Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) b. válasza Abu85 (#39399) üzenetére


b.
félisten

Nincs AMD oldali tapasztalatom velük, elhiszem hogy így van. Ajánlós cikkek alatt olvastam negatív kritikákat velük kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39402) Abu85 válasza b. (#39401) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha szar lenne, az AMD és az Intel se ASRock alaplapos csomagban küldené az újabb procikat a médiának.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39403) b. válasza Abu85 (#39402) üzenetére


b.
félisten

Jó tudni, megváltoztatom akkor a hozzáállásom hozzájuk.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39404) hokuszpk válasza Devid_81 (#39396) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

MSI lapom van, gyurok a Zen2 -re, ezzel a lepessel ugyan elerik, hogy egyszerre kelljen beszereznem a lap + proci parost, viszont 99%, hogy ezutan nem MSI lapot fogok venni.
azt nem fogjak fel, hogy a regi procit nemfogom eldobni, az ala vagy veszek valami olcsobb lapot es az oregebb gepeim kozul selejtezek, vagy eladom, de akkor meg a vevonek lesz szuksege valami lapra...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39405) pengwin válasza Abu85 (#39395) üzenetére


pengwin
addikt

Az ASRock többek között az ilyenek miatt is eszi az MSI és a Gigabyte részesedését. Még az én nagyon nem felsőkategóriás (értsd: fapados, olcsó) AB350M Pro4-emhez is jönnek a BIOS frissítések, még így két év távlatából is.
Ja, és egy BIOS update után sem kellett lemondanom pl. RAM sebességről, pedig nincs a QVL listán a RAM-om, de ez már nyilván szerencse kérdése is.

Majd le szeretném cserélni egy 400/500-as sorozatú alaplapra a Pro4-et, és 99%-os valószinüséggel az is ASRock lesz*.

*: Jönnek egyáltalán 500-as sorozatú alaplapok, vagy azokat kukázták az útitervből?

(#39398) b.
Milyen minőségi problémák voltak?
Tényleg érdekel, ha tudsz linket dobni akkor nagyon megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39406) Milka 78 válasza b. (#39398) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk ezt én sem tapasztaltattam. Okés az AM4 alatt nem gurított valami nagyot és a Taichi-n kívül nem nagyon van amit favorizálnék, de minőségi gondról a B350M Pro4-en kívül nem tudok és ott is egy elcseszett revizió váltás miatt történt a frixi. Az más kérdés, hogy a Taichin kívül nincs értelmes oc biosuk am4-es vonalon, mert nincs benne manuális llc, de ez sem minőségi hiba inkább "baromállat" megoldás és isten igazából csak all core oc alatt van jelentősége. Aki egyszeri felhasználó és pbo-val tolja annak ez kb semmit sem jelent. :N
Intel alatt meg a simán versenyképes bármivel, de a 100 illetve a 300-es lapjai briliánsak voltak és sokkal drágább lapokat vertek tarkón.

(#39407) Abu85 válasza pengwin (#39405) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

500-as jön mindenkitől. De azok azért nem lesznek ám olcsó megoldások.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39408) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ha már alaplapok és amd...
[link]
Ha a fenti hír igaz akkor a 300-as, amd-s MSI lapoknak pont annyi volt az életútja mint az én Z370-es lapomnak amit a rossz gonosz zintel bácsi alapból halott platformnak /egy generációs lapnak tervezett...aztán még is megkaptuk a a 9-es Gen-t..
Várjuk ki a végét, de ugye megmondtam, hogy az AM4-es foglalat nem garancia arra, hogy 3 generációnyi procit pakoljunk bele ;)

[ Szerkesztve ]

(#39409) pengwin válasza Abu85 (#39407) üzenetére


pengwin
addikt

Majd meglátom: most elfér a házamban egy komolyabb lap, aztán vagy jóárasított 400-as, vagy 500-as lesz, ha az utóbbiak tényleges előrelépést is hoznak.
De előbb RAM upgrade.

