Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Zsonglőrködés

Hozzászólások

(#1) Certee


Certee
senior tag

Zsonglőrködés!

Aki valaha szóba elegyedett valakivel az utcán, az ismeri milyen idegen emberekkel kapcsolatot felvenni.

A Zsonglőr eszközeivel, testével, művészetével és térbeli létével veszi fel a kapcsolatot a társasággal, és nézőivel.

Ezért zsonglőrködj az utcán is, mások szórakoztatására. Mert mindenki megérzi egy jó ritmus varázsát.

A mozgás és jelenlét művészet.

Élvezd a zsonglőrködés különlegességét és vonzását.

Az szentel neked figyelmet, aki elfogadja jelenléted ajándékát.

Az igazi zsonglőri produkció szabad alkotás, a helyzet szülöttje. Együtt a társasággal.


Ha valaki zsonglőrködik a PH!-sok közül azok itt összegyűlhetnek.
Kíváncsi vagyok kik szeretik még ezt a fajta tevékenységet és mivel játszanak.
Én tűz-zsonglőrködöm meteoral, angyalszárnyal, tüzes labdával. A buzogányozást hosszúbotozást és monociklizést most kezdtem el.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#2) twollah


twollah
nagyúr

En is szoktam jatszani a tuzzel...

(#3) Certee válasza twollah (#2) üzenetére


Certee
senior tag

Mivel játszol?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#4) twollah válasza Certee (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Gyufa a sutobe, sutes elott.

Meg keszulok egy nagy dobasra is.

Lelocsolom magam benzinnel, gyufa, majd rohangaszok egy ideig elo faklyakent az udvaron.

(#5) Kicker válasza Certee (#1) üzenetére


Kicker
senior tag

Itt felénk ennek 2éve volt nagy divatja, ha nem 3... akkor minden idiota botokkal bohockodott, meg meteor, be is gyújották meg midnen, de aláfagyott a dolog, és azóta nem is láttam ilyet... :( pedig nem volt rossz nézni a tehetségesebbeket... de hát ez van...

twollah: ez miért jó neked?

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#6) twollah válasza Kicker (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Az onkifejezes eszkoze ez is ahogy a zsonglorkodes.

Amugy nektek nem mondtak a szuleitek kis korotokban, hogy ne jatssz a tuzzel mert bepisalsz?

(#7) parandroid válasza twollah (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy neked nem mondták a szüleid kiskorodban, hogy csak azért nem kell hülyeségeket beszélni, hogy szétoffolj egy topikot?

Nagyon szívesen látjuk a normális hangvételben íródott konstruktív hozzászólásaidat bármikor bárhol, de ha nem vagy képes egy adott szintet megütve tiszteletben tartani más véleményét, hobbiját, esetleg ökifejezésének módját, akkor inkább halgass.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Certee válasza Kicker (#5) üzenetére


Certee
senior tag

Nálunk egyre többen csinálják ezt. Sokan vannak akik meglátják, kipróbálják és rájönnek, hogy milyen jó kikapcsolódás. Sok mindenre megtanít.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#9) Kicker válasza Certee (#8) üzenetére


Kicker
senior tag

igen, én elhiszem neked, én is kipróbáltam, de ügyességem híjján bukott a dolog... de akik tényleg jól aprítotják, azokat jó nézni...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#10) Certee válasza Kicker (#9) üzenetére


Certee
senior tag

Az ügyességet csak gyakorlással lehet elérni. Vannak akiknek könnyebben megy és vannak akiknek többet kell gyakorolni de szinte mindenki meg tudja tanulni. Ha pedi már vannak sikerélményeid akkor le sem tudod tenni és nagyon fejleszti a képességeket. Nem csak a kézügyességet.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#11) Eagl3


Eagl3
veterán

Én még anno zsonglőr labdákkal szórakoztam, havernak volt. Egy idő után már egész jól ment ;] mostanában, mivel nincsenek labdáim, narancsal dobálózok, igaz hamar meg kell enni őket utánna, mert megrohad... :D

