Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22951) csucsbicep válasza Tomics (#22949) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azon még nyaralni fog.

(#22952) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22948) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem vagyok benne biztos. Manapság már a nagy textúrák igen csak be tudják lakni a memóriát. Nekem Skyrim high-res modokkal és a hivatalos textúra pakkal 1.9GB VRAMot evett!

(#22953) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22952) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én még nem találkoztam olyannal, hogy elfogyott volna a vram, mert akkor iszonyatosan belaggol. Azt meg, hogy pontosan mennyi memóriát foglal le a játék nem tudod mérni, AB is csak kikalkulálja, de az közel sem valós adat.

(#22954) Pancsermeste válasza csucsbicep (#22953) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na itt azért fogy a memória rendesen!
~2GB és a GPU is 100%-on teker.

-= Pancsermeste® =-

(#22955) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22953) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hogy a játék mennyit foglal, hanem hogy összesen mennyire van kihasználva. Nyilván szinte az egészet a Skyrim foglalata le, a Win ilyenkor felszabadítja az erőforrásokat.

(#22956) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22955) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A hangsúly, most azon van, hogy a mért adat nem pontos.

(#22957) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22956) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért azt erősen kétlem, hogy mondjuk 500MB-ot tévednek... Több programmal néztem meg, egyébként.

(#22958) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22957) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#22959) RVR400 válasza Pancsermeste (#22954) üzenetére


RVR400
veterán

Most erre hülyén kifejezve csak annyit tudok mondani, hogy ha 1 GB VRAM-od lenne, akkor annyit zabálna. Nem feltétlenül szükséges a 2 GB, viszont nyilván egy jól optimalizált játék kihasználja az összeset, ami van.

(#22960) RetepNyaraB válasza RVR400 (#22959) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egen, de a lényeg itt a kárya képességein van. WonderCsabonak 6870-e van, itt meg 50-esől beszéltek, ami alapból nem acélos fullHD-ban, vagy ultrára húzott beállításokkal, hiszen ott a nagyobb testvér is elvérzik már...
Ezért parasztvakítás a 2 GB VRAM ebben az esetben. De ártani nem fog, ha pedig véletlen egy jó is tuningos példányt fog ki, még előnye is lehet :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22961) Alastair' válasza RetepNyaraB (#22960) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ennyi a lényeg. :R

Alister from Hell

(#22962) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22958) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem. Nekem mondjuk laggolt is a Skyrim betöltés után high-res packel. :D

(#22963) Ferrari056


Ferrari056
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám! Van egy GIGABYTE HD6850 OC 1GB kártyám, amit nem olyan rég szereztem be egy személytől használtan. Nos amikor megkaptam a kártyát semmi baja nem volt, és amikor ráakartam kötni HDTV-re HDMI kábellel, akkor valami oknál fogva nem érzékelte. És azóta sem érzékeli. A kábellel nincs baj, mert alapvetően XBOX 360-hoz használjuk, csak filmezésre akartam volna átrakni a gépet. Szerintetek mi lehet a gond ?? :F A válaszokat üzenetbe kérném pls! Köszönöm előre is!

Üdv!

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja, amit szeret, hanem hogy szereti, amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!"

(#22964) Karajev7


Karajev7
tag

2 db 6870es videokártyának mi a minimum táp?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#22965) kisbalázs


kisbalázs
tag

Üdv lenne egy kérdésem hátha itt tud valaki segíteni:
Van egy 6870 es vidkari (sapphire bár nem hinném hogy számít) és van egy samsung ue46d6200tsxxn tévém ha összekötöm őket dsub kábellel és próbálom a vezpultban belőni hogy 1920 legyen a felbontás akkor csak 60hz ajánl fel pedig a tv tud többet is ezt ki is írja fel is ismeri, nagyobb frekvenciát meg csak alacsonyabb felbontáson enged. Mert jó lenne :K

Van rá mód hogy valahogy 1920 ban is legalább 100hz-n menjen?

