Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43951) Grizzlu válasza eax1650 (#43950) üzenetére


Grizzlu
tag

Én nagyon régóta csinálom, és nem egy idősebbet ismerek, aki komoly szinten űzi.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#43952) AndrewBlase válasza z123456789 (#43924) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Dobsz egy lapot az alsó összekötökre, 3 oldalra szintén, negyedikre egy ajtó, átfested, kész is. Low budget a'la retro! :DDD

Miért mindig én???

(#43953) kapu2006 válasza AndrewBlase (#43952) üzenetére


kapu2006
tag

(#43954) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Hirtelen felindulásból fogtam két ilyen csavart, aztán csináltam vele egy ilyet.

A bal oldalinak csak átmenő furat készült, előfúrás nem. A jobb oldalinak hetes átmenő, ötös előfúrás.
Aztán felül összenyomtam a két fát, melyik szakad ki. A konfirmátor jött is ki szépen, a pozdorjacsavar meg nem.
Érdekes. Engem meggyőzött, ha már csavarozok, akkor ne kínlódjak a "menő" csavarral. Ráadásul a másikból eleve lehet/érdemes nagyobbat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43956) szaszlaci válasza #05304832 (#43955) üzenetére


szaszlaci
addikt

Abból jött ki, ami vízszintesen van a képen. Szóval a szekrénynél amolyan nyeklésre. Kiforgácsolta a menet az anyagot, és nem kellett megrántani, mint a reissernél, jött egyből folyamatosan. Engem meglepett. De hát kipróbálhatja más is, egy teszt nem teszt.

Megnéztem, van itt egy csavarokkal összerakott felsőszekrény a konyhában, tíz+ éves, alsó oldalanként négy nagyobb csavarral, ott nincs nyoma ereszkedésnek.

Na de csak azért írtam, mert olyan alap, hogy ha már valaki csavart használ, akkor legalább a konfirmátort, közben meg lehet, hogy jobb a "gyagyi" reisser. (És még félrefúrni is nehezebb.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43957) thyeby válasza szaszlaci (#43956) üzenetére


thyeby
őstag

Ebből most én is tanultam - bár nem igazán fogom hasznosítani, mert utálom a bútorlapot.
Dehh:
1 - A Reissercsavar nem gagyi. Reissert köll használni, és nem occó, meg mégoccóbb tecsógazdaságos alternatíváit.
2 - a megereszkedést akkor tudom elképzelni, ha
1 - Nem Reisser az a Reisser.
2 - Vékonyabb a szükségesnél. (Sok sensei szívesen használja a 3,5xennyiannyisat, mert nem repeszt
előfúrás nélkül se.)

A konfirmátor jó, amikor jó. Jelek szerint meg kell nézni, milyen irányú terhelést kap majd az alkotásunk.
Írásod arra utal számomra, hogy a konfirmátor menetkiképzése bútorlaphoz (pedig oda tervezték) nem olyan szerencsés, mint a Reisser-é.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43958) yooccoo válasza szaszlaci (#43954) üzenetére


yooccoo
aktív tag

lehet 3/5-ös fúrás kellett volna és akkor nem jön ki ..

(#43959) thyeby válasza yooccoo (#43958) üzenetére


thyeby
őstag

Igazad van. (Mán meginn!)

De meg köll próbálni.

Több fa van, mint asztalos!

(#43960) epmd válasza mdk01 (#43902) üzenetére


epmd
tag

A rúdon csúszkálóst kár ennyire leírni,én például a Boscht sosem cserélném le Lamello-ra. :)

(#43961) epmd válasza szaszlaci (#43954) üzenetére


epmd
tag

Az 5x50-es komficsavar bőven elég bútorlaphoz.

(#43963) mdk01 válasza epmd (#43960) üzenetére


mdk01
addikt

Én nem írtam le, mindenki arra esküszik amit megszokott. Annak idején 10e pénzzel volt drágább a lamello, mint a makita. Mégis a lamellot választottam mert, egyrészt ők találták ki hát csak jobbnak kell lennie, másrészt stabilabbnak éreztem 2x10cm-el felfekvő ékléces csúszkát mint egy 8mm-es rudat az 5cm-es szánnal.

