Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42201) gaben1117 válasza matta2003 (#42198) üzenetére


gaben1117
senior tag

Miben szerkesztetted a kepeket?

(#42202) matta2003 válasza gaben1117 (#42201) üzenetére


matta2003
tag

Az ingyenesen letölthető Sketchup exportálás 2D garphic file-ként funkciójával csináltam a képeket.

@Armahun és @Winner_hun: köszi a választ!

nem 21 éves vagyok...

(#42203) unreg1 válasza matta2003 (#42198) üzenetére


unreg1
tag

A rajzod szerint csak jobb oldalt dupla.
Mi van, ha a pántot a bal oldalra teszed és az ajtó rácsukódik a dupla oldalra?

(#42204) matta2003 válasza unreg1 (#42203) üzenetére


matta2003
tag

Még nem dőlt el, hogy 1 vagy 2 ajtóst szeretne a sógornőm - szóval lehet, hogy mind a két oldalra kell ajtó.
A másik oldal a falnál lesz, kevésbé fér el egy ajtó - így belegondolva, lehet, hogy akkor el is dőlt az 1 vagy 2 ajtós kérdés... :)
Most még a lehetőségeim próbálom feltérképezni.

[ Szerkesztve ]

nem 21 éves vagyok...

(#42205) attiati válasza unreg1 (#42197) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen, hát igen, 550 usd amazonon :)

120 centi széles lapot nem is biztos, hogy elbírna

(#42206) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

A konyhánk felső front részét magasfényű bútorlapból csináltam (Falco Ivory) 2-es ABS élzárással.

Ki mivel szokta lemosni/eltüntetni az élzárás után maradó ragasztót? Tudom, hogy a hajszál fekete csík az látszik, de ahogy a képen is látni itt még mellette is van.

(#42207) epmd válasza gaben1117 (#42206) üzenetére


epmd
tag

Gyalukéssel vagy széles vésővel.

(#42208) Speciali válasza TriplaB (#42191) üzenetére


Speciali
tag

Az idöjárás viszontagságai , de föleg a Nap UV sugárzása tudja ilyen szinűvé tenni a fát, meg persze a felületkezelés nélküli évtizedek. De gondolom ennyi idöd nincs :) , a napsugárzással sem bajlódnál, ezért én azt javaslom, hogy égetéssel próbálkozz. Vagy hőlégfúvoval, vagy gázégőssel.
Lazúrt, lakkot, pácot nem ajánlanám, elveszti töle a fa a természetességét, ami ennél a stilusnál a legfontosabb.
Ja, azt elfelejtettem, hogy égetés elött kefézd ki az anyagot. Igy karakteresebb lesz az égetés utáni szin,de ha ez nem tetszik,nézd meg milyen kefézés nélkül. Felületkezelésnek vagy semmit, vagy max szintelen olajat ajánlanék.
Egy idöben nagyon sokat csináltuk ezt a cégnél.
Most én is erre a stilusra vagyok rámozdulva, nagyon régi, használt anyagokra vadászok. Épp nemrég találtam is egy kb 70 éves ruhásszekrényt a cégnél. azt mondták verjem szét és daráljam le. Szét is szedtem, és egy kis komód készül majd belöle. az anyaghibák nem leszek javitva, csak ami a stabilitáshoz szükséges. Szeg és csavarhelyek, szúrágásnyomok, repedések maradnak, ahogy vannak.
Valoszinóleg fönököm nagyapja készithette a szekrényt, aki maga is asztalos volt. KIcsit fájt is ez a lelketlenség a saját őse iránt, de ez már más téma.

[ Szerkesztve ]

(#42209) Speciali válasza gaben1117 (#42206) üzenetére


Speciali
tag

Mi citlingel és speckó ragasztóeltávolitóval csináljuk, mert nagyon vacak már az élzáró gép a cégnél. (ha minden igaz , érkezik az új.)

(#42210) Speciali válasza matta2003 (#42198) üzenetére


Speciali
tag

Mi mindig, a neked nem tetszö megoldást választva oldjuk meg a szekrényeket. , tehát, hogy az extra záróoldal az ajtóval szintben van. Nekem sokkal tetszetősebb ez a verzió. :)
Vagy a másik, hogy egy darabból lenne az oldal és csak a helyszinen raknám össze.

[ Szerkesztve ]

(#42211) gaben1117 válasza Speciali (#42209) üzenetére


gaben1117
senior tag

Valami folyadékot keresnék, ami leszedi a bekoszolódott ragasztót, de a magasfényű anyagot nem bántja. Kaparóval sem szívesen mennék neki.

