Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42151) ahenobarbus válasza MrThompsoN (#42124) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

> Egyébként magyarul hogy hívják ezt a kötést? Angolul úgy tudom "finger joint" a neve.
Emlékeim szerint a régi Ezermesterekben fésűs csapolás néven szerepelt, ragugliztam és aszerint hívják egyenes fogazásnak is ezt a kötést.

uff, ocs.

(#42152) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek.
Dolgozott valaki a közelmúltban Falco P101 FS90 bútorlappal?

[ Szerkesztve ]

(#42153) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.

Otthoni bútorlap vágáshoz milyen tárcsát ajánlotok? Kézi körfűrészem van, igaz nem a lakásba való bútort szeretnék átszabni, de kicsit zavaró hogy lepattogzik a vágás mentén :(

köszi
üdv

(#42154) Madmax81 válasza Zolabol (#42153) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Hátha itt találsz választ a kérdésedre

1956-2010 07.22 Varga László

(#42156) Zolabol válasza #05304832 (#42155) üzenetére


Zolabol
tag

Köszi a választ mindenkinek.
Huh ahogy nézem, ezek a tárcsák elég húzós összegbe fájnak, vagy én néztem drágább fajtát?

(#42157) redwhite78 válasza Zolabol (#42156) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Amikor mindenképp szép vágásél kellett úgy oldottam meg otthon, hogy 1 mm-rel nagyobbra vágtam, majd a felesleget felsőmaróval leszedtem. Így szinte olyan lett, mintha lapszabászat vágta volna, csak kicsit macerás. És érdemes leragasztani a vágásél mentén valamilyen ragasztószalaggal is.

never go full retard

(#42158) MrThompsoN válasza ahenobarbus (#42151) üzenetére


MrThompsoN
csendes tag

Köszi, ez lesz az. :)

(#42159) jimy_l válasza Zolabol (#42153) üzenetére


jimy_l
tag

Engedd ki alapot 0,1mm mélységre, húzd el mint az elővágót. Utána engedd ki a lapot és told el.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#42160) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Ha valakinek szalagfűrész lap vezető gondja van mint nekem ugyan is a Felder sajátja egy finoman szólva sem tökéletes darab , sokat nézegettem kutattam egy használható megoldás után de végre megtaláltam ( ez it nem a reklám helye de mióta Head & Shoulders sampont használok nem hullik a hajam ugyan is már rég kihullott ) egy csapágyas mindenhol állítható darab lett a kiválasztott [kép] [kép] [kép] [kép]

Ha valakit érdekel Itt találhat róla videót is Hasito.hu

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#42161) yooccoo válasza jimy_l (#42159) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem hinném hogy tudná értelmezni ezt a mondatot, máskülönben vélhetően nem kérdezett volna

(#42162) yooccoo válasza Zolabol (#42156) üzenetére


yooccoo
aktív tag

az egyszerűbbek 4-5 ezertől elérhetőek, a magasabb minőségért viszont kb dupla árat kell fizetni

(#42163) Zolabol válasza yooccoo (#42162) üzenetére


Zolabol
tag

Szia, köszi, körbenézek, én még csak csak tudom értelmezni de a Makita 5604r már nem biztos :)
De hétvégén megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#42164) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Hogyan lehet egy bútorlap egyik sarkánál egy kis alakú négyszöget kivágni, hogy ne pattogozzon ki, illetve derékszög legyen a vágások találkozásánál? Mert utána szeretném élfóliázni.

(#42165) MrChris


MrChris
nagyúr

Itthon lehet kapni Japán gyalukat?

(#42166) unreg1 válasza indianjoe23 (#42164) üzenetére


unreg1
tag

Ilyesmire gondolsz?

Sniccerrel vágd elő, majd egy éles illesztőfűrésszel (japán fűrész még jobb lenne) vágd ki.

(#42167) mdk01 válasza indianjoe23 (#42164) üzenetére


mdk01
addikt

Felsőmaró és egyenes élű nútkés.
Méretétől is függ milyen megoldást választ az ember.
Ha nem akarsz nagyot fogatni a nút késsel akkor először dekopíreal csapd ki a vonal mellet ~3mm-rel, majd utána a felsőmaróval megadod a végső kialakítást.

