Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43351) Armahun válasza thyeby (#43349) üzenetére


Armahun
addikt

Még a lenolaj él túlzottan az emberekben.
Vesznek valamilyen vized bázisú lazúrt és előtte lealapozza lenolajjel, mert régen is jó volt az.
Persze hogy jó, zománcfesték alá, hogy ne azt szívja a fenyő.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43352) thyeby válasza epmd (#43350) üzenetére


thyeby
őstag

:K
meg az összes sarokcsiszoló flex

Több fa van, mint asztalos!

(#43353) thyeby válasza Armahun (#43351) üzenetére


thyeby
őstag

jaja

Haladni köll a korral.

Ahogy Arany Jancsi mondotta vala:

"...Hajt az idő gyorsan - rendes útján eljár -
Ha felűlünk, felvesz, ha maradunk, nem vár;
Változik a világ: gyengül, ami erős,.."

Több fa van, mint asztalos!

(#43354) Bacusuz válasza epmd (#43350) üzenetére


Bacusuz
őstag

Azt mondta melegíteni kell valami port vízzel higítani
És nem zacskós leves :F

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43355) thyeby válasza Bacusuz (#43354) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, ez a klasszikus enyv

Te tudod, mit akarsz. Olvass talán utána kicsikét. Jómagam biztos, hogy PU ragasztóval oldanám meg.

Több fa van, mint asztalos!

(#43356) rushty


rushty
senior tag

Tudtok fertőtlenítő szert ajánlani előző tulaj után? Mivel érdemes, hogyan? Fa... ugyanez a kérdés kárpitra.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#43357) Bacusuz válasza thyeby (#43355) üzenetére


Bacusuz
őstag

A ragasztás terén kicsit konyítok a dologhoz, mivel 15 éve ilyesjit árulok, de az enyvvel eddg csak hallásból találkoztam.
Na jó akkor d4 lesz.

Köszi mindenkinek a segítséget.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43358) Szalmakutya válasza thyeby (#43348) üzenetére


Szalmakutya
tag

Egyetértek. A körfűrész meg a szúrófűrész is elviszi simán, nem lesz semmi dráma. A harmadik a flex, ha biztos a kezed, azzal is szépen le lehet vágni. Én hosszú vágásnál mindig kicsit tartok tőle, hogy megfeszítem a korongot és mutatvány lesz..

A merülgetést viszont biztos hogy kihagynám, még fába is érzékenyebb mozdulat, ránthat egyet a vasban, letépődhet a vágóél. Nem látod, mit csinálsz, ellentétben mondjuk egy gérvágóval, ahol ugyanaz a mechanika.

Az összes megoldás közül a szúrófűrészt tartom a legbiztonságosabbnak, mert ha ki nem húzod mozgó állapotban a vágásból, egyszerűen nem tudsz bajt csinálni vele. De a körfűrésszel is menni fog.

(#43359) thyeby válasza Bacusuz (#43357) üzenetére


thyeby
őstag

Elengedett enyvkötést elég sokat láttam már. Elengedett faipari ragasztót is láttam egyszer, de kiderült, hogy az fagyott kapott felhasználás előtt.

A teraszomat ezzel ragasztottam. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43360) pjg válasza Bacusuz (#43357) üzenetére


pjg
csendes újonc

Nekem van vagy 15 dkg a garázsban. Ha a kezembe kerül lefényképezem és felteszem ide.

(#43361) Bacusuz válasza pjg (#43360) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi, de teljesen meggyőztetek a d4 ragasztóról ☺

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43362) ALI_G válasza thyeby (#43263) üzenetére


ALI_G
veterán

Felhívtam őket.
Van minőségbeli különbség a thermowoodmaster és a jafholz által árult hőkezelt borovi fenyő között? Mindkettőre 10 év garanciát adnak, bár a jafholz azt mondja, hogy mindenképpen ápolni kell és hogy tud vetemedni, míg a thermowood-ra azt mondja a gyártó, hogy ápolás nélkül is kibír 10 évet, csak szürke lesz A jafholz egyébként olcsóbb, és 9900 + áfáért országosan kiszállítanak.

