Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22151) janika24 válasza Sari (#22150) üzenetére


janika24
csendes tag

Mind kettő elég megbízható márka, de inkább a Sapphire szerintem.

Gigabyte P55A-UD3, Intel Core i5-750, Coolermaster Hyper TX3, Sapphire HD 6870, Corsair CX430

(#22152) Turbolada II válasza Sari (#22150) üzenetére


Turbolada II
őstag

A Sapphire jelenti az AMD-nél a csúcsot, és a gyári hűtések hangereje is rendben van.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22153) Sari válasza Turbolada II (#22152) üzenetére


Sari
tag

köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#22154) Smani válasza Sari (#22150) üzenetére


Smani
senior tag

Sapphire. Kiemelt amd partner.

(#22155) echterion válasza Sari (#22150) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha fontos a hűtés hangja, akkor Gigabyte. Csendes, de mégis hatékony hűtő, kellemes ár.

**********

(#22156) Turbolada II válasza echterion (#22155) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ha fontos a megbízhatóság is, ne Gigabyte legyen. A Sapphire hűtése is nagyon halk.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22157) aleister válasza Turbolada II (#22156) üzenetére


aleister
veterán

Apu kezdődik. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22158) adam432 válasza Sari (#22150) üzenetére


adam432
tag

Ha már ilyen nagy vita van, én az Asust ajánlanám. Nálam az a csúcs. Alatta hajszállal a Sapphire és az MSI. Gigabyte jó, de csak akkor venném, ha sok gari van rá, és jóval olcsóbb mint a többi :)

„Si vis pacem, para bellum.”

(#22159) Turbolada II válasza aleister (#22157) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem kell sokat visszaolvasni, hogy hibás Gigabyte kártyát találj.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22160) Asbee válasza Turbolada II (#22159) üzenetére


Asbee
veterán

Te nem akarod még ezt a marhaságot abbahagyni? Ha a 6870-ről lenne szó azt mondom még van benne igazság amit mondasz mert ott volt elég sok hibás. De a jelenleg kapható 6850OC-vel semmi gond nincsen. Jó lenne nem terjeszteni a hülyeséget folyton...

[ Szerkesztve ]

(#22161) Turbolada II válasza Asbee (#22160) üzenetére


Turbolada II
őstag

22132-es hozzászólás:

"Najó le is írom a bajom, mert baromira idegesít :W
Szóval tök új Gigabyte 685OC-m kb teljes tétlenség közben 2400körüli rpm-ről 4900körüli rpm-re ugrál ( van néha, hogy közel 10.000-re ) folyamatosan majd vissza. Mindezt pár másodpercenként az aida szerint. Alapból nem érdekelne, de hallom folyamatosan ezt a hullámzó, lüktető sivítást és baromi irritáló, hogy felsivít, majd lehurrog. Ezek ilyen hangutánzó szavak akartak lenni :U
Először azt hittem a cpu ventije hülyít, aztán néztem csak meg az rpm adatokat és ott a gpu ficánkol :S
Ez lenni normál? Lehet tenni ellene vmit?
Sajnos olyan atomtescos gépházam van, hogy le van véve az oldala, így extrán frankón hallani a kis hisztijét :S
:R"

jah, azt már meg sem említem, hogy időnként felmegy pár pillanatra az rpm többmillóra, mert az nyilván bug :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22162) echterion válasza Turbolada II (#22159) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem unod még? Az enyém pl. nem ugrál. Amúgy meg lehetne példálózni hibás Zafírral, Asussal, MSI-vel...mindben van hibás, ez a sorozatgyártás velejárója.
Troll... :U

**********

(#22163) Turbolada II válasza echterion (#22162) üzenetére


Turbolada II
őstag

Itt a fórumon messze a Gigabyteokkal van a legtöbb baj. A Sapphire és az MSI kártyák tűnnek a legmegbízhatóbbaknak az itteni fórumozók tapasztalatai alapján.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22164) Lmh