(#43964) feregember válasza kavalkád (#43872) üzenetére


feregember
csendes tag

marókést 8mm-es befogással max 25mm-est találtam:
unimax egyengető homlokmaró 25,4×10/8 mm 6e
hitachi 754075 6e
makita P-78441 12e
ezek közül az unimax-os az keresztkéses, a többit nem tudom

1/4"-os befogással van 35mm-es átmérőjű makita, de hogy hol kapható azt nem tudom. szűkítővel ez bemehet a 8mm-es marógépbe

(#43965) z123456789 válasza Apaf3j (#43944) üzenetére


z123456789
addikt

(#43944) Apaf3j
Nem, mindenképp ilyet szerettem volna, már csak azért is hogy használjam az eszem.

(#43945) yooccoo
Tettem középre is egy háromszög merevítést, így szerintem sokáig jó lesz.
Mélygarázsba kell, és nem kell lerögzíteni, pont hogy mobilnak kell lennie. A motoromat a tárolóba szoktam berakni, de a tárolók egy 10 cm magas patkán vannak. Nem akarom ezel terrorizálni mindig az első gumimat és teleszkópjaimat, illetve a csiszolt beton aljzaton hamar kipörög a hátsó, ha akadály miatt leblokkol az első. :)

(#43946) jeriko2
Fontos a szög, én ezt így számoltam ki. (Bár nem mondom kétszer, hogy ezt te is figyelembe vetted, és zsigerből olyan megoldást írtál, ami kiadja számomra a méreteket. :D )

Egyébként elkészült, de azt hiszem elégettem a fűrészlapot. :( Kíváncsi lennék rá, hogy miért, mert nem értem. A képen próbáltam rekonstruálni, hogy milyen művelet közben adta meg magát a lap, és kezdett el füstölni. Ezen a téren elég mazsola vagyok még, segíthetnétek, hogy mire figyeljek legközelebb, vagy ezzel mit tudok most kezdeni. :F
Azt hozzá kell tennem, hogy volt egy munkadarab, amibe beletörött a csavar, és félreraktam, hogy véletlenül se álljak neki azt vágni. Persze hogy elfelejtettem, és beletoltam csavarostul, még szikrát is vetett. Azt hiszem utána kezdődött a füstölés. De nem értem, mert az mondjuk egy fogat odaver, nem az összeset, nem? :F

(#43952) AndrewBlase
Nem, ezt szeretném megtartani eredeti állapotában. :R

[ Szerkesztve ]

(#43966) Kiscsőke válasza z123456789 (#43965) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ragasztottad is vagy csak csavaroztad? Én biztos raktam volna bele köldökcsapot, 2-2-t oldal/lap

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#43967) yooccoo válasza z123456789 (#43965) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nézd végig a fogakat egyesével, biztosan nem csak egy sérült lesz
másik dolog .. nem fog ezen megcsúszni a gumi? lehet komfortosabb lett volna fából, vagy pedig megcsiszolni a felületet, hogy durvább legyen

(#43968) z123456789 válasza Kiscsőke (#43966) üzenetére


z123456789
addikt

(#43966) Kiscsőke
Komplettan úgy akartam csinálni, de még csak most bontogatom a szárnyaimat, és...nem volt ragasztóm. :D
Hiába, egyelőre passzítófűrészem sincs. Mivel magamnak csinálok dolgokat, úgy gondoltam, majd menet közben beszerzek mindent ami kell. Sokminden hiányzik.
Vettem egy literes Technopurt.

(#43967) yooccoo
És a füst akkor lehet attól, hogy mondjuk 30 fogból 15 letérdelt a csavar miatt? Akkor ez cserés, jól sejtem?
Nem csúszik meg. Ez így tökéletes. :)

(#43969) szaszlaci válasza thyeby (#43957) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sok sensei szívesen használja a 3,5xennyiannyisat, mert nem repeszt előfúrás nélkül se.

Na, akkor tettem még ezzel is egy próbát. Felül a 3,3x50-es senseicsavar. (=Teszkógazdaságos reisser.) Alul meg a konfi 5/7 előfúrással.

A függőleges fa természetesen nem repedt, csak a vége.
Alul szűken rááltam, és elkezdtem húzni fölfele. Elég rendesen kellett emelni, aztán ez lett.

