Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43401) ttower


ttower
aktív tag

Sziasztok

Létezik 38as munkalaphoz alu végzáró ami 635 hosszú? Mindenhol csak 600asakat látok..

Üdv, S

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#43402) mdk01 válasza Winner_hun (#43399) üzenetére


mdk01
addikt

Én sem vagyok elájulva a freud-tól, az árától annál inkább. A dimar/cmt sem olcsó de ott tudom hogy biztosan jó.

(#43403) Winner_hun válasza thyeby (#43400) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mielőtt valaki azt hinné hogy fenyőben: bútorlapban nem bírta a marást a freud kés. Mert az úgy kimaradt anno:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43404) Winner_hun válasza mdk01 (#43402) üzenetére


Winner_hun
félisten

Emlékszek:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43405) violino


violino
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Milyen minőséget takar ár-érték arányban az Extol Premium felsőmaró klt. 10 db-os ? Barkácsoláshoz használnám.

(#43407) epmd válasza violino (#43405) üzenetére


epmd
tag

Nagy csodát ne várj tőle.Inkább vegyél egyesével Massiv márkából [link] olyat amire valóban szükséged van. :)

(#43408) epmd válasza #05304832 (#43406) üzenetére


epmd
tag

Az nem csak a lapnak a hibája.Fel kellett volna csavarozni egy lécet még a stellerre,akkor látta volna hogy hol vág a lap,és a leeső darabot is megfogta volna.

[ Szerkesztve ]

(#43409) mdk01 válasza Winner_hun (#43404) üzenetére


mdk01
addikt

A környezetembe eléggé nyomatják ebből kifolyólag láttam egyebet is, de még mindig nem győzőtt meg. :) Nem xar, de ennyi pénzért van jobb is.

(#43410) ALI_G válasza thyeby (#43363) üzenetére


ALI_G
veterán

A thermowooddal van tapasztalatom, kíváló faanyag. Igaz csak 1+ éve van itthon, de ez alatt semmit nem változott az alakja. A színe kikopott, de lefestettem olajjal. 10 évet adott meg a gyártó vetemedés, stb festés nélkül. Csak a színe miatt javasolták, hogy fessem le. 10 év persze rengeteg idő, de ismerősnek az épített vörösfenyő terasza iszonyatosan vetemedik, még csavart is kitépett több helyen, pedig azt asztalos rakta le, az enyémet pedig minden tapasztalat nélkül saját magam. Bízom benne, hogy hasonló minőséget kapok, bár jafholz nem árul olyan széles méretskálán mint thermowood, így nem pont úgy lesz lerakva ahogy szerettem volna. Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtátok a figyelmem a jafholzra.

violino: extol premium kb belépő kategória. Nekem motorszereléshez és ház körüli dolgokra kellett, így van egy komplett készletem tőlük, hobbira jó (jobbat még nem találtam), megélhetéshez nem ilyet vennék. A vízpumpa fogót már tönkretettük, de saját hibából. A műanyag doboz záróbizbasz 3 év után kezdi megadni magát.

[ Szerkesztve ]

(#43411) Szalmakutya válasza indianjoe23 (#43389) üzenetére


Szalmakutya
tag

Jó, hogy ilyen simán sikerült. Én is biztosan utánakérdeznék, mielőtt nekiesek vasnak körfűrésszel. Mert jó hogy az 1mm ment, de mondjuk a 4mm szerintem már nem menne így, és amikor nem megy, akkor tudnak érdekes dolgok történni.. és nem az, hogy sorjás lesz.

(#43412) aszamóca válasza Szalmakutya (#43411) üzenetére


aszamóca
aktív tag

4mm

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#43413) Szalmakutya válasza aszamóca (#43412) üzenetére


Szalmakutya
tag

Pontosan erről van szó, ez iskolapéldája annak, hogy mit NE kövess.

Comments disabled, 131/53 like/dislike (azért tiltotta le). Hajrá. Jóember nekiáll otthon, jobb esetben kiég a gép, rosszabb esetben bele is áll pár darab repülő vas. Amit 5.40 körül csinál, attól például durván belém áll a félsz. Mert amikor fával csináltam (sokkal jobban beállított) ilyen vágást, akkor is rántott rajta egyet néha, de átvitte erőből a fát. Aztán megtanultam.