Lmh
őstag

Sajnos akármit csinálok, nekem még mindig ugrál a gigánál az rpm. Lehet az aida a hibás, próbálok majd másikat leszedni (bár afterburner is mutatja az ugrálást :S), addig is én sem ajánlom a gigát sajnos :S
Én MSI-t vennék, ha ma vennék :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22165) Turbolada II válasza Lmh (#22164) üzenetére


Turbolada II
őstag

Azt hallod, hogy egyik pillanatról a másikra felsüvít a venti?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22166) Lmh válasza Turbolada II (#22165) üzenetére


Lmh
őstag

Igen, de azt azt hiszem a cpu ventije csinálja. Lefogtam a cpu ventijét és megszűnt a fel-le vonyítás (annak ellenére, hogy ez a venti rpm-én nem látszik. Lehet venti csapágy hibája?:P). Viszont a vga rpm ugrál folyamatosan. 2400körüli érték és 4900körüli érték között. A hangját nem tudom, hogy milyen, mert nem hallom a cpu-tól. Annyi ideig azért nem mertem lefogni a cpu ventit, hogy ezt is halljam. Majd holnap kiderül, feltéve ha sikerül felszerelnem a tx3-mat :P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22167) aleister válasza Lmh (#22166) üzenetére


aleister
veterán

Gyorsan találd ki, hogy vga vagy cpu venti mert épp a Te hsz-ed alapján készülünk egymásnak esni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22168) belinho válasza echterion (#22162) üzenetére


belinho
senior tag

Én itt a topikban még nem hallottam hibás MSI 6850 vagy 6870-es kártyáról!
Tudom hogy kevesebb van belőle mint Sapphire-ból, de Asus tulajból se sok van, abból pedig már volt jópár hibás példány, ellentétben az MSI-vel.

(#22169) Lmh válasza aleister (#22167) üzenetére


Lmh
őstag

Idézem:
"a vga rpm ugrál folyamatosan. 2400körüli érték és 4900körüli érték között. A hangját nem tudom, hogy milyen, mert nem hallom a cpu-tól. Annyi ideig azért nem mertem lefogni a cpu ventit, hogy ezt is halljam. Majd holnap kiderül!"

Sietek! Megígérem :P

Hangsúlyozom: Aidával és afterburnerrel nézve UGRÁL a vga-RPM 2400körüli érték és 4900körüli érték között, sűrűn 9000 körüli értékig is! Ez a bajom, de fogalmam sincs, hogy ez mennyire normális.
A helyzet pikantériája, hogy ÉPPEN VÉLETLENÜL a cpu ventije hangoskodik, ezért nem tudom meghallgatni a vga-ventit, ami az abnormális rpm értékeket mutatja.
Egyébként, erős a gyanúm, hogy ha a cpu-venti 0, azaz nulla decibel hangerővel süvítene, akkor sem hallanám a VGA 2400-4900 közötti fordulatugrálásokat. Ez a jelenség leginkább az AIDA-n keresztül zavar és ennek keresem az okát.

Remélem érthető :)

ég világon semmi harag nincs, nem olyan hangvételű az írásom, nehogy megforduljon bárkinek a fejében ;)

:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22170) Smani


Smani
senior tag

Giga 6850/6870-t NE!

(#22171) Asbee


Asbee
veterán

Lmh: Nem ugrál ott semmit a vga fordulat. Csak egy bizonyos fordulat alatt ha jól emlékszem ez olyan 40% körül nem tudja kijelezni és emiatt felugrál több ezerre meg több millióra. Nálam ha le van terhelve a kártya teljesen normálisan mutatja a fordulatot.

