Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42951) pali923 válasza st6969 (#42950) üzenetére


pali923
aktív tag

Biztosan tudnak majd más is mondani, de egy biztos: ha kültéren az asztallap kap esőt és havat is, akkor célszerűbb nem táblásítani, hanem réseket hagyni a lécek/deszkák között, mert akkor nem áll meg rajta a víz, és nem feszíti egymást a több lap, ami össze van szorítva. Lehet kültérre időtálló asztalt csinálni fából is. Az akác pl. elég jó erre, bár az meg szeret elkajszulni.
Laminált padlót felejtsd el, a burkolást meg itt ne is említsd. :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42952) MrChris


MrChris
nagyúr

Fenyőből készítek egy cipőtartós padot (egy ülőlap (45mm), alatta egy polc) , a lábakat milyen kötéssel, technikával érdemes rögzíteni? Szívesen készíteném valamilyen csavaros módszerrel, hogy leszerelhető maradjon, de nem ismerem ezeket, mert eddig mindent ragasztottam, csapoltam.

(#42953) attiss66


attiss66
senior tag

Sziasztok! Van 4 db 28 centi átmérőjű 1 m hosszú és 2 db fél méter hosszú tölgyfarönköm. Ezek a rönkök negyedelve lettek, utána 4 cm vastagra ki lettek vágva. A rönkök eredetileg 2 db 2.5 m-es volt , úgy száradt 1.5 évet. A 4 cm vastag deszkák végeit 5 cm hosszan forró viaszba mártottam, 1.5 cm vastag lécekre pakoltam 3 sorban 8 rétegben. A fák egy lemezfalu jól szellőző beton aljzatu garázsban szárad.

Kérdésem az, hogy mennyi idő kell ezeknek a deszkáknak, amig kiszáradnak úgy, hogy bedolgozható lesz. Hangfalak faforgácslap oldalát akarom kivastagítani vele, arra lesz ráragasztva és facsavarral odahuzatva.

(#42954) kapu2006 válasza attiss66 (#42953) üzenetére


kapu2006
tag

4cm vastag -> 4 év.

(#42955) attiss66 válasza kapu2006 (#42954) üzenetére


attiss66
senior tag

Hú baxameg..bocs...én meg aszittem októberbe gyalulom deszkába :D

Gyors szárítás javasolt? Én nem várok vele 4 évet, csak azért mondom. :)

(#42956) feregember


feregember
csendes tag

Forgács, fűrészpor elszívásához szeretnék venni gégecsövet. Célom alkalmi hétvégi barkácsolás. Régi porszívó 700W szívóerejét használnám, sajátkészítésű tartályon keresztül (kb mint raidx tag).

32, 40, 50, 63 mm belső átmérők közül választanék.
- elég szélesnek kell lennie, hogy ne akadjanak benne össze a forgácsdarabok (max 3cm)
- elég szélesnek kell lennie, hogy kb 5 méteren a légellenállása ne terhelje túlságosan a porszívót
- elég szűknek kell lennie, hogy ne ülepedjen le benne az anyag a relativ gyenge, nem ipari szívóerő miatt
Melyik méretet ajánlanátok, melyiket nem?

Kinéztem egy "AIRFLEX" nevű szívócsövet, belső fala sima - ismeri valaki, vélemény?

(#42957) kavalkád válasza kapu2006 (#42954) üzenetére


kavalkád
aktív tag

"4cm vastag -> 4 év."
kicsit eltúlzott ez 28 cm átmérőnél.

(#42958) mdk01 válasza attiss66 (#42953) üzenetére


mdk01
addikt

Irj keresztmetszetet, vagy fényképezd le rakatot, mert nekem nem teljesen tiszta, hogy most mekkora léceid is vannak.

(#42959) yooccoo válasza mdk01 (#42958) üzenetére


yooccoo
aktív tag

1000mm és 2000mm hosszú, 40mm vastag az én olvasatomban

(#42960) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok, favazas 3x4es motorgarazst szeretnek epiteni/epittetni, tudtok olyan megbizhato szakit aki ezt vallalna? Beton alap megvan erre huznek fel egy osb szendvics szerkezetu fahazat, billeno vagy redony ajtoval, satortetovel csereppel.

Nem tudtok esetleg olyat aki bevallalna? Esetleg ha valaki ebben profi de nincs embere napi dijert cserebe eljonne segiteni? Legtobb gepem es szerszamom megvan a munkahoz.

