Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39351) huskydog17


huskydog17
addikt

8K und 16K Gaming | Can it run Crysis? | RTX 2080 Ti

:DDD

8K=yes
16K=no

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39352) b. válasza huskydog17 (#39351) üzenetére


b.
félisten

Majd egy ilyesmi, kisebb kiadásban :)[link]
Kár, hogy ilyenről nem születnek cikkek a PH-n. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39353) Abu85 válasza b. (#39352) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - vótmácikk, csak még nincs konkrétum. Az, hogy összeraksz egy rakás RISC magot, nem nagy cucc, gyakorlatilag mindenki megcsinálta már. A lényeg, amikor végleges termék szintjén csinálod. Az a nehéz.

(#39349) Petykemano: Készül egy cikk a Gen11-ről (nagyjából a 2/3-ada kész is). Annak megvan a whitepaperje, csak vannak kérdéseim, amelyekről előbb megkérdezem az Intelt. A GPU-s részleg válaszolni is szokott, így szeretem túráztatni a cégeket. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39354) b. válasza Abu85 (#39353) üzenetére


b.
félisten

igen ez jó leírás az elméletről,de a fenti amit belinkeltem konkrétum, működőképes szerkezet. egy röpke hírecskét talán megérne, ha már minden neves oldal megemlítette :D
persze arról híreztek amiről akartok, például világítós gamer billentyűkről és újabb vizes hűtésekről , amik nagyon fontosak a számítástechnika és az IT világ jövője szempontjából egy szakmai oldalon. :N

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39355) Abu85 válasza b. (#39354) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hétbe megpróbálom belesűríteni, mert csak holnap vagyok már, és van egy rakás. Ne lepődj meg, ha csak pénteken megy ki. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39356) huskydog17 válasza b. (#39352) üzenetére


huskydog17
addikt

Semmi nem fogja futtatni a jövőben sem, mert ez engine limit, a CryEngine 2 egyszerűen megáll 8K-nál, a fölött összekakilja magát)
Bár szerintem 8K-ban sem fogja senki ezt futtatni, főleg ilyen alacsony framerate mellett. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39357) b. válasza Abu85 (#39355) üzenetére


b.
félisten

Love and peace :DDD :DDD

:R :R

huskydog17: jól van na, erre hajtottam ami a feletted lévő kommentben van. Sunyi dög vagyok. :DDD

Abu : ennyi idő után most már muszáj volt színt vallanom. ;]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39358) Abu85 válasza b. (#39357) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ilyeneket privátban. Nagy nyilvánosság előtt félreérthető. :D :DDD ;]

Szerk.: Elhatárolódom. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39359) Coccer


Coccer
tag

Menni szobara....

Bár ez is valami szaftos pletyi, de akkor ki kell egészíteni a topik címet + VS ABU. :D

[ Szerkesztve ]

(#39360) Petykemano válasza b. (#39352) üzenetére


Petykemano
veterán

Ennél mondjuk tényleg érdekesebb hír lenne az navidiás

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39361) b. válasza Petykemano (#39360) üzenetére


b.
félisten

nem mén a link :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39362) b.


b.
félisten

Időközben megjött a hivatalos Nvidia driver amivel elérhető az RT pascalokon is.[link]
letölthető hozzá az UE4 techdemo is , összesen 3 darab techdemo.[link]

GTX 1070 nel, hát hogy is mondjam... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39363) Petykemano válasza b. (#39361) üzenetére


Petykemano
veterán

Párdon, abu cikkére gondoltam az intel wave instrinsicsről

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39364) m0h0senator válasza b. (#39362) üzenetére


m0h0senator
őstag

Tegnap kíváncsiságból a Star Wars demot egyszer lefutattam 1080-on. szép volt mind a 12 fps-el :DDD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#39365) b. válasza m0h0senator (#39364) üzenetére


b.
félisten

nekem 6 körül rohangált :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39366) imi123 válasza b. (#39365) üzenetére


imi123
őstag

Ne keseredj el.
Még dolgoznak kicsit a driveren és meglesz ott a 7.Fps is. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#39367) b. válasza imi123 (#39366) üzenetére


b.
félisten

elmondhatom akkor én is, hogy ez is drivelből gyorsul 15-20 % -t :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39368) imi123 válasza b. (#39367) üzenetére


imi123
őstag

:D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#39369) Dtomka válasza b. (#39362) üzenetére


Dtomka
veterán

+1 amivel arra ösztönzik a gémereket, hogy vegyenek rtx -es kártyát...