Egyik csavar se mozdult meg, a felső vékony, előfúrás nélkül csavarható sem, csak épp az alsó fa tört el, vélhetően a nagyobb luk miatt.
Szóval ez alapján jónak tűnik a leggagyibb is, csak elég sűrűn kell rakni. (Meg akár mehet mellé ragasztó is.)
A konfi csavarnak lapraszerelt dolgoknál látom értelmét.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43970) Haugland válasza thyeby (#43949) üzenetére


Haugland
aktív tag

Perszehogy!!
Közben körbenéztem már a neten (Pl Mathias Wandel hogyan csinálja a tárolóját, stb..) és lehet,. hogy beleugrok valami hasonlóba.
Előtte átgondolom, hogy mennyi /milyen csatlakozó kell majd az építménybe, hogy a későbbi használatra is elő legyen akkor már készítve ;)

Keresni foglak mesterem! Előre is köszönet a tanácsokért! :R

(#43973) z123456789


z123456789
addikt

No, és akkor jöjjön a rajz. Kérem aki jártas a témában, vessen rá pár pillantást, és javítsa ki nekem!
Táblásított fenyő anyagból szeretném csinálni, 18-as anyavastagsággal, mindent. (?) A fiók fenéklap, és a hátfal 3 mm-es farostlemez lenne. A fiók szerkezet, pedig sima csúszófiók, ahogy a képeken is látszik.
Szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat. A rajzot egy betonelemgyártó programmal rajzoltam, ezért a durvaság. Az élek kerekítve lesznek egy felsőmaró segítségével.

További képek.

(#43974) kapu2006 válasza z123456789 (#43973) üzenetére


kapu2006
tag

Ez a stílus inkább laminált bútorlapot igényelne.

(#43975) z123456789 válasza kapu2006 (#43974) üzenetére


z123456789
addikt

Milyen stílusra gondolsz? A szögletes, minimál stílusra?

[ Szerkesztve ]

(#43976) szaszlaci válasza z123456789 (#43973) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szóval én nem vagyok asztalos, ezért csak hobbistaként tehetek fel pár kérdést.
(Akár a saját okulsáomra is.)

Miért nem fióksínt használsz? Lehetőleg teljes kihúzásút.
Neked tetszik a táblásított fenyő? Szerintem nem valami szép, és ha ezért fkorbácsot kapok is itt, ami borítékolt, akkor is inkább laminált, főleg egy ilyen stílusnál. És ilyen kis mérethez lehet, kicsit otromba a 18-as lap.
Miért csak 3 mm a fiók alja? Nekem az összes ilyen behorpadt idővel. És a fiók hátulja is hármas farost? Miért?
A fiókot meggcsinálnám 6 – 8 mm-es MDF vagy forgácsból, az előlapot is. Aztán ahhoz rögzíteném a fiók szép elejét táblásítottból/lamináltból.
Az élek kerekítése sem biztos, hogy olyan szépen néz majd ki élőben, mint elképzeled. Talán jobb hagyni szögletesnek.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43977) pali923 válasza szaszlaci (#43976) üzenetére


pali923
aktív tag

Szerencsére nem vagyunk egyformák. Nekem pl. eszembe sem jutna senkit rábeszélni táblásított fenyő (vagy bármilyen fa) helyett lamináltra, vagy más műfára. Sőt, engem sem lehetne rábeszélni.
Semmi baj nincs a kerekítéssel sem. Legalábbis nekünk tetszik, amit csináltam.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43978) Peterhappy válasza pali923 (#43977) üzenetére


Peterhappy
őstag

WOW, ez komoly!
Szép, engem megvettél vele.

[ Szerkesztve ]

(#43979) kavalkád válasza szaszlaci (#43969) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szvsz a konfi csavar nem ilyen irányú (értsd: húzás) terhelésekre van tervezve, hanem merőleges irányú terhelésre és mivel vastagabb és sima a felülete jobban eloszlik a faanyagban a terhelés.

(#43980) szaszlaci válasza pali923 (#43977) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mert ez ívelt (meg szőtt) elöl, ezt én is kerekítettem volna!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43981) kapu2006 válasza pali923 (#43977) üzenetére


kapu2006
tag

Igen! Erre való a fenyő. :-)

(#43982) z123456789 válasza szaszlaci (#43976) üzenetére


z123456789
addikt

(#43976) szaszlaci
Fióksín: mert egyszerűbbnek találom ezt a megoldást, mert még nem csináltam ilyet sem, meg olyat sem, mert szimpatikus, mert így készülhet csak fából a bútor.
Nekem tetszik a táblásított bármilyen fa, mert inkább táblásított legyen, és fa, mint bútorlap, forgácslap, és vetemedett nem táblásított. A fiók fogantyúk nem ilyenek lesznek, azt csak úgy odabiggyesztettem. (Továbbra is betonrajzoló programmal készült. :) )
A stílust még mindig nem értem. Melyik stíluselemhez nem passzol a fa?
Ezt vettem alapul:

Csak nem lábakon fog állni, hanem az oldalfalain.