Koszi szepen,

Balazs

(#42961) kapu2006 válasza #16741888 (#42960) üzenetére


kapu2006
tag

Az ország melyik részén?

(#42962) #16741888 válasza kapu2006 (#42961) üzenetére


#16741888
törölt tag

Budapest 16. kerulet.

(#42963) mdk01 válasza yooccoo (#42959) üzenetére


mdk01
addikt

Én 1000mm és 500mm olvasok a hosszára. Vastagságra nekem is 40mm van meg ha jól értem, de ez a keresztmetszetből még mindig csak 1 érték. :)

(#42964) yooccoo válasza mdk01 (#42963) üzenetére


yooccoo
aktív tag

jogos, nem 2m, hanem fél :)
hát .. mivel negyedelve lett a 28 centis rönk, így max 14cm egy deszka szélessége

(#42965) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Harminc darab kis sámlit hoztunk haza az iskolából, hogy azokat őszre kicsit kipofozzuk szeptemberig.

Pici csiszolgatás, majd felületkezelés a feladat, szóval talán még én is meg tudom ugrani :)

Én paraffinolajjal szerettem volna kezelni, de az iskolában azt mondták, inkább lenolajat használjak. Nem kőbe vésett, csak javasolták. Használjak inkább azt, vagy jó a paraffin? Esetleg lőjek méhviaszt és 1:1 keverésben azzal, vagy sámlik esetében sok értelme nem lenne?

Illetve hogy érdemes kezelni? Az egyik szülő azt mondta, csiszolás után kenjük le, majd száradás után még egy kis csiszolás (finomabb csiszolópapírral) és újra kenni. Ennek van így, ebben a formában értelme? :)

Előre is köszönöm a segítséget!
(Lehet, hogy érkezem ma még kamraszekrényes kérdéssel is)

(#42966) dite29


dite29
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!

Hobbi célra szeretnék vásárolni szalagfűrészt, vastagoló gyalugépet és asztali körfűrészt.
Nem szeretnék rá sokat költeni, mert nem lesznek napi használatban, viszont szeretném, ha használhatóak lennének, amikor szükség van rájuk.
Sajnos ipari áram nincs bekötve, így 230 V-os gépek jöhetnek csak szóba.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#42967) Bakus


Bakus
tag

Hello. Van valakinek tapasztalata ezzel a maróval kapcsolatban [link] ?

Jobb lehet mint a gyári Makita vagy mind1?

A gyári körülbelül 500-700 nútot tud készíteni bútorlapba mielőtt használhatatlanra kopik az éle.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#42968) Winner_hun válasza Bakus (#42967) üzenetére


Winner_hun
félisten

5-700 az semmi. Élezni is lehet egyébként, bár ha ilyen gyorsan kimegy az éle akkor felesleges. Biztos vagy benne hogy kiment az éle?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42969) Bakus válasza Winner_hun (#42968) üzenetére


Bakus
tag

Igen az éle fogy el, éleztetem is, de ez hát ha jobban bírja. Erre lennék kíváncsi plusz olcsóbb is 4 ezer forinttal.

"A víz örök, de a gép változik"

(#42971) Bakus válasza #05304832 (#42970) üzenetére


Bakus
tag

Ha tudtok jobbat a Makitánál akkor ne tartsátok magatokban. :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#42973) mdk01 válasza Bakus (#42967) üzenetére


mdk01
addikt

Ha jól gondolom gyári makita tárcsát használsz. 5-700 nútnál többet tud sztem az is, mert az szinte semmi.
Nekem Freud van ugyanennyi pénzért, sose számoltam, de 3-5000db-ot biztosan kibír.

(#42974) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Honnan lehet észrevenni amikor már nem jó?:B Nem röhög:DDD Fogalmam sincs hányezer db lamello helyét alakítottam már ki, használt géppel együtt jött a tárcsa, én még biztosan nem éleztettem. Elég könnyen viszi a bútorlapot, tömör fát némileg lassabban, de azt elég ritkán kell lamellózni, meg annak azért más a szerkezete is..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42975) Bakus válasza Winner_hun (#42974) üzenetére


Bakus
tag

Akkus lamellozom van és hamar észre venni amikor kezd elfogyni a szerszám éle. Amúgy ez az 500-700 a legutóbbi nagy munkám után jött ki mivel új tárcsával álltam neki és mire végeztem már nehezebben dolgozott a gép, mentségére kb 200 nút tükörfényes lapba ment és még lehet vele dolgozni, de már nem az igazi.