(#39408) Milka 78
Szerintem azzal mindenki tisztában volt, hogy az alaplapgyártók még kitolhatnak a felhasználóval.
Azért ez még mindig más, mintha az összes, adott foglalat adott generációjához tartozó alaplapot kukázta volna a CPU gyártó. Így még mindig meg van az opció egy gép részleges frissítésére, akár másik X370/B350-es lap vásárlásával, akár a CPU átrakásával újabb generációs alaplapba.
Egyébként tudtommal a 6000-es Intel CPU-k sem mennek a legújabb LGA1151v2-es lapokban, és a visszafelé kompatibilitás ilyen elvágása az igazán görény dolog. Azt még elfogadom, hogy egy régi alaplap nem fogadja a legújabb, nagyobb, okosabb, forróbb CPU-kat: de akkor hadd frissítsek lépésenként. Az új, elvileg jobb, masszívabb alaplapok támogassák a régi CPU-kat is, amiknek azonos a fizikai foglalata.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39410) b. válasza pengwin (#39405) üzenetére


b.
félisten

Én még a 2010-12 körüli időkre emlékszem akkoriban nem volt éppen a legmenőbb gyártó, bennem még eléggé az a kép él róluk,hogy olcsó és kb ennyi, nem volt jobb mint a konkurencia, általában mindig mögöttük volt vagy szolgáltatások vagy BIOS terén. Itt [link] is volt róla teszt, bennem még ez a kép él amit itt is pont olvastam,például,[link] azért írtam, hogy nekem nincs konkrét tapasztalatom velük, csak arra tudok hagyatkozni amit az ajánlók és tesztek alatti fórumtémákban olvastam róluk. Nem követtem igazából a fejlődésüket,teszteket sem olvastam még itt se igazán, ezért írtam, hogy jó volt pár infót olvasni, hogy mennyit fejlődtek. Hogy őszinte legyek az alaplapok AMD oldalán nem igazán érdekeltek soha, Intelnél is inkább a HEDT, meg ez az utóbbi 270-370-90 dolgot olvasgattam mi, mit támogat,de aztán azt is feladtam....Szóval valószínűleg tévedtem a kijelentésemmel. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39411) pengwin válasza b. (#39410) üzenetére


pengwin
addikt

Hát igen, ez sem véletlen: mégis csak az ASUS sufnimárkájaként kezdte az ASRock a pályafutását, tényleg beletellett egy "kis" időbe, mire azt kinőtték.
Nekem egy B75-ös lapom volt tőlük, most meg az AB350M Pro4. A B75-ben nagyon jól ment az i7-3770T IGP OC... 1150MHz helyett ment 1450-en, miközben a CPU tudta tartani a 3,7GHz-es all-core turbót. Kisköltségvetésű móka...
A Pro4-nek meg tudtam, hogy voltak bajai: itt fórumon se nagyon ajánlották, mert volt egy problémás széria belőle. De az akárhol becsúszhat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39412) Dtomka válasza b. (#39410) üzenetére


Dtomka
veterán

Én anno a 2500k 1 asrock p67 extreme 4 lapban hajtottam. Semmi bajom nem volt, sőt mai napig üzemel az a konfig a volt kollégámnál :)

(#39413) huskydog17 válasza pengwin (#39411) üzenetére


huskydog17
addikt

2012 óta használok egy H77-es chipsetes Pro4 lapot, hibátlanul megy 6,5 éve.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39414) b. válasza Abu85 (#39395) üzenetére


b.
félisten

Itt [link]azt írják, hogy általánosságban a 300 as lapokba nem lesz,nem azt hogy csak az MSI nél. AMD még nem foglalt állást ez ügyben állítólag.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39415) Abu85 válasza b. (#39414) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD AGESA-t kínál az alaplapgyártóknak erre vonatkozóan. A legújabb támogatja a Zen2-t, most ez nem végleges támogatás, annyira jó, hogy amint jön a végleges AGESA, azt egy Zen2-vel is be lehessen frissíteni, ne kelljen venni egy olcsó régebbi procit, csak a BIOS frissítésére. Ezt az AGESA-t az alaplapgyártók használhatják a BIOS-okban. A Zen2-höz az AGESA 0.0.7.1 vagy 0.0.7.2 verziókat kell keresni a BIOS-oknál. A végleges verziószám 1.0.0.7 lesz. Az ASRock több 300-as alaplapnál támogatja. [link] , [link] , [link]

Igazából még az MSI sem foglalt állást. Nem akarom a cég működését elemezni, de furán vannak felépítve, mert például az NVIDIA GPP-nél is írogattak a dolgozók dolgokat, aztán az MSI kiadott egy közleményt a médiának, hogy azok nem hivatalos információk, és ezeket csak ők biztosíthatják a "xyz" e-mailekről. Most is csak írogatnak dolgokat az embereik, de ha most szigorúan vesszük az MSI korábbi állítását, akkor ezek nem számítanak hivatalosnak az ő értelmezésükben. Értem, szarul működik így, de most mit csináljak velük, ha nem tudják pórázon tartani a dolgozóikat, akkor azt kell mondani róluk, hogy nem képviselik a cég álláspontját. :D Megkérdeztem már őket, hogy most akkor mi van, csak a hivatalos csatorna lassú.

