Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22901) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22900) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Terhelés alatt hangos vagy idle is? Mennyire melegszik a kártya, illetve mennyit forog ilyenkor a venti?

(#22902) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22901) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak terhelés alatt. 100% pörög fel, a kari 70 fokos.

(#22903) Pickle Rick válasza Pickle Rick (#22899) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Itt egy mostani mérés.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#22904) Aidan85 válasza Pickle Rick (#22896) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ezt én is megerősítem. a Phenom-ot alapról 3,9 közelébe húzva sem nő az FPS szám.

(#22905) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22902) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

100%-ig pörög fel játékok alatt és csak 70 fokos?? Nem vmi mókányolt Bios van rajta? Egyébként pl Afterburnerrel a ventilátor profilját át tudod írni.

(#22906) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22905) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem mókányolt, az eredeti van rajta. Az AMD saját progijával is felül tudom bírálni a ventilátor fordulatszámát, csak akkor meg megy felfele a hőmérséklet ezerrel. Meddig lehet az ilyen karikat mostanság engedni?

(#22907) csucsbicep válasza WonderCSabo (#22906) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor mennyire melegszik, ha lejjebb veszed a fordulatszámot? A házad elég szellős? Egyébként lehet a kártya sír egy takarításért és újrapasztázásért.

(#22908) RetepNyaraB válasza WonderCSabo (#22906) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az enyém spec 84-85 fokig simán felmegy húzva de a ventit nem engedem 60% fölé, mert nincs hatása, viszont kezd üvölteni. 55%-ig simán elfedi a gép többi ventilátora...
90 fok alatt simán jó tartós használatra a kártya, de nem nagyon fog 80 fölé menni, ha nem húzod feszültséget is emelve...

ui.: na igen, kosz meg kiszáradás az bejátszhat, de ez nem lehet ahhoz elég régi darab :N

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22909) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22907) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egy viszonylag új kártya. Decemberben vettem vadiújan, kétlem, hogy ilyen gond lenne. Olvasgattam, hogy a 6870-ek hangosak, de ezt egy ilyen frankónak kinéző hűtéstől azért soknak tartom. 90 fokra felmegy 50% fordulatszám mellett, aminek a hangja még tolerálható, a 100% sokkal erősebb, és egész más, magas hangot ad.

RetepNyaraB: Neked is köszi a választ. Én is azt tapasztalom, hogy hiába süvít a venti, nagy hűtőhatást nem ér el. Elég gáz. :S

[ Szerkesztve ]

(#22910) csucsbicep válasza RetepNyaraB (#22908) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mennyin megy a tiéd 84-85-ig? Én csak a Sapphire 6850-emből tudok kiindulni, de az 950/1150-en gyári vezérléssel 70 körül megáll és 50%-ig megy fel a venti, furcsa lenne, ha ennyivel jobban melegedne a 6870.

WonderCSabo: Akkor lehet, hogy ennyit tudna a kártya.. Mondjuk ilyen melegben 85 fokig valóban nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

(#22911) Beri válasza Turbolada II (#22897) üzenetére


Beri
addikt

Lehet, hogy Manyika 1440X900-ban szerkeszt Word dokumentumot, de a játékosok a leggyakrabban 1920x1080-as monitorokat bámulnak, ahogy a Steam-es statisztikából kiderül: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22912) Turbolada II válasza Beri (#22911) üzenetére


Turbolada II
őstag

A multi az egy külön műfaj.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#22913) Alastair' válasza Turbolada II (#22912) üzenetére


Alastair'
nagyúr

klikk, itt a Max 3 teszt, csak sajna orosz.