(#43363) thyeby válasza ALI_G (#43362) üzenetére


thyeby
őstag

A különbségek legfeljebb nüanszok lehetnek. Én inkább marketing dumának gondolom a különbséget, és nem hiszem el se azt, hogy ápolni nem kell, se azt, hogy nem vetemedik. De tudod mit? a 10 év garanciát se hiszem el. Az annyira kúvájul nem egzakt, hogy apróbetűs rész se kell, egyszerű kifarolni bármilyen reklamációból.

Borovi és borovi közt azonban nagy különbségek lehetnek.Elsősorban az, hogy hol termelték ki, másodsorban pedig az, hogy miként sorolták osztályba. Az OF műszárított borovi viszont olyan drága, hogy kocsányon lógtak a szemeim, amikor megláttam a netto árát.

Több fa van, mint asztalos!

(#43364) thyeby válasza Bacusuz (#43361) üzenetére


thyeby
őstag

D4 is többféle van. Neked a PU köll. Az bedagad, kitölti a réseket.

Több fa van, mint asztalos!

(#43365) indianjoe23 válasza Szalmakutya (#43358) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Megnéztem thyeby által ajánlott videókat, azt vettem ki belőle, hogy simán levágták a vastag, talán volt 10 mm-es is, laposvasat, ráadásul sima körfűrésszel, nem is merülővel, amiről azt gondolom, hogy stabilabban használható. Mindenképpen kipróbálom.

(#43366) indianjoe23 válasza rushty (#43356) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Mivel senki nem ajánlott, én megteszem az elsőt. Olyan helyen dolgozom, ahol kereskedünk ilyen termékekkel, ezek közül javaslom az Inno-dez felületfertőtlenítő 0,5 literes szórófejes terméket. Közönséges boltban nem kapható, de más forrásból beszerezhető.

(#43367) Winner_hun válasza thyeby (#43243) üzenetére


Winner_hun
félisten

Túl messze van a fogástól a kapcsolója.

Próbáld ki még egyszer: most ne hüvelyk-, hanem mutatóujjal kapcsold a gépet. Meg kell szokni, de utána már nincs vele gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43368) pjg válasza indianjoe23 (#43366) üzenetére


pjg
csendes újonc

Az INNO-DEZ széles hatásspektrumú aldehid- és klórmentes fertőtlenítőszer koncentrátum. A gyengén lúgos folyadék, a benne lévő speciális tenzidek és egyéb segédanyagoknak köszönhetően jó zsírtalanító és szennyoldó hatással is rendelkezik.
Forgalmazásunkban az INNO-DEZ fertőtlenítőszer koncentrátumból készített, felhasználásra kész 2%-os alkoholos oldat is megvásárolható.

Felhasználási terület:
Felhasználható minden olyan helyen, ahol széles spektrumú fertőtlenítő hatás elérése a cél. Pl.: kórházak, egészségügyi intézmények, élelmiszeripar, állattenyésztés, közétkeztetés, stb. A termék összetételéből adódóan alkalmas szennyeződések fellazítására, zsírtalanításra, így a kombinált tisztító-fertőtlenítő hatás kiválóan érvényesülhet gyengén szennyezett felületek esetén. A szer használatával a rákkeltő formaldehid (formalin oldat), illetve aldehid tartalmú szerek nagyrészt kiválthatók, mert hatásspektruma széles. Minőségét az előírt tárolási körülmények mellett bontatlan csomagolásban a gyártástól számított 36 hónapig megőrzi.

ÁNTSZ/OTH: 436-4/2007

Veszélyes anyag,maró vagy tűzveszélyes, Futárszolgálattal nem szállítható!

(#43369) pjg válasza indianjoe23 (#43366) üzenetére


pjg
csendes újonc

(#43370) thyeby válasza Winner_hun (#43367) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm!
Megteszem. Izgalomban tart ez a Carvex.

Több fa van, mint asztalos!

(#43371) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!

Konyhai munkalaphoz volna néhány kérdésem.

Elemes bútorból raktam össze a konyhát, melyre szabattam munkalapot. Ezt szerelném most fel.
- Hogyan szokás rögzíteni a munkalapot az alsó elemekhez? Van spéci rögzítő/állítóprofil vagy mehet simán facsavarral(reiser) az alsó elemekhez csavarozva?
- Normál szaniter sziloplasztot nyomjak a mosogatótálca alá amikor behelyezem a munkalap-kivágásba? Vagy van javallottabb anyag?
- A fal és a munkalap között lesz helyenként max 10 mm rés, mivel görbe a fal. Mivel érdemes kitömíteni a fal és a munkalap közt? Amúgy lesz rá vízvető helyezve...

