Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42751) Speciali


Speciali
tag

Akksis Bosch porszívót és csavarbahajtót fogok venni.
Vannak 10,8 Voltos és 12 Voltos akksival. A kérdésem, hogy jobb e a 12 voltos akksi, miben tud többet ? Kicsit drágább a 12 voltos.
A csavarbehajtót ismerem, a cégnél azt használom 10,8 voltos verzióban. A csavarbehajtó csak ritkán lesz használva, a porszívó az gyakran, elsősorban autó takarításra kell, mert jelenleg csak porszivó automatánál tudom ezt megoldani.
Mivel lehet a gépeket töltő és akksi nélkül is venni, igy nem lesz külön töltő és akksi a gépekhez.

[ Szerkesztve ]

(#42752) kapu2006 válasza mdk01 (#42750) üzenetére


kapu2006
tag

A vastaglazúr gyakorlatilag szín pác és lakk.

(#42753) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Rendelek ilyet angliából:
3/4" Heavy Duty Pro Wood Gluing Pipe Clamp Tool Set Woodworking Cast Iron Red UK.

Mivel a csomagküldésnek van minimum díja így 4 darabért is ugyanannyi fuvardíjat fizetek mint 20-ért (10kg-ig), szóval ha valakinek kell ilyen esetleg az holnapig jelezze, a fuvardíjat szétosztjuk. Átvétel Bp-n személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#42754) mdk01 válasza kapu2006 (#42752) üzenetére


mdk01
addikt

Erre nem vennék mérget. Honnan hallottad, olvastad?

(#42755) pali923 válasza Speciali (#42751) üzenetére


pali923
aktív tag

Keress vissza egy kicsit, május 17-én és annak a környékén éppen erről a különbségről volt szó.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42756) kapu2006 válasza mdk01 (#42754) üzenetére


kapu2006
tag

Dolgoztam vele.
Konkrétan a Milesi vastaglazúr az pác és lakk.

(#42757) mdk01 válasza kapu2006 (#42756) üzenetére


mdk01
addikt

Lazúrból létezik szintelen.
Ha a szintelen lazúr lakk lenne, akkor lakknak hívnák.
Most nem tudom mi a lakk és lazúr definíciója de meg fogom kédezni legközelebb a Milesi technológusát.

Lakkpác egyébként létezik, de az tényleg lakk és pác és csak beltérre való.

[ Szerkesztve ]

(#42758) Winner_hun válasza mdk01 (#42757) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt már hallottuk olvastuk:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42759) mdk01 válasza Winner_hun (#42758) üzenetére


mdk01
addikt

Most beszéltem vele fél órája de kiment a fejemből, mert fontosabb volt a téma amiért hívtam, de majd visszahívom...ha nem felejtem el megint. :)
Amúgy meg 24/525-400 meglehet bátran kérdezni őket ha valakit gyorsan érdekel. :P

(#42760) yooccoo válasza kavalkád (#42753) üzenetére


yooccoo
aktív tag

majdnem ennyiért már idehaza is lehet kapni
sőt, igazából kevesebbért is ... :DDD

(#42761) zonusz válasza yooccoo (#42760) üzenetére


zonusz
tag

Esetleg a zsebes nacis boltban is van ennyiért?

(#42762) yooccoo válasza zonusz (#42761) üzenetére


yooccoo
aktív tag

akármi is előfordulhat ... ;)
ugye alapból ha abból indulunk ki, hogy a conradban 5000 alatt van, akkor elképzelhető ez is

(#42763) kavalkád válasza yooccoo (#42760) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én nem találtam ilyet itthon, elküldenéd a linket, kérlek

(#42764) yooccoo válasza kavalkád (#42763) üzenetére


yooccoo
aktív tag

(#42765) kavalkád válasza yooccoo (#42764) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm. elkerülte a figyelmedet, hogy az ebay-en 4db-ot adnak az ott megjelölt kb 8000 Ft-s árért.

(#42766) kapu2006 válasza kavalkád (#42765) üzenetére


kapu2006
tag

Hol? Én csak ezt találtam: itt

(#42767) kavalkád válasza kapu2006 (#42766) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az 2-vel előző hsz-emben megtalálod:#42753
Te bizonyára olyanokra kerestél ami Mo.-ra is postáz, én nem, magam oldom meg a hazajuttatást.