Turbolada II: 6850-ből én nem igazán olvastam hogy lenne hibás. A csoda sapphire hűtése pedig közelébe sincsen a giga oc-s hűtéséhez képest+ ott a 3 év gari. Mint már mondtam van abban igazság hogy a gigánál voltak több hibás darabok de ez a 6870-nél meg régen a sima verziós 6850-nél. Nekem azzal van a bajom neked bármi giga szóba jön beugatod hogy sz@r még arra is amire nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#22172) nihill válasza Lmh (#22169) üzenetére


nihill
őstag

A 9000rpm tuti valami mérési hiba, azzal már felszállna a géped :) de valószínűleg a 4900 is hibás, mert annyival már nem lenne olyan gondod hogy nem hallod a ventit :)

(#22173) #21346560


#21346560
törölt tag

Csak szép halkan tenném hozzá, hogy bár Sapphire párti vagyok, az enyém gyári hibás volt, fél óra szenvedés után visszatettem a dobozába és cserélték.... 1 hónap múlva....

(#22174) csucsbicep válasza Lmh (#22169) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

En is azt mondom, hogy rosszul mer csak, mert 4900-on felszallna a vga, ki a foglalatbol.

Tobbiek: Szerintem folos ez a vita. Olyan vga szeria nincs, amiben csak hibatlan darabok vannak. Meg az sem mindegy, hogy milyen kornyezetbe kerulnek majd be. Mindenkinek mas gyartok jonnek be es, ha vkinel elromlik egy vagy akar tobbtermek ugyanattol a gyartotol, akkor eleg nehez meggyozni, hogy megegyszer vegyen olyat. Inkabb vasaroljunk megbizhato helyen, ahol gyorsan es megbizhatoan garanciaztatnak. Plusz lehetoleg helyileg, ne kelljen postazni, meg ha gond van szemelyesen fel lehet venni a kapcsolatot. Szerintem.

(#22175) nihill válasza nihill (#22172) üzenetére


nihill
őstag

Na meg is van. A 2 venti behülyíti az RPM jelet. Ehun e.

(#22176) aleister válasza Lmh (#22169) üzenetére


aleister
veterán

"ég világon semmi harag nincs, nem olyan hangvételű az írásom, nehogy megforduljon bárkinek a fejében"

Félre ne érts, szerintem sincs benne semmi "rossz". Arról van mindössze szó, hogy Turbolada II kollága a GB-ben látja az antikrisztus földi megtestesülését, és elég kemény negatív kampányt csinál itt. Nem tudom mióta követed a topic életét, én kb 2 hete vagyok 6870 tulaj, de még így is feltűnt az 'áldásos' tevékenysége.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22177) Asbee válasza csucsbicep (#22174) üzenetére


Asbee
veterán

Igazad van, de ha valaki bejön ide akkor már jön a Turbolada II barátunk és kezdi a giga szidását. Ezért fölösleges ide jönnie. Más le tudja írni értelmesen hogy gigáknál volt több gond de rendes boltnál rendes garival nyugodtan be lehet vállalni. Annyi az egész hogy korrektül kéne tájékoztatnia az embereket akik idejönnek. De a 6850OC-re ez nem is igaz, ami konkrétan szóba jött, mert azzal semmi gond nincsen leszámítva, hogy alacsony fordulaton nem jól jelzi a ventit, hibásról se igen olvastam itt.

[ Szerkesztve ]

(#22178) Smani válasza nihill (#22175) üzenetére


Smani
senior tag

Általában csak az egyik venti van ilyenkor a fordulat szám jelre bekötve.

(#22179) Lmh válasza Asbee (#22171) üzenetére


Lmh
őstag

Próbáltam terhelten is. 65%-os kihasználtságnál is 5000körülre ugrál :P De mind1 már, hagyjuk, reménykedjünk, h nincs baja :P

aleister: én hónapok óta itt vagyok, de én rajongója vagyok az egysorosoknak :DD

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22180) Asbee válasza Lmh (#22179) üzenetére


Asbee
veterán

Hidd el semmi baja nincsen neki. Ha az megnyugtat most megnéztem nálam is ugrál több millió és több ezer között. :D. Terhelésnél is. De csak rosszul jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#22181) aleister válasza Lmh (#22179) üzenetére


aleister
veterán

Ki mondta, hogy én nem. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22182) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na megvan az új jövevény most raktam be, sapphire hd6850 az újjabbik fajta felfelé nézős tápcsatival, tolok is rajta egy kis gammét :))