Alister from Hell

(#22914) #32577792


#32577792
törölt tag

alapvetően nem sok játék megy már a gépen, elsősorban a LoL ami használatos, ahhoz meg úgy tűnik, az i3 és a 6850/70 párosítás megfelel

(#22915) WonderCSabo válasza csucsbicep (#22910) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na, beraktam, hogy 60%-on menjen max a venti. A GPU temp nem is megy 90 fokig el, viszont a GPU dióda 100 fokot is eléri. Ez gondolom már sok neki. :(

(#22916) RetepNyaraB válasza WonderCSabo (#22915) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azannya 100 fok :F
Meg van húzva a kártya?
Milyen házban van és az hogy szellőzik?
Hosszú távra az a hőmérséklet biztosan nem egészséges, bár a szilíciumnak bírnia kell, de a forrasztásoknak... :U

csucsbicep: mint a profilomban, 1000/1200, 1,185V-on. Vacak lehet a házam szellőzése, pedig van benne 4 db venti. Viszont szűkös. Egyébként csúsztattam, mert burnIn teszt alatt ilyen forró, amúgy 82-nél megáll. De stabilan 78-80 körül fut.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22917) Beri válasza Turbolada II (#22912) üzenetére


Beri
addikt

Multi?! MINDENKIT jól megmérnek, aki valaha feltette a klienst. Ennél pontosabb, csak játékosokról készült statisztikát nem találsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22918) WonderCSabo válasza RetepNyaraB (#22916) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen nincs húzva. A ház normális, az előző karim egyáltalán nem melegedett. Nyilván nem fogom 100 fokon járatni, inkább ráengedem a ventit maxom, csak így süvít. :( Vagy a kártya melegszik mint állat, vagy a hűtés ennyire szar, vagy mindkettő. :S

(#22919) #32577792


#32577792
törölt tag

ez az intenzív melegedés jellemző a 6870-es kártyákra, vagy egyedi esetről van szó?

(#22920) RetepNyaraB válasza #32577792 (#22919) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem, nem jellemző. Most írtam az én paramétereimet és kilógok velük a sorból.

WonderCsabo, nem lehet, hogy kifogtál egy esetleg félrepasztázott, vagy nem jól lecsavarozott hűtőt? Az nem kerül semmibe, hogy megkukkolod, esetleg újrapasztázod...
Vagy az extra 1GB Ramot ennyire rühelli a 6870 :F

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22921) WonderCSabo válasza RetepNyaraB (#22920) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A RAMon én is gondolkodtam, de furcsának tartanám, ha így lenne. Talán vmikor szétszedem, de őszintén szólva, nincs sok kedvem hozzá... Mindenesetre kösz a tippet! Ha mégis szétszedném, milyen pasztákat ajánlotok?

(#22922) RetepNyaraB válasza WonderCSabo (#22921) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én Arctic MX4-et használok, annak idején megnyert egy halom tesztet és rendben is van. Kicsit nehezen kenhető. Ja, meg ArctiClean kétkomponensű tisztítófolyadékot: így nem kell fél órát buzerálni a chip tetejét, hogy tiszta és zsírmentes legyen :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22923) diox válasza RetepNyaraB (#22922) üzenetére


diox
tag

Etil alkohol nem jó tisztításhoz? mert a régi gépemet én is újra szeretném pasztázni, külön cleaner folyadékot nem szándékozom venni!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#22924) belinho válasza WonderCSabo (#22918) üzenetére


belinho
senior tag

Nálam a Sapphire mindig is a nem ajánlott kategória volt, főleg az apró ventije valamint a 2év gar miatt.
A borda az még jó, viszont pici a venti főleg a 6850-en s ezen még ott a burkolat ami nem engedi a levegőt szabadon áramolni nem is csoda, hogy elmelegszik főleg 6870 esetén ami eleve több feszt kap mint a 6850-en.

(#22925) zoleeno1 válasza belinho (#22924) üzenetére


zoleeno1
addikt

Hagyjuk már... kb ő az első, aki a Sapphire hűtésére panaszkodik. Nála nyilván valami gond van, de ez nem általános gyártói hiba. Csendes és jó hatásfokkal rendelkeznek a hűtői, nem is értem miről beszélsz...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#22926) csucsbicep válasza RetepNyaraB (#22916) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Így már érthető a dolog, mivel a 6850 1,149V-t kap terhelés alatt, na meg a Barts Pro eleve butított a Barts XT-hez képest.

belinho: Nekem Sapphire 6850-em van és nagyon el van találva a hűtése szerintem, még a tuningot is lazán lenyeli.