(#42212) TriplaB válasza Speciali (#42208) üzenetére


TriplaB
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Kipróbálom a kefézéses is.

(#42213) TriplaB válasza Speciali (#42208) üzenetére


TriplaB
csendes tag

Tetszetősek azok a lapok. Ilyenek miatt szeretem a natúr fát, a "hibái" miatt különleges és egyedi.

(#42214) mdk01 válasza matta2003 (#42198) üzenetére


mdk01
addikt

A pántnak a kimarás teljesen egy bevett szokás, többször is alkalmaztuk. 80x80mm-es helyen kell kivágni és kifóliázni.
Ahogy Armahun is írja keskenyebbre is lehet vágni a belső oldalt 80mm-rel és akkor nem kell a kivágással és kifóliázással vacakolni, de ez csak abban az esetben jó igazán ha nincs a szekrényben polc, különben a polc és a külső lap között keletkezik egy csúnya rés....vagy a polc kivágásával és kifóliázásával kell vacakolni.
Ebben az esetben még arra kell figyelni, hogy a belső oldal a tető-fenék közé menjen.

A 155fokos pánt egyébként kis kompromisszummal használható a dupla oldalra. Ennek annyi a hibája ha jól emlékszem, hogy a külső oldal élére 15-16mm-t tud csak ráütődni.

(#42216) mdk01


mdk01
addikt

Érdeklődnék, hátha valaki körbejárta már a témát.
Keresek olyan csigafúrót aminek hasonló a forgácsoló éle mint a fémre való csigafúróké.
Történt egy baleset minek következtébe fémhez való csigafúróval kellett bordás téglaba lyukat fúrni a tiplinek és öröm volt vele dolgozni, abban a 6db lyukban amit kibírt az éle. Nagyon szép volt a furat kontúrja, gyönyörűen dobta ki a port és a tipli is fogott rendesen.
Nem tudom, hogy létezik-e ilyen fúró de téglához való, mondjuk tömör vídiából, vagy gyémánt keverékkel.

Első körben a gipszkarton fúrót találtam, meg kíváncsi lennék egy üvegfúróra is. Ez utóbbit, majd kérek az üvegesemtől ami már nekik nem jó az még nekem kipróbálásra sztem jó lesz.
Köszi

(#42217) jimy_l válasza gaben1117 (#42206) üzenetére


jimy_l
tag

Nitro hígító. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#42218) yooccoo válasza mdk01 (#42216) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha megtanulsz fúrót köszörülni :)

(#42219) unreg1 válasza attiati (#42205) üzenetére


unreg1
tag

Nézegetem ezt az íróasztalt, amit szeretnél, majdnem 60 ezer forint.

Ez egy elég egyszerű forma, könnyen kivitelezhető.
Ha nem ragaszkodsz a lap végi lekerekítéshez, akkor duplungolt fehér bútorlapból meg lehet csinálni.
Fényesből kb 28-30 ezer, matt fehérből 12-15 ezer az anyagigénye..

(#42220) Speciali válasza gaben1117 (#42211) üzenetére


Speciali
tag

müanyagra valo tisztitofolyadékot keress, vagy tiszta alkoholt.
A nitrohigito is jo lenne, de rettenet büdös és az ABS élzárót megmarhatja, de akár a magasfényü lapot is képes megmattítani. Amit mi használunk, annak nem tudom linkelni a pontos nevét, de van rengeteg ilyen anyag.

(#42221) mdk01 válasza yooccoo (#42218) üzenetére


mdk01
addikt

A köszörülés megy, de hát ott a helyszínen 6-7db furatonként élezzem a fúrót? Esetleg vigyek magammal több fúrót? :)
Ez nem annyira jó, jobb lenne valami normális megoldás.

(#42222) Armahun válasza mdk01 (#42221) üzenetére


Armahun
addikt

Valami ilyesmi? [link]
Elméletileg mindent fúr.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#42223) harry


harry
veterán

Sziasztok!