Köszönöm!
:R

n_stolz

(#43372) thyeby válasza n_stolz (#43371) üzenetére


thyeby
őstag

Előrevetem, hogy én rég nem bajolok már konyhákkal, ergo nem vagyok naprakész. Bizonyára lesz, aki kijavít, ha tud jobbat.
- Simán reissercsavarral rögzíthetsz.
- Jó a sziló, csak arra figyelj, hogy nem gombásodót vegyél.
- A vízvető simán takar egy centit. Nem köll egyébbel kitölteni a hézagot.

Több fa van, mint asztalos!

(#43373) Winner_hun válasza thyeby (#43370) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az elején én is hüvelyk ujjal akartam kapcsolgatni, kellett egy kis idő míg ráéreztem;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43374) thyeby válasza Winner_hun (#43373) üzenetére


thyeby
őstag

A másik oldal nem a világításkapcsoló? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#43375) yooccoo válasza thyeby (#43374) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem :DDD
gondoltak a balkezesekre is, ezért van mindkét oldalt kapcsoló

(#43376) yooccoo válasza thyeby (#43370) üzenetére


yooccoo
aktív tag

én mondtam hogy vidd és használd ;)

(#43377) thyeby válasza yooccoo (#43376) üzenetére


thyeby
őstag

:B

Több fa van, mint asztalos!

(#43378) Szalmakutya válasza indianjoe23 (#43365) üzenetére


Szalmakutya
tag

OK majd írd meg, hogy ment a mutatvány.

(#43379) thyeby válasza indianjoe23 (#43365) üzenetére


thyeby
őstag

Én is várok beszámolót! (hiánytalan csülökkészlettel!) :K

Több fa van, mint asztalos!

(#43380) Winner_hun válasza thyeby (#43374) üzenetére


Winner_hun
félisten

A két kapcsolót 10 mp-ig kell folyamatosan nyomni, akkor lesz egy csipogás, utána lehet állítani a világítás módját.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43381) thyeby válasza Winner_hun (#43380) üzenetére


thyeby
őstag

:R

Több fa van, mint asztalos!

(#43382) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Nem lesz valami elegáns a kérdésem, előre is elnézést kérek érte :)

Még anno javasoltátok, hogy bramac lécből készítsem a tervezett kamraszekrényt és cipős szekrényt.

Úgy néz ki, végre lehet valami a dologból és lehet, hogy jövő héten lesz ebből faanyag - koppkoppkopp.

Kérdésem az volna, ha ILYEN lécet vásárolok, az abból készült bútor kb. meddig lesz bútor? Öt, vagy ötven évig?

Gyalultatnám, illetve ha azt mondjátok van értelme, akkor impregnáltatnám is.

Az alternatíva EZ, ami viszont műszárított és ha jól emlékszem, a légszárítottat javasoltátok, mert az nem csavarodik annyira.

Véleményetek, tapasztalatotok szerint tehát melyikre lőjek? Érdemes impregnáltatni kamra- és cipős szekrény esetében? És szerelés után mivel kezeljem?

Nagyon hirtelen ennyi, elnézést az egy helyben toporgásért, Apósom folyamatosan szívat a nemlétező hobbiasztalos "komolytalankodásaim" miatt, szeretnék mind kevesebb támadási felületet biztosítani neki :)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#43383) thyeby válasza Peterhappy (#43382) üzenetére


thyeby
őstag

Elnézés az, amikor úgy elnézel a szamárnak a két füle között.

Ahogy mondod: Öt, vagy ötven évig lesz bútor.

Viccet félretéve:
Sokáig fog tartani, nyugi.

Mit értesz az alatt, hogy impregnáltatod? A faiparban két elterjedt értelmezése van ennek:
1 - gomba és rovar ellen beitatják a fűrészárut (pölö amikor télleg tetőléc lesz, hogy ne bánccsa a puhafaszú.)
2 - Égésgátló vegyszerrel beitatják. Ez tűzvédelmi dolog.

Szerintem te egyiket se tedd, illetve ne kérj ilyen opcijót!

Olyan nincs, hogy légszárított. Olyan van, hogy légszáraz. Ez azt jelenti, hogy nem tartalmaz több nedvességet, mint amit a levegőből magába tud szívni. Magyarul már száraz.
A műszárított kevésbé vetemedik, ergo lőj arra.

