Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42451) ALI_G válasza mdk01 (#42443) üzenetére


ALI_G
veterán

Tudtok javasolni vasalatot? Ti milyet hasznalnatok?

(#42452) thomgrande válasza yooccoo (#42447) üzenetére


thomgrande
tag

Ez kombinált mert vastagolni is tud.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#42453) indianjoe23 válasza kapu2006 (#42450) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Ilyen csapolást hogyan, mivel lehet csinálni egyszerüen? Én páros tiplifúró segítségével gondoltam első blikkre megoldani az összekötést, mivel nem lesz nagy terhelésnek kitéve. Rosszul gondolom?

(#42454) kapu2006 válasza indianjoe23 (#42453) üzenetére


kapu2006
tag

Véső, kalapács, fűrész.
Végül is jó a köldökcsap is. Csak az olyan snassz. Az inkább a bútorlap legósoké.

(#42455) AndrewBlase válasza yooccoo (#42447) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

:Y :Y Banyek! Le a kalappal a mester előtt! :R

És végre láttam azt a "híres" szekrényt, ahol az egyik fiókot betolva a kijön a másik fiók! :C

Miért mindig én???

(#42456) pali923 válasza kapu2006 (#42450) üzenetére


pali923
aktív tag

Nekem ez a kedvencem, látványos és ezt talán könnyebb is megcsinálni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42457) kapu2006 válasza pali923 (#42456) üzenetére


kapu2006
tag

Szép. De elég erős is? Egy 7x7cm, vagy nagyobb keresztmetszetű gerendánál igen. De 5x5cm-nél elég karcsú.
Báááár. A mai D3-as ragasztók csodára képesek. El kell érni, hogy minden rést kitöltsön a ragasztó. Az erősebb, mint a fa.

Jut eszembe. Ez a kötés azért nem jó mert a lécek belső oldalán 15-20 mm széles nút lesz a lambériának. Az nagyon legyengíti a csapot. Főleg a bal oldalit.

[ Szerkesztve ]

(#42458) Zolabol


Zolabol
tag

Nah, elhatároztam, veszek egy kis kézi elektromos gyalut :)
Ebben szeretnék segítséget kérni, ár érték arányban melyik lenne a legjobb választás 30e ft környékén?

Előre is köszi

(#42459) kapu2006 válasza Zolabol (#42458) üzenetére


kapu2006
tag

Nekem ez van. Imádom.

Itt.

[ Szerkesztve ]

(#42460) Zolabol válasza kapu2006 (#42459) üzenetére


Zolabol
tag

Ezt a kettőt néztem én is, de mi lehet a különbség köztük... :U

(#42461) Kiscsőke válasza Zolabol (#42460) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Itt láthatod mind a hármat. leírás alapján csak a teljesítményben különbség köztük.

Ennyi a különbség: Teljesítmény: 500 W (Maktec M1901 580W)

A többi azonos:
Fordulatszám: 16.000/perc
Késszélesség: 82 mm
Max. fogásmélység: 2 mm
Falcmélység: 0 - 9 mm
Súly: 2,7 Kg
Gumírozott markolat
Biztonsági reteszelőgomb
Támasztóláb
Horony az él-letörésekhez

Leszállított tartozékok:

Párhuzam vezető
Szerelő kulcs
Késbeállító idom

Még ez szóba jöhet szerintem ebben az árban. Ehhez van koffer is.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42462) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok!

MFP lapból csinálnék kis előtetőt, elvileg jól bírja a vizet. De azért lekezlenélném, de nem tudom mivel lehetne, mi marad meg rajta. Valaki próbálta már?

(#42463) Zolabol válasza Kiscsőke (#42461) üzenetére


Zolabol
tag

köszi :)

Mennyire kritikus az a plussz 100-150 W ?

Még ezt néztem:

https://timarszerszam.hu/hitachi-p20sfna-gyalu/t

Ez 620 W, és picivel nagyobb fordulat.