A Freud-ot kipróbálom csak neten nem futottam még bele.

"A víz örök, de a gép változik"

(#42976) Winner_hun válasza Bakus (#42975) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a Dimar-nak van tárcsája én lehet azt próbálnám ki. Freud marókéssel nagyon rossz tapasztalatom van, bilivídia veszettül gyorsan elkopott, inkább kerülöm a márkát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42977) yooccoo válasza Winner_hun (#42976) üzenetére


yooccoo
aktív tag

van neki kétféle, az egyik hagyományos kivitelű, a másik pedig elővágós, nagyságrendileg 10 és 20e

(#42978) pali923 válasza Bakus (#42971) üzenetére


pali923
aktív tag

Én a Ferm lamellozó kését cseréltem CMT-re. Az is más világ.
A Makita tartozékok minősége meg amúgy eléggé hullámzó.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42979) zonusz válasza yooccoo (#42977) üzenetére


zonusz
tag

A zsebesnacisnál lehet kapni ilyet - mármint Dimart, vagy CMT-t? Makita 9103-hez kellene

[ Szerkesztve ]

(#42980) zonusz


zonusz
tag

3901, összekevertem a számokat. Már nem kapható, csak az utódja.

[ Szerkesztve ]

(#42981) yooccoo válasza zonusz (#42979) üzenetére


yooccoo
aktív tag

dimar 15e, klein 11e, makita 7e

(#42983) zonusz válasza yooccoo (#42981) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm! Dimar van, vagy előbb rendelni kell?

(#42984) yooccoo válasza zonusz (#42983) üzenetére


yooccoo
aktív tag

szokott lenni

(#42985) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Most költözünk majd, és társasból kertesbe. Eddig nem volt rá szükségem de most kellene majd fafelületeket csiszolnom.
Ebben kérném ki a véleményeteket. Úgy gondolom a sarokcsiszoló az erősen vinné a fát ezért fúrógép+csiszolótalp vagy pedig szalagcsiszolóban gondolkodom.
20-20e körül lesz a keret rá, és szerintetek ebben az árkategóriában ilyen barkács szinten milyen gyártó milyen termékében gondolkodjak? Mivel teljesen kezdő vagyok így a bosch termékeit nézegetem, abban megbízom. Szerettem volna metabo-t de az túlmenne a keretemen úgy gondolom. Esetleg makita. De gondoltam kérek tőletek tanácsot, hátha tudtok olyan márkát mondani ami nekem ismeretlen de jó ár érték arányú és nem kell évente eldobnom mert behal.
Előre is köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#42986) ferkoboy válasza grigo (#42985) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Metabóval kapcsolatban itt azért vannak fenntartások.
Bosch - a kéket lehet jó szívvel ajánlani. A mai zöldek... kinek mi a szimpatikus.
Makita - ok.
Piros színben Maktec nem rossz választás.
Esetleg fűszerboltos, ha olcsóbban kellene, és épp a termékkínálat részét képezi - "akciós".(Li*l) - Gari legalább van rájuk - hobbi szintre használható (kisebb kompromisszumokkal).

Típus: meg fogják kérdezni, hogy mire? Általánosan?
Flex - durva, nagy pormennyiséggel jár, csak kültérben.
Szalag: viszonylag nagyobb a leválasztása
Excenter
Rezgő

(Én a szalag- + excentercsiszoló párost használom a leggyakrabban fával való foglalkozás során.)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#42987) monti0222w válasza ferkoboy (#42986) üzenetére


monti0222w
addikt

A Maktek-el szemben azért vannak fenntartásaim, nem nagy munka bírású gépek, nagyon hobbi kategória!

(#42988) grigo válasza ferkoboy (#42986) üzenetére


grigo
őstag

Hú köszönöm, nem is reménykedtem ilyen gyors válaszban.

A zöld Bosch-nál nem értem a kinek mi a szimpatikus. Próbáltam nyers adatokat összehasonlítani, nekem az jött le, hogy a zöldek teteje és a kékek alja között számottevő különbség nincs adatokban, gondolom tartósságban talán erősebb az utóbbi, mert hogy mégis csak más felhasználásra szánt kategória.

A fűszerbolt sincs meg nekem. Bocs, lehet csak én vagyok gyengébb.

Az jogos hogy nem írtam hogy mire. A kerítést szeretném vele festés előtt csiszolni. Illetve az teraszon is fa a kerítés.
Amiket még nem értek (bocsi) a nagyobb leválasztás például. Arra tudok tippelni, hogy többet szed le a fából. De tényleg fogalmam sincs.

