Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

Szóval van egy csöpp problémám. Miután felteszem a procira a Zalman 7000b-cu hűtőt, rendessen fel is fogatom ahogy az levan írva(váltva húzom meg a csavarokat szép lassan). A csavarok megakadása után elvileg fent van a hűtő, DE kézzel megfogva a hűtőt tudom forgatni kicsit(nagyon) jobbra-balra. Ugyanez volt a régebbi AlCu hűtővel is a problémám, hiába szedtem le, raktam fel újra mindig ilyen lesz.
Ez így jó? Nem kéne teljessen fixre odaszorítania a procihoz.

(#2) clayman válasza Lala6 (#1) üzenetére


clayman
aktív tag

Nos a szilikon/ezüst paszta miatt a proci és a hűtő között a súrlódási együttható szinte elhanyagolható és gondold meg mennyivel nagyobb erőkarral húzod a venti szélén mint amekkora középen a procinál van!

Ha csak egy függűleges tengely mentén tudod forgatni, az nem baj, ha viszont egy kicsit is meg tudod billenteni, az már igen.

Btw. egy kicsit nekem is forog egy Igloo 2510 a procin, amennyire tud a lefogatópánttól és működik.

(#3) amegt válasza Lala6 (#1) üzenetére


amegt
aktív tag

nekem is forog a hűtő a procin, amennyire a leszorító engedi.

(#4) Lala6


Lala6
őstag

Billegni nem billeg. Akkor azt mondjátok, hogy ne agódjak?

(#5) Alvin_ti4200 válasza Lala6 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen proci?

(#6) clayman válasza Lala6 (#4) üzenetére


clayman
aktív tag

Ja. Ha nem billeg csak forog az nem baj, sőt egy 7000b -nél ami majd kör alakú mondhatni természetes.

Ettől semmiképp nem raktad fel rosszul a hűtőt. Ha elszáll a proci bizonyos hogy nem ettől fog. Remélem megnyugtattalak ;)

(#7) Alvin_ti4200 válasza clayman (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

''Ha elszáll a proci...''

Most aztán rohadtul megnyugtattad szerintem:D

(#8) clayman válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

ezért van az a ,,;)'' ott.

(#9) amegt válasza Lala6 (#4) üzenetére


amegt
aktív tag

tudod mit? inkább odaadom a TT Silent Boost-omat és az nem fog elforogni, Te meg nekem adod a Zalmant?
Na mit szólsz?
Jó bicnic. :DD

(#10) Lala6 válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Lala6
őstag

P4 2,8C. Jelenleg alapon, de 3,2-n fog menni, ha nem tapasztalok nagyon nagy melegedést így. Most Artic Silver 5-öt kentem alá így terheletlenül 44-48 fok. IC7-em van tehát nem tudom mennyire pontosak az adatok.

(#11) Lala6 válasza amegt (#9) üzenetére


Lala6
őstag

A régi Zalmanom(AlCu) eladó :)

(#12) amegt válasza Lala6 (#11) üzenetére


amegt
aktív tag

mennyi lenne?

(#13) Lala6 válasza amegt (#12) üzenetére


Lala6
őstag

1 hónapos, dobozban minden cuccal, tiszta újan: 7k huf.

(#14) amegt válasza Lala6 (#13) üzenetére


amegt
aktív tag

hát, hát...még alszom rá egyet...

(#15) Loretto válasza Lala6 (#13) üzenetére


Loretto
veterán

én 6.5-be elvinném tuti, csak sajna szeptember 10 után lenne jó.
ugye minden megvan hozzá?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#16) Loretto


Loretto
veterán

megvan még?mert a hv piacos topicod már zárva van. :F

Soirée...

(#17) Lala6 válasza Loretto (#16) üzenetére


Lala6
őstag

Azt zárattam, mert ment a kavarás :(
Minden cucc megvan, még a szilikon paszta is. 7k huf alatt nam adom, ennyit is megér 9 valamennyi a brutója a pixelnél.

