Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43701) Grizzlu válasza yooccoo (#43699) üzenetére


Grizzlu
tag

Szabad kerdezni, hogy Te melyik kereskedelmi egyseget kepviseled?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#43702) yooccoo válasza Grizzlu (#43701) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem :DDD

(#43703) thyeby válasza Winner_hun (#43690) üzenetére


thyeby
őstag

:C

Több fa van, mint asztalos!

(#43704) jeriko2 válasza kapu2006 (#43695) üzenetére


jeriko2
tag

Valószínű nem csak a lidlis jó mindegyikhez, hanem egymás között is csereszabatos. Jó eséllyel szabványos.

(#43705) jeriko2 válasza rlazol (#43693) üzenetére


jeriko2
tag

Jó esélyed van rá, hogy nem fogod megtalálni. Ugyanolyan elnevezéssel különböző gyártók is más más mintájú és színárnyalatú lapokat forgalmaznak. Amit meg vettél, igen valószínű, hogy külföldön készült.

(#43706) -Ben-


-Ben-
veterán

Beltéri bútorok festése/pácolása előtt milyen alapozót ajánlanátok?

(#43707) Winner_hun válasza -Ben- (#43706) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmilyet. Pác a natúr fára megy, arra megy lakk, amilyet veszel. Van amelyiknek van alapozója, van amelyik 2 az 1-ben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43708) epmd válasza pjg (#43698) üzenetére


epmd
tag

Pont az benne a lényeg,tovább bírja és nem tömődik el olyan gyorsan mint a fára való papír.Régen Festoolt vettem,de nem bír kétszer annyit mint mint ez az olcsó papír kétszeres áron. :)

(#43709) epmd válasza yooccoo (#43699) üzenetére


epmd
tag

Lézervágó-gravírozót ismerek.

(#43710) yooccoo válasza epmd (#43709) üzenetére


yooccoo
aktív tag

te használod, vagy van olyan ismeretségi körben, aki foglalkozik ilyennel?

(#43711) canniball válasza thyeby (#43675) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez remek hír. :C

Remélem a másik kérdésre is hasonló jön! :)
Kéne nekem a fürdőszobába ilyesmi fali és ilyesmi mosdópult alá építhető szekrény, de sajnos az Ikeánál nincs egy sorozatban mindkettő. Vajon egy asztalos hasonló paraméterekkel bíró szekrényeket hasonló áron készít-e nekem (vagy mivel egyedi gyártás jóval drágább lenne)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43712) kapu2006 válasza canniball (#43711) üzenetére


kapu2006
tag

Biztosan drágább. A faliszekrényhez hasonló kb. 14-18 ezer. Polccal 18.

(#43713) thyeby válasza canniball (#43711) üzenetére


thyeby
őstag

Szomorú hírt köll mondanom:
Jóval drágább lenne. Egyetlen asztalos sem tud versenyezni az IKEA áraival. Viszont minőségben a jobb asztalosok nagyon felülmúlják az IKEA-t.

Több fa van, mint asztalos!

(#43714) Bakus válasza canniball (#43711) üzenetére


Bakus
tag

Ha nem kell az alsó szekrényhez díszes ajtó akkor 40-50 körül megálja.

"A víz örök, de a gép változik"

(#43715) pali923 válasza pali923 (#43620) üzenetére


pali923
aktív tag

Tegnap csináltam egy kis összehasonlító tesztet a Parkside a Metabo excenter csiszolóimmal. Kb. ugyanakkora fenyőtáblát csiszoltam velük. A Metabo egyértelműen győzött, de ez a kétszeres ár alapján elvárható. Eleve sokkal gyorsabban lehet vele dolgozni. Érezhetően gyorsabban is pörög (12.000vs 22.000 az adatok alapján). Talán emiatt is szebb, simább felületet csinál, kevesebb idő alatt. Fontos, hogy a porszívása is jobb, alig marad por a felületen, a Parkside esetében ez sokkal több. Ugyanazzal a porszívóval dolgoztam mindkét gépnél.
Egyetlen hátránya a Metabonak, hogy a kézremegés sokkal erősebb a használata után, és nem is kell vele sokat dolgozni, hogy ez előjöjjön. Valószínűleg ennek is a gyors fordulata az oka.
Úgyhogy a Metabot egyelőre megtartom, akkor már inkább a lidlist adom el alighanem, és meggondolom, mit tudhat egy GEX.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43716) thyeby válasza pali923 (#43715) üzenetére


thyeby
őstag

A GEX-től nem fog remegni a kezed, és szebben dolgozik a metibónál.

Több fa van, mint asztalos!