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22183) echterion válasza Lmh (#22169) üzenetére


echterion
nagyúr

Ekkora ugrálást hangerőben is észlelnél, ha a cpu hűtő hangos, akkor levett házoldalnál hallgatva meg lehetne különböztetni a hangokat. Azért mondom ezt, mert 35% körül már van csendben észlelhető hangja, 50% körül pedig már tv mellett is hallani.

(#22182) kisza25: Reméljük, ezzel több szerencséd lesz. Mindenesetre turbógyerek biztos megdícsér, mert nem Gigát vettél. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#22184) Turbolada II válasza Asbee (#22180) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem süvít fel a venti? Az 5000 rpm simán lenyomná a cpu hangerejét.

Minek védtek egy olyan gyártót aki így lejáratta magát?

Merítés az elmúlt fél évből:

1:Sziasztok!

Nekem egy Gigabyte HD6850-em van. Gyanús nekem, hogy valami nincs jól beállítva (a Catalyst Control Center alapbeállításokon van). Ha filmet nézek és akár teljes képernyőre akár eredeti méretre rakom a filmben szereplő emberek körvonala recés + az egér mutatója körül alig látni a fekete körvonalat (ha egy fehér háttérre húzom az egér mutatót elég nehezen tudom megtalálni). Ennek mi lehet az oka?

2:Sziasztok!

Vettem egy Gigabyte 6850-est amin BIOS-t kell cserélni, mert a rajta levőhöz képest javítottak a ventivezérlésen. A honlapon fent van a jó BIOS, de nem találtam infot, hogy mivel hogyan lehet lecserélni. Van valaki aki esteleg már megcsinálta ezt?

3:Szia!
Én egy Gigabyte tulaj vagyok és nagyon megvagyok vele elégedve. A biosz frissítése után nagyon halk lett a kártya és játékok alatt sem sűvít + szerintem jól is néz ki (bár ez magán vélemény), a hőmérséklete is rendben van alapon 38 fok (játékok alatt még nem néztem de akkor is biztos jó). A teljesítményről meg nem írok mert az mindegyiknek ugyan az. :) (a gyári BIOS miért nem volt jó?)

4: Üdv mindenkinek!

Belefutottam egy jó kis problémába HD6850-el és valami nagy árulás van szoftver oldalon.

A lényeg az, hogy a hiba csak windows 7 x64-en jön ki és nem csak nekem. Már az AMD fórumán többen jeleztük a problémát.

Szóval néhány játéknál Crysis(Warhead is) Battlefield Bad Company 2, Flaming Cliffs 2, COD:BO... nekem csak a Flaming Cliffs 2 van meg...

A hibajelenség: ezen játékok futtatásakor grafika terhelés alatt pár perc után a videójel megszűnik, stanby-ba kapcsol a monitor, a hang megy tovább kb 10másodpercig, majd eltorzul és befagy, közben a háttértároló dolgozik... a visszajelző LED alapján, majd leáll az is és a számítógépben csak a ventilátorok pörögnek, de nem is kapcsol ki a gép és nem is indul újra, csak reset gomb hatására.

5: Én csak néhány kommentet olvastam ezzel kapcsolatban. Azt írták, hogy leginkább gigabyte gyártmánnyal fordult elő szinte mindenkinek, látom a tiéd is ilyen. Szerintem keress újabb biost a gyártó oldalán, hátha van már.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22185) Asbee válasza Turbolada II (#22184) üzenetére


Asbee
veterán

Pont erről van szó hogy nem süvít fel... Nála is a cpu csinálta. Most éppen 4 milliót mutatott, mert 32%-on megy, biztos 32%-on annyit pörög, csak a brockenem 800rpm-en egy picit hangosabb...