Mondjuk pont a lemez vágása kevésbé tűnik parának.

Flex-szel is lehet fát vágni, és fogadok hogy erről is találnék videót. Csak nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#43414) pali923 válasza Szalmakutya (#43413) üzenetére


pali923
aktív tag

Egy időben a facebookon nagyon népszerű volt egy videó, ahol egy flexre szereltek láncfűrészt, vezetővel, lánccal, büszkén. Én már a gondolattól is elszörnyedtem. :U

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43415) Szalmakutya válasza pali923 (#43414) üzenetére


Szalmakutya
tag

Én meg is vettem egy ilyet, ott nem komplett láncfűrész van csak egy flex méretű láncfűrész van befogva két pofa közé. Aztán mikor megjött, valahogy gyanús volt, utánanéztem (sajnos csak akkor). Csonkolóbajnok szerszám, soksok ujjat tépett le már. Azóta is ott pihen a polcon.

(#43416) thyeby válasza aszamóca (#43412) üzenetére


thyeby
őstag

Ilyen egyszerű a 4-es vágása is.
Azért hangosan hozzátenném, hogy így is lehet, de nem így kell.

Több fa van, mint asztalos!

(#43417) thyeby válasza pali923 (#43414) üzenetére


thyeby
őstag

Jaja!
Én már attól borzongtam, amikor megláttam a kisgépszervizes üzlet polcán ezt a flexreláncot csudaságot.
Tuti, hogy könnyengyorsan fog az vágni. De ha egyszer nem megy simán, akkor nincs kímélet.

Több fa van, mint asztalos!

(#43418) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Új téma, nézegetek megint asztali körfűrészt. Olyan kell amit ki tudok rángatni a kertbe, aztán vissza, úgyhogy az öntvényes ötletek nem annyira jók.

Olyanom már van mindenféle, ami pontatlanul vagy soksok beállítgatással, szarakodva vág, meg van egész jó kézi körfűrészem, szóval olyan cucc kéne, ami azokhoz képest sokkal jobb.

Az itthoni kínálatból a Bosch GTS 10 XC-t néztem ki. Visszaolvastam a fórumon, inkább jó a hangulat ezt illetőleg, de már pár evesek a hozzászólások. Youtube-on van rá panasz, hogy millit kotyog ez-az rajta, de a legtöbb dolog kis vacakolással javítható. Kép alapján nem tudom, mennyire masszív és pontos. Például keményfát is vágnék rajta, és néha fél centi vastagra, jó hosszú anyagot, ha laminálni akarok.

(#43419) Szalmakutya válasza Szalmakutya (#43418) üzenetére


Szalmakutya
tag

A másik amit láttam a Dewalt DWE7491. Árban hasonlók.

(#43420) thyeby válasza Szalmakutya (#43418) üzenetére


thyeby
őstag

Volt régen a metebó TS 25. Annak önt6vény asztala volt, és én nagyon szívesen rángatnám ki a kertbe olykor a makita mölötö 100 helyett. De már nincs ilyen.

Jelenleg a GTS 10 XC tűnik ebben az árkategóriában a legkjobb választásnak. (Vigyázz, nem a GTS 10J!)
Arról van szó, hogy 200 ezer még nem a professzionális preciziós gépek birodalma. A Hammer egymilláért még olyat ad, (K3 basic) amit Marius Hornberger-nek tuningolgatnia kellett.
Most, hogy inkább a 200-hoz közelít végre a GTS 10XC ára, mint a 300-hoz, hezitáltam már jónéhányszor, hogy kicserélem ilyenre a Makitát. Csak tudom, hogy ha meglépem, még később lesz pénz a K3 basic-re.

Több fa van, mint asztalos!

