Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22601) Tothgera30 válasza belinho (#22597) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már beszéltem vele, sajnos 40k alatt nem akarja eladni, én meg picit alatta akartam venni, és elég lenne a használt is :DDD . Azért köszi hogy gondoltál rám :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22602) belinho válasza Smani (#22600) üzenetére


belinho
senior tag

Olvass már visszább pár hozzászólást!

Telesírta a topikot, hogy még nagyítóval sem talál,meg elkapkodták, meg drága, erre felnézek az apróba pont olyan asus 6870 amilyet keres, jó áron és még személyesen is át tudná venni Nyíregyen kell még ennél több?
Gondolom azt nem akarod hogy megvegyem és még házhoz is szállítsam neki mi vagyok én üzletkötő!

Tothgera30!
40K alatt nem is fogja adni, mivel zsír új 3év garival, én sem adnám. Szerintem csapj le rá, amíg el nem viszik, megbízható eladó, vagy akkor tényleg sokáig nem lesz még kártyád!

[ Szerkesztve ]

(#22603) Tothgera30 válasza belinho (#22602) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezen filózom én is :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22604) Atek123 válasza echterion (#22591) üzenetére


Atek123
csendes tag

terhelve Dirt 3 56-58 fok meg cod4-nél is

(#22605) echterion válasza Atek123 (#22604) üzenetére


echterion
nagyúr

Az kiváló érték. :C

**********

(#22606) Atek123 válasza echterion (#22605) üzenetére


Atek123
csendes tag

Akkor jó :DDD

(#22607) Ervin bá válasza Tothgera30 (#22571) üzenetére


Ervin bá
csendes tag

Szia. Hogy érted, hogy hangos? Melyik típus volt, és a többihez viszonyítva kb hol van? Köszi

(#22608) Tothgera30 válasza Ervin bá (#22607) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem tudom pontosan melyik típus volt, de az akkori 6850 DirectCU-mhoz képest hangos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22609) Z10N


Z10N
veterán

Hello,

Mostanaba a 6850-nel jelentkezik az "atikmpag.sys" BSOD hiba. Semmi komoly terheles, ertsd netezes, videozas. Utana olvastam es elvileg, csak driver hiba lesz. Jelenleg a 12.3 van fent es csak mostanaba kezdte el ugy ket hete, eddig jol mukodott, ezert is nem ertem. A 12.4 megoldana ezt? Bar lassan itt van a 12.5 is. Eyefinity alatt 250/2000(effektiv) -re veszem lejjebb, amivel eddig meg nem volt gond, de ha alapon hagyom akkor is jelentkezik. Hofokok rendben (cpu, gpu, mem). Memtest hiba nelkul lefut.

ui: Lehetseges, hogy az alacsony mem freq. miatt csinalna ezt?

Udv, Z.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22610) KYZRR válasza Z10N (#22609) üzenetére


KYZRR
őstag

Hibakódja mi a BSOD-nak?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#22611) Z10N válasza KYZRR (#22610) üzenetére


Z10N
veterán

Sosem irtam fel, pedig gondoltam ra. Csak annyira felbosszant amikor BF3 alatt mukodik, terheletlenul meg munka kozben megadja magat. A legkozelebbinek felirom a memoria cimet es a dump-t is megnezem.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22612) lehella


lehella
senior tag

Skacok nem tudom hogy másnál is előfordult-e a probléma, 12.3-as catalyst van a gépen, már 3x feljött a frissítő képernyő hogy ledurrantsa a 12.4-es catalystet, letöltöm, telepítem és mindig a 12.3-as marad a gépen valahogy. Mi lehet erre a megoldás?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#22613) Asbee válasza lehella (#22612) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam ugyanez volt a gond. Végül nem foglalkoztam vele aztán hagytam úgy ahogy van. :D

(#22614) Aidan85 válasza Z10N (#22611) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Nálam is hasonlókat produkált (Sapphire 6850), azt hiszem 1-2szer kaptam kék képernyőt az "atikmpag.sys"-el, többi esetben vagy pizsama csíkos képre váltott, vagy lekapcsolt a monitor. Nekem hirtelen jött elő, kb 2 hete... Előtte semmi baja nem volt. kicsit tesztelgettem, drivereket rakosgattam fel, hátha az lesz a gond, friss win, minden... De nem javult... 22 fokos GPU-val már egy böngészőt nem tudtam megnyitni vele, 30-40 fok között win működött, de ha HD videót indítottam, akkor eldobta magát, ha valahogy felkúszott a hőmérséklet, akkor meg még a BF3 is tökéletesen ment több órát is. :))
Hét elején visszaküldtem gariba, kíváncsi leszek mit mondanak rá.
Ha jól rémlik nálam 116 volt a hibakód.