(#12) borob


borob
tag

noh, részemről ördögbot (virágbot :P ) + hosszúbottal barátkozom, osztán majd eccer jön a meteor, de csak azé, h tudjak angyalszárnyazni ;)
gyújtogatjuk is, gyártjuk is, meg nemtom
én csak kedvtelésből játszom, nincs mögötte semmilyen filozófia, egyszerűen élvezem, és kész.
ammegmár extra, ha ezé vhol fizetnek is, vagy ingyenbelépőpia, sattara :DD

hja, és akit érdekel, minden szerdán szokásos zsonlőrgyűlés + fetrengés + mókázás aTabánban!
kb délutántól késő estig - időjárás függő - a Döbrentei térnél, az építkezés mellett :(((


[Szerkesztve]

(#13) Winner_hun válasza Certee (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Párszor próbáltam buzogánnyal ''bűvészkedni'' de nem igen jött össze. Viszont a 3 labdát azt tom dobálni. Meg karikákkal is ment, de nem nagyon. Monociklit is próbáltam, de nem sok sikerrel jártam. Majd szólok kikiri-nek, Ő zsonglőrködik, beírányítom ide. Amúgy Ő mutatta ezeket suliban, szönetekben ezt próbálgattuk tavaly.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Solad


Solad
őstag

Nehany ismerososm mokazik ezekkel a cucokkal. Parszor mar vettem kezembe meteort es az elso alkalommal meglepoen jol ment. Csinaltam amit mondtak, es tenyleg azt :)

de valahogy enm foglalkozom vele, nincs ra idom, pedig jo lenne csinalgatni ilyen mokakat mert eleve jo meg azert fejlesztene a mozgaskoordinaciomat sztem ami jo a csocsohoz ;]

MOD: a golyalabrol ledonteni sem lehet :D

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15) borob


borob
tag

nah, akko most fel is teszem a kérdést, h nem e tudja vki, h honnan tudnék szerezni 6 mm-es, tömör üvegszálat...? akár vágatni méretre, vagy vmi... :))

(#16) Certee


Certee
senior tag

Nocsak emberek nem is gondoltam, hogy ennyien foglalkoznak ezzel itt. :C
A PH! táborba ki jön innen? Mert akkor ott lehetne egy jó zsongi party-t tartani. No meg tüzeznénk egy nagyot. Engem a labdázás kapcsol ki a legjobban. Hárommal szoktam mert azzal már tudok jó pár trükköt. A négy labdával még csak simán tudok dobálni de még az nem megy magabiztosan sokáig.

A labda iránt érdeklődőknek egy kis érdekesség és célkitűzés: [link]
No és ennek a ''paródiája'' (kicsit vicces paródiának nevezni): [link]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#17) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha jól tudom, vannak videók is nálad, pl. a tavalyi aftermath-ról (a minőségéért bocs, ennyire volt képes a fényképező...). ha már nálad nincs meg, de valaki ad tárhelyet, akkor feltöltöm. igen jó látvány, persze élőben sokkal jobb volt.

(#18) borob


borob
tag

én ilyeneket tok mutatni:

kb első tüzezéseim egyike :D [link] [link]

emmeg Earthdance tavaly [link] [link]

... :B

[Szerkesztve]

(#19) Certee


Certee
senior tag

Első tüzes próbálkozásom egyike: [link]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#20) HEro


HEro
tag

én is zsonglőrködök, 3-4labda freestyle, diabolo, ördögbot(ezt mondjuk nemszeretem annyira), buzogány

de legfőképp most egykerekűre kaptam rá, 1hónapja vettem egy KrisHolm nyerget munim-ra, azóta azzal járok mindenfele, már egyrejobban ugrálok meg iesmi ;)

:)

(#21) HEro


HEro
tag

ja meteort is nyomtam anno picit, de nemjött be, tűzzel csak buzogányt próbáltam, nagyon bejött, ahogy az arcom előtt röpködött, feelinges dolog az tuti :)

:)

(#22) Lord Zero válasza Certee (#19) üzenetére


Lord Zero
addikt

tyüh, ez kurva jól néz ki
mi az, ami ég?

