Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) Alastair' válasza kutkut (#21800) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Normális.
Vannak jobb hűtővel rendelkező kártyák is, de ezzel sincs baj. Használd a játékokban a vsync-et, a játékok javában 60-64 fokon megáll a vga.

Alister from Hell

(#21802) Turbolada II válasza kutkut (#21797) üzenetére


Turbolada II
őstag

Miért kell sírni a 70 foktól? Nekem a HD4850 80 fokos volt alapjáraton.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21803) kutkut válasza Alastair' (#21801) üzenetére


kutkut
addikt

Nah, most újra megnéztem, és nem bf3 alatt mértem, hanem fifa12 alatt. GPU kihasználtság közel maxon... :U Ezzel csak az baj, hogy ha bekapcsolom a vsyncet, laggolni kezd a játék. Bf3-ban egyébként be van kapcsolva a vsync, ott minden rendben... :F

Turbolada II: Nekem már a 40°C is sok, honnan tudjam, mit szeretnek a vga-k?! ;)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#21804) aleister válasza kutkut (#21803) üzenetére


aleister
veterán

Régen -emlékszem- sokan paráztak a 4870-sek magas hőmérséklete miatt. Akkor simán röpködtek a 90 fokok. Az első generációs Fermi szintén elég forrófejű volt. Ezekhez képest az 50-60 fokos 5850-em szinte hideg. Hamarosan letesztelem mit tud a 6870, aminek eddig sem lenne szabad felmennie.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21805) XtremLor válasza kutkut (#21803) üzenetére


XtremLor
őstag

a meleget szeretik nem hiaba futenek :DDD
nincs azokkal a szamokkal semmi baj :N

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#21806) kutkut válasza XtremLor (#21805) üzenetére


kutkut
addikt

OK, ezt akartam hallani. :R:)) Egyébként, abból lehet valami baj, hogy ~maxra tekerem a ventit? Tehát, hogy órákon keresztül maxon pörögjön? (Azon kívül, hogy hangos lesz?) :D

Meizu MX3 32GB

(#21807) polonic válasza kutkut (#21806) üzenetére


polonic
félisten

Halláskárosodás? :U

(#21808) kutkut válasza polonic (#21807) üzenetére


kutkut
addikt

"Azon kívül, hogy hangos lesz?"

Úgy értettem, nem repül-e le a helyéről?! A hangjából kiindulva jutott eszembe... :Y:DDD

Meizu MX3 32GB

(#21809) polonic válasza kutkut (#21808) üzenetére


polonic
félisten

Vágom. :)

Max a ventilátor halálozik el 5 év helyett 4 év alatt. Mit tudom én, ilyenek kb. :D

(#21810) kutkut válasza polonic (#21809) üzenetére


kutkut
addikt

OK, köszi, igazából erre gondoltam. :) Még 1x köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Meizu MX3 32GB

(#21811) Beri válasza kutkut (#21800) üzenetére


Beri
addikt

Kit érdekel, hány fokos a kártya? Ha melege van, tiltani fog.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21812) kisho


kisho
senior tag

Üdv!

Van egy VTX 6870 kártyám és gondom van vele(?). Egyes játékokban megáll néha a kép és pár másodperc múlva megy tovább, vagy kifagy a játék. Ilyenkor az eseménynaplóba is bejegyzés kerül 4101-es eseményazonosítóval, "A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." hibaüzenettel. Eddig két driverrel próbáltam (12.2, 12.3), de nem volt különbség.
A konfig: Gigabyte GA-P67A-UD3-B3, i5 2310, 2x4GB Kingmax, Chieftec CTG-600-80P.
Az oprendszer Win 7 64bit.

Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak vele?

ui.: Nem melegszik nagyon, a 70 fokot nem érte el a max hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#21813) KYZRR válasza kisho (#21812) üzenetére


KYZRR
őstag

12.1-et rakd fel.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#21814) Turbolada II válasza kutkut (#21810) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem kell hozzányúlni semmihez, a gyári vezérlés teljesen jó.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21815) kisho válasza KYZRR (#21813) üzenetére


kisho
senior tag

Most megpróbáltam azt is, de ugyanazt csinálja a 12.1-gyel is.

Egyébként nincs és nem is volt semmi sem túlhúzva.

(#21816) echterion válasza kisho (#21812) üzenetére


echterion
nagyúr

Volt előtte a rendszer allatt másik kártya? Ha igen, win reinstall, ha utána is csinálja, akkor ki kell próbálni egy másik gépben. Esetleg kapcsold ki a catalyst ai-t.

**********

(#21817) Ptech válasza kisho (#21812) üzenetére


Ptech
őstag

Üdv a klubban, nekem ugyanez van a VTX 6850 kártyámmal. Ma még nyúzom egy kicsit, és ha nem hajlandó működni, akkor megy vissza gariba.

Van olyan gyártó, ami megbízhatóbb, és érdemes ráfizetni pár ezrest? Nincs kedvem hulladékkal szenvedni.