[ Szerkesztve ]

(#42464) Kiscsőke válasza Zolabol (#42463) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Igazság szerint ez csak a felvett teljesítmény, nem írják az adatlapjukra, hogy mennyit adnak le, pedig az lenne a lényeg.
Én a Stanley-t választanám 30k-ból. De ez az én véleményem.
Jár hozzá egy koffer, ez vagy szempont vagy nem, változtatható forgácskidobás iránya, elvileg nagyobb a teljesítménye, mint a többi jelöltnek. Mindegyikre 3 év garancia van.
A hitachi-t annyira nem ismerem megbízhatóság szempontjából, Makita gépeim vannak, nincs velük gond, de ezek "kékek" a "narancsról" nincs tapasztalatom. Az egyik fórumtárs ajánlotta az egyiket, nem hiszem hogy rosszul járnál vele. A döntés a tiéd.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42465) Zolabol válasza Kiscsőke (#42464) üzenetére


Zolabol
tag

Köszönöm, megfogadom a tanácsokat ;)

(#42466) jeriko2


jeriko2
tag

Ha már gyalu: a gyalukések mennyire kompatibilisek egymással? Van egy 15 éves ferm gyalum, nem lehet hozzá már semmit kapni. Elég ha hosszúságban stimmel a kés? Illetve hogyan tudom pontosan beállítani, hogy mindkét oldalán ugyanannyit fogjon?

(#42467) kapu2006 válasza jeriko2 (#42466) üzenetére


kapu2006
tag

Sokféle kés van. Egy fényképet tegyél fel róla. 82mm széles? Élezhető, vagy eldobható? A Maktechez lehet kapni élezhető kést.

(#42468) epmd válasza kapu2006 (#42467) üzenetére


epmd
tag

1400ft egy pár Hitachi gyalukés(nálunk).Ki viszi ezt el éleztetni? :)

(#42469) jeriko2 válasza kapu2006 (#42467) üzenetére


jeriko2
tag

82mm-es, vékony, trapéz keresztmetszetű. Nem hinném hogy érdemes éleztetni. Bármilyen hasonlót berakhatok?

(#42470) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép napot.

Szeretnék segítséget kérni ,hogy hol tudnék 700mm es kőrfűrész tárcsát venni.Jó lenne megúszni 40 ezerig .
Első sorban , keményfa tűzifát vágnék vele.
Motor elfogja bírni mert 7,5kwattos ami a billenővályús körfűrészemen van.
Segítségeteket köszönöm . :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#42471) monti0222w válasza jeriko2 (#42469) üzenetére


monti0222w
addikt

Megrendeltem az Einhell TE2131 gérvágó fűrész gépet, mivel úgy gondoltam hogy teszek egy próbát vele, remélem beválik a munkába!

Lenne is ezzel kapcsolatosan, még kérdésem, fűrész tárcsát hol tudok jó minőségűt persze nem elvadult áron venni, vidiás 60 fogasra gondoltam. :)

Bocs, nem neked szántam, hanem mindenkinek aki tud valami jó helyet mondani. :K

[ Szerkesztve ]

(#42472) harry


harry
veterán

FYI, végül csak rendeltünk egy pentacrylt nyers fa kezeléséhez, ~1 literes kiszerelés, Amazonról, így alakul a költsége ha valakit érdekel:
Shipping & Fee Details
Price $29.92
AmazonGlobal Shipping + $13.12
Estimated Import Fees Deposit + $13.64

Ami így kb 14.5k jelenleg, tehát félelmetes árban van. Írok ha majd kipróbáltuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42473) kapu2006 válasza jeriko2 (#42469) üzenetére


kapu2006
tag

Meg lehet fordítani. 2 éle van

Kb. szabvány kés. Vidd el a boltba, hogy ilyet kérsz.

(#42474) kapu2006 válasza harry (#42472) üzenetére


kapu2006
tag

S ez mire jó?

(#42475) harry válasza kapu2006 (#42474) üzenetére


harry
veterán

Nyers fát lehet vele kezelni, szárítás helyett a benne lévő vizet 'kiszorítja', s ez az anyag kerül a helyére, így nincs méretváltozás. Én pl. farönkből vágott korongokhoz akarom használni, mert enélkül az összes berepedt, eltörött.
A vicc az, hogy külföldön egy aránylag általános anyag, itthon még csak hasonlót sem találtam (vagyis egy márkát, a woodfixet, de azt már nem kapni). A másik vicc, hogy ilyen nyers fa kezelő anyagok behozatalára irdatlan felárat számolnak fel, nem értem miért... Értem én, hogy az asztalosok szárított fával dolgoznak, na de sokan nem. Fát szárítani házilag meg annyira nem egyszerű, és rendkívül időigényes lenne.
Pl. link link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42476) kapu2006 válasza harry (#42475) üzenetére