Az anyagok vastagságát külön kérni is szerettem volna, hogy bíráljátok! Hasamra ütöttem, így lett a 18-as anyag, és 3-as pozdorja lemez. :) Mit ajánlanátok?
A fiók hátulja szintén táblásított. Méretezett rajz nincs a fókról, de a 3D-n talán kivehető, hogy az nem farost.
Pótolom.

Az ágy, ami mellé kerül, szintén fenyő, és kerekített élei vannak. Ezért gondoltam a kerekítést.

(#43977) pali923
Na, az íveket leszámítva, én is valami ilyesmire gondoltam. Szép munka. :)

Érdekelne még, hogy a farostlemezek süllyesztése a nútokban, mennyire ajánlott? Én a rajzokon anyagvastagság / 2-t jelöltem. Az sok, kevés?

[ Szerkesztve ]

(#43983) szaszlaci


szaszlaci
addikt

A mai tesztet sem ússzátok meg. :)
Csavarokat hasonlítottam össze egymással úgy, hogy tengelyirányba húzva melyiket lehet könnyebben kitépni.
Ezzel nem azt akarom eldönteni, melyik a jobb csavar, csak kipróbáltam pár (jó pár) variációt, és megosztom az eredményt.
19-es bútorlapot fogattam oda a szintén bútorlap élébe. Egyik sem kapott előfúrást.

Balról jobbra:
3.9 x 35 gipszakrton
4.5 x 34 reisser
3 x 39.5 vékony "reisser"
4 x 39 reisser
3.5 x 44 gipszkarton

Az eredmény a sorrenden látszik, tehát a jobb oldali tartott a legjobban.
Vagyis itt pl. az alsó maradt bent a felsővel szemben.

Bevettem még a konfirmátort is a próbákhoz, de nem hajtottam be teljesen, mert azt nem tudnám kitépni. Ennek természetesen előfúrtam, ötössel.

A konfi kilógása 13 mm, a vékony (3 mm) "reisseré" 20 mm. Nyert a konfi.

Ugyan ezt megcsináltam a konfi vs. nagyobb gipszkarton csavarral: 3.5 - átmérővel és 24 mm kilógással. Itt már a gipszkarton nyert.

Szerintem érdekes, hogy a kevés plusz hossz bútorlapnál ilyen esetben többet ér, mint az étmérő. Plusz értelmesebb hossznál egyedül a vékony "reisser" változatok azok, amik mehetnek előfúrás nélkül.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43984) kapu2006 válasza szaszlaci (#43983) üzenetére


kapu2006
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#43985) n_stolz


n_stolz
tag

Konyhabutorhoz raknek labazattakarot. 90mm magas hely van. A labazattakarok, amiket a boltban kapni, azok 100mm magasak.
Lehet azokat magassagban szabni? :U

n_stolz

(#43986) Grizzlu


Grizzlu
tag

Van valakinek infoja arrol, hogy milyen minoseget kepviselnek az uj generacios AKE fureszlapok? Azt tudom, hogy regen jok voltak.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#43987) yooccoo válasza n_stolz (#43985) üzenetére


yooccoo
aktív tag

lehet, amennyiben van megfelelő eszközöd hozzá

(#43988) z123456789 válasza z123456789 (#43982) üzenetére


z123456789
addikt

Szóval srácok 18 mm anyagvastagság, és 3 mm-es farost vastagság helyett merre mozduljak? :F
Csak ennyiben segítsetek pls! :R

(#43989) kapu2006 válasza z123456789 (#43988) üzenetére


kapu2006
tag

Semerre. Jó.

(#43990) n_stolz


n_stolz
tag

Milyen eszkozzel?
Amugy letezik alacsonyabb is?

n_stolz

(#43991) kapu2006 válasza n_stolz (#43990) üzenetére


kapu2006
tag

Fűrész.

(#43992) szaszlaci válasza z123456789 (#43988) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van semmilyen vastagságú, hármas farost aljú, régebbi fiókod? Elégedett vagy vele?
Ha igen, csináld abból. Ha nem, és a nútvágós módszerrel szimpatizálsz, akkor azt gondolom, érdemesebb lenne vékony rétegeltből.
Nem értem, miért ragaszkodnak ilyen gyakran a farosthoz, ilyen kritikus helyen.