Az AMD egyébként valószínűtlen, hogy állást foglal az ügyben. Ők az AGESA-ig törődnek ezzel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39416) b. válasza Abu85 (#39415) üzenetére


b.
félisten

na majd kíváncsi leszek mi lesz a vége a dolognak.:D
nincs ennek köze ahhoz a BIOS chip limitációhoz vagy miről volt szó pár hónapja? Ott valami olyasmi volt hogy pár lap alapból ki fog esni, nem lehet mindegyiken támogatni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39417) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition

CPU Leaks Out – Red Team’s Last 12nm+ Hurrah Before The Arrival of 7nm Ryzen 3000 CPUs

Mint egy falat kenyer...amikor mar 2 honapra se vagyunk a Ryzen 3xxx -tol erre meg ez... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#39418) schwartz válasza Devid_81 (#39417) üzenetére


schwartz
addikt

A 8086K-nak is marha nagy ertelme volt, nemhogy kihoztak volna valamit 10nm-en. Vagy a kaszalt 10nm utani 10nm-en... :U

If he dies, he dies.

(#39419) Devid_81 válasza schwartz (#39418) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Intelektol amit lattunk 8086k neven legalabb tudtuk, hogy OC-ban nagyjabol jobb lesz es lett is vagy atlag 200-300MHz-el az atlagos 8700K-tol.
De ez az AMD tol kb mit fog tudni 12nm-en?
Az eddigiek is megalltak 4200-4300 maxnal all core, most ez meg majd lesz 4400MHz?
Persze minden MHz fontos nyilvan de szerintem itt mar a celegyenesben felesleges volt nekik ezt kihozni.
Gondolom ezeket valogattak anno 2800X-nek, de aztan soha nem kerult ki a piacra.

...

(#39420) Petykemano válasza Devid_81 (#39419) üzenetére


Petykemano
veterán

12nm+!!! :Y

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39421) Devid_81 válasza Petykemano (#39420) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Allitolag jah 12nm+ :K
Aztan hogy ebbol mi lesz azt majd meglatjuk hamarosan :)
En akkor is a Ryzen 3xxx-et varom, most mar foleg hogy kb 2 honap mulva mar elviekben kinn is lesz.

...

(#39422) Szeszkazán válasza Devid_81 (#39421) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Ez lehet valami alternatíva a 2700X és a 3600X között, még simán lehet valami rés ahova pont beférhet.

(#39423) Devid_81 válasza Szeszkazán (#39422) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A korlatozott darabszam miatt ez erosen csak atmeneti lesz.
En inkabb arra tippelek, hogy anno elkezdtek valogatni megis a 2800/X-nek valot...csak aztan mar rafekudtek a 7nm-re es ertelme nem lett volna ertelme nagyon birizgalni a piacot vele.
Raadasul amit akartak elertek a 2700/X-ekkel is, egesz szep eladasokat generalt nekik.

...

(#39424) Valdez válasza Szeszkazán (#39422) üzenetére


Valdez
őstag

MSI tulajoknak még jól jöhet ;]

Mint pl nekem :O

(#39426) Valdez válasza solfilo (#39425) üzenetére


Valdez
őstag

Láttam ma reggel már én is, kicsit megnyugodtam :)

(#39427) hokuszpk válasza Petykemano (#39420) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem utosebb lehetne, ha nem falaznak a kontort es rairnak, hogy 11.96nm

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39428) Petykemano válasza hokuszpk (#39427) üzenetére


Petykemano
veterán

az már 11nm++ lenne ;)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39429) hokuszpk válasza Petykemano (#39428) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ovazze tenyleg. ezt elszamoltam jol.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39430) Petykemano válasza hokuszpk (#39429) üzenetére


Petykemano
veterán

jó, hát a marketing is egy szakma :p

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39431) Crytek


Crytek
veterán

Kiszivárogtak a Radeon RX 3080 specifikációi Akkor ha ez igaz 2080ti verő amd mikor jön 2021-22?

Next PC Upgrade: 2022

(#39432) b. válasza Crytek (#39431) üzenetére


b.
félisten

7 nm @150 watt? RTx 2060 teljesítmény? nem lesz rossz,de aggódni nem fog Nvidia ezen...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39433) huskydog17


huskydog17
addikt

Anno 1800 Benchmark - CB
Anno 1800 Benchmark - PCGH

Brutál nagy a CPU limit, DX12 alatt is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39434) Kolbi_30 válasza Crytek (#39431) üzenetére


Kolbi_30
őstag

És ez kit érdekel?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#39435) pengwin válasza huskydog17 (#39433) üzenetére


pengwin
addikt

Szép, szép, de konkrét számokat és méréseket sehol sem írtak a CPU terhelésről.

