Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43301) indianjoe23 válasza pjg (#43300) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nem fogok. A linken láthatót vettem meg, de nem tünt fel, hogy figyelni kell a fordulatszámra, pedig gondolhattam volna. Most vehetem a gombhoz a kabátot.

(#43302) generatoros válasza pjg (#43296) üzenetére


generatoros
tag

van ott más is hernyócsavarral rögzítve, ezek a gépek kicsit a förmedvény kategóriába tartoznak. Vegyél egy dunavecsei asztali vagy oszlopos gépet. Használtan is klasszisokkal jobb.

(#43303) mdk01 válasza indianjoe23 (#43301) üzenetére


mdk01
addikt

Bocs, de felmerül bennem a kérdés, hogy ha ilyen hiányos a tudásod, tapasztalatod, mindened, hogy kell-e neked fémet vágni körfűrésszel?

(#43304) indianjoe23 válasza mdk01 (#43303) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Egyszer el kell kezdeni. Most már ezt is tudom, hogy figyelni kell rá. Vagy öt vágást kell megejtenem az acéltáblán, ehhez akartam, de most már jó sok pénzt beleöltem.

(#43305) generatoros válasza indianjoe23 (#43304) üzenetére


generatoros
tag

Bocsi! Nem akarok beleszólni a dolgodba, egyszerűen csak féltelek. Ezek a fémhez is alkalmas körfűrésztárcsák inkább valók szálanyagok darabolására és lassú fordulatú gépben használva. Megkockáztatom, hogy faipari gépben nem találsz alkalmas gépet. Vaslemez esetében még a 3000-es fordulat is sok, talán a fele(1000 és 2000 között).

(#43306) exlepra


exlepra
tag

bocs rossz topikba írtam, de azért nem törlöm

Sziasztok, rolós szúnyoghálóra lenne szükségem, de én szeretném felszerelni, vinném a szüleimhez vidékre.
Tudok olyan megbízható webshopot ahol méret alapján legyártják?

[ Szerkesztve ]

(#43307) yooccoo válasza pjg (#43300) üzenetére


yooccoo
aktív tag

létezik olyan fémvágó körfűrészlap, ami magas fordulatszámon is használható, de az nem ennyibe kerül és nem is gyárt mindegyik cég

(#43308) generatoros


generatoros
tag

Biztosan tájékozottabb vagy ebben a témában ezért azt kérdezném, hogy faipari kézifűrészbe is alkalmazható?

(#43309) pjg válasza generatoros (#43302) üzenetére


pjg
csendes újonc

20+ éve jó. Minek vegyek sok pénzért egy jó régit. Csak azért, hogy 2db legyen? Vasat nem fúrok. Fára meg tökéletes.

(#43310) indianjoe23 válasza generatoros (#43305) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nem beleszólásnak veszem, örülök, ha tanácsokat kapok. Veszek egy fordulatszám szabályzós körfűrészt, legalább lesz olyanom is, amit kinéztem, az 1750-4000-et tud, akkor a legkisebbel kezdem, és óvatosan csinálom, apró fogásokkal. Csövek, rudak darabolására van állványos flexem, de azzal táblát nem tudok darabolni.

[ Szerkesztve ]

(#43311) AndrewBlase válasza indianjoe23 (#43310) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én biztos nem vágnék ilyen kézi kőrfűrésszel fém táblát. :(

Szeretném, ha a testrészeim épen megmaradnának...

Miért mindig én???

(#43312) indianjoe23 válasza AndrewBlase (#43311) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Indoklás?

(#43314) indianjoe23 válasza #05304832 (#43313) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Alapvetően asztalos dolgokat csinálgatok hobbiból, ezért itt szoktam kérdezgetni. Igazad van, hogy ez a dolog nem asztalos jellegű, nem gondoltam, hogy ilyen komplikált, fel sem merült bennem, hogy fémipari topicot keressek. Én akartam kivitelezni, magamnak csinálnám, a garázsajtóra lenne fém borítás, mintegy négy métert kell leszabni, ezért nem keresgettem erre a pilincka dologra fémipari műhelyt, nem a gazdaságosság vezérelt.
Átmegyek a kérdéssel a fémipari topicba.

(#43316) pjg válasza indianjoe23 (#43314) üzenetére


pjg
csendes újonc

Lemez vágására a lemezolló való. Nagyon esetleg a flex.

