Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43851) serfozotibi válasza pali923 (#43847) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Köszi szépen! :DD

(#43852) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy erkélykorlát, amit szeretnék felújítani/újrafesteni.



Sajnos vannak rajta repedések, ahogy a képen látszik. Kérdéseim:
1. Milyen csiszológépet vegyek a fa elemek lecsiszolásához (cca. 50 db ilyen durván méter hosszú lécből áll a kerítés)? Rezgő, excenter?
2. Érdemes egyáltalán lefesteni az ilyen állapotú léceket, vagy inkább vegyek újat (megspórolván ezáltal a csiszológép árát plusz a melót, így árban kb. ugyanott lennék talán)?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43853) Grizzlu válasza Egon (#43852) üzenetére


Grizzlu
tag

Meg lehet ezt úszni egy olcsó barkács excentercsiszolóval, 10 körül már van jó pár gép újonnan, hozzá pár ezerért pedig jó sok korongot lehet kapni. Sajnos a profilos részeket csak kézzel érdemes csiszolgatni. A repedések nem jelentenek túl nagy gondot, műfával és spaklival két csiszolás közt szépen el lehet őket tüntetni. Ha nincs szétrohadva a fa, még simán menthető. Alapos, több rétegű festés után - előtte esetleg kondicionáló alapozás gyanánt megfejelve egy lenolajas beeresztéssel - még jó pár évig kerítés maradhat.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#43854) kapu2006 válasza Egon (#43852) üzenetére


kapu2006
tag

Vegyél újat. Ez már nem fa. Az újat viszont ne felejtsd el lekezelni. Olajjal javaslom, vagy vékony lazúrral. Figyelni kell rá. Mikor a nap kicsit kiszívta, átcsiszolni újra kenni.

(#43855) Egon válasza kapu2006 (#43854) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, eddig 1:1 a szavazás állása... ;]
Várom még a javaslatokat. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43856) Armahun válasza Egon (#43852) üzenetére


Armahun
addikt

Csodát ne várj tőle.
Drótkefe, utána Celli barna még törhető állapotba hozhatja.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43857) feregember válasza yooccoo (#43803) üzenetére


feregember
csendes tag

Körfűrésszel hoszvágáshoz miért jobb a 24 fogas fűrészlap mint a 40-es?
(190mm-es fűrészlapnál)

(#43858) mdk01 válasza Egon (#43852) üzenetére


mdk01
addikt

Egy árban lesz nagyjából mindkét megoldás.
Az egyiknél lesz egy barkács csiszológéped(csiszológépet kell ehhez venni) és egy viszonylag normálisan kinéző korlátod amit elég sok melóval fogsz elérni.
A másik megoldásnál, meg lesz egy tök új korlátod, amivel minimális faipari munkád lesz.

Kérdés, hogy szükséged lesz-e a későbbiekben egy barkács szalagcsiszolóra(szoktál-e barkácsolni?), ami mellé ha egészen őszinte akarok lenni nem ártana egy felsőmaró és egy rádiusz marókés, mert az éleket jobb, gyorsabb, egyszerűbb újramarni, mint csiszolgatni. Ha ezt az utat választod akkor az első megoldás drágább, de már két géped van. :)

(#43859) mdk01 válasza feregember (#43857) üzenetére


mdk01
addikt

Jobban harap. Sok pici fog nem úgy forgácsol.
Viszont ez egy elég leegyszerűsített megfogalmazás, mert függ még a homlokszögtől, és a fog kialakítástól, de ez már inkább felületi minőségben lényeges.

(#43860) mdk01 válasza eax1650 (#43849) üzenetére


mdk01
addikt

A rövid szakaszon az alkatrészre felfektethető colstokot úgy hívják, hogy mérőszalag.
Bim jól leírta és ács szempontból logikus, az asztalosok körében leginkább a 3m-es kicsit szélesebb szalag a jól használható.

(#43862) Egon


Egon
nagyúr

Köszi a válaszokat, vélhetőleg veszek új kerítésléceket (találtam egy helyet ahol elég olcsó).
Azt még nem tudom, hogy milyen színű lesz majd a korlát: lehet hogy vékonylazúrt kap, de az is lehet hogy marad ilyen sötétbarna.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43863) Peterhappy válasza serfozotibi (#43846) üzenetére


Peterhappy
őstag

Éljen az ifjú pár!

