gigabyte HD6850 OC-je van az megtudná mondani, hogy hány volton megy alapjáraton a kártya?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2345) faranus válasza tomic (#2334) üzenetére


faranus
aktív tag

iPon on 60.067 Ft van mind a kettő! Nagyon nehéz a választás a ref modellt ismerem és az a házon kívül adja le a hőt vagyis bent beszívja és a végén kifújja (ha valaki nem értené és hülyének nézne) VISZONT a másik kártyának elvileg halkabb a hűtése és jobb is valamivel ami elég sokat számít viszont a házba fújja ki a meleg levegőt ami egy kiadós játék után nem 50 fokos lesz! A ref modellt nem húznám szívem szerint de a másikat nyugodt szívvel!
Szerintetek mi legyen??? Bevállaljam az új de bizonytalant vagy a jól ismert régebbit???

tisztelettel faranus :R

(#2346) tomic válasza faranus (#2345) üzenetére


tomic
addikt

Ha jó a házad szellőzése szerintem nem jelenthet gondot. :N

(#2347) lsc válasza faranus (#2345) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben ez [link] és ez [link] a két versenyző én az elsőt venném, az is kifújja a nagyja hőt, azért van burkolva az egész hűtő. Az a venti szinte biztosan csendes.

Az élet kegyetlen .

(#2348) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Crysis alatt nekem is dobott egy stand by fagyást így 3 nap után...
Lehet vissza veszem alapra és akkor nem lesz gond vele.

(#2349) Gery15 válasza lsc (#2347) üzenetére


Gery15
addikt

Az a gond, hogy a két link ugyan az.

HyperX

(#2350) alibaba78 válasza faranus (#2345) üzenetére


alibaba78
őstag

Azt hiszem katt777-nek van (volt) hasonlo hutovel szerelt 4870-e, es elegedett (volt) vele. Mind a hangjaval, mind a teljesitmenyevel. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.