Cserepes lemezzel burkolják a házat. Reggel fél hétkor már szól a flex.
Szabin vagyok. :-(

(#43317) Szalmakutya válasza indianjoe23 (#43314) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ha jól értettem, másfél millis lemezt akarsz vágni? Azt simán viszi egy jobb dekopírfűrész, egy ehhez való Bosch lappal. Veszélyesnek se veszélyes, néha adj neki fúróolajat, és hagyd hogy magától menjen, ne siess (és az előretolást kapcsold ki).

Ha félreértettem, és 3 millisnél vastagabb a lemez, akkor bocsánat, arra nem igazán jó.

(#43318) yooccoo válasza #05304832 (#43313) üzenetére


yooccoo
aktív tag

én annak idején kettes lemezt vágtam kézi körfűrésszel, amiből a szerszámos szekrényemet csináltam ..
megfelelő lappal és kellő odafigyeléssel semmivel sem veszélyesebb dolog, mint egy kenyér felszeletelése ..

(#43319) Szalmakutya válasza Szalmakutya (#43317) üzenetére


Szalmakutya
tag

Vagyis szúrófűrész, mert a dekopír talán a picinek van fenntartva? Szóval jigsaw: nekem pl a Bosch GST 150 van. Kettes lemezt is rendesen viszi, négyestől már szenved és eszi a lapot. Kölcsön is tudsz venni ilyet egy napra.

[ Szerkesztve ]

(#43320) indianjoe23 válasza Szalmakutya (#43317) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Köszi a tippet, 1,5 mm lenne az acéllap, van is fordulatszám szabályzós szúrófűrészem, kipróbálom.

(#43321) indianjoe23 válasza yooccoo (#43318) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Laikusként én is erre gondoltam, de nagyon leoltottak, ne is próbáljam. Flex, vagy most kaptam ajánlást a szúrófűrészre. Csak azt sajnálom, hogy elkapkodtam, kár volt akkor megvenni a korongot.

(#43322) Szalmakutya válasza indianjoe23 (#43320) üzenetére


Szalmakutya
tag

Szívesen. Én ezt használtam bele: https://www.amazon.de/gp/product/B002WRIC6I/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1 Másfelesben szerintem kanyarodni is tudsz szépen a kanyaros pengével, ha akarsz.

Vagy jó lassan menj vele, vagy nyomj neki fúróolajat ami hűti. Ha túlmelegszik, akkor egy pillanat alatt lekapja az élet a pengéről és kapsz egy szép csupasz vasdarabot..

(#43323) pali923 válasza indianjoe23 (#43321) üzenetére


pali923
aktív tag

Van még ez a lemezvágó adapter, amit fúró/csavarozógépre lehet rakni, és biztonságosan működik állítólag. Valahogy így.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43324) Szalmakutya válasza pali923 (#43323) üzenetére


Szalmakutya
tag

Hú ez ravasz :) ezek a hidegen vágó cuccok jönnek be mindenhova.

Mondjuk ebbe nem mernék 2 millis lemezt tenni.

(#43325) generatoros válasza pali923 (#43323) üzenetére


generatoros
tag

Ezt , mármint ami a biztonságot illeti el is lehet képzelni. Pár mm csak az átmérője annak a résznek ami forog. A 160mm átmérőjű fűrésztárcsa kézifűrészben és vaslemez vágásra elég necces. Egy nem a legkisebb karos lemezolló való ilyen feladatokra.

(#43326) pali923 válasza Szalmakutya (#43324) üzenetére


pali923
aktív tag

acéllemezt 1,6 mm-ig; rozsdamentes acéllemezt 1,2 mm-ig; színesfém lemezeket 2 mm-ig és műanyagokat 2 mm-ig elvág
Ezt írja az unimaxos leírás, de vannak más cégeknek is ilyen gépei. Lehet, hogy vannak jobbak is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43327) bim válasza pjg (#43316) üzenetére


bim
veterán

Elvileg pont a cserepes lemezt nem vághatnák flexel mert rozsdásodni fog a vágásnál és a sziporka mindenhol kiégeti a védőréteget ahol szintúgy megindul a rozsda. :U
Van rá speckó vágószerkezet.

(#43328) thyeby válasza pjg (#43316) üzenetére


thyeby
őstag

Ha flexelik a cserepeslemezedet, akkor nem tudják, mit csinálnak.
A tetőd így rozsdálni, és hamar szétmenni méltóztatik majd.

Több fa van, mint asztalos!

(#43329) pali923 válasza bim (#43327) üzenetére


pali923
aktív tag

Éppen tegnap olvastam egy facebookos barkácsolós csoportban erre a "megoldást": barna lemezt kell venni, akkor nem látszik a rozsda. :W :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43330) thyeby válasza indianjoe23 (#43321) üzenetére


thyeby
őstag

Nyuginyugi!
Egyetlen baj, hogy nagy a fordulatszám.