(#39370) b. válasza Dtomka (#39369) üzenetére


b.
félisten

És mit veszít aki RTX kártyá vesz? 2080 Ti-n kívűl szerintem mindegyik vállalható és előrelépés a pascalhoz képest ár/ értékben ( is) RTX on / off mindegy.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39371) X2N válasza b. (#39370) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem nem vállalható. Majd ha hozza azt a 6x-os sebességnövekedést Iray renderben amit a bőrkabátos megigért a prezentációban akkor elgondolkozok a cserén, addig marad a 980Ti. Miért nem lehetett több vramot tenni az új kártyákra? Már 8GB alá be se kellett volna menni az új kártyákkal, a 2080Ti-n miért nincs 16-32GB vram? Hát hogy rendereljek így? Vicc, és közbe azt mondja Jensen hogy ingyen van... az a szánalmas hogy a rengetegen még így is megveszik ilyen áron. Hát gratulálok. A sok birka.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#39372) b. válasza X2N (#39371) üzenetére


b.
félisten

vajon miért nincs rajt?mert éppen 11 dollár volt 1 GB GDDR6 ram amikor kijött . Ha nem is 6x de többször gyorsabb RT alatt.

nekem nagyon is vállalható mind a 2060 mind a 2070.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39373) Dtomka válasza b. (#39370) üzenetére


Dtomka
veterán

Elég sok pénzt veszít aki 2080 TI-t vesz :D
Viccet félretéve. Vállalható , hogy eléggé selejtesek? Még mindig hullanak? Sztem ezt a szériát jobb kihagyni, hiszen, vmi új kezdete, de a köv széria 3080TI nem 500k lesz hanem 700?
Túlzás! Kár, hogy a VILÁG ezt elfogadja, és nem ellenkezik.

Vicces a sors. AMD régebben (ATI) GPU volt a jobb és a COPU gyenge láncszem. Mára megfordult a helyzet. Remélem a GPU részleg is ismét magára talál... kell a verseny!

[ Szerkesztve ]

(#39374) X2N válasza b. (#39372) üzenetére


X2N
senior tag

Simán elcsúsztathatták volna a megjelenést. Akkor lehet nem 11dollár lett volna a memória. Akár több memória is mehetett volna rá. Lett volna idő megcsinálni a kártyákat normálisan, nem így félkészen kiadni mindent. Most egy techdemot nekem hiába mutatsz, azt a hajamra kenhetem ha Iray rendert használok. Jó ha májusba működni fog az Iray az RTX-ekkel. Akkor meg már inkább kivárom a köv gent. Mert most SPÓROLTAK a rammal...bezzeg a Radeon VII-re jutott. Ráadásul a Radeon Prorendert is frissítették, hétvégén megnézem, aztán ha jónak találom viszlát nvidia...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#39375) b. válasza Dtomka (#39373) üzenetére


b.
félisten

én 2070 és 2060 ról beszélek nagyjából amik nekem szimpatikusak. Azok nem hullanak, nincs velük gond. Az RTX széria NEM a 2080 TI ből áll.

X2N : MI félkész rajtuk? Nvidia haterségből zsigerből tolni a hülyeséget nem vitatéma.
Radeon 7 szuper lett halk , hűvös, gyors, és legalább olcsó, ja nem.. na mindegy de legalább van rajt RAM ! Igaz Nvidia 4 éve támogatja Irayt AMD meg pár hónapja. nehezen hiszem el neked hogy egy radeon 7 gyorsabb lenne 3DS ben mint egy RTx 2080

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39376) X2N válasza b. (#39375) üzenetére


X2N
senior tag

Már leírtam, hónapok óta várunk az nvidia-ra hogy frissítse az Iray rendert hogy használható legyen...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#39377) b. válasza X2N (#39376) üzenetére


b.
félisten

Hát akkor remélem megoldják ezt neked.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39378) _drk válasza b. (#39372) üzenetére


_drk
őstag

Ez milyem bench?
Az 1080 ti nem a 2080as szintjén van?