Nem akarok semmit ráderöltetni, de a fióksín egy baromi jó dolog, kár kihagyni. Itt ugye a régi helyett tesz fel egy jobbat. Eleve másfélszer "nagyobb" lesz a fiókod, mivel teljesen ki lehet húzni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43993) kavalkád válasza z123456789 (#43988) üzenetére


kavalkád
aktív tag

korpusznak és fiók előlapnak jó a 18-as, fiókokat én 6-os rétegelt lemezből csináltam, a hátának meg szintén jó a 3-as farost.

(#43994) z123456789 válasza szaszlaci (#43992) üzenetére


z123456789
addikt

(#43989) kapu2006
:R

(#43992) szaszlaci
Semmilyen fiókom nincs. :D Vagyis nem tudom hogy azoknak milyen vastag az alja. Én csak tippeltem hogy 3-as elég lehet.
Vékony rétegelt alatt mit értesz?
Nem ragaszkodom hozzá, ez villant be. (0 tapasztalatom van :) )

Fióksínben is igazad van, és tetszik is, de nagy falatnak érezném elsőre, akármilyen hülyén is hangzik.
Ezek milyen méretben kaphatóak? Mert nem hiszem, hogy a kitalált méreteimhez pont passzolni fog. vagy? Elég széles skálán mozog? Melyikeket érdemes ebből venni?
Amúgy továbbra is tartom magamat ahhoz, hogy fából szeretném az egészet. Ez amolyan szertartás szerű dolog az első bútoromhoz. :B Mindenesetre érdekel a dolog. :R

(#43993) kavalkád
Rendben, ez jó ötlet. Megfogadom. :)

(#43995) MrChris


MrChris
nagyúr

Úgy látom Triton/B628 felsőmarót már nem nagyon lehet venni, van ajánlott típus ami jól beépíthető? Főképp a liftelhetőségre tekintettel.

(#43996) mdk01 válasza n_stolz (#43990) üzenetére


mdk01
addikt

10cm-es lábbal kellert volna csinálnod. De ha már így jártál akkor egy normális körfűrésszel valószínüleg vágható, de nem tusom pontosan melyikre gondolsz.

(#43997) mdk01 válasza z123456789 (#43988) üzenetére


mdk01
addikt

Korpusznak jó a 18mm és igazábol a fioktestnek is de ha kicsit finomítani szeretnél a fiok megjelenésén akkor visszagyalulod 16mm-re. Fenéknek.kevés a 3mm, de ha spórolni szeretnél és erősíteni rajta akkor hátlapjával össze lehet ragasztani 2x3mm fehér hátfallemezt ami már 6mm. Ezt megcsinálhatod fenyő hátfallemezzel is ami minimálisan drágább de jobban illik a fenyő tömörfádhoz. Hátlapnak jó a 3mm. Azt a fiókcsúszó megoldáat ami rajzoltál felejtsd el 100éve jobbat csináltak, rakjál fel hagyományos görgős fehér/barna fióktelót. 250mm legkisebb azt hiszem és 50mm-es raszterral növekszik a méret. Tetőlapnak ha igazán menőt akarsz akkor egy kicsit vastagabb kellene 22-24mm.Egy két dolgon még lehetne finomítani kialakításban, nézzél hasonlókat a neten és lopj ötletet.

(#43998) Bakus válasza MrChris (#43995) üzenetére


Bakus
tag

Makita Rp2300fcxj. Liftelhető van hozzá csavar bár a tengely rögzítés szerintem kimaradt.

"A víz örök, de a gép változik"

(#43999) kavalkád


kavalkád
aktív tag

szetszedtem az asztali korfureszem es a kapcsolonal talaltam a lenti kepen lathato alkatreszt. gondolom ez valamifele "lagyindito" szerepet hivatott volna betolteni, sajnos nem sok sikerrel. ha van valakinek jartassaga elektronikaban akkor kerem vilagositson fel mire lehetne ezt lecserelni, hogy megszunjon a robbanas szeru indulas.

[ Szerkesztve ]

(#44000) eax1650 válasza kavalkád (#43999) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ez egy zavarszűrő kondenzátor. A szénkefék szikrázását hivatott elnyelni. Ezáltal a környezetben az úgynevezett rádiófrekvenciás zavarokat csökkenti, ami a közelben lévő TV-n látható, rádión hallható.
Valamint csökkenti a szénkefék és a kommutátor (amivel a szénkefék érintkeznek a forgórészen) korai elégését/beégését. Ha ez rossz, akkor nagyon erős szikrázás észlelhető, szinte ívhúzás. Ha cserélni kell legalább 400 voltosat vennék.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.