1 - védőszemüveg legyen rajtad!
2 - biztos kézzel csináld, stabilan tarts!
3 - mindig fixen feküdjön fel a körfűrészed talpa!
4 - Ha nem vágsz végig, ne vedd ki az anyagból a gépet, míg meg nem állt.
... és vigyázz, mert forró a vágásnál a vas is, a fűrészkorong is.

Semmivel nem nagyobb gáz vasat vágni, mint mondjuk rétegelt lemezt. Aki balfék, az egy életlen konyhakéssel is képes csonkolni magát.

Több fa van, mint asztalos!

(#43331) thyeby válasza pali923 (#43329) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

jaja!
Menjünk elébe a dolognak, és vegyünk barna perforáltlemezt, hogy már egyből "szellőzzön" is a zúj tetőnk!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43332) thyeby válasza generatoros (#43325) üzenetére


thyeby
őstag

Kétségtelen, hogy a legklasszikusabb megoldás az a nemlegkisebb karos lemezolló, csakhát ammán fiftinmillion dollár, az olló meg nem fog elférni a fiókban, miután nem kell épp.

Sokaknak új ez a körfűrésszel vasatvágás. Nézzenek videókat róla, hogy is van az?

Több fa van, mint asztalos!

(#43333) thyeby válasza indianjoe23 (#43321) üzenetére


thyeby
őstag

Mégvalamit!

A vaslamez fixen feküdjön fel, ne lifegjen sehol!
...és nem árt stellerrel kezdeni, ha nincs gyakorlatod.
Nem csak 1,5-ös lemezt tud egy ilyen innovácijó ám.

Több fa van, mint asztalos!

(#43334) yooccoo válasza thyeby (#43333) üzenetére


yooccoo
aktív tag

vasat biztos nem vágnék vezető nélkül, semmilyen körülmények között

(#43335) thyeby válasza yooccoo (#43334) üzenetére


thyeby
őstag

Semmit nem igazán szerencsés anélkül vágni.
Ha már van kellő gyakorlat, és nem kell tutipontos vágás, mehet biztoskézből.

Több fa van, mint asztalos!

(#43336) yooccoo válasza thyeby (#43335) üzenetére


yooccoo
aktív tag

fa és rétegelt kevésbé lényeges, mert ott szépen ki tudja harapni hátul is a fűrész a helyét, ha esetleg nem egyenesen vágsz
a fémnél meg fog akadni és rombol mindent, szerencsétlen esetben ki is ugrik a gép, ezért kell mindenképpen valami vezetőt használni

(#43337) thyeby válasza yooccoo (#43336) üzenetére


thyeby
őstag

perszepersze, egyetértünk

(Ám ha megnézed a videót, amit másodszorra linkeltem...)

Több fa van, mint asztalos!

(#43338) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
XV. Esetleg XIV. Kerületben hol kaphatok faipari enyvet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43339) thyeby válasza Bacusuz (#43338) üzenetére


thyeby
őstag

Fontos, hogy enyv legyen?
Ma már a faipar mindenhol ilyen ragasztót használ - mert ez sokkal jobb, és nem is büdös.
Bemégy az obiba, partikerbe, és veszel. Nézd a szav idejét!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43340) AndrewBlase válasza indianjoe23 (#43312) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

1. Számomra "idegen" kőrfűrésszel fémet vágni. (Nem mondom, hogy nem lehet, én nem tenném) Már azt se csináltam szívesen, hogy gérvágóval (rajta fémvágó lappal) daraboljak alu alkatrészeket, élvédőket. (Tudom, én bajom! :P )
2. Ha nem tudod mind a vágandó, mind a "leeső" darabot stabilan alátámasztani, a meghajló lemez esetleg lekaphatja a vídiát a lapról, ami elszabdulva tud csúnya dolgokat csinálni.
3. Hamarabb nekiesnék flex-el.

De nem vagyunk egyformák. Van, aki a flexbe is simán befogatja a kőrfűrészlapot (természetesen burkolat nélkül), és röhögve dolgozik vele, én nem ilyen vagyok. Már jobban komálom a biztonságos(abb) munkafolyamatokat, mint a mitnekemezmegoldomfélkézzelbecsukottszemmel amúgyisbevettemaleszaromtabblettát hozzáállást. (Félreértés ne essék, ezzel nem rád céloztam)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#43341) yooccoo válasza AndrewBlase (#43340) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a flexel két "probléma" van
az egyik, hogy jobban felmelegíti az anyagot, aminek elszíneződés és megedződés lehet az eredménye
a másik, hogy vannak olyan munkaterületek, ahol elvárás a szikramentes munkavégzés

(#43342) Bacusuz válasza thyeby (#43339) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia

D3 faragasztóm nekem is van de kifejezetten enyvet ajánlottak

Kerti asztalt készítettem, a lábait X be vágtam be 15x15cm gerendákból.
Itt nem túl passzentos az osszeillesztés és kitöltönek is azt mondták.