[ Szerkesztve ]

(#22927) Asbee válasza zoleeno1 (#22925) üzenetére


Asbee
veterán

Hát azért nem a csendességről híresek. Amúgy nincs velük gond.

(#22928) zoleeno1 válasza Asbee (#22927) üzenetére


zoleeno1
addikt

A csendesség nyilván egyéni és relatív. Volt a kezem alatt jópár, semmivel nem hangosabb, mint pl a Giga hiperszuper 3 venits hűtése. Akkor jön meg a hangja, ha oktalanul elkezd valaki parázni, hogy jujj BF3 alatt 75 fokos a kari és feltekeri vagy 60-70%-ra, amivel rögtön nyert vagy 5 fokot.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#22929) belinho válasza zoleeno1 (#22925) üzenetére


belinho
senior tag

Volt itt már pár ember aki nem osztja a véleményed, ugye nem akarod hogy linkeljem őket!
Idle csendes hisz 60 fok környékén 50% körül dolgozik, viszont felette megjön a hangja és romlik a hűtési teljesítménye mert az a pici 7,5-es venti nem tud elég levegőt megmozgatni s ezt fordulatszámmal próbálja kompenzálni amitől marha hangos lesz.
Szóval én a csendes és jó hatásfokkal dolgozik azt gyorsan elfelejteném a Sapphire kártyák esetén.
Azt meg nem akarom reklámozni, mit tud egy MSI Cyclone hűtés a Sapphire-hoz képest mint hangban és hűtési teljesítményben.

(#22930) zoleeno1 válasza belinho (#22929) üzenetére


zoleeno1
addikt

inkább azokat kezd el linkelni, akik rajtad kívül állítják, hogy hangos és rossz a sapphire hűtése :U MSI ciklonnak meg a jó tulajdonságai mellett azt is reklámozd, hogy mennyivel kerül többe.
Részemről az ügy lezárva, peace

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#22931) csucsbicep válasza belinho (#22929) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6850-es vonalon nem értek veled egyet. Ha alap 775/1000 helyett 950/1150-en használom, jó ha melegszik 2-3 fokot és, akkor is éppen, hogy csak picit hallom, de abszolút nem vészes. Volt már nekem is pár kártyám és abszolút a halkak közé sorolnám. Hiába pici rajta a venti, úgy jó ahogy van szerintem. Kemény játékok alatt is max 72-73 fokos húzva, de ha nem tetszik a hang simán felengedhetem 80-ra is, mert baja nem lesz tőle.

(#22932) belinho válasza zoleeno1 (#22930) üzenetére


belinho
senior tag

Most nem kezdem el mert van belőle bőven, elég ha beírod a keresőbe hangos, zajos Sapphire és találsz nem egy panaszkodót. Ez hogy mennyire halk relatív, nálam is volt nem egy kari, de amíg meg nem vettem a Cyclone-t addig én is azt hittem, hogy halk kártyáim voltak eddig. A kérdéses kártyát pedig kemény 37500Ft-ért vettem egy éve 3év garral, amikor a Sapphire 36 ezer volt.

Csucsbicep!
Pont ez a lényeg, lásd nálam 65 fok felé nem is megy terhelve sem pedig én is kinyomom a szemét rendesen s nem is hallom a ventit.
Azt kell nézni, hogy egy adott hűtés hogy teljesít azonos körülmények között.
Szóval én hiába mondanám, hogy nézzem meg milyen hangos az enyém 72 fokon, mert addig nem kúszik fel, és emiatt a venti sem kapcsol feljebb ergo terhelve is halk.
Amire te azt mondod halk, lehet én arra már azt mondanám az már nekem zajos, szóval így nehéz igazságot tenni, de én már hallottam 6850-es Sapphire-t játék alatt, és az már nekem a bőven hangos kategória volt.

(#22933) csucsbicep válasza belinho (#22932) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hogy 70 vagy 65 fok az tök mind1. Természetesen adott körülmények között lehet összehasonlítani. Elhiheted, hogy kényes vagyok nagyon a hangra és nekem tökéletesen megfelel. Mint, mondtam terhelés alatt húzva van egy kis hangja, de azt is csak akkor veszed észre, ha figyelsz rá. Játékok alatt meg amúgy is, annak hangját hallgatom, nem a ventiket.