nem, mindegy

(#23) borob válasza Lord Zero (#22) üzenetére


borob
tag

petróba/fáklyaolajba mártott kevlár... :))

(#24) Lord Zero válasza borob (#23) üzenetére


Lord Zero
addikt

kevlár ármor veszt - nekem ez ezt jelenti :)

nem, mindegy

(#25) Certee válasza Lord Zero (#22) üzenetére


Certee
senior tag

Az oldalamon megtálálod, hogy hogyan kell készíteni és ott meg tudod nézni, hogy hogyan néz ki ez a dolog.
[link] >>> kép galéria >>> tűz-zsonglőrködés >>> meteorkészítés

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#26) Lord Zero válasza Certee (#25) üzenetére


Lord Zero
addikt

profi(k) vagy(tok), nagyon tetszik ez a home-made support

de a lötty, amibe mártod, az mi?
... lámpa.. milyen szép... a lángja... tádádám.. - az?

nem, mindegy

(#27) Certee válasza Lord Zero (#26) üzenetére


Certee
senior tag

Köszi! :R
Jól sejted. Petróleum az az anyag.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#28) Lord Zero válasza Certee (#27) üzenetére


Lord Zero
addikt

ahham
azt hittem van vmi spéci folyadék erre, mint a tűznyelők/okádóknak, vagy ilyesmi (ha egyáltalán nekik van)
gondolok itt jelesül a pálinkára vagy dzsekkdenielszre

de ha petróval megy, akkor kihagyom :DDD

nem, mindegy

(#29) Certee válasza Lord Zero (#28) üzenetére


Certee
senior tag

A tűzfújáshoz egy speciális tűzfújó folyadékot szoktunk használni. Petróval is lehet csak az elég káros a szervezetre.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#30) borob válasza Certee (#25) üzenetére


borob
tag

huhuuh, ez télleg kira, sajna meteorozni absz nemtok, de épp mostan szeretnék csinázni egyet egy nagyon kedves barátomnak. :)

üvegszál témához még mindig senki se nem tud hozzászólni? : :U

(#31) Certee válasza borob (#30) üzenetére


Certee
senior tag

Itt egy példa a POI (meteor) készítéséhez: [link]
Ha tüzeset szeretnél akkor az oldalamon megtalálod:
[link] >>> kép galéria >>> tűz-zsonglőrködés >>> meteorkészítés

[Szerkesztve]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#32) borob válasza Certee (#31) üzenetére


borob
tag

köszi, de pont a Te kis guide-od miatt írtam be, h kira, mer sattara... ;)
nagyjából eddig is vágtam hogyan kell, meghát ránézel, és alap a felépítés, csak így azé mégis jobb :))
ilyet még nem raktam össze :$
viszont boldooog vagyok, mer szombaton összeraktam új tüzesbotom, és vaaavavvaaa

(#33) Certee


Certee
senior tag

Van olyan aki komolyabban nyomja a monociklit? Én most kezdtem el de nagyon rákattantam.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#34) borob válasza Certee (#33) üzenetére


borob
tag

fórumról, mmint goahuról Calli barátkozik vele, meg Horgi is nemrég vett egyet ;)

(#35) Certee válasza borob (#34) üzenetére


Certee
senior tag

Azt tudom, hogy horgász nyomja de ő is még csak nagyon az elején jár.
Calli-val még régen beszéltem de akkor még csak a meteorozást kezdte. Ezek szerint őt is megfertőzte a monocikli. :C

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#36) Natasa válasza borob (#34) üzenetére


Natasa
csendes tag

Hy!