[ Szerkesztve ]

(#42768) zonusz válasza kavalkád (#42765) üzenetére


zonusz
tag

Bocs nem tudom link-ként berakni. Ez egy fokkal talán jobb minőség.

https://www.conrad.hu/hu/csavaros-cso-gyorsszorito-bpc-h34-bessey-bpc-h34-visszavonas-42-mm-647270.html

[ Szerkesztve ]

(#42769) yooccoo válasza kavalkád (#42765) üzenetére


yooccoo
aktív tag

meg az is hogy nem szállít magyarországra

(#42770) kavalkád válasza yooccoo (#42769) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nincs jelentősége, a barátomhoz rendelem, ő küldi nekem haza, azért is írtam külön a szállítási árat.
lehet okoskodni, csak felesleges. az ajánlatom semmis, frusztrálónak találom, hogy próbálok segíteni másokon, cserébe okoskodást kapok. ennyit a jószándékról, vásároljon mindenki magának.
ps: mielőtt még a szállítási díjban is megpróbálnál fogást keresni, jelzem 1 font kilónként, tehát 1400 Ft körül lett volna a 4 db szállítási költsége.
minden jót.

(#42771) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kerti bútornak kültérre, mennyire jó választás
a lazúrozott vasatag fenyő ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#42772) pali923 válasza DonThomasino (#42771) üzenetére


pali923
aktív tag

Szerintem maximum akkor, ha utána szigorúan évente foglalkozol vele.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42773) kapu2006 válasza DonThomasino (#42771) üzenetére


kapu2006
tag

Ha nem áztatja eső és télen tető alá viszed, pár évente finoman átcsiszolod és újra lazúrozod, akkor néhány évet kibír. Max10. Ez érvényes a többi fára is. Az UV és a víz kegyetlenül pusztít.

(#42774) DonThomasino válasza kapu2006 (#42773) üzenetére


DonThomasino
veterán

És ha mondjuk egy védett terazs alá menne ?
Keményfa se bírna 10 évnél többet ?
Hosszú távra szeretnék valamit és ez nagyon megtetszett
csak aggaszt hogy fenyő.
Lehet jobb lenne vmi fém vagy műanyag, bár gondolom
az UV a műanyagot is megöli....

:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#42775) kapu2006 válasza DonThomasino (#42774) üzenetére


kapu2006
tag

Mint DonThomasino írta, ha évente kezeled, esélyes.

(#42776) jeriko2 válasza DonThomasino (#42771) üzenetére


jeriko2
tag

Nekem vannak kint az időjárásnak teljesen kitett fenyő gerendából épített pergolák. Az elején vastag lazúroztam, azokat már ideje lenne felújítani, mert pereg le - 8-9 évet bírtak ki. Amit vékony lazúrral kentem, egészen jól bírja.
Sőt, van egy csomó faanyagom, amit a tető felújításakor szedtünk le - jobbára tetőlécek. Fogalmam sincs mennyi időt töltöttek a tetőn, de azóta mindenfajta kezelés nélkül állnak a kert egyik sarkában. Épp múlt hétvégén kellett csináljak egy támaszt egyik növénynek, meggyalultam, lazúroztam - egy korhadt részt ki is kellett vágjak belőle, de használható volt. Ezek 9 éve várnak kint esőben, fagyban.
Szóval az évenkénti felújítás erős túlzás szerintem.
Idén csinálok vörös fenyőből egy faborítást, teljesen fedetlen lesz, milesi xgt vékony lazúrral fogom lekenni - már megvettem hozzá.

https://photos.app.goo.gl/HIvjzQDlxy8vA6Xp2
Ezt a teraszt 2007-ben csináltam, tavaly csiszoltam le az oszlopokat és gerendákat és kentem újra - itt épp csiszolás közben látható. 10 évet bírt ki 2 réteg vastag lazúr alatt. Ez a szélső oszlop, elvileg fedett helyen, gyakorlatilag az aljára mindig bever az eső.

A lazúrok színezése egyébként véd az UV ellen. Színtelen lazúrt kültérre pont ezért nem is szoktak ajánlani.

Az akácra szokták még azt mondani, hogy bírja az időjárást, de azzal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#42777) Kiscsőke válasza DonThomasino (#42774) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Hát terasz alatt, mondjuk akácból olajozva vagy vékonylazúrral biztos ki kellene bírnia 10 évet, szerintem még többet is. A vörösfenyő meg már jóval drágább és nehezebb a felületkezelése, de az is bírja. Most szedem szét a kutyák helyét, akácoszlop volt letéve a homokba kb öt éve, kezelés nélkül, és a külsejét kikezdte, de ott érte az időjárás. A vastaglazúr nem a legjobb választás kültérre, a szomszéd azzal kente a kerítést, 3 éve és most csiszolja(Boróka), mert levált neki az akácról. Habár ez igaz az összes kinti fára amit kicsit is ér az idő, hogy a vastag lazúrt eldobják.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#42778) Vesa válasza DonThomasino (#42771) üzenetére