(#43421) thyeby válasza Szalmakutya (#43419) üzenetére


thyeby
őstag

Igen, ez is nagyon vonzó. Magam sem tudom, melyiket választanám. Ebben az ársávban nálam más nem jöhet szóba, csak ez a kettő. (mármint a Bosch és a DW.)
Ebben számomra épp az a vonzó, ami Neked nem: Az öntvény asztal.

Több fa van, mint asztalos!

(#43422) Szalmakutya válasza thyeby (#43421) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ja, hogy a Dewaltnak öntvény az asztala? Pedig nagyon könnyű. Én nem vagyok előítéletes az öntvénnyel szemben, csak nem akarok 150 kilót kirángatni a kertbe.

[ Szerkesztve ]

(#43423) pali923 válasza Szalmakutya (#43422) üzenetére


pali923
aktív tag

Én meg éppen előítéletes vagyok, és egy igazi öntvényasztalosról ábrándozom. Úgy vagyok vele, mint thyeby: ha veszek mást, akkor öntvényest már sosem. Viszont az igazit még nem találtam meg (csak nőben, és valljuk be, az azért fontosabb). :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43424) thyeby válasza Szalmakutya (#43422) üzenetére


thyeby
őstag

Érthető.

Jelek szerint Te a hagyományos öntvény gépekre gondoltál.

Alu asztal vs szürkeöntvény asztal:

Alu:
- présöntött, eloxált.
- könnyű, szép, puha
- puha, ergo karcolódik, könnyebben sérül
- ha meghibásodott, nem javítható, hanem újat kell venni.
- ha lekopott az eloxált film, ragad, és feketére színezi a fát

szürkeöntvény:
- sík-köszörült, a nút pedig mart.
- nehezen/lassan kopik, jól csúszik, nagyon pontos
- kezelést igényel, mert rozsdásodik
- nagy ütéstől törik.
- ha meghibásodott (elkopott), újra köszörüléssel rendbe tehető
- dögnehéz

Több fa van, mint asztalos!

(#43425) pali923 válasza pali923 (#43423) üzenetére


pali923
aktív tag

Ezt a gépet nézegetem, már hetek óta fent van. 500-ról indult, szerintem korrekt áron van, sok kiegészítővel. Az alapgép 25kg állítólag. Nekem nem is lenne nagy kaland elmenni érte, de valamiért még tanakodok. Ha esetleg valakit érdekel, felajánlom addig is, amíg én még kotlok rajta. :))

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43426) Szalmakutya válasza thyeby (#43424) üzenetére


Szalmakutya
tag

Nem értem ezt a dögnehezet. A Dewalt gép könnyebb, mint a Bosch. 27 kg, szemben a 36 kg-os Bosch-al.

Ennek alapján a Dewalt a szimpatikusabb.

Az öntvény kezelése annyi, hogy le kell olajozni néha, nem?

(#43427) thyeby válasza pali923 (#43425) üzenetére


thyeby
őstag

Nem mondom, így a fotók alapján szemrevaló, én mégis szkeptikus vagyok.
- A Kity tudomásom szerint egy barkács kategória
- 200-as lap nem kicsi kicsikét?
- ahogy nézem, épp a keresztvágó (legdrágább) korong 250-es, amit Samu ad hozzá. Vajon nem sütötte még meg vele a lakkot?
-

Több fa van, mint asztalos!

(#43428) thyeby válasza Szalmakutya (#43426) üzenetére


thyeby
őstag

perszepersze
Én általánosságban értettem az alu vs szürkeöntvényt

Viszont beszédesek azek az adatok így is. Vajon nem stabilabb a Bosch mechanikája, hogy a könnyebb asztal mellett is nehezebb gép? Habár: tolószán, kurblis feszítőék, ez mind súlyt kíván.

Több fa van, mint asztalos!

(#43429) Szalmakutya válasza Szalmakutya (#43426) üzenetére


Szalmakutya
tag

Valami gyanús ezzel a Dewalt DW7491-gyel. A magyar site-okon 26 kg-ot írnak, az amcsin 90lbs-t, ami 40kg.