A másik hogy a 2 X láb közt lesz egy 8x8cm gerenda merevítésnek.
Vízszintesen az X találkozásánál tovabbfúrok a gerendába, majd enyvel beleütök egy 2cm vastag faéket szintén enyvel ragasztva.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43343) thyeby válasza Bacusuz (#43342) üzenetére


thyeby
őstag

Értlek.
Akkor ott vannak a PU D4-ek

Ez bedagad, szorítani se kell, csak rögzíteni, és dénégy, öregem.

Több fa van, mint asztalos!

(#43344) AndrewBlase válasza yooccoo (#43341) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Folytatom...

és nem is lesz egyenes a vágás. :D

Igen, tudom, hogy jobban melegszik flex által a fémlemez is, de én úgy láttam, a kőrfűrész is szikrázott.

Mellesleg, ha jól tudom, most egy garázsajtó belső burkolásáról van szó.

De részemről off az off-nak. :))

Miért mindig én???

(#43345) indianjoe23 válasza thyeby (#43330) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Köszönöm szépen az ajánlásokat. Lehet, felveszem hozzá a hegesztősisakomat, biztos, ami biztos. Az akciót fordulatszám szabályzós, vezetősinen futtatott merülő fűrésszel akartam végrehajtani, amiről azt gondoltam, hogy elég stabil tud lenni, akár úgy is, hogy lépésenként merítve vágnám a lemezt. Ezt már azért is meg kell próbálnom, mert, ha már kiadtam a sok pénzt a szerszámokra, legalább legyen kipróbálva. De felkészültem flexelésre is, meg a szúrófűrészre is.

(#43346) indianjoe23 válasza AndrewBlase (#43340) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Sohasem vágtam fémet körfűrésszel, amit kellett nagy flexben vágókoronggal, állványba fogva csináltam. De azok kis méretű vágások voltak. A lemez szabdalásra van lehetőségem stabilan mindent rögzíteni. Most már elterveztem többféle módon a kivitelezést, flex-szel, meg szúrófűrésszel is, de izgatja a fantáziámat a körfűrészes változat is. A levágott lap az ajtón belül lesz, nem látszik majd az esetleges ferdeség, vagy cikk-cakkos vágás.

(#43347) pjg válasza Bacusuz (#43342) üzenetére


pjg
csendes újonc

A hagyományos csontenyv a levegő páratartalmának hatására lágyul, rosszabb esetben el is enged.

(#43348) thyeby válasza indianjoe23 (#43345) üzenetére


thyeby
őstag

"hogy lépésenként merítve vágnám a lemezt"

Ezt inkább ne. Veszélyesebb, lassabb, csúnyább. Semmi értelme.

Asztalosokat kérdeztél vasról. Megy a találgatás. Meg a riogatás.

Mondom, hogy nyugi! Nem tud az a vidialapka kirepülni - ez nem egy nyóccázforintos lap.
Menni fog egyből, úgy, ahogy azt eredetileg elképzelted. És űrhajós ruhába se kell öltöznöd. De ami kell, az kell. Szemüveg, kesztyű. Egyik se legyen tecsógazdaságos. Ennyi.

A nagy fordulat valószínűleg azért nem jó, mert az élkiképzés nem tud úgy a vasba harapni. Elvileg a vidia forrasztása röhögve kibír annyi centripetális erőt. Csak ugye, ha nem megfelelő a fordulat, akkor forrósodik. Úgy már elengedhet a forrasztás. (De úgy se az első vágásnál.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43349) thyeby válasza pjg (#43347) üzenetére


thyeby
őstag

Nem tudom, melyik okos ajánlotta neki az enyvet. A tűző napon tuti, hogy elenged.
Nem véletlen, hogy már nem használja a szakma.

Több fa van, mint asztalos!

(#43350) epmd válasza Bacusuz (#43342) üzenetére


epmd
tag

Aki az enyvet ajánlotta,annak lehet,hogy minden ragasztó enyv.A köznyelvben a bármilyen gyártmányú fúrókalapács is Hilti. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.