(#39379) Devid_81 válasza _drk (#39378) üzenetére


Devid_81
nagyúr

DXR ON mellett nem, mert a Turing hardware-bol csinalja mig Pascal software-bol.
Ennek az egesznek csak annyi ertelme van, hogy most elhitetik a Pascal tulajokkal, hogy ha akarnak ray tracinget akkor biza a Pascalt cserelni kell Turingra.
Masik oldalrol meg sokan csak teszt erejeig kapcsoljak be a DXR-t, majd anelkul jatszanak Turingon, ugyanis rajonnek, hogy feleslegesen veszitenek hatalmas %-nyi teljesitmenyt egy kis extra csillogas miatt. :U
Ez csak egy nvidia marketingfogas, vegyel Turingot, mert az nagyon kell...az nvidia penz tarcajanak ;] :W

[ Szerkesztve ]

...

(#39380) proci985 válasza Devid_81 (#39379) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo, hat a physx ugyanez volt.

emlekszem borderlands 2re, 5760x1080 60 megvolt 0AA4AFfel physx nelkul stabilan a 970en, physx onnal akcioban 20-30 fps kozott ingadozott. szal megneztem, konstataltam, hogy ez nem jo, majd kikapcsoltam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39381) b. válasza Devid_81 (#39379) üzenetére


b.
félisten

mert gondolod hogy amúgy menni fog Dx 12 alapú Microsoft RayTracing minden videokártyán és hülyeségből mondja mindenki aki ért hozzá, hogy a Raytracing brutálisan hardver és sávszél igényes.Pascalon is menne 100 FPs sel, csak nvidia megvezet most mindenkit.
Bizonyára ez hülyeség és az nvidia zöld gyíkjai vannak mögötte, hogy vegyél Turingot.Még jó hogy átlátsz rajtuk. Most ehhez gratuláljak?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39382) pengwin válasza _drk (#39378) üzenetére


pengwin
addikt

Bekapcsolt RTX mellett a Pascalok kb. 75%-os teljesítményveszteséget szenvednek. Devid_81 már leírta, hogy miért.

(#39381) b.
Nyilván nem, de azért most nagyon szépen kiütközik, hogy az NV kicentizett-kiherélt architektúrái mennyire képesek megbirkózni az utánuk megjelenő fícsörökkel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39383) b. válasza pengwin (#39382) üzenetére


b.
félisten

mert ez AMD kártyán jobban menne? Lenne 13 helyett 15 FPS?Konkrétan miről beszélsz?
Devid_81 nem írta le miért , tévedsz, ő egy teljesen más jellegű kommentet hozott össze.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39384) Devid_81 válasza b. (#39381) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo hat lehet nagyon osszefugges elmeletet kovacsoltam itt ossze, de nagyon masra nem jo jelenleg a Pascalon valo ray tracing futtatas mintsem "demozni".
Es megmutatni a usernek, hogy mi az amit kaphatna csak nyissa ki a penztarcat.
Ezenkivul meg lehet mondani, hogy jah nVidia legalabb amit igert az lehozta a usernek, megkaptak a Pascal tulajok is a ray tracing-et.
Bar inkabb ne is tettek volna, latva az amilyen eroforrasigenyes az egesz, tulajdonkeppen meg az elso generacios Turingot is megfekteti rendesen, bar itt legalabb egy menekulo ut ha epp a DLSS aktivalhato az adott cimben.

Teljesen mindegy honnan kozelitjuk meg marketing szaga van az egesznek. :K
Mindenfele bantas es piszkalodas nelkul.

...