[ Szerkesztve ]

(#42168) mdk01 válasza unreg1 (#42166) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáltam régen, nem működik.
Az egyik hogy nem tudod tökéletesen mindkét oldalon ugyanott magkarcolni, a másik pedig, hogy át kell vágni a laminált réteget és már a sniccertől kipattog mire átvágod. Azt már nem is említem hogy lehet szabadkézzel a sniccer vonal mellett tökéletesen vágni.

(#42169) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok!

Megvettem életem első vastaglazúrját, egy Lazurán selyemfényű színtelenre esett a választásom a díszdobozaim kezelésére. Kibontottam, és bár még nem használtam, állagra és szagra vakon azt mondanám, hogy sima lakk, amivel már sokat szórakoztam. De hát ez mégis lazúr... mi az a számottevő különbség vastaglazúr és lakk közt, ami miatt érdemes őket nevükben is megkülönböztetni?

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#42170) indianjoe23 válasza unreg1 (#42166) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Igen, erre gondolok. Nem bízom abban, hogy olyan éles a japán fűrészem, hogy kipattogzásmentesen le tudjam vágni, de megpróbálom, köszönöm a tippet.

(#42171) indianjoe23 válasza mdk01 (#42167) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nem hosszú lenne, csak 13 centi. Az volt a gondolatom, hogy maróval csinálom az egyenest, csak a szögnél nem tudom, hogy kell csinálni. Mi az a nútkés? Ennek utána kell nézzek. Köszönöm a segítséget.

(#42172) yooccoo válasza mdk01 (#42168) üzenetére


yooccoo
aktív tag

pont valamelyik nap láttam a jutubon, hogy ha tesa szalagot ragasztasz a rétegelte vagy lamináltra, akkor kipattogzás mentesen lehet vágni .. szerint fölösleges drága gépeket venni, amin van kipattogzásgátló, sniccer és tesa megold mindent
vagy ha biztosra akarsz menni, akkor duct-tape :DDD

(#42173) indianjoe23 válasza yooccoo (#42172) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nekem ez a ragasztószalagos megoldás még sosem sikerült tökéletesen, nem tartom igazi megoldásnak. A maró az igazán jó, de nem tudom, hogyan lehetne derékszöget marnom. Az egyenes élű nútmarót nem igazán értem, melyik is az, és mivel lehetne használni?

(#42175) indianjoe23 válasza #05304832 (#42174) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Értem. Köszönöm. Kipróbálom.

(#42176) yooccoo válasza indianjoe23 (#42173) üzenetére


yooccoo
aktív tag

asztalba épített maróval és csapozókocsival meg lehet csinálni kis munkadarabnál egy műveletből
azt mondjuk nem tudjuk, hogy nálad mekkora darabról van szó :)

(#42177) mdk01 válasza yooccoo (#42172) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de ez egy tévhit. :) Szalag akkor jó csak ha sötét a laminált és nem látszik rajta a ceruzajel. Bár vannak pont erre való fehér ceruzák állítólag, be kellene nekem is szerezni valahonnan. Valaki már körbejárta ezt a témát?

(#42178) jimy_l válasza mdk01 (#42177) üzenetére


jimy_l
tag

Én a gyerek színes ceruzáit szoktam lenyúlni. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#42179) indianjoe23 válasza yooccoo (#42176) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Se asztalba építve nincs maróm, se csapozókocsim sincs, ezt a változatot nem tudom kipróbálni.

(#42180) Winner_hun válasza #05304832 (#42144) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csináltam ma még egy videót, van olyan hang is mint nálad, de úgy tűnik sajnos túl közel tettem hátul a kipufogóhoz a mobilt, a motor túlnyomó részt elnyomta a hangját. Nem végig hallható, nem is volt végig olyan hang. Most finomabb port szívtam vele, itt előbb előjött a hang. Van befogott végű hang is.
Én továbbra is úgy gondolom hogy az a plusz rugós szelep az ami nálad gyengébb a kelleténél, üresen nem kéne olyan hangjának lennie, de még kicsit megtelve sem.