(#22615) lehella válasza Asbee (#22613) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi akkor így járt :D

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#22616) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Van nekem egy Asus HD6850 DirectCU kártyám.

900/1100MHz-re húzva Afterburnernben.

Az normális, hogy játék alatt nem 100%os terhelésen fut a VGA? Vagy nem is kell 100%on mennie? (Átlagban olyan 70% körüli a GPU usage)

Csak mert most húztam kicsit a processzoron (előtte kevés volt a VGA.hoz), hozott is bőven FPS-t, de nem tudom emeljem-e még tovább a CPU órajelet?

Az elgondolásom: azért nem megy 100%on a VGA mert még mindig nem hajtja ki a CPU, de javítsatok ki ha ez nem így működik :B :R

üdv

(#22617) Z10N válasza Aidan85 (#22614) üzenetére


Z10N
veterán

Hello. Nalam kimondott csikozodas nem jelentkezett, marmint memoria hiba. Inkabb olyan, hogy eyefinity-t hasznalva az eger megakad, majd a 3 kijelzo kozul az egyik lekapcsol majd szep sorjaban a tobbi is, termeszetesen a kep is megfagy kozbe. Nekem is csak mostanaba kezdte. A melegre nem fognam, mert amikor 30°C volt a honap elejen akkor ment, majd mikor beallt a huvosebb ido akkor kezdte, de ilyen ido marciusban es aprilisban is volt (12.3) megsem csinalta. Ezzel a szobahomersekletre akarok utalni. 22°C? :DDD Nekem csak bootoloasnal van annyi. Mikor mar az asztalon vagyok 40°C folott van, bar nalam az Eyefinity miatt tobbet fogyaszt (47-49°C). Itt a videozas megy (youtube, mkv, stb.) bongeszes is. Hosszabb session alatt szokott elofordulni amikor nincs kikapcsolva, szoval olyan 1,5-2 nap utan. Az a baj terheles alatt (BF3) meg megy, ezert nem ertem. Kezdek arra gyanakodni, hogy tenyleg az alacsony homerseklet es orajelek (?) nem tetszenek neki. Ha meg garanciaba visszakuldom, ugy sem tudjak reprodukalni a hibat (eyefinity, tobb napos uptime), illetve terhelesenek vetnek ala ami alatt semmi baja. Milyen hiba kodra (116) gondolsz? Udv.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22618) Asbee válasza werszomjas (#22616) üzenetére


Asbee
veterán

Jó az elgondolásod, de ez játék és felbontás függő is.

(#22619) werszomjas válasza Asbee (#22618) üzenetére


werszomjas
őstag

F1 2011 - DirecX11 - 1920×1080 FullHD

Tuning előtt multiban 40-50 FPS volt, most 70 körül megvan, de nem bánnám ha még nőne, akkor lehet húzni kéne még a procin?

Van egy olyan rész a BIOS-ban, hogy:

PCIE Clock (Mhz) az van valamilyen hatással erre?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#22620) Smani válasza werszomjas (#22619) üzenetére


Smani
senior tag

Nincs.

(#22621) Aidan85 válasza Z10N (#22617) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Csíkozódást én sem úgy gondoltam, mint amikor hibás a memória, hanem, mint egy monitor tesztnél látható kép, tehát eltűnik minden, és csak egy pizsama csíkos kép fogad.
Az a 22 fok mondhatni extrém körülmények között volt... :DD persze semmi durvulás, csak több ventilátorral is hűtöttem, és maxon pörgettem a sajátját is, plusz este az ablakon át jött a hűvös... :) Egyébként 40 fok körül van üresjáratban nekem is. Bár az enyém lehet egyedi eset, 6 hete van meg a kártya, és tuningot se bírta, GPU tuningnál már +25 MHz-től kiakadt.
Konkrétan egy ehhez hasonló hibakódra gondoltam.
Egyébként az elején nekem is csak néha csinálta, aztán egyre sűrűbben, mikor már egy sima HD filmmel is akármikor tudtam reprodukálni, akkor döntöttem a gariztatás mellett...