Ha ilyen CPU limitbe futnak, akkor nyugodtan lehetne egy mag-lekapcsolós tesztet is csinálni, mert az Anno sorozat tudtommal eddig sem volt a többszálúsítás éllovasa.

Üdv, pengwin

(#39436) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Nvidia ajanlata: Kapcsoljuk be DX11et +15% teljesitmenyert :C :C

/s

(#39437) Petykemano válasza wjbhbdux (#39436) üzenetére


Petykemano
veterán

ITT meg mi történt? Ez még béta, igaz?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39438) Raymond válasza Petykemano (#39437) üzenetére


Raymond
félisten

"mi történt?"

GameGPU...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39439) Yutani válasza wjbhbdux (#39436) üzenetére


Yutani
nagyúr

AMD ajánlata: kapcsolja be a Vulkan leképzőt, ha magasabb kategóriás Nvidia sebességet szeretne! :))

#tarcsad

(#39440) imi123 válasza Raymond (#39438) üzenetére


imi123
őstag

Ja ja. "hiteles" forrás

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#39441) b.


b.
félisten

[Mesterséges intelligencia-alapú antivírust fejleszt a HP és az NVIDIA]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39442) huskydog17 válasza wjbhbdux (#39436) üzenetére


huskydog17
addikt

Miért kell a topicot továbbra is ezzel a hulladék oldallal spamelni? Légyszi hanyagold ezt az oldalt a jövőben, köszi!

Első (valós) benchmarkok amiket találtam:

[link]

Itt bizony nagyon ronda a GPU grafikon.

[link]

"However, Vulkan currently suffers from some major stuttering issues on both AMD’s and NVIDIA’s hardware. To be honest, the game, especially on the NVIDIA GeForce RTX2080Ti, was almost unplayable due to these stutters."

Úgy tűnik itt a Vulkan leképzővel még igen nagy gondok vannak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39443) pengwin válasza huskydog17 (#39442) üzenetére


pengwin
addikt

Az a GPU Load grafikon nem lehet helyes a Vulkan API-nál.

Nem gondolhatják komolyan, hogy a Vulkan 20-30% közötti GPU Loaddal hozza a DX11 teljesítményének 95%-át. Ott nem jelzi helyesen a program a GPU terhelést.

To be honest, the game, especially on the NVIDIA GeForce RTX2080Ti, was almost unplayable due to these stutters.
Hát igen, vicces az RX580 teljesítménye alá jócskán beeső minimum FPS. Mondjuk azt költői túlzásnak érzem, hogy egy játék 51 FPS-re droppolva játszhatatlan legyen. Főleg bármilyen *sync kijelzőn.
De mégis mit tud ez a játék, hogy egy sok százezres 2080Ti csak ekkora sebességgel tudja futtatni FHD-n?

Nem tűnik olyan forradalminak sem látvány, sem játékmenet, sem AI szempontjából, ennél jóval többre kéne futnia a 2080Ti teljesítményének.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39444) gejala válasza huskydog17 (#39442) üzenetére


gejala
őstag

Mitől lenne hulladék? Én össze szoktam vetni a saját eredményeimet azokban a játékokban, amik nekem is megvannak és eddig még mindig ugyanazt kaptam, amit ők. Persze néha kicsit fura dolgok jönnek ki náluk, de ez mindenhol előfordul. Még a ph-n is. ;]

Én TPU, Techspot, Guru3D, HardwareCanucks, AnandTech és Gamegpu kivételével senkinek nem hiszek már, túl sok teljesen kamu mérést láttam már máshol.

[ Szerkesztve ]

(#39445) solfilo válasza gejala (#39444) üzenetére


solfilo
veterán

azért hulladék a gamegpu, mert csak néhány kártyával mérnek, a többit számolgatják.
[link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#39446) b. válasza gejala (#39444) üzenetére


b.
félisten

ja h főleg mikor bekapcsolt Vsync-kelel teszteltek 4 K-t... :DDD A legbénább oldalak egyike .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39447) huskydog17 válasza pengwin (#39443) üzenetére


huskydog17
addikt

Vannak olyan akadások, amiket a min FPS nem mutat meg.

gejala: Ez már többször ki lett tárgyalva ebben a topicban, keresd vissza, a lényeg, hogy forge-olt adatokat közölnek, nem valós mérések amiket közölnek.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39448) proci985 válasza wjbhbdux (#39436) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezt az oldalt tobbet ne linkeld be mert fabrikalja az adatokat, innentol kezdve pedig flamekent tekintunk ra a topikban, mert information poisoning, amit csinalnak.