A kezelés ízlés dolga. Lakkozhatod, lazúrozhatod, festheted, kenheted olajos csudaságokkal. Ami neked legjobban tetszik. Egy dolog fontos: ha kaját teszel rá, ne legyen mérgező, mint pölö kültéri lazurok.

Még most utoljára, legeslegutoljára megbocsájtom Neked őszinte szívvel, hogy egy helyben toporogsz. Ha az apósod is megteszi ugyanezt, máris jó napod lesz.

Ja, és nagyon szívesen segítettem.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43384) mdk01 válasza Peterhappy (#43382) üzenetére


mdk01
addikt

Én az egalizáltat választanám, mert az a 20,- különbség semmi összeg azért, hogy körbe van gyalulva....legalábbis a "méretpontos" és az "egalizált" az én szótáramban ezt jelenti. Ráadásul, amelyik anyaggal már ilyet művelnek, az minőségben is magasabb szinten áll a tetőléchez képest.
Próbáld azért kicsit átválogatni, a léceket még akkor is, ha 10-20% felárat elkérnek, mert a nagyon görbe léc neked nem lesz jó.
Kerüld a keresztcsomós léceket, de leginkább azt amelyikben látszódik a bél a lapján, vagy/és a bütüjén.
Azért modnom, mert becsapós tud lenni, mikor az ilyen hónapok óta becsomagolt léceket kibontják és tök egyenes, majd 2nap múlva 4dimenzióba meggörbül.

Szerk.: most nézem, hogy "egyenes vágásút" írnak. Akkor lehet csak szépen van körfűrésszel vágva. Nézd meg aztán meglátod, de én akkor is a drágábbikat választanám.

(#43385) Peterhappy válasza thyeby (#43383) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Akkor a műszárítottra fogok lőni.
És külön figyelek majd arra, hogy ne mérgező anyagokat válasszak!

+@mdk01:
Köszönöm, elnézést bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam, az olcsóbb féle lécet is gyalultattam volna, csak amíg az légszáraz (nem tudom, hogy lett ebből este légszárított), utóbbi műszárított és már gyalult. Úgy véltem, fontosabb a szárítás mikéntje és ha a légszáraz a jobb, legfeljebb utólag gyalultatom.

Mindkettőtöknek köszönöm a hasznos tippeket és a segítséget!

(#43386) Bakus


Bakus
tag

Tudtok jó márkát ajánlani felsőmaró késeket illetőleg?
Eddig javarészt Hitachikat használtam megelégedéssel, de örülnék neki ha találnék jobbakat.
Használat szempontjából 80% laminált lap, 10% fenyő, 10% bükk.

"A víz örök, de a gép változik"

(#43387) thyeby válasza Bakus (#43386) üzenetére


thyeby
őstag

Dimar
Freud

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43388) thyeby válasza Bakus (#43386) üzenetére


thyeby
őstag

CMT

Több fa van, mint asztalos!

(#43389) indianjoe23 válasza Szalmakutya (#43378) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Sziasztok!
Ma volt a napja, hogy feldaraboltam az acéllemezt. Végülis 1 mm-es vastagot vettem, úgy néztem, hogy ez is elég erős lesz a garázsajtóra. Az égvilágon kivűl semmi gond nem volt. Úgy csináltam, ahogy mondtátok, rögzitettem a lapot több helyen, álarc, kesztyű, és 3,5-ös sebességgel (5 a max, ami 4200 rpm), szép kényelmesen tolva a vezetősinen a gépet, vágta simán, gond nélkül. Annyira egyszerű volt, hogy nem is értem, miért kellett parázni tőle. Gyorsan ment, kb 15 másodperc alatt levágtam a 1250 mm-t. Ennél gyorsabb, egyszerübb megoldást barkácsszinten nem tudok elképzelni, sem a dekopir, sem a flex nem versenyezhet ezzel a megoldással. Először laposvasat vágtam vele méretre, ami 120x5 mm-es volt, mint a vajat, úgy vágta, sorja nélkül. Aztán jött az acéllemez, azért ez keményebb anyag lehet, mert ezt már azért jobban érezte, de gondot nem jelentett. Szóval, feladat végrehajtva, köszönöm neked is , thyebynek is a módszertani útmutatást és a biztatást.