(#39385) b. válasza Devid_81 (#39384) üzenetére


b.
félisten

Ehhez annyit hozzátennék, hogy a fenti mérések, például amit én is belinkeltem, benchmark,amik erősen leterhelik az RTX kártyákat is és igaz, hogy csak felületesen karistolják az RT lehetőségeit, de így is azért erősen arra épülnek.EZ előrevetíti éppen, hogy az RTX kártyák is még kevesebbek lesznek, ha maga a raytracing is tovább lép akár egy szintet is és jobban kihasználják.
A jelenleg elérhető játékokban azért egy 1080 -1080TI tulaj el tud érni használható képkocaszámot RT bekapcsolásával mondjuk egy BF ben vagy egy Tomb raiderben de Metroban már talán kevésbé, ha jól láttam 40-50 FPS-t tudtak kihozni egy 1080 TI vel, de nem max grafikán.
Kérdés , hogy van e értelme. Szerintem nincs.
Ha nvidia azt akarta volna hogy ezzel RTX kártyákra terelje a Pascal tulajokat, akkor nem aktiválta volna, mert ezzel mit nyert? Eddig ilyen fel se merült, hogy valaha aktiválni fogják, hisz az első perctől fogva hangoztatták, hogy nem lehet elérni pascal kártyákkal értékelhető eredményt, legalább is a Microsoft megoldásán keresztül,hisz nem csak a compute számítás kevés, hanem a sávszél is.Mindenkinek a saját döntése a további.

EZ továbbra sem marketing , mármint maga a raytracing, Az hogy ezzel el akarják adni a kártyacsaládot az talán az,de ebből élnek.Érthető... Nem jobban marketing mint az AMD-től a világ első 7 nm kártyája ami vetekszik egy 12 nm készült ugyan olyan összetett Nvidia kártyával és többet eszik nála jóval.

Most ennek a lépésnek köszönhetően a raytracing bekerült a gaming világba és lehetőségek egész tárházát nyitotta meg arra, hogy végre történjen valami előrelépés a valós fizika és a grafikai fejlődés terén.
Az érkező PS5 már RT képes lesz állítólag és a mostantól érkező kártyák képesek/ illetve kénytelenek lesznek abszolválni a raytracinget, ami az RTX családnak nek köszönhető. Azaz lesz egy minimum szint a középketagórától felfele ami alá nem mehetnek.
AZ meg hogy valaki megvesz e egy kártyát egyéni döntés kérdése, ha mást nem is, de ezt az Nvidia és Microsoft számlájára és előnyére lehet írni, amiből majd 5 év múlva már bőven fog kamatoztatni mindenki aki konzolon , vagy AMD / Intel hardveren is játszik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39386) s.bala31 válasza b. (#39385) üzenetére


s.bala31
őstag

"Metroban már talán kevésbé, ha jól láttam 40-50 FPS-t tudtak kihozni egy 1080 TI vel, de nem max grafikán" Kipróbáltam én is, (cfg az adatlapon). Amennyiben a shading rate-et leveszem 50%-ra + RT high-on, szódával elmegy ultra beállításon Volga pályán mérve. Néhol beesik 35 fps-re így is, mindent maxra állítva 100% Srate-el pedig 20-30 közötti értékeket produkált.

(#39387) s.bala31


s.bala31
őstag

Anno 1800:[link]

(#39388) b. válasza s.bala31 (#39386) üzenetére


b.
félisten

Köszi. :R . akkor kb áll a 40-50 ha neked 1080 nal sikerült ezt kipréselni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39389) TTomax


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#39390) Devid_81


Devid_81
nagyúr

MSI Betrays AMD's Socket AM4 Longevity Promise: No Zen2 for 300-series?

Leegyszerusitve MSI ugy dontott, hogy nem ad ki Zen2-ot tamogato biost a 3xx lapjaira, mert, hogy nehany alaplapjuk "nem felel meg az elvarasoknak" Igy aki Zen2-ot akar az vegyen uj lapot toluk. :U
Eddig se rajongtam az MSI lapokert, de ezentul biztos, hogy meg messzebbrol kerulom majd a markat :W

...