kapu2006
tag

Úgy tanultam, hogy az asztalos a vállalkozása beindításakor vásárol annyi fát ami kb. 5 évre elég.
Amikor jön egy megrendelés akkor megvásárolja a hozzávaló fát és felteszi a padlásra. A padlásról pedig leveszi a legrégebben vásárolt anyagot és abból dolgozik. 5 év után mindig lesz 5 éves fája. Nekem van a padláson 15 éves fám is.
Tegnap kaptam 52 éves ajtótokokat. Bontásból.

(#42477) harry válasza kapu2006 (#42476) üzenetére


harry
veterán

Hm egyrészt nem teljesen értem a gondolatmenetet, mármint mennyi irdatlan mennyiségű fáról lehet szó, ami minden típusú munkához elég? Ha meg még sincs neki olyan, vagy egyből van megrendelés, akkor miből dolgozik? Gondolom a fatelepen vásárolt fűrészáru már egy ideje ott van, száraz, bár biztos nagy a szórás ezek között is...

Másrészt csak arra céloztam, hogy hobbi barkácsoló nem foglalkozik fa szárításával, megveszi az anyagot, aztán készít belőle valamit. Na már most nem tudom szárított farönköt lehet-e venni, de pl. ha kivágok egy fát a kertben, akkor nem szeretnék éveket várni arra, hogy használható legyen (illetve akkor sem mindegy, hogyan szárad, mert így is berepedezhet).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42478) kapu2006 válasza harry (#42477) üzenetére


kapu2006
tag

A fa már csak ilyen. Rönköt ne száríts. Az nem megy. Fel kell vágni pallónak, deszkának és kivárni, míg megszárad.

(#42479) bim válasza harry (#42475) üzenetére


bim
veterán

Elvileg kapható
Mondjuk én kötelezővé tenném mint a rovar és az égéskésleltetőt is tették a tetőanyagnál belekevertetném a többi szer közé és nem repedne szana szét az anyag miután bedolgoztuk. :F

(#42480) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Emlékeim szerint azért vannak jelen ácsok, ács munkában is tapasztalt topiktagok.
Egy pici szakmai segítséget szeretnék kérni, bent vagyok most már 1,5 éve egy teljes, komplex házfelújításban, a tető felújítása / cseréje (eredeti szerkezet maradt, kiszintezés, fóliázás, új cserép) épp most van folyamatban.
A főépület tűzfal túlnyújtása kapcsán kérnék segítésget, ugyanis bizonytalan vagyok abban, amit az ács brigád állít. A lényeg, hogy a két épületrész találkozásánál álló tűzfalra, pont mint a házra, egységesen 12cm grafit hőszigetelés fog még felkerülni. Noh most a jelenlegi falsíktól 40 cm-t lógatták ki a tetőléceket, így meglenne ott is az a túlnyújtás, mint a főfalaknál az épületen körbe, ezért visszább vágatni nem szeretném.
Helyenként deszkaerősítéssel akarják "merevíteni", belógatva kb. 1,5 méter hosszan a tetőlécekkel párhuzamosan, közöttük.
Erre a szakaszra zárócserepet vásároltam, ami azért legalább 6kg/db, plusz a kilogó cserepek tömege, szóval én nagyon félek h leendő deszkaerősítés ide vagy oda, idővel a cserép súlya majd lehajtja nekem szépen.

Milyen megoldást javasolnátok, amivel meg tudnám erősíttetni ezt a túllógást, úgy h biztosan ne hajtsa meg idővel, vagy rögtön a cserép súlya?

Fotók: 01, 02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42481) harry válasza bim (#42479) üzenetére


harry
veterán

Hívtam őket, egy ideje nincs, nem tudják behozni sajnos...

kapu2006: na igen, de nekem rönk szeletek kellenek, az meg holtbiztos, hogy bereped, míg mondjuk egy szálanyag tekeredik, hajol, az még ki lehet gyalulni gondolom, de egy fakoronggal nem nagyon tudsz mit csinálni, főleg ha berepedt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42482) Szalmakutya válasza harry (#42481) üzenetére


Szalmakutya
tag

Az a kérdés, hogy enni akarsz e majd róla a végén. Ezek között vannak egész mérgező anyagok is.