(#21818) #19617792 válasza Ptech (#21817) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sapphire, legmegbízhatóbbnak az bizonyult.

(#21819) pilu85


pilu85
őstag

hali. nekem vtx hd6870em van. a gondom az hogy folyamatosan megállás nélkül maxon pörög a ventilátor. pls segítsen valaki. tettem újra rendszert. drivereket. alaplapi bioszt. alaplapom 990XA ud3

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#21820) Attix82 válasza Ptech (#21817) üzenetére


Attix82
őstag

Sapphire.

(#21821) csucsbicep válasza Ptech (#21817) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is azt mondom, hogy Sapphire, azokkal nem szokott gond lenni általában. Ilyenem van és elégedett vagyok vele.

(#21822) pilu85


pilu85
őstag

hali. nekem vtx hd6870em van. a gondom az hogy folyamatosan megállás nélkül maxon pörög a ventilátor. pls segítsen valaki. tettem újra rendszert. drivereket. alaplapi bioszt. alaplapom 990XA ud3

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#21823) Ptech válasza #19617792 (#21818) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi neked is meg mindenkinek, akkor Sapphire lesz. Már csak az a kérdés, hogy sikerül-e majd leboltolni az ipon garanciafutárral, hogy viheti ezt, és egyben hozza is a cserét..

(#21824) #21346560 válasza #19617792 (#21818) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kivéve az enyémet, ami aznap ment is vissza gariba hogy megvettem :DDD

(#21825) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A Sapphire tényleg jó, ráadásul a tuningpotenciálja is remek.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21826) darkwater


darkwater
csendes tag

Üdv mindenkinek, nem tudom jó helyre címeztem e a kérdésem, de talán nem harapjátok le a fejemet :B

van egy Sapphire 6850 2GB-os karim, és az lenne a kérdésem , mivel nem full hd tv-m van milyen kábellel tudom tv-re kirakni a képet hogy a filmeket ott nézhessem?

a tv-n csak scart van, a karin van displayport de ehhez pontosan milyen kábel kellene aminek a másik vége scart? :F

"A nőknek biztos azért lassú a felfogásuk, mert Windows alatt futnak" "A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

(#21827) #21346560 válasza darkwater (#21826) üzenetére


#21346560
törölt tag

Sajnos ez nem megoldható egy kábellel....

(#21828) kisho válasza echterion (#21816) üzenetére


kisho
senior tag

Volt másik kártya, ráadásul Nvidia. Az imént megpróbáltam szűz rendszerrel, de ugyanaz. Kikapcsolt Catalyst A.I.-vel szintén.

(#21829) echterion válasza kisho (#21828) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor mehet a kari vissza gariba.

**********

(#21830) darkwater válasza #21346560 (#21827) üzenetére


darkwater
csendes tag

az nem baj ha nem elég egy kábel, de akkor hogy kell kombinálni?

"A nőknek biztos azért lassú a felfogásuk, mert Windows alatt futnak" "A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni."

(#21831) XtremLor válasza darkwater (#21830) üzenetére


XtremLor
őstag

neked egy aktiv jelatalakito kellene ami digitalisbol csinal analogot, nem 1-2e huf.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#21832) Lmh


Lmh
őstag

Nehéz feladvány, mindenkinek! Turbolada II-től valaki linkeljen egy kétsoros kommentet xD

Üdv:
Egy rajongó

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21833) echterion válasza Lmh (#21832) üzenetére


echterion
nagyúr

Tessék. ;)

[ Szerkesztve ]

**********

(#21834) Winnie The P válasza Ptech (#21817) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Én szerintem ha már cserélni akarsz, akkor olyan kártyát keress amire 3 év garancia van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#21835) belinho válasza Ptech (#21817) üzenetére


belinho
senior tag

Ha rám hallgatsz MSI-t veszel, ezekkel még nem volt probléma itt a topikban, nagyon megbízható kártyák.
Én kerülném a Sapphire-t is, volt azért már itt jópár hibás példány abból is, de erről Szasanyi tudna neked mesélni akinél már a második Sapphire 6870 döglik be, pedig ő a agyon istenítette a Sapphire-t,hiába vitatkoztam vele, most meg azt írta soha többet nem vesz Sapphire-t.

(#21836) echterion válasza belinho (#21835) üzenetére


echterion
nagyúr

Minden kártyából akad hibás, erre én nem alapoznék vásárlást. Minél többet adnak el egy termékből, annál több hibás darab lesz belőle. Előre félni attól, hogy majd lehet, hogy elromlik egy kártya (vagy alaplap vagy bármi, amit vesz az ember), szerintem hibás gondolkodásmód.

