Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp, w2k boot és egy alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ocso


ocso
tag

Sziasztok!

Lenne egy égető problémám. Tegnap lecseréltem a PIII-as konfigomat (PIII 766 MHz,Epox 3VSA2 (VIA chipset), 512 MB RAM..) egy PIV-re (MSI i865PE Neo2-PFS,2,4Ghz,256 DDR400...). Szóval a vinyóm ugyanaz maradt XP és W2k-el. Megcsináltam a ''mergeide'' nevű módszert :
[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;314082[/L]
Van egy topic a ''Boot problémára?'' címmel erről.
De nem indul még ígysem egyik oprendszer sem. Probáltam a Recvery Consol-lal, de nem jött be; letiltottam a VIA-ás szervizeket és az alap intel is aktív(boot). De viszont nem jelentkezik a kék halál, INACCESSABLE_BOOT_DEVICE, pedig ilyen esetekben mindig szokott.
A furcsa, hogyha letiltom az atapi service-t, akkor sem jön elő.
Rendesen indul a boot, betölti az eszközmeghajtókat,de a ''%Systemroot%AppPatchdrvmain.sdb'' - nél lefagy és a progressbar a Windows 2000 képernyőjén 5 egységet megy csak előre. A furcsa az, hogy ez a file csak XP-nél létezik, de a W2k is keresi. Nem tudom, pontosan mi ez a file, de lehet, hogy ez a ludas? Vagy túl nagy falat volt a váltás neki?Az tudom, hogy az erőforráskiosztás ilyenkor megőrül, mert nem egyeznek a PNP Id-k, de ezt nem lehet valahogy megoldani. Fontos lenne, mert újratelepítéssel minden eddigi programom elveszik és több napba telne mire újra fel tudnám őket telepíteni és összeszedni. (főleg a Delphi és a komponensei..)
Valakinek tapasztalata ebben?

Üdv.: ocso

(#2) Giruna válasza ocso (#1) üzenetére


Giruna
tag

Hát, ha alaplapot + procit cserélsz ez így szokott lenni, főleg p3-ról p4-re és via-ról intel-re váltás nem egy egyszerü eset.
Elképzelhető, hogy sikerül összeeszkábálni a rendszert, de egy stabil és jó müködéshez egy full reinstall nem ártana:D

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#3) ocso válasza Giruna (#2) üzenetére


ocso
tag

Hát gondoltam én is ezt, hogy kellene reinstall.
És mi van akkor, ha rendesen pl.: install W2k és megadom az eredeti partíciót és ''leave current filesystem, no changes...'' vagy valami ilyesmit választok, akkor elvileg a partición megmarad minden, de a Winnt könyvtárba is? Ennek mi lesz az eredménye?

(#4) Giruna válasza ocso (#3) üzenetére


Giruna
tag

''leave current filesystem'' - az csak az aktuális fájlrendszert hagyja meg, asszem. Meglehet próbálni, hogy rátelepíted a meglévőre - boot CD, javítás - hátha.
Bár én nyomtam volna rég egy reinstall-t, akkor minden friss lenne és stabil + Norton Ghost telepítés után :)

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#5) ocso válasza Giruna (#4) üzenetére


ocso
tag

Ez mind oké. A repair nem segített.
A telepítésnél a ''nem változtatás opció'', ezért lenne jó, mert szerintem, akkor megmaradnak a file-k a rendszer mappákba. Legalábbis remélem. A többi meg frissítve lenne..... szerintem

(#6) Giruna válasza ocso (#5) üzenetére


Giruna
tag

Egy próbát megér.:D
Én egyszer csináltam azt, hogy win98 alatt volt egy full alaplap +procicsere, valahogy felállt a rendszer, de a végén inkább reinstall mellett döntöttem.

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#7) ocso válasza Giruna (#6) üzenetére


ocso
tag

Azért a Win98 más..... :)

(#8) shift+ő


shift+ő
senior tag

Indítsd el az installálást, és hagy meg a jelenlegi fáljrendszert. És amikor megvizsgálja a jelenlegi jelenlegi rendszeredet, felkínálja a javítást. Ezt pórábáld ki, akkor talán még az istallált progik is megmaradnak.

Sok sikert!

(#9) ocso válasza shift+ő (#8) üzenetére


ocso
tag

Az előbb írtam, hogy a javítás nem segít. Ha például a Repair könyvtárban lévő rendszer file-ket cserélné le a mostaniakra, akkor ismét ugyanott lennék....

(#10) ocso válasza shift+ő (#8) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Maradt a reinstall.
Egy másik kérdésem lenne:
Nem lehet valahogy a megváltoztatni a betüjelét, annak a particíónak, amelyiken a WiN2K van? C helyett H betüt adott neki, mert az XP is fennt volt egy másik particón. Telepítés előtt megtehettem volna, de most már nem akarom újrahúzni...

Üdv.: ocso

(#11) Giruna válasza ocso (#10) üzenetére


Giruna
tag

Start menu - Programs - Administratve Tools - Computer Management - Storage - Disk Management. Jobb gomb a kívánt meghajtón majd: Change Drive Letter ...

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#12) ocso válasza Giruna (#11) üzenetére


ocso
tag

Ezt biztos véletlenül írtad. :DD
Mivel, hogy System vagy Boot partíció betűjelét nem változtathatod meg, mert nem engedi a Windows...
De megoldodott a probléma: XOSL-t használok és nyomtam neki egy reinstallt, elvileg csak az MBR-t írja át, és újra C: lett a H:. Hátúlütője: összekeveredtek a particíó betüjelek, (Disk Managment +2 restart és megoldva), de a legnagyobb gond, hogy a registry-ben át kellett írnom az összes H:.... -ra mutató kulcsot vagy értéket, mert nem indultak el a programok..... Erről ennyit!

(#13) esteban válasza ocso (#12) üzenetére


esteban
senior tag

Na most akkkor nem lett volna egyszerubb egy full reinstall? :D

iBook + RedBull :)

(#14) ocso válasza esteban (#13) üzenetére


ocso
tag

Hát nem lett volna jobb, mert felraktam már rengeteg programot, amit nem akartam mégegyszer átszenvedni. :DD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp, w2k boot és egy alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.