A magyar QS az amcsi meg RS. Nem hiszem hogy ez csak a váz lenne. Lehet hogy tök más a két gép?

https://www.dewalt.com/products/power-tools/saws/table-saws/10-jobsite-table-saw--32--12-825cm-rip-capacity-and-a-rolling-stand/dwe7491rs

http://www.dewalt.hu/powertools/productdetails/catno/DWE7491/

A magyar motorja gyengébb és a fordulatszáma is kisebb.

Sajnos, simán kinézem belőlük hogy ide forgalmaznak egy nyaklós, gyenge szart, (majdnem) ugyanazon a néven.

Ennek alapján az összes review (ami tipikusan amcsi) erről, zéró információt hordoz.

Most megnéztem, a magyar verzio vsz Angliából jön,

http://products.dewalt.co.uk/powertools/productdetails/catno/DWE7491/

Itt azt írják a reviewban hogy az öntvény asztal nem egyenes, 2mm eltérések vannak benne. Ha ez igaz, akkor felejtős, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#43430) pali923 válasza thyeby (#43427) üzenetére


pali923
aktív tag

Lehet, hogy barkács a Kity, de akkor mutass egy olyat, ami öntvény és aszinkron motor van benne. Kb. ez a 2 szempont vezérel, azt már nem is mondom, hogy férjen el a 9m2-es műhelyemben. Na itt már meg is hal a mutatvány, ha nem vagyok milliárdos, aki az usából is tud hozatni gépet. Esetleg használt német az ebayről (E. Beckum, Metabo gyártott ilyesmiket régen). A 200-as lap nekem elég lenne, azzal meg eleve számolok, hogy legalább egy korongot venni kell hozzá. Kérem, az élet csupa kompromisszum, ha valaki nem rokona vagy ismerőse a tudjukkiknek. Kity, Axminster, Scheppach néven is fut hasonló, én kb. ezeket találtam ilyen kategóriában.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43431) pali923 válasza Szalmakutya (#43429) üzenetére


pali923
aktív tag

Nem mélyedtem el a verziókban, de talán itt olvastam, hogy mikor volt egy verzióváltás, egy magyar weblap az új verzió képeivel reklámozta a gépet, de a régit küldte, amiben nem volt annyi tudás. Elvileg ugyanaz volt a típusszám. Észnél kell lenni, alaposan körbejárni, főleg, ha látatlanban vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43432) thyeby válasza Szalmakutya (#43429) üzenetére


thyeby
őstag

Tőled tudom ezeket, és egyre érdekesebb, amiket megtudok.

Több fa van, mint asztalos!

(#43433) Szalmakutya válasza pali923 (#43431) üzenetére


Szalmakutya
tag

Nem, itt nem ez lesz, mert a UK Dewalt-on is ez van. Ez két különböző cucc, de ugyanolyan friss, az egyik a US a másik az EU market-re. Nyilván mást kell gyártaniuk rá, a 110 / 220 V miatt.

Írtam a Dewalt US-nek hogy specifikálják a különbségeket.

De igazából majdnem mindegy, mit írnak rá, a lényeg, hogy ha ez igaz, akkor az EU-s verzió egy lényegében teszteletlen, új termék, nagyon kevés review-vel, ami gyanúsan könnyű, és aminek kb semmi köze az agyonpróbált US verzióhoz. Persze attól még lehet szuper jó. Vagy über gagyi.

Ehhez képest a Bosch egy kipróbált masina.

(#43434) epmd válasza thyeby (#43427) üzenetére


epmd
tag

A régi Kity nem éppen barkács kategória volt.

(#43435) thyeby válasza Szalmakutya (#43433) üzenetére


thyeby
őstag

A Bosch-al Serfőző tibi (fórumtársunk) elégedett volt. Neki adok a szavára.
A DeWaltnak meg erőssége a fűrészelés - ám konkrét gépet nem ismerem. Minden esetre az eléggé ilyesztő, hogy nem sík az asztala. Már ha igaz is. Azért azt nem akarom elhinni, hogy übergagyit piacra dobnának.

Magyarországon nehéz helyzetben van az, aki korrekt körfűrészhez szeretne jutni.

Több fa van, mint asztalos!

(#43436) thyeby válasza epmd (#43434) üzenetére


thyeby
őstag

Esse tuttam.
Köszi!