(#18) Loretto válasza Lala6 (#17) üzenetére


Loretto
veterán

hmmmmm.(nagy levegő).az első kérdésem el tudnád e tenni addig, ha tutira kell?.látom pesti vagy, igy mennék érte pestre.vagy nem jöcc pécsre? :D

[Szerkesztve]

Soirée...

(#19) harry válasza Lala6 (#1) üzenetére


harry
veterán

Amikor először raktam fel akkor minha nem mozgott volna. Aztán levettem, kivettem belőle ventit meg amit lehetett (políroztam az alját és így könnyebb volt megfogni). Ezután leszórító vissza, utána venti majd a hűtő a procira és én is meglepődve tapasztaltam, h kicsit el tudom mozgati b-j ra.gondolom azért van mert a keresztben lévő leszoríó fém nem elég széles így kicsit mozog a vályatban. Nálam eddig semmi problémát nem okozott, a proci hűvősebb, mint valaha :D (2,4C idle 35 így a nagy melegben, min ford. on)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20) Loretto válasza Loretto (#18) üzenetére


Loretto
veterán

na? 6750? mániákus alkudozó a famili. :D

Soirée...

(#21) Gorneck válasza Loretto (#20) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#22) Loretto válasza Gorneck (#21) üzenetére


Loretto
veterán

ne nevess.ha tegnap nem ment volna el a tied akkor...

Soirée...

(#23) Gorneck válasza Loretto (#22) üzenetére


Gorneck
titán

:P

Gorneck#1239

(#24) Lala6 válasza Loretto (#18) üzenetére


Lala6
őstag

Eltenni, eltudom, de Amegt még alszik rá egyet, hogy kell-e neki.

(#25) Loretto válasza Lala6 (#24) üzenetére


Loretto
veterán

nekem tuti kell ha tucc 250-et endegni.1000%
de látom 2-ik vagyok :(

Soirée...

(#26) Gorneck válasza Loretto (#25) üzenetére


Gorneck
titán

Imádom nézni, ha egy ember szenved és te szenvedsz nem is akárhogy!:DDD

Gorneck#1239

(#27) Loretto válasza Gorneck (#26) üzenetére


Loretto
veterán

na idefigyelj :D ... tesék szépen leapadni mint a tisza mert irgum-burgum lesz.

szal amugy hogy a topichoz is szóljak ennyire forog b-cu? a-cu is pörög?

Soirée...

(#28) Gorneck válasza Loretto (#27) üzenetére


Gorneck
titán

a-cu nem pörög csak a venti!

Gorneck#1239

(#29) Loretto


Loretto
veterán

na szal én megtettem az ajánlatom.ha esetleg vmi nem ok lala6 akkor mailt pls.ok?thx

Soirée...

(#30) Lala6


Lala6
őstag

Tegnap tettem a proci alá ArticSilver 5-öt, ezzel úgy odaragadt, hogy nem lehet mozgatni. Így a proci(idle) levett oldallappal 41-42 fok, terhelten 55 max.

(#31) Loretto válasza Lala6 (#30) üzenetére


Loretto
veterán

Na?

Soirée...

(#32) Lala6 válasza Loretto (#31) üzenetére


Lala6
őstag

jajj mán te örökös alkudozó :) Annyit megígérhetek, ha nem viszik el addig akkor a tiéd a fenti összegért :) Rendben?

(#33) Loretto válasza Lala6 (#32) üzenetére


Loretto
veterán

ahha ahha.azé megpróbálok minél hamarabb eljutni pestre.de ha tuti kell akkor tedd félre mert megyek, csak fizu után.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#34) Loretto


Loretto
veterán

amegt jelentkezett?

Soirée...

(#35) Angie™


Angie™
addikt

most raktam fel CNPS7000B-Cu zalmant.. és nekem is forog egy picit körbe, pedig yóól meg vanak huzva a csavarok :DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#36) gro0ms válasza Angie™ (#35) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Ne hallgassatok rá, az sem igaz amit kérdez. Nem forog körbe... Tökéletes :DDD ZALMAN nem forog és kész... :U

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#37) Lala6 válasza Loretto (#34) üzenetére


Lala6
őstag

Nem.