Vesa
veterán

6-10 évet fog bírni, amennyiben luc fenyő. Ha gondozod! Nem csak a víz öli meg, hanem a tűző nap is. Szétszárad a fenébe. Bármivel kened le. Tapasztalatból mondom. A gyereknek csináltam kerti várat fenyő gerendákból és pallóból. A "létra/lépcső" része adta meg magát leghamarabb, azt cserélni kellett 5 éven belül, mert annyira szétszáradt, hogy már féltem leszakad a gyerekek alatt. A többi része még ma is eredeti (kb. 15éves), 3 évente kentem le, de már "felpuhult a fa", több helyen morzsolódik szét az egész. Ezt persze egész évben non-stop érték a környezeti hatások. Nem mondom, hogy nem érte meg, mert addig bőven kibírta, amíg a gyerekeket érdekelte.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#42779) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem találtam megfelelő konyhás / bútoros topikot, ezért itt (is) kérdezném: IKEA-s konyhapultot szeretnék összedob(at)ni, kompakt méretben, ezért 9 fős, 45cm szélességű mosogatógéppel tervezek.
Van a cégnek ekkora beszerelhető készüléke, illetve hozzá külön előlap, viszont faliszekrényből (és alsóból is) csak 40, 60, ill. 80cm szélességű elemeket találok, és így sehogy nem jön ki a matek: felül mindig hiányozni fog ez az 5cm.

Elnéztem volna valamit? :F
Mégis létezik ilyen eleme a konyha-rendszerüknek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42780) aszamóca válasza DonThomasino (#42771) üzenetére


aszamóca
aktív tag

2008 ban azaz pont 10 éve készítettem teraszra lucfenyőből alkalmatosságokat.
Vékony-lazúr egy réteg, majd vastaglazúr két réteggel (Milesi) kezeltem le. Mára megfakult, fényét elvesztette, de egyéb baja nincs. (állítólag van a Milesinek színfelújító kenceficéje) Azonban ha vizet kap, akkor az már baj! Az esőt, a gyakori fogdosást (lengőajtó pl.) nem bírja. Az esőtől egy idő után ha bejut alá, megfeketedik a fa, a tapitól koszolódik, nyálkássá, ragacsossá válik.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#42781) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok!

Szeretnék építeni pár igazi dunai evezőlapátot. Tudna valaki segíteni tervrajzokkal, építési segédletekkel?
Köszönöm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42782) kavalkád válasza AxBattler (#42779) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az IKEA saját konyhatervező progija sem ajánlja fel a 45cm-es mosogatógépet/ajtót beépítésre, lehet erre nincs megoldásuk

(#42783) AxBattler válasza kavalkád (#42782) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt nem néztem, de nem tudom, akkor hogyan gondolták... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42784) kavalkád válasza AxBattler (#42783) üzenetére


kavalkád
aktív tag

veszel egy 60-as faliszekrényt és levágsz/vágatsz belőle 15 centit. a 45-ös ajtó meg jó rá. gondolom.

(#42785) z123456789


z123456789
addikt

Követős hsz, sziasztok! :R

[ Szerkesztve ]

(#42786) AxBattler válasza kavalkád (#42784) üzenetére


AxBattler
félisten

Na jó, de ha 1 mód van rá, akkor nem barmolnám szét. :B

(#42785) z123456789
"Kedvencek"-ről hallottál már? ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42787) z123456789 válasza AxBattler (#42786) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, de azt nem szeretem. Azt szeretem, ha odanézek jobbra, és az első 5 topic az ami érdekel aktuálisan. Próbálgattam korábban a mentés dolgot, de egy idő után ignorálta a szemem. :)

(#42788) Szalmakutya válasza Grizzlu (#42703) üzenetére


Szalmakutya
tag

Kipróbáltam, tényleg nagyon jó a Milesi XGT. Kösz a tippet.

(#42789) Grizzlu válasza Szalmakutya (#42788) üzenetére


Grizzlu
tag

Örülök, hogy örülsz. Itt mindenki dicséri. :K

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42790) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Vettem egy Einhell gérvágót, de sem a derékszög, sem a 45 fok nem pontos rajta (TE-SM 2534 Dual).
Az a kérdés, hogy van-e tapasztalata ezzel a gérvágóval valakinek, valamint, hogy lehet ezeket valamilyen úton-módon finomhangolni? Esetleg vigyem vissza vagy azt is felesleges, mivel ez nem egyedi hiba, véletlenszerű, hogy pontos-e vagy sem?

(#42791) Grizzlu válasza kavalkád (#42790) üzenetére


Grizzlu
tag

Nekünk Einhellből van otthon egy, a képen látható típus (nem én árulom, csak hirtelen ezt a képet találtam neten). Kriminális. Nem lehet már kapni,de nem is baj. Még a kilencven fok se megy neki. Méhészeti keretgyártásra használt tetőléceket darabolok vele hosszra ráhagyással, másra nem lehet használni. Máig nem tudom, hogy csinálja, de a lécek egyik sarkát lecsípi. Mindegy, milyen lapot rakok rá, ráz, üt, mint a magasfeszkó. Gérbe valami irtó rondán, lépcsősen vág. Egészen minősíthetetlen.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42792) Soká válasza kavalkád (#42790) üzenetére


Soká
senior tag

Most azt is mondhatnám, hogy ez a különbség a barkács és a háromszor ennyibe kerülő profi között. De sajnos még a profinál sincs biztosíték arra, hogy minden tuti legyen.