(#43390) Bakus válasza thyeby (#43387) üzenetére


Bakus
tag

Freud-ot néztem, de régebben itt valaki nem írt róla jókat, ezért kerestem más alternatívát, de ha nincs velük probléma akkor azt veszek. Amúgy CMT-ből is van itthon de azok ritkán kellenek így nem ismerem a tartósságukat.
Gyémánt késsel van valakinek tapasztalata. Mennyivel bírná jobban a bútorlapot. Megérné a 4x felárat?

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#43391) thyeby válasza indianjoe23 (#43389) üzenetére


thyeby
őstag

:C

Több fa van, mint asztalos!

(#43392) thyeby válasza Bakus (#43390) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor Dimar.

"Megérné a 4x felárat?"

Meg. :K

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43393) Winner_hun válasza Bakus (#43390) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én voltam, Többet nem veszek ha nem muszáj.
Egyszer érdeklődtem, gyémán kés éltartósságára azt mondták hogy 100x-os a vídiához képest.
Dimar szerintem jó, ha lehet olyat veszek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43394) thyeby válasza indianjoe23 (#43389) üzenetére


thyeby
őstag

Nem volt a lemezed keményebb, mint a laposvas, hanem ott kifele is kellett bújkálnia az anyagból a lapkáknak, nem csak befele. Vagy lehet, hogy nem merítetted eléggé bele? Nyilván, minél kisebb szögben vágsz, annál többet kell egyszerre harapni a fognak.

Több fa van, mint asztalos!

(#43395) thyeby válasza Winner_hun (#43393) üzenetére


thyeby
őstag

Ki voltál?
Aki Freud-ot nem vesz többet, vagy gyémánt kést? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#43396) indianjoe23 válasza thyeby (#43394) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

A laposvasnál csak néhány centiméteres darabot kellett a végéből levágnom, így kitoltam az asztal végére, lógott a levegőben, mélyebbre állítottam a mélységhatárolót, viszont a lemezt rátettem egy ugyanolyan nagy osb lapra, és a mélységhatárolót olyanra állítottam, hogy a korong csak olyan két milliméterre vágott bele az osb lapba, mialatt elvágta az acéllemezt is. Biztos ezért ment kicsit lassabban, mivel épphogy belevágott a lemezbe. De ez is simán ment, úgy ahogy mondtad is. Hálásan köszönöm.

(#43397) thyeby válasza indianjoe23 (#43396) üzenetére


thyeby
őstag

Nincs mit köszönnöd, ez a Te önálló munkád volt pici távsegítséggel.
Azt hiszem, nekem kell köszönnöm a beszámolódat (az élménybeszámolót).
Mert jobban féltem tanácsot adni, mint Te nekiesni, és megcsinálni. Amikor mdk01 óva intett, akkor kezdett szorulni a lyukam. Mert Ő ért a vashoz is, nem csak a fához. És biztos vagyok abban, hogy mindkettőhöz jobban, mint én. Szóval megtanultam komolyan venni minden szavát.
Aztán az indított be mégis, hogy írtad volt: Valahol el kell kezdeni. Ebből nekem lejött, hogy vagy biztosan elég tökös ahhoz, hogy ezt hiba nélkül csináld végig. És igen, épp ez az, ami előreviszi az embert. Hogy valahol el kell mindent kezdeni.
De azért vártam a beszámolódat, és reménykedtem, hogy leltár szerint sértetlen mindened. Mert nem ismerlek, ki tudja, milyen balféket bíztatok én itt bőszen. (Nehogy magadra vedd!) Nehéz emiatt tanácsot adni látatlanban. Mert hiába jogilag senki nem vehet elő emiatt, de ha azt olvastam volna, hogy nem sikerült ép bőrrel a kivitelezés, vihettem volna a sírig a lelkiismeretfurdalást.
Lényeg a lényeg: Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43398) Bakus válasza Winner_hun (#43393) üzenetére


Bakus
tag

Köszi neked és thyeby-nek is. Akkor megpróbálom a dimart és a közeljövőben a gyémánt marót is :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#43399) Winner_hun válasza thyeby (#43395) üzenetére


Winner_hun
félisten

Freudot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43400) thyeby válasza Winner_hun (#28496) üzenetére


thyeby
őstag

Mamma mia Anna bela!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.