(A régi B&D - a fekete - se gagyi. Csak ugye régi.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43437) epmd válasza thyeby (#43436) üzenetére


epmd
tag

Ezek még jók voltak [link].

(#43438) zonusz


zonusz
tag

Néhány 240V-os kivitel: (bocs nem tudok linket beilleszteni)

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&url=search-alias%3Ddiy&field-keywords=Dewalt+DWE7491

(#43439) pigsty


pigsty
aktív tag

Kezdő kérdés, de hát el kell indulni valahol.

Építettem egy sarokpolcot 18mm-s falemezekből, a hátlapja is ilyen lemezből van 80cm x 30cm x 30cm, önsúlyán túl max 20-30 kg tömeget viselne. (korábban kérdeztem is róla,ilyen stílusú.)
A sarokban az egyik fal biztosan beton, viszont kohópernyéből készült, puhább, akár sima háztartási ütvefúró is szokta vinni. Fúrás után picit morzsolható is a beton, kipereg, érdekes anyagból van..
A másik fal lehetséges, tégla lesz.

Milyen csavarral és tiplivel érdemes rögzíteni? Átmérő és mélység is érdekel.
Most 60mm s Blau tiplik vannak rézcsavarral készleten otthon, de lehet, nem olyan biztosan tartanák. Lehet, ebbe a puha betonba fémdübel kellene?
Hátlaponként elég 2-2 csavar?

Köszi előre is!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#43440) Szalmakutya válasza thyeby (#43435) üzenetére


Szalmakutya
tag

Hát, az asztal a legkisebb para, elmegyek a boltba, viszek egy egyenest (de remélem van is nekik) és megnézem fényben. Ha nem sík, nem veszem meg, kezitcsókolom. Ha nem mutatják meg, dettó.

Itt inkább arról van szó, hogy ha teljesen más a felépítés, azaz semmi köze a két gépnek egymáshoz a nevén meg az alapokon kívül, akkor zéró információt ad a sok pozitív amcsi review meg elég alapos teszt is (ott vannak tényleg profi tesztelők). Meg hát ordas átbaszásnak is tartom.

A Bosch-al nincs ilyen probléma, nincs azonos nevű amcsi modelljük azt kész. A GTS 10 XC helyett ott a 4100-09 modell van (elég jó review-ekkel), nem ugyanúgy hívják, de eszerint mégis lényegében azonos:

https://www.bosch-professional.com/de/de/community/category/unterschied-der-gts-10-zum-us-modell-4100/178377-t#main

Ez 2009-es poszt, úgyhogy mondhatjuk hogy egy kipróbált modell.

Ennek alapján mégis inkább a Bosch felé hajlanék, de megvárom mit ír vissza a Dewalt.

(#43441) zonusz válasza Szalmakutya (#43433) üzenetére


zonusz
tag

Erős a gyanúm, hogy a tárcsa felfogatàsánál is van különbség. Az EU-ban nem engedélyzett “dado” tárcsát is fel lehet rá tenni.

https://www.google.hu/search?client=safari&hl=hu-hu&ei=nalxW6HsEMGmwQKypKeIDQ&q=dado+saw+blade&oq=dado+sa&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.1.2.0j0i10j0l2j0i22i30.15216.16274..19186...0.0..0.152.387.0j3......0....1.........0i71.Gj2-3UrDqmI

(#43442) Szalmakutya válasza zonusz (#43441) üzenetére


Szalmakutya
tag

Persze, ez alap és nyilván más motorral is szerelik. De ez magában még nem lenne gond.

A gond az pl ha az egyik egy jó masszív gép, masszív, sok éve kipróbált és javított felfogatással, a másik meg egy nyaklós, holtjátékos, hirtelen összeütött véletlengenerátor.

Láttam már ilyet visszafele. Az Evolution Rage megpróbált betörni az amcsi piacra a gérvágójával, de spóroltak az összeszerelésen és lemosta őket a sok negatív comment. Ezért ha UK amazonon nézed akkor király cucc, ha amcsin akkor hozzá ne nyúlj.