Én azt olvastam hogy esztergályosok denaturált szeszbe áztatják a durván megmunkált nyers fát, talán egy hétre - aztán óvatosan szárítják. Az alapelv ugyanaz, a víz kiszorítása. Esetleg érdemes lenne utánanézni - megpróbálni, mert nagyságrenddel olcsóbb mint ezek a cuccok, és behozni se kell. Az se mindegy, hogy mivel denaturálták a szeszt, gondolom.

(#42483) bim válasza runner 125 (#42480) üzenetére


bim
veterán

Igazából nem a 40cm-el és a 6kg plusz súllyal van a probléma hanem az első szarufa kb. 1 méterre lesz a végétől. Ha a fal mellé lécekre merőlegesen felcsavaroznak egy deszkát és azt te a szigeteléssel pontosan beszabva alátámasztod nem lehet gond de azért ez a munka elég alacsony színvonalúra sikerült.... :U
Átszellőző sapka a tetején max mindkét oldalra 15cm engedélyezett. és sűrített vápa?! :Y Ráadásul lerezve a lécezés. Na neeeeeee....Mi kb. 15 éve így csináljuk. Palló és azon nem hullámosodik meg a lemez. Még hódfarkúnál is!
Igazából keményen neki kellene ennek állni zsinórozgatni hogy valami jó legyen belőle. Mi a régi szarufa mellé csavarozni szoktunk pallót amit kizsinórozunk és nem lesz ilyen vacak a sík amivel utána nem lehet mit kezdeni. :F

[ Szerkesztve ]

(#42484) Grizzlu válasza bim (#42483) üzenetére


Grizzlu
tag

Főnököm!

Már több ács munkájánál, a tiedénél is láttam a beépített fenyő enyhén zöldes árnyalatát. Milyen szerrel kezelitek?

Köszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42485) runner 125 válasza bim (#42483) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

Köszi az infokat! Így világos, noh majd átadom nekik.
Nyilván igazad van mindenben, de a fő szerkezet megmaradt. 400 m2 tetőről beszélünk összesen, ők a meglévő szerkezetre fejeltek rá és úgy ment a fólia, majd az ellenléc és végül a tetőléceket zsinórozták ki, majd vágtak ékeket alájuk és visszaszegelték. Belenéztem több helyen is, szemre szépnek tűnt az összes sík, amit most a tetőlécek alapján látok. Ráadásul a lelkükre kötöttem, h a lehető legpontosabban csinálják meg, mert teljesen egyenes, Terrán Zenit cserép megy rá, ami a legkisebb hibát is kimutatja. Hát remélem h rendben lesz mindenhol... ha gondolod majd dobok be róla fotót, ha végre visszatér a bádogos és fel tudják rakni a cserpet.
Az oldalról szegezős amúgy 2x annyi a faanyag költség és az egész tető szegeken állna.
A vápa részt nem tudtam. Meglévő szerkezetnél is megoldható deszkás kivitelezés?
Elég vastag vápalemezt vettem, hát remélem később sem hullámosodik meg így.

Grizzlu

Gombaölő.
Legalább 4-5 áccsal is beszéltem erről. Egybehangzó vélemény volt, h marketing bullshit. Noh meg persze egy csomó pénzt el lehet kérni azért is.
Az igazi hatása nyilván akkor volna, ha hosszú ideig áztatnák a fenyőt benne, de az esetek 99%-ban permetezővel van a külsp fele legújva, vagy gyorsan belemártva és kiemelve.
Jah és új háznál úgy tudom már kötelező ilyet rakni..

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42486) harry válasza Szalmakutya (#42482) üzenetére


harry
veterán

Felmerült ugyan, hogy sütistálca is lehetne, de elsősorban csak dekor, tárgyak lennének rajta.