Előre is köszi

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#22966) zserbox válasza Karajev7 (#22964) üzenetére


zserbox
őstag

jó 600-as de 500 is elviszi de az maxon lenne járatva

(#22967) varmi2 válasza kisbalázs (#22965) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne dsubon kösd össze, ez a megoldás, a 1920*1080 @ 100Hz-n nagyobb sávszélességet kíván, mint ami a dsub-on elérhető. Próbáld hdmi-vel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#22968) Turbolada II válasza Karajev7 (#22964) üzenetére


Turbolada II
őstag

600W-os minőségi, mondjuk FSP.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22969) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Olyan gondom lenne, hogy feltettem a Trixx-et 6850-hez egy kis tuning végett de nem igazán vált be. 2D-ben nem veszi vissza a feszt és így inkább hanyagolnám. Uninstalláltam már azóta, catalyst-ot is újratettem de továbbra is adja neki a feszt 2D-ben. :(( Hol lehet ezt kilőni?

(#22970) Alastair' válasza F_Zolee (#22969) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csökkentett módban driver sweeper. Ha azután se javul, akkor abból friss win lesz. :D

Alister from Hell

(#22971) F_Zolee válasza Alastair' (#22970) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vicces dolog lenne e miatt win reinstall.

(#22972) sklopp válasza F_Zolee (#22971) üzenetére


sklopp
őstag

Uninstall előtt vissza kellett volna venni alap beállításokra, valószínűleg a Registryben bent maradt valami. Próbált meg újra felrakni.

(#22973) F_Zolee válasza sklopp (#22972) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ilyesmire gondolok én is. Feltettem és nyomtam egy resetet trixx-nél de ott az a baj, hogy a normál feszt lövi be mindig. Nyilván ha levenném 2D-re akkor meg az lenne a baj, hogy nem emeli...azt még nem próbáltam mondjuk.

(#22974) zserbox válasza F_Zolee (#22973) üzenetére


zserbox
őstag

nincs valahol bakapcsolva benne hogy konstans feszt erőltesse?After Burner-ba van ilyen szerintem trixx-be is kell lennie

(#22975) Pickle Rick válasza F_Zolee (#22973) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Egy tipp. CCC-ben próbálkozz meg azzal, hogy bekapcsolod az overdrivie-ot és nyomsz egy reset to default-ot, trixx-et meg lepucolod teljesen a gépről. Lehet hogy segít.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#22976) F_Zolee válasza zserbox (#22974) üzenetére


F_Zolee
veterán

Trixx-be nincs fix fesz. Szinte semmit se lehet állítani.

De közben megoldottam oly módon, hogy feltettem az Afterburnert és ott állíttattam voltot. Majd nyomtam resetet és visszaállt. Még jó is lehetne ez a progi, mert legalább lehet állítani, hogy milyen módon menjen 2D és 3D-be.

(#22977) WonderCSabo válasza F_Zolee (#22976) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Trixx-be nincs fix fesz.

De van, legalábbis az én kártyámmal igen.

(#22978) zserbox válasza F_Zolee (#22976) üzenetére


zserbox
őstag

az a lényeg hogy megjavult :)
amúgy először én is trixx-et használtam de aztán áttértem az AB-re és szerintem sokkal jobb.

(#22979) F_Zolee válasza WonderCSabo (#22977) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mármint úgy, hogy be lehetne állítani külön. Mert adja neki stabilan. Holott 2D-be egyáltalán nem kell.

(#22980) WonderCSabo válasza F_Zolee (#22979) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez viszont már igaz.

(#22981) kisbalázs válasza varmi2 (#22967) üzenetére


kisbalázs
tag

Köszönöm a gyors választ, hdmi vel működni fog? Csak ezért kérdeztem mert nem akarok pénzt kidobni ha nem menne
Mert pl a monitorom dvi vel van összekötve a géppel és az is csak 60hz-t enged

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#22982) F_Zolee válasza zserbox (#22978) üzenetére


F_Zolee
veterán

Te amúgy, hogy állítod be a 2D részt AB-vel? Mert nem lehet a csúszkát teljesen levinni az alapórajelre.

(#22983) zserbox válasza F_Zolee (#22982) üzenetére


zserbox
őstag

a 2D-s alapórajelet nem piszkálom az jó úgy(0,945V 100/300) a profilokba meg az 1-esre az eredeti 3D-st mentettem el a többin meg a tuningossak(van közte csökkentett feszültségű is pl 1V-os ott 2D-be is annyin van a fesz szal ha azt akarom használni akkor csak játék előtt indítom azt a profilt utána kézzel visszarakom,mert nem nagyon sikerült máshogy rávennem)

(#22984) Tomics


Tomics
addikt

Jól jártam az MSI 6850 OC gariztatással.
Kaptam helyette egy Sapphire 6850-et 2 GB rammal.