(#22186) Turbolada II válasza Asbee (#22185) üzenetére


Turbolada II
őstag

A lista nem teljes, ha a Sapphireból és az MSI-ből vagy az ASUS-ból több hibást összeszedsz akkor neked van igazad.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22187) Asbee


Asbee
veterán

De te megint miről beszélsz? Ezer éves hsz-eket írsz be ami a régi hibás szériás nem OC 6850? Te látom tényleg nem érted miről van itt szó.
Az mióta hiba ha alapban 47% -on megy a venti és így van neki "szélzaja"?
Az első pontot amit linkeltél remélem te se gondolod komolyan...
Az 5-ös pont az megint a 4-esre utal a hibás szériára csak te sarkítva külön bemásoltad.

[ Szerkesztve ]

(#22188) aleister válasza Turbolada II (#22184) üzenetére


aleister
veterán

Mondjuk ezek közül egyedül a 4. eset utal arra, hogy probléma lenne a GB-vel. Fél év alatt egy precedens meg lókaki, sőt!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22189) Turbolada II válasza Asbee (#22187) üzenetére


Turbolada II
őstag

Véletlenül 1 évvel hátrébb mentem, de az újabb hozzászólások is tele vannak hibás darabokkal. Inkább számolj. Ha ez a képlet jó: hibás Gigabyte száma>MSI, ASUS, Sapphira akkor nekem van igazam. A másik meg az, hogy miért mindenki a Sapphire-t ajánlja?

"4 kártyából 1 működik... köszönjük mse, akarom mondani gigabyte"

"Én is azt hallottam róla, amit az előttem lévő zoleeno1 írt. Sok lett a vram hibás, de ha jól tudom, akkor a giga HD6850-nél is ez van. Nekem nincs ezzel tapasztalatom, de számomra kicsit illúzió romboló, hogy egy ekkora gyártó mint a gigabyte, ilyen kártyát adott ki...
Viszont a lapjaival elégedett vagyok eddig :D . Közel 5-6 éve csak gigabyte alaplapot hajtok :K ."

"a Gigabyte zömmel azért hibás, mert szar a BIOS és a Gigabyte nem ismeri a szoftver/firmware fejlesztés fogalmát... :DDD ugyan adnak ki néha BIOS-t, de alaplapjaiknál inkább kiszórnak 492784 revet, ahelyett, hogy lenne egy-kettő, de jó BIOS-okkal. :DDD"

"Gigabyteot semmiképp. :) Nekem is az van igaz, de három kártyából lett egy jó. Sapphire megbízhatóbb, stabilabb. De ha szeretsz várakozni több mint egy hónapot a garanciális ügyintézésre és szeretsz abba a boltba járni akkor végül is veheted a Gigát is. :)"

"arányok? VTX-ből eddig arányaiban több hibás került ki, ahogy Gigabyteból is."

"Kipróbáltam legalább 4 driverrel sehogy nem jó. Csak úgy támadnak a kockák. Írtam is az eladónak. Cseréli szerencsére!
Gigabytehoz belehet húzni még egy hibás karit.."

"Ezzel csak az a bajom,hogy a gigabyte kártyákról rengeteg rossz tepasztalatot olvastam a topikban..."

"A problémám az hogy ha directx11-be játszok akkor a játékoknál a pályabetöltések előtt villan egyet a kép és kidob a windowsba és csak feladatkezelővel tudom bezárni a programot. Figyelmeztetésekbe ez szerepel: A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. Eddig nem is vettem észre mert directx9- be játszottam. Most a Battlefield 3-al szeretnék játszani és általában ezt csinálja pályabetöltések előtt, utána ha betöltötte tökéletes. A Batman Arkham city-t végig nyomtam directx9-be ott nem volt baj most hogy átraktam directx11-be az is csinálja. Haveromnak is Gigabyte 6850OC-ja van elkértem tőle az övét és azzal is csinálja, nála pedig tökéletesen ment a Battlefield 3."