Farönkből szeretnék készíteni 2-4cm vastag korongokat, dísznek. Az egyik rönk kb 20cm átmérőjű, a másik 40cm. Friss fa, félek, hogy a levágott korong száradás után bereped, eltörik, szóval valahogy kezelni kéne, de nem értek hozzá.
Beereszteni valami olajjal? Stabilizálni? Mi az eljárás neve, milyen termékek vannak, hogyan kell csinálni? Bekenni vagy áztatni kéne, mennyi ideig, számít-e a hőmérséklet stb.
Később nem szeretnék felületkezelni, tehát a legjobb az lenne, ha valamilyen színtelen anyaggal tudnám bevonni / itatni, de nem fontos, hogy utána tapadó felület legyen. Asztali dísz lesz, pár dolgot pakolunk rá, de ez szerintem elég kis igénybevétel, nem annyira fontos a kopásállóság.

Másik kérdés, 6-8cm átmérőjű, 5-10cm magas kis mécsestartókat is készítünk, ezeket mivel / hogyan lenne érdemes kezelni? Ilyesmi lesz: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42224) Kiscsőke válasza Armahun (#42222) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Nekem van ilyen készletem, tényleg használható, csak a fát nagyon tépi! De fúrtam már vele téglát és ütve vitte. Ütés nélkül nem próbáltam. 6mm-es laposvasat is fúrtam vele, 2 lépésben, az se volt neki gond.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42225) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok.
Egy elektromos kézi gyalut szeretnék venni házi barkácsolásra. Ezt a Black & Decker gépet néztem ki. Szerintetek jó lesz, vagy esetleg tudtok ajánlani jobbat? Kb 25000 pénzt szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#42226) runner 125 válasza hucsikoi (#42225) üzenetére


runner 125
nagyúr

A BD márkát teljesen felejtsd el! Mindenféle területre, még hobbycélra is.. A sajátmárkás barkácsáruházas szint alatti kategória lett, mióta kínai kezekbe került.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42227) bim válasza mdk01 (#42216) üzenetére


bim
veterán

De mi a baj azzal a kőzetfúrókkal amit direkt erre fejlesztettek ki? :F

(#42228) hucsikoi válasza runner 125 (#42226) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszi az infót. Sajnálom, régebben nagyon jók voltak. Mit ajánlanál helyette?

(#42229) harry válasza harry (#42223) üzenetére


harry
veterán

Igazából ilyesmit szeretnék csinálni: link
Mi az, ami a Pentacryl itthon kapható megfelelője? Mit javasoltok?
Ezt láttam én is, de csak van valami más is, kissé húzós az ára: woodfix

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42230) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok!

Ezt az öreg árut tudnám megvenni, legyetek szívesek, segítsetek a beazonosításban! A tulaj nem tudja, micsoda, 15-20 éve áll a sufniban. Én tölgyre tippelek. Élőben vöröses az árnyalata. Köszönöm!


[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42231) Madmax81 válasza hucsikoi (#42225) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

MAKITA MT M1901 vagy egy kicsit drágább HITACHI P20ST-EK esetleg Stanley FME630K-QS

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#42233) hucsikoi válasza Madmax81 (#42231) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm szépen. A Stanley és a Makita nagyon tetszik. Te melyiket választanád?

(#42234) Madmax81 válasza hucsikoi (#42233) üzenetére


Madmax81
aktív tag

A Stanley egy erős barkács gép a Makita az is egy erős barkács már már ipari gép .
Stanley javára írnám a változtatható oldalú forgácskidobást ami a Makitán nincsen , a súly közel egyforma , neked kellene kipróbálni hogy milyen a gép fogása hogy áll a kezedben ,én ha barkácsolnék "most biztos szétsavaznak majd" a Stanley választanám

1956-2010 07.22 Varga László

(#42235) Kiscsőke válasza Madmax81 (#42234) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Savazlak, Én is a Stanley-t választanám. Az a narancssárga "Makita" sem iparibb a Stanley-nél. Mellesleg árkategóriában ezek közül választanék, de a tartozékok alapján a Stanley veri a többit.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42236) hucsikoi válasza Madmax81 (#42234) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget. :R
A kérdés eldőlt, a Stanley lesz a befutó.

Kiscsőke: Köszönöm szépen neked is a segítséget. :R

(#42237) mdk01 válasza Armahun (#42222) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi nem rossz, majd utánajárok.

(#42238) mdk01 válasza bim (#42227) üzenetére


mdk01
addikt

A hagyományos vídiafejes fúró csak ütve használható leginkább. Nekem olyan kell amivel ütvefúrás nélkül ki tudom fúrni a téglát, tehát van forgácsoló éle.

(#42239) mdk01 válasza Madmax81 (#42234) üzenetére


mdk01
addikt

Az narancssárga Makita az nem a Maktec? Ott vagy elírás lesz, vagy nem értem.
A Maktec valóban erős barkácsgép, de a normál Makita-ra kicsit erős lenne a kijelentés.