(#22622) KYZRR válasza werszomjas (#22619) üzenetére


KYZRR
őstag

Azt nem szabad piszkálni, mert meghalhat a VGA.
100Mhz-re van hitelesítve.
És hatással van a SATA vezérlőkre is.
Sávszélességet növeli, de mai játékok nem annyira terhelik a sávszélt.
Talán 103-on menne ha rugdossák, de akkor számíts rá, hogy a VGA és a HDD 1 éven belül meghalhat.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#22623) werszomjas válasza KYZRR (#22622) üzenetére


werszomjas
őstag

:R :R

üdv

(#22624) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

egy 6850 kihajtásához milyen proci lenne kb. a nyerő? Jelenleg egy Athlon II X3 440 @ 3,5Ghz mellé kerülne, de gyanítom kevés lesz hozzá. A cél 1680x1050. Elsősorban amd fronton keresgélek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22625) KYZRR válasza Polllen (#22624) üzenetére


KYZRR
őstag

X4 B50.
Vagy bármilyen 4 magos csoda, 3Ghz körül.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#22626) Polllen válasza KYZRR (#22625) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22627) Dark KillerX válasza Polllen (#22624) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem tudsz rajta húzni még,úgy 3,8-4Ghz környékére?Azért 3 mag,nem 2 mag!

(#22628) Polllen válasza Dark KillerX (#22627) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a helyzet, hogy egy régi hyper tx van hozzá és így nem próbáltam meg feljebb tolni. Ezt alapfeszen szépen viszi max 50 fok.

Azt mondod 4Ghz körül már rendben lenne? Mert akkor lehet beszerzek egy tx3-t, azzal nyugodtabban csapatnám neki.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22629) kisza25 válasza Polllen (#22624) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem az X3-már többnyire elég lesz 1680x1050-hez, csak CPU igényesebb játékoknál lehet kicsit kevés

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22630) Dark KillerX válasza Polllen (#22628) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sztem elegendő lesz az a 4Ghz,legfeljebb később veszel egy erősebb procit majd!A Tx3 meg úgyis jó szinte minden foglalatra!

(#22631) Polllen válasza Dark KillerX (#22630) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszönöm urak, akkor megkergetem így és meglátjuk. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22632) Smani válasza Polllen (#22624) üzenetére


Smani
senior tag

Jó lesz neki.

4Ghz-t szerintem csak durva feszemeléssel menne.

[ Szerkesztve ]

(#22633) kisho válasza kisho (#21812) üzenetére


kisho
senior tag

Nos, kicserélték egy másik VTX 6870-re. 3D-ben eddig úgy tűnik hogy oké, viszont video lejátszása közben már kétszer megcsinálta ugyanazt a hibajelenséget. Ez a kártya is szar lenne?

(#22634) Ervin bá válasza Tothgera30 (#22608) üzenetére


Ervin bá
csendes tag

Esetleg ez volt? Sapphire HD6870 És mennyire hangos, zavaró? Nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#22635) Z10N válasza Aidan85 (#22621) üzenetére


Z10N
veterán

Ertem. Nalam az overclockkal nincs gond 975-1025/4800. Bar mostanaba mar alig van idom a BF3-ra, ugyhogy nem volt meghajtva egy ideje, szoval csak alapon jar 2D-ben. Ezt a hibakodot megnezem. Amikor majd a garanciaztatas megtortenik, irnal majd privatot mire jutottak a szervizben (GPU, MEM hiba). Hetvegen most majd felrakom az uj 12.4 CCC-t es kiprobalom azzal mit muvel. Remelem csak tenyleg ez a baja, meg majd megnezem csak egy kijelzovel. Nalad a kep nem fagyott szet elotte? Ezt a "pizsamas" hasonlatodat most megprobalom elkepzelni, nem inkabb ugy fest, hogy a kep egyes reszei elfeketednek? Udv.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22636) Tothgera30 válasza Ervin bá (#22634) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olyan, igen. Eléggé szubjektív, IDLE még elviselhető, de terhelés alatt már igazán zajos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22637) zoleeno1 válasza Tothgera30 (#22636) üzenetére


zoleeno1
addikt

fura... nem véletlenül fel volt emelve a venti fordulat mint a disznó szoftveresen (pl: Afterburner, Trixx)? Mert hangosnak egyáltalán nem mondhatóak a Sapphire-ok, a 3 ventis giga oc-m azzal a "csoda" hűtéssel sokkal hangosabb szerintem.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#22638) Ervin bá válasza zoleeno1 (#22637) üzenetére


Ervin bá
csendes tag

Én is csöndesnek gondoltam. Ehhez képest szerinted milyen a hangja? Vagyis ez zajos lehet? Gigabyte GTX460

(#22639) Dark KillerX válasza Ervin bá (#22638) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az a GTX460 halk! :K

(#22640) csucsbicep válasza werszomjas (#22619) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

F1 alá kell az erős proci, ha tovább mennél tuningban biztos hozna még. Meg az a játék az AMD procinak nem nagyon fekszik.