(#43717) pali923 válasza thyeby (#43716) üzenetére


pali923
aktív tag

Bakker, most jól beletettétek a bogarat a fülembe, már megint költekeznem kell. :D
Igen ám, de van itt egy kérdés: van ebből a gexből többféle. Gondolom, ezzel nem lennék sokkal előrébb, pedig ez is kétszer annyiba kerülne, mint a metibo (nyugodtan cáfoljatok meg! :) ). Viszont van itt 2, aminek az ára hasonló, de nem egyforma a mérete sem, meg a felépítése: 1, 2.
Melyikkel járnék jobban? A marketing szerint az 1. jobb hatásfokú, a 2. meg kézbarátabb. Aztán ez vagy igaz, vagy nem.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43718) yooccoo válasza pali923 (#43717) üzenetére


yooccoo
aktív tag

gex 150 ac

(#43719) thyeby válasza yooccoo (#43718) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Több fa van, mint asztalos!

(#43720) thyeby válasza pali923 (#43717) üzenetére


thyeby
őstag

Csapj le , amíg megvan!

Több fa van, mint asztalos!

(#43721) pali923 válasza thyeby (#43720) üzenetére


pali923
aktív tag

Köszi! Csábító, de ezt inkább most számlásan veszem meg, azt hiszem. Egyébként meg valami kisvakondos üzletben is hasonló áron megvehető. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43723) thyeby válasza #05304832 (#43722) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem van ilyen dufla rezgőkörös matabóm. Nem rossz, de nyomában sincs a GEX-nek.

Több fa van, mint asztalos!

(#43725) epmd válasza #05304832 (#43722) üzenetére


epmd
tag

Én is a Bosch-ra szavazok.Havernál kipróbáltam a Metabóját,de nekem nagyon nem tetszett,inkább hazamentem a sajátomért. :)

(#43726) pali923 válasza #05304832 (#43724) üzenetére


pali923
aktív tag

A Milwaukee gépek mindig is izgattak, mert állítólag sok jó cuccot gyártanak, nekem meg egy sincs, de ha a Boschra ennyi szavazat van, akkor tényleg nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43728) thyeby válasza pali923 (#43726) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem van egy olyan hetedik érzésem, hogy a Milwaukee az AEG suvickolt "fork"-ja. Csináltak neki csilivili nevet erölködés nélkül, de azon már nem sokat erölködtek, hogy annyival többet is érjen, mint amennyivel nagyobb hangon harangozzák. Nem rosszak, de én nem érzem kiemelkedően jónak. Az akkusokat nem ismerem
A Festool nagyon sokkal több pénzt kér minden egyes alkotásáért, mint a "konkurencia". De náluk érzem egyértelműen, hogy oda is tették magukat, s nem csak egy mesterségesen putzolt, glancolt nevet kínálnak.

És mondjak valamit?
Ha abból indulok ki, hogy fiatal kezdőként egyhavi fizetést adtam egy szovjet fúrógépért, kéthavit egy barkácsgépért... a rendszerváltáskor egy szaros Skil gagyi dekopírért, ami spiáterbe szorította a fűrészlapot, nyolcezer pénzt csörgettem ki a tizenegyezres fizetésemből..... háát, most ekkora beruházással mindenből megvehetem a Hiltit, vagy a Festool-t. Szóval aki sipákol, hogy drágák ezek a jó gépek, hát sipákoljon csak, oszt hordja haza az összes tecsógazdaságos jóvételt magának.

Több fa van, mint asztalos!

(#43730) yooccoo válasza thyeby (#43720) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ötezerrel olcsóbb, mint boltban, számlával .. megéri vajon?

(#43731) yooccoo


yooccoo
aktív tag

kilenc gyártó, egy akkumulátor
kíváncsi vagyok hogy meddig fog élni ez a dolog és mennyire lesz sikeres ..

(#43732) thyeby válasza #05304832 (#43729) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm ezt a kis történelmet! Bizonyára javára válik mindőnknek.
Az feltűnt nekem, hogy a Milwaukee akkuk nagyon baráti áron versenyeznek.

Nem bútorasztalos Hilti kínálatra gondoltam én, hanem csak úgy a la nature a faipari kínálatra. Nekem van több is tőlük, és igazi megelégedéssel használom őket. A WSJ szúrófűrészük elnyűhetetlen, és az egyetlen a piacon, aminek 28 mm a lökete. Nagyot harap. Az akkus fúrójuk (bár most már kínálnak pici, szinte barkács kategóriát is - nem volt ez mindig így) bizton felveszi a versenyt a Milwaukee-val, bár mint írtam volt, a Milwaukee-t nem ismerem. Használtam én folyamatos munkánál 12 éves Ni Mh akkukat, és még mindig mentek, még mindig haraptak.A körfűrész, az elszívók szintén állnak a lábukon famunkáknál. Bim bajtársunk írta volt, hogy a Makita akkusok a picsába se voltak ácsmunkákhoz a Hilti mögött, le is cserélték hát a Makitákat Hilti-re.
(Többször elhangzott itt a vélemény, hogy a Makita akkus fúróival ár/érték tekintetében nem tudnak versenybe szállni. Nos, én ezt egyáltalán nem osztom. Nem rossz az a Makita, de sosincs az élmezőnyben. A Makitától egyetlen gépet ismerek, ami verhetetlen: A 3612-es felsőmarójukat, ami egy legenda. Ez a márka a szememben néha picivel, néha sokkal le van maradva a kunkurenciától - a metebót persze veri.)