(#39391) solfilo válasza Devid_81 (#39390) üzenetére


solfilo
veterán

Ilyet műveltek már FM2+ foglalaton, az MSI A78M-E45-ből csináltak egy MSI A78M-E45 V2-t a Godavarinak (a V2 nélküli Kaverivel kiszállt a buliból), ami kb csak egy új steppingje volt a Kaverinek. :W

hint: előbbi miatt nem akartam AM4-en MSI-t, de végül a B450M Mortarnak nem tudtam ellenállni. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#39392) b. válasza Devid_81 (#39390) üzenetére


b.
félisten

hát jah felhasználói szemszögből nem előnyös dolog, de sajnos szinte az összes alaplapgyártó gyártási nehézségekkel küzd, csökkentik a gyártósorokat, gyártórészlegeket vonnak össze,annyira kevésbé nyereséges üzlet már alaplapot gyártani. Ezért is előnyösebb nekik Intel üzletpolitikája.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39393) FLATRONW válasza b. (#39392) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez így van.
Függetlenül attól, hogy más gyártók hogyan kezelik majd a Zen 2-őt, gondolom az MSI nem tett olyan ígéretet, hogy több generáción keresztül fogják támogatni a CPU-kat.
Jó dolog, ha kiadnak egy BIOS frissítést az új CPU-khoz, de szerintem nem kérhető számon rajtuk az sem, ha nem.

(#39394) Devid_81 válasza b. (#39392) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Anyagi oldal resz ertheto, alaplap gyartokent biztos nem lehet milliokat kaszalni nap mint nap. :(
Viszont AMD oldalrol Ok pont azzal "kampanyoltak" hogy megtartjak a kompatibilitast 2020-ig AM4-en.
Ez kicsit az AMD-nek fog rossz hirnevet hozni, meg ha nem is erintettek benne kozvetlenul.
Azert remelem, hogy nem fopg egyre tobb nagyobb marka beallni ebbe a sorba :U

...

(#39395) Abu85 válasza Devid_81 (#39394) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg is tartják. A Zen2-t támogató AGESA már ki van adva. Ez akármelyik Socket AM4-es alaplaphoz jó. Az ASUS és az ASRock már be is rakta több 300-as sorozatú lap BIOS-ába. De egyébként lesz még egy új AGESA. A mostani igazából arra kell, hogy ha veszel egy Zen2-t, akkor az alaplap ne csak pislogjon rá, hanem tudjon is BIOS-t frissíteni. Emiatt adják ki most a gyártók a BIOS-okat az új AGESA-val.

(#39392) b. : Nem mindenki küzd problémával. Az ASRock például elég jól elvan. Persze ehhez az MSI és a Gigabyte piacát eszik, de ez egy ilyen küzdelem. Ha nincs elég vásárlóerő, akkor a többiektől kell valahogy elvenni. Ugyanúgy az MSI és a Gigabyte is kockáztathatott volna a marketing erősítésével. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39396) Devid_81 válasza Abu85 (#39395) üzenetére


Devid_81
nagyúr

AMD oldalrol nem kerdes,hogy lesz tamogatas mint igertek, de MSI oldalrol mit fognak majd a userek tenni, ha nem jon semmi Zen2-ot tamogato bios nekik?
Karomkodasok kozepette vesznek uj lapot max, viszont az mar nem MSI lesz 90%-nal, ugyan ebbe a kutba szerintem sokan nem akarnak majd ujra beleesni.
Ezzel az MSI is sodrassal szemben evez azert :U

...

(#39397) Abu85 válasza Devid_81 (#39396) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmit. A Gigabyte és az MSI hozott pár hibás döntést, ami miatt az ASRock elkezdte enni a piacukat. Most pedig kénytelenek alacsonyabb fokozatban lapátolni a pénzt a kemencébe. Az is számít egyébként, hogy az AMD mekkora támogatást fizet a gyártók felé. Jelenleg az ASUS és az ASRock van nekik az első két helyen, vagyis több marketinglóvét kapnak, mint a Gigabyte és az MSI. Ez persze nem szimpla döntés kérdése, ehhez bizonyos feltételeket kell teljesíteni, amit a Gigabyte és az MSI nem tudott megütni, míg az ASUS és az ASRock megfelelt. A Gigabyte és az MSI inkább az Intelre koncentrált, csak pechük, hogy pont ők vannak leszállóágban, és így elkezdtek problémákkal küzdeni az alaplappiacon. Az Intel viszont nekik fizet több marketingtámogatást, csak ez nem kompenzálja a kieső DIY eladásokat.