[ Szerkesztve ]

**********

(#21837) Alastair' válasza belinho (#21835) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Azért van kevés hibás MSI, mert míg a Sapphire-ból eladnak 40-et, addig az MSI-ből 3-at. A Giga és a VTX is ezért mutat magasabb meghibásodási arányt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21838) Lmh válasza echterion (#21836) üzenetére


Lmh
őstag

+1! Egyet értek. Én úgy gondolkodom, hogy megbízható boltból vásárolok és hosszú garanciát nézek, akkor baj nem lehet. Ha hiba merül fel, megy garanciára, ennyi.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21839) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

his iceq x 6870 vagy 3 ventis gigabyte 6870 oc?

hang és hűtés teljesítmény szempontjából.

(#21840) belinho válasza echterion (#21836) üzenetére


belinho
senior tag

Echterion!
Arról kérdezett a srác, hogy van-e olyan ami megbízhatóbb mint a többi.
Nekem volt két Sapphire is régebben egy x1600pro, aminek tönkrement a hűtése, aztán megfőtt, meg volt Sapphire 4850 amin felkapcsolt a venti aztán nem vette vissza a fordulatot és üvöltött tovább pedig a kártya rég visszahűlt.
Na ekkor döntöttem úgy, hogy soha többet Sapphire, persze a két év gari már lejárt, de ha 3 lett volna legalább a 4850-et tudtam volna gariztatni.
Én nem félek hogy elromlik, legalább jönne helyette egy 7850-es ráfizetéssel.
Az MSI meg tényleg minőségi alkatrészekkel dolgozik, elég megnézni a 3dmark-os rekordokat, nem mondom melyik gyártó kártyái állnak az élen.

Lord Vader!
Teljesen igazad van, de azért jópár MSI tulaj van itt, de én még senkitől sem olvastam vissza, hogy elromlott volna vagy baj lenne vele ellentétben más gyártókkal.
Visszakeresve egy MSI-t találtam,amire panaszkodtak, de annak a gyereknek még mindig ugyanaz a kártyája van szóval ott driver vagy user error volt.

Lmh!
Pont azért írtam hogy inkább MSI mert arra még ráadásul 3 év garanciát vállal a gyártó ellentétben a Sapphire-al.

(#21841) lsc válasza tejeskifly (#21839) üzenetére


lsc
nagyúr

His.

Az élet kegyetlen .

(#21842) Alastair' válasza belinho (#21840) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem korábban pont egy MSI vga-val volt a "képernyőillesztő nem válaszolt, majd sikeresen helyreállt" problémám. Nem volt rá megoldás. Se semmilyen driver, se XP, se Vista, se 7. Csak csere.

Szóval kár ezzel a témával foglalkozni. Én csak azért is Giga alaplapokat veszek, akármennyire szidják, a mostanival sincs bajom. Sokadik.

Neked jó az MSI, természetesen azt ajánlod. Nekem jó a Giga és a VTX, én azt ajánlom. Akinek jó a Sapphire, azt ajánlja...........

Alister from Hell

(#21843) Turbolada II válasza tejeskifly (#21839) üzenetére


Turbolada II
őstag

HIS, HIS-en megbízhatóbb.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21844) echterion válasza belinho (#21840) üzenetére


echterion
nagyúr

A Gigabyte alaplapokra ugyanezt mondják, én mégis csak azt veszek, ha csak tehetem. Már ki tudja, hányadik jár a kezeim között, de panaszt még nem tudok rájuk mondani. Elég csak pl. benézni a Llano-s topikba és láthatod, hogy abból a platformból csak egy gyártó képes normális lapot gyártani.
Szóval kár szerintem ezzel foglalkozni, ettől függetlenül elfogadom, ha neked más a véleményed.

**********

(#21845) lehella válasza Alastair' (#21842) üzenetére


lehella
senior tag

Ez a képernyőillesztő nem válaszolt majd sikeresen helyreállt hiba előjött a Sapphire HD4650-es kártyámmal is, XP/Win7 alatt egyaránt. Megoldást én sem találtam rá az évek alatt..

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#21846) csucsbicep válasza tejeskifly (#21839) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Giga eleve felejtős, csakis HIS.

(#21847) MrM94


MrM94
őstag

Nekem MSI-m van,halk,huvos, teszi a dolgat feszt lehet rajta allitani,bar en nemnyultam hozza..szeretem.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#21848) Alastair' válasza lehella (#21845) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A rémálmom ez a hibajelenség. Ha előjön valamelyik vga-val, 2 percen belül viszem vissza a boltba, hogy cseréljék ki.
Több topikban is olvastam már róla, rendes megoldás nincs rá, csak találgatások.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21849) rebel21


rebel21
csendes tag

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne, hogy nekem van egy Sapphire 6790-es kártyám és feltelepítem a drivert de mikor elküldöm alvó állapotba a gépet nem kel fel csak a proci kezd el felpörögni. Az integráltal meg simán megy minden.

(#21850) Turbolada II válasza rebel21 (#21849) üzenetére


Turbolada II
őstag

Állítsd be rendesen azt a vekkert. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.