Amúgy a lényeg az, hogy tartós gépet tudjak szerezni (már amennyiben ebben az árban ez lehetséges) és a kerítés meg fafeüleletek festése ápolása során minél több időt meg tudjak takarítani. Munka után hétvégén kevés időm lenne mondjuk kézzel csiszolgatni. Tehát inkább veszek most valami ami behozza az árát időben és idegeskedésben :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#42989) ferkoboy válasza grigo (#42988) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Fűszerbolt: Lidl illetve Aldi (alias Parkside vagy Workzone gépek)

Zöld vs kék: tartósság, idegeskedés hiánya, pontosság...mindez a kék javára. [árban is jelentős a kölönbség, és minőségben is]

Ha olcsóbb fér csak a keretbe, akkor véleményem szerint legyen rá minél hosszabb idejű jótállás.

Kerítéshez én elsőre a szalagcsiszolót venném elő.

Leválasztás: adott időegység alatt mélységében mekkora anyagmennyiségtől szabadít meg. Magyarán mennyire haladós vele a munka. Sokáig tart lecsiszolni a felületét vagy rövidebb idő alatt megvan. (A finomabb, precízebb dolgokhoz szerencsésebb egy kisebb leválasztású - lassabban csiszoló - gépet használni. [vagy kézzel] )

Üdv: Ferkó

Maktec: nálam inkább ez mint a zöldbosch, de kinek mi a tapasztalata illetve mi a szimpatikusabb/bizalomgerjesztőbb

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#42990) tomazin


tomazin
veterán

sziasztok!
oromdeszkát (ami nálunk egy gerenda) mivel érdemes kezelni, ha az a szempont, hogy a legtovább bírja? (a hozzáférés nagyon problémás és ha felkerül a napelem a tetőre akkor az én nem fogok tudni módszert a megközelítésére)

racionálisan én vékonylazúrt kennék rá magában, viszont az elvileg igényli pár évente a felülfestést. fáradtolajjal is hajlandó vagyok bekenni, mérsékelten érdekel hogy fog kinézni, csak tartós legyen

(#42991) jeriko2 válasza tomazin (#42990) üzenetére


jeriko2
tag

http://www.lazurok.hu/termekek/milesi-vekonylazurok-xgt-hydrocrom
Ez nagyon sokaknak vált be. De mindenképpen vékonylazúr (2 rétegben legalább), a vastag 6-7 év után lepereg.
NET-en olvass kicsit utána a vékony és vastag lazúr közti különbségnek, sok jó tanácsot találni.

[ Szerkesztve ]

(#42992) tomazin válasza jeriko2 (#42991) üzenetére


tomazin
veterán

egy csomót olvastam utána és pont ez zavar össze (mindenki mást ajánl, akivel beszéltem festő ő a saját házán a vastagra esküszik, mert csak
megint más az ablakra ajánlja inkább a vékonyat, mert az jobb)

pl. amit most ajánlottál egy vizesbázisú cucc. az utánaolvasgatás után az a kép alakult ki bennem, hogy az oldószeresek jobban ellenállnak az időjárásnak.

emiatt gondoltam, hogy betévedek ide (is), azért csak az asztalos az az "állatfaj", akinek a legbensőségesebb a viszonya a fának a lelkével.

[ Szerkesztve ]

(#42993) jeriko2 válasza tomazin (#42992) üzenetére


jeriko2
tag

Igazából szerintem pont az asztalosok, festők véleménye az, amit szerintem kerülni kellene. Meg persze a hozzá nem értő fórumozóké, mint amilyen én is vagyok :) A legtöbb szakembernek vannak régi beidegződései, vagy egyszerűen elkezd használni valamit, ami szerinte jó, felkenve gyönyörűen néz ki - hogy évekkel később mi a helyzet, azt meg jó eséllyel nem látja. Ezért írtam azt neked, olvass utána. Engem a gyártói leírások győztek meg, mert nekik tök mindegy, hogy melyik lazúrjukat veszed meg. Az, hogy vizes bázisú vagy oldószeres, szerintem annyira nem fontos, zománcfestékből is van vizes.