A finomhangolás gépészkedést kíván valószínűleg, tehát az nem segít, hogy csavarokkal állítasz valamit.
Első körben annak nézz utána, hogy az a homloklap, aminek nekitámasztod a munkadarabot, az hogyan is rögzül az asztalhoz. Jó esetben olyan csavarkötésekkel, ahol van némi holtjáték és tudod kalibrálni a homloklap pozícióját. Szükség szerint fel kell tágítani nagyobbra a lyukat, hogy tudd mozgatni az elemet. A legjobb persze az lenne, ha pontosan meg tudnád mondani egy forgácsolónak, hogy miként marja úgy síkba, hogy pontosan merőleges legyen majd a fűrészlapra (meg magára az asztalra.
Első körben a 90fokos vágáshoz érdemes beállítani a homloklapot, aztán ha az már tuti pontos, akkor jön az, hogy mit művel a gép a 45-fokos állásban. Elvileg oda fixen beugrik és az lenne jó, ha az erre szolgáló vájat a helyén lenne. Ha nincs, akkor megint jön az ügyeskedés, elkezded kimarni/reszelni azon az oldalon a vájatot, amelyik irányba korrigálnod kell. Ha elérted a megfelelő pozíciót, akkor valószínűleg azt fogod tapasztalni, hogy a 45fokos állásban lesz egy holtjátékod, ahol vagy megtanulod, hogy melyik irányba kell feszíteni, amíg meghúzod a rögzítő csavart vagy kitalálsz valamilyen anyagpótlást oda ahol a holtjátékot szeretnéd kizárni. Látatlanban ezt nehéz megmondani.
És akkor még szó sem esett arról, hogy a fejező rész zsanérja mennyire pontosan derékszög? Mert a vágásodnak mind a két tengely mentén derékszögnek kell lennie.
A gépedet mindkét irányba lehet dönteni, de jó eséllyel ha sikerül egyszer belőnöd a derékszöget, utána nem szívesen fogod döntögetni egyik irányba sem. :)

(#42793) kavalkád válasza Soká (#42792) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Köszi a hozzászólásokat. Szerencsére a döntéssel nincs gond, a függőlegest pontosan vágja, 90 fokban (nem próbáltam még más szögben döntött vágást csinálni). Ami öröm az ürömben, hogy minden vágás pont uggyanannyival ront el kb, tehát ha sikerül a homloklapot gatyába ráznom - ahogy javasolod - akkor az összes szög megjavul. Hétvégén megpróbálkozok vele.

(#42794) Soká válasza kavalkád (#42793) üzenetére


Soká
senior tag

Ha nem mm-eket kell állítani, akkor az is megteheti ideiglenes jelleggel, ha több rétegben ráragasztasz a homloklapra "valamiket". Én például használom úgy, hogy csiszolópapír van felragasztva a homloklapra és akkor a súrlódás miatt tutira nem mozdul el a munkadarab vágás közben.

(#42795) MrChris


MrChris
nagyúr

Marókést keresek, 14mm-nél kisebbet és hosszú szárút (legalább kés+50, 60mm), hogy a másoló hüvelyen amit a marógép talpára lehet tenni azon bőven túllógjon. Hol találok ilyet?

(#42796) thomgrande válasza MrChris (#42795) üzenetére


thomgrande
tag

1 2
3 4

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#42797) Findzs


Findzs
addikt

Mi a vélemény a fénylakk lazúrról? [link] Elég meggyőző amit itt írnak róla. :U

Kültéri fenyő faszerkezetet kellene átfestenem, lecsiszolnom.
Mit ajánlotok mivel csiszoljam? Fúróba fogható tépőzáras tárcsával? Vagy ugyanilyen tárcsa sarokcsiszolóval?
Elég sokat kell csiszolni ezért ilyen-olyan rezgőcsiszolóval szaporátlan lenne.

Köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#42798) Speciali válasza pali923 (#42755) üzenetére


Speciali
tag

Köszi ! ezek szerint csak átcímkézésről van szó. bosch

(#42799) yooccoo válasza MrChris (#42795) üzenetére


yooccoo
aktív tag

hanyas befogassal?

(#42800) Bakus


Bakus
tag

Sziasztok, tudtok olyan felsőmaró gépről amit asztalba építve is lehet használni rendesen? Néztem a Triton-t de itthon nem találtan boltot ahol kapni lehetne, külföldről pedig gari miatt nem merem megrendelni.

"A víz örök, de a gép változik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.