Azért a Milwaukee akksijainak sokamperórás, sokvoltos korukban már egyáltalán nem olyan karcsú az ára, mint gondolnánk elsőre. Viszont bizonyára nagyon jók.

Több fa van, mint asztalos!

(#43733) thyeby válasza yooccoo (#43730) üzenetére


thyeby
őstag

igazadvan mámmeginn :K

Több fa van, mint asztalos!

(#43734) thyeby válasza yooccoo (#43731) üzenetére


thyeby
őstag

Jól hangzik az elv. De nekem az nem jelent semmit, hogy sorolt márkák csatlakoztak.
Ha úgy szólna a lajstrom, hogy Hilti, Festool, DeWalt, Bosch, Makita, akkor felkapnám a fejem, és figyelemmel kísérném, hogy fog alakulni a sorsuk a piacon.

Több fa van, mint asztalos!

(#43735) yooccoo válasza thyeby (#43732) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a többiek 25,4-es lökethossza sem sokkal kevesebb

(#43736) thyeby válasza yooccoo (#43735) üzenetére


thyeby
őstag

Számít az a 2 mm ám.
Első körben is érezhetően jobban harap, másodsorban pedig jobban kihasználva a fűrészlapot, az tovább is tart.

Több fa van, mint asztalos!

(#43737) kapu2006


kapu2006
tag

Úgy látszik ezen a héten jár le a Güde fűrészek programozott élettartama.

Az imént állt le az enyém is. Végleg.

Mit javasoltok 100-150 ezer közt megvásárlásra. (fűrészgép)

(#43738) thyeby válasza kapu2006 (#43737) üzenetére


thyeby
őstag

Pontosíts!
Annyiféle fajta fűrészgép van, mint égen a csillag.

Több fa van, mint asztalos!

(#43739) kapu2006 válasza thyeby (#43738) üzenetére


kapu2006
tag

Köszi.
Tárgytalan. Az imént mutattam a feleségemnek a Makita ML10-at. 134 ezer? NEM!
Ez a hobby feladva.

(#43740) kapu2006 válasza kapu2006 (#43739) üzenetére


kapu2006
tag

Úgy tűnik nem eszik olyan forrón a kását. A szénkefék eltűntek a motorból.

(#43741) mdk01 válasza kapu2006 (#43740) üzenetére


mdk01
addikt

Megesik ha használják. :)

(#43742) bim válasza kapu2006 (#43739) üzenetére


bim
veterán

;] ;] ;] Én a Hilti áraknál csak ködösítek... :DDD

(#43743) pali923 válasza #05304832 (#43729) üzenetére


pali923
aktív tag

Igaz, hogy régen volt, de igaz: még katonakoromban, az átkos pártállamban volt velünk egy srác, aki disszidált, és majd 3 évet húzott lez az usában, mire hazakívánkozott. (Azt mondta, az zavarta legjobban, hogy a fiataloknak egyetlen beszédtémája volt: legyőzik-e a csikágói sasokat a nyújorki jegesmedvék a hétvégén. :) )
Egy golfkocsikat gyártó üzemben dolgozott, és azt mesélte, hogy ott olyan márkájú gépekkel dolgoznak, amikről mi nem is hallottunk. Pl. a Ridgidet említette, amit valóban csak képen láttunk errefelé. Az európai márkák véletlenül sem fordultak meg a környéken.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43745) Winner_hun válasza #05304832 (#43646) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ide létezik lezáróelem hogy hatékonyabb legyen a porelszívás?
Illetve ennek a résznek alulra biztosan létezik valamilyen gyári idom, ezt úgy buherálták rá miután szóltam hogy nincs elszívás kivezetve.. működik ez a megoldás, de ha szögben megdöntöm a lapot akkor egy idő után útban van a cső.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43746) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van 10-20 m magas olajfa az udvar5on, amit ki kell vágnom ....

azt szeretném megkérdezni, hogy annak a törzse jó tartógerendának mindenféle megmunkálás nélkül?

mert ha jól láűtom az olajfát inkább hobby célra árulják, nem éptkezési céllal ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43748) mdk01 válasza Winner_hun (#43745) üzenetére


mdk01
addikt

Oda biztosan létezik egy porelszívó csonk, legalábbis szokott lenni egy műanyag idom ami szögletes fémről kör keresztmetszetűvé alakul, hogy a csövet rá lehessen tenni.
Az elülsőt nyílást, pedig ideiglenesen vagy örökké ragasztószalaggal keresztirányban zárd le. Jelen esetben elég sok forgács mehet így a gépházba és az elszívás sem annyira hatékony.

(#43749) mdk01 válasza rii (#43746) üzenetére


mdk01
addikt

Ez a fa tartóképességétől és a ránehezedő súlytól függ.

(#43750) Winner_hun válasza mdk01 (#43748) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ragasztószalag nem jó, mert a fűrészlap leengedéskor szétszedi, illetve fűrészlap cserénél az oldalsó burkolatot el kell billenteni, a ragasztó meg nem engedné.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.