Annyi saját tapasztalatom van, hogy 2007-ben csináltam egy fedett terasz, amit vastag lazúrral kentem le (akkoriban lettem háztulajdonos és kezdtem barkácsolni), a kertben a "virágkarókat" vékonylazúrral, illetve az oromdeszkát 2009-ben tetőfedő mester vatsag lazúrral - de ez került az ereszre és eresz alá is.
Na, az eresz alatt tényleg jól néz ki most is, az oromdeszkáról gyakorlatilag lepergett, csak a szürke fa van legtöbb helyen. A terasz külső része, ami kifelé néz, szintén nagyon ronda volt, a belső része még egész jól bírta - ezeket tavaly lecsiszoltam, és lekentem megint vastaglazúrral (szívem szerint vékonnyal kentem volna le, de nem tudtam szépen lecsiszolni, illetve fent a tető alatt le sem kentem, mert ott teljesen jó volt, használtam hát ugyanazt a festéket és színt).
A kerti cuccok, amiket vékonylazúrral kentem le, teljesen jól bírják, pedig azokon még a hó is áll télen.

Milesi vékonylazúrt csak 3 éve használom, így hosszú távú tapasztalatom nincs, de egyrészt vékonylazúr, másrészt viaszos, harmadrészt eddig csak jót olvastam / hallottam róla. Ennek a vékonylazúrokkal ellentétben picit fényes a felülete, szebben mutat (a vékonylazúr egyébként teljesen beszívódik, a fa felülete olyan marad mint volt, a vastag lazúr pedig festékként marad meg a felületen, selymes fénye van, szerintem szebb, de nem tartósabb).

http://www.milesi.hu/lakossagi-felhasznalok/segedletek/vekony-vagy-vastaglazur

http://www.total-epker.hu/vekonylazur-vagy-vastaglazur.html

http://www.lazurfestek.hu/hogyan-lazurozzunk/

http://www.ppgtrilak.hu/praktikak/lazurozas

[ Szerkesztve ]

(#42994) pali923 válasza tomazin (#42992) üzenetére


pali923
aktív tag

Én ilyen helyekre mindenkinek speciális ablakfestéket ajánlok. Az ablakaink 16 éve vannak vele lefestve, és semmi bajuk. Egy alapozó és egy fedőrétege van, ez a kettő adja meg a színét és a védelmet. Sajnos ezt az ablakfestéket már nem gyártják. Az ereszt ezért hasonló felépítésű Milesivel festettük le.
Van viszont egy nagy hátrányuk: spéci nagynyomású festékfújóval ideális megcsinálni, ami nem mindenkinek van. Kézzel állítólag 7-szer kéne lekenni, hogy ugyanaz legyen a hatás. Viszont örök élet, sok más festékhez képest.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42995) harry


harry
veterán

Mi a véleményetek erről a WorkZone gérvágóról? link
Nyilván hobbi célra. Van-e olyasmi, ami miatt semmiképp sem, mik a limitációk, alternatívák? Ez a fűrészlap méret kb átlag (Ø 25,5 cm), vagy túl kicsi, nem-szabvány / bárhol kapható másik? Ennyiért sok esetleg, vagy jó ez így ahogy van?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42996) kapu2006 válasza harry (#42995) üzenetére


kapu2006
tag

Nem kicsi. Van amelyik 210-es. Az is Aldis.

(#42997) pali923 válasza harry (#42995) üzenetére


pali923
aktív tag

Ezek a zöldségboltos gépek általában jó/ár érték arányúak. Nem lesz igazán olyan profi, mint egy DeWalt gérvágó, de elég megbízható lesz azért az árért, különösen barkács célokra. A fűrészlap mérete átlagos, a profikon is ekkora lapok vannak általában. Azért ezekkel is el lehet vágni 6-8 centis darabokat, nagyobbat meg ritkán kell.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#42998) tomazin válasza pali923 (#42994) üzenetére


tomazin
veterán

tudnál linket adni, hogy mire gondolsz? festékfújót meg megoldom, azon ne múljon.

jeriko2 köszönöm a részletes eszmefuttatást.

[ Szerkesztve ]

(#42999) pali923 válasza tomazin (#42998) üzenetére


pali923
aktív tag

Az eredeti ablakfestékünk gyártása megszűnt sajnos. A Milesivel meg az a bajom, hogy amikor kiválasztottam a színt a festőknél, akiknek megvan a spéci fújója, nem néztem utána rendesen, hogy mit is veszek.
Szerintem ezeket érdemes megnézni:
1
2

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43000) kavalkád


kavalkád
aktív tag

ötleteket kérnék, hogyan lehet ilyen íves tetőmegoldást csinálni esztergálás nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.