Szesz: köszi a tippet, lehet kipróbálom ezt is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42488) bim válasza runner 125 (#42485) üzenetére


bim
veterán

Igazából hosszában is kellene zsinórozniuk és a falnál szerintem nem egyenes.
A mérgezés kötelező és bizonylatot csatolni kell az E építési naplóba. :U
Sík cserép macerás nagyon ott oda kell figyelni mert bepikkelyesedik ha nem jó a sík. Régi szerkezetnél is alkalmazható a pallózás hiszen 5x5-ös ellenléc van építve. Halkan jegyzem meg hogy még süllyesztett vápa is készíthető ami a legjobb egyben a legmacerásabb. A sík cserépsorok csak ennél a vápakiképzésnél érkeznek ilyen nyíl egyenesen bele.
Az oldalára csavarkötéssel rögzítünk. 8x160 szerkezetépítő csavarral.
Adott egy munka amihez kimegy az ács megnézni. Jelen esetben a tiéd. Ad egy árajánlatot amiben benne van az anyagköltség és a munkadíj. Ez legyen 1 misi. Te eldöntöd ennyit szántál e rá vagy van e ennyid rá. Ha jó akkor elfogadod de nem feltétlenül tudod hogy milyen megoldással fog elkészülni a tetőjavításod. Nyilván az egy költségesebb megoldás de lehet hogy még pont belefér a te megálmodott keretedbe. Lehet hogy hívsz mást aki olcsóbban megoldja és akkor esetleg megkérdezed miért drágább a másik ajánlat és akkor az levezeti neked hogy miért ennyi.

Én a tulajdonosok érdekeit védem mert adott esetben alig olcsóbban kapnak egy gyenge minőséget. Volt olyan 1,5 misis munka amit 1 kiló miatt buktunk és pár hónap múlva sírva hívott a nő hogy ömlik be az ablak felett az eső. És ilyenkor mit mondok? :F
Folyamatosan harcban állunk a kóklerekkel. Nem fényezni akarom magunkat hanem szeretném ha mindenki így dolgozna mint mi.

[ Szerkesztve ]

(#42489) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Valakinek van tapasztalata az Evolution RAGE3+ gérvágóval?

Csak Angliában lehet kapni, Amazonon nagyon lelkes review-eket kapott, erős, 230V-os, vágja a vasat meg az alut is, és elég olcsó, 200 GBP-ért ide is sétál. Van a double bewel változata is, az már azért drágább - nem tudom, az mennyit ad hozzá a használhatósághoz, de vsz bizonyos fajta munkáknál sokat.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00C23UCI8/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

(#42490) Soká válasza Szalmakutya (#42489) üzenetére


Soká
senior tag

Ahhoz, hogy vágja a vasat is, ahhoz megfelelően köszörült fűrészlap kell és változtatható fordulatszám, mert ha Te azzal akarod pörgetni, amivel fához, az bizony nem lesz jó. Az alumínium hihetőbb.
Ha jókat írnak róla, (és nem kamu értékelésekről van szó) akkor jó lehet.
Nekem mondjuk a 13kg-os súly elég karcsú gépet sejtet :(
Nem oly rég egy Erbauer ERB720MSW (echte germánkínai...) névre keresztelt gép volt porondon, az elvileg 22kg.

(#42491) Szalmakutya válasza Soká (#42490) üzenetére


Szalmakutya
tag

Hát, ez 6mm-ig simán viszi a vasat, láttam róla pár videót. És nem melegíti fel a vasat vágás közben nagyon.

Ez a double bevel funkció mennyire hasznos valójában?

(#42492) Soká válasza Szalmakutya (#42491) üzenetére


Soká
senior tag

Aki térbeli, bonyolult szerkezeteket hoz létre, annak hasznos lehet. Nekem néha hiányzik, hogy jobbra nem tudom dönteni a gépet.De csak néha.

Majd jussak eszedbe, amikor vágod simán egymás után a fát és a vasat az Evolutionnel...

(#42493) Szalmakutya válasza Soká (#42492) üzenetére


Szalmakutya
tag

Világos, ami elvileg mindenre jó, az általában semmire se jó igazán.

Nagyon furcsa amúgy, ha a UK amazont nézem, inkább megvenném, 267-ből 4.5 csillagos, kifejezetten jó, kifejtett vélemények, youtube dettó. Viszont az amcsi amazonon 313-ból 3.5 csillag. Ezek már erős számok amazonon (mármint a 267-313 vélemény), és nagyon szignifikáns az eltérés. Nem igazán értem, mi okozhatja. Vagy feltolták mesterségesen az angolt, vagy más a vas, vagy nagyon mások az amerikai elvárások.