(#38) Lala6 válasza gro0ms (#36) üzenetére


Lala6
őstag

Pedig forog az, mint a ringlispír :D
Már majdnem befejeztem a házam ''Zalmanosítását'', csak 1db 8cm-es venti hiányzik, mert az eladó a boltban azt mondta, hogy a házamba(amikor vettem) előlre az egyik helyre 9cm-es megy, pedig az csak 8-as. Így van egy 9cm-es felesleges Zalman ventim :(
Most tettem fel a VGA 80D-HP-t is, nagyon jól teljesít :) Volt már egy ilyenem, de akkor elkellett adnom, most újra van :) Az NB-is Zalman figyel, nincs is más hűtő a házban, és most hallottam elősször a Seagate vinyóm hangját(eddig elnyomták a ventilátorok) :))

(#39) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Hehe... :D Nekem megvan a jókis 1hítpájpos ZALMANcsoda, szerdán vagy csüt. jön OP1 mellé jövő hét végén jön a csúnya 7000B-CU, meg egy előlapi panel, meg még pár 8cm ZALMAN (Treb még ne írd fel :DDD) szal nekem is ZM lesz a gépem. Hehe. Hehehehehe. :U

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#40) gro0ms válasza Lala6 (#38) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Lala jó halk a kis gusztustalan, nehéz, rosszulhűtő 7000B-CU? :DDD Csakmert nekem is az kell és hát informálódok. ZALMAN foreva, de a TORIN se semmi, lásd lábjegyzetembe... ;)

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#41) Lala6 válasza gro0ms (#40) üzenetére


Lala6
őstag

Nagyon jó a 7000B-CU, újabb potija van, mint az A-CU-nak allítólag megbízhatóbb. Kicsit nehéz a hűtő, sokan félnek, hogy leszakítja a műanyag keretet, de őszintén hallott már valaki ilyen megtörtént esetről? Én még nem...
Ha meglesz meglátod, hogy neked is forogni fog :DD Én nem bántam meg a venti cseréket, de most felteszem a ház oldalát, bezárom(kulcsal, mert azt is lehet) és nem nyúlok hozzá egy jó ideig, elég sok pénz költöttem rá és mégcsak gyorsabb sem lett :)
8cm-es hűtőt nem tud hozni Trebron, én is azért mentem ma boltba.

[Szerkesztve]

(#42) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Ja de én még filózom a innovatek noname XX-FLOWján ám :DDD
De azért ZALMAN örökké szívünkben dobog. Hehe. :)

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#43) warezlord válasza gro0ms (#42) üzenetére


warezlord
tag

Zalman szelleme mindig él a szivünkben :D

Tévedni emberi dolog, de összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet igazán...

(#44) N.Y.P.D. válasza Lala6 (#1) üzenetére


N.Y.P.D.
tag

Nálam is egy kicsit lötyögött mikor felraktam,de nem billent,az a lényeg.
Nálam is 2.8c van, 219-es FSBn hajtva és halk módba kb:31-38 terhetléstől függően.

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#45) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag

Ja,és amugy mikor lesz már vége a Zalman örületnek?:DDD
Kb 1,5 év vagy még több,lassan már mindenki rákattant. Hogy miért? nem csodálom :C :C :C

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#46) Loretto válasza Lala6 (#37) üzenetére


Loretto
veterán

:DD

Soirée...

(#47) harry válasza N.Y.P.D. (#45) üzenetére


harry
veterán

Nem olyan rossz az a Zalman :D Nekem is van zalman venti, panel, proc/vga hűtő, most a táp a leghangosabb :( Majd beleeszkábálok egy 12cmes silentbladet. Csak sajnálom szétszedni 420as Chieftecet :(

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#48) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Hehe nálam is 2.8C lesz... Még 2 óra... Ilyenkor nem bírom a feszültséget... :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#49) Loretto válasza Lala6 (#41) üzenetére


Loretto
veterán

remélem az adataidnál levő mailcím ok, mert dobtam mailt.

Soirée...

(#50) Loretto válasza Loretto (#49) üzenetére


Loretto
veterán

odaért?

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.