Polllen: Inkább vegyél hozzá egy PH X4-et, az már elég lenne a 6850-nek.

[ Szerkesztve ]

(#22641) Smani válasza Ervin bá (#22638) üzenetére


Smani
senior tag

Az a Giga GTX460 a leghalkabb a 460-k között.

(#22642) Polllen válasza csucsbicep (#22640) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt is kösz! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22643) Tothgera30 válasza zoleeno1 (#22637) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:N

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22644) Aidan85 válasza Z10N (#22635) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ezt a pizsamás dolgot úgy képzeld inkább el, hogy villant egyet a monitor, elsötétül, majd amikor visszajön, akkor full screen-be ez a csíkos kép. Nem esett szét a kép, és nem is feketedtek el egyes részei. Vagy az egész elment, vagy elindult a film/játék.
Megírom majd, hogy mit találtak a szervizben.

(#22645) zoleeno1 válasza Ervin bá (#22638) üzenetére


zoleeno1
addikt

nem ismerem ezt a modellt, szal passz :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#22646) Huroq válasza Tothgera30 (#22643) üzenetére


Huroq
senior tag

Ugyan ez a kártya van az én gépemben is, de én nem tapasztaltam, hogy hangos lenne még BF3 alatt sem. IDLE állapotban nem is lehet hallani. Most megnéztem Trixx-ben és 60% feletti venti fordulatnál jön meg a hangja, igaz akkor már elég hangos. Mondjuk ez a hang dolog tényleg elég relatív. (Kinek mi a hangos.)

(#22647) Tothgera30 válasza Huroq (#22646) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ugyan ez a kártya van az én gépemben is, de én nem tapasztaltam, hogy hangos lenne még BF3 alatt sem. - Pedig ott már igen csak megjön a hangja, mint egy porszívó.

IDLE állapotban nem is lehet hallani. - Dehogynem, alapon 1000rpm körül pörög a ventije. Ne röhögtess már, nekem a gépben 400 és 200rpm-en mennek a ventik, jó hogy hallom azt a kib@szott VGA hűtőt.

Most megnéztem Trixx-ben és 60% feletti venti fordulatnál jön meg a hangja, igaz akkor már elég hangos. - Alatta is van, csak neked nem tűnik fel! De nagyjából erről beszéltem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22648) Z10N válasza Aidan85 (#22644) üzenetére


Z10N
veterán

Ok. Tegnap este megint produkalta munka/bongeszes kozbe, egy napos uptime mellett. K*rva zavaro, hogy kimentem a konyhaba mire visszajovok a munkamenetem elszallt :((( Meg szerencse, hogy surun mentek meg van session + batch backup. A hibakod 116 itt is. Majd meg atnezem az esemenynaplot, illetve minidumpot es az xml log-t. Ahogy latom, nem csak ATI/AMD-nel hanem nVIDIA-nal is jelentkezik, ugyanugy korabbi (nv7000), mint kesobbi (hd7000) szeriaknal. Forumokat olvasva teljesen fuggetlen attol, hogy laptop/asztali, friss telepites vagy mar agyon updatelt. Szoval szoftveres gond lesz szerintem. Vicces, hogy a display driver kapja a legszigorubb WHQL ellenorzest es ennek ellenre BSOD a vege. :DDD

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22649) Speedy86


Speedy86
aktív tag

Sziasztok!

Megjött végre az új vga. asus 6870. Őrületesen tetszik a 2400xt után XD. De van egy apró gond vele. Nem indulnak el a játékok :DDD Letölöttem a legujabb cataclysmet, valai régebbi kellene? dirt3, alan weak el se indul, skyrim meg elindul de piros textúra hibák vannak mindenhol. Van ötletetek mivel kellene próbálkoznom? Bármi tanácsot szívesen fogadok.

(#22650) Tothgera30 válasza Speedy86 (#22649) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bármi tanácsot szívesen fogadok. - Mondjuk add el nekem :DDD !

Újabb verziójú DirectX fent van? Rakd fel az összes drivert ami a honlapján van, úgy mennie kell. Ha más nem, akkor rakd újra a gépet, telepítsd fel az új drivereket és kizárjuk hogy két driver összeférhetetlensége lenne az oka!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.