Hogy Te sem tanulsz más hibájából ;] Bezzeg, ha ott lettem volna a lagzidon, járó motorral vártalak volna a kijáratnál :D

(#43864) yooccoo válasza feregember (#43857) üzenetére


yooccoo
aktív tag

átmérőtől függetlenül hosszvágáshoz ritkább fogazatú lap kell
ennek oka egyrészt az mdk01 kolléga által írt dolog, másrészt pedig nem telik meg olyan hamar a fogárok, így nem szorul be a fűrészlap és nem égeti meg az anyagot sem

(#43865) generatoros válasza serfozotibi (#43846) üzenetére


generatoros
tag

Szia Tibi! Lejárt a dániai kiküldetés vagy ott vetted a házat? A lagzidhoz pedig őszinte szívvel gratulálok.

(#43866) serfozotibi válasza generatoros (#43865) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Szia! Először is nagyon köszönöm a gratulációt. Itt vagyunk Dániában, itt vettünk házat, hát szerintem mi itt is maradunk, nem nagyon tudjuk elképzelni hogy otthon próbálkozzunk mostanában. :)

(#43867) serfozotibi válasza Peterhappy (#43863) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Köszi szépen! :D Látod énis amellett döntöttem hogy fogságban fogok szaporodni. :DD

(#43868) thyeby válasza serfozotibi (#43846) üzenetére


thyeby
őstag

Gratulálok!

Több fa van, mint asztalos!

(#43869) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ha megpróbálok csinálni egy-két épkézláb tervet az ötleteimről, tudtok nekem segíteni, hogy hogyan induljak el? Anyag választás, vasatgság választás, kötések stb... :R

[ Szerkesztve ]

(#43870) kapu2006 válasza z123456789 (#43869) üzenetére


kapu2006
tag

Valószínűleg.

(#43871) z123456789 válasza kapu2006 (#43870) üzenetére


z123456789
addikt

:R
Amint lesz kész terv, kérdezek. Addig is köszi. :)

(#43872) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Ilyen marókést lehet idehaza kapni és ha igen hol?
(8mm-es befogással)

[ Szerkesztve ]

(#43873) mdk01 válasza kavalkád (#43872) üzenetére


mdk01
addikt

Ha egy szerszámot 12,7mm tengellyel árulnak annak oka van. Olyan méretű fejjel biztosan nem fogod megkapni 8mm-es tengellyel sehol, legfeljebb kisebb fejjel.

(#43874) kavalkád válasza mdk01 (#43873) üzenetére


kavalkád
aktív tag

kisebb fejjel is jó, olyat tudsz?

(#43875) pali923 válasza kavalkád (#43874) üzenetére


pali923
aktív tag

Pl. a CMT is árul ilyeneket többféle méretben és szárral, azokat éppen bátran meg is lehet venni. Ahol a közeledben árulnak ilyen marófejeket, ott megkapod. Innen is lehet vásárolni.
Ha megy az ebay, akkor inkább a német oldalon keress, ott mm-es méretek vannak.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43876) thomgrande válasza kavalkád (#43872) üzenetére


thomgrande
tag

Úgy látom ez a felsőmarós dolog még gyerekcipőben jár. Inkább úgy kéne kezdeni hogy ilyen felsőmaróm van, ez lenne a feladat, milyen szerszámot ajánlanátok hozzá? Így jobb tanácsokat kapnál.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#43877) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ilyen elszívócső lezárót hol kapok legolcsóbban? A legjobb az lenne ha a belső átmérő 125 mm-es lenne.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43879) Winner_hun válasza #05304832 (#43878) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt? Nagyobbat nem találtam:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43882) kavalkád válasza pali923 (#43875) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi, megnézem.

(#43883) yooccoo válasza Winner_hun (#43877) üzenetére


yooccoo
aktív tag

Czégel légtechnika, kamaraerdő
Boronkay
Kompel vaspálya utca

(#43884) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Sziasztok! Szakmai segítséget szeretnék kérni. Van egy ebédlőasztalunk, annak négy masszív lába, gondolom bükk, négyzetes hasáb, több helyen az éleknél sérülések vannak. Hogyan tudnám kijavítani ezeket a sérüléseket, hibákat? A festés lazur, a javítás helyén is ezzel kell számolnom. Legyalulni a felületet nem lehet, mert a felfogatás felőli végén van egy fémkeret ráragasztva, mint díszítő elem, azt nem tudom leszedni. A képen, remélem, látszik a hiba.