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22190) Asbee válasza Turbolada II (#22189) üzenetére


Asbee
veterán

Össze vissza beszélsz. Egyszer a 6850OC-ről írsz példákat amit jelenleg is kapni. Ezzel a kártyával semmi gond nincsen. Te mégis félretájékoztatva szidod. Majd általánosságban beszélsz a gigáról. Én már írtam neked nem 1 szer hogy a 6870-el tényleg volt több gond, csak te nem korrektül tájékoztatsz, mert rendes boltból garival nyugodtan bevállalható.
De én be is fejeztem, ez a topic ne ezzel legyen tele. Csak remélem hogy minél kevesebb leendő vásárló fogja a hülyeségeid olvasni és nem hallgatnak rád, hanem arra aki itt valóban tud rendes tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#22191) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem. Vettem egy 6870-es kártyát, feltettem a legújabb 12.4-es Catalystet, stb... Egy dolog foglalkoztat. Be lehet-e állítani valami energiatakarékos üzemmódra, ha Windows desktop alatt vagyok, akkor jelentősen vegye vissza a Core és Mem MHz-eket, hogy ne fogyasszon (olyasmire gondolok, mint Intel prociknál az EIST és C1E technológiák). Ez automatán így van? Ha nem, van-e erre lehetőség?
CCC-ben az Overdrive alatt láttam hogy lehet órajelet állítani, de az fix-nek tűnik, itt csak a ventit szabályoztam le 20% fixre, hogy csendes legyen.
Előre is köszi!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#22192) Asbee válasza bélanéni (#22191) üzenetére


Asbee
veterán

Elvileg visszaveszi magától ilyen 100/150 körülire. Nálad nem?

[ Szerkesztve ]

(#22193) bélanéni válasza Asbee (#22192) üzenetére


bélanéni
őstag

Hol lehetne látni?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#22194) westcoastog válasza bélanéni (#22193) üzenetére


westcoastog
veterán

A catalystben az overdrive fülön.
Ott fönt mutatja, a csúszkával csak tuningolni lehet.

(#22195) bélanéni
pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#22195) bélanéni válasza westcoastog (#22194) üzenetére


bélanéni
őstag

Tehát azt mondjátok ez automatikusan történik és ott lehet látni ahol állítani lehet az órajeleket és a fan-sebességet?
Így már rémlik, csak még nem elemeztem azokat a mutatókat :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#22196) Alpachino


Alpachino
veterán

Beléptem a klubba egy ASUS 6870 DCu karival.....az első tesztek megvoltak BF3, Crysis2 alatt nyomtam egy-egy órát és azt kell mondanom kivállóan taljesít a kategóriájában, vagyis simán hozza a korábbi 560 TOP, 560TI OC eredményeimet :C Ez azért jó, mert kb. 10K-val olcsóbban jutottam hozzá, mint az 560-ak ahogyan mostanában mennek :)

Egy kis oc-al is próbálkoztam 990-ig jutottam stabilan...1000MHz.nél már a BF3 kidobott.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#22197) Turbolada II válasza Asbee (#22190) üzenetére


Turbolada II
őstag

Még bőven folytatódik a csokor, ha akarod a Sapphire-t és MSI-t fikázó hozzászólásokat is megkeresem, de van egy olyan érzésem, hogy azokból kevesebb lesz. :))

Gigabyte-ot maximum a 7-es sorozatból vennék, ha a 6-ossal már lejáratták magukat.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22198) #21346560 válasza bélanéni (#22191) üzenetére


#21346560
törölt tag

Lassú voltam, tárgytalan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22199) Asbee válasza bélanéni (#22193) üzenetére


Asbee
veterán

CCC/ Graphics overdirve és ott mutatja az órajelet stb. GPU-Z. Illetve akár windows minialkalmazás.

(#22200) Asbee válasza Turbolada II (#22197) üzenetére


Asbee
veterán

Még mindig nem érted miről van szó, de látom nem is fogod. Egy igazi troll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.