Külön pech egyébként, hogy a Biostar nagyon rácuppantontta magát az irodai szegmensre, ahol az MSI hagyományosan erős volt, tehát már a Biostar is eszi az ottani eladásukat. Az MSI nem tud vele mit tenni, mert az Intelnek nincs elég processzora, amit el lehetne adni ide, míg a Biostar csinált pár nagyon régi procis AMD alaplapot, amit két kézzel szór az ügyfelek felé.

Tényleg nagyon kicsi döntéseken múlik, hogy vesztesz-e a konkurenciához képest, de ha vesztesz, akkor az sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39398) b. válasza Abu85 (#39395) üzenetére


b.
félisten

Asrock egy időben nagyon jó lapokat adott nagyon jó áron ,de az utóbbi időben egyre rosszabb minőséget produkálnak és elég sok gond van velük. Inkább vennék új Asus/ MSi deszkát helyette. persze ez csak a személyes véleményem.

Meg hát ha átgondolod, Intel szerintem még mindig bőven elég processzort ad el. 3 generáció 3 féle alaplap ez biztos kiad annyit , mint amennyit az AMD AM4 lapjai lennének.Nem hinném, hogy kevesebb deszkát adtak el 3 generáció alatt, mint a konkurencia akinél x éve nem kellett venni alaplapot procicseréhez. Egyszerűen szerintem Asrock kisebb cég, kisebb volumenbe gyártott. Ami nekik emelkedő az az MSI nek és a Gigának lejtő már.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39399) Abu85 válasza b. (#39398) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem ez a tapasztalatunk. Kb. ott tartunk, hogy az ASRock nem véletlenül van ott. Mi azért rengeteg megjelenés előtti hardvert kapunk, és az ASRock lapjával ezek manapság pöcre mennek, míg a többiekével nem igazán. Emiatt voltak bizonyos procik ASRock lappal tesztelve, mert a többiek cuccában meg se moccantak. Ebben persze valószínűleg nagy szerepe van annak, hogy rengeteg neves mérnököt elvittek a konkurenciától, és a kiadásoknál sem az RGB világítás a kulcstényező, hanem a működés. Persze RGB-ben nem annyira jók, itt tényleg a többiek viszik a prímet. :) Viszont nagyon jók a hűtés tervezésében. Meglepő, de még az egyszerű bordák ellenére is az ASRock lapjainak a VRM-jei a leghűvösebbek.

Az AMD például ma helyből ASRock lappal szállítja a tesztprocijait, de az Intel is kezdi átvenni ezt. Egyszerűen nekik is számít, hogy a tesztcucc pöcre megy, vagy sem. Persze kapunk külön ASUS lapot is, így sokszor lehet választanunk, de az AMD és az Intel választása manapság az ASRock, és egyre többször érezzük, hogy nem véletlenül.

Szerk.: Egyszerűen arról van szó, hogy az ASRock kockáztatott az elmúlt időszakban. Megtömték a marketinget, szerváltak egy rakás neves mérnököt, és emelték az alaplapoknál a gyártási mennyiséget. Ez nagy kockázat egyenként is, együtt pedig öngyilkosság, ha nem jön be, de bejött. Persze valószínűleg számított, hogy az Intelnek voltak ellátási gondjai, jó időben kezdtek az AMD-hez dörgölőzni, meg persze az se volt mindegy, hogy a Biostar máshol ette az MSI piacát, de végeredményben az ASRock jókor hozott jó döntéseket az alaplapok piaca szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39400) Televan74 válasza b. (#39398) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én pont MSI -ről váltottam Asrock -ra. És nagyon meg vagyok elégedve vele. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.