(#42240) Kiscsőke válasza mdk01 (#42239) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Volt kavarás a Makita háza táján. Megjelent a Maktec ami narancssárga lett, és gyártanak narancssárga Makita-t, ha megnézed őket csak a matrica a különbség meg a gyártás ideje vagy helye. És nincs kék minőség.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42241) bim válasza mdk01 (#42238) üzenetére


bim
veterán

Léteznek csempefúrók amik olyanok mint a magfúrók csak kicsiben ezeket nem is lehet ütve fúrva használni és a közepe megmarad. Ez a legtisztább fúrási mód kőzetben. Sima akkus csavarbehajtóval szokták használni. Amit én láttam élőben úgy vitte a legkeményebb csempét mint a vajat. Bizonyos korlátok közt a betonnal is elbánik de azért nem egy magfúró. :U ilyesmi
Mondjuk én történetesen Hiltit láttam működés közben de olyan idióta a honlapjuk hogy nem találtam meg... :(

(#42242) epmd válasza Kiscsőke (#42240) üzenetére


epmd
tag

Nincs már maktec csak makita.

(#42243) yooccoo válasza mdk01 (#42237) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem rossz bizony, lévén hogy nem csak rá van dobva a vídia, hanem köszörült az éle, ezért használható csempe és acél fúrására is
amire te gondolsz hogy csak ütvefúrva használható, az a betonfúró kódnéven fut
mutatom a két példát

mondjuk ez a dewalt
ilyen a bosch

(#42244) yooccoo válasza Kiscsőke (#42240) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nincs már maktec .. van kék(zöld) ipari makita és narancsárga barkács makita

(#42245) Grizzlu válasza #05304832 (#42232) üzenetére


Grizzlu
tag

:R

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42246) Kiscsőke válasza yooccoo (#42244) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

(#42242) epmd

De árulni még árulják, amíg ki nem fut a Maktec néven gyártott készlet. Igazság szerint még nem találkoztam a hivatalos verzióval, hogy megszűnt a Maktec, csak azzal hogy 2012-ben újra bevezették, elhiszem, hogy már nem gyártanak.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42247) Madmax81 válasza mdk01 (#42239) üzenetére


Madmax81
aktív tag

A sok év Makitázás során kiábrándultam a márkából a dekopír fűrésze egy hulladék 1 év használat után imbolyog a fűrészlap vagy csak egyszerűen nem lehet egyeneset vágni a géppel csak úgy hogy féloldalt tolod , a nagy gyalugépe is egy ... a talpai nincsenek egy síkban már gyárilag sem , a kis szalagcsiszolója egy vicc, 1 év után nem feszíti a szalagot szó szerint szétforgácsolódott a meghajtó gumi hengere , az akkus fúróinak a sebességváltója akadozik nem veszi be a sebességet vagy csak üresben krapog bárhová is állítom , az excenterese porzsákja mellet fújja ki a port nem a zsákba .
Szóval nálam barkács kategória a Makita , de hogy jót is mondjak a nagy szalagcsiszolója egy állom csak winer kolléga szív vele mármint a szalagvezetője adta be neki a kulcsot

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#42248) attiati válasza unreg1 (#42219) üzenetére


attiati
veterán

Ennél a design a lényeg és hogy magasfényű fehér.
Asztalossal sem lenne olcsóbb, nem?
Bár mindenhol máshol 90-100e körül adják.

Egyetlen baj van vele, hogy ez csak 60 cm mély. Legalább 70-80 cm mély kellene.
Vagy pedig kihúzható billentyűzettartót tenni rá, de akkor magasabbra kell csinálni az asztalt, hogy ne legyen túl mélyen a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#42249) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Mennyibe kerül otthon gyalulni?

Tudom, hogy ez magában nem értelmes kérdés, igazából azt kérdezem, hogy egy gyalu fenntartási költsége (élezés, kések cseréje, karbantartás, tisztítás) összemérhető e a kb 20e Ft / köbméteres gyalultatással, vagy sokkal olcsóbb.

Mondjuk tegyük fel, hogy collos pallót gyalulgat az ember. Tölgyet, vörösfenyőt.

(#42250) Kiscsőke válasza Szalmakutya (#42249) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Igazából ez a gyalult mennyiségtől függ, meg persze hogy mennyiért tudsz venni egy megbízható gyalut.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.