Mindenesetre ilyet még nem láttam soha.

Persze amire van 8-12 vélemény, az semmi..

Nem mintha ez alapján kéne dönteni egy vásárlásról, de 3.5-ös terméket akkor szabad csak megvenni, ha félreértés, mondjuk fényképezőgép és kalapácsnak használta mindenki, vagy van egy konkrét hülyeség, ami nem számít.

Valami UK marketing trükk lesz ez.

(#42494) jeriko2 válasza Szalmakutya (#42493) üzenetére


jeriko2
tag

Az is lehet, hogy egyik piacon nincs alternatívája, a másikon meg ezért a pénzért olyan dolgokat lehet kapni, amit ez nem tud.

(#42495) Szalmakutya válasza jeriko2 (#42494) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ez lehet, mert az amcsi piac sokkal olcsóbb, szóval lehet, hogy oda ez drága.

Még az a különbség, hogy oda 110V-os motorral megy, és többen arra panaszkodtak be, hogy gyenge és eszi a szénkefét. Aztán sok embernek nem tetszett Amerikában, hogy kipróbált, kibontott cuccot kaptak az új rendelésnél. Nyilván azért (ez kulturális különbség) mert Amerikában sok ember kipróbálja és küldi vissza.

De azért az UK-ben azt írják hogy stabil és pontos (nem egy Festool nyilván), USA-ban meg azt, hogy dülöngél, nyaklik, veri szét a vasat (kétszer olyan vastagot vág rajta mint a penge) stb. Szóval hótt ellentmondó dolgokat.

Akárhogy is, mindent figyelembe véve is meglepett, soha nem láttam még ilyet. És 400 reakció, meg rengeteg kérdésre válasz, ami azt jelenti, hogy komolyan ki lett próbálva mindkét helyen.

Namost, ami a kis magyar valóságot illeti, mit kapsz itthon 75 rugóért (ennyi szállítással), ami ilyesmi? Én semmit nem láttam.

(#42496) yooccoo válasza Szalmakutya (#42495) üzenetére


yooccoo
aktív tag

pl metabo KGS 216 M
amiről ugyanúgy megoszló véleményeket fogsz kapni, bárhol is nézed, lévén barkács kategória

(#42497) Szalmakutya válasza yooccoo (#42496) üzenetére


Szalmakutya
tag

Nem a megoszló vélemény akasztott meg, hanem hogy ekkora mérhető különbség van az amcsi meg az angol között.

Azért a Metabohoz képest előny az, hogy ez elviszi a vasat is, szöges deszkát, alut, műanyagot. Viszont vsz a Metabora lehet olyan fűrészlapot rakni ami kenterbe veri a másikat fára..

(#42498) yooccoo válasza Szalmakutya (#42497) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem a gép határozza meg hogy mit lehet elvágni vele, hanem a körfűrészlap, ami rajta van
a bosch is gyárt építőipari célra fűrészlapot, amivel zsaluanyagot lehet vágni .. az a gép annyival tud többet, hogy gyárilag olyan van rajta

(#42499) Szalmakutya válasza yooccoo (#42498) üzenetére


Szalmakutya
tag

Hát, én meg úgy láttam, hogy ez teljesen más technológia. Alacsonyabb sebeséggel, és hidegen vágja a vasat, alig küld szikrát egy szokásos laphoz képest. Emiatt nem nagyon lehet az Evolutionra más lapokat tenni, és az ő lapjaikat se lehet más gépbe használni.

Na, majd kitalálom. Szerintem nem egy rossz általános ház körüli cucc, elvisz mindent. Nagyon finom munkához úgyis más kategória kell.

(#42500) monti0222w


monti0222w
addikt

Ha már gépekről van szó, megérkezett az Einhell TE2131 SM2131 gérvágó gépem, hétvégén tesztelem laminált parketta szegély vágásánál úgy, hogy lépcső sort is szegélyezek benne. Jővő héten hétvégén meg egy szoba laminált plusz szegély lesz, szóval kíváncsi vagyok mit bír és hogy vág?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.