(#43885) kapu2006 válasza indianjoe23 (#43884) üzenetére


kapu2006
tag

A legnagyobb sérülést "letakaró" rádiuszú gömbölyítő él maróval lekerekíteni az élt.

(#43886) indianjoe23 válasza kapu2006 (#43885) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Értem. Köszönöm az ajánlást. Legömbölyítem az élét, aztán megcsiszolnám a felületét és ujrafesteném. Ilyen festésre milyen festék lenne ideális?

(#43887) kapu2006 válasza indianjoe23 (#43886) üzenetére


kapu2006
tag

Mivel lazúr van rajta (vékony? vastag?) Ismét lazúroznám.
Ha vékony van rajta akkor 320-as papírral átcsiszolás után egy, max 2 sorral átkenném.
Ha vastag akkor szintén 320-as csiszolás, hogy a felület matt legyen. A fát ahol kilátszik, a lazúr pác -ával kijavítani, majd egy soron lelakkozni.

(#43888) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni barkácsszintű kisebb munkákra milyen lamellázót javasoltok?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#43889) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
Jó ideje csak 'read only' módban vagyok jelen a fórumon...de most megint a tanácsotokat kell kérjem..

Lakásban lakom és a közelében bérlek egy 3x7m -es garázst ahol a hobbiasztalos dolgaimat csinálgatom.
Tartósbérletnek indult ez a garázsbérlet, így gyűjtögettem az évek alatt jópár dolgot.
A történet másik fele kitalálható -> a tulaj eladja a garázst (nem nekem) így mennem kellene onnan.
Van egy kis hétvégi házam, aminek a kertjébe tudnék venni/csinálni valamit ahol tovább hobbizgathatok.

Kérdés: szerintetek ezekből a lapraszerelt faházakból ki lehetne hozni valami okosságot?
Ahol a szerszámaim (asztali körfűrész, kismérteű szalagfűrész, gérvágó és egyéb kisgépek) elférnek és még én is beférnék egy darab fával a kezemben...

~1hónapom van a cuccolásra munka mellett, így ha esetleg valakinek van tanácsa vagy látott valami jó megoldást hasonló helyzetre a neten (pinterest, youtube, stb..) akkor ne tartsa magában.

Előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#43890) kapu2006 válasza Haugland (#43889) üzenetére


kapu2006
tag

A hétvégi házzal az a baj, kifigyelik, hogy tele van gépekkel, kirabolják.

(#43891) Haugland válasza kapu2006 (#43890) üzenetére


Haugland
aktív tag

azt még be tudom kamerázni, riasztózi, stb..
Amitől félek, az a pára...

A mostani garásban sem volt fűtés, de télen sosem volt fagypont alatt és a páratartalom is rendben volt.
A hétvégi ház pedig egy fenyőerdőben van, közeli vízparttal...

(#43893) eax1650 válasza #05304832 (#43892) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ehhez mit szólsz: [link]

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#43895) yooccoo válasza #05304832 (#43894) üzenetére


yooccoo
aktív tag

lötyög .. miért ne tenné? :DDD

(#43896) Bakus válasza eax1650 (#43893) üzenetére


Bakus
tag

Ez ugyan az mint az einhell. Ezekkel az a baj, hogy a mozgásuk nem vezetősínen csapágyazással van megoldva hanem a talpukban van egy nút amiben tudmozogni a felső rész. Ez a nút újkorában se képes normálisan megvezetni a gépet és az időmúlásával (nagyon hamar) jól kikopik ami után akár 2-3mm kottyanása is lehet.

"A víz örök, de a gép változik"

(#43897) yooccoo válasza Bakus (#43896) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ezert nem ajánljuk a dewaltot senkinek sem

(#43898) eax1650 válasza Bakus (#43896) üzenetére


eax1650
aktív tag

Értem. Ez döbbenet!
Ezek szerint, akkor ezeknél nincs semmiféle korrekciós/hézagállítási lehetőség!
És a DeWalt is ilyen hogyishíjják?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#43899) pali923 válasza Bakus (#43896) üzenetére


pali923
aktív tag

Érdekes, az én legalább 30 éves Lamellom is ilyen nútban csúszkál, de ezen még most sincs semmi kotyogás...

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43900) Bakus válasza pali923 (#43899) üzenetére


Bakus
tag

Az lehet, de valószínűleg nem is valami olcsó alu-öntvényből van. Nekem anno volt dolgom ilyen géppel, pár bútorra otthon megfelelő lehet de a pontosság akkor is kétes, komolyabb célra pedig teljesen felejtős.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.