Az előző már nem és ez se lesz sokáig elérhető.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42181) Winner_hun válasza Bakus (#42150) üzenetére


Winner_hun
félisten

Munkalap élével síkban a front? Jó lesz az pár cm-es visszaállással is. A munkalapok alján van csöpögtető, ha lefolyó víz nem folyik hátrébb, lecsöppen az ajtó előtt. Ha a front a munkalap élénél van akkor az ajtóknak idő előtt kampec, de legalábbis sokkal többet kell takarítani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42183) Winner_hun válasza #05304832 (#42182) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyugodtan:)

Majd ha nem felejtem el akkor csinálok messzebbről is képet. Van ennek is olyan hangja mint a tiédnek, helyszíni munka közben falcsiszolásnál jön elő legkönnyebben, az a por gyorsan eltömít minden zsákot. Elvileg volt a festoolnak ilyen matériához szűrőzsákja de már nem forgalmazzák. Évekkel ezelőtt lepődtem meg ezen, mikor lépcsőknek furkáltam lyukat és elment a CTL 26-os szívóereje, kiöntöttem belőle az 1-2 marék betonport és utána megtáltosodott. Sokkal durvábban tömít mint a legfinomabb csiszolópor.

Gépet felnyitod, 4 db csavar kitekered, leveszed a műanyag fedelet ami alatt ott lesz a szürcsögő szelep. Azt vedd ki, szereld össze a gépet és próbáld ki úgy is hogy hörög-e. Ha nem akkor azzal van gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42185) Winner_hun válasza #05304832 (#42184) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igazán nincs mit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42186) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Lenne nekem pár 400x40x3 (cm) méretű akác palló (szélezett (tehát nem girbe-gurba, nem kérges stb stb), mindkét oldalán gyalult)

Darabja mennyit érhet, mennyiért lehetne eladni?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42187) civicfan


civicfan
tag

Üdv! Volna egy kérdésem, a Milesi parkettalakk és lazúr használható-e fa konyhai kiegészítőkre? Biztonságos-e élelmiszerrel érintkezve?

[ Szerkesztve ]

(#42188) Armahun válasza civicfan (#42187) üzenetére


Armahun
addikt

Amire rá van írva, hogy megfelel az EN/71-3 szabványnak az igen.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#42189) hatnor válasza hatnor (#41642) üzenetére


hatnor
tag

Sziasztok!

Rég jártam errefelé, gondoltam írok egy kicsit a fejleményekről.
Megkaptam a Freud Lu1c fűrészlapot, tényleg szépen viszi a bükkfát, csak ott látszik meg a fűrészelés nyoma, ahol kicsit félremegy az anyag. Igazából tényleg elég lenne megcsiszolni a két oldalát a fának, csak közben rájöttem, hogy a pallóból elég szépen lesznek olyan maradványok, amikből 2-3 mm-t kéne gyalulni, hogy a következő mérethez elhasználhassam.

Közben beszereztünk egy 4 fejes kisipari gyalugépet. Elvileg egy gyári alapján lett elkészítve, elég sok időm belement az állításokba, még mindig nem az igazi, cserébe elég jó áron volt és ha be lesz állítva végre, két oldalát egyből gyalulja.

Annyi gondom volt/van vele, hogy a fa hullámos lesz. Azt olvastam, hogy valószínűleg a gyalukések nem jól vannak a tengelyen. Beszereztem egy mágnesen késbeállítót 10k...legolcsóbb...hát inkább tolómérővel állítom be a magasságot rajta mint, hogy a skálázására hagyatkozzak...

Egyengetőt beállítottam, szinte tökéletes lett.

Beállítom a vastagolót, ugyan olyan hullámos, maradt. Aztán látom, hogy az egyik kés bentebb van(kb 0,2mm), mint a másik kettő...,csak tudnám hogy, miközben a mágneses késbeállítón nem változtattam. Indikátor órával megnéztük a tengelyt, 1-3 század ha van benne. Állítgattam még rajta, de egy nagyon pici hullámosság még van benne, kézzel ha nem is vészesen, de érezhető.

Olyan kérdésem lenne, hogy a késnek a késtartótól(éktől) hány mm kell kiállnia a vastagolónál? most kb 1,5 mm-el van fentebb.

Ezt a hullámosságot, csak az okozhatja, hogy a kések nem egy köríven forognak, vagy lehet ennek más okozója is? életlen kés stb.?

(#42190) perge666 válasza hatnor (#42189) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem ott nem a késsel lesz gond hanem a behúzóhengereket kell normálisan beállítani.....
Ha gumis,lehet el van kopva,de ha körmös,gondolom azt is lehet állítani.