Tehát abszolút nem rossza a Sapphire 6850-es hűtője.

[ Szerkesztve ]

(#22934) Asbee válasza zoleeno1 (#22928) üzenetére


Asbee
veterán

Én kettőt hallottam azok nem voltak túl halkak de ahogy mondod is ez relatív. A gigáknak is egy bizonyos fordulat felett jön meg a hangjuk ahol már elég zavaró.

(#22935) #32577792


#32577792
törölt tag

Olvasgatom itt ezt a kibontakozó vitát a hangos vs. nem hangos dologról
megnéztem az említett 2 kártyát
50 vs. 36k
miről is beszélünk?
véleményem szerint 14k-ért az a kártya hangtalan legyen, nem kicsi hangú, hanem hangtalan :)
más kérdés, hogy annyi pénzből bőven lehet egyedi hűtést tenni a Sapphire kártyára, amivel lenyomja az MSI kártyáját és akkor lesz reális az összehasonlítás :R

(#22936) RetepNyaraB válasza csucsbicep (#22926) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez már elavult, de azért szaporítom a szót :DDD
Az enyémnek 1,175 az alap terhelt feszültsége, erre kellett az a 0.010V a húzás miatt.

Hűtéshez: nekem a 9cm-es kétventis változat van, 50%-ig egyáltalán semmit nem hallani a fejem magasságából. Akkor lehet 70, max 75 fok. 55% nál már hallani, de csak szelet. Ez a 80 fok. 60%-tól motorhangja is van, de odáig nem engedem fel.
A "nem ajánlott" kategória nevetséges. Az a Zaporozsec. Egyébként is egymásnak esni szellőztetési problémákon botorság, asszem... :K

ui.: ha van teljesítmény, valamilyen szinten lesz ott hang is, ez biztos. Kivéve persze, ha drágább a hűtésed, mint a kártya :P

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22937) csucsbicep válasza RetepNyaraB (#22936) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ne szidd az öreg Zápor Jóskát. :D

(#22938) #32577792 válasza csucsbicep (#22937) üzenetére


#32577792
törölt tag

bezony-bezony:)
a kiforrott űrtechnológia :C

(#22939) #19617792 válasza belinho (#22877) üzenetére


#19617792
törölt tag

az a 100% nem feltétlen úgy van, mert az nem minden részegységre vonatkozóan 100%. kiírhatnak a progik 100% loadot, de közben más egységek meg csak heverésznek a proci mellett... ugyanígy a procinál is.

(#22940) belinho válasza #19617792 (#22939) üzenetére


belinho
senior tag

Kifejtenéd bővebben, mert nem nagyon értem mit akarsz ebből kihozni?
Gondolom cpu és vga limit fogalmakkal tisztába vagy?

(#22941) #19617792 válasza belinho (#22940) üzenetére


#19617792
törölt tag

igen és azzal is, hogy az részben bullshit, mert erősen engine függő a dolog. arra gondolok elsősorban, hogy lehet, hogy a program 100%-ot ír, de mondjuk a textúrázók nincsenek 100%-ra terhelve. vagy éppen fordított eset, hogy a textúrázók és a memvezérlő izzad, közben a shaderek meg csak közepesen vannak terhelve, mert egyszerű számításokat végeznek rajtuk.

(#22942) zserbox válasza #19617792 (#22941) üzenetére


zserbox
őstag

ezért van az hogy játék 100% mellett mondjuk 65°C a kártya míg ha a furmarkozol mondjuk 70°C mert az tényleg mindent leterhel

(#22943) belinho válasza #19617792 (#22941) üzenetére


belinho
senior tag

Most már értem mit akartál kihozni belőle, de a lényeg még mindig az amit én írtam, ha a kártya Gpu számítási kapacitása vagy a memória sávszélessége vagy vezérlője kevés, akkor rakhatsz alá akármilyen procit akkor is vga limited lesz s a user csak annyit lát hogy a kártya 100%-on teker és mégis kevés az fps s szerintem ilyenkor meg felesleges azon filózni hogy a kártyán belül mi használódik többnyire vagy kevésbé, ha valami kevés akkor az látszani fog a megjelenített képkockák számán.