gejala: Gamegpu mint hiteles? :DDD tobbszor kiderult, hogy nem merik le az osszes kartyat, hanem fabrikaljak az eredmenyeiket. innentol kezdve pedig kamuoldal, aminek a linkelese flamen kivul masra nem jo.

a ph!n, anandtechen, stb. mernek, a gamegpunal nem. szoval gamegpunal nem azert vannak furcsa eredmenyek, mert a teszt setupban valami anomalia van, hanem mert egyszeruen nem mernek az adott setuppal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39449) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A World War Z esetében még a driverekkel lehet gond. [link] - tegnap írtam róla.
Alapvetően ez az első játék, ami használja a Vulkan 1.1 nagy újítását a subgroup (gyakorlatilag wave) terminológiát, amit a GLSL KHR_shader_subgroup kiterjesztésén (a Vulkan shader modell 6.0-ja) keresztül ér el. Ezt az SSR és shading fázisoknál alkalmazza, ami azért elég nagy részét teszi ki a leképezésnek.
Az async compute is eléggé agresszív, gyakorlatilag három compute futószalag is átfedi egymást a grafikai munkák mellett, amit például az Intel és az NVIDIA nem nagyon ajánl, mert nagyon tudnia kell a hardvernek ezzel bánni. Ez itt a Vulkan teljes futószalagja:

És a modernebb hardvereken használ még kevert pontosságot is a szabványos KHR kiterjesztéseken keresztül.
Emellett agresszívra van megírva a memóriamenedzsment, hogy Vulkan alatt kevesebb VRAM is elég legyen. Ez se feltétlenül kedvez mindegyik aktuális driverimplementációnak, mivel a gyártók nem szoktak hozzá ezekhez az agresszív megoldásokhoz, a legtöbb fejlesztő inkább több VRAM-ot használt explicit API-val, mert úgy nagyobb a mozgástér. HBCC-vel ez mindegy, az ugye eleve hardveres menedzsment.

Ezekhez egyesével sem nagyon nyúltak korábban a fejlesztők, hát még egyszerre. Emiatt a Saber külön elmondta a kérdéseimre, hogy a Vulkan implementációknál lehetnek még fennakadások, mert hiába építik általában bele az új képességeket a gyártók a meghajtókba, addig nem igazán optimalizálnak rájuk, amíg production ready szinten el nem kezdik őket használni a játékok. Az AMD például még a kiadás előtti héten átlagban +10-15%-ot talált a legújabb shader fordítójukkal, illetve a kicsit általakított queuinggel.

Szóval, ha valamelyik játék hozza a nagy újításokat, akkor általában az lesz, hogy az aktuális driverek limitációiba beleütközik, de ez idővel javulni fog, amit a hardvergyártók is elkezdik optimalizálni az implementációt az API újításaira.

Azért nem nehéz visszaemlékezni, hogy amikor bejött a Vulkan 1.0, akkor is voltak drivergondok az első alkalmazással (Doom), de eltelt kb. fél-háromnegyed év, és nagyjából ezek megszűntek. Most itt az első játék, ami Vulkan 1.1-et használ, és menetrendszerűen jönnek a gondok, majd eltelik megint x hónap és megjönnek az optimalizált meghajtók a Vulkan 1.1-re. Itt most azért akkora probléma nincs, lényegében a shader fordítón kell optimalizálni, jól kell, hogy kezelje a subgroupokat.

(#39442) huskydog17: Szerencsére a Vulkan leképezőnek nincs baja. A probléma minden érintett szerint a driver. Még az AMD is azt mondja, hogy bőven maradt teljesítmény benne, de a játék megjelenésére akartak egy értékelhető állapotot a 19.4.2-höz (ha jól működik a meghajtó, sose hozol az utolsó héten +10-15%-ot). Az Intel és az NV nem is adott még ki semmit (nekik ugye nincs még rétegezve az explicit API-k támogatása, tehát sokkal lassabban tudnak reagálni az egyes problémákra, mint az AMD). Tényleg az a baj, hogy hirtelen jött egy játék, ami egy rakás olyan új dologhoz hozzányúl a Vulkan alatt, amit korábban egy játék sem használt. Aztán a gyártók felszisszenve tapasztalták, hogy "baszki a driverek nem működnek annyira jól" a Vulkan modern kiterjesztéseivel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39450) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A WWZ elég jól hasít a Vegákon.
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.