Ha a kés életlen,akkor vagy szőrös,vagy csorba van benne,vagy égeti.

Esetleg ha olyan a gép hogy van neki leszorítója külön,azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#42191) TriplaB


TriplaB
csendes tag

Jó reggelt fórumozók!

Kis segítségre volna szükségem.

A képen látható mosdó tartó asztallap színét mivel tudnám előállítani. A palló olajozva lehet, vagy esetleg lazúrozva? Illetve milyen szín lehet, a Milesi antik dió színje nem jó, túl sötét, annál világosabbat szeretnék.

Fürdőszobába csinálnék egy szélezetlen pallóból (keményebb fa, nem fenyő) ilyen mosdótartót, mivel érdemes kezelni, hogy bírja a fürdőszobai viszontagságokat? Matt felületet szeretnék.

Előre is köszönöm a segítséget

Üdv.
TriplaB

(#42193) civicfan válasza Armahun (#42188) üzenetére


civicfan
tag

Köszi, sokat segítettél, a Milesinek ilyen a parkettalakja

(#42194) hatnor válasza perge666 (#42190) üzenetére


hatnor
tag

Köszönöm válaszod!

Igen körmös előtolók vannak a vastagolóig, utána van gumis.
A vastagoló előtt után van leszorító henger is.
Mindegyiket lehet külön állítani.

Szokott olyat is csinálni, hogy a vastagoló közben gondol egyet és megáll egy pillanatra.

Ezért is kérdeztem, akkor a késeket most hagyom és elkezdek az előtolókkal játszani :N

(#42195) attiati


attiati
veterán

szerintetek egy számítógépasztalra lehet csinálni egy kihúzható, kihajtható billentyűzettartót úgy, hogy kihúzott állapotban az asztallap magasságában legyen, ne alatta?

Magyarul szeretném egy meglévő asztal mélységét bővíteni időnként.

Nincs 100 cm mély helyem, de jobban szeretek úgy gépelni, hogy az alkar is az asztalon van.
A kihúzható billentyűzettartók viszont túl mélyen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42196) unreg1 válasza attiati (#42195) üzenetére


unreg1
tag

Az a probléma, hogy ehhez valami spéci vasalat kellene, ami kihúzás után felemeli a lapot az asztal síkjába, de ilyet még nem láttam.
Megoldás lehet, hogy a hagyományos kihozható lapra minden alkalommal utólag ráteszel egy magasító lapot, de ez elég macerás.

(#42197) unreg1 válasza unreg1 (#42196) üzenetére


unreg1
tag

Közben nézelődtem, van ilyen vasalat,, de a gatyád is rá fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#42198) matta2003


matta2003
tag

Tisztelt Mesterek!

Két darab 1 (vagy 2) ajtós szekrényt egymásra akarok rakni, de az oldalának egy darabból kellene lenni. Különböző okokból (szállítás, megmunkálás, stb) kell a két szekrény...
KÉP1 KÉP2

Van-e olyan kivetőpánt, amely 2 bútorlap vastagnyit ütődik rá? (nem találtam, nem tudom, hogy keressem..) KÉP3 KÉP4

Az, hogy túllógjon az oldalán a plusz oldal szerintem nem szép, nem szeretném ilyenre csinálni:
KÉP5 KÉP6

Arra is gondoltam, hogy szekrények oldalából kimaratok a kivetőpántoknak helyet valahogy így, és akkor arra a nagyobb plusz oldalára ráütődik szépen, de ezt sem találnám szép megoldásnak…

Ti, hogy oldanátok meg ezt a feladványt?

A segítséget előre is köszönöm!

nem 21 éves vagyok...

(#42199) Winner_hun válasza matta2003 (#42198) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kimarás jó. Nyitott állapotban látszik, akkor meg nem azt nézed hogy hogyan van a szerelőtalp felszerelve hanem azt nézed hogy mit akarszi kivenni / berakni. Ez csak tudatalatti csúnyaság, ne foglalkozz vele. Meg amúgyis elfelejted...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42200) Armahun válasza matta2003 (#42198) üzenetére


Armahun
addikt

Vagy keskenyebbre szabod a belső oldalakat egy 8 centivel. Hogy alul felül ne legyen luk nem a függőlegeseket engeded végig, hanem a vízszintesek közé szabod.
Nem kell marogatni és végig lehet élzárni az oldalt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.