Most végeztem a tuninggal, 940/1140-en stabil, 3DMark-ban 4003 pont.

A hűtése valamivel hatékonyabb mint az MSI-é és sokkal halkabb. Amíg ez alig hallható, addig az MSI-nek olyan hangja volt mint egy vadászgépnek :)

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#22985) Aidan85 válasza Tomics (#22984) üzenetére


Aidan85
aktív tag

használd egészséggel, a jövő héten, remélem megjön már az én Sapphire-om is a gariból... :))

(#22986) F_Zolee válasza zserbox (#22983) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig jó lenne úgy összehozni, hogy 2D-re alulfeszelt beállítás 3D-re meg maradhat az alapfesz. De akkor esélytelen "normálisan" megoldani, hogy ne kelljen játszadozni külön.

(#22987) zserbox válasza F_Zolee (#22986) üzenetére


zserbox
őstag

de mit szeretnél?100/300-nál még kevesebb feszt akarnál adni neki?
szerintem azt hagyjad mert nem csak a túl sok gpu fesz hanem a túl kevés is roncsolhatja a videókarit

(#22988) csucsbicep válasza Tomics (#22984) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezért is mondtam, hogy jó a Sapphire hűtése, hiába mondják sokan hangosnak.

(#22989) F_Zolee válasza zserbox (#22987) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem 100/150-en jár. 0.945V helyett 0.9-et adnék de mivel nem megoldott az állítás egyszerűen így marad...

(#22990) Beri válasza zserbox (#22987) üzenetére


Beri
addikt

szerintem azt hagyjad mert nem csak a túl sok gpu fesz hanem a túl kevés is roncsolhatja a videókarit
Magyarázd el, hogy hogyan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22991) csucsbicep válasza zserbox (#22987) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól baja nem lesz és az idle feszt sem éri meg tovább csökkenteni, mert sokat nem nyer vele fogyasztásban.

(#22992) zserbox válasza Beri (#22990) üzenetére


zserbox
őstag

meg nem mondom hogy miért, még abu85 írta vmikor de lehet tévedek, de drasztikusan az idle feszt úgyse tudná csökkenteni, 1-2W meg nem oszt-szoroz évek alatt se.

(#22993) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22988) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Figyelj, én nem poénból mondom, hogy hangos. Kicseszettül hangos. Lehet, hogy csak én jártam, így, de az enyém bizony baromira zúg, és iszonyat idegesítő játék alatt.

(#22994) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22993) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6850-re írtam, a Sapphire 6870-en más a hűtő. Azt elhiszem, hogy hangos, mert már többen írták, nekem még nem volt vele dolgom.

(#22995) patex1983


patex1983
őstag

Szerintetek erre a Sapphire 6870-re rámegy az Accelero Xtreme PLUS II hűtés?

X

(#22996) F_Zolee válasza patex1983 (#22995) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mivel ott van a kompatibilitási listán így nagy az esély rá.

(#22997) patex1983 válasza F_Zolee (#22996) üzenetére


patex1983
őstag

Az rendben van, csak ugye tudjuk, hogy ott mindig a referencia kártyákra vonatkozó adatok vannak, ez meg nem az...Igazából a dupla DVI miatt kérdéses.

X

(#22998) lsc válasza patex1983 (#22995) üzenetére


lsc
nagyúr

Mi a baj a gyárival ? Volt olyanom, jól hűtött és csendes is volt.

Az élet kegyetlen .

(#22999) RetepNyaraB válasza lsc (#22998) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Például 1200/1500-on akarja hajtani ;]

Különben sok értelme nincs, a különbségből vehetett volna egy erősebb kártyát :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23000) varmi2 válasza kisbalázs (#22981) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az inkább a monitor max képfrissítése miatt van, mert a dvi sávszélessége az megengedi a full hd-nál 74,9 Hz -t is. Az sem mindegy, hogy melyik revíziós hdmi kábelről, és csatlakozóról beszélünk. Íme egy link, hátha segít

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.