Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21851) szacsee


szacsee
nagyúr

Lehet hülyeséget fogok írni, de sok AMD-s kártya megjelenésekor olvasgatom a topikokat.
AIB partnerek közül kiemelt a Sapphire az biztos.
HD 4670-es kártyáknál sok Asus hullott az elején, az MSI-n nem volt ventiszabályzás.
Sapphire tökéletes volt, igaz pöcsköszörü hűtővel jött az is.
HD 5770-es topikban Giga batmobilos és MSI első hűtős verziója is hangos volt, nekem Twin Forze II-vel jött és a Sapphire hűtője állítólag halkabb volt.
HD 6950-esek közül akik @70-esítették a kártyát, Giga közül hullott pár amiről hallottam.
Ebben a topikban is volt szürke halálos probléma Gigánál 6850-eseknél és hiába adtak ki új biost. Abu írta is a választ. Sapphire kiemelt AIB partner és neki nagyobb prioritása van azokra az alaktrészekre amit a gyári specifikáció előír. Giga ezt megkerülte mással és nem jött be. Hiába "csak" 2 év gar van rá sokszor előfordul, hogy Asus, MSI és HIS kártyák élettartamát simát túléli. Persze nem mindig van így, de eddig nem nagyon szúrtak el még semmit a kártyák tervezésénél, pedig sokszor a Sapphire jelentkezik először egyedi PCB-vel.

(#21852) rebel21 válasza Turbolada II (#21850) üzenetére


rebel21
csendes tag

Rendben :) de nagyon bosszant, hogy még ha kinyomom windows betöltés előtt akkor is ezt produkálja.

(#21853) gyuri81


gyuri81
veterán

Sziasztok!

egy kis segítséget kérnék..

vásároltam egy Sapphire márkájú 6870-et.

idle: 44 fok
terhelve: 76 fok ( pl Crysis 2)

a ventije kb 56-60 % -on baromi hangos!

ezek normális értékek? a régi 4850-em sokkal hűvösebb és halkabb volt ( persze más kategóriák...)

(#21854) Turbolada II válasza rebel21 (#21852) üzenetére


Turbolada II
őstag

Milyen drivert használsz?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21855) rebel21 válasza Turbolada II (#21854) üzenetére


rebel21
csendes tag

innét szedtem le a legújabb Catalystet.

(#21856) Turbolada II válasza rebel21 (#21855) üzenetére


Turbolada II
őstag

Akkor pakold vissza a 12.1-est és azzal nézd meg.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21857) rebel21 válasza Turbolada II (#21856) üzenetére


rebel21
csendes tag

Nem megy azzal se :(

(#21858) Alastair' válasza rebel21 (#21857) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A biosoadban a PEG van beállítva elsődleges megjelenítőnek? Vagy az integrált?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21859) rebel21 válasza Alastair' (#21858) üzenetére


rebel21
csendes tag

PEG van beállitva. De az a baj, hogy max. fordulaton kezd el akkor pörögni a venti. Ha kikapcsolom a tápot és várok 1percet utánna meg teljesen jó.

(#21860) Turbolada II válasza rebel21 (#21859) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ez a probléma a vásárlás óta fennáll?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21861) rebel21 válasza Turbolada II (#21860) üzenetére


rebel21
csendes tag

Igen de egy másik gépbe teljesen jó. Lehet az alaplap megfogja ébresztéskor? (ASROCK 880GM-LE) pedig már BIOS-t is frissítettem->1.70

[ Szerkesztve ]

(#21862) Alastair' válasza rebel21 (#21861) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem lepődnék meg ha az alaplap lenne a hiba oka.

Alister from Hell

(#21863) rebel21 válasza Alastair' (#21862) üzenetére


rebel21
csendes tag

Lehet de sajnos cserélni már nem tudom :(

(#21864) szacsee válasza rebel21 (#21861) üzenetére


szacsee
nagyúr

Több oka is lehet, pár dolgot kipróbálnék a helyedben.
Sokszor a hibásan megírt bios, vagy akár egy USB HUB is lehet az oka annak, hogy nem jön vissza készenlétből, vagy nem megy készenlétbe.
-Próbáld ki tuning és ACC nélkül alapon.
-Húzz ki minden USB-s cuccot billentyűzeten és egéren kívül.
- Biosban Suspend to Ram : Enabled
-Mindenféle Asrock "hülyeséget" távolíts el.. (AXTU stb....)

(#21865) echterion válasza szacsee (#21851) üzenetére


echterion
nagyúr

Az tény, hogy zafírra nem sűrűn olvastam a fórumokon panaszt, ettől függetlenül én maximálisan elégedett vagyok a giga kártyámmal.
És persze az is tény, hogy a zafír nagyon hosszú ideje kiemelt partnere az amd-nek, így valószínű, hogy ők kapják a top priority-t.

**********

(#21866) szacsee válasza echterion (#21865) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam is Giga 6950 2Gb ketyeg gond nélkül. A pénz sajnos nagy úr és amikor vettem 63500Ft-ért a PH apróban a legolcsóbb Sapphire is 70K körül tanyázott...

(#21867) echterion válasza szacsee (#21866) üzenetére


echterion
nagyúr

Bizony-bizony. Én úgy voltam vele, ha bedöglik, megy gariba, 3 évig meg úgyse lesz nálam (csak a jó öreg Geforce 4 Ti4200 bírta ennyi ideig, míg a ventije után nem ment az örök vadászmezőkre).

**********

(#21868) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget/tippet/tanácsot szeretnék kérni. Tegnap pakoltam össze az új gépemet, amibe Gigabyte GV-R685OC-1GD - HD6850 1GB videókártya került. Milyen szoftvereket/drivereket kell felpakolnom, hogy kihasználjam a kártyát? Linkeket is szívesen veszek.
Segítséget előre is köszönöm.

(#21869) polonic válasza xtevo (#21868) üzenetére


polonic
félisten

Legfrissebb CCC-t legelőször.

Milyen szinten akarod kihasználni?

(#21870) westcoastog válasza xtevo (#21868) üzenetére


westcoastog
veterán

Hogy érted hogy kihasználd a kártyát?
A driverét nyilván fel kell rakni, a 12.3-ast szedd le az amd oldaláról.

[ Szerkesztve ]

(#21871) echterion válasza xtevo (#21868) üzenetére


echterion
nagyúr

Leszeded a legfrissebb drivert az amd oldaláról, 'oszt csókolom.

**********

(#21872) xtevo


xtevo
őstag

Köszi srácok! Nem gondoltam semmi extrára, csak friss win telepítés volt, és amit adtak hozzá catalyst az 10.x verziójú, elég réginek tűnt.
Azt hittem kell még külön directx-et is szedni hozzá, meg minden mást. De akkor túlmisztifikáltam a dolgokat. :D
Legújabb catalyst és mehet a menet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21873) aleister válasza xtevo (#21872) üzenetére


aleister
veterán

A DX a játékokhoz fog kelleni ofkorsz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21874) echterion válasza xtevo (#21872) üzenetére


echterion
nagyúr

A directx-et majd frissíti a live update vagy a feltelepített játék, ha nem jó neki az, ami fent van.

**********

(#21875) Pickle Rick válasza echterion (#21874) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Windows 7-el alapból feltelepül nem? :F

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#21876) xtevo válasza echterion (#21874) üzenetére


xtevo
őstag

Óh, tényleg... Nézzétek el a newbie kérdést nekem, idestova 3 éve nem játszottam semmilyen játékkal, nah de majd a diablo3... ;]

(#21877) echterion válasza Pickle Rick (#21875) üzenetére


echterion
nagyúr

De nem a legfrissebb. Van egy kis fájl, amit a mikrósok oldaláról szedtem le, azt szoktam friss win7 telepítése után elindítani. Az megkeresei a legfrissebbet és felrakja.

**********

(#21878) Ptech


Ptech
őstag

Na most vitték el nemrég a kis VTX-et. Kíváncsi vagyok, hogy mikor jelentkezik az ipon, hogy mikor és mit hozhatnak helyette :)

(#21879) Turbolada II válasza Ptech (#21878) üzenetére


Turbolada II
őstag

GTX 680 Quad SLI-t fognak helyette adni. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21880) Ptech válasza Turbolada II (#21879) üzenetére


Ptech
őstag

Az jó, már csak keresni kell valakit, aki fizeti helyettem ;]
Azt akartam leboltolni velük, hogy hozzanak mondjuk egy Saphhire 6850-et, de az azóta piszok drága lett náluk, akkor már inkább egy Giga 6850OC, arra csak 4ezret kellene pluszban fizetnem :)

(#21881) echterion válasza Ptech (#21880) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem ér szerintem 4ezerrel többet, ha ugyanazt tudja. Bár csendesen is hatékony a hűtője, de azért plusz 4ezret nem ér szerintem, csak ha olyan háklis vagy a hangra, mint én. :))

**********

(#21882) Ptech válasza echterion (#21881) üzenetére


Ptech
őstag

Sajnos utálom, ha hangos. Még a leghalkabb gépnél is kell hogy szóljon valami zene vagy tv alapzajnak, különben megőrülök a hangjától ;]

(#21883) Lmh


Lmh
őstag

No helló mindenki! Bajban vagyok :S

Most vettem ugye egy Giga 658OC-1GD vga-t.Mindent jól beszereltem, de nem volt hajlandó bootolni a gép :S Előző vga-nál 2 monitor volt rákötve és amikor beraktam most az új kártyát akkor azt hittem, hogy az zavarta meg. Visszaszereltem a régi vga-t, hogy elindítsam a gépet és beállítsam 1 monitorra... de a régivel sem akart már bootolni. Elindulni mindig elindul, halkan felpörög minden, de nem indul el a boot, semmi infót nem kap a monitor. Össze vissza dugdostam a régi vga csatijaiba a monitorokat, egyszercsak felpörgött és elindult a régi vga-val a gép rendesen( gondolom nem a monitordugdosás miatt :P ). Gyorsan átállítottam 1 monitorosra aztán kikapcsoltam, visszaszereltem az új VGa-t. Elindult rendesen. Felraktam a Drivert és utána kérte a restartot. Újraindítanám, de most megint itt susmog :S Minden venti megy, nem indulgat újra, csak halkan alapon pörög minden és nem bootol!
Valaki segítsen plz!
Tápom corsair CX430, azzal sem lehet gond!

Előre is nagyon köszönöm!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21884) szacsee válasza Lmh (#21883) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alaplap szórakozik egy kört veled. Biosban nézd meg a CPU Clock Drive és PCI-E Clock Drive milyen értéken van? (800/900 a default érték, de manualban nézd meg).
Sikertelen tuningnál, vagy indításnál visszaáll 700-ra mindkét érték.
Sürített levegővel fújasd ki a PCI-E csatlakozót és egy CMOS resetet csinálj.
Utána jönnek a szakik és megmondják mi lehet még a hiba.

(#21885) echterion válasza Ptech (#21882) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor a Giga a te kártyád. Esetleg az MSI Cyclone, de az jóval drágább asszem. Persze, kézzel be kell állítani, de nekem 27%-os fordulat mellett terhelve nem megy 70 fok fölé a kártya, ha be van kapcsolva a két 12-es Swif2. Ha nincs, akkor sincs 75 felett, 30%-os ventifordulattal. Így még nem hallható szinte semmi a gépből, csak a vinyó.

(#21883) Lmh: Én még azokon felül csinálnék egy elemkivétes cmos cleart, ha nem megy, hátha...

[ Szerkesztve ]

**********

(#21886) Turbolada II válasza Lmh (#21883) üzenetére


Turbolada II
őstag

Első körben áramtalanítsd a gépet és utána próbálkozz, ha ez sem segít akkor CMOS clear.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21887) Lmh válasza szacsee (#21884) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm!
de:
Hogy menjek be a BiOS-ba, ha semmi kép nem jelenik meg? Baromi kezdő vagyok, nem értek hozzá, bocsi a hülye kérdésekért :S Egyébként amikor egyszer végre elindult, akkor bementem a biosba és mivel pont a minap húztuk a procit a haverral, nyomtam rajta egy reset to optimal-t vagy valami ilyesmit ( F7 volt xD ), hátha segít. Nem tudom ez ugyanaz-e, mint amit te mondasz :S

És mi ez a CMOS clear?:P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21888) Ptech válasza echterion (#21885) üzenetére


Ptech
őstag

Hmm, ez jól hangzik. Ez igaz az OC verzióra is?

(#21889) echterion válasza Ptech (#21888) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, nekem is OC van.
Itt olcsóbb.

(#21887) Lmh: Vedd ki az elemet 5-10 percre.

[ Szerkesztve ]

**********

(#21890) Turbolada II válasza Lmh (#21887) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az elem mellett van egy 3 tüskés bizbaz, aminek 2 tüskéjén egy jumper van. A jumpert át kell tenni a másik két tüskére és utána indítani kell a gépet. Szerintem a vga-d búcsút mondott a földi életnek. (vagy az alaplap)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21891) aleister válasza Lmh (#21887) üzenetére


aleister
veterán

A legtutibb ha kiveszed belőle ezt a kis elemecskét pár másodpercig.

Egyébként lehet jumperrel, valamint egyes alaplapokon cmos clear kapcsolóval is, de .mivel írtad, hogy kezdő vagy- ne nehezítsük az életed. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21892) Turbolada II válasza aleister (#21891) üzenetére


Turbolada II
őstag

Akkor az idő nem állítódik el, ha kiveszed az elemet?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21893) szacsee válasza Turbolada II (#21890) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gigánál 2 tű van csak és nincs jumper rajta. Neked kell keresni és rárakni egyet.
Legtutibb, ha kihúzza a konnektorból, kiveszi az elemet.
Ánuszoknál még áramtalanított állapotban megnyomott power gomb azt hiszem reseteli a cmos-t, de lehet itt is működik... fene tudja.

#21892: Az a tuti CMOS clear, ha az idő is visszaáll defaultra. :K

[ Szerkesztve ]

(#21894) Lmh


Lmh
őstag

Köszönöm mindenki, kivettem, várok vele 10 percet ,aztán új próba :S

Gondolom nem a VGA mondta fel a szolgálatot, mivel a régivel és a vadonat újjal is uezt csinálja, ne hozd rám a frászt :S Mondjuk az alaplap is kegyetlen rossz lenne, ha elromolna mert alig birtam kiköhögni ezt a vga-t 1.5 hónap totojázás után, nem szeretnék alaplapot is venni :S:S
Haverral pont tegnap elött húztuk a procit életében elöször, hogy előkészítsük a terepet a 6850-nek. Remélem ahogy most bettem a "kicsikét" csak ez kavarta össz itt a dolgokat.
Isten a tanum, meg ti, hogyha ez most elindul és menni fog rendesen, addig nem nyúlok a géphez, amig fel nem robban vagy szét nem ég az elhasználódástól. Életemben többet nem veszek új vasat bele. Csak még most, utoljára induljon el!
:Y

Szerk: btw nem nagyon látok semmilyen tűket itt az elem környékén :P de mind1, egyszerübb volt kivenni nekem.
Amúgy bios resit nyomtam már, amikor 1szer vmiért elindult a régi karival. De az más gondolom :P Az nem segített :S

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21895) aleister válasza Turbolada II (#21892) üzenetére


aleister
veterán

Dede, mint a sicc. Akkor lenullázódik minden a default-ra. Egyedül tán a mentett OC profilok maradnak meg, de tudtommal ez is mbo függő.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21896) Ptech válasza echterion (#21889) üzenetére


Ptech
őstag

Nettó áron nem ;]

(#21897) Lmh


Lmh
őstag

Hát ez az elemes biznisz sem jött be :S

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21898) aleister válasza Lmh (#21897) üzenetére


aleister
veterán

Akkor egyesével tesztelj le minden hardvert. Át kell vinni haverhoz. Táp, ram, mbo, vga.
Szerintem kezd a vga-val, mert az még garis.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21899) Lmh válasza aleister (#21898) üzenetére


Lmh
őstag

Mondjuk a régi VGA-mal sem indul el, ugyanez a baj vele is amióta belepróbáltam a lapba az új vga-t. Szóval gondolom nem a vga lesz a ludas. Ramból 3x1giga van. Ha valamelyik rossz lenne, csak menne a másik 2-vel. De mért mért pont most döglene be, amikor vga-t cserélek, nem értem.
Újraraknám a windowst, lehet az hülyült meg az új vga láttán? De hogy tegyem így újra, hogy semmi kép? :S -.- Sakk matt számomra. Ráadásul tök amatőr is vagyok. Csak alap szinten vágom a dolgokat.
Rühellem a számítógépeket, mindig is rühelltem őket, mindig megszivatnak. Én hülye meg érdeklődöm utánuk...Ennek vége! :W

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21900) aleister válasza Lmh (#21899) üzenetére


aleister
veterán

Hát pedig akkor sanszos az mbo. :(

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.