Ti csak Tabánba szoktatok lenni? Városligetet tervezem már egy ideje, hogy lemegyek, de még nem tudtam. Engem tavaly kerített hatalmába a tűz-zsonglőrködés, de egyenlőre csak mint nézőt. Próbáltam vmi zsinoros labdával /nem tudom a szakkifejezését :F / nagyon tetszett, bár nem ment vmi jól, na meg párszor lecsaptam magam vele. :D
Ami nagyon bejön az az angyalszárny, a kék és sárga színek együtt és külön-külön. :))
Ja meg volt vmi másik labdás dolog, ami egy hálóba volt /ennek se jut eszembe a neve :F / és több féle színben világitott, na azt is kipróbáltam és nagyon klasz volt. :)
Amugy te mióta csinálod?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#37) borob válasza Natasa (#36) üzenetére


borob
tag

általában visszük magunkkal midnen bulira, vagy ha messzebbre, és több időre megyünk :)
a Tabán meg azé, mer ott minden szerdán zsonglőrgyűlés ;) vagymi :D
sztem a meteorra gondolsz. :)
érdemes kinézni mondjuk holnap Tabánba, oly délután fele, elvileg szép idő lesz, meg ilyenek, és bla bla, ott lehet ösmerkedni mindennel, és mindenkivel :)

(#38) borob


borob
tag

émmeg egy kis segítjéget szeretnék kérni tüzes meteortémában
fémcsövem, és kevlárom van, de hogy a többi cuccot honnan kéne beszerezni....
így tippek vannak, de szeretném egyből a legjobban használható dógokat beszerezni, mer fő a precizitás, meg bla bla, anélkül minek...
szal az lenne a kérdés, h olyan karikákat + láncot honnan, és milyet?

(#39) Certee válasza borob (#38) üzenetére


Certee
senior tag

A csövet az Obi-ban szoktuk venni. Ha jól emlékszem akkor 12 mm átmérőjű alu cső. A láncot is lehet ott kapni. Arra kell figyelni, hogy rozsdamentes legyen mert a normál könnyen kilágyul a hőingadozás miatt és elszakadhat. Ami ugye nem lenne szerencsés ebben az esetben. A lánc ne legyen túl vastag mert akkor nem lehet vele szépen játszani. A karika az sima kulcskarika. A forgó karika pedig nem fontos, azt is lehet sima kulcskarikából csinálni. Egyedül az angyalszárnynál vettem észre, hogy jó ha van amikor be kell indítani. A fogó részt én hegymászó hevederből csináltam mert az elég puha, hogy ne kezdje ki az ujjamat. Azt lehet bőrből is csinálni. Ha van még kérdésed tedd fel, szívesen válaszolok.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#40) Natasa válasza borob (#37) üzenetére


Natasa
csendes tag

általában visszük magunkkal midnen bulira: mit is visztek?

nem a meterorra gondoltam, azt tudom melyik

Certee help me, mi volt az amit Nyéki meg a Velencei táborban kipróbáltam? :F

Tegnap se tudtam menni, csak olyan fél 10-re értem volna oda, meddig szoktatok ott lenni?

Ja meg arra gondoltam, hogy táborban megmutathanák a nagyok, hogy pl. hogy kell készíteni tűzes meteort. :)



[Szerkesztve]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#41) Certee válasza Natasa (#40) üzenetére


Certee
senior tag

A meteor az ami lángol, tehát a tüzes játék.
Ami nem ég azt POI-nak hívják. Ami Velencén ott volt és játszottál vele az egy világító labdás zoknis POI volt. Szerintem robci a tüzes játékokra gondolt amit visznek magukkal minden buliba. Mi is szoktunk vinni szinte mindig.

Ki az aki jön a PH! táborba és zsonglőrködik?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#42) bizo13


bizo13
csendes tag

Én is már zsonglőrködök egy pár éve és most kezdtem el a tűzzel játszani de még csak ördögboton aztán majd jöhet a többi.

(#43) bizo13 válasza Certee (#41) üzenetére


bizo13
csendes tag

Te miskolci vagy??mert megnéztem azt a sáska team-et amit linkeltél,onnan következtetek mert az miskolci,vagyis azt írja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Agyalapi


Agyalapi
csendes tag

Én még nem tüzezek, csak simán virágbotozom. Néha terelőkkel, de legszívesebben csak kontaktozom.. az valahogy jobban megy nekem. Érdekel még egy csomó minden, pl a diabolo, amivel nagyon szemezek. Egyik projektem során nemrég megismertem egy zsonglőr srácot és mondta, hogy mehetek hozzájuk tanulgatni. :C

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Zsonglőrködés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.