[ Szerkesztve ]

(#43443) thyeby válasza pigsty (#43439) üzenetére


thyeby
őstag

A betonfalba én ilyet tennék. 10-est, 6-os reissercsavarokkal. Azért szeretem a szögletest, mert kevésbé fordul el, könnyű beverni, és jól tart.

A téglafal kérdés maradt.
- Ha lyukacsos (B30, porotron, etc), akkor Fischer univerzális
- Ha tömör, akkor jó a fehér négyszögletes is, meg az univerzális is.

Ekkora súlynál egyébként ágyúval lövés verébre űrtechnikára vadásznod.

Szekrényenként két tipli teljesen elég. Ha a tipli hossza megvan legalább öt centi, az már elég, a csavar méretét pedig hozzá kell igazítanod.

A fémdübel nem jó a puha betonba. Szétrepeszti.

Több fa van, mint asztalos!

(#43444) thyeby válasza Szalmakutya (#43440) üzenetére


thyeby
őstag

Elgondolkodtattál. És köszönöm, hogy jobban utána léptél.
Mondjuk én csodálkoztam is, hogy negyedmillába belefér a DW, magasabb árakhoz szoktam tőlük.

"megvárom mit ír vissza a Dewalt."

És mit remélsz ettől? Hogy megírják Neked, ha szar a gép? :F
Gyártót, kereskedőt kérdezni annyi, mint pofot adni a szarnak.

Én is a Bosch felé hajlok. :K

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43445) Szalmakutya válasza thyeby (#43444) üzenetére


Szalmakutya
tag

Igazából kíváncsi vagyok, milyen bullshitet lehet generálni egy 13 kilós eltérésre. Az ember mindig tanul. Meg az egyikben van állvány (de az nem 13 kiló).

Nem azt kérdeztem tőlük, hogy szar e, hanem hogy specifikálják pontosan, hogy mi a különbség..

(#43446) Szalmakutya válasza Szalmakutya (#43445) üzenetére


Szalmakutya
tag

Na, rákerestem végül és meglep, de 13 kilós az állvány. Pedig kinéz vagy 5-nek. Valószinűleg ennyi a különbség.

(#43447) thyeby válasza Szalmakutya (#43446) üzenetére


thyeby
őstag

:C

Több fa van, mint asztalos!

(#43448) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Van egy régi fából készült ebédlő garnitúrám (4 szék+asztal+ egyebek), amit lecsiszoltam fáig, mivel már eléggé viharvert volt a lakkja. Szeretném újralakkozni, de mindenképp magasfényű és színes lakkal. Esetleg valami alapozó nem ártana még, ami a fának a hullámait, pikkelyeit szépen kiemeli. Milyen magasfényű /lehetőleg vörös, ill. vörösesbarna/ lakkot ajánlanátok, ami magasfényű és minőségi? Alapozóból milyet vegyek?

:R

[ Szerkesztve ]

(#43449) Szalmakutya válasza thyeby (#43447) üzenetére


Szalmakutya
tag

Akkor viszont mégis verseny van.. bár, még mindig jóval nehezebb a Bosch, pedig nem öntvény.

Itt egy egész jó összehasonlítás 6 amcsi jobsite saw között, az írásos verzió még sokkal részletesebb.

https://www.youtube.com/watch?v=5oi5BTKl2hY&t=285s

Nem tudom az EU-ban miért nem csinálnak még hasonló szintűt sem. Ez még nem az ipari szint, de ezek már elég komolyan veszik magukat. Az azért hiányzott, hogy beállítás után is nézzék a pontosságot, mert az is fontos.

Mindenesetre ennek alapján a blade runout-ban jobb a Dewalt, de a Bosch asztala egyenesebb. Ez az a kettő amin nem nagyon lehet javítani. Ha jól sejtem, a halál pontos vágáshoz a runout a fontosabb.

(#43450) thyeby válasza -Ben- (#43448) üzenetére


thyeby
őstag

Hívd fel a Milesi-t. Szerintem ők professzionálisak a piacon, és a legmegfelelőbbet fogják ajánlani.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.