Ugyanez van a procik esetén is ha 100%-on dolgozik, miközben a vga csak 60-70%-on akkor meg egyértelmű procilimit van ugyanis a proci rengeteget dolgozik az egyes jelenetek feldolgozásával, és ha nem tud kellő adatot küldeni a vga felé, akkor az kevsebb képkockát tud megjeleníteni, mint amennyire valóban képes ergo nincs kihasználva.
És itt is teljesen mindegy, hogy mi használódik a procin belül mag vagy cache stb...a user csak annyit érzékel, hogy hiába vette meg a 100K-s kártyát mert azon a felbontáson amin játszani szertne csak átlag 25-26fps-t kap a proci miatt.

Nagyon sok játék használja és licenszeli ugyanazt a motort, szóval ha egy adott játékban valami limitál akkor valószínűleg az ugyanazt a motort használó játékban is kevés lesz, tehát érdemes elgondolkodni a gép fejlesztésén.

[ Szerkesztve ]

(#22944) SanyiBácsi


SanyiBácsi
csendes tag

Hello,

kis segítséget/véleményt szeretnék kérni tőletek. Nemrég vettem egy Sapphire 6850 Vapor-X-es kártyát. A Diablo 3 full HD-ban maximális grafikai beállítások mellett időnként eléggé szaggat.

Mi lehet a baj?
Catalyst a legújabb, a konfig a következő:
Gigabyte P35-DS4
Core 2 Quad 9550 3.4 GHz-en hajtva
8 GB Kingston Hyper-X RAM
Cooler Master Silent Pro 500w PSU, 80% Bronze, azt hiszem a minősítése.

25Mbit-es t-home kábelnet van.

Windows 7 Ultimate 64 bit az OS.

Szerintetek elég hozzá az 500-as CM táp? A Task managerben azt látom, hogy egy magot 80%-ban kihajt, a többi csak malmozik, 20% fölé nem megy a load. A GPU-Z szerint a 6850 GPU load is kb 80% maximum.

Van valami ötletetek?

Kösz.

(#22945) RetepNyaraB válasza SanyiBácsi (#22944) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Táp kétszer is elég, meg a többi is. Illetve bevallom nem néztem meg a gépigényét, de a Blizzard sose arról volt híres.
Vsync be van kapcsolva? Ha igen, lődd ki; több zűrt csinál, mint hasznot...

illetve (bár ez gépigénytől függ) a 6850 Full HD-ra kicsit karcsú már.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#22946) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Gariban cserélik az MSI 6850 Cyclone OC 1GB karimat egy Sapphire 6850 2Gb-os karira (ráfizetés nélkül).

Kérdésem az, hogy teljesítményben mennyire lesz eltérés?
Ugye az MSI gyárilag magasabb órajelen dolgozott, de 1 GB rammal.
A Sapphire meg lassabb órajelen, de 2 GB rammal fog menni.

Várhatok jelentős lassulást/gyorsulást? Megéri a csere egy az egyben?

PH! addikt since 2004

(#22947) Alastair' válasza Tomics (#22946) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem nem fogsz észrevenni semmi eltérést. a 6850-re felesleges a 2 giga vram, nem nagyon tud vele mit kezdeni. 1-2 játéknál jól jöhet, de oda meg a gpu már kevés lesz, hogy bekapcsold azokat a látványjavítókat, amik megzabálják a vramot.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#22948) csucsbicep válasza Tomics (#22946) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 2GB-nak csak cf esetén látnád hasznát. Ha alacsonyabb órajeleken megy a Sapphire, akkor az lassabb lesz picivel, de azt tuninggal be tudod hozni.

(#22949) Tomics


Tomics
addikt

:R

Egy 10% órajel emelést bírhat biztonsággal? (gyári hűtővel jól szellőző házban)

PH! addikt since 2004

(#22950) #19617792 válasza Tomics (#22949) üzenetére


#